Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon črc 26, 2021 17:31

IMHO nejvýraznější možné úspory hmotnosti na bajku:
- drátové pneumatiky, duše = keflarové pneu, tubeless
- ocelové kliky = duralové = kabroňové
- převody 3x8 = 1x12 přičemž 12-ti kolo vzadu z jednoho kusu železa, frézované (u mně SRAM XX1)
- 36-ti drátová kola,obyč ráfky, dráty 2,5mm = 28/24 drátová kola, UL ráfky, UL dráty
- obyčejné (velké, těžké) pedály = SPD (vyšší řada Shimano)
- obyčejná odpr. vidlice = UL (u mně SID)

Viz můj seznam úprav na (mém) bajku, je tu o pár postů zpět.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon črc 26, 2021 18:20

Bezduši nechcu, daj se najít nějaký podstatně lehčí pneu i pro duši? Zas s ohledem na to, že neumím jezdit jako člověk, takže nic UL.
Kliky mě napadly jako první, budu muset zjistit, kolik bych ušetřil váhy.
Převody - to, co plánuju koupit /ten Cannondale/, by mělo být na 105ce, 2x11. Je mi jasný, že když bude 1x12, zmizí 1 převodník, přesmykač, lanko k němu a páčka. Což je dost. Jen ohledně těch kombinací převodů a rychlostí su opravdu nezkušen, nevím, co se jak chová, co bude vyhovovat a co ne a jak moc. Zatím jsem jezdil 3x6, 3x8, 3x9 a zkoušel 2x11. Víc nic.
UL ráfky a dráty by myslím nebyl dobrý nápad vzhledem k mojí jízdě... Nebo se pletu a výdrží to víc než se zdá?
Pedály by šly spolu s klikami.
Vidlice tam bude full carbon bez odpružení.

Přemýšlím dopředu, finance na ty úpravy budou... Aktuální bicykl nehodlám vylepšovat, to mi za to nestojí, radši ty peníze nacpu do novýho stroje. A už teď vím, že na něm budu měnit komponenty
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon črc 26, 2021 18:24

Normální duše 29" má circa 200+grms, UL kolem 130-150. Já ale po circa roce ježdění tubeless bych už duše v bajku nechtěl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon črc 26, 2021 18:52

Na aktuálním kole mám 29ky, na novým bude 28. Když jsem o bezduši četl a koukal na videa, porovnal pro a proti, zjistil jsem, že toto ne.
Pedály a kliky budou to první, co na novým kole vyměním.
Nad těmi převody budu muset podumat, každopádně UL ráfky s UL dráty a UL duší by v mém podání měly obávám se velmi krátkou životnost... Takže co mi tak zbývá na tom kole vylepšit? Jistě pedály, kliky, nejspíš převody, dál nevím, to už budou malý úspory váhy za šílený peníze. Odlehčit kolo je mnohonásobně dražší, než odlehčit batoh :(
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon črc 26, 2021 19:02

řídítka - karbon
sedlovka - karbon
sedlo - vybrané, kde to jde
pedály - Crankbrothers Eggbeater 11 (nesmyslná cena), nebo Eggbeater 3

jsou to podle mě ale už dost drahé gramy
pokud jsi sám štíhlý, nejvíce gramů jsi se zbavil, na jízdě těch pár desítek gramů úspory už tak nepoznáš
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon črc 26, 2021 19:17

Já si taky myslím, že při jízdě nebude nějaká váha navíc tolik znát, narozdíl od váhy na zádech při pěší turistice.. Proto plánuju zainvestovat jen do těch komponentů, kde bude úspora váhy znatelnější a přitom rapidně neklesne jejich životnost. Dává mi smysl vyměnit ty kliky a pedály, ještě i ty převody, pak třeba i lehčí sedlo a sedlovku. Taky kouknu na karbon řídítka, jestli mi ta úspora váhy za tu cenu bude dávat smysl.
Řešit jednotlivý gramy a půlgramy na každým detailu tak jako u výbavy na turistiku nebudu, bo na to nemám peníze. Takže budu měnit jen to, kde úspora bude citelná
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » pon črc 26, 2021 19:32

To chceš kupovat silničku?
Hodně se dá ušetřit na kolech. Klidně půl kila. Výrobci na tomhle dost šetří.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon črc 26, 2021 19:41

Silničku na rozbitý silnice a lesní cesty, konkrétně toto https://www.cannondalebikes.cz/jizdni-k ... -1-c31100m
Tedy jestli to bude k dispozici, ale na jaře by být mělo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » pon črc 26, 2021 19:51

První, co bych vyměnil, by byly pláště. Ušetříš nejmíň 200g a pojede to určitě líp. Lugana jsou úplně nejlevnější základ.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon črc 26, 2021 19:59

A zároveň si nacvičím výměnu duše :)
Pláště jsem taky plánoval koupit takový, který se mi budou líbit, samozřejmě s ohledem na hmotnost. Je fakt, že ty základní bývají nic moc, s lepšími jde dolů váha a nahoru jízdní vlastnosti. Vyměnit pláště hned po koupi mi přišlo tak automatický, že jsem to sem ani nenapsal.
Takže OK, hned vyměním pláště, kliky, pedály. To bude to první, co po koupi kola udělám. Pak budu obměňovat ten zbytek, respektive to, co nebude stát šílenou sumu za pár gramů
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » pon črc 26, 2021 20:53

Vymenil bych akorat plaste a duse. Za ostatni odlehceni das ranec a vysledek ani nepoznas. Duse Schwalbe SW18 ma 110g.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » pon črc 26, 2021 21:36

Hlavně by sis měl rozmyslet, kde na tom kole chceš jezdit. Jestli silnici, tak pak je nesmysl dávat jednopřevodník. Jestli v terénu, tak pak je nesmysl kupovat kolo s těmahle převodama. Nejlehčí převod nemá poměr ani 1:1 takže na tom moc strmej kopec nevyšlapeš, je to moc těžký převod. Krom toho koupit si kolo a hned ho předělávat na jednopřevodník je dost vyhazování peněz, to už máš lepší koupit si rovnou s jednopřevodníkem.
Jinak nejvíc se ušetří na kolech jak psal malejjarda. Jde hlavně o to, že uspořená hmotnost na točících částech udělá mnohem více než třeba úspora na carbonové sedlovce. Je to podobný jako při chůzi, rozdíl v hmotnosti obuvi se počítá několikanásobně oproti rozdílu hmotnosti v batohu.
Takže první hlavní upgrade by měl být lehká (carbon) kola, prostě podle rozpočtu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » pon črc 26, 2021 21:47

oodoow píše:Jde hlavně o to, že uspořená hmotnost na točících částech udělá mnohem více než třeba úspora na carbonové sedlovce.

Nejaka data by nebyla? ;-) Vzdyt to musi fungovat jako setrvacnik, energii, kterou tomu dodas, ti to pozdeji vrati. Ztraci se jen trenim, ale to i u lehkych kol. Teda verim, ze tam nejaky rozdil byt muze, ale ze by byl zasadni? Cisla, cisla, cisla :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » pon črc 26, 2021 22:50

mike píše:Nejaka data by nebyla? Vzdyt to musi fungovat jako setrvacnik, energii, kterou tomu dodas, ti to pozdeji vrati. Ztraci se jen trenim, ale to i u lehkych kol. Teda verim, ze tam nejaky rozdil byt muze, ale ze by byl zasadni? Cisla, cisla, cisla

Bych musel něco najít, možná zítra. Právě ale rozjet se tě musí stát mnohem více energie, možná teoreticky, pokud pojedeš pořád stejně rychle po rovině, tak to nepůjde tak poznat. Jenže takhle se moc nejezdí, v praxi často řadíš, abys mohl komfortně šlapat v dané frekvenci, takže se kola točí různou rychlostí a změnit tu rychlost směrem nahoru bude právě ta práce a zkušenosti říkají, že to jde poznat hodně.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » pon črc 26, 2021 23:12

OK, neefektivni jizdu jsem v uvahu nebral ;-) Jestli se ti chce hledat, tak radej ty boty. Podle mne je sestinasobek vahy na zadech blbost, mozna pri behu, ale ne pri bezne turisticke chuzi. Myslim, ze na rychlosti chuzi to zaviset musi a ze ta zavislost nebude linearni. To zas rikaji me zkusenosti a myslim, ze porovnani mam za posledni roky dost. Jestli neco najdes, tak to klidne dej do jineho vlakna, kde to zrovna padlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte črc 27, 2021 6:17

Jak říkám, nad převody budu muset podumat, ideálně se poradit s někým, kdo tomu rozumí. Už mi někdo říkal, že jednopřevodník na silničku ne. Já na tom hodlám jezdit po silnicích a lesních či polních cestách, převážně ty silnice, u nás jsou asfaltky v lesích často i v lepším stavu, než ty pro auta. S vyjímkou některých úseků, ale to se dá přejet opatrně pomalu nebo kolo ten kousek vést. V těžším terénu na tom jezdit nebudu, na to mám MTB.
Ohledně těch lehkých duší - jak jsou na tom s výdrží oproti standartním?
A co ty karbonový kola, není to podstatně křehčí, než ty standartní? Nemůžu odlehčovat na úkor životnosti, já se svým stylem jízdy opravdu ne.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » úte črc 27, 2021 6:40

Dusi SV18 vozim jako zalozni, letos jsem jeste nepichl, takze nevim. Na minulem kole jsem vozil duse Maxxis ultralight, uplne bez problemu. Ale je fakt, ze ostruzini zamerne nevyhledavam :-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte črc 27, 2021 11:23

Jsem dostal tip na odlehčení - TPU duše, tuším že se to jmenuje Revolut. Za 1200Kč ušetřím 300g jen na páru duší. To by šlo. Prý je odolnost stejná, možná o trochu vyšší, než u standartních duší. Jaký budou jízdní vlastnosti, to by chtělo vyzkoušet
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » úte črc 27, 2021 11:32

mike píše:OK, neefektivni jizdu jsem v uvahu nebral ;-) Jestli se ti chce hledat, tak radej ty boty. Podle mne je sestinasobek vahy na zadech blbost, mozna pri behu, ale ne pri bezne turisticke chuzi. Myslim, ze na rychlosti chuzi to zaviset musi a ze ta zavislost nebude linearni. To zas rikaji me zkusenosti a myslim, ze porovnani mam za posledni roky dost. Jestli neco najdes, tak to klidne dej do jineho vlakna, kde to zrovna padlo.

Boty jsme už diskutovali v jiném vlákně, ne? Nějaké studie tam jsou asi i linkovány. Já tu nikde nepsal o šestinásobku, tak to číslo máš asi taky tam odtud. A samozřejmě, že u běhu bude větší rozdíl než u chůze a taky to bude větší rozdíl při pohybu do kopce než po rovině.
Jinak u kvalitnějšího kola bude i kvalitnější náboj, takže i to tření by mělo být menší.
Etheric píše:Jsem dostal tip na odlehčení - TPU duše, tuším že se to jmenuje Revolut. Za 1200Kč ušetřím 300g jen na páru duší. To by šlo.

Duše jsou spotřební materiál, hlavně v terénu. Pokud chceš dát za duše 1200,- tak se ti ten provoz docela prodraží. ;-)
Ono to má důvod, proč drtivá většina kol v terénu jezdí tubeless a ten důvod není úspora váhy, ale spíš proto, aby mělo kolo lepší jízdní vlastnosti a nemusely se pořád měnit duše kvůli defektům.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte črc 27, 2021 12:15

Duše spotřební materiál... Už jsem zlomil či ohnul několik vidlic, udělal osmicu na několika ráfcích, ale duši jsem píchnul jednou jedinkrát. Ikdybych měl píchnout jednou do roka duši za 600, je to furt v pohodě. Kolik stojí ten sajrajt co do bezduše za rok naleješ?
oodoow píše:drtivá většina kol v terénu jezdí tubeless

Asi žiju v jiným světě či kraji zaostalém /nebo to tu není dostatečný "terén"/, u nás je jich naprostý minimum, několik mizivých procent. Bezduše se defekty týkají také, vyjma těch maličkých.
Co jsem četl ty diskuze pro a proti o bezduši, u mě konkrétně jasně převažují ta proti
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte črc 27, 2021 12:43

ref cena "mlíka": Loni sem koupil 3/4l flašku NoTubes (myslím, že za 7set nebo tak nějak), nalil do kol, na jaře dolil + jedna výměna zadního pláště (= nově nalitý NoTubes) a pořád v tý láhvi je toho víc než půlka.

Já se ještě loni na jaře taky stavěl k tubeless odmítavě, názor sem změnil až poté, co jsem z jednoho výletu (naštěstí jen) ca 7 km domů nesl bajk s prázdným zadním kolem v náručí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte črc 27, 2021 12:47

Proč jsi nesl kolo v náručí, nešlo to vést s píchlou duší?
Jako bezduše má jistě svoje výhody, ale i nevýhody, asi jako všechno. Dírka větší než malá je problém i u bezduše, nedejbože když to prdne a jsi celej od mlíka, to by mě asi trefil šlak
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte črc 27, 2021 12:57

Nesl jsem ho (přední kolo na zemi, zvednutý zadek), abych ochránil ráfek před poškozením/odřením o šutry (keflarový plášť = tenká/měkká bočnice).

(Snad to nezakřiknu) - od té doby, co mám bezduše, nemusím opravdu brát ohledy např. nato, že jedu skrz ostružiní.

Jinak ale samozřejmě počítám s tím, že kdybych do pláště někde / někdy (doufám že nikdy) udělal větší díru (= proseknout bočnici ca milimetry a víc) tak i s tubeless pudu zase dom s bajkem v náručí (jak zpráskaný pes).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » úte črc 27, 2021 13:43

@etheric: To je zajímavé, jak můžeš udělat osmu na ráfku a přitom duše vydrží? No nakonec na bezduše můžeš přejít kdykoli, pokud budeš mít kompatibilní ráfjky, takže to můžeš vyzkoušet ty drahé duše a pak uvidíš.

Jinak na bezduších můžeš jezdit v terénu nižší tlaky bez rizika že skřípneš duši, to je hlavní výhoda. Tím pádem to víc hladí drobné nerovnosti a nejsi z toho celej vydrncanej a i to líp kopíruje terén, neodskakuje to od každého hrbolku jako natvrdo nafouklé kolo, takže i jízda je bezpečnější.
Samozřejmě pokud rozřízneš plášť, tak máš smůlu no. Malé dírky zalepí mlíko, větší knot, ty největší pak smůla. Je dobrý vozit náhradní duši, pokud nechceš jít pak pěšky. Případně si tam můžeš koupit ještě nějakou vložku ta chrání ráfek před ťuknutím a dovolí ti nějak opatrně dojet dom, ale zas se tím trochu zvýší váha kola.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte črc 27, 2021 13:54

Už sem to tu spal, mně (možnost) nižší tlaky absolutně nevyhovují, zkoušel sem s nima jeden výlet (ca 1,5 bar, normálně fučím 2,8) a přijel sem totálně otrávený z (kravských) jízdních projevů / vlastností bajku na měkkých gumách. Never ever.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte črc 27, 2021 13:58

Už sem to našel:

pavproch píše:Neska dopoledne sem zase místo práce kroutil nohama proti kopci a.... nemám z toho vůbec dobrý pocit
e) ač sem původně psal něco jiného, před výletem sem upustil tlak v pneu na 2atm a to sem neměl dělat ... bylo to úplně na pikaču, hrozný (valivý) odpor, záběrové vlastnosti stejné neli horší jako při 2,8atm, asi milionkrát sem to (zřejmě jen pocitově) procvak o šutr až na ráfek a vůbec - never, ever more! Tudma (pro mě) cesta určitě nevede, hned zítra to dobuřim z5 na 2,8atm a budu to tam udržovat - a už mě do žádných (s)experimentů nepřesvědčíte!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » úte črc 27, 2021 14:22

@pp: :D Zajímavý, může to být tím, že máš nějaké spešl ultralight pláště s tenkou měkkou bočnicí a ty měly tendenci se bortit při malém tlaku?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » úte črc 27, 2021 14:27

pavproch píše:jsem z jednoho výletu (naštěstí jen) ca 7 km domů nesl bajk s prázdným zadním kolem v náručí
Minuly tyden jsem tedy ziral v Soldene na hlavni ulici, jak chlapek valil (teda celkem vysokou rychlosti) s absolutne prazdnou zadni dusi (nebo bezdusi???) bez ohledu na to, co si s tim zpusobi. Pritom na pohled to kolo nebyl zadny levny sunt. Vzhledem k tomu, ze kolo bylo fakt totalne prazdne a uz ze stovek metru bylo slyset, jak se blizi a ze jel spolu s dalsimi dvema "ve formaci", o problemu rozhodne musel vedet (hluchy nebyl). A urcite tam nemel ani tu vlozku do bezduse. Zabocil kousek za mnou, pravdepodobne tam byl ubytovany.

Musel tam takto jet alespon od Gaislachkogelbahnu (to je lanovka na bajkove radeni a u spodni stanici konci sjezdove drahy - druha mozna lanovka je Giggijochbahn, ale on jel po ulici uz predtim, to jsem videl), coz jsou cca 2km (dalsi moznost je potom najezd na asfalt u ledovcove cesty, coz je jeste o par km dal) a predpokladam, ze nejspise nepichnul az uplne dole a neco jeste musel jet i v terenu.

Co mne na tom zarazilo je, ze minimalne v Soldenu je od te lanovky na kazdych 100-150 m nejaky sportovni obchod s naradim zdarma i s expresnim servisem pro bajkery a on se nikde nezastavil s tim neco delat.
Neznam ceny servisu, neznam ani moc cenu komponent a co se vsechno takovou jizdou muze stat (krome nabiti huby pri zataceni), ale muj predpoklad je, ze vzhledem ke stylu jeho jizdy zpusobene skody rozhodne prevysily cenu pripadneho servisu defektu, i kdyby musel koupit novy plast nebo dusi.
oodoow píše:jak můžeš udělat osmu na ráfku a přitom duše vydrží?
Neznam soucasne technologie, takze jen me zkusenosti (vlastni, rodiny a kamaradu) ze socializmu a s Favoritama, resp. beznyma "ukrajinama" - mnohokrat se stalo, ze clovek si udelal osmu, nekdy i poradnou, klidne az 20-25 cm mezi stranami, nekdy vrazenim v plne rychlosti do neceho, nekdy "havarii" mezi sebou, nekdy jizdou na kamenech a korenech, atd. Ale nikdy nebyl u te osmi problem s defektem, duse to vzdy vydrzela. Defekty se dostavaly z jinych pricin.
Nevim, nejsem si jisty, ze soucasna technologie je o tolik horsi, ze by duse a plaste vydrzely o tolik min... Nebo je to tak?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte črc 27, 2021 15:19

oodoow píše:jak můžeš udělat osmu na ráfku a přitom duše vydrží?

Nevím, asi něco na způsob když letím ze dvou metrů hlavou přímo na beton a nic se mi nestane. Prostě lucker :)
Tenkrát jsem měl ještě "V" brzdy, tak abych mohl dojet dom a nemusel kolo tlačit, zadní brzdu jsem odmontoval, ať o ní to kolo nedrhne :mrgreen: No, když si na to vzpomenu, bez helmy, bez světel, bez zadní brzdy.....
Poučil jsem se, po poslední havárii, kdy jsem přežil jistou smrt, už bez helmy nejedu ani 200m do obchodu. Aj ty světla jsem si pořídil, prostě komplet všechno. A taky už jezdím výhradně střízlivej
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte črc 27, 2021 17:12

Jinak jsem objevil fajnový zadní světlo, vydrží na dvě knoflíkovky blikat 100h, váha i s bateriemi a montáží je 36g.
https://www.kupkolo.cz/zadni-svetlo-top ... -ii_z3780/
Dneska aby člověk světlo s pořádnou výdrží pohledal. Samá nabíjecí, elektronikou prošpikovaná vymoženost s mizivou výdrží. Nebo to váží nesmyslně moc.

Vpředu aktuálně používám Fenix LD 30 s adaptérem na řidítka, funguje to skvěle, vidět je úplně luxusně každej detail opravdu daleko dopředu. Ale na ty jízdy po silnicích a mimo horší terén by mi stačilo něco podstatně menší, lehčí, ale zas nechcu úplnou bludičku.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika