Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon bře 11, 2024 17:51

Doparoma, uchází mi zadní kolo na koloběžce. Už za den z poloviny ujde. Jenže jak je to celý zadělaný, to doma nesundám ani za Boha ](*,)
Přes ventilek to neuchází, musel jsem tam nejspíš udělat díru. Ano, do tý extrémně silný a odolný gumy s bezdušovým gelem... Jak se mi tohle povedlo, fakt nevim. Je zas pravda, že na tom lítám jako démon, i po cestách, pro který to není dělaný. No jo, ale co teď s tim? Já to snad budu muset kvůli takový ptákovině, co bych zvládl sám, posílat přes půl republiky a zpět :-k zasviněný od bahna, otlučený... Evidentně to už od pohledu jezdilo zejména mimo asfalt.. V záruce to je, ale tohle neschovám, nemá ani cenu se o to snažit, bahno bude i tam, odkud to nevymeju...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv bře 14, 2024 12:15

Je to novinka a dá se to i půjčit. To je taková chujovina, že to musím vyzkoušet :D
Kolo s pohonem za pomoci chůze
https://m.youtube.com/watch?v=JURBHz71a ... =emb_title
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv bře 14, 2024 12:20

Etheric píše:Doparoma, uchází mi zadní kolo na koloběžce. Už za den z poloviny ujde. Jenže jak je to celý zadělaný, to doma nesundám ani za Boha ](*,)
Přes ventilek to neuchází, musel jsem tam nejspíš udělat díru. Ano, do tý extrémně silný a odolný gumy s bezdušovým gelem... Jak se mi tohle povedlo, fakt nevim. Je zas pravda, že na tom lítám jako démon, i po cestách, pro který to není dělaný. No jo, ale co teď s tim? Já to snad budu muset kvůli takový ptákovině, co bych zvládl sám, posílat přes půl republiky a zpět :-k zasviněný od bahna, otlučený... Evidentně to už od pohledu jezdilo zejména mimo asfalt.. V záruce to je, ale tohle neschovám, nemá ani cenu se o to snažit, bahno bude i tam, odkud to nevymeju...


Kura, tenhle post mi nějak uniknul.... dyž záruka off, nalij do toho skrz ventilek ještě víc NoTubes. Třeba to přestane utíkat (já takhle jeden tíkající plášť "přesvědčil", napřed sem do něj nalil patřičných 80 ml, utíkal, taxem tam dal druhou dávku 80 ml a byl/je klid....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv bře 14, 2024 12:26

Skrz autoventilek? Tam je všechno napevno, to se nedá vůbec s tím nic dělat. Včera jsem foukal do tvrda a je to úplně měkký.. Trochu NoTubes tu ještě zbylo, ale jak to tam dostat.. Natáhnout do pumpy a pak fouknout do kola to kvůli pojistce nejde
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv bře 14, 2024 12:34

Jo, skrz autoventilek, vyndáš z něj vložku a fpoho, já to takle (i NoTubes Race = hustší) liju do galuskového ventilku, který má menší průměr a sice se to brání, ale prozatím dycky sem to tam natlačil)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv bře 14, 2024 12:37

jak z autoventilku, tak z galuskového jde vnitřek vyšroubovat
u starých čepiček stačilo čepičku otočit a byl z toho klíč (-ek) na povolení
vypadalo to takhle

edit: u galuskového jde mlíko lít skrz hadičku, co bývá třeba u infuzní soupravy
Naposledy upravil Lipon dne čtv bře 14, 2024 12:38, celkově upraveno 1
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv bře 14, 2024 12:38

Dodatek - používám 50 ml plastovou injekční stříkačku a kousek pneu hadice.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv bře 14, 2024 14:24

Právě sem za volantem dostal nápad: Pokud zítra ráno NEzdraví, pičasí a moje hlava ("nechce semi") dovolí, pudu zítra ráno bajkovat místo do prce. Uvidíme.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv bře 14, 2024 16:46

Ok, mrknu na to. Stříkačka bude muset stačit 20ml, stejně mám tmelu jen 40 a to kolo je malý.. Zkusím to vyšroubovat, nalejt tmel a su zvědav.. Nevim proč to začalo ucházet, bohužel je to celý zadělaný a nedá se to servisovat jako kolo, že to rozděláš.. To je schválně.. :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv bře 14, 2024 18:29

pavproch píše:Právě sem za volantem dostal nápad: Pokud zítra ráno NEzdraví, pičasí a moje hlava ("nechce semi") dovolí, pudu zítra ráno bajkovat místo do prce. Uvidíme.

Nepudu, budu in(g)stalovat nový odsavač. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob bře 16, 2024 14:45

Zítra ráno má být (snad) hezky a kosa (to by nevadilo). Neska sem si ale při tom domácím kutění/kurwení do hloubky rozříz předloktí, už to sice nekrvácí ale začíná ftom cukat a bolí to jak šlak, tak nevím, esli zítra ráno .... :bike:. Nehledě NATO, že NEzdraví a moje hlava (ráno mám dycky deprézi, než zaberou antidepresiva) můžou říct NE. Grrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned bře 17, 2024 14:52

Jo, jo, jo! Ráno sem se zmátořil na bajka, NEzdraví dovolilo, pičasí sic chladno dost, ale inak na jedničku = byl výlet v masivu Radhoště, paráda. Akoráth ta začátky sezón, no = nohy se vůbec nechtěly točit ani na lehké převody, sem mnohokráte zastavil na vydýchání, no. Ale co už, to sa doufám rozyezdi. :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 19, 2024 7:20

Zatím jsem ještě s koloběžkou nic nedělal, ale kolo už tři dny drží tlak. Žeby mi ju opravili ti dva Japonci (Samo a Seto)? :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob bře 23, 2024 14:36

Neska ráno byl výlet (záměrně, páč potřebuju něco vyzkoušet, jen po kyklostezkách a Valašské rovině = žádné extra stoupání). Nebavilo mě to ale tak, jak terén. Ale co už... zítra ráno má být všelijak, na bajka to na 99% nebude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob bře 23, 2024 17:18

Jo, vlastně aspoň jedno pozitivum měl nešní výlet po kyklostezkách = nemusím mejt bajka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát bře 29, 2024 14:58

Zítra má být krásné jaro,
Počasí přes den (07-24):
Polojasno až jasno, během dne přechodně i oblačno. Nejnižší noční teploty 10 až 7 °C.Nejvyšší odpolední teploty 20 až 23 °C.

pokud NEzdraví dovolí, budu bajkovat a zase testovat, esli po bajku (tentokrát už terénem po kopcách = až skoro do padnutí) v noci usnu nebo ne. Myslím, že ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob bře 30, 2024 14:10

Jo, jo, jo! NEzdraví dovolilo (a starý člověk během výletu dokonce fungoval nad očekávání) = pičasí pololetní (17st ráno, fčíl už 21), byl supr výlet. Bajk trochu dost od baga, ale nemeju, jen sem namazal řetěz, uvidím, jak bude zítra ráno (pičasí asi ok, NEzdraví?). Kéžby (musím ale vymyslet kam). :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob bře 30, 2024 15:15

Jo, a jeden malý afterthought: Neska to byl letošní pátý výlet a popáté stejný scénář - dyž vyjedu a (začátek výletu je převážně) proti kopci, může to být rozbité/drncavé sebevíc, ale bajk je zticha, nevydává žádné zvuky. Ke konci výletu (převážně zkopec) dyž to drncá, tak zvuky vydává (zřejmě bowdeny uvnitř rámu i dyž na nich mám noise-reduction návleky). Šahat NATO nebudu (bych se dovnitř rámu už ani nedostal bez rozborky celého bajku a hlavně vyndání nalisovaného středu), ale séře mě to. Loni tohle Scalpel nedělal. Grrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob bře 30, 2024 18:09

pavproch píše:uvidím, jak bude zítra ráno (pičasí asi ok, NEzdraví?). Kéžby (musím ale vymyslet kam).

Kam sem vymyslel, ale.... už fčíl (a to mě čeká ešče noc) vím, že nešní bajking zanechal následky - ty moje zápěstí fčíl bolí jak šlak (během bajku sem si na ně ale vůbec ani nezpoměl, hurá!) a navíc zítra ráno kupodivu tady u nás nemá být slunečno/bajkovatelno, ale (asi) šedivo. Mno nic no, ráno budu chytřejší.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon dub 1, 2024 13:30

Tak jo, fčera ráno zápěstí ešče bolely = byla vycházka místo bajku. Křasná. A fkraťasoch.
Neska ráno už nebolely = byl výlet, fkraťasoch. Křasný. Bajk umytý, já taky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ntz » stř dub 3, 2024 13:17

prosim o radu ... mam kolo s temahle parametrama (kellys gate 70 2018) a potrebuju pevnou osu kvuli kocarku od thule ... jsem uplne zmatenej z tech cisel - netusi prosim nekdo, jakou si mam koupit ???

https://www.thule.com/cs-cz/bike-traile ... _-20110730
https://www.thule.com/cs-cz/bike-traile ... _-20100799
https://www.thule.com/cs-cz/bike-traile ... _-20110729

ps: mam jen ten screenshot s parametrama, kterej jsem poridil ve 2018 kdyz jsem si kupoval kolo ... uz se mi to nedari najit nikde online
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 3, 2024 14:54

Tak pošli mail i s tím screenshotem přímo do Thule a zeptej se jich nebo jsem ještě našel stejný dotaz na bike forum.cz - Pevná osa k vozíku


ntz píše:ps: mam jen ten screenshot s parametrama... uz se mi to nedari najit nikde online[/quote

Jo a není problém technické parametry a údaje o tvém kole vygooglit: kellys gate 70 2018
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ntz » stř dub 3, 2024 15:19

Dromedaro - diky, ten pdf dokument jsem fakt nevyguglil (asi jsem se malo snazil) ... kouknu na to doma, az budu u kola ... trosku jsem doufal, ze treba nekdo bude vedet co je `NOVATEC 12x148mm rear' .. Hlavne jestli je to typ Shimano a nebo Maxle
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 3, 2024 15:33

ntz píše:. Hlavne jestli je to typ Shimano a nebo Maxle

Tady, ale i na jiných eshopech, je uvedeno, že ten NOVATEC 12x148mm rear má ořech Shimano.

Jinak ten Novatec má rozměr 12x148, tak mi nějak laicky vychází, že nejblíže je k tomu rozměr z tvého prvního odkazu 12x1.5
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ntz » stř dub 3, 2024 16:11

@Dromedaro - diky .. objednano ... to je krasny na eshopech, ze se to da obratem vratit, kdyz to nebude sedet ... snad to do patku dorazi, pokud ne, tak se moje draha Andula asi o vikendu nadre :P (protoze pro ni tu osicku mame - za jeji kolo se vozik pripojit da ..)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ntz » čtv dub 4, 2024 10:19

@Dromedaro - tak mi poslali odpoved z Kellys, ze presna osa je

NOVATEC TAOI, TA-12, Rear axle without lever, w/o nut, M12x1.5, thread lenght 12mm, A Length 170mm

takze to spis vypada, ze to bude ta 170mm verze

https://www.thule.com/cs-cz/bike-traile ... _-20100766

mozna jsou ale jen zmateni v Kellys a koukaj na jine kolo protoze ten original popis pro Gate 70 2018 proste vypada jinak .. no, uvidime ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát dub 5, 2024 13:22

Kura, na víkend slibovali suché léto a ono možná ráno bude všelijak:
Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno, ojediněle slabý déšť. Nejnižší noční teploty 12 až 9 °C. Nejvyšší odpolední teploty 20 až 23 °C.

Kéžby NEzdraví i pičasí ráno dovolily... :bike: (Už sem aji vymyslel kam.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob dub 6, 2024 20:17

dneska hic jak v červnu, ale nohy točily bez nějakého velkého přemlouvání

gravel je od velikonoc doladěný - musel jsem dát jiné sedlo, Prologo AGX Dimension, proti původně osazenému Fizik nebe a dudy (a to jsem měl Fizik za výrobce lepších sedel), podle youtube jsem doladil i předozadní pozici plus jsem osadil nášlapama a zatím gut

už mi to nepřijde tak vratký, proti bajku šlapu častěji ze sedla a pěkně to zrychluje
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned dub 7, 2024 8:32

Jakou průměrnou rychlostí jedeš po silnici po rovině s MTB a jakou s gravelem by mě zajímalo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 7, 2024 13:27

Jo, neska ráno to (pičasí a NEzdraví) klaplo = byl bajko-výlet, křasný. Martiňák a kus nad něj a zpět. Jo, a komplet letní outfit (křaťasy+třičko+letní SPD a letní kyklo rukavice = supr, léto je tady!). A ani bajka mýt nemusím, baga letně mininum.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika