Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned říj 31, 2021 12:13

Tak.

Výlet neska ráno byl, bylo to počasím i těplotou křasné, slunečné a relativně těplé, i dyž nahoře na hřebenu Tanečnice sem i námrazu na trowě zmerčil. Parádní okružní hřebenový výlet, (staré opotřebené) tělo fungovalo, bajk vydržel (ale byla ve mně malá dušička v závěrečném sjezdu dom = 2km 12-20% šotolem, dyby ta přední brzda v tom prdla, tak byla tlama jaxepatří). Fčíl rest, pak oservisovat bajka, vyhlížet nové přední kolo a předělat to (před příštím výletem, abych se nemusel strachovat ve sjezdech, snad to do příštího víkendu stihnu).

Jo, a po příštím výletě už zase budu měnit řetázku, tentokráte opravdu nový řetěz (poté co ho vybalím, před montáží na bajka) vykoupu v benzínu, abych ho zbavil té lepivé vazelíny, co je na něm z výroby.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2021 1:34

Tomas píše:Ty vždycky najdeš cestu jak si způsobit ještě větší bolest než je potřeba.

Jj, pp uz by mohl napsat knihu "Sto a jeden zpusob, jak se strelit do vlastni nohy" :twisted: Nejzabavnejsi na tom je, ze kdyby nevrtal do veci, do kterych nikoho jineho ani nenapadne se vrtat, tak se mu to nedeje. Ale ne, on si vzdycky vymysli neco, co uz se aspon 20 let nedela a pak se divi :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon lis 1, 2021 7:31

pavproch píše:Jo, a po příštím výletě už zase budu měnit řetázku, tentokráte opravdu nový řetěz (poté co ho vybalím, před montáží na bajka) vykoupu v benzínu, abych ho zbavil té lepivé vazelíny, co je na něm z výroby.

Já tenhle problém zkoumal už dřív a nejvíc se osvědčilo řetěz od toho otřít pouze z venku. SRAM používá tu vazelínu o dost hustší (lepivější) než Shimano a já mam převážně zkušenosti jen s Shimanem.

Výrobní proces je takový, že se vazelína nanáší na díly řetězu před tím, než se to snýtuje dohromady, tím pádem je na třecích plochách, který jsou jinak nedostupný vrstva vazelíny. To snižuje tření, logicky pak i opotřebení (vytahání) a hlučnost.

Tím že to naložíš do něčeho co tohle všechno odstraní o tenhle benefit přijdeš a budeš to pak nahrazovat/dohánět míň trvanlivým mazivem o podstatně vyšší viskozitě.

Já vždy jen nasadím řetěz, otřu hadrem vazelínu a jezdím dokud to nezačne dělat bordel, pak už to normálně namažu.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon lis 1, 2021 18:54

Dík za info, já plánoval (a udělám to tak) ten řetěz omýt zvenku štětcem, vevnitř asi něco z toho maziva zůstane.

Btw, neska sem si udělal kuntrolu skladové zásoby řetězů doma a budu muset zase dokoupit, až tu řetázku vyměním, budu nasuchu.

EDIT: A sakra, velké online cyklo-shopy řetěz Sram NX Eagle 12sp nemají skladem, du shánět po těch menších. Snad je (vezmu hned 2) ešče někde seženu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon lis 1, 2021 19:10

Ufff, mám. Našel sem sexshop, který jich měl ještě 5 skladem, už mají skladem jen 3.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte lis 2, 2021 8:50

Zítra mám (nechtěné) volno (už zase nejde fprci štrom, ČEZ kdesyk cosyk zase reviduje/opravuje):

Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno, místy přechodně i polojasno a zpočátku lokální mlhy. Později večer a v noci místy občasný déšť. Nejvyšší odpolední teploty 9 až 12 °C.


.... to nevypadá špatně, doufám, že pude otočit nohama.

Akurváth, že to nové přední kolo ešče nemám, takže budou zase nervíčky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř lis 3, 2021 12:17

Tak jo, výlet se neska vydařil, vyjel sem s myšlenkou, že jen kousek a lehce a nakonec z toho byla max-max varianta = 2,5 hodiny točení nohama (pak mi začala být fest kosa na prstíky u nohou, taxem toho nechal a jel dom). Pěkný výlet, následně už i bajk poservisovaný (nová řetázka, tentokráte správně provlečená skrz šaltr a předem umytá v benzínu) a i nová placka 26z vepředu (sem nasadil řetázku a v záběru to nechutně na placce cvakalo = výměna a je ticho). Takže za letošek sem spotřeboval 4 řetázky a 2 placky. Ale co už, je to spotřebák.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř lis 3, 2021 12:19

Jo, a nové přední kolo už mám na poště, zítra ho vyzvednu, ostatní potřebné bebechy už taky mám, tak bude zase Ted the mechanic.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř lis 3, 2021 13:00

Ironic afterthought: Kruciš, že bych se za každou cenu snažil šetřit? Řetázky prodávají v délce 126 článků, já ji vždycky asi o 12 článků zkracuju a ten konec (nového řetězu) vyhazuju. Dybych ty konce sbíral, tak po 10-ti výměnách z toho poskládám jednu novou řetázku (spojky by byly z těch řetázek). Žeby? (Pro méně chápavé: toto je ironie).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř lis 3, 2021 13:59

Prodávají i délky 116 článků (12s, jiné nevím), kde nic nezkracuješ.
Já asi 6 článků vozím s sebou, pro případ roztržení a nutnosti přidat článek.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4911
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv lis 4, 2021 11:18

pavproch píše:Jo, a nové přední kolo už mám na poště, zítra ho vyzvednu, ostatní potřebné bebechy už taky mám, tak bude zase Ted the mechanic.


Fšecko už mám, neska odpoledne bude Ted. Teda doufám, že bude fšecko pasovat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv lis 4, 2021 17:20

Pasuje, nové přední kolo je už na bajku, ale.... zadrhnul sem se na neočekávaním - plášť se mi nedaří na ráfku (tubeless) srovnat tak, aby jeho obě patky rovnoměrně zapadly (se zvukem "lupnutí") do ráfku a po nafouknutí plášť neházel. V jednom místě háže, do hroma! No nic no, zítra to budu zkoušet usadit dál a furt dokola až se podaří (vypustit, srovnat patky, napustit).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát lis 5, 2021 15:19

Kopíruju z AF.cz:
honziss píše:Nafoukni to na max tlak, nech to pres noc a on docvakne.

pavproch píše:Dík, já to fčera nechal (křivé) pod tlakem (ca 3-4 atm), uvidím neska odpoledne (mám v plánu si stím "hrát")


Ty jo, bingo! Ono se to opravdu samo (bez mého přispění) od fčerejška srovnalo, už ten přední plášť jde krásně rovně bez házení.

Takže to mám bez práce (a vztekání se), hezky!

Takže du vymýšlet, kam zítra ráno (má mrznout, no, to zas bude kosa na prstíky u nohou).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob lis 6, 2021 13:02

Jo, opravdu si to sedlo, přední plášť neska při výletu šel krásně rovně (točil sem nohama skoro 3 hodiny = celou dobu na něj čuměl).

Neska zase pěkný výlet, mělo mrznout a nemrzlo (+1), sice sem neska neměl technicky zdatný den (furt mě to shazovalo v protikopci), ale i tak semi to líbilo, ke konci ale byla už fest kosa na prstíky u nohou. Zítra (dyž zdraví a počasí dovolí) budu točit nohama (v kose, opět slibujou mráz) zas.

Jo, a dyž už mám nové přední kolo (vše je ok, přední kolo správně předně-koluje) s novým pláštěm (zase Schwalbe Thunder Burt 2,1"), taxem i dozadu dal nový plášť (Ritchey Z-Max , tentokráte Shield 2,1") - obojí to podle popisu i vzhledu (poměrně jemný vzorek) nejsou pláště do hlubokých bahnitých sraček, tak uvidím, jaké v podzimních klouzavých/mokrých podmínkách budou (a esli toho nebudu litovat).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob lis 6, 2021 18:32

Uff, tak jsem to dneska zbavil podzimního bahna, aspoň na chvíli, vypral řetěz, do zítřka schne, zítra mažu a příští týden snad zas do roboty kolmo. Mělo by být celý týden slušně.
Zítra zkouším a nastavuju ten plovákový spínač a večer halový sport, bike free.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4911
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned lis 7, 2021 12:43

Neska sem zase točil nohama, očekával sem mráz a bylo naopak (nezvykle) těpleji. I tak ale sopel u nosu byl. Kéžby to takle příznivě pro (pod-zimní) bajkování vydrželo co nejdýl.

Pěkná trasa nahoru/dolů/doprava/doleva masivem Radhoště, aji s neplánovanou bushwhacking gr.3 vložkou (sem se nějak netrefil, taxem musel 250m/50 výškových tlačit a přenášet bajka vysokou trowou mezi smrčkama a bučkama).

První pocity ze zadního Shield Zmaxu jsou veskrze pozitivní - na tvrdém (asfalt + jemný šotol) má výrazně menší valivý odpor, v šotolu a na šutrech docela drží, to málo bahna, co sem neska potkal taky zvládnul dobře. Vypadá to na nadějnou inovaci (původní Zmax už totiž není k sehnání i dyž jeden doma ještě v rezervě/skladu mám).

Přední (taky nový) Thunder Burt taky příjemně překvapil - výrazně líp drží na šutrech/šotolu, buď je to tím, že má "neojetý vzorek" nebo nějak vylepšili gumovou směs na něm použitou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon lis 8, 2021 9:24

Lipon píše:kucí, nemáte někdo vyzkoušený lehce zateplený kalhoty do sychrava?
koukal jsem na SCOTT TRAIL STORM INSULOFT AL, píšou, že lehce zateplený Polartecem Alpha, ale nepíšou gramáž - podle fotek tam moc izolace není, což by mi vyhovovalo, abych se v tom nepotil jak kůň
okolo 10°C už skrz kraťasy (vnitřní plus vnější) trochu leze zima


tož kraťáky dneska vyzkoušeny - poránu relativně teplo, u nás 6°C, ale kolem baráku studenej fučák. Krátký lacláče, přes to tuty kraťasy, návleky na kolena, teplé Lorpeny ponožky (letní tretry), 2 trika a pertexka a bylo mi příjemně až do závěrečnýho prudkýho krátkýho stoupáku ve Stromovce - před kanclem už mi byl hic, domů zkusim jenom s 1 trikem, většina cesty je do kopce a mezi stromama
zkusím stejné složení ještě třeba pozítří, to má být poránu asi 1°C
ten Primaloft je fajn, že tak neprochladnou boky a stehna ze stran, zezadu je nepromokavý díl proti vodě a bahnu, jsou těsně pod kolena, takže jsou i s návlekama pěkně v teplíčku

suma sumárum dobrej kauf, slepá ulička se nekoná :)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4911
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon lis 8, 2021 12:16

Ty jo, to už bych (starý člověk se sníženou teplorovnováhou) nedal - v kose jezdit v kraťasoch pouze s návlekama na kulena. Držím palce, ať Ti to funguje.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon lis 8, 2021 12:25

Ono ty návleky jdou docela teplý a dlouhý, nahoře je dám na nohavičky kraťas a dole jsou 10 čísel nad kotníky, což překryjou ty vyšší ponožky.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4911
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod AlexBeck » pon lis 8, 2021 13:11

Já dnes uvažoval o peřovce na sjezdik:-) Nejhorší v těch winstoper navlekach mi mrznuli hnáty. Pro mě nepoužitelné ani v +10. Příště uz jen pořádný neopren ač akvárko uvnitř.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte lis 9, 2021 14:33

Nekupovali ste někdo v poslední době OEM brzdové destičky Shimano? Já do svých brzd je používám (G03S resin) a doposud vše, co sem kde kde objednal, tak mi vždycky přišly zabalené v OEM Shimano balení:
Obrázek
Tentokráte mi ale přišly zabalené jen v igelitovém pytlíku. Vylisovaný nápis Shimano i G03S mají, ty desky, materiál i provedení vypadají na první/druhý i třetí pohled identicky s předchozíma, co ale ten obal?

Stal sem se obětí čínského fejku nebo i na Shimano dolehl taky nedostatek obalových materiálů (kdesyk se tu o tom spalo)?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod AlexBeck » úte lis 9, 2021 17:49

Koncové baleni za vyšší cenu a "servisní" balení ve velkém rozprodáváné po kusech :wink:

Některé weby to přímo uvádí.
https://www.pelotony.com/cs/desticky-brzdove-spc-formula-oro-servisni-baleni

Asi proti "pravidlům" ale šetřiš planetu a hlavně peněženku.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte lis 9, 2021 18:34

Kuju, i na AF.cz a bikeforum.cz jsem dostal podobné (povzbudivé) názory. Až je dám na bajka, podle tohojak budou brzdit/(ne)pískat uvidím, esli jsou fejk nebo OEM.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » úte lis 9, 2021 19:01

Kdyz se budou chovat stejne, tak nic neuvidis, ale muze ti to byt jedno ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř lis 10, 2021 12:29

nakupoval jsem v obojím provedení, napadlo mě přesně to co píše AlexBeck
zatím všecky desky brzdily stejně, ať už z pěknýho balení, nebo z pytlíku na rohlíky

btw. dneska zkouška limitu oblečení - měl jsem to samé, co v Po, bez čepice pod helmou, na balkoně 2°C, za barákem jinovatka - prvních 300m od baráku dobrý, další asi 2 kilometry pod kopec trochu frišno na ruce, ale návleky na kolena izolujou dobře
pak zahříváček až k vysílači na Ládví, začalo být slušně teplo, lehký sjezd po listí k Bohnicím, další sjezdík do Tróje, dojezd po silnici vyšší rychlostí už trochu táhlo na hlavu a prsty na rukou a nohou, adrenalin po namrzlé trojské lávce (borec v teniskách z kopce ručkoval po zábradlí), ze Stromovky na Letnou větší zahřívák, do 1/3 rozepnutá větrovka, pak už jen letenské schody - na kolena teplo, na zadku, kde není PA, zima - už to bude chtít zateplenější spodní elasťáky, ty letní už jsou moc tenký
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4911
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv lis 11, 2021 13:31

Předpověď na sobotu (00-24):
Polojasno až oblačno, zpočátku místy mlhy nebo nízká oblačnost. Během dne od západu přibývání oblačnosti, později večer a v noci ojediněle slabý déšť. Nejnižší noční teploty 4 až 1 °C, v údolích lokálně kolem -1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C.
Předpověď na neděli (00-24):
Zataženo, zpočátku místy občasný déšť, během dne přechodně až oblačno. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, nejvyšší denní 6 až 10 °C.

Točil bych nohama, když je venku tak pěkný, sice studený, ale slunečný podzimek, zítra ale bohužel nemožu (viz vedlejší zdr-vlkno).... sobota (ráno) ale vypadá nadějně, snad to pude aspoň jeden den z víkendu. :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob lis 13, 2021 12:43

Tak jo, neska ráno to šlo, točil sem nohama. Byla ale teda vlezlá kosa, v dolině nula, jinovatka, na kopci o fous těpleji. Zase sem vyjel s tím, že jen kousek a chvilku a nakonec byla max varianta až nahoru na Tanečnicu, odměnou mi bylo, že domů sem si přivezl (opět) úplně prochladlé až tuhé prsty na nohách (ve sprše to dost mravenčilo, jak rozmrzaly). Ale co už, to holt k podzimnímu studenému bajku patří.

Uvidíme, jak zítra ráno, už trochu ubrali z pesimismu v předpopičasí, třeba to zítra pude zas....
Počasí v noci (22-07):
Většinou zataženo, místy mlhavo, ojediněle mrholení. Na Valašsku místy přechodně oblačno.
Počasí přes den (07-24):
Většinou zataženo, zpočátku místy mlhavo, ojediněle mrholení a na Valašsku místy oblačno.


Jinak (už sem to tu spal) - nástrahy podzimního bajku = šutry a haluze skrývající se pod spadaným listím - neska sem nějakým nedopatřením a omylem NEtrefil (ale bylo to těsně) šutr velikosti kopačáku v listí, uffff. To by byla šupa, to trefit, nové přední kolo by bylo bývalo dostalo pěknou ránu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned lis 14, 2021 9:59

Já měl na dnešek velký plány i s děckem na kole, ale v pondělí měla jít do školy, a jelikož měli ve třídě Covid muselo se včera na PCR test, který byl pozitivní. Tím pádem nejedem nikam.

V pondělí si zajedu na poslední bajko vyjížďku na PCR test zase já a řekl bych, že jsem na 14 dní nohama též dotočil. K nasrání.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned lis 14, 2021 12:49

Šlo to, hezky!

Od rána je venku mlhavo, šedivo, lehce mokro na cestě, ale nescalo a neščije = ráno sem vyrazil (plán byl trasa hvězdicovitě "okolo" chalupy, dyby náhodou začlo scát, ať můžu utéct) a jo, nezačlo = objel sem celou plánovanou trasu = přes dvě hodiny sem točil nohama, sice proti kopcu sem musel šaltrovat často 26/50 ale měl sem z bajkingu celkem fajn pocity. Teda, ehm.... v plánu byla jedna spojovací lesní cesta (kudma sem asi rok nejel) a.... tu úplně rozorali lesáci, tahajíc kůrofcové dřwo z lesa až do stavu 10-15cm jílovitých sraček fšude, co se náramně lepily na fšecko na bajku + jednou sem i skončil v hluboké louži, naštěstí bez vody do bot. Takže po návratu dom (ač těploměr neska ukazoval a ukazuje o pár stupňů těpleji než fčera- +4 až 6) úplně prochladlý (neska teda byla pocitově daleko větší kosa než fčera) sem musel vytáhnout hadicu s třískou a studenou vodou umýt bajka = obě ruce přitom/potom úplně bílé a tuhé, bolelo to jak následně ve sprše rozmrzaly. Ditto prsty na nohách. Chjo no....

Ve středu je volno (sfátek) = žeby zase ?

Předpověď na středu (00-24):
Většinou zataženo, zpočátku místy oblačno až polojasno. Ojediněle, během dne místy mrholení nebo občasný déšť. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, nejvyšší denní 4 až 8 °C.


Sice nicmoc optimismus, ale je to ještě daleko, ešče to můžou změnit (k horšíku i lepšímu) - uvidíme.

@Tomáš: nezávidím, taky čekám kdy mladší dítě přijde z gymplu s tím, že to mají ve třídě/škole
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned lis 14, 2021 13:42

pavproch před ca týdnem píše: ..... a dyž už mám nové přední kolo (vše je ok, přední kolo správně předně-koluje) s novým pláštěm (zase Schwalbe Thunder Burt 2,1"), taxem i dozadu dal nový plášť (Ritchey Z-Max , tentokráte Shield 2,1") - obojí to podle popisu i vzhledu (poměrně jemný vzorek) nejsou pláště do hlubokých bahnitých sraček, tak uvidím, jaké v podzimních klouzavých/mokrých podmínkách budou (a esli toho nebudu litovat).

pavproch neska píše: až do stavu 10-15cm jílovitých sraček fšude, co se náramně lepily na fšecko na bajku

Příjemné překvapení - jak přední, tak zadní plášť i v těch jílovitých sračkách jakžtakž fungovaly - neklouzaly moc do stran, neprokluzovaly v záběru/na brzdách, akoráth se teda na ně ten jíl dost lepil, ale tobyse zřejmě lepil na cokoli. Takže se zdá, že to byla dobrá "alround" volba, v takovém bagu nejezdím ráth a často.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika