Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned říj 17, 2021 14:14

Neska při (optické) kuntrole bajku po mytí hadicou s třískou sem přišel nato, že.... přední i zadní brzdový kotouč už sou v brzdné ploše krapet "papírové" (= tlouštka ne víc než milimetr, kotouč je myslím z 2mm plechu). Takže další úkol na zimu - nové kotouče (mám skladem....). Už fčíl sa toho bojím, že to bude potrat, bo 6 šroubků, co tam ten kotouč drží sem lepil Loctitem. Sem blb, příště už to lepit nebudu.....

Kotouče (vepředu Formula 160mm, vzadu Ashima 09 taky 160mm) teda vydržely 2 sezony = ca 100 výletů (část z nich fest bahenní koupele) a (myslím, že) čtvery desky. Nemůžu si stěžovat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned říj 17, 2021 17:27

Reaguju se zpožděním, ftymto přypadku asitak 6 hodin - ty jo, na "normálně" fungující věci si člověk zvykne mrknutím woka a přijde na ně až zpětně.. až fčíl mi došlo, že neska za celý výlet ani raz šaltr při řazení dolů nezaváhal a řadil hned. Hezky! Taxe to asi rozchodilo, no... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon říj 18, 2021 13:59

pavproch píše:Nová řetázka .... U sramů museli změnit / vylepšit mazivo na nové řetězy, i po třech výletech a dvojím mytí/mazání (dry lube) je ta řetázka lepivá a tuhá

pavproch píše:Taxem neska po výletě (furt to blbě řadí dolů) do toho gabal - vzal sem kanistr benzínu, štetec a řetěz, převodník, 12-kolo a přehazovačku sem umyl - vytekl z toho teda neskutečný sajrajt,

zonn píše:
pavproch píše:Bajka meju od (mastnéjho) sajrajtu Naturalem98 z kanistru (pro auta)
I kotouce? :-)

pavproch píše:Samozřejmě ne. Jen řetěz a bebechy kolem něj.


Fčíl mně napadlo, co budu dělat od příští výměny řetázky - než tam dám nový řetěz, tak ho celý pořádně vyperu v benzínu, abych ho zbavil těch mazacích sraček z výroby které způsobujou to hromadění lepivého sajrajtu na převodech. Byla to fuška, to vymyslet... a můžu jít dom, už mám neska odpracováno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » pon říj 18, 2021 19:43

Ten tvuj olej co pouzivas je jakej presne? A ten bordel nelepi? Co jsem ja zkousel, tak bud to nelepilo a nemazalo, nebo mazalo a lepilo.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte říj 19, 2021 7:57

Tenhle - enem si ho z (nemačkací) litrovky přelívám do malé (mačkací) dózy. Maže výborně, skoro nesajrajtuje + dobře se ten sajrajt smývá vodou při mytí bajka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » úte říj 19, 2021 11:34

Diky.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte říj 19, 2021 12:02

Problém těchhle "suchých" maziv u mě je že pořádně nemažou a nic nevydrží. Moje poslední zkušenost je s Finish Line "Dry Lube" - skutečně nemaže a nic nevydrží.

Na druhou stranu nechytá bordel to je fakt, ale já na asfaltu potřebuju ticho, ne hukot řetězu jako kdyby nikdy nebyl namazanej.

Poslední dobou jsem dost spokojenej s tímhle. Výdrž dobrá (odhadem tak 200km+), maže výborně a bordel moc nechytá.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte říj 19, 2021 12:22

Jo, to je pravda, já tím Dry Lube mažu řetěz po/před každým výletem (proto taky sem koupil litrovku, ta malá dózička mi vydržela vždycky jen pár týdnů).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte říj 19, 2021 17:26

Já mam kolo pro radost a to se moc neslučuje s tím po každý jízdě čistit/mazat. Jednou za týden, dva to dokážu namazat, protočit a zbytek otřít papírem. Samo si to vždy za včasu řekne.

S tímhle jsem nedokázal docílit dostatečný tichosti ani na novým čistým řetězu s novou kazetou, hlučný jak prdel i když jsem tam toho nalil hektolitry (protože konzistence zrovna toho Finish Linu je na úrovni vody a ani díru na dávkování v tý piksle nezvládli).

Pro mě to byla urážka slova mazivo. Ještě tady toho mám půl velký flašky, ale už se s tím nebudu obtěžovat.

Spousta borců dnes jede squirt na bázi vosku a reference jsou dobrý. Chystám se to výhledově též vyzkoušet, ale chce to odmastit řetěz hned z kraje. Je to celkově trochu jinej přístup.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte říj 19, 2021 17:36

Já mám bajka taky pro radost, ale zvyknul sem si o Canonondejla před každým výletem namazat, opticky prohlídnout a zkontrolovat (pohmatem) tlak v kolech resp. dofouknout. Nevadí mi to se o bajka starat, ale chápu, že to tak (asi) nemá každý. U předchozích bajků to tak ale nebylo, asi stárnu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte říj 19, 2021 18:06

Do konce týdne musím pracovat, navíc má jít fronta, čili nic, ale na sobotu to vypadá nadějně (chladno, ale ne moc), zato v neděli ráno má mrznout (jinak ale má být sucho) tak bude třeba po ranním kafi zase prokrastinovat. Zítra by mi měly přijít ty (snad) těplejší podvlíkací fusekle, tak mi třeba nebude ani taková kosa na prstíky... začínám se těšit na točení nohama.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte říj 19, 2021 22:07

Když děláš výlet 5-7 dní v týdnu a bydlíš v bytě tak se s tím moc nesereš. A hlavně není proč. Namažeš a jezdíš, spotřebák.

Počasí přes den (07-24):

Převážně polojasno, k večeru od severozápadu přibývání oblačnosti. Večer na severozápadě kraje místy přeháňky nebo déšť. Nejvyšší teploty 19 až 22 °C, na horách 16 až 19 °C. Mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, na horách s nárazy kolem 15 m/s (tj. 55 km/h).

Zítra s děckem asi naposled vytáhnem krátky hadérky, těším se fest.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř říj 20, 2021 7:55

Jo, to je obrovská výhoda, že bydlím ve svém (domku) s garáží a dílnou. Na ponku mám udělaný štand na bajka vč. osvětlení, klik, klik, bajk v poloze a už kontroluju/šteluju/mažu/opravuju a nevadí, že z bajka přitom padá bordel - padá na ponk, raz za čas pozametám a je to.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát říj 22, 2021 11:39

Plán v hlavě na zítra je, tělo nezlobí, předpopičasí neslibuje "škaredě" ani nijak extra kosu, bajk je ready.... snad to vyjde. Kéžby.

Počasí v noci (22-07):
Zpočátku polojasno až jasno, během noci přechodně oblačno nebo až zataženo a ojediněle přeháňky.Nejnižší noční teploty 6 až 3 °C.
Počasí přes den (07-24):
Většinou oblačno, místy přechodně polojasno, ojediněle přeháňky, hlavně na severu kraje. Nejvyšší odpolední teploty 9 až 12 °C.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát říj 22, 2021 12:04

užij si to, já mám v plánu tak max. voltaren a kožich z kočky kolem pasu, nějakej skříplej nerv v kříži či co
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát říj 22, 2021 12:38

Dík, nezávidím. Já každé ráno, dyž vstávám, taxe dycky děsím, která část starého opotřebeného člověke zase bude protestovat. Neska ráno byl klid (což ale vůbec neznamená, že zítra třeba něco nebude protestovat).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob říj 23, 2021 11:32

Tak, výlet neska byl. Ráno sice nemrzlo (+3) ale kosa neska byla (pocitově) festovní, proto sem v průběhu trasy změnil itinerář a pohyboval se po cestách v lese (na hřebeni dost fučelo). Zítra ráno má mrznout, bude prokrastinace s kafem a pak asi enem něco kratšího/nižšího, doufám že aspoň to vyjde.

Zato příští dlouhý víkend (čtvrtek a pátek sem doma) by to mohlo být i na vážnější kyklistiku (to bych snad mohl i ten hřebenový okruk, co neska ne), slibujou bezdeštivo a až +15 bez ranních mrazíků.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned říj 24, 2021 11:59

Jo, i neska byl výlet. Ráno dyž sem stal, tak jen malá jinovatka a nula, takže sem ani moc neprokrastinoval a vyrazil. Zase byla pocitově dost kosa, opět sem si z 2.5hod výletu přivezl zmrzlé prsty na nohách, ruce trnuly fest, ale vyloženě kosa mi na ně nebyla.

Fajný výlet od nás úbočíma hřebene ze Soláně na Bumbálku až na HBečvu a paq po kyklostezce z5 dom. Du vymýšlet trasy na ty čtyři dny příštího dlouhého víkendu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned říj 24, 2021 12:10

Otázka na kyklisty v zimě (ne roční období, ale těplota): Já sám za sebe mám pocit (opakovaně = vždy dyž se ochladí), že v zimních hadrech a nízkých těplotách nevyjedu proti kopci tolik co v létě, musím řadit o jeden převod lehčí a dřív/níž než v létě mi "dojde". Máte to taky tak?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned říj 24, 2021 12:16

pavproch píše:Neřadí. Mně drbne. Musím vymyslet, co s tím budu dělat. A vyšpekulovat, proč to začalo blbě řadit dolů "najednou" při poslední výměně řetázky.


Tak. Musím sa přiznať k debilitě. Na bajku yezdím ca 30 let, servis už tímpádem dělám rutinně a.... přesto sem při poslední výměně řetázky udělal "blbost" (= blbě provlekl řetěz mezi kladkami přehazovačky, že šel přes rozpěrku, co tam je) a .... proto to bylo hlasitější ... a proto TO BLBĚ ŘADILO dolů. Až fčera (po 9 výletech od výměny) sem nato při kuntrole bajku přišel a řetěz předělal - neska celý výlet to nahoru i dolů řadilo jedna báseň a bylo úplně potichu (= řetěz necvrlikal). Sem BLB!

Uffff.

EDIT: Po Fčerejším nalezení příčiny a nešním výletu kdy vše OK myšlenku na opravu výměnou odkládám:
pavproch píše:Dyž mě to bude s.át furt, tak se s tím "mazat" nebudu - mám doma nový náhradní šaltr, 12-kolo, řetěz i pastorek, tak to přes zimu vyměním všechno....


.... díly zůstanou ve skříni na později.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon říj 25, 2021 8:19

jo, tohle se povedlo s řetězem kdekomu
spíš, že ti nepřišel divný jiný zvuk při točenínohama?
já na to tenkrát přišel právě kvůli divnému zvuku
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon říj 25, 2021 8:42

Jo, bylo to cvrlikání o fous hlasitější, ale neřešil sem to (=blbec).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ratel » pon říj 25, 2021 10:07

Nejsi sám. Potěší to. Jenom těch 9 výletů je docela dost :-).
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř říj 27, 2021 10:46

Zítra mám volno, slibujou sice po ránu kosu, ale bajkovatelno, snad to vyjde.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv říj 28, 2021 11:45

Neska ráno bajk byl, i dyž mě v noci lehce chytly záda v kříži, celou dobu co sem točil nohama sem o nich věděl, ale neprudily tak, že by se nedalo sedět na bajku. Asi sem to ale rozhýbal, fčíl je to už lepší (i bez prášků či mazání). Hurá.

Křasný výlet, na hřebenu spousta turistů, zřejmě se půl republiky rozhodlo strávit dlouhý víkend na horách. Dyž sem jel domů po cestě, tak taky nezvyklý prvoz a fšecko auta s RZ zdaleka. Zítra budu točit nohama zas, pokud teda záda.....

A neska sem byl několikrát upozorněn na nástrahy podzimního bajkování - pod napadaným listím nejsou vidět šutry a haluze, co se mě snaží shodit z bajka.... ale nelehnul sem ani raz i dyž to chvílem bylo taktak.... ufffff.

Jo, a rosničkám předpopičasí vyšlo nachlup, slibovali +4, slunečno a bezvětřo a bylo +4, slunečno, bezvětřo, ale v oudolích jinovatka, zato na kopci těpleji (i to slibovali).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát říj 29, 2021 11:33

Neska ráno sem zase točil nohama, ráno u nás doma bylo nezvykle těplo na konec října (+8), ale dole u vody stejně byla jinovatka. Fajný výlet až na Martiňák, kupodivu skoro bez tůristů, opět mě chtělo několik šutrů skrytých ve spadlém listí shodit z kola, nepovedlo se jim to... ufff.

Zítra bych chtěl zas a v neděli taky, to sem zvjedaff, jaxe staré opotřebené tělo bude tvářit na športík 4 dny po sobě....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát říj 29, 2021 17:26

pavproch píše:Neska při (optické) kuntrole bajku po mytí hadicou s třískou sem přišel nato, že.... přední i zadní brzdový kotouč už sou v brzdné ploše krapet "papírové" (= tlouštka ne víc než milimetr, kotouč je myslím z 2mm plechu). Takže další úkol na zimu - nové kotouče (mám skladem....). Už fčíl sa toho bojím, že to bude potrat, bo 6 šroubků, co tam ten kotouč drží sem lepil Loctitem. Sem blb, příště už to lepit nebudu.....
Kotouče (vepředu Formula 160mm, vzadu Ashima 09 taky 160mm) teda vydržely 2 sezony = ca 100 výletů (část z nich fest bahenní koupele) a (myslím, že) čtvery desky. Nemůžu si stěžovat.

Neska, dyž sem před chvílí prohlížel bajka před zítřejším výletem, taxem to vyhodnotil, že ty kotouče (doufám) zítřejší výlet ještě dají (je sucho, není bago = brzdy nedostavají tak moc na prtel), ale po výletě zítra do toho gábnu a vyměním oba (i desky, bo stávající sou sice ne moc sjeté, ale díky nerovnoměrně sjetým kotoučům už nemají rovnou plochu). Snad ten loktajt pude povolit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob říj 30, 2021 12:11

Napřed na pozitivní notu: Neska ráno zase pěkný výlet, na konec říjence nezvyklé těplo (ráno bylo +11 a větrno), čili o jednu vrstvu oblečení míň a bylo to tak akoráth. Fajně sem si zašlapal a po příjezdu dom a sprše sem se vrhnul na ty brzdy.

A bylo: Shit! Shit! Shit!

Ze 12-ti šroubů, co drží kotouče, sem 11 povolil, 12-tý ne a zkurwil sem ho = odvrtat, vyříznout nový závit atd. Sem myslel, že mě klepne pepka. Nějak to opravené mám, ale myslím, že to bude chtít radikální řešení = nové přední kolo, už tomu prostě nebudu věřit (že někde ve sjezdu na brzdách neurvu kotouč od náby). Kura fix!

Ty kotouče už byly opravdu po smrti, v nejtenčím místě (v brzdné ploše) opravdu jen 0,55 mm (měřil sem šuplerou).

Nové kotouče, nové desky = při jízdě to (zadní brzda) vydává (trvale) šuchací zvuky, takže mě ešče (asi) čeká přecentrování (zadního) brzdiče. Chjo no,

Už NIKDY nebudu ty šrouby lepit Loctitem! Slibuju jak jiskra jasná! ..... Du se podívat po novém předním kole ....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob říj 30, 2021 13:46

5/6 šroubů = jen 83% pevnosti, já už tomu fuckt nebudu věřit, náhradní přední kolo objednáno, blbost s Loctitem (dával sem ho tam, aby se náhodou ty šrouby samovolně nepovolily) mě holt bude stát šestku, no.

Aspoň jedna věc se neska nabránila - zadní brzdič vycentrován (hned napoprvé, sic), už to nešuchá.

Zítra bude výlet proti kopcu fpoho, zato zkopce s malou dušičkou - budu upřednostňovat holt zadní brzdu, no.... snad to vydrží.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned říj 31, 2021 8:50

pavproch píše:Už NIKDY nebudu ty šrouby lepit Loctitem! Slibuju jak jiskra jasná! ..... Du se podívat po novém předním kole ....

Ty vždycky najdeš cestu jak si způsobit ještě větší bolest než je potřeba. Jsou tam šrouby Torx, protože on je to problém povolit i normálně a Torx odolává stržení líp než klasický imbus.

V moment kdy tam napereš Loctite ten povolovací moment ještě zvýšíš a tak logicky hrozí stržení.

Já posledních pár dní pochodoval s batohem a jsem vcelku rozbitý, tak dnes bude relax a kolo až příští týden. Předpověď ale vypadá velice mizerně, tak uvidíme.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika