Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod šíp » pon dub 3, 2017 21:33

Michal82 píše: - ono ani v botech které jezdím nejde chodit - doslova je problém ujít desítky metrů - takže to takto ani spojit nejde.

Proto taky na naše vandry na kolech vyrážíme v nízkých trekovkách. Na kole se v nich jezdí dobře a dají se v nich konat pěší výšlapy v horském terénu naprosto v pohodě.
Jinak dík za vysvětlení, je to opravdu úhel pohledu. A taky mezigenerační a mezipohlavní rozdíl :wink: Jinými slovy, jako ženská nemám testosteron, který by mě zážitek vštípil jako pozitivní až tehdy, když ze mě pot odkapává v litrech a já skoro cedím krev *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pon dub 3, 2017 21:42

scinkk Jj tak nějak.

šíp - doporučuji zkouknout tento dokument - ano je to něco jiného je to jiný level, ale já se snažím o nějaký svůj - dostat se do pro mne podobné zátěže a mít z toho podobné pocity - v rámci možností.

https://youtu.be/v5B1GiMfXwg
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » úte dub 4, 2017 7:27

@Michal82: A EPO mas nakupene? :D

A tu mas tip na stravu https://www.youtube.com/watch?v=nMZ76c1Dvzw ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » úte dub 4, 2017 8:49

Ha Ha Ha :D

Hele já nezobu.
Na druhou stranu když si to vemes kdysi sypali skoro všichni - někdo aby byl lepší, jiní aby srovnali krok s těmi co zobou a nebyli tak v nevýhodě - myslím že i dnes teď je třeba v podezření SKY.

Od alkoholu a halucinogenům ke steroidům, epu, k transfůzi - vždy něco bylo začlo to už za dob antiky, druhá světová - zfetovaná německá armáda - potom masivně sport - a zlepšují se metody jak dopovat, tak metody jak to odhalit.

Ono co je vlastně doping? To že si nějak uměle pomůžeš. OK Steroidy sou jasný, co ale krev? Když si před závodem odeberes svou vlastní krev a později si jí dáš - do jaké míry je to doping? Nebylo by fér potom za doping označit i jakékoliv volně prodejné vitamíny a doplňky stravy, prášky proti bolesti? Vždyť i to přeci ,,uměle,, ovlivňuje tvé tělo a jeho výkon.

Když se podíváš na časy jakých profíci dosahují a že tu zátěž nesou 3 týdny to je extrém - a potom si v pádu chlap zlomí klíční, nebo lícní kost, ruku, naštípne si kostrč, obratle, mají těžké zhmožděniny, tržné rány.... a i tak sedne na kolo a pokračuje bez jakékoliv úlevy? Nebo zkolabuje, zvedne se a znovu sedne na kolo a po chvilce ho to stojí život - viz Simpson.

Do jaké míry ti v tom pomůže doping a do jaké to je tvrdá dřina a odhodlání?

S dopingem nesouhlasím - na druhou stranu vtípky jako - zobni si a pojede to samo - sou spíš trapné a mohou je psát jen lidi co neví co to je a kolik to stojí dřiny času a bolesti dostat se ve výkonnosti nad nějaký průměr.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » úte dub 4, 2017 11:14

Si nejak odbocil, ne? :) To mal byt vtip, nechcel som tu vobec riesit nejaky doping :)

Gumovych medvidkov ale zobat mozes, viz Sagan :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » úte dub 4, 2017 11:39

Pak je otázka co mají v bříšku :D

Jo no odbočil - ale to na co sem se tu ptal zatím nikdo neřešil - batoh/podsedlovka
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod vonkreuz » úte dub 4, 2017 12:19

@ Michal - zkus se podívat na tohle - http://www.1000miles.cz/
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » úte dub 4, 2017 12:56

@Michal82: Ja by som si tu podsedlovku urcite kupil, a aj batoh, ani jedna ta vec sa u mna nestrati :) Maly batoh uz mam, a brasnu planujem kupit od https://www.apidura.com/

Podla mna nie je vobec odveci mat oboje, niekedy mozno vyuzijes oboje naraz :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » úte dub 4, 2017 13:05

Jo to znám, ale je to něco úplně jiného - i když trať vychází na stejnou vzdálenost.
Koukal jsem že to jedou cca 10-11 dní ti nejlepší ale tak samozrejmně je to terénem zas většina lidi jede kol 18h denně.
Co mě ale úplně rozsekalo ze to jedou hobíci s nájezdem 2-3 tisíce km ročně.
Výbava samozrejmne kde se dá - spacaky stan a td oblečení - podsedlovka, riditka, i batohy.

Může to byt fajn ale je to jiný druh jízdy.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » úte dub 4, 2017 13:12

grco - apiduru znám v UK sem na to koukal - třeba na těch 1000 mil asi ideál.

Já sem tak trochu ,,úchyl,, nemám rád ověšené kolo, abych pravdu řekl víc mě zo láká k batohu - hlavně z důvodu vaku na vodu a volný ruce když někam jdeš a mas vše u sebe - taky i když je to blbost takový ,,pocit bezpečí,, ano sou batohy s paterakem ale to je mimo na silnicku.
Ano dá se koupit obojí na druhou stranu nemám rad zbytecne věci co nepoužívám - priplatim di za top výrobek ale chci ho využívat a jakmile pro nej nemám použití tak se ho snažím zbavit - viz třeba ten Hilleberg.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » úte dub 4, 2017 13:28

Ja nemam rad ovesene nic, ale lepsie oveseny bajk ako zada :)

Proste aj ked to ma napriklad len 3kg, tak radsej budem, ked tie 3kg bude "drzat" kolo, ako ked to mam drzat na zadech ja, hlavne tych 6-8 hodin, ci kolko na tom kole chces byt...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod vonkreuz » úte dub 4, 2017 13:30

No a co podsedlovka a na přesuny po okolí nějaký mikrobatoh jako je Sea To Summit, který máš zbalený a vytahuješ ho jen, když jdeš třeba na nákup? :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » úte dub 4, 2017 14:56

Pokud podsedlovka tak ne apidura - je to moc velké a úplně vidím jak bych tam pral zbytečnosti - navíc si nejsem jist že by mi nevadila při šlapání.

Batoh mám vykouklý tento.
https://youtu.be/Qw55n9LEr_Q

Podsedlovka by musela byt cca 2l max ideál 1l a ve štíhlém designu s montáží pod a za sedlo - rozhodne ne na sedlovku.

Ta Apidura je jinak fajn jen je to proste na turistiku - pro mne moc velké.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » úte dub 4, 2017 16:09

Tak ked to chces take krpate, tak si kup toto, ne?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod aksam » úte dub 4, 2017 16:19

Michal82...k takovýmhle nájezdům bych zlanařil někoho s doprovodným vozidlem a můžeš jet nalehko jak si zvyklý. Inspirací může být i S. Božák a absolvování Raam.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » úte dub 4, 2017 16:38

aksam - no to by bylo hezké ale obávám se ze dobrovolníka co bude týden drepet v autě nenajdu ;)

grco - to bych neunesl morálně takovou plachtu do rámu. :D

Asi testnu ten batoh - od někoho pujcim a par dni ho povozim a pak se uvidí jestli půjdu do batohu nebo do podsedlovky.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Miras » úte dub 4, 2017 19:35

@Michal82: Pokud jsem to při letmém prolétnutí diskuze správně pochopil, tak běžně jezdíš vzdálenosti 200km+ bez vercajku? To si docela střelec, jsem toho zdaleka nenajel tolik jako ty, ale bez vercajku bych se bál. Potkat píchlý kolo není vůbec vzácnost, i přervanej řetěz jsem viděl...

V úplně malinký podsedlovce jsem vozil nějakej základní vercajk a nechával to normálně na kole.

Pití mi víc vyhovovalo z batohu, než z bidonu, raději jsem vozil 3l batoh + jeden bidon. Sice se člověk pod batohem potí, ale zpocenej si stejně, tak už je to celkem jedno. Nevýhoda batohu, konkrétně teda vaku je v tom, že lejt do toho cokoliv jinýho než vodu znamená vak klidně za pár měsíců odepsat - pokud ho fakt poctivě a často nebudeš mýt (včetně hadičky a náústku, což je na cestách bez patřičnýho vybavení problém), tak to zasmrádne. Takže jsem ve vaku vozil čistou vodu čistě za účelem doplňování tekutin a v bidonu jsem měl energy drink. Nejspíš nejsi z lidí, kteří by to úplně řešili, ale přece jen trochu míň zamrzí vyhodit bidon za stovku, než vak za osm...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » úte dub 4, 2017 19:40

Na silničku bych vzal raději podsedlovku. Ale určitě vyzkoušet. Dej si prodložený víkend a uvidíš.
Dají se sehnat i docela velké. Klidně i 18l. Do takové se toho vejde už fakt hodně. :D
200km/den na silničce není takové scifi, spíš záleží na profilu trati a počasí.

Tady máš nějakou inspiraci: http://beranyduc.blogspot.cz/2016/10/na ... OPnUKKkLIU

A pro rýpaly. Nějakých 150 až 170km se dá denně jezdit i na horákovi s brašnami a spaním pod širákem/stanem.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » úte dub 4, 2017 20:23

Miras - hele jak kdy - pokud jedu dál od baráku tak vercajk vozím v dresu - pokud jedu okruh který kroužím tak ani vercajk neberu.

Jo 200 se dá v klidu - spis se bojim toho ze to bude v kombinaci s 300 bez pauzy a tak. No jak sem psal dám si předem test 350 za den 3 dny lehkou 100 a pak 350 znovu - pokud to dám a těch 350 mě nezabije tak by ty kombinace 200-300 mohli jít cca snad.

S tím vakem máš asi pravdu a bylo by to lepší zas si říkám jestli bude čistá voda vhodná - šlo by o týden a potom by se pořádně vyčistil.
Když jedu krátce beru vodu - jak jedu 150-200 a víc beru jen energetak a po vypiti doplňuji dle možnosti.

malejjarda - hele 18l to je právě ta Apidura a to proste ne zo je moc velký - stačí mi 1l prostoru u batohu to sou 3 - 2 z toho sou ale na vodu. Jídlo a něco dalšího ještě dam do dresu.
Hele ten to má ověšený jak vánoční stromeček :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » stř dub 5, 2017 6:38

To tu fakt riesis uz 3 dni 1l prostoru? Si to daj do igelitky a narvi do drzaku na lahev :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Miras » stř dub 5, 2017 6:53

Mě třeba pití jen energeťáku moc nevyhovovalo, po celkem krátký době už mi to lezlo krkem. Kombinace hodně vody ve vaku a trocha energeťáku v bidonu se mi při delších vzdálenostech osvědčila nejlíp.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » stř dub 5, 2017 9:47

grco - Jj není třeba víc jak ten 1l prostoru ve spojení s dresem.

Miras - asi vemu ten batoh v něm 2l vody v kombinaci s 0,5l bidonem kde bude energeťák a nějaký ten gel nebo tyčka v dresu to by mohlo celkem dobře fungovat - to je dojezd až 200km než bude třeba zastavit. Krom extrému vycházím s 0,5l bidonem na 50km - potom tankuju.
Naposledy upravil Michal82 dne stř dub 5, 2017 13:46, celkově upraveno 1
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » stř dub 5, 2017 11:57

Je to biDon!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » stř dub 5, 2017 12:51

Nojo už zas :D já nevím jak to dělám.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » pon dub 10, 2017 12:19

Michal82 píše:scinkk Jj tak nějak.

šíp - doporučuji zkouknout tento dokument - ano je to něco jiného je to jiný level, ale já se snažím o nějaký svůj - dostat se do pro mne podobné zátěže a mít z toho podobné pocity - v rámci možností.

https://youtu.be/v5B1GiMfXwg


jo jo, nedávno jsem uvažoval, že pomalu konvertuju čistě na silnici - ale tohle mne odradilo...
;-)
já vím, že i cesta může být cíl, ale zase není cesta jako cesta - mně vyhovuje spíše to, co píše šíp... notabene teď s vozíkem a malou, nakonec to vypadá na koupi většího stanu, ten se do vozíku vejde v pohodě...
:bike:
co je opravdu veliký "civilizační" problém, ať už na silničce, nebo na bajku, kam s kolem, když jdu spát, nebo když se chci někam kousek projít :((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » pon dub 10, 2017 12:24

Michal82 píše:Pak je otázka co mají v bříšku :D

Jo no odbočil - ale to na co sem se tu ptal zatím nikdo neřešil - batoh/podsedlovka



se v poslední době přikláním k podsedlovce

http://www.bikebrothers.cz/apidura/sadd ... ove-brasny
http://www.bikebrothers.cz/apidura/novy ... ove-brasny

resp. pro krátké výlety

https://www.bike-eshop.cz/brasny-pod-se ... do-pack-xl
https://www.bike-eshop.cz/brasny-pod-se ... mondo-pack
Naposledy upravil Quido dne pon dub 10, 2017 12:28, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pon dub 10, 2017 12:26

@Quido: Pisal ze chce objem 1 liter...

Uprimne, nechapem co riesi, 1 liter si narvu pre mna za mna aj na helmu :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » pon dub 10, 2017 12:29

neni litr jako litr - kdyz das litr do 10 kapes, nedas tam pytel o objemu 1 litr ;-)
taky to muze byt inspirace pro ostatni, prece to tu nepiseme jen pro sebe
8)
Naposledy upravil mike dne pon dub 10, 2017 16:14, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pon dub 10, 2017 12:36

@Quido: Nepiseme, ale tu apiduru som mu uz posielal :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » pon dub 10, 2017 13:04

ja vim, tady to ma dodavatele v CR - ta 9ti litrova je spicovni - apidura rulez :lol:
Naposledy upravil mike dne pon dub 10, 2017 16:14, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika