Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned srp 7, 2022 6:02

Lojzmen: Chtě jsem koupit v Decathlonu nějaké levné čiré brýle. Když jsem si tam kupoval sluneční, tak jsem je tam viděl.
Neuvědomil jsem si, že to seženu i v Canisu, který mám blíž. Tak tam zítra zajdu a koupím.

Pavproch: A ty ten řetěz také mažeš jen na ty čepy? Mně to chytá rez na těch bocích toho řetězu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned srp 7, 2022 8:30

Dobrý brejle jsou pracovní 3M, za super peníz.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned srp 7, 2022 10:32

V tom Canisu se celkově dají sehnat za dobrý peníze věci na outdoor. Boty, oblečení. Už jsem tam i viděl nakupovat turisty. Člověk teda ale asi nesmí mít vysoké nároky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned srp 7, 2022 11:48

Litrovka Muc Off Dry Lube mi vydrží asi rok, možná dva (60 až 100 výletů). Nepatlám to ale z té litrovky přímo na řetěz (s tou nesmáčnutelnou alu láhví to jde blbě) ale přelívám do malé plastové dávkovací dózičky.
litr.jpg
litr.jpg (27.55 KiB) Zobrazeno 1360 krát

50ml.jpg
50ml.jpg (26.84 KiB) Zobrazeno 1360 krát
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned srp 7, 2022 11:53

Neska zase křasný výlet - slunko, větrno, chladněji, od nás na hřeben po hřebenu dopryč, pak pod hřebenem z5 s výjezdem zase na hřeben a pak dom. Bajk umytý, až uschne, tak ho namažu a du přemýšlet kam a kdy (žeby zase ftýdnu místo prce? ... má být křásně bajkovatelno....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned srp 7, 2022 12:23

Jo, a ešče vlastně postřeh k nešnímu výletu - potkal se enem 4 bajkery (i dyž je to kus značená trasa pro mtb), fšichni byli elektrikáři.... začínam si pomalu zvykat nato, že při ježdění po kopcích sem (pomalu už) jediný, kdo nepálí elektróny
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » ned srp 7, 2022 14:41

Dromedaro píše:Lojzmen: Chtě jsem koupit v Decathlonu nějaké levné čiré brýle. Když jsem si tam kupoval sluneční, tak jsem je tam viděl.


Ty v Dec. jsou asi to nejlevnější a nejjednodušší, co znám. Jsou i jinde. Ani měkké opěrky na nos to nemá. A pozor, ty tmavé, co tam mají, jsou nepoužitelně tmavé. Nebrat!

Brýle musí být taky hezké.
Na kolo potřebuješ s gumičkou na nos, anebo už preventivně si na nos dej náplast :-)
Hledej, kdo prodává 3M, některé jsou skvělé.


OT.
Pracovní brýle používám i na běžky, žluté.
A ty 3M s celoobvodovou gumou kolem zorníků jsou dobré do nepohody, já ve studeném proudu vzduchu příliš slzím.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned srp 7, 2022 15:17

Já mám z Dekáče takové sluneční modré cyklistické na kolo asi za 350 Kč a jsem s nimi spokojený. V tom eshopu nejsou ale v nabídce.

Ty tmavé co jsi postoval už jsem koupil loni nebo předloni ale nenosím je. Jsou na nic. Proti slunku nic není vidět a prosvítá nad obroučkami.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned srp 7, 2022 15:48

Já mám na bajka (potmě ale nejezdím) Rudy Project Perception - s odklápěcím vnějším tmavým" sklem", vnitřní (dioptr) skla/brýle čiré = vjedu ze slunka do stínu, vidím prd, odklopím a už zase vidím. Max spokojenost, mám dvoje, nosím je i do/z prce a dyž du na pěší vycházku / po horách.
perception.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned srp 7, 2022 16:57

pavproch píše:4 bajkery (i dyž je to kus značená trasa pro mtb), fšichni byli elektrikáři..

Já vlastně ani nevím jak ty elektrokola fungují. To člověk šlape a do toho mu pomáhá motor? Nebo jede na motorek a když dojde šťáva, tak šlape? Na mě ty kola působí, že to šlapání na nich musí být zábavné asi jako šlapat na babetě, které došel benzín... já bych to nechtěl.

Ty brýle s tmavými odklápěcími skly a pod nimi čiré, to je taky dobré řešení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned srp 7, 2022 17:09

Kdysik dávno si pamatuju jedno videjo na TyTrubce (bylo to v dobách, kde e-bike bylo ještě neznámé slovo) a tam měl borec kolo na malých kolech (něco jako byly skládací kola) s přídavným elektropohonem, nazýval to "pocket rocket" a fungovato to tak, že podle síly, kterou vynakládal do točení nohama, mu to přidávalo el.pohon (čím víc šlapal, tím víc to jelo) - na té bleše jezdil po rovině sedumdesát. Takže se domnívám (ale nikdy sem to neštudoval, esli to tak je, e-bajk mě nezajímá), že to asi bude fungovat podobně (čím víc točíš nohama = tím víc ti přidám energii z elektronů, netočíš nohama, nepřidám ti nic).

Dyž potkávám e-bajkery v příkrých dlouhých stoupáních, kde já (jedouc "za svoje": potím krev, vidím krvavě a neudýchávám to), tak jen tak lehce šlapou a ještě přitom stačí vykecávat (= v pohodě to udýchají).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » ned srp 7, 2022 20:19

Když jsem měl šest dioptrií, tak jsem Rudy měl. Zdály se mi takové hrubé a nikdy mi neseděly dobře. Trochu drahé, ale kolik já už vrazil do brýlí - to se ztratilo.
Pak jsem dva tři roky používal jednodenní kontaktní čočky. Co jsem slyšel, čočky ne každý dokáže nasadit. A vydržet to. Po asi 8 hodinách už jsem to s radostí vyndal a zahodil.

Do asi 40 - 45 let se může vyplatit laser. A čím dřív, tím lépe. Později se zkracují ruce. Až tak, že bez brýlí i nebrejlovec nepřečte novinky.
Dioptrie se někam posouvají a nastává peklo s různými brýlemi na různé vzdálenosti. Kdo má v té době multifokály, furt kupuje nové. 8K za sklo min.

Až se to trochu usadí, je možno vyměnit nitrooční čočky. Nevratná operace. Kdo má šedý zákal, giga dioptrie, vadu nebo obrovský rozdíl v dioptriích mezi očima, dostane to od pojišťovny.
Výměna nitrooční čočky je vcelku běžná a málo náročná operace. Jo, rizika jsou. Nechoď přes cestu, něco tě zajede, atd.
Možnosti. Pevná čočka na konkrétní vzdálenost, např. na čtení, nebo do dálky. Brýle do dálky, nebo na čtení nutné, stačí z Kauflendu za 200.
Wiol CF - trochu zaostřuje, podobně, jako normální čočka, dělali asi v Olomouci, zdá se, že byla vytlačena horšími, ale obchodně úspěšnějšími trifokálními čočkami.
Trifokální - jsou to jakoby tři čočky na sobě na různé vzdálenosti, vytváří tři ohniska a mozek se musí naučit si vybrat to, co chce vidět a nežádoucí potlačit. Nikomu ovšem neřeknou, že zákony optiky se nedají okecat, tudíž každé zaostření má jen třetinu světla, co projde pupilou a ty druhé ohniska jsou parazitní světlo. Prekérní za šera a v noci.

Já už mám ze dvou důvodů čočky. A zvolil jsem kvůli sportu zaostření do dálky. Takže brejle na čtení stále s sebou. Ale po tom předchozím trápení - neměnil bych.
Howg!
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » ned srp 7, 2022 20:25

pavproch píše:(čím víc točíš nohama = tím víc ti přidám energii z elektronů, netočíš nohama, nepřidám ti nic).


Dnes to takhle funguje a výkon si štelujou.
Pokud to nemají hacknuté, nad tuším 28km/hod to nejede, šlapeš za svoje.
Bezva, když ujíždíš před bouřkou :-) mi říkala jedna dáma elektrikářka.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon srp 8, 2022 11:10

Dík za potvrzení mých dávných poznatků.
V té souvislosti mě napadá: kde na bajku to elektro přidává ten výkon? Vepředu na převodníku nebo až vzadu na 10/11/12-ti kole? Protože když vepředu na převodníku, tak životnost řetězu a převodníku bude výrazně nižší než při šlapání "za svoje".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » pon srp 8, 2022 11:59

Jak která kola. Některá mají v zadním náboji a některá va středu. Ty jsou prý lepší. Jinak většinou je na řídítkách vyvedený panel s indikátorem baterie a taky kde si můžeš navolit jak moc ti má motor pomáhat. Snad to říkám dobře, na elektrokole jsem nikdy neseděl ;-)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon srp 8, 2022 12:15

sem minulej tejden trochu popíchnul taky jednoho elektromopedistu
jel jsem z Tróje na trojskou lávku, pěkně to bylo rozjetý, zkraje lávky jak to začne stoupat do oblouku jsme předjel jednoho na skládačce a dojížděl druhýho na biku
těsně před vrcholem oblouku jsem za sebou slyšel zuřivý řazení skládačky, která se ukázala býti elektromopedem a mopedista začal ždímat baterku do posledního elektrónu, aby běžným kyklistům ukázal :mrgreen: a upaloval i z kopce, aby ho někdo zas nepředjel
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 8, 2022 16:13

Díky za vysvětlení, jak to funguje. Jen mi to teda nedává moc smysl. Já na kole jezdím pro radost, jako dopravní prostředek, ale i kvůli pohybu. Nevím proč, když někoho nebaví fyzická námaha a šlapání, proč si nekoupí motorku. Je to jako, kdyby mě bavilo plavání, ale nechtělo se mi hýbat rukama, tak si dám na ramena nějaké elektrické vodní mlýnky :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Volný cyklopokec

Příspěvekod Kjuba » pon srp 8, 2022 17:22

Třeba proto, že na motorku musíš mít ŘP, může stát podstatně více peněz než ebike a hlavně proto, že na motorce se nedostaneš tam, kam na kole ano.

A nikde není napsáno, že pokud má někdo ebike, tak automaticky nemá rád fyzickou aktvitu. Tuhle úvahu nechápu. Ti lidé třeba taky jezdí pro tu zábavu a jako dopravní prostředek.

Navíc argument, že nemají rádi fyzickou námahu neobstojí, když o pár příspěvků výše, jste se jasně dozvěděli, že na to, aby to kolo jelo, se musí šlapat..... :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » pon srp 8, 2022 18:40

Na elektrokole se můžeš vyřídit stejně jak na normálním, jen při tom vidíš mnohem více :wink:
Nicméně druhá věc je, že to do lesů a do hor dostalo i lidi, kteří by jinak seděli doma..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 8, 2022 22:35

Kjuba píše:Navíc argument, že nemají rádi fyzickou námahu neobstojí, když o pár příspěvků výše, jste se jasně dozvěděli, že na to, aby to kolo jelo, se musí šlapat..... :-)

Akorát jim k tomu pomáhá motorek :-)
Zase na druhou stranu by se to samé klidně mohlo říci o převodech na kole, že je to ulehčování a proč na kole vůbec jezdím, když nechci šlapat na jeden kotouč ve předu a na jeden v zadu.
Taky asi je to dobré, když si třeba zdatný cyklista chce vyrazit na výlet s manželkou na kole, která by mu ale nestačila nebo by delší výlety nezvládala, tak s ním může jezdit na elektrokole (pro genderovou vyváženost uvádím, že to může být i naopak :) )

Dobře, uznávám, že některé mé úvahy zde o elektrokole jsem přestřelil.

Zdéňa píše:Nicméně druhá věc je, že to do lesů a do hor dostalo i lidi, kteří by jinak seděli doma..

Otázka je, jestli je to dobře nebo špatně. Vzhledem k chování některých lidí by bylo lepší, kdyby byli doma.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tor88 » úte srp 9, 2022 7:58

Přesně tak ta poslední věta. Tak jen doufám, že se nedožiju nějakého drono/JETpack batohu. Ať se nemusím vykašlat i na turistiku :mrgreen:
Není na to bloudit ve skalách celý dny sám :wink:
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 9, 2022 8:28

Chci se zeptat, jak poznám, jak úzký plášť mohu na ten svůj ráfek dát? Můžu tam dát 2,00" ? Což jsem se díval na koloshop, že jsou nejužší co pro 29" nabízí. Teď tam mám 2,10. Otázka je, jestli těch 2,00 bude nějak podstatněji znát pro rychlejší jízdu. Samozřejmě bych tam dal nějaké pláště s hladkým vzorkem a ne ty špunty, co mám teď. Já mám ráfek WTB ST i23 (29", 23mm, Tubeless Ready).
Je na něm toto:
20220809_090516.jpg


(To nahrávání obrázků tady na foru, to je fakt bída)

A ještě jedna věc. Pokud to správně chápu, tak když už mám na ráfku tu pásku, tak už mi stačí koupit jen bezdušové pláště, ventil, mléko a můžu být už taky bezdušák? Jsem si říkal, že když už budu měnit ty pláště, že bych přešel rovnou na ty bezduše.
Já teď nevím, jestli si to nepamatuji blbě nebo jsem si špatně něco nespojil, ale když máte bezduše, tak stejně vozíte náhradní duši, jak tu psal Etheric? Jestli to dobře chápu, tak když prorazím plášť, že bude vytékat mléko, tak tam pak stejně duši moci dát nebudu, protože ji píchnu a jestli je to vůbec kompatibilní?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 9, 2022 9:36

Jinak s tím Canisem to byl dobrý tip. Koupil jsem tam obyčejné průhledné brýle a k tomu sáček na ně celkem za 125Kč. Ty obyčejné brýle mi sedly a nasazovaly se nejlépe. Žádná módní hitparáda to není, ale ani neurazí. Pak tam měli ještě s obroučkou nahoře a gumovými polštářky na nos plus polohovatelné nožičky za 125Kč. Ty mi taky seděly dobře i vypadaly dobře a bral bych je nebýt těch polohovatelných nožiček, kvůli kterým se mi špatně nasazovaly. Během nasazování se velmi snadno posunuly a musel jsem to několikrát spravovat, než se mi je podařilo nasadit, tak jak mají být, tak ty bych brzy rozšlapal vzteky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte srp 9, 2022 9:45

Když koupíš bezduš pláště, ventilky a mlíko, můžeš to tam dát jako já, nedávno jsme to tu řešili.

Duši náhradní nevozím, je to nesmysl, vezu tohle https://www.kupkolo.cz/opravna-sada-not ... l_z108174/ plus pumpičku. Když udělám větší díru, než zvládne ta sada zalepit, byla by mi i duše l ničemu..

Ouzký pláště na mtb budou víc drncat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 9, 2022 9:54

Jo, já se ptal jestli mi stačí koupit ten plášť, mlíko a ventilky. Podle jednoho článku, který jsem si o tom četl, jsem pochopil, že ano, ale raději jsem se ptal.

Vím, že jsi tu řešil instalaci bezduší, ale úplně jsem tu diskuzi nesledoval, protože už jsi řešil konkrétní technické kroky a ještě se mě to netýkalo. Jestli se rozhodnu pro bezduše, tak si to pročtu a provedu podle toho. Na kolik tě ta výměna vyšla cca?

Právě mi to přišlo jako nesmysl vozit duši z toho důvodu, který píšeš. Jsem to poplet s tím, že vozíš opravnou sadu.
Hm, tak jsem zbytečně koupil UL rezervní duši za 800Kč... nebo to kvůli tomu nebudu měnit, abych ji nekupoval zbytečně :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte srp 9, 2022 10:32

Stálo to necelých 500 za mlíko který ještě zbylo plus nějaký 300 za ventilky, víc nic. Takže jako 1x UL duše..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte srp 9, 2022 10:53

Jaxem spal, neska ráno sem se vprd na polemlesemloukou4 resp. prci a šel točit nohama.... křasný výlet, netradičním směrem (oklikou) na Pustevny, socha (tam zas bylo lidu) a dolů/domů. Akoráth počasí ani zima ani hic, slunko, tělo fungovalo, bajk taky, prostě paráda. Kuju.... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte srp 9, 2022 11:29

Mám v hlavě bajko-Hamleta.... "´vozit či nevozit?"

Od doby co jezdím tubeless (2 roky) s sebou na výlety vozím knoty a lepící sadu+ opravný tmel v malém spreji (= na nafouknutí kola) a pod košíkem i malou pumpičku. Za ty dva roky sem na výletě ani jednou nic z toho nepotřeboval, takové je spolehnutí na "bezdefektový" provoz tubeless. Neska po výletě sem (víceméně náhodou) zistil, že pumpička (její ocelové části - štílko) je už celá zrezlá a jde ztuha = bůhví, esli bych s ní něco nafoukal....

Takže dilema: Vozit dál (zbytečných 200+ grms) s sebou nebo ji sundat/nevozit (a očekávat zákon schválnosti = při prvním výletu po sundání ji budu potřebovat). :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Kjuba » úte srp 9, 2022 11:49

Dromedaro píše:Otázka je, jestli je to dobře nebo špatně. Vzhledem k chování některých lidí by bylo lepší, kdyby byli doma.


Jo, tak s tím bohužel souhlasím. Na vola člověk narazí skoro všude. Ale mají bohužel na tu přírodu úplně stejný nárok, jako já nebo Ty. Ideálně, když jsou doma a to na tý druhý polokouli, než se zrovna vyskytuju já.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 9, 2022 12:28

Etheric píše:Stálo to necelých 500 za mlíko který ještě zbylo plus nějaký 300 za ventilky, víc nic. Takže jako 1x UL duše..


Tak asi ještě plus pláště, ne?
Mně není úplně jasné, jestli můžou být jakékoliv nebo to musí být speciální bezdušový.
pavproch píše:Za ty dva roky sem na výletě ani jednou nic z toho nepotřeboval, takové je spolehnutí na "bezdefektový" provoz tubeless.


Jo, já do toho půjdu, když už budu měnit ty pláště. Teď to zkoumám na internetech. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika