Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob črc 30, 2022 20:45

Včera závěrečná rychlebská etapa, předpověď ráno změnili z odpoledního trvalého na přeháňky, tak jsme vyrazili. Naštěstí ve chvíli, kdy začalo bouřit, jsme byli u hospody a chca nechca jsme museli na pivo :-D
A chcalo teda řádně.

Proti loňsku o poznání méně lidí, jak v kempu na základně, tak v Černé vodě.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 2, 2022 9:02

Pavproch: Jestli se můžu zeptat, ty máš kolo jen s předním odpružením nebo celopéro?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte srp 2, 2022 10:43

kanondejl.jpg

Frontshock only, celopéro nechcu.

Neska: oach. Škoda že tělo (a prce) nedovolují tohle praktikovat každý prc.den = přenádherný "fest" výlet - od nás přes kopec na DBečvu, nahoru naČHoru, nahoru na Radhošť, hřeben k soše a Podstupněma dolů (s minimem lidu na hřebenu, bo sice prázdniny, ale prc den). Přenádhera až nato, že nahoře na hřebenu mha. Tělo se nebránilo, fungovalo, bajk fungoval, křasa. Zítra zkusím (menší) repete (a pak už až do konce týdne prce).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 2, 2022 13:05

Tak jsem si to myslel správně. No já právě jel lesem, zadek celej omlácenej od toho drncání a přemýšlel jsem nad celopérem, jaké to asi je na něm. A nevím proč, vzpomněl jsem si na tebe a říkal jsem si, proč vlastně nemáš celopéro, když jsi takový bajkový nadšenec, který jezdí v terénu po Beskydech. Jestli to celopéro nemá i nějaký nevýhody mě tak k tomu napadlo a to, že to má dost lidí není prostě jen další módní vlna. Vidím na tom jezdit lidi i po městě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte srp 2, 2022 14:06

m§odní vlna trvající už asi 15 let :mrgreen:
hardtail bude vždycky lehčí a některý (to pavprochovo určitě) i pevnější

na ježdění po lesních a polních cestách ti bude stačit hardtail
na delší cesty terénem, traily apod. je lepší full

full je pohodlnější, je na něm víc věcí, co se můžou po ... kazit a je na něm podstatně víc míst, kde něco bude vrzat, pískat a cvakat :D

na fulla jsem přešel loni a vracet bych se už nechtěl, srovnání trochu mám - předchozí hardtail na 26'' mám na chalupě na ježdění kolem komína, full už je na 29'' a s širokýma větvema
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte srp 2, 2022 15:05

Tak tak, vyšší váha, víc mechanismů, "vlnění se" pod zadkem, vyšší cena a "módnost" = přesně proto fulla nechcu. Dyž to moc drncá, tak slezu a du pěšky, se za to nestydím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte srp 2, 2022 19:02

Dromedaro píše:No já právě jel lesem, zadek celej omlácenej od toho drncání a přemýšlel jsem nad celopérem, jaké to asi je na něm.

To doporučím svézt se na gravelu nebo na silnici po mizerným asfaltu. Pak své tvrzení přehodnotíš :D

Já pamatuju jak jsem tak 15let zpět dával na bike první 29" vidlici olej/vzduch co byla na trhu, protože mi to připadlo taky nepohodlný. Roky mě asi zocelily, teď už mi to nepřipadne. Tělo si asi zvyklo.

Pokud chceš ale nejvyšší možný komfort, je celopéro jasná volba. HT stačí taky, tam potom hodně záleží na vidlici a citlivosti/nastavení.

Mezistupeň je ještě odpružená sedlovka, tam taky může být cesta (a spousta lidí to tak má). Je tisíc věcí co se s tím kolem dá udělat před tím, než ho zatratit a koupíš celopéro.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » úte srp 2, 2022 20:51

Tomas píše:Je tisíc věcí co se s tím kolem dá udělat před tím, než ho zatratit a koupíš celopéro.

Přesně tak, třeba by stačilo jenom ubrat tlak v kolech. Jestli tam má tlak na max, tak se není co divit, že to drncá.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř srp 3, 2022 10:21

S tím nižším tlakem v kolech nesouhlasím, např. mně "měkká" kola absolutně nevyhovují, šílený valivý odpor, na každém kamenu to jde až na ráfek, houpe se to pod zadkem a vůbec je to celé naprd. Foukám na 2,8 až 3 bar (29", 2,1") a sem spokojen.

Neska zase ráno místo vycházky a prce byl bajk, po fčerejším "zarvání špony" se nohy moc točit nechtěly, ale objel sem celou vytýčenou trasu, křasa, v lese/stínu ještě chladno, na slunku hic ale ne moc, jinak tělo fungovalo a bajk taky. A fčíl už sedím fprci a do konce týdne budu sekat latinu (mno, možná v pátek ráno m4Zlikem do práce = mám to 2,5 km, ale najedu vždycky kilometrů 200)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » stř srp 3, 2022 12:52

Na gravelu jsou ty nižší tlaky strašně znát. Foukám na 2,5 cca zadek a 2 předek a dá se to.
Jinak já přešel z HT (odpružený předek) na gravel a na můj způsob jízdy (40% asfalt, 40% šotolina a 20% lesní cesty) je to úplně v pohodě. Jsem spokojený a jsem rád, že se mi to nehoupe :mrgreen:

Nevím teda jak v zimě, zda si HT nenechám na zimu.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 3, 2022 16:34

Lipon píše:m§odní vlna trvající už asi 15 let :mrgreen:

Nevím, já si začal všímat, že tyhle kola mezi širší veřejností jezdí až v poslední době.

Tomas píše:To doporučím svézt se na gravelu nebo na silnici po mizerným asfaltu. Pak své tvrzení přehodnotíš :D

Na tohle jsem si právě vzpomněl, že jste měli asi na mysli, když jste o silničním kole mluvili jako o kostitřasu :)

Tomas píše: HT stačí taky, tam potom hodně záleží na vidlici a citlivosti/nastavení.

Já při jízdě ani moc nevnímám, že by se vidlice nějak hýbala, i když jedu tím hrbolatým terénem. Nastavený to mám podle těch tabulek na vidlici na svoji váhu.

Tomas píše:Je tisíc věcí co se s tím kolem dá udělat před tím, než ho zatratit a koupíš celopéro.

Aby nedošlo k nějakému omylu, nebyla to zase stížnost, že bych to kolo nějak zatracoval.
Jak píše oodoow, tohle začalo dělat, když jsem začal pumpovat pneumatiky na jejich maximum, protože mi to přišlo lepší, než jak píše pavproch, ten jejich valivý odpor, jelikož jezdím i po silnici, kde je ten rozdíl jestli mám nižší nebo vyšší tlak v kolech vidět hodně. Asi je to něco za něco.

Díky za ty komenty k celopéru. Že jsou těžší, to mě nenapadlo. K těm dílům, tak tam je navíc k pokažení "jen" ta zadní pružina, ne?
Mně by se pořádný celopéro líbilo a bral bych jej hned, kdyby mi jej někdo koupil :D , ale už je to pro mě dost specializované kolo, které je fakt jen do toho terénu nebo na traily nebo na to, aby s ním člověk byl opřený u venkovního baru v hipsterský bajkový hospodě a pil vedle něj frajersky pivo, což vidím dost často. Na tohle kolo bych si brašen asi moc nenavěsil a na moje turistické vyjížďky to taky není vhodné. Ale na zábavu v terénu to může být dobrý. Z finančních důvodů chci něco univerzálnějšího, co mohu mít v terénu ale i na turistické výlety nebo se jen tak projet po silnici atd. Na to mi ten HT vyhovuje, i když jsem ještě uvažoval do budoucna o gravelu, že by to nemuselo být špatné. Ale tam to v terénu bude mít omezení a občas jezdím dost krkolomným terénem a nevím, jestli by mi vyhovoval ten posed na tom, vzhledem k těm beranům. To by se muselo vyzkoušet.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř srp 3, 2022 16:46

Dromedaro píše:K těm dílům, tak tam je navíc k pokažení "jen" ta zadní pružina, ne?

Jen ta pružina a ty pohyblivý části. Další věci na údržbu navíc, další servisní náklady.. Kvůli tomu odpružení je celý kolo citelně dražší, nebo je na něčem jiným ošizený. V terénu jezdí super, ale mimo terén mi to vůbec nevyhovuje, loď ve vlnách..

Ad kostitřas: měl jsem dnes možnost zkusit gravel a su rád, že jsem koupil mtb. To pohodlí jízdy se nedá srovnat. Ale zas je to mtb jak šnek oproti gravelu.. Ale na polní cestě nedrncá.
Na písčitý cestě se spadanými borovými šiškami jsem se s gravelem málem rozsekal, jak jsem najel na šišku a ona uhla. Je to těžko ovladatelný, musíš dost balancovat a manévrovat. Na svým mtb s plášti 2.2 tyhle problémy nemám, jede to krásně a šiška to kolo nerozhodí, ani jsem ju necejtil, jen slyšel.
Ten gravel až tak úplně nebude vhodnej do "lehčího terénu", jak se mnohde píše, že je to v pohodě. Jako dá se to, když umíš manévrovat a pracovat s rovnováhou, těžištěm a brzdami. Ten "lehčí terén" bysem na gravelu fakt jet nechtěl. S mtb ho projedu normálně, ani si ničeho nevšimnu..

Gravel bych rád, jen bych tu musel hledat správný cesty, zapomenout na všechny svoje zkratky, který na mtb jezdím. A už žádný spontánní rozhodnutí typu jé tenhle sjezd vypadá skvěle, pojeď zjistit, kam to vede..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv srp 4, 2022 8:19

Ty jo, tak už zase (druhý víkend po sobě) předpopičají na sobotu scanec = nebajkovatelno. Aspoň v neděli to snad pude, už se (zase) těším.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv srp 4, 2022 8:26

loď ve vlnách nutně být nemusí - líp osazený fully mají zamykání vidle i tlumiče, Fox to má dokonce na půlené dvojpáčce, která je šikovně místo páčky přesmykače, má 3 polohy - úplně zavřeno, menší zdvih, úplný zdvih; funguje současně na tlumič i vidli, těžce návykové
na běžný terén stačí menší zdvih, na kameny, kořeny, schody pak úplně otevřít
a to zamknutí je poznat, hlavně na zadní stavbě - citelně to ztuhne a jde líp do záběru
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 4, 2022 8:42

Etheric píše:Gravel bych rád, jen bych tu musel hledat správný cesty, zapomenout na všechny svoje zkratky, který na mtb jezdím. A už žádný spontánní rozhodnutí typu jé tenhle sjezd vypadá skvěle, pojeď zjistit, kam to vede..

No přesně takhle to mám taky. Že nějak nemusím přemýšlet a plánovat kudy jet kvůli kolu. Že s tím MTB projedeš všechno. Kolikrát jedu spontánně kudy mě zrovna napadne a nemusím se ohlížet na terén.

Ale ten gravel bych rád vyzkoušel. Prý existuje v Decathlonu něco jako půjčovna, že ti tam normálně to kolo na den půjčí zdarma na otestování ani nějak nechtějí nějaké zálohy Testování kol zdarma v Decathlonu. Mě napadlo, že bych si takhle mohl otestovat ten gravel. Z té jejich produkce ty Tribany prý nejsou špatné za tu cenu. Vidím na tom jezdit dost lidí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv srp 4, 2022 8:48

@Lipon: nojo, já to zamykání nezkusil, ač tam bylo :D
Ale aj tak, na takový kolo nemám, když vezmu i výhled do budoucna s údržbou. Jako jo, nabízel mi borec v krámu celopéro za cenu mého pevňáka, ale zas to bylo ošizený jinde.. Aby to bylo tak, jak si představuju, už by se mi nelíbila cena... A nelíbí se mi ani pohyblivý části navíc.

Ad předpověď na sobotu: super, dnešní a zítřejší práci jsem přesunul na deštivou sobotu a jdu :bike:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 5, 2022 13:43

Tak to sem zvjedaff, jak to zítra ráno se mnou a bajkem dopadne.... už to trochu zmírnili, jakási malá šance (žeby nemuselo scát) tu je.... uvidíme.
Počasí v noci (22-07):
Polojasno až oblačno, k ránu od západu zataženo a místy přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 21 až 18 °C, v údolích až 16 °C.
Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Později během dne postupně ustávání srážek, večer místy polojasno. Nejvyšší odpolední teploty 22 až 25 °C.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 5, 2022 14:35

Ta svítilna HM61R Amber na jízdu na kole teda moc vhodná není. Teda na nějaké liduprázdné zalesněné cestě asi jo, ale na plný výkon a to zase nemá moc dlouhou výdrž. Včera jsem jezdil v noci po cyklostezkách a polňačkách na kraji města s tímhle světlem na univerzálním držáku od fénixu a připadá mi, že to světlo svítí všude okolo jen ne dopředu. Abych viděl trochu víc do dálky, tak jsem musel svítit na poslední dva nejvyšší výkony, ale to mi zase přišlo blbé vůči procházejícím chodcům a dalším cyklistům, protože to svítilo jak měsíc, takže jsem je mohl dobře oslňovat, než jsem to raději snížil. Tím stylem svícení je to vhodné spíše na nějaké jeskyně a skály, kde člověk chce vidět všude okolo. Dneska vyzkouším mini svítilnu od fénixu v úplné tmě na kole. Ta by měla být lepší.

A asi to teda nějakým způsobem taky jde, jak jsem se tu včera zmínil o bajkpackingu na celopéru, tak jsem potkal zrovna včera kluka, co jel po cyklostezce směrem od Pálavy na celopéru a měl to ověšené bagáží. Podobnou, co tu postoval a zkoušel Etheric.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát srp 5, 2022 14:52

Jakou mini svítilnu od Fenix máš na mysli? Já používám jednu na RCR, už se nevyrábí, nová verze má studený světlo, fuj..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát srp 5, 2022 14:54

však se podívej na youtube na video od TrailHunter-a, jak maj kucí ověšený celopéra
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 5, 2022 15:47

Etheric píše:Jakou mini svítilnu od Fenix máš na mysli?

Fenix E15 , ale už u ní mají také uvedeno, že je to výběhový model.

Lipon: Díky za odkaz
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát srp 5, 2022 16:12

@Dromedaro: já mám E16 a teď je E18. Bohužel je novinka s hnusným odstínem světla, tou studenou bílou to úplně zabili. Nejradši bych koupil ještě jednu ať to furt nemusím přehazovat, aby se nestalo, že světlo zůstane v turistickým batohu. Rád bych jedno na kole a jedno do báglu. Ale už se nedá nikde koupit a studenou bílou neberu, fuj. Jedině po bazaru zkusit štěstí.

Ad brašny a video - z nich má bagáž jen jeden, ohromnou, a i tak má ještě batoh.. A to nemají stan. Těžko si dokážu představit, jak by se aktéři zabalili čistě do brašen a to aspoň včetně tarpu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 5, 2022 23:54

Tak ta E15 vyhrála, budu jezdit s ní. Na kolo je použitelnější. Svítí do dálky a ne okolo.

Dneska jsem málem mladému opilci bezdomovci přejel hlavu. Vůl si ustlal na cyklostezce v zatáčce. Jsem dobrzdil těsně u něj. Nejdřív jsem v té tmě myslel, že se tam někdo rozbil na kole,protože všude okolo bylo plno věcí, tak se ho ptám jestli je v pohodě, on se na mě znuděně podívá, chvílí se dívá a pak řekne "Jo". Mezitím mi došlo, že je to napitý bezdomovec a věci okolo jeho tašky s majetkem, tak jsem jej objel a jel dál. Ani bych se nedivil, kdyby ho tam někdo pak stejně sejmul. Vypadal, že se nehodlá zvedat a je mu všechno úplně jedno.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob srp 6, 2022 4:38

Su s E16 taky plně spokojen. Lehčí použitelnou svítilnu na kolo těžko najdeme. Jen u tý E15 by mi na kolo vadilo přepínání intenzity světla otočením hlavy svítilny, dost nepraktický. Na E16 už je tlačítko a taky je svítivější, na poslední 2 režimy už mě problikávaj auta, ikdyž mám kužel světla skloněnej před sebe. Svítím jak vesmírná loď. Do terénu super, ale na cesty, kde jsou ostatní, svítím jen první 2 režimy
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 6, 2022 6:42

Jo, ta regulace intenzity otáčením je na tom kole dost nepraktická. Taky v tom uni držáku se to při otáčení má tendenci protáčet. Ale původně jsem to nekupoval na kolo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 6, 2022 13:30

Na to podvečerní a noční ježdění si budu muset pořídit nějaké čiré brýle. Těch mušek a hmyzu, to mi včera podél řeky málem vymlátilo oči. Ale není to jen u řeky. A s klasickýma slunečníma samozřejmě není vidět už ani v podvečer. I když vidím některé cyklisty, když já už svítím, že ještě jedou v tmavých brýlích, kdy já už v nich vidím dost tmavě, že je raději nemám.

A nemáte někdo tip na olej na řetěz? Já koupil v cykloservisu tenhle Spray Pro-T Plus, který tam jediný měli a nevím. Má být univerzální. Ale připadá mi, že se taky na něj dost lepí špína. Taky jsem si myslel, že by měl nějak ochránit řetěz před korozí, ale všiml jsem si, že se mi na řetězu objevuje často rez. Tak ten pak musím odstranit pračkou na řetěz. Vy ty řetězy po jízdě v dešti otíráte suchou hadrou? Protože to je jediný moment, kdy se mi na něj dostane voda. Nebo když to kolo osprchuju hadicí. Jsem si myslel, že by ty značkové řetězy měly něco vydržet, ale druhý den po jízdě v dešti a je na tom rez. Tenhle olej je ve spreji, ale raději bych něco s kapátkem. Já to mažu tak, že to kapu z vrchu jen trochu na ty čepy po jednotlivých článcích. Tak jsem to viděl ve videu u Trail huntera.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 6, 2022 13:56

Nedělám si patent na rozumy: Já na řetěz používám Muc Off Dry Lube, mažu před každým výletem a sem s tím, jak to funguje max spokojen - nechytá se na to bordel, nedělá to černou mazlavou hmotu jako olej, je to vodou smývatelné (= při každém mytí bajku hadicí je řetěz a převody do čista) a nerezne to.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 6, 2022 20:11

Díky za ten tip. Tenhle asi teda už dospotřebuju a pak koupím ten Muc Off Dry Lube.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » sob srp 6, 2022 22:37

Dromedaro píše:Na to podvečerní a noční ježdění si budu muset pořídit nějaké čiré brýle....


Čiré brýle - já ani v jiných už dávno nejezdím. A protože brejle občas poškrábu, rozsednu, atd., používám to skoro nejlevnější z prodejny ochranných pomůcek.
A to asi tyhle,
nebo tyhle?. Oni to furt mění.
Prostě jdi tam a kup si ty nejhezčí a co ti sednou. Kdysi jsem měl nějaké značky 3M, ty byly velmi dobré, ale v Canisu už nejsou, oni si vytvořili svou značku CXS.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1092
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned srp 7, 2022 5:14

@pp: na jak dlouho ti to balení vydrží, když mažeš před každou jízdou?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika