Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » úte dub 11, 2017 7:33

Poslední dobou vozím brašnu na předek rámu z Decathlonu.
http://www.decathlon.cz/cs/p/8349734_dv ... 5947-254-_
Dávám do ní světla, zámek a pár drobností. A hlavně se do každé vejde v pohodě i plechovka piva. :D
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » úte dub 11, 2017 9:25

tohle na muj ram nevlze a ani nesmi... [-X
hm - a nekopes do toho koleny? :roll:
Naposledy upravil Quido dne čtv dub 13, 2017 16:48, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » stř dub 12, 2017 21:03

Quido - od silničky se nenech odradit ;)

Apiduru nechci je to moc velký - jinak sou hezké v UK sem na ne koukal - pokud to chce někdo na turistiku.

Už to mám vyřešené - sem teď v DE a každý den tu potkávám silničáře s camelbacky - ty 2l mi přijdou silne vhod takže vyhrála možnost mít více tekutin.

Ano stačí mi cca 1l - do dresu se vejde dost - na Assos mám i zip - plus 3l batoh - 2l pro vak s pitím - ještě má externí kapsicky takže místa víc než dost.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod šíp » stř dub 12, 2017 21:06

Lipon píše:podle mě nemá dneska smysl koukat po 26'', z jednoho prostého důvodu - minimální nabídka, spíš doprodej

To jako fakt? :shock: ](*,) To snad ne :roll: Chcete vážně tvrdit, že 26 palců je slepá vývojová větev? Co budu dělat, až budu potřebovat nové kolo? Se svými proporcemi mi nevyhovuje ani 27,5 palců, ani 29 palců :-k
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno


Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod šíp » stř dub 12, 2017 21:11

Takže příště musím hledat v dětském oddělení od 8 let? :D
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř dub 12, 2017 22:17

Barva ani obrázky nejezdí, tak to nemůže vadit :-D
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » čtv dub 13, 2017 16:58

šíp píše:Takže příště musím hledat v dětském oddělení od 8 let? :D

nebude to tak zlé a hlavně to přejde... jako byl boom mtb a téměř vše vyrůstalo na 26", tak teď je zase boom 29" a marketing masíruje všechny, bez ohledu na smysl či nesmysl této proporce... proto se taky zjevil rozměr 27,5", jelikož je pořád dost lidí, pro které je 29 moc - prostě všeho dočasu....
a pořád je hodně důvodů, proč 26" nezatratit zcela, přinejmenším váha a aktuálně cena...
;)
spíše bych využil situace a pokud nevadí zůstat na 26", vytěžit z toho nižší ceny (tedy v určitých ohledech) - taky zůstávám na 26", nejsem závoďák a nemusím se za ničím honit, čili ty malé nuance mezi 26 a 29" ani moc neřeším - jiná otázka je, že pošilhávím po treku (tj. 28") , tedy jiné geometrii, jiném posedu a jiném stylu jízdy...
:bike:
do sedla!
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod wawrik » čtv dub 13, 2017 17:47

šíp píše:Takže příště musím hledat v dětském oddělení od 8 let? :D

Treba si zvykať. Časom sa dobrá orientácia v detských oddeleniach oplatí, vo vyššom veku najmä medzi plienkami :D

Inak si myslím, že geometria 27,5-palcových bajkov sa dosť vyvíja, takže aj keby si si nenašla vyhovujúci 26-palcový bajk, je dosť dobrá šanca, že si vyberieš aj medzi väčšími.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pát dub 14, 2017 20:13

Quido - dobře si to trefil s tou 26 - slepá větev to není jen výrobci potřebuji novinky - ale tak ono 29 jede fajn - 27,5 je kompromis a 26 dost na ústupu - pokud někomu tolik vyhovuje ze 27,5 nezkousne tak bych nakoupil dokud je - do budoucna nebude.

Jinak trekkingové kolo je za mne slepá větev - lehké HT ho plne nahradí se stejnou vahou a geo - na silnici to nejede a do terénu se to nehodí.
Spis bych se koukl po fitness kole případně gravelu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » sob dub 15, 2017 23:16

Já rvu kolo 26 do auta na milimetry, a ještě musím sundat přední. Jak je to s délkou u těch větších?
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » ned dub 16, 2017 14:18

Michal82 píše:....27,5 je kompromis a 26 dost na ústupu - pokud někomu tolik vyhovuje ze 27,5 nezkousne tak bych nakoupil dokud je - do budoucna nebude.

Jinak trekkingové kolo je za mne slepá větev - lehké HT ho plne nahradí se stejnou vahou a geo - na silnici to nejede a do terénu se to nehodí.
Spis bych se koukl po fitness kole případně gravelu.



ja si spise myslim, ze 27,5 je slepa ulicka a casem vymizi, ale kdovi...
...jinak, na nazvu tolik nesejde - treking je dost nepresne vymezeny pojem a je podle meho lepe srozumitelny, nez lehke HT, nebo cokoli dalsiho, vcetne gracvelu, kde nevidim zasadni rozdil mezi nim a cyklocross atp. ale je to jedno, dnes v neprebernem mnozstvi geometrii ramu a kombiunaci prevodovych rad, brzd atp. si kazdy muze vystavet, co chce... jak to pojmenuje je nepodstatne :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod RUMcajs » úte dub 18, 2017 8:09

Kdyz se tu bavite o klasickem tematu jaky prumer kol k bicyklu tak se pridam.

Mam celkem 3 kola.
DH, FS MTB, stare FS MTB.

Vse 26"

K porizeni jineho rozmeru me jentak nekdo nepresvedci.
Vozim ted jednu dusi pro celou flotilu, plaste muzu prehazovat o "taskach" na kola nemluve.
Draty, rafky...

Co se rozsireni tyka, tak na Chairectioncycle je to s plastema takhle:

26": 233 modelu / sirek

27.5": 153 modelu / sirek

29": 132 modelu / sirek

Kdybych koupil prvni kolo v jinem rozmeru nez 26", tak bych u daneho rozmeru zustal.

Podle me to bylo s marketingem tahle:
Prisli s 29", obrovsky marketing, ocita svedectvi, uprimne vypovedi profesionalu.
A lidi to nekoupili.
Tak aby udrzeli prodeje, vymysleli 27.5"...
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod wawrik » úte dub 18, 2017 8:17

Ako je to s ubytkom okolo Neusiedlerského jazera, išiel tam niekto? Chcem tam ísť s malým s tým, že keď sa mu už nebude chcieť, zapichneme to v nejakom penzióne (1-2 noci). Dá sa to takto urobiť trebárs v máji bez toho, aby som bol vystresovaný, či nejaké ubytko vôbec nájdem?

A druhá vec. Nie je na západnom brehu pre štvorročné dieťa nejako priveľa kopčekov? Šarkan zvláda stúpania tak do 3 %, nevadí mi ho dva-trikrát do nejakého kopčeka potiahnuť/potlačiť, ale pol dňa by som tým zasa stráviť nechcel.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod booze » úte dub 18, 2017 10:46

Celkem to ma 180km a kopecky jsou tam 3 vetsi, ale kratke.
Neni tam ted zataras a zakaz na madarskou stranu?
Ubytko pres toto http://www.neusiedlamsee.at/en/tourismus/list-of-rooms/
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod wawrik » stř dub 19, 2017 13:54

slash1111 píše:Tak to asi nepoznas Early Rider, tiez okolo 300, pod 6kg, bez retaze :D , a skoro bezne kupitelne aj u nas...
No, som ho nakoniec malému kúpil, a je to úplne iný svet, ako bežné 16-palcové detské bajky. Dokonca aj oproti tomu 8,1-kilovému Spešlu. Dík za tip!

booze píše:Celkem to ma 180km a kopecky jsou tam 3 vetsi, ale kratke.
Super, dík.

Ubytko práve nechcem riešiť dopredu (a cez web), ale priamo na mieste. A ako tak pozerám na tom tvojom linku, asi to nie je úplne moja cenová hladina :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Miras » stř dub 19, 2017 14:11

Taky jsme teď 16" kolo řešili a u nás zvítězil Frog 48 kvůli jednomu jedinýmu detailu - jdou na něj blatníky a dokonce jsou rovnou v balení. Pro někoho kravina, ale vzhledem k tomu, jak náš mladej zbožňuje vymetání louží, tak pro nás nezbytnost :) Na odrážedlo jsem je musel taky přidělat, protože jinak věčně jezdil s proužkem na zádech, blatníky to aspoň trochu vylepšily...
Jediný další "lehký" 16" kolo bez torpéda, na který jdou přidělat blatníky je Ridgeback Dimension, ale to už je zas o kousek větší, už s tím Frogem jsme na hraně, z Ridgebacku by na zem nedošáhnul. Jinak na žádný jiný 16" lehčí kolo, co jsem koukal, blatníky nejdou.

A taky max spokojenost, ve středu ho dostal a v neděli už ujel nějaký 4km po rovince prakticky sám :bike:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod booze » stř dub 19, 2017 15:06

wawrik píše:Ubytko práve nechcem riešiť dopredu (a cez web), ale priamo na mieste. A ako tak pozerám na tom tvojom linku, asi to nie je úplne moja cenová hladina

Pak dej vedet za kolik jsi spal. Jezdi tam cela Viden a proto je to dost drahe. Daji se najit fleky na stan, ale nevim jak ted, kdyz to tam hlidaji financove a vojaci.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod wawrik » stř dub 19, 2017 15:20

Miras: Šikulák :D Náš šarkan dosť pojazdil už na 12-palcovom bicykli, takže na 16-palcovom na prvýkrát prešiel skoro 15 km. Ale to bolo v lesíku popri hrádzi.

Mne na tých ostatných detských bajkoch vadila - okrem váhy - najmä geometria. Nikdy mi nenapadlo, že to budem riešiť u detského bicykla, no všetky do jedného boli veľmi dlhé (čo je v princípe kvôli stabilite správne), ale aby dokázal vôbec zatáčať, hlavový uhol bol príliš strmý. A tak bol bicykel v zatáčke priveľmi citlivý, deckám sa v každej prudšej zatáčke podšmykovalo koleso.

V garáži som nakreslil dopravné ihrisko, na koncoch sú „kruhové objazdy“ s priemerom asi 5 metrov. Decká sa toho neboja, vpália do objazdu a strhnú riadenie doľava, samozrejme. Všetky decká a na ktoromkoľvek bajku často padali kvôli podšmyknutiu, s Early Riderom zatiaľ nespadol ani raz (ťuk-ťuk). Ani v teréne, ani na hrádzi.

booze: No, stanu som sa práve chcel vyhnúť, chcel som ísť naľahko, nemám veľmi kam navešať veci na bajk.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » čtv dub 20, 2017 6:52

booze píše:Celkem to ma 180km a kopecky jsou tam 3 vetsi, ale kratke.
Neni tam ted zataras a zakaz na madarskou stranu?
Ubytko pres toto http://www.neusiedlamsee.at/en/tourismus/list-of-rooms/


Asi som blby a slepy, ale kde si zobral 180km?

Cycle route around Lake Neusiedl See: 135 km, of which 38 km are on the Hungarian side.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » čtv dub 20, 2017 6:54

Inak musim sa "pochvalit".

Objednal som si SPD pedale shimano cestne (lebo sa mi pacili) a netusil som samozrejme, ze ti idioti maju rozne kufre na cestne a MTB pedale, a tie rozne kufre maju rozne montazne body!

Takze tie cestne kufre nenamontujem na moje MTB tretry!

Takze este to ani nedoslo a uz viem, ze to budem musiet vratit :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod wawrik » čtv dub 20, 2017 7:32

grco píše:Asi som blby a slepy, ale kde si zobral 180km?
Booze išiel cez vinice, to potom tie kilometre naskáču :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Chmeld4 » čtv dub 20, 2017 7:38

:D chybyčka se vloudí no. Kdyby byl rozdíl jen mezi silničníma a MTB, ale on je občas i mezi jednotlivými modely :/
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » čtv dub 20, 2017 8:15

Nema tu niekto nahodou skusenosti s crank brothers? premyslam teraz nad https://www.crankbrothers.com/product/double-shot
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08


Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » čtv dub 20, 2017 9:00

A dobre?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod wawrik » čtv dub 20, 2017 9:15

Ja som veľmi spokojný. Akurát - pokiaľ veľa chodíš v bajkových topánkach po asfalte, čo ja chodím, lebo v nich chodievam do práce - kufre sa opotrebujú oveľa rýchlejšie ako oceľové u SPD. Mením ich tak raz za rok, SPD som za 10 rokov menil raz-dvakrát.

A raz som bol pri stúpaní do prudkého kopca svedkom, ako kamarátovi praskli pružiny v oboch pedáloch naraz, asi po pol sekunde. Zabral ľavou nohou, PRÁSK, zabral pravou, PRÁSK! A bolo :D Vôbec nechápem - ani teoreticky - ako sa to mohlo stať. U dvoch. A naraz. Keby som nebol meter od neho a nevidel to na vlastné oči, neuverím. U nikoho iného som o prasknutí pružiny nepočul, a to ich okolo mňa vozí dosť veľa ľudí.

Prvý pár mi už po asi pätnástich rokoch odchádza, má veľkú vôľu a neviem to opraviť. Ale prehodím pružiny na tie pokazené od kamaráta (viď vyššie) a budem ich jazdiť ďalej. Mali najazdené asi 60 000 km. Druhý pár je úplne OK, ale ten má tak 20000 km a doteraz bol jazdený väčšinou po spevnených cestách a diétnom teréne.

Pohodlie je IMHO neprekonateľné, vôbec o nich neviem. V porovnaní s SPD (od Bontrageru a druhý pár nejaký mid-level Shimano) a Time.

Znova pripomínam, že mám verzie bez klietky, môže to byť rozdiel.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » čtv dub 20, 2017 9:21

Za 15 rokov uz nebudem ani na bajku vladat, to mi staci :) To opotrebenie az tak moc neriesim, ja tolko nenajazdim, aby ma to financne zruinovalo...

Skor mi ide o nejaku bezudrzbovost a pohodlne pripnutie/odopnutie.

Diky za postrehy, takto mi to staci :) objednal som tie double-shoty.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Chmeld4 » čtv dub 20, 2017 10:45

Já používám crankbrothers candy 1 ... mají už za sebou tak 6 let provozu. Předtím sem je měl asi 5 let. Vyměnil sem protože v nich děsně vrzalo a nešli mi za boha rozšroubovat. Tyhle uvnitř jednou za rok mažu a zatim pohoda. Na prd je že v kufrech je zase rozdíl, takže když ti někdo nabídne projížďku na SPD tak se nezacvakneš. Jinak sem s nima nikdy problém neměl. Narozdíl od SPD ale nemají žádné štelování síly upnutí (nebo sem tam nic takového nenašel :D).
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » čtv dub 20, 2017 10:47

Nepotrebujem chodit na inych bajkoch, takze ten aspekt mi nevadi.

Zatial som vzal tie double-shoty a uvidim, prinajhorsom mozem jazdit nezacvaknuty :) A ak budem spokojny, mozno potom kupim mallet alebo candy...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika