Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv kvě 12, 2022 9:20

Jj, já vyrazil po osmý komplet v krátkym a už od baráku bylo přijemně. Dost foukalo (ale teple) a občas slunce i zalezlo a ani v lese ve stínu nebyla kosa. Luxus.

Dojezd domů před desátou a už vyloženě smažilo. Dost rychle se letos oteplilo.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv kvě 12, 2022 13:36

A vlastně včíl je zas čas už vyměnit řetěz.

To musím zas pochválit u Garminu, prostě si tam člověk přidá nějáký předmět - typicky jsou to boty a ono to při každé aktivitě zaznamená u té věci kilometry. Ale může to být i řetěž nebo plášť, cokoliv a tak to hlídám jen tam. Prostě se té věci načtou kilometry.

Řetěz hlásí 1500km / 54 aktivit, nasazený někdy na Silvestra, tak jsem v týdnu dával měrku a je to třetí zub na měrce a tak nastal zas čas výměny. Takže zítra asi pojedem spolu naposled,. O víkendu bude "trek", nebo spíš vandr v Posázaví. V podnělí ráno to vyměním. Teď už budou zas přes léto řetězy lítat jeden za druhým. :D

A ještě jsem si dopřal konečně rozumný imbusy (pořádně dlouhý a i s koulí na konci). To bude teď radost cokoliv dělat.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 12, 2022 13:50

Já to dělám postaru - papír, tužka, čárky = jak jich je 15, škrtám a měním řetěz. Stará kunverza. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 12, 2022 17:30

pavproch píše:
Etheric píše:By mě zajímalo, jak tvůj střed vypadá. Já kliky zatím nesundaval, tak nevím, jak to uvnitř vypadá

Až budu mt kliky zase dole (= až budu měnit další 26z = 30 výletů, pokud to do té doby neprdne v té ose) a vzpomenu si, tak to zblejsknu. Teda aspoň doufám, že sem ten bowden/hadičku k zadní brzdě přitáhnul škrk páskou tentokrát už pořádně/správně = že už se nebude třít o osu a vybrušovat /prohlubovat tu drážku).

Tak to přišlo dříff než sem čekal... út+st byl bajk, fčera odpoledne sem ho umyl od baga a ..... zřejmě proud vody zanesl do vazelíny ve středu nějaký bordel, dyž sem ho neska po servisu/namazání projížděl, tak střed při šlapání vrzal = kliky dolů (zpoměl sem si na fotku, hezky!), vyčistit, namazat, sestavit.

Tady je ta drážka, co ten uvolněný bovden vybrousil do osy (trubky) - bovden už to nevybrušuje/nedotýká se, ale sem zvjedaff, esli to jednou v té drážce prdne nebo ne.
stred.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv kvě 12, 2022 18:43

Tvl., co to je přesně za model klik ? To mi neříkej že tuhle strojově přesnou drážku udělá bowden ? Mi připadne že tam má bejt.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 13, 2022 8:16

SRAM XX1 (kabroň), opravdu to tam vybrousil ten bovden, ta drážka tam nebyla a nemá být.
Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát kvě 13, 2022 8:36

No jo, nemá. Proč tam nemáš ten středový plast ? Ten by tomu zabránil.
Přílohy
S66869.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát kvě 13, 2022 9:50

Jsem si koupil klíč na kliky na tu maticu a hodlám tam taky nakouknout, jak to vypadá. Jestli se tam dostal bordel či ne a tak vůbec.. Jinak ty středy se taky nějak dotahujou? Přijde mi, že při jízdě ve stoje, při přejetí nějaký větší nerovnosti, cítím, jak něco ve středu jakoby nadskočí. Vše utaženo, nic se nevyklá, jen při tom hupsnutí mám pocit, jakoby to vprostřed nadskočilo a dopadlo zpět. Možná mi to jen přijde, nevím, musím přejet větší nerovnost, abych to cítil. Předtím to nedělalo, tedy myslím, úplně jist si nejsu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 13, 2022 9:58

@tomáš: Na to se musíš zeptat u kanondejlů, jsou tam jen dvě ložiska nalisovaná do středu, plast mezi nima nebyl z výroby a není ani teď (ani nevím jak bych ho tam strčil bez vylisování ložiska a to dělat nebudu).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát kvě 13, 2022 10:08

Ať kouknu na jakýkoliv SRAM střed ať závitový nebo lisovaný tak tam ten plast je.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 13, 2022 10:12

To není SRAM BB30, ale Cannondale Alloy PressFit30.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 13, 2022 12:05

pavproch píše:Tady je ta drážka, co ten uvolněný bovden vybrousil do osy (trubky) - bovden už to nevybrušuje/nedotýká se, ale sem zvjedaff, esli to jednou v té drážce prdne nebo ne.

God bless TyTrubku. Právě sem dočuměl videjo, na kterém ukazovali jak rozebrat ("nerozebiratelnou - "do not loosen") levou kliku XX1 a vyměnit v ní tu osu pro ložiska BB30. Takže až to prdne (nebo mi prdne v kouli a dám tam - preventivně - ty druhé kliky co už mám), tak .... kutil domácí se pokusí tu levou kliku rozebrat a tu načatou osu vyměnit za novou. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát kvě 13, 2022 14:04

Včíl jsem slezl z bajku. Venku je nepříjemný vedro a nepříjemnej vítr. Budu se muset zas přeorientovat na ranní ježdění.

Jelikož je děcko nemocný, tak se víkendovej trek ruší a tím pádem bude zase bajk. Co se dá dělat.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 13, 2022 15:39

Já doufám / věřím že zítra ráno to pude (pičasí, nálada, zdraví)... točit nohama. :bike: :bike:
Těším se - v hlavě mám dvě trasy a nedokážu se rozhodnout, kerá. Obě ale začínají stejně, takže možná rozhodnutí padne až zítra vyjedu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát kvě 13, 2022 15:59

Teď jsem dojel a zachvíli jedu zas :)
Ráno jsem nakoukl do středu, je tam zapouzdřenej střed ze strany od převodníku dokonale chráněn, z druhý strany už není nic, jen z toho trčí osa, na kterou se nasadí klika. Osa uprostřed drží pevně, bordel tam nebyl ani kousek. Bordel byl jen z tý nechráněný strany, v drážce, viz foto. Tam to není nijak krytý, takže tam je bordel permanentně.
IMG_20220513_165145.jpg
IMG_20220513_165145.jpg (17.83 KiB) Zobrazeno 4977 krát

Nevím co je to za střed na fotce /ani jakej střed v kole mám/, ale od pohledu to je to podobný, možná i to stejný.
Víc jsem do toho hrabat nechtěl, jen jsem se chtěl podívat.
Všechno jede jak má, klepání při hupsáku způsoboval řetěz a karbonem to rezonuje, ale to bylo, než jsem zjistil odkud kam se ty vibrace přenáší..
Naposledy upravil Etheric dne pát kvě 13, 2022 16:05, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát kvě 13, 2022 16:04

Všechny ty středy jsou +/- stejný, tam není moc co vymyslet. Dvě ložiska a skrz to osa klik, nic jinýho se dneska v podstatě už nedělá a všichni výrobci to maj podobný.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 13, 2022 17:55

pavproch píše:kutil domácí se pokusí tu levou kliku rozebrat a tu načatou osu vyměnit za novou. Hezky!

Ty jo, dyž sem si přečetl, jaký je ftom galimatyáš (v délkách os), taxe mi nějak přestalo chtít dělat kutila (až se to rozsype). Já navíc mám Kanondejla, ktereý má ten střed širší než jsou (všechny) ostatní bajky, myslím, že o 5 mm.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 14, 2022 12:01

Neska to teda sedlo, hezky! Ráno sem vstal o chvíli dříff než normálně, snídaně a kafe apak vyrazil proti kopci. Moc fajný výlet, taxem se do toho zažral (bavilo mě to), že se přijel dom pozdě na oběd, ale obešlo se to bez komentářů. Dyž sem dojížděl, netušil sem, kolik je hodin ale nezvykle mi "došlo", až podle pozdního času sem zistil, proč.... 3,5hodiny poctivého tělocviku, na to tělo není zvyklé... křasa, zítra má být zas hezky, tak to snad ráno zase pude. :bike:

Btw, něco v tom středu i přes vyčištění a promazání skřípe dál, zas to rozeberu (a dyž už to bude rozhozené, tak tam dám ty nové kliky, ať mám klid = ať se nemusím strachovat esli/kdy a kde to prdne).

EDIT circa o hodinu později: Nové kliky vč. nových pedálů sou tam, všechno sedí, pasuje a funguje, bajk yezdi = hurá zítra na výlet (pokud kuleno dovolí, už zase, po výkonu - bolí jakčert.) A až si fpraxi ověřím, že vše opravdu funguje, tak zkusím ty staré kliky rozebrat a sehnat novou osu (jak sem spal fčera - bude to potrat koupit správnou dýlku).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 14, 2022 13:10

Jo, to sem zapomjél (až fčíl si zpoměl): Mám "skalp" elektrokyklisty - sem byl (jedouc "za svoje") proti kopci kupodivu rychlejší (což není normální, naopak, elektrokyklisti , dyž funím proti kopci, tak vždycky se kolem mě jen mihnou, jak jedou proti kopci "za elektróny" rychlostí o které se mi ani nezdá). Tenhle měl asi nějaké zpomalené elektróny čico.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned kvě 15, 2022 11:44

Neska zase přenádherný výlet, kuleno dalo (při výkonu) pokoj (fčíl už zase začíná bolet), počasí na 1* (ani zima ani hic, slunko, bezvětřo), prostě jo!
Pozitiva: Nové kliky klikujou, nové pedály pedálujou, oběd sem neska stihnul, bylo to prostě křasne.
Negativa: Někde tam něco vrže dál (dolní část bajku, začínám podezřívat ložiska BB30 resp. jejich uložení ve středu. Takže v klikách resp. pedálech to vzrgání nebylo. Grrrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned kvě 15, 2022 12:55

pavproch píše: A až si fpraxi ověřím, že vše opravdu funguje, tak zkusím ty staré kliky rozebrat a sehnat novou osu (jak sem spal fčera - bude to potrat koupit správnou dýlku).

Jak píšu v předchozím postu, nové kliky klikujou = staré sem právě (díky tomu návodu na TyTrubce) rozebral, už mám osu fprackách vč. šuplery = du měřit a shánět.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned kvě 15, 2022 13:01

Ty woe.... tak nakonec to až tak moc potrat nebyl, správně dlouhá (120.5mm) osa BB30 pro SRAM nalezena, objednána, zaplacena, potvrzena (kdesyk ve Španělsku) "on stock, despatch on Monday, 3-5 days delivery" = to sem teda zvjedaff esli a kdy přijde a esli bude pasovat. Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned kvě 15, 2022 13:20

Afterthought: A vlastně nevím, proč to dělám, protože nové kliky klikujou, takže ty staré, až je opravím mi budou... na nic... no.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon kvě 16, 2022 17:37

pavproch píše: Někde tam něco vrže dál (dolní část bajku, začínám podezřívat ložiska BB30 resp. jejich uložení ve středu. Takže v klikách resp. pedálech to vzrgání nebylo. Grrrr!

Hmm, tak mám zase o zábavu postaráno - fčera sem tomu věnoval dost času, neska ještě dýl a vrzgání semi identifikovat/odstranit nepodařilo. A infernet mi nepomohl, naopak. Grrrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 17, 2022 6:57

Kam s telefonem vyřešeno. Vejde se k němu i lékárnička a kapesníčky. https://www.kola-radotin.cz/brasna-na-r ... -bag-black
Akorát jsem na tý brašně objevil fatální, avšak lehce odstranitelnou chybu. Úplná prkotina, ale kdo si jí nevšimne, bude mít v brašně díry už za krátkou dobu. Cordura 1000D v tomto případě nepomůže. Dnes to budou na poradě řešit, pojali to jako výzvu, zda někdo ten konstrukční problém najde, tak su zvědav :)
U Restrap prý funguje zpětná vazba a kluci se ujali to aktivně řešit, tak uvidíme, jaký bude výsledek.
Proč má neurotypická mysl tu vlastnost přehlížet detaily :roll: Detaily jsou zcela zásadní...

Vyzkoušená kombinace výše zmíněná brašna na řidítka + podsedlovka 7l vychází v reálu tak, že na většinu výletů se do toho zabalím, takže super. Celkově vezu 370g brašen, z toho můžu odečíst 40g že nemusím mít pouzdro na mobil, ve kterým ho nosím v batohu. Takže 330g bagáže a vleze se vše co potřebuju, konečně spokojen..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 17, 2022 8:22

Etheric píše:Kam s telefonem vyřešeno. Vejde se k němu i lékárnička a kapesníčky. https://www.kola-radotin.cz/brasna-na-r ... black......
Proč má neurotypická mysl tu vlastnost přehlížet detaily


Nemyslím to nijak zle, jen mám pocit, že tvoje mysl zase občas vymýšlí dost složité a kostrbaté řešení.
Tahle brašna na mě působí jako jedno z nich.

Jinak, jak jsi s těmi brašnami na řidítkách spokojený? Tu, kterou jsi zde postoval s fotkama jsi nakonec vrátil nebo jsi si ji nechal? Já jen, že jsem se bavil se servisákem v cykloservisu, kde jsem si prohlížel brašny a ten mi moc brašny na řidítka nedoporučoval pro běžný provoz. Na horském kole to prý není moc dobré řešení, protože se to tam různě houpe a zavazí. Jasně, je to jeho názor a každý to může mít jinak.

Já jsem přemýšlel, že to asi možná nakonec udělám tak, že objednám tu brašničku na nářadí a duši s objemem 0,7L, kterou mi zde postoval Tomas a pak nějakou malou brašnu do rámu na mobil, klíče, peněženku. Na svačinu a třeba i nějaké oblečení na jednodenní výlety pořídím malý a lehký cyklistický nebo jiný batoh, který mi bude pohodlný. Nebudu to komplikovat.. Teď na kole jezdím s batohem, který běžně nosím po městě, ten má 30L a sám něco váží. V tom servise jsem se díval na ty brašničky pod sedlo s objemem 0,7L. Na duši a nářadí to je dostatečný objem. Pro jízdu v neznámém terénu podle map v mobilu pořídím nějaký držák na řídítka, abych nemusel furt zastavovat a lovit mobil.

Jo a blikačku jsem nakonec vzal Topeak redlite II. Už je na cestě, tak uvidím. Dohledal jsem, že má výkon 60lm, to už by mělo stačit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte kvě 17, 2022 8:50

Dromedaro píše:Tahle brašna na mě působí jako jedno z nich.

Nejsi sám.

Včíl dnes nebajkuju, konečně začlo pršet a tak si můžu v klidu odpočinout. V sobotu jsem se konečně nasral a objednal si silniční kolo, k tomu ještě hromadu dalších ptákovin, tak už čekám jen na borce z PPL/DHL až mi to sem začnou servírovat. Už se těším až vyrazím na asfalt.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 17, 2022 8:53

Kostrbatý řešení mi přijde držák telefonu na řidítka.. Tahle brašna má 120g, do ní telefon 210g, lékárna 120g a kapesníčky 10g. Věř, že tahle váha znát není. Brašna se nekejve, nezavazí v ničem, přístup dovnitř super. Včera jsem ju vozil 20km lesem a nemůžu říct špatný slovo. Takže jako kostrbatý řešení se ti to jen zdá. Nebo máš lepší nápad, kam na to moje kolo umístit ten zatracenej mobil, aby byl po ruce a vešlo se k němu to, co má být po ruce, tj lékárna a kapesníčky? Rád se inspiruju. Na moje kolo kvůli tvaru a rozměrům jen tak něco na rám nejde a do rámu už vůbec ne..

Nakonec jsem vše od Apidura vrátil, marketing tvrdí něco, co není pravda, s tou značkou končím.
Mám kombinaci tý 1,2l brašny na řidítka plus 7l podsedlovou Restrap Race Saddle Bag, která opravdu za jízdy drží. Blbě se do toho leze, což je z části věc zvyku, ale kolikrát za výlet tam polezu? Takže to neřeším. Od věcí, který maj být po ruce, mám tu malinkou brašnu na řidítka.

Batoh je na kolo naprd, proto vymýšlím tohle všechno, abych se ho zbavil. Ten pocit z jízdy s batohem a bez něj nejde srovnat..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte kvě 17, 2022 8:57

Lékárnu nevozím a telefon je v dresu na zádech, stejně jako kapesníky. Na řidítkách je jen cyklonavigace.

To je vlastně tak něják vše co dnes na několikahodinovou vyjížďku beru, kromě klíčů od baráku.

Kdybych jel na celodenní, dám si do podsedlový 10L malý brašny co mám pertexku, návleky a možná něco k jidlu a zaroloju to tak na 3L pytlík, toť vše.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » úte kvě 17, 2022 9:13

Jako malá brašna mi přijde geniální tato z Decathlonu
Vozím v ní dva telefony, kapesníky a třeba kliče. Mám ji přidělanou na šrouby a ani se nehne. Geniální je to otvírání jednou rukou na magnet.

Na kratší výlety mi to stačí (nářadí mám v druhém košíku), na delší pak mám ještě velkou rámovou brašnu ORTLIEB.
Ta má 4 litry, vejdu se do ní na celý den úplně v klidu. Jeden by řekl, že to není hezký, ale to je mě fuk. Rámový brašny jsem vozil na všech kolech, hlavně když nemusím mít batoh :wink:
Přílohy
APC_0672-hdr.jpg
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika