Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » ned led 1, 2023 12:34

U nás bylo dneska líp jak včera. Dneska 13-15, sluníčko akorát trochu větrno. Vyjel jsem s funknčním tričkem a letním! dresem na to a v pohodě.
Hoďka a půl, ani jednoho cyklistu jsem nepotkal, provoz minimální, tak jsem si troufnul i na silnice kde normálně nejezdím. ŠKoda, že musím zítra do práce, být na HO tak bych dal ještě ráno něco před prací.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned led 1, 2023 13:05

Venku "zuří" jaro (+15) ale mně se nechtělo se babrat s demontáží/montáží bajka, taxem i neska zase točil nohama na místě, 3 hodiny, uffff, prtel dostala tenhle týden co proto. No nic, fčíl si odpočine, až zase příští so+ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » ned led 1, 2023 22:12

Dneska jsem v lese potkal zabavnou vec. Eletromotorku. Predjel mne smrad na crossce, takovi tu obcas jezdi po lese (zabit), ale tahle nervala ani nesmrdela, slysel jsem ho az kdyz byl na dohled. Takze to vlastne beru jako pokrok, nejvic mi vzdycky vadil ten rev, co byl slyset na kilometry. A smrad, kdyz projeli okolo. Ani jsem nevedel, ze neco takoveho existuje :)

Takhle je to vlastne takove rychlejsi kolo s trochu sirsima pneumatikama ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon led 2, 2023 13:38

No nezlobil bych se kdyby tohle počasí ještě chvíli vydrželo. Včíl jsem dorazil z obědových 2h na silnici a bylo fakt nádherně, kolem 11C se sluncem. Super vyjížďka.

Ani provoz nijak hrozný, připadne mi že svět ještě není úplně v plným chodu po vánocích. Dokonce i nějáké žiletkáře jsem potkal a skoro všichni až na jednoho pozdravili i s úsměvem.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte led 3, 2023 17:29

Dnes jen lehká vyjížkďka kolem Plzně, a řazení bylo horší a horší (bez zjevné příčiny) a domů jsem tam byl schopnej naladit vzadu tak tři kvalty z deseti vzadu. Včíl je to už mrtvé úplně.

Viz zde. Lanko napnuté, ale už to s ním nic nedělá. Páká už nenapíná lanko.

Budu muset vymyslet co s tím. Buďto výměna páky za 2K nebo celkově přechod na něco jiného (silniční a gravelový 10sp. je už výběhový, ale mě vyhovuje). Navíc je tam pak problém s tím že mám mechanické brzdy (které dobře slouží). Bude to na zamyšlenou. Ještě že mám silnici. :D

Takže moje nadávání na řetěž/kazetu je asi víceméně liché. Je to řazením které zcela umřelo.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte led 3, 2023 18:01

Žehnám odborníkům z bikefora, je to jen rozpad lanka. :D

Konec úplně chybí a někde vypadnul.
Přílohy
IMG_20230103_175528570.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » úte led 3, 2023 18:24

silniční 10sp je Tiagra a gravelový je to GRX400, to se pořád ještě vyrábí, ne?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte led 3, 2023 18:58

Jo, můžeš kombinovat libovolný 10 speed ražení (já mám konkrétně Tiagra páky a GRX zbytek, protože mám radši mechanický brzdy (GRX jsou jen hydry)) a buď komplet Tiagru spodek nebo GRX400 spodek.

U Tiagry máš ale 50-34 vepředu (nejmíň, je to silniční sada) a vzadu nejvýš 11-34. Takže 1:1. Takhle mám GRX400 46/30 vpředu a vzadu GRX400 s dlouhým ramínkem (používám 11-36 starou Deore MTB kazetu kvůli převodům na ježdění na těžko, ale už se vcelku špatně shání).

Ale celá R4700 sada už teď bude na řadě na upgrade a půjde asi na 11 kvaltů. Jedenáctkový GRX600/800 už jen 11-34 vzadu a jen hydry (dá se ale tuším kombinovat se 105 mech. pákama).

Takže se to vyrábí, ale zároveň už to bude brzy končit. Mám doma jak 105 komplet na silnici a Tiagru/GRX na gravelu a funguje to skvěle.

Z toho obrázku je vidět jak postupně přestavují výrobu dle rychlostí a řetězů/ostatních věcí. Faktem je že GRX/Tiagra/105 je pořád takový zlatý střed. Nevidím v tom moc žádný rozdíl po mnoha kilometrech.
Přílohy
0vgjqw2bruk71.png
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » úte led 3, 2023 21:52

Já mám právě GRX400, protože utrácet za víc rychlostí mi přišlo zbytečný, zvlášť když rozsah je +- stejný.
Hlavní je mít dost lehké převody kvůli kopcům anebo blátu, prostě těžkému terénu.
Jestli bych za něco časem měnil, tak asi jenom za nějakej ten SRAM XPLR 12 rychlostí. Ale to opravdu jenom teoreticky, že by to hodně zlevnilo a to současný se nějak pokazilo.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř led 4, 2023 18:14

Tak gravel už je zas ready, samozřejmě že ten kus lanka zůstal utržený v páce, ale to jsem zjistil, až když jsem tam začal cpát nový a nebylo tam dost místa.

Nevyndavalo se to teda nic moc, ale už zas řadí jak za mlada.
Přílohy
IMG_20230104_165143226.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř led 4, 2023 19:01

Toho (že na výletě urvu lanko = nebudu řadit) se taky děsím, to je dobře že Ti to nakonec dobře dopadlo. Podle fotky to vypadá na obyč lanko, já používám nerezové. Doufám že se mi to vyhne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř led 4, 2023 19:18

Já jsem taky rád, fakt jsem si myslel že to je prostě pákou. Takhle to spravilo 40Kč v krámu přes ulici.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř led 4, 2023 19:43

Já mít peněz co pp, mohlo by mi lanko políbit řiť, dal bych elektronický řazení :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv led 5, 2023 8:47

Já mít peněz a firmu jako PP, tak prodám i tu firmu a žiju ve velké roubence někde na Aljašce daleko od lidí a měst a celý svět mi může políbit zadek.

Ještě v dobrém závidím zdejším IT programátorům, co nemusí sedět někde v kanceláři, ale mohou pracovat odkudkoliv a ještě vydělávají pěkné peníze. To je taky dobrá cesta. To bych pořídil nějaký starý hipie karavan a ze základny na Aljašce vyjížděl na cesty ve stylu road movie.... ale asi si to představuji jako Hurvínek válku.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv led 5, 2023 9:22

tvl to jsou příspěvky jak v diskusi na iDěsu

já i kdybych na to prachy měl, tak je do elektronickýho řazení nedám ani omylem, milion kurvítek pokupě

dneska jsem ráno cestou na metro byl svědkem, jak málem auto z vedlejší sundalo cyklistu, kterej normálně blikal a jel po hlavní u kraje (normálně ve městě, v zástavbě), kolista musel až k dělicí čáře, aby se vyhnul autu
bylo tak 7,15, zbytky šera
auto skoro zastavilo, vypadalo to, že řidič ještě půjde něco vysvětlovat kolistovi, ale pak si to rozmyslel, nejspíš když viděl, že jde po chodníku víc lidí, na nejbližší křižovatce zase uhnul do vedlejší, ani náznak omluvy :axe:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv led 5, 2023 9:26

Lipon píše:já i kdybych na to prachy měl, tak je do elektronickýho řazení nedám ani omylem, milion kurvítek pokupě

Howgh.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » čtv led 5, 2023 16:20

Lipon píše:tvl to jsou příspěvky jak v diskusi na iDěsu

:smt023

Dromedaro píše:Ještě v dobrém závidím zdejším IT programátorům, co nemusí sedět někde v kanceláři, ale mohou pracovat odkudkoliv a ještě vydělávají pěkné peníze.

Do kancelare nechodim, ale nemuzu pracovat odkudkoliv. Potrebuju ke sve praci nekolik pocitacu, monitoru a hromady dalsiho hardwaru, ktery by se jednak tezko prevazel a jednak bych ho snad ani vozit nemohl, jelikoz jsou to prototypy, o ktere prijit by byl dost pruser z nekolika hledisek.

Navic mam silne pochybnosti o "kvalite" prace takovych programatoru a to spis patri do jineho vlakna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv led 5, 2023 20:29

Já náhodou to elektronický řazení zkoušel a líbilo se moc, mít pořádný prachy, beru. Otázka je ta výdrž, ale to taky řeší peníze..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát led 6, 2023 9:13

A to je ono - vyzkoušel sis to.
Já to řeším už z hlediska provozu - milion+1 věc, co se může pokazit, a elektroniku v lese nespravíš sadou nářadí v brašničce. Něco málo váží baterie, ale to už neni tak hrozný, ale je pořád něco navíc. A nesmíš zapomínat, kdy naposled jsi dobíjel a včas dát nabít před další jízdou resp. nezapomenout nabít po X jízdách. Jinak prostě neřadíš.
Náčelník v kanceláři to má na silničce, tam eště dejme tomu, tam to nedostane tak zahulit, jak na bajku. Nabíjí tak co 3-4 jízdy.
I tak bych pro ty prachy našel lepší užití, než elektronické řazení. Třeba se sebrat a pár dní pojezdit v Itálii nebo Rakousku s mechanickým řazením.

Btw. zítra vypadá předpověď docela obstojně, oblačno až polojasno a 8-10 st. Uvařim doma marodům čaje a vyrazim protočit nohy.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát led 6, 2023 9:15

No vypadá, doufám že to drobet uschne, tady je všude hromada vody.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob led 7, 2023 8:26

Včera jsem na chvíli vytáhl bike, vybral jsem trasu v závětří a na sluníčku, hezký to bylo.
Dal jsem novej bezduš ventilek, očistil ráfek i plášť... A stejně to měkne jako předtím - během používání tlak drží, drží i po tom, co kolo odstavim, ale jak s nim pak doma kousek popojedu a nechám ho stát, aniž bych na něm jel, rychle změkne. Jen zadní kolo. Fakt nevím, čím to může být, napadá mě jen ta lajdácky nalepená páska.. Takže vyzout, vodrbat původní pásku, zbrousit dokonale všechny dírky, vyčistit, odmastit a nalepit novou pásku. Snad to nebude moc velká pakárna..
Ale jakou bezduš pásku? Na všechny najdeš protikladný recenze /negativní hodnocení pásky však nemusí být páskou, ale rukama hodnotícího/, takže čemu věřit..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob led 7, 2023 13:01

Jak často musíš to zadní kolo dofouknout?
Já jsem měknoucí kola (obě, zadní měklo krapet víc) mezi výletama (= cca týden odstávka) měl loni prakticky celou sezonu (dofukoval sem co týden, max dva), neřešil sem a ono to přestalo nějak samo (mlíko asi to něco děravého zalepilo) - fčíl mám bajka v trenažéru, nedofukoval sem už asi 6 nebo 8 týdnů a obě kola drží.
Neska sem zase točil nohama na místě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob led 7, 2023 15:12

Kdykoliv, kdy s kolem třeba doma o kousek pohnu, aniž bych jel, to ujde a musím dofouknout. Jinak to drží, a dělá to jen zadní. Přední si už 4 měsíce drží stejnej tlak.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob led 7, 2023 15:29

Já bych (předtím, než to kolo rozebereš abys měnil pásku) napřed vyzkoušel do toho kola dát ještě jednu dávku mlíka (předtím nevylívat, co v něm je) a pořádně protočit/projet ať má to "čerstvé" mlíko šanci se rozlít a zalepit celý obvod kola. A/Nebo zkusit koupit jiný plášť. Až když to i to nepomůže, tak holt ta páska (to si ale nemyslím,že v ní je problém, protože pokud je v ní malá netěsnost, mlíko by to mělo zalepit).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob led 7, 2023 15:36

Plášť novej mám ve skříni, mlíko v lednici, není problém, můžu zkusit vyměnit a dát tam mlíka víc. Ale ta páska na zadním kole je dost hnusně nalepená, posílal jsem tu i foto dřív. Taky přes pásku je vidět, že otřepy v dírách místy zůstaly. To je prostě naprd. Bych je nakopal... Přední kolo je zalepený mnohem hezčeji, rozdíl asi jako kdyby to přední někdo dělal střízlivej a to zadní po flaši slivovice...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob led 7, 2023 15:42

Aha, to se už nepamatuju (žes sem dával fotky a že je to "strašné"), tak to potom jo - rozebrat, servat, vyčistit a nalepit novou. Kterou neporadím, já to v životě nedělal (lepit pásku), sem koupil kola už s (krásně) nalepenou (Mavic).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob led 7, 2023 15:59

Vpohodě, mám stojan, nářadí a teď v zimě i spoustu času :) Aspoň to bude pořádně a pokud to bude ucházet dál, budu na 100% vědět, že páskou to není. Zatím můžu jen hádat, ale ta páska je tam prasácky nalepená a jsou tam otřepy. Holt základní bezduš ráfky WTB. Na alu verzi rámu jsou v základu osazený lepší ráfky, holt něco za něco.. Tady ty se taky nezdaj špatný, až to zbrousim a znovu nalepim, bude to snad cajk
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » sob led 7, 2023 18:43

Tak dneska parádní "dubnový" výjezd. U nás +8 a sluníčko, odpoledne i bez větru. Držel jsem se spíš asfaltu/šotoliny a vzal to po dlouhé době do Hřebenů mezi Jince a Dobříš. :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob led 7, 2023 23:55

v okolí Práglu bylo odpo spíš pod mrakem, kolem 10, v lese u Klecan hafo bahna, kola obalený, že se tak tak vešly do rámu
radši jsem pak vybíral taky zpevněný cesty
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned led 8, 2023 12:43

Včíl jsem slezl z gravelu, teplota 2-3C a pod mrakem (ale bezvětří a pocitově teplo), vcelku sucho i když občas bago drobet bylo. Byl po dlouhý době zas full winter gear. Pěkná vyjížďka.

Ráno jsem se dokopal a objednal věci na gravel, koloshop.cz neměl mojí kazetu a tak jsem se po dlouhý době vlezl na kupkolo (kde mě štvali, že mají buď platbu převodem a nebo dobírku). Nakonec jsem zjistil, že se dá objednat "DPD pickup" - doručení do Alzaboxu který mám u baráku a platba před doručením kartou, to je použitelné.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika