Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte srp 4, 2020 16:03

Ted the mechanic. (Kdopa ví odkuto to je?)

Neska sa zadařilo, na bajku mám obě XTR brzdy, hadica k zadní provlečená skrz rám (musel sem ale 3/4 bajku rozebrat, no) a zkrácená na správnou dýlku + už nafest nasazená z5 do brzd.páky (ešče že sem k brzdám dostal náhradní olivku a vložku...). Kupodivu sa to ani moc nebránilo a nic sem si přitem neudělal. Nějak moc pozitiv.

Čuli na zítra mi zůstalo už enem to odvzdušnění zadní a případně i úprava hadice + odvzdušnění přední a pak už budu zase moct vyrazit proti kopcu a pak z kopca. Dal sem tam ale ultralehké kotouče Ashima a nezdá se mi, že by to nějak extra brzdilo, třeba se to ešče zajede (nebo bude ešče prokopávání slepých uliček s hledáním správných kotoučů).

Uffff.

EDIT: ... ale opravdu sa mi nechtělo stříhat hadicu (abych ji mohl provlect skrz + zkrátit) na úplně nových, ešče nepoužitých (a drahých) fungujících XTR brzdách.... ale sem tvrďák, střihnul sem ji...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte srp 4, 2020 17:52

pavproch píše: musel sem ale 3/4 bajku rozebrat, no


Což mělo i svoje pozitivum - ač sem nechtěl (do věcí, které fungujou sa nešpárá), musel jít střed/kliky ven z bajku a přitem sem si aspoň změřil jednu podložku uvnitř, kterou si už delší dobu chcu nechat udělat novou/lepší.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř srp 5, 2020 12:46

Tak, šimanův bleeding kit i wolejíček dobrzd mám fprackách, neska si teda (už třetí odpůldne po sobě) budu hrát s bajkem. Mně to baví.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř srp 5, 2020 15:43

Něco je špatně, pořádně špatně. :twisted:

Sa ty Šimana vůbec nebránily, zadní odvzdušněná, přední zkrácená hadica a odvzdušněná tež. Za třicet minut bylo po fšem. Bajk yezdi a brzdi (okolo chalupy = rovina a malý / krátký skopec).

Po opakovaném shlédnutí instruktážních videjí na jutjůb to fuckt byla malina. :prayer:

Ale s brzdným výkonem kotouče Ashima (speciálně vepředu) asi spokojen nebudu, má tu brzdnou plochu až moc "řídkou", nebrzdí to teda nijak moc a hlavě je cítit ve vidli, jak to pulzuje (jak deska přejíždí ze železa do vzduchu a zase z5). Dopředu asi budu muset dát nějaký jiný ultralight kotouč (160mm) s větším množství železa (a míň vzduchu) v brzdné ploše. Něco už vymyšlené mám.

Uvidíme jaké budou pocity z prvního výletu, paxa rozhodnu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv srp 6, 2020 13:49

Se musím přiznat/pochlubit.... sem potřeboval koupit nějaké (levné, kupodivu) drobnosti k bajku a jaxem surfil po stránkách toho prodejce, hledajíc něco, čím bych zvýšil cenu zásilky (= poštovné zdarma), taxem tam narazil na tiťanové M5 šroubky na připevnění brzd. kotouče na nábu... a hned byla (bo 2*6 ks šroubků) hodnota zásilky dost vysoká.... a bajk bude zase o něco lehčí.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 7, 2020 11:39

Neska ráno sem místo polemlesemloukou3 do práce kroutil nohama proti kopcu. Fajne, ráno bylo ešče snesitělně (vlažno, ale vlhký vzduch), ale na koncu výletu (ca půl jedenáctky) už byl těplý vlhký hic na padnutí. A já byl taky na padnutí, ale z jiného důvodu - viz dále.

Napřed teda ale pozitiva: XTR brzdy mají opravdu laxní náběh, ale brzdí i na těch řídkých kotoučích Ashima dostatečně i z velmi prudkého kopce. Vadí mi ale to brnění do vidle (psal sem tu už o tom proč) - asi teda dopředu dám kotouč Formula Oro, který má tu brzdnou plochu celistvější (dyž už budu do teho harabat ref tiťaňové šroubky.) Bych to chování XTR brzd přirovnal k atmo motoru (lineární nárust s mačkáním páky, zatímco ty předchozí Deore se chovaly "turboidně" - napřed nic, pak záběr jaxfiň a pak zase už nic víc).

A fčíl důvod na šlak trefení: na výletě se mi zdálo, že (velmi lehce) škrtá řetěz o vedlejší kolečko na 12-ti kole, taxem o !jeden zoubek! povolil bovden na lanku (otočný čudlík na řadiči) - blblo to víc, taxem to o ten jeden zoubek vrátil zpět. A přehazovačka začala žít svým životem, naprosto rozštelované řazení nahoru i dolů. Sem myslel, že snad ani domů nedojedu. Chjo no. Do houna (které skoro nesmrdí) sa fuckt nemá špárat. Zas budu mít celý večer (až nebude takový hic) o zábavu postaráno (esli chcu jít zítra ráno zas, tak to musím dát dokupy).

Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát srp 7, 2020 13:03

hele a nemáš třeba malinko hnutou patku?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 7, 2020 13:10

Nejsem si vědom, že bych to někde bouchnul, resp. určitě sem (ještě prozatím) nenamotal přeharovačku ani žádný klocek atd. (a ramínko šaltru není ani nijak vyosené v žádné ose). Navíc - od začátku sezony (ca 35 výletů) to fungovalo bez problema, ještě dneska ráno fpoho, na výletě bylo "trochu" bahna a to asi zapříčinilo, že se mi zdálo, že to lehce drhne o vedlejší zuby a začal sem - blbec - do teho gabat. Dobře mitak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 7, 2020 15:32

Mně omejou.... #-o

Přehazovačka poštelovaná - sem udělal krátký a radikální proces - odpojil sem lanko a provedl komplet nastavení (dorazové šrouby, lanko atd) jako kdybych dával nový šaltr. A chodí... zdáse .... uvidíme zítra.

A přitom sem přišel na průser....

pavproch píše: Rozebrat sem quli provlečení brzdové hadice musel: ..... kliky a střed dolů ....


A před chvílí sem zjistil, že sem neska na výletě ztratil krytku na pravé klice... přitom ta krytka tam je (myslím) nedemontovatelná / nesundatelná...

xx1.jpg


Du gůglit, esli sa to dá někde koupit... esli to chápu strojařsky správně, tak ta krytka tam je proto aby šla klika vůbec sundat (imbusem č 8) ze středu.... mně opravdu drbne....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 7, 2020 17:26

Díky radě na bike-forum už nalezeno, co hledám (Sram Crank Arm Bolt Kit BB30), objednáno. Doufám, že to bude pasovat a zalepím tam tu krytku Loctitem (prý měla být zalepená z výroby, asi nebyla nebo byla, ale blbě.)

EDIT: A tu díru po krytce přelepím páskou (aby sem tam zbytečně nedostalo bahno aj. bovdel) a zítra ráno pojedu zase na výlet (= bez krytky). Na funkci klik (při jízdě) by ta chybějící krytka vliv mít neměla, aspoň si myslím…
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát srp 7, 2020 17:29

Já se snažim naládovat nový brašny od Acepacu na stroj, ale ještě to bude chvíli boj. Zítra v 6 odjezd, ale SMD Skyscape jsem do brašny na řidítkách narval a pasuje, akorát jsem ho musel drobet přebalit.

Asi skočím ještě na pivo, proces se tim pak dost zjednoduší.
Přílohy
IMG_20200807_182255_4.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 7, 2020 17:36

To sem potkal / viděl fčera (dyž sem jel bramborem2 přes Soláň) - pán (skoro) důchodového věku (i postavy = žádný atlet to nebyl) na MTB elektrokole obaleném ze všech stran brašnama a nosičema a jel proti kopcu skoro bez šlapání (asi měl nabitou baterku :mrgreen: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 8, 2020 11:35

Neska ráno sem kupodivu stal extra brzo i bez buďyku a v sedum už kroutil nohama proti kopcu (stejně jako včera, vlhko ale chladnavo), dyž sem v deset přijel z výletu, tak už zase byl hicžebychsepic.

Neska se mi šlapalo dobře, tělo sa moc nebránilo pohybu, takže fajny výlet - a dokonce sem (po 20-ti letech bajkingu tady okolo chalupy) zase našel něco nového, zajímavý traverz pod hřebenem ze Soláně dál na východ), o kterém sem doposud neměl ani tucha. A přitem sem tam uviděl něco, co sem ešče neviděl - tady v Beskydech semtam člověk zakopne o velké mraveniště, ale tohle teda bylo tak óbr, že mi spadla čelist (beze srandy, to byla hromada jako když plně naložená tatrovka vysype kopu písku, odhadem 10 kubíků jehličí).

A pozitivum je/bylo, že sem fčera tu rozštelovanou přehazovačku nastavil správně, neska celý výlet chodila (nahoru i dolů) jak chodit má. Čuli ani patka kopnutá není. Uffff.

Negativum je, že.... celé "radikální" řešení pískající zadní brzdy (výměna Deore za XTR) bylo (z hledika pískání) k ničemu - už zase si na výletě (po průjezdu mokrou trowou) zadní zařvala a po výletě, dyž sem bajka umyl hadicou, tak při pojíždění okolo chalupy řvala zase jak divá. Chjo no. Hned sem kontroloval upevnění držáku pod třmenem - je na fest, tam ten pískající pes taky zakopaný není. To teda ešče bude potrat přijít teda na to, co je na bajku/rámu/uložení zadního třmenu špatně, že řve (v třmenu / brzdě / kotouči problém není, to už vím) a proč loni celou sezonu a letos začátek sezony zadní brzda byla zticha, řvát začala až v někdy letos v qětenci, bez zjevného důvodu. No, aspoň sem si udělal radost a mám "top hi-tech" brzdy s lineárním nástupem a ušetřeným páru gramama na váze, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned srp 9, 2020 12:04

Tak. Neska třetí den po sobě brzké stanutí a kroucení nohama proti kopci a to je (v tych hicoch) tak max, co tělo ešče snese. Čím sem starší (a po nemoci), tím víc mě ty letní vedra ničí. Mám dost, na konci výletu už sem mlel "prázdnou slámu" (a to byl neska "měkčí" výlet, ani raz sem nemusel šaltrovat 26/50z).

Neska zadní brzda celý výlet dala pokoj, byl klid, asi proto že po snad měsíci zase "suchý" / nebahnitý / bez mokré trávy výlet = bez mytí bajku po výletě.
Ještě mě napadlo, že asi vyndám ty 2 šrouby, kterýma je přitažen do rámu (dotažené sice nafest, ale „nasucho“) adaptér flat/post pod třmenem a našroubuju je tam zpět s lepidlem na závity.

Dyž sem ještě před sedmou křižoval cestu na Pustevny (už docela vysoko nad Skokanem), tak proti mně po ní sfištěl dolů z Pusteven jeden pumpičkář silniční, ty jo, to musel vyjíždět z Ráztoky v šest / před šestou.... asi se taky snažil vyhnout hicu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 15, 2020 11:46

pavproch píše:Díky radě na bike-forum už nalezeno, co hledám (Sram Crank Arm Bolt Kit BB30), objednáno.


Cosem byl na služebce, tak mi to přišlo dom, než to tam dám, taxem si tu krytku oměřil a namaloval, sic to ta zalepím Loctitem na závity, tak dybych ji ešče raz ztratil, tak sem připraven na DIY. Chvilku mi trvalo, než sem se doměřil teho závitu, co ta krytka má zvnějšku, vypadá to že to je LEVÝ M30x1 .... fčíl to tam ale dávat nebudu, bo bajk je po dnešním výletu (napůl v bagu) po koupeli a tudíž je voda různě na/v bajku.... zítra ráno budu zase chvíli kroutit noham, pak zase služebně jedu nach Pilzeň, tak až potem to tam dám/zalepím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 15, 2020 15:47

Tu.

Nemám přístup na "premium" (čili semi zobrazuje jen první odstavec a jedna fotka), ale i ten náhled mi stačí abych.... souhlasil - elektrokola budou cestou do pekel pro celou mtb-kyklistiku - se fsadím, že nám brzo zakážou jezdit na bajku proti kopci.... (i když já šlapu proti kopci "za svoje").
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » sob srp 15, 2020 21:58

V tom pripade by to bylo plus :twisted:

Jako jo, letos jsou premnozeni a na rozdil od pesaku na jare to moc nekleslo. Navic pribylo bezohlenych blbu, ne nutne na elektrovariante.

Prihoda z minuleho tydne. Jdu na vychazku a jelikoz je blazinec jeste furt zavreny, musim po silnici okolo. Posledni usek je uzky, rozbity, bez chodniku a do kopce. Potrebuju prejit na druhou stranu, mrknu za sebe, tam nejaky dedek na kole v bezpecne vzdalenosti. V klidu sikmo prechazim a najednou mi dedek projede tesne za patama. Docela jsem se leknul. Samozrejme elektrokolo a tam, kde i dobri cyklisti jednou do 10 km/h, protoze kopec, jel mozna tech maximalnich 25. Nerikam, ze udelal neco spatne, ale ze se veci zmenily a odhad prestal fungovat. Coz je nebezpecne.

(clanek taky nevidim, protoze estebakovi ani tu korunu [-()
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon srp 17, 2020 15:27

Ty jo, ty bezduše asi fuckt bezdušujou. Sem fčera ráno (před SC do Pilzně) ráno chvíli kroutil nohama a cesta necesta mě zavedla do neprostupného (a téměř nekonečného) lánu ostružin, měl sem vytýčený směr, přece to nevzdám, že... taxem to projel/protlačil nasilu tím pichlavým lánem černic. A neska při návratu dom sem zkuntroloval obě kola - obě neušly ani o ň. Hezky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř srp 19, 2020 12:32

Tak. Možná prokopávám další slepou uličku ref (občas) pískající zadní brzda (i po výměně Deore > XTR) - objednal sem náhradní flat/post mount 160mm pod zadní brzdu pro rám Cannondale FSI, zkusím to vyměnit, jestli to není v ňom - esli třeba ten stávající není naprasklý nebo tak něco, protože je mi divné, že to začalo pískat až asi po ca roce provozu (40 výletů).

Jo, a popojížděním okolo chlaupy sem zjistil, že to fčíl "kvíkne" dycky, dyž pod brzdama "ohnu" bajka do levé zatáčky... kurafiks.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv srp 20, 2020 10:03

Neska ráno po fčerejším lejaffci zoncna a relativně chladno, takže sem opět kroutil nohama proti kopcu místo práce. Fajně se šlapalo, tělo bylo po týdnu na služebkách chtivé pohybu, ani to nebyl žádný moc velký potrat funět proti kopcu, prostě paráda.

Křasne tři hodiny práce.

Zadní brzda si opět zakvičela, jakmile sem projel vysokou mokrou trowou, jinak byl klid, chjo no.

Fčerejší lejaffce teda ale kurewsky "rozebraly" lesní cesty a stezky, to co byl dříff sjízdné je fčíl přenášivé, ale co už, hlavně že sem si nikde nerozbil hubu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv srp 20, 2020 15:06

Než mi přijde ten nový nosič třmenu zadní brzdy a vzhledem k tomu, že sidnesk v mokré trávě zase zařvala, taxem fčíl udělal další pokus - srazil sem náběžné hrany brzd. desek - v sobotu ráno zase chcu točit nohama, tak uvidime, esli to náhodou třeba nepomůže u XTR brzd (u těch předchozích Deore sražení hrany nepomohlo, pískala vesele dál, tak tomu moc šancí nedávám, ale už nevím, čeho sa chytit...

Btw, už vím, v čem sou XTR brzdy mj. lepší než ty přechozí Deore - výměnu desek v brzdách můžu dělat přímo na bajku, bez nutnosti vyndat kolo. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv srp 20, 2020 15:22

pavproch píše:Btw, otázka na opravdu znalé kyklisty:

Už po cca roce a půl používání (ca 50 dvou až čytřhodiných výletů) je "načatá" (vydřená - je to vidět těsně nad tím Titanovým sedlovým drátem) kůže na sedle Selle Italia Lite Flite - nechat to tak, nebo něčím napatlat? (krém na boty?, sekunďák?)

flite.jpg


Neska ty věci fuckt nic nevydrží..... :-o


Update: protože se to prošoupání zvětšuje a momentálně nevím o žádném čalouníkovi, ktereý by byl schopen přečalounit cyklo-sedlo a protože chcu být připarven a protože to moje Flite je model 1990, takže už nemusí být k sehnání, taxem..... surfil, až sem na něj ještě (v jiném webshopu než minule) narazil a koupil ešče jedno do foroty.... a.... ty wole, dyž to co mám na bajku a to co mi přišlo fčíl srovnám, tak... bych skoro řek, že to co mám na bajku je fake šmejd in čajna.... to, co mi fčíl přišlo, má v kůži vyryté Selle Italia, kůže se tváří mnohem honosněji a bytelněji a má na sobě visačku "Selle Italia" (což to, co mám fčíl na bajku nemělo...)

Žeby čankajšci fejkovali i tyhlety věci? :((

EDIT o 2 hodiny později: na bike-forum.cz se divili, že mě to fejkování udivuje, takže asi jo, šmejd by čankajšek. Ale dráty z tiťanu má...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 22, 2020 11:32

Neska sem stal ešče dříff než slunko (prý vycházelo 06:04) a před sedmou už (v rel. chládku) funěl proti kopcu. Fajny výlet, aji sem našel něco nového, tam kde sem na bajku byl už asi milionkrát, po osmé sem byl na Poustevnách a už tam bylo (kupodivu tak brzo) hafo lidu a dyž sem na závěr sjel do doliny, tak už to bylo jak vjet do vysoké pece.... brrrrr.

A zadní brzda ňa zase nasrááála - celý výlet (i bahno, voda, mokrá tráva a hafery) byl klid, na závěr byl sešup 600 výškových a taky klid a dyž sem dole pod kopcem odbrzdil, tak si zase zakňourala... Mně z toho yebne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned srp 23, 2020 18:36

Já valil dnes před sedmou, dal si jen tak na pohodu tradičních ranních 30km, nespěchal jsem (bo je neděle). Faktem je, že bylo dost chladno, asi tak 13C, byla mi zima na prsty ale po dojezdu zpět do Plzně fajn. Odpoledne jsem prohodil pláště (zadní po 2150km letos už toho na středu moc nemá) a vyházel zalepený unikajicí duše.

Jinak v tejdnu jsem s Jr. dal cyklostezku č. 6., celkem čtyři dny, ale dalo se to zkrátit na tři (bylo to cca. 70+60+80 a další den ráno dojezd na nádraží). Z Plzně do Chebu v neděli ráno a cca 5km za Chebem jsem prorazil přední duši, nějákej debil vyndal jeden z těch sloupků co je uprostřed cyklostezky a ten je uchycenej v železný obruči, která samozřejmě přečnívá přes asfalt a tak bylo za pár vteřin prázdno. Zalepil jsem, nafouknul, nadával. Čest staršímu pánovi, kterej jel kolem na žiletce a viděl jak tam s kolem obráceným vzhůru nohama řeším defekt. Viděl, že lepím a že je vše cajk, tak jsme si zanadávali a odjel. Mraky motorkářů ("e-cyklistů") projelo kolem aniž by byť pozdravili. Taktéž čest borci na gravelu, který nás předjíždel za KV, ukázal na kolo, brašny a dal jen palec nahoru. :D

Pivo po cestě, jídlo nevím kde a spaní v Radošovicích u Kyselky za Varama, popíjení pramenů. Restaurant tam taky byl a ráno zas dál na Žatec přes další obce a dědiny (Klášterec n. O., Kadaň), jídlo a k večeru Žatec. Čtyřhvězdový hotel se snídaní za 850,-. Bůh žehnej! Z tohohle úseku se nakonec vyklubalo asi 700m nahoru (dle tacha) a něco podobnýho dolu, dítě však bojovalo úspěšně, až jsem čuměl.

Závěrečných 80km do "Liťáku" (Litoměřic), proběhlo už v poklidu a cca ve tři jsme se již občerstvovali v Bohušovicích nad Ohří (čímž jím děkuji za pivo z Plzně). Pak jen dojezd do Litoměřic do hotelu Labe a žraní masa v knajpě. Posledních 10min bylo dramatických neb při odjezdu z Bohušovic jsem detekoval v podstatě zcela vypuštěné přední kolo a bouře byla z ničeho nic velmi blízko. To nejhorší z bouře přišlo když jsme dojeli před hotel a tak jsme tam jen tak stáli pod střechou s klíčema od kolárny a čekali až odejde.

Tímto vzdávam hold juniorce (čerstvých 12 let), která za 3 dny jízdy bez keců a s úsměvem zdolala tohle.

Přikládám foto dítěte v boji (bo já už byl nahoře a měl čas).
Přílohy
IMG_20200817_095149_8.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv srp 27, 2020 11:32

Neska ráno sem zase kroutil nohama a bylo to moc fajne, i dyž sem přišel nato, že sem čím dál tím víc "bulatější" - lesní stezka mezi smrkama, nahoru/dolů s množstvím šutrů a klouzavých kořenů, kterou sem kdysik (26" front susp.) bezproblema jezdil, sem neska (29" taky front) šel s bajkem vedle sebe.... halt stárnu.

Jinak dva poznatky:

Sem neska chcá nechcá musel asi kilometr po I/35 nad HBečvou a sic jen asi tři kamjony za tu dobu prosfištěly okolo, ale i tak mně jeden málem sejmul. Brrrrr. V lese je to bezpečnější, dobře že se snažím výhýbat asfaltu co jen to de.

Ač teploměr ráno ukazoval přijatelné stupně (asi 19), tak mě něco osfítilo a vzal sem pod cyklotriko podvlíkací moiru .... a .... na kopcu (900mnm) to za toho studeného větřiska, co tam duje, bylo tak akoráth, baboléto/podzimek je tady! Ejchuchuchu!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv srp 27, 2020 11:34

Btw, díky větřisku bylo neska sucho (= bez mokré trowy, bahna a louží ale bylo dost) a celý výlet byla zadní brzda zticha, až po sjezdu 300 výškových (pod brzdama) si na závěr, dyž sem odbrzdil, jednou kníkla. Kura, proč mi to dělá? :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát srp 28, 2020 8:54

Dnes bylo po ránu místama 10C, příště si ty návleky na ruce už fakt vezmu. Cyklistický "léto" tak asi definitivně skončilo, ve 20ti mi to bylo jedno, teď už ale ty klouby na rukou o sobě dávaj vědět a jedna dlouhá vrstva na rukou už nestačí.

O víkendu má bejt chcanec, tak se bude nejspíš doma regenerovat.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 28, 2020 13:59

Taky mě předpopičasí zklamala, asi zítra ráno budu čvachtat pěšo.... škoda no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned srp 30, 2020 11:38

Fčera sem pajdal pěši, bo ráno ještě scalo, pak už ne.


Neska ráno sem už zase kroutil nohama proti kopcu, ráno byla u nás taková mha, že sem si skoro neviděl ani na přední kolo (bo v noci scalo), nahoře na kopcu už bylo slunko a neskutečně dusno i dyž pofukovalo, takže mě to nebavilo moc (sa potit). Dyž sem byl nejdál od chalupy taxem se (letos poprvé) vyválel ve sjezdu (bahnité kluzké koryto, já ho neviděl pořádně a najel sem do něj šikmo a už sem byl na zemi) a tím mě to přestalo bavit úplně.

Dyž sem se posbíral, taxem ve škebli měl 2x schízu: jednak že sem nic neudělall bajku ani sobě (v tomto pořadí = schíza č. 1) a že sem lehnul na levou stranu (kde je menší šance bajku něco udělat, bo šaltr je vpravo) enemže já mám to železo v sobě vlevo, no (schíza č. 2 - na kterou stranu lehnout).

Doma po výletě sem se teda prohlídnul - krvavý loket, krvavé koleno a lehce odřená !levá! kyčel....uffff, ešče že sem temu svojemu železu nic neudělal..... :prayer: (.... to už bez schízy).

Ale jinak fajne. :mrgreen:

Jak je tam ďusno jakšlak, tak to asi rosničkám vyjde, že u nás mají odpo/večer padat trakače, velmi silně...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv zář 3, 2020 10:27

Neska ráno zase :bike:

Dva poznatky:

a) neska se tělu proti kopcu vůbec nechtělo, bal to teda potrat fest (ešče že sem těsně před výletem změnil plán a jel po míň strmé a kratší trase)

b) ten plán sem měnil quli těplotě - sice sem vzal zimní dřes s dlouhým ruukávecem, ale dole kraťasy a bylo už teda dost chladno na kule - UŽ JE TO TADY! Konečně...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika