Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 6, 2023 15:32

Btw, nemáte někdo fungující telefon na Vokolek (import).cz? (Všude mají uvedený mail (na ten sem naspal, dva dny žádná reakce) info@vokolek.cz a tydlifon 775 646 540 a na ten dyž volám, tak to hlásí "neexistující číslo". Na webu sem žádný jiný kontakt nedohledal....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28316
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » úte čer 6, 2023 15:35

Pořádně si prohlídni kam nateklo mlíko, když to takhle rychle utíká a je tam čerstvě mlíko, tak ho najdeš třeba někde pod páskou…

kontakt: napiš jim zprávu na FB, tam mají poslední příspěvek před 16h, tak budou třeba reagovat :-)
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 6, 2023 15:37

FB je u mně NOGO. For ever.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28316
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 6, 2023 16:06

Díky za ty typy na páky. PP kolik to váží ty páky, jestli víš? Byl bych raději za něco neplastového kvůli odolnosti, ale zase je vozím s sebou, tak aby nevážily o moc víc, než ty plastové. Ale jestli zase píšete, že ty plastové používáte dlouho a v pohodě, tak nevím.

tsunami píše:Jeden čas jsem je dostával zdarma při nákupu na kupkolo, tak jich máme doma asi 10 :-)

Já na kupkolo dostal naposledy dárek kšiltovku k těm plášťům a duším. To bylo radosti. Já tyhle dárky k nákupu mám rád. Když to teda nejsou dárky jako má Chlíbek na svým armyshopu. To mám podezření, že se zbavuje věcí z půdy. Naposled mi od něj přišla v objednávce jako dárek ideologická kniha někdy z roku 1970 o pohraničníkovi a jeho psovi, jak střeží hranice ČSSR a zažívají různá dobrodružství...ale nějaká výpověď o dané době to je, tak jsem to bez čtení založil do knihovny jako raritu.
Etheric: Dostal jsi na koloshopu dárek za ten velký nákup?

pavproch píše:(Všude mají uvedený mail (na ten sem naspal, dva dny žádná reakce)

Tohle mě taky tak rozčiluje, když je někde uveden mail jako kontaktní a nikdo nereaguje. Bohužel je to dost často.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4375
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte čer 6, 2023 16:37

pavproch píše:1. Vyzkoušet osvědčené ventilky s obdelníkovou/válcovou (= ne rotační) základnou, potřebuju ale dlouhé (ráfek je vysoký) - objednáno, čekám na ně (zítra?). Dal sem tam ty dobře vypadající Mavic (kulaté). To (doufám) udělám bez sundávání pláště z ráfku. Dyž to bude utíkat dál, tak:
2. Sundám oba pláště z ráfku a nalepím (jinou pásku), ta Mavic, co sem použil ve mně nevzbudila moc důvěry (tuhá, nepodajná, málo lepivá)
3. Vyzkouším jiné pláště (mám doma).
4. Vyzkouším ten mix Race a obyč NoTubes.
5. Udělám to co sem už spal: Bezdušové dušáky (koupím UL duše, dám je tam a do nich naliju mlíko).
6. Dyž ani to nebude fungovat, pudu si to hodit.

1. Zkus, to dáš bez sundání pláště. Jak je ten ráfek vysokej? To je až tak moc, že nestačí ty ventilky, který jsi používal a který pro můj ráfek byly až moc dlouhý?
2. Vidím to stejně.
3. Pokud to stále bude utíkat, pochybuju, že je to plášti.
4. Pokud to stále bude utíkat, pochybuju, že je to mlíkem.
5. To je tak trochu jako přidělat na karbonovej rám olověný závaží. Za ty prachy, co ty kola stály, to musí fungovat - řešil bych s obchodem.
6. Hoď.... Díly do krabice, pošli mi to, kup si celý nový sestavený kolo, vyměň jen několik málo věcí a užívej dál života :)

Dromedaro píše:Dostal jsi na koloshopu dárek za ten velký nákup?

Jaký velký nákup? 2ks zapletených kol se slevou za 16k + 2ks kotoučů?
Nedostal jsem žádnej dárek. Ale získal jsem VIP účet. Ty dárky stejně bývají věci, o který většinou nestojím, co s tím... Snad jen jednou jsem dostal použitelnej dárek - nedávno k čelovce Armytek mi dali zdarma balení tý vazelíny na o-kroužky.
Naposledy upravil Etheric dne úte čer 6, 2023 16:41, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8099
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 6, 2023 16:39

Tak útrata 16tisíc je pro mě velký nákup. Ten VIP účet mám u nich taky už.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4375
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte čer 6, 2023 16:42

Bavíme se o cyklistice. Tady je nákup za 16k z těch menších, řekl bych
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8099
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 6, 2023 17:34

@dr: netuším, nemám čím zvážit.
@eth: jak fčíl nakupuju díly na nového bajka, tak 16 sou drobné.

Právě sem domontoval (co sem neska chtěl udělat sem udělal) - vidle má seříznutý krk na správnou délku (a je už provizorně - ložiska atd jo, ale bez montážní pasty) v rámu (to je sranda, vidle váží zhruba 2x tolik co celý rám) a mám provlečený bowden pro šaltr skrz celý rám (to ale budu muset ešče udělat znova, nenapadlo mě, že bowden v hlavní rámové trubce bude na nerovnostech štěrkat, musím vymyslet nějaký pěnový šlauch a navlíct ho do toho, ať nejsou pazvuky).

Jinak obě kola prázdná (to už sem spal), nikde žádné loužičky /fleky mlíka - tipuju to na tu pásku nebo ventilky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28316
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte čer 6, 2023 17:39

PP: napsal jsem jim přes messenger, jaký mají telefon, dám info, jestli odpoví

Já Maxxise zouvám pákama, první asi pětinu, ale nasazování už jde jen rukou. Musí být ale volně pohyblivý na ráfku, nesmí na druhé straně být zacvaklý/nalepený.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 6, 2023 17:46

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28316
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte čer 6, 2023 18:47

pavproch píše:to je sranda, vidle váží zhruba 2x tolik co celý rám

Tohle nechápu. Stavíš super stroj, všechno top, a dáš tam obyčejnou těžkou vidli. Že pracuje dobře... To ale ty dražší a lehčí určitě taky.

@Lipon: mám to naopak. Sundám rukama lehce, ale nasadit to je horší. Možná jak píšeš - když se plášť v ráfku hýbe a není to zapadlý v místě, mohlo by to jít líp. Příště zkusím. Třeba i v kombinaci s trochou mýdlový vody.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8099
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » úte čer 6, 2023 20:33

pavproch: odhlučnění bowdenu v rámu jsem řešil pěnovým návlekem https://www.koloshop.cz/cs/jagwire-inte ... 10-m/91719 Protažení šlo celkem ok. Mám to natažené po celé délce bowdenu v rámu.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř čer 7, 2023 11:18

Prdlý šroub a ztracený kámen na sedlovce (stávající bajk) sem pořešil jinak, dyž nejsem schopen se na Vokolka kontaktovat - nová sedlovka, pravděpodobně se stejným zámkem - buď prohodím jen ten zámek nebo celou sedlovku. Zítra bych ji měl mít (kupkolo: objednávka, potvrzení a 30 minut po objednávce mi naspali, že předali ČPoště = hezky!). Takže pokud pičasí (a zdraví) dovolí, budu moct o víkendu :bike:
A písnul sem rovnou na Ritchey do US, uvidím, esli tam bude nějaká reakce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28316
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř čer 7, 2023 11:37

u Vokolka zprávu četli před 3 hodinama, ale nikdo se neráčil odpovědět
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř čer 7, 2023 11:44

Ty woe, Silvio z tech supportu Ritchey už odpověděl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28316
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř čer 7, 2023 13:08

Tak za 5-10 dnů bych měl dostat náhradní šrouby a kameny - dnes odeslali z US (zdarma, sem zvjedaff, co Pošta120 :twisted: ). Poklona, uctivá.... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28316
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř čer 7, 2023 15:21

pavproch píše:Plány mám:
1. Vyzkoušet osvědčené ventilky s obdelníkovou/válcovou (= ne rotační) základnou, potřebuju ale dlouhé (ráfek je vysoký) - objednáno, čekám na ně (zítra?). Dal sem tam ty dobře vypadající Mavic (kulaté). To (doufám) udělám bez sundávání pláště z ráfku. Dyž to bude utíkat dál, tak:
2. Sundám oba pláště z ráfku a nalepím (jinou pásku), ta Mavic, co sem použil ve mně nevzbudila moc důvěry (tuhá, nepodajná, málo lepivá)

Neska během cesty z prce sem to promyslel a (zítra bych měl mít ty správné ventilky), tak zítra spojím výše uvedené kroky 1. a 2. do jednoho, dyž pořádně, tak zgruntu. Neska teda vyliju mlíko, rozeberu, servu tu divnou pásku a odmastím znova oba ráfky = příprava na zítra.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28316
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř čer 7, 2023 15:56

pavproch píše:Z jiného soudeku: Zapouzdřený střed do karbon rámu = lepit či nelepit? Cannondejl odpověď na svých stránkách nemá (má tam jenom, že samotná ložiska lepit), na webu se názory různí.

Sem fčíl našel instalační návod SRAM (ten mám objednaný - PressFit30) a o lepidle ani slovo, jen pičtogram "grease". Takže asitak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28316
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř čer 7, 2023 16:04

Takže ten střed před vlisováním napatlat tou montážní pastou pro karbon? Tohle asi budu mít stejně - karbon rám, zapouzdřenej střed
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8099
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř čer 7, 2023 17:29

Asi jo.

Sem neska rozebral ta (vyfouklá) kola a.... mlíko bylo nateklé pod pásku asi na třech místech (na obou kolech - několika centimetrové fleky) - ta Mavic páska fuckt nějak divně (ne)lepila. Zítra vyzkouším pásku NoTubes (i dyž na těch ráfcích je malá červená nálepka "Use Mavic rim tape only").
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28316
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř čer 7, 2023 17:33

Buď to bylo páskou, nebo rukama, uvidíš. Ono to fakt není tak jednoduchý, jak to vypadá. Proto jsem chtěl pásku už nalepenou. Lepení pásky je dost možná ten nejnáročnější servisní úkon. Aspoň pro mě, vůbec mi to nešlo... Ale ty ráfky, kam jsem se to pokoušel lepit, měly nesmyslně hlubokou a ostrou prohlubeň, to se prostě nedalo..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8099
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » stř čer 7, 2023 18:07

Lidi tam dávají většinou dvě vrstvy té pásky pro jistotu. A taky musí být dost široká od kraje ke kraji, prý tak o 3mm širší než je vnitřní šířka ráfku.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř čer 7, 2023 18:24

Tak jsem udělal, nedařilo se. Ten ráfek měl tak debilní tvar, že jsem to tam nemohl nalepit rovně..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8099
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » stř čer 7, 2023 18:53

Jo, já jsem fakt rád, že tam mám pásku z výroby, nechtělo by se mi s tím jebat.
Ale přítelkyně si tam pásku lepila s kolegou z její práce, ale ten zas ví co dělá a je dost zkušený a podařilo se jim to skvěle, nikde nic neutíká.
Takže závěr je, že to jde udělat, ale asi to chce párkrát to podělat a tím nabrat zkušenosti a pak se to podaří.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » stř čer 7, 2023 19:11

Etheric: moc “vydutý” tvar ráfku řeším prostě větší silou při napínání pásky během lepení.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv čer 8, 2023 4:16

@tsunami: tady to nepomohlo. Mohl jsi napínat jak bylo libo a výsledek byl na hony vzdálen tomu požadovanému. Žlab byl moc ostrej a oproti zbytku dost hluboko spuštěnej, s ostrým přechodem. Fakt debilní tvar.
IMG_20230608_051510.jpg


Ty nový kola jsou jiný, tam je takovej hladce prohnutej tvar, jak spodní čtvrtina písmena O
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8099
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » čtv čer 8, 2023 5:39

Tohle je hlavne moc uzka paska. Kdyz nalepis pasku, tak musi byt siroka min jako vnitrek rafku a kdyz nahodis plast, tak patka plaste musi sedet na pasce. Takhle to vypada spis jak kdyz tam mas jen pasku pod dusi.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv čer 8, 2023 7:21

Já vim. Tahle páska tam byla, aspoň teď všichni vidí, jakej hnus jsou "tubeless ready" ráfky od WTB. Shit úrovně Aliexpress. Dokonce tam je několik děr, co tam nemaj být, jedna je pod tou páskou na fotce vidět. Asi se někdo netrefil na pozici drátu. Hrůza děs, ty obyčejný komponenty. Nalep správně širokou pásku tak, jak má být, do tohoto tvaru ráfku... Přijde mi jednodušší vysrat se z balkonu sedmýho patra, seběhnout po schodech dolů a stihnout to hovno chytit...
Dát tohle na kolo za 55k, bych je nakopal.... Holt dali fajnovej rám, tak to někde museli ojebat.... Vyšší řada toho kola, dražší o 20k, už má mít lepší kola, ale ne o tolik, aby se to vyplatilo. Furt je to obyč náboj Shimano, ačkoliv lepší než na mojí verzi a ráfek WTB, trochu lepší, než na mojí verzi. Dráty má vyšší verze DT Swiss Competition. Jelikož zbytek komponentů je u těchto sérii s cenovým rozdílem 20k vpodstatě totožný, vyplatí se koupit tu levnější verzi a pořídit za těch 20k suprový kola...
Byla na tom kole i nějaká obyč teleskopická sedlovka, ale ta šla okamžitě pryč a je tam normální, přičemž plánuji karbonovou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8099
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv čer 8, 2023 8:15

oodoow píše:chce párkrát to podělat a tím nabrat zkušenosti a pak se to podaří.

Spíš to chce koukat pod ruce někomu zkušenýmu. Naživo, ne video... Jinak můžeš vyplácat pásky za tisíce, a toho času a nervů....
Naposledy upravil Etheric dne čtv čer 8, 2023 8:17, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8099
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » čtv čer 8, 2023 8:16

Etheric píše:Já vim. Tahle páska tam byla....

Jestli tam taková byla, to bych jim šel vrátit, třeba jako skrytou vadu... ](*,)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika