Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned led 8, 2023 13:15

Neska sem zase tři hodiny točil noham na místě a bylo to zase dlouhé i přes muzyku dunící do uší = taxem přitem přemýšlel kolikrát ešče budu točit nohama v garáži než mě to přestane bavit a vyhlásím "the real thing". Ono už venku jaro vlastně je, ale já tak nějak furt počítám s tím, že se ešče udělá zimně = to nepude a proto bajka (prozatím) nechávám na trenažéru. Ale těším se už na šlapání v terénu fest (a věci s tím související - bago/mytí bajka a zimní outfit), nežene.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » ned led 8, 2023 22:42

Dnes jsem jel na MTB 30km, a chvílemi jsem měl dojem, že to nedám :?
Po dvou měsících bez kola.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1104
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon led 9, 2023 18:40

Dneska jsem schválně prolezl všechny cyklo krámy u nás, kouknout na helmy. No tvl, možná že v tom lidlu je větší výběr, než v pěti prodejnách u nás. Všude to stejný, shit, z těch "lepších" měli Giro a Uvex, s MIPS jeden jediný model za 4800. Ceny u těch bez MIPS nejčastěji v rozmezí 2-3k. Takže v pěti prodejnách k vyzkoušení jeden jediný model s požadovanými vlastnostmi, navíc ošklivá barva a cena ještě vyšší, než moje objednaná POC ve slevě. Podle mnohých jsou POC předražený, ale co jsem koukal na netu po těch lepších helmách, běžně jsou i dražší, než POC za 6800Kč mimo akci. Je mi jasný, že za značku se taky platí, ale při takovým cenovým rozdílu to musí být nebe a dudy ve srovnání např s tím Giro, který aktuálně mám /nějaký za 2,5k/ a ve kterým bych fakt nechtěl mrdnout hlavou o něco tvrdýho...
Su na tu novou helmu zvědav, jak bude pohodlná oproti Giro.
Jsou nějaký možnosti, jak posoudit bezpečnost helmy? Dělají se testy, vim, ale to je test typu existuje nějaký minimum, který musí helma splnit, to se otestuje, ale nic víc to neřekne. Není možnost, jak helmy porovnat, která v testu vyšla lépe a která hůře? Nějaký detailnější testy? Takhle se není podle čeho řídit při výběru, teda krom toho, že co má MIPS, má jistě větší ochranu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon led 9, 2023 19:05

ČSN EN 1078
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon led 9, 2023 19:18

No, to mi právě nic neřekne, když u všech helem na trhu je info, že splňují tuto normu. Ta norma stanovuje nějaký minimum, co musí helma splnit, aby byla bezpečná. Ale já bych rád detailnější informace, než že helma splnila normu bla bla. Třeba detailnější výsledky toho testu. Splnila s odřenýma ušima, nebo svojí bezpečností normu dalece převyšuje? Atd. Chápeš jak to myslím?
Btw ať mi nikdo netvrdí, že u helem za 7k tvoří ten cenovej rozdíl jen natištěná značka... Značka sice dělá kus ceny, ale rozdíl by měl být právě v tom zpracování a materiálu, tudíž i v pohodlí. Stejně jako u oblečení.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » pon led 9, 2023 20:42

Udelej si vylet do Pelhrimova, tam si helmu vyberes. A muzes to spojit s vyslapem po okoli ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon led 9, 2023 21:01

V Pelhřimově je snad obchod, kde si můžu vyzkoušet aspoň 3 helmy v mé velikosti, nejvyšší kvality, s MIPS?
Do Pelhřimova to mám přes dvě hodiny tam, přes dvě zpět, cesta náročnější, nejspíš bych potřeboval doprovod /asistentku/, tohle by bylo drahý zkoušení...
Holt bydlím v zapadákově a kvůli zdravotnímu omezení mám celkem problém s různými takovými cestami, respektive potřebuju asistentku. Takže mi zbyde jen ten internet.
Snad zítra mi dorazí ta POC, tak doufám že sedne a nebudu muset hledat dál. Ale stejně mě zajímá původní dotaz - jestli se dá o bezpečnosti helmy zjistit víc, než nic neříkající "splňuje tu a onu normu"
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » pon led 9, 2023 22:00

Tak s MIPS nevim, ale maji tam vyber opravdu velky. Ja mel problem sehnat sirokou helmu, ale tam jsem sehnal. Zkus jim napsat e-mail ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon led 9, 2023 22:17

Já mám spíše ouzkou hlavu - velikost běžná, ale šířka /jakože mezi spánky/ je menší, i brýle mám problémy sehnat, většina je široká. Právě ty POC maj být /a z obrázku i vypadaj/ užší, tak do toho dávám naději, že sedne. Uvidíme zítra, dnes to odjelo ze Slovenska, Zásilkovna by to měla stihnout zítra doručit.

Jak se prosimtě jmenuje ten obchod v Pelhřimově, maj eshop? Fyzicky se tam nedostanu. Osobně můžu tak maximálně Havlíčkův Brod, Jihlava, tam je otrochu větší výběr než u nás /kolo mám taky z HB/. Na cestu dál bych si musel sehnat asistentku, to není zadarmo, vlak taky není zadarmo, z finanční stránky je taková nákupní cesta nesmysl
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » pon led 9, 2023 22:22

Velosport Valenta.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon led 9, 2023 23:47

Tak tady bych si z nabídky vybral akorát to samé, co už je na cestě ke mně :)
Nejlepší výběr je na hardloop, jak postoval apuka ve vlákně o slevách. Ale ty ceny, to je maso. Mimo akce tohle vážně kupovat nebudu, 7k za helmu se mi dávat nechce, ale když je v akci za 4 tisíce a něco, je to vpoho
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » pon led 9, 2023 23:56

Tak at ti sedne :-;
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte led 10, 2023 0:04

Musí sednout :D
Jinak bude hledání za rozumnou cenu těžký...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte led 10, 2023 12:50

Etheric píše:No, to mi právě nic neřekne, když u všech helem na trhu je info, že splňují tuto normu. Ta norma stanovuje nějaký minimum, co musí helma splnit, aby byla bezpečná. Ale já bych rád detailnější informace, než že helma splnila normu bla bla. Třeba detailnější výsledky toho testu. Splnila s odřenýma ušima, nebo svojí bezpečností normu dalece převyšuje? Atd. Chápeš jak to myslím? .

Fčíl u kafe mě napadlo se podívat na dtest.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte led 10, 2023 13:15

Dobrej nápad, kdyby mi ta POC nesedla, aj bych za shlédnutí testu zaplatil. Ale už ju mám, sedí jak prdel na hrnec, tvar jsem podle obrázku trefil, velikost taky odpovídá, s brýlemi si rozumí. Oproti Giro za 2,5k je mega moc pohodlná, taková měkká, i to stahování po obvodu hlavy prakticky není cítit - u toho Gira cítit je, je tvrdý, sice žádná tragédie, ale s POC se to vůbec nedá rovnat. O řemínkách ani nemluvě. Holt předpoklad, že dražší helma bude i pohodlnější, byl správný. Zpracování je na top úrovni, to se taky s těmi obyč helmami nedá rovnat. Hned bude jízda otrochu pohodlnější, jako bonus to i hezky vypadá a barevně ladí s kolem.
Jen doufám, že v praxi nevyzkouším její ochranný vlastnosti :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte led 10, 2023 14:18

Tou helmou už jsem se překotil přes utracených 90k za cyklistiku během jednoho roku. A to ještě potřebuju bezduš pásku a ventilky, nějaký pořádný, ty obyčejný to je hrůza co se týče zpracování..
Hrůza děs kolik to stojí peněz, ale přece na to karbonový kolo nenaházim basic věci, že..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte led 10, 2023 14:19

Dnes opět fajn gravel, teplota kolem 5C, pocitově teplo, ale debilní vítr. Chvílema jsem měl pocit, že šlapu na místě. Bago taky žádný, včíl jen suším propocené čisté věci.

Co se týče helem, tak mám už asi třetí za dobu co jezdím na kole (měl jsem nějáké Specialized), teď mám Uvex asi za dvojku a sedí/vyhovuje. Vlastně o ní v podstatě nevím i když někde bikepackuju víc dní. Pohodlná ve všech ohledech.

Zbytek je víceméně jen marketing, kdysi jsem to zkoumal a žádný výrazný rozdíl tam není. Viz třeba zde. Nikdy jsem to nemusel ale vyzkoušet, helmy jsem měnil jen po celkovém opotřebení, má to nějákou životnost.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte led 10, 2023 14:24

Tady u nás na (dálném) východě už nonstop ščije 36 hod (+jak píšu vedle, nad 600mnm sněží) = nebajkovatelno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte led 10, 2023 14:48

@Tomas: já se z toho článku o helmách dozvěděl především to, že nic víc o bezpečnosti se od výrobců nedozvíme proto, aby je pak někdo po havárii nežaloval, že ta helma měla poskytovat vyšší ochranu. A já prostě víc věřím např tý POC, než Uvex bez MIPS. Přičemž ta Uvex nemusí být nutně o moc horší, dokonce ta tvoje má ani ne čtvrt kila a ta moje o celých 150g navíc. Stejně ve finále jde o ten pocit, jak se v tom cítíš... Mně Uvex nesedly, ostatně nic od Uvex mi nikdy nesedělo. Bylo to na hlavě takový divný, tvrdý.. Giro už bylo lepší, vlastně nic lepšího u nás neměli, tak jsem ho koupil s tím, že určitě musí být pohodlnější helma a že takovou si časem koupím. 4 roky mi to trvalo, ale už mám. Věřím, že je bezpečnější, než to Giro. A pokud není, je aspoň pohodlnější a má super kšilt.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte led 10, 2023 15:06

Tak základ je jezdit tak, aby jsi to nikdy nepotřeboval. Dávat bacha na auta, jezdit defenzivně a mimo silnici se nebát brzdit když už ti mozek dává najevo že je to přes čáru :D

Tak ať ti slouží a nebudeš jí muset nikdy otestovat.

Co jsi teda koupil přesně za model ?

Jinak se obecně uvádí, že životnost helmy je tak 5-10 let. Ten polystyren i plast křehnou a jdou do kopru (UV záření, povětrnostní vlivy, atd.). Je to lehký plast.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte led 10, 2023 15:23

Snažím se jezdit tak, abych nehavaroval, respektive znám své tělo a své reakce, vím, co zvládnu a do čeho už se raději nepouštět, toho se tak nějak držím a nestydím se třeba slézt z kola a vést ho dolů z kopce, když se mi sjezd zdá náročnej. To dělám často, ostatní třeba jedou a já tlačim dolu, páč si na to nevěřím a nechcu rozbít sebe a svoje kolo - na nový bych šetřil celej rok.

Koupil jsem tenhle model, to "nej", co bylo v nabídce /když nepočítám helmy na sjezdy/
https://www.muziker.cz/poc-kortal-race- ... xs-s-51-54
Velikost 55-58 sedí na mou hlavu 56 když kolečkem otočím zhruba do poloviny rozsahu nastavení. Je tam trochu rezerva, což bude fajn na chladnější období, že nebude problém pod helmu dostat čepec.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte led 10, 2023 18:05

Tak to děláš dobře, na ostatní ser. Jak se říká HYOH (Hike Your Own Hike), stejně to platí i u kola. Je to mix zkušeností a pudu sebezáchovy, kolo je hlavně o pohodě.

Helma vypadá fajn, no kryje to celý zadek hlavy, ale přesně nechápu v čem je ta cena. Vidět vnitřek helmy na webu výrobce není (asi se není moc čím chlubit).

A tak jsem teda chvíli Googlil a našel tohle. Nic zvláštního tam nevidím, stélky to má stejně jako můj Uvex. Navíc čelní stélka se nedá od pohledu odendat a umejt (vyrážka na čele), ale na tom černým vnitřku to stejně nepoznáš :D Můžu klidně nafotit vnitřek mojí helmy s bílým vnitřkem po pár vyjížďkách (a vidět to fakt nechceš). Pak jsem našel ještě jedno německý video tý daný helmy zde. Nikdo se ani neopovažuje ukazovat vnitřek tý helmy, protože tam nic extra není.

Vlastně tam i oproti třeba mýmu Uvexu dost chybí, třeba možnost nastavit výšku popruhu kolem uší. Je tam jen kolečko vzadu a to má dcery helma z dekáče za pětikilo a kšilt taky upadne když do něj práskneš rukou.

Čiže mě to nijak mě to nepřesvědčilo, nemá čím.

Jinak chválím kupkolo, kazeta zase po letech přišla v dárkovém balení. Konečně má člověk pocit že si něco kupuje na další 4 řetězy (což je u me šest tisíc).
Přílohy
IMG_20230110_173127236.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte led 10, 2023 18:30

Paradoxní přitom je, že můj pud sebezáchovy je dost mizivej. Zato mám dobře rozvinutej smysl poznat, co je přiměřený riziko a co je nesmyslný riziko. Kolo jako takový má též svoje limity, není to žádnej downhill a já taky nejsu žádnej sjezdař. Jsou zas jiný disciplíny než cyklistika, kde si dovolím extrémy :)

Co by jako na vnitřku tý helmy mělo být extra? Tam snad není co vylepšovat, prostě stačí aby byl takovej, aby to bylo pohodlný. Všechny stélky se dají vyndat, kšilt rozhodně není že do toho brnkneš a odletí.. Co je na tom za tolik peněz? Držím v jedný ruce Giro, v druhý POC a hned to vidim a cítim. Materiál a zpracování, rozdíl je velkej. Technologie, tím nemyslím recco destičky a NFC čip, ale konstrukci, jako vnitřek s aramidem atd, já rád tyhle věci, někdo je k tomu skeptický, jinému to smysl dává.
Že nejde nastavit za ušima jedině dobře, když sedí jak je, nehne se to, Giro se furt hejbalo a musel jsem dotahovat, štelovat, centrovat aby to neřezalo do uší... Tady to odpadá.. Pro jednoho mínus, pro druhého plus.
Mě na tom přesvědčilo, že mi to krásně sedí. A týhle high tech věci věřím víc, než klasický helmě jen a pouze z tvrdý pěny. Ale plnou cenu bych za to nedal..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte led 10, 2023 19:07

Tomas píše: kazeta zase po letech přišla v dárkovém balení.

Wtf? S dražšími díly (kupuju jen OEM resp. značkový aftermarket) se mi ještě nestalo, že bych je dostal v nějakém alternativním balení. Zato brzdové desky sem v OEM blistru už nedostal několik let, v poslední době jsou vždy v pytlíku (= rozprodej servisních balení á 50 ks).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte led 10, 2023 20:38

Kazety jsem dostal napříč lety různě. Řetěž někdy pytel, nekdy krabička. Ostatní chodí většinou pěkně v boxu.

@Etheric:
To nastavení se nemá kam hnout, jen je to další faktor, Uvex to má a je to fajn (žádný Specialized to neměl co jsem měl). V místě kde ti helma doléha na čelo nad očima je stélka ? Dá se vyndat a vyprat ?

Jinak jsem na tu helmu za posledních tak 20 tis. nijak nešáhl, utáhnu a drží. Občas jí musím akorát vyčistit.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte led 10, 2023 21:12

To nastavení u Giro se hýbe dost, má kam, po celé délce popruhu,.. Vždycky se pohlo o kousek a pak to nesedělo u uší, viz foto, bylo to nastavený dokonale rovně, souběžně, zachvílu /ok, cca za 200km/ se to pohlo a najednou to začalo třít o ucho, tak sundat, znovu nastavit,...
IMG_20230110_205713.jpg

Na tý nový helmě je to napevno, bude to furt držet jak má, 3x hurá..

Tomas píše:V místě kde ti helma doléha na čelo nad očima je stélka ? Dá se vyndat a vyprat ?

Takto to vypadá, je to jeden kus kterej se dá oddělat, hlavně je to prostě 1 kus a ne složenina z více vrstev a více kusů.
IMG_20230110_205834.jpg

Zatímco Giro to má uvnitř takto,
IMG_20230110_210629.jpg

3 ks, ze 3 vrstev, odlupuje / odlouplo se to už, no prostě to zpracování je nebe a dudy, tyhle dvě helmy se vůbec nedaj srovnávat /ještě aby jo, když jedna je 2,72x dražší, než ta druhá/...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte led 10, 2023 23:05

Jo, ten vnitřek vypadá nadstandardně. V porovnání s Uvexem míň stavitelné, ale to polstrování je o level vejš.

Pokud se ten vnitřek dá sundat a vyprat (což se jsem pochopil že jo, je to na sucháč?), tak je to od pohledu fajn helma.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř led 11, 2023 5:25

Je to na sucháč. Jo, je fajn, nejen od pohledu, ale i podle hmatu. Tak jsem si to představoval, kdyby ta helma nebyla na takový úrovni, ty prachy bych za to nedal. Za ty peníze to musí mít víc, než jen líbivý design

Tomas píše:V porovnání s Uvexem míň stavitelné

Jo, i to Giro jde nastavit ve větším rozsahu. Tady je to zčásti pevný, takže to musí sednout, jinak máš smůlu a musíš hledat jinde. Ale zas pokud to sedne, máš výhodu, páč je vždycky lepší mít věc pevnou, než šoupací.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv led 12, 2023 12:52

Tak jsem objednal ventilky a pásku na bezduše
https://www.halbich.cz/muc-off-tubeless ... ntId=14078
https://www.halbich.cz/muc-off-tubeless ... ntId=14078

Ventilky samozřejmě nejdražší, páč jako jedny z mála vypadají opravdu dobře zpracovaný a ne China style jako všechny co jsem měl v rukou /i ty za polovinu ceny/.
Páska taky levná nebyla, ale snad bude dobrá, je jí 10m, takže když se mi nepovede nalepit na první pokus, nevadí...
Ta cyklistika je fakt černá díra na peníze
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv led 12, 2023 13:02

Etheric píše:Ta cyklistika je fakt černá díra na peníze

Mě ty tisíce km na gravelu nestály loni prakticky nic. Jen řetězy a píchat jsem nepíchal. Starý duše který byly do sto Kč. Teď proběhne kazeta + řetěz (už je cítit že je vychozená, tisíc Kč).

To je všechno prakticky. Dá se to dělat draze i rozumně. Kola jenom nafukuju a jezdím. A silnice dostane taky nový řetěz, ale ta moc netrpí i když jsem na ní taky něco natočil (ale viděla jen sucho).

Je to podmínkách ve kterých se jezdí. Černou díru na peníze si můžeš udělat z čehokoliv ve finále.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika