Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » pát čer 24, 2022 12:09

@dromedaro: Na bezduše nic předělávat nemusíš, když nechceš. Můžeš ten plášť klidně jezdit i s duší.

Na dobrém asfaltu na rovince bez protivětru mi to jede i přes 30 bez větší námahy. Ale takové to ideální podmínky jsou málokdy. Teď těch 250km/2000m+ jsem měl průměrku 22.6km/h. Když teda nepočítám asi 2h občerstvovací pauzy.
Rychlost záleží na spoustě faktorů a špatně se to porovnává.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 25, 2022 12:10

Ty jo, napřed (středa) slibovali na sobotu scanec, ve čtvrtek to zmírnili na "místy", v pátek na "ojediněle" a neska ráno polosvítilo slunko a bylo fajně = byl bajk. Ale je pravda, že v masivu Radhoště bylo (zřejmě po nočním scanci) mokro. Nahoru dolů doprava doleva až k soše a oklikama dom. Fajne. Na důchodcovské sem potkal pár kyklistů, krom jednoho (a mně) fšici pálili elekróny - nějak se ta pohodlnost rozmáhá....

Zítra má být hic, asi zkusím vstát dříf, plán v hlavě je (ale musím naštudit mapu, kus trasy bude pro mě repete po mnoha letech, už si to tam nepamatuju). Kéžby to (taky) vyšlo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob čer 25, 2022 12:24

Tady chcalo v noci i ráno, takže nic. Zítra má být zas hic, tak brzy ráno se chystám.

Místo toho jsem zkoušel koupit nový kraťasy a tretry. Nezdařilo se - tretry Shimano úzký jak prdel, ostatní Decathlon též. Tam by mi tam ta noha upadla po 30 minutách.

Kraťasy to samý - mám vše normální L, v pase a výškově to sedí, ale přes stehna mi to není. Mě už díky cyklistice přes nohy není vlastně vůbec nic. :|

S tretrama budu muset obejít pár krámů a doufat. Kraťasy v nejhorším objednám zas ty samé od Cannondalu ve velikosti L, který mi jsou.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 25, 2022 12:53

pavproch píše:
pavproch píše:Hlavové složení, pokud je správně dotaženo a nastaveno (nemá vůle = ne"giglá" se vidle), tak na to není třeba roky šahat.

... neměl sem až tak úplně pravdu, už po dvou letech sem neska zistil, že se ve sjezdu (poskakování na šutrech) vidle lehce giglá (= ježděním převážně v drncavém se holt udělala/vytloukla vůle v hlavovém složení), už dotaženo, snad to zase dva roky bude ok.

Hmmm, tak je v něm (hlavovém složení) něco špatně.... sem ho dotáhnul a vyzkoušel ježděním okolo chalupy = vše bylo OK. Dyž sem ale neska ráno vzal bajka (po týdenním stání v garáži), tak zatáčet šlo ztuha (jak "přes zuby"), ve sjezdu se to potom uvolnilo = vše ok, nic negiglalo, dojel sem dom a zase to šlo ztuha. Grrrr. Bude třeba sa v tom pohrabat, už sem objednaáál náhradní Cannondale headset (K35029) - kdesyk v říši - perlička (to sem už dlouho nezažil) platba nebyla možná kartou, bylo nutno zvolit bankovní převod a pak zajít (elektronicky) do banky tu SEPA platbu udělat. Sem zvjedaff, jak dlouho to bude trvat, než mi to fyzicky přijde (potvrzovací mail ale přišel hned, no a v něm píšou ausland delivery 10-14 dní)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob čer 25, 2022 13:52

sepa je většinou 1 pracovní den, mám takový pocit, že 2 prac. dny je max. možný limit, dokdy to banky musí připsat

Tomas: aby ses se astejnyma kratakama nedivil; kdysi jsem měl jedny Raceface, objednal jsem ten samý model ze stejného šopu o rok později, stejná velikost, a už tak neseděly, jako by byly o půl čísla menší
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob čer 25, 2022 13:54

Nj, taky z toho mám strach. V pondělí bude level 2 - zajdu do krámu přes ulici a uvidím co je a není. Já tuze nerad kupuju tyhle věci přes net.

Ad SEPA: Z Itálie my chodí výplata do 24h. Je to dnes už rychlé.
Naposledy upravil Tomas dne sob čer 25, 2022 13:58, celkově upraveno 2
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 25, 2022 13:57

Na mně zapůsobila doba covidová úplně přesně opačně - mně je fčíl lenivo jít do obchodu si koupit i pitomé baterky do ovladače, radši si je objednám po fernetu.

@tomáš: kukni na silvini.cz - mám, používám, sem tuze spokojen.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob čer 25, 2022 14:04

Já už na ně koukal, ty ceny mi připadnou už u některých už drobet přes čáru. Tyhle jezdím dva roky, ale už nejsou moc k světu. Byl jsem s nima ale jinak 100% spokojený. Uvidíme co nabídne krám přes ulici v pondělí.

Taky jsem toho nakoupil hromadu přes net a problém s tím nemám, problém jsou u mě boty a kalhoty. To si chci ozkoušet. Jinak ty velikosti mi sedí vždy jak má být.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 25, 2022 16:43

Cifiks.... jako obvykle, jak je nějaký "problém", taxe mi v hlavě rojí katastrofické myšlénky: "aby se ta hlava zítra při výletě nerozsypala úplně". Chjo no, dokud ale nemám nhradní díly, tak do toho rači vůbec gabat nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 26, 2022 12:06

Nerozsypala, ufff. Kuleno se taky nezrozsypalo.
Ráno sem stal o kousek dříff, snídaně, kafe a bajk. Už dyž sem vyjížděl, bylo dost těplo, dyž sem o tři a půl hodiny později přijížděl, byl hic žebychsepic. Nemám ráth hicy. :mrgreen:
Křasná trasa, od nás přes Hňupisko pod hřeben, na hřeben a po něm přes Soláň, potom odbočka na boční hřeben směr Karolinka (tam sem nejel už aspoň pět let a zřejmě tam nejezdí nikdo = trowa až po řídítka) a paq sem objevil cestu, ktereá vedla správným směrem (=zpět) ale na mapy.cz vůbec není, tak po ní až do doliny a lesníma cestama zpět na hřeben a dalším bočním hřebenem dolů k nám do doliny a dom. Líbilo se.
Jo, a neska sem potkal enem dva mtb-kyklisty (na hřebenu) + jednu babku na skládačce v dolině = fšici za svoje, žádné pálení elektrónů.... a tak to má byť.
Po včerejším a nešním výletu kupodivu není třeba vytahovat na bajka hadicu, není úplně čistý (bodejď by ne, fčera večur byla bóřka), ale v převodech/řetězu není žádné bláto/písek/hlína, uffff (to je letos snad poprvé, co po víkendu na bajku ho nemeju).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 26, 2022 14:37

Jaj! Hezky!
Sem si fčíl dělal plán (ve svém blbníku) co musím udělat příští týden fprci a přitom sem přišel nato, že příští pátek to na 14 dnů zavírám/zhasínám (= letní CZD). Takže začínám vymýšlet, co všechno za těch následných čtrnáct dní doma budu chtít pojezdit na bajku. Sezónní highlight je jasný (nebudu tu spát kdy, co a kde, bo je to v zakázaném), du vymýšlet co dalšího. Tímpádem mám zase (v hlavě) co dělat a nebečet nad tím, jak je (mi) horko...

Btw, ešče k tomu hlavovému složení - neska setrvalý stav, v klidu (v garáži před výletem i po výletě) přidrhává, za jízdy není cítit nějaký odpor nebo přidrhávání, ve sjezdech se vidle negiglá. Až budu mít náhradní hlavové složení, podívám se tomu na zoubek. Blbé je, že nemám nářadí/nástroje na vyražení/zalisování horní (1 1/8") a dolní (1,5") misky (abych to hned napoprvé udělal komplet a zgruntu). Takže uvažuju, že v prvním pokusu vyměním jen ložiska (= misky nechám, sou z kalené oceli, ty by vymačkané být nemusely), až dyž to nepomůže, tak (holt koupím další hlavové složení i nástroje) a vyměním to všechno. Ted the mechanic.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned čer 26, 2022 17:34

Já měl ráno v plánu silnici ale nakonec byl gravel. V sedm tady byla příšerná mlha a ploužit se okreskama v mlze se mi nechtělo a ani moc teplo nebylo. Návleky na rukou a bylo akorát, kolem 15C.

Když jsem přijižděl zpět do města tak už pražilo.

Jinak konečně dokončili kanalizaci v tý vsi tady kousek přes kterou jsem dřív jezdil a rok nadával na bago a neprůjezdnost.

A teď je tam konečně hlaďoučký asfalt, takže radost. Už to tamtudy budu zas valit standardně.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned čer 26, 2022 18:05

Jsem jel trasu, která byla z 90% silnice, tak jsem nafoukal na maximum, které je uvedeno na pláštích, 3 bary. A jelo to zase o něco lépe. Akorát teda na té kamenité polní cestě ty kamínky od toho odlétávaly jak projektily.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 28, 2022 21:43

Na alze teď mají dobrou slevu na skládací zámek Abus Bordo Granit X-Plus 6500/85 black. Ten má 15 z 15 na stupnici bezpečnosti. Jen teda váha je 1,5kg... ale v téhle kategorii odolnosti je to pořád nízká váha v porovnání s jinými.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř čer 29, 2022 3:26

Do toho se dá poměrně snadno a potichu dostat přes čepy, za pomoci skladného, volně prodejného vybavení..
A když někdo bude jelito a nebude vědět jak na to, tímhle zámkem ti při pokusu o jeho překonání hezky pocuchá karbon
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 30, 2022 12:17

Ty woe, SEPA platba a slibovali 14 dní po platbě a... neska je to třetí den od platby a hlavové složení mám fprackách. Hurá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » čtv čer 30, 2022 12:55

pavproch píše:Ty woe, SEPA platba a slibovali 14 dní po platbě
Ty nevis, ze drtiva vetsina ceskych bank uz SEPA platby dela do 24 hod, prakticky stejne jako normaloni platby v ramci CR. Myslim, ze na to jsou taky pravidla a kdyz se nejaka banka prihlasi do systemu SEPA, tak je musi dodrzovat.
Coz nic nemeni na tom, ze je pekne, ze to mas v rukou. Taky me potesilo, ze jsem si objednal neco primo od Mammutu na jejich webu (tj. Svycari) v nedeli pozde vecer a vcera odpoledne u mne zvonil postak z CP, ze ma balicek. A to me v utery rano docela vydesilo, ze DHL dorucilo balicek na postu Praha 120 a tam to stalo :-.. Jo, posilali to nakonec - jak jsem pro EU kvuli vylouceni celniho procesu cekal, uz jednou jsem to tak mel - z Nemecka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 1, 2022 10:15

Kruciš, mám dilema..... 26z převodník na mém bajku při mém používání je spotřebák = měním každých 30 výletů a držím si doma skladovou zásobu 2 až 4 kousky. Aktuálně mám doma 3 nepoužité + ten na bajku (je v polovině života). Fčera na mě neblokovatelná reklama vyplivla nabídku tohodle převodníku (26z ve slevě 43% = "jen" 17 set za kus a "skladem"....). .... a já nevím, esli "syslit" nebo ne.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tor88 » pát črc 1, 2022 16:55

To je machrování Já na to mám? Mě přijde to tvé strikni měnění po X, že ty komponenty budou v pohodě funkční. To vše fakt vyhazuješ?
Tim obdaruj nějakého študáka/vybavení na zimaka. Ty komponenty určitě v hobby využití snesou ještě dalších XX vyjížděk :wink:
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 1, 2022 17:52

Jestli si zpomenu a bude se mi chtít s tím babrat, tak až sundám stávající převodník, tak ho umeju (v benzínu) a zkusím pro porovnání nafotit vedle nového aby bylo vidět, jak jsou ty zuby "ojeté" - mít tak doma stojanovou frézu s děličkou, tak byto zřejmě šlo uvést do bezhlučného provozuschopného stavu, jenže nemám. Proto je hážu do koše (ten ojetý převodník v záběru vydává pro mě nesnesitelné "cvakavé" zvuky, ale nestřílí, to zase ne).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tor88 » sob črc 2, 2022 7:00

Jasný že tyhle top řady nic nevydrží. Tam jde jen o váhu a žádný kompromisy.
Přesto i zde by šlo provozovat socko režim. Točím více řetězu.

Než to vyhazovat tak to někomu nabídni ne? Určitě tak provozuješ všechen spotřebak. Tj pláště na půl dezénu, destičky, převodníky + tvůj jety řetězy = 100% kompatibilita. "Za odvoz" mám vyřešeny svůj provoz bajku v top osazení \:D/
Ps: Jestli treba po sezoně/dvou točíš rámy tak o ten bych i zájem měl 8)
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 2, 2022 11:57

Moc práce, navíc nemám ve zvyku nabízet/prodávat/darovat (viditelně) opotřebené věci = zase všechno, co spotřebuju pude do koše.

Jak píšu ve vlkně o pičasí, ráno bylo sice šedivo ale už nescalo, takže bajk byl. I dyž od rána šedivo, na hřebenu i v mlze, ale ochladilo se, hurá!

Ale.... před bajkem i na bajku se tělu neska vyloženě nechtělo/nebavilo měto, musel sem se donutit. Až f průběhu bajku sem přišel nato proč - dva a půl krát sem lehnul, tosemi už dlúúúúúho nestalo. Krvavý loket a kuleno, ale bajku sem snad nic neudělal - jednou sem sem při prohrábnutí proti kopci vybulil a dvakrát natvrdo lehnul ve sjezdu (v obou případech na kluzkém ustřelilo přední kolo do strany a bylo to). Tělo to asi tušilo a proto semu ráno nechtělo, no.

Pěkná trasa (letos už asi popáté): od nás na Hňupisko, oklikama na hřeben, Tanečnica, kus po hřebenu a paq bočním hřebenem dom/dolů. Jak píšu vedle, muselo tam všude v noci "strašně" luchnout, místama cesty úplně rozebrané vodou a (až nesjízdné) vrstvy naplavenin (štěrk, haluze, kamení a tak)
No nic no, zítra snad bude líp (nelehnu a bude se chtít), už zase má sfítit a být hic.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 2, 2022 12:59

pavproch před týdnem píše: (to je letos snad poprvé, co po víkendu na bajku ho nemeju).

pavproch neska píše: místama cesty úplně rozebrané vodou a (až nesjízdné) vrstvy naplavenin (štěrk, haluze, kamení a tak).

A je to, právě sem smotal hadicu, neska už zase po výletě bylo třeba.... ani při mytí sem na bajku žádné šrámy po nešních držkopádech neviděl, tak snad dobrý, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob črc 2, 2022 13:18

Vytáhl jsem po snídani konečně silnici, 3 hodinky a kilometr nahoru, jsem spokojený. Teploty mírné, vzal jsem návleky na ruce a sundal jsem je až po desátý.

Akorát dost borců v SUV s rakvema na střeše, bývá normálně klidneji, ale lidi teď migrujou, provoz je tedy mimořádný.

Co se dá dělat, ale i tak dobré.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 2, 2022 16:38

Sem fčíl skončil "práci" jako kolomechanik - junior měl na svém bajku (29" GT) kompletně rozštelované řazení (2x10), nějak sem mu to dal zase dohromady. Součástí kolomechanikování bylo (logicky) i popojíždění na jeho bajku okolo chalupy a vychytávání much za jízdy.... ty jo, až tenhle jiný/cizí bajk mi otevřel oči, jak moc ochotný, "obratný" a zatáček-chtivý je ten můj bajk v porovnání s tím jeho GT (= vůbec se mu nechtělo se "ohýbat" do zatáček/otoček). A myslím, že to není (jen) váhou bajku (můj má 9, jeho asi 15 kilo), ani převodama (2x10 vs. 1x12) ale hlavně geometrií (rámu). Zajímavé srovnání.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob črc 2, 2022 17:32

Taky na novým vs starým kole, oboje 17" rám a 29" kola, vidím rozdíly v geometrii a to právě v těch zatáčkách. S novým jsem schopen manévrovat podobně, jako jsem byl s 27,5", je to mnohem obratnější, než moje starý kolo. A taky si nemyslím, že horší ovladatelnost má na svědomí o 5kg větší váha. Nový kolo jde podstatně líp do zatáček, ikdyž je naložený. Holt geometrie rámu. Můžu posoudit dobře, páč na obojím mám stejný gumy.
Hlavně 3x8 vs 1x12.... Nikdy více ozubených kol vepředu. Když sednu na starý kolo, mám pocit, že furt jen řadím, takový komplikovaný a neplynulý to je oproti 1x12... V reálu stejně 3x8 nerovná se 24, protože jet na tomhle se zařazením rychlostí do kříže je debilita, že..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob črc 2, 2022 18:42

Tiagra/GRX řadí okamžitě (2x10). 105 (2x11) na silnici ještě o malý kousek rychleji.

Ani za hovno bych se nevzdal dvou převodníku vpředu. Na silnici je to nepoužitelný a na gravelu taky ne.

Leda že člověk prostě pojede kochačku, pak je jedno všechno.

Dcery 3x9 (Alivio/Deore) jede stoprocentně a má tam převody na vše, absolutně fungující, dala na tom toho už dost.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » sob črc 2, 2022 20:23

Souhlasím. Bez dvoupřevodníku ani ránu. Alespoň na můj styl na gravelu, kdy občas jedu kopce v terénu, občas po silnici po rovince. Chápu, že pro někoho kdo jezdí jen terén je dvoupřevodník zbytečný, ale mě by chyběly rychlosti :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned črc 3, 2022 3:34

Můj první dojem z 1x12 byl, že je to nádherně plynulý a hned jsem věděl, že budu spokojen. Dvoj nebo trojplacku vepředu už nikdy. Tedy alespoň co se týče MTB. Silničku kupovat nebudu a nejspíš ani gravel. Tam bysem to chápal, že na asfaltu by mých 1x12 bylo celkem nahovno, pomalý, takže 2x10 třeba bych viděl jako optimum. Trojplacku vepředu bych už nechtěl ani na gravelu, je to strašnej pravěk :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned črc 3, 2022 12:32

Pro moje použití (nejradši proti kopci, z kopce se kochám a nešlapu) považuju 1x12 (v kombinaci s 26z vepředu) za jeden z největších vynálezů od vynalezení horského bajku.

Neska fšecko klaplo, kuleno nezlobilo, počasí na jedničku, slunečno, bezvětřo, ráno akoráth chladno na pocení se proti kopci, později akorát těplo aby nebylo ve sjezdu z kopce zima a v dolině sice těplo ale ne moc, starý člověk fungoval a neprotestoval (moc) = neska sem dal sezónní highlight, fčíl už budu sezonu jen tak dodýchávat... (to je satira, kdyby to náhodou někomu nedošlo).

Přes kopec na kyklostezku, po ní k Zavadilce, pak 3/4 km (výškových) protikopec až na kopec (Evils Mill, na bajku se tam teda moc nesmí, no... ale podle stop sem zdaleka nebyl ani první ani poslední bajk tam), otočit a sjezd zase až dolů k Zavadilce = jo!

Jo, a narozdíl od fčerejší trasy tam teda předefčírem v noci neluchlo, nikde ani trochu náplavenin, bahna nebo vymletých koryt v cestě = bajka zase nemusím mýt. A tentokrát sem nikde nelehnul. Max spokojenost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika