Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » pát bře 5, 2021 17:04

Na kole mít roušku nemusíš. Platí výjimka.

"3. Zákaz podle bodu 1 nebo 2 se nevztahuje na:
x) sportovce nebo cvičící osoby:
- v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod. ve venkovních prostorech,"
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát bře 5, 2021 17:32

malejjarda píše:Na kole mít roušku nemusíš. Platí výjimka.

Musíš, viz. toto, dole v častých dotazech. Plzeň-město je převažně zastavěný území.

K pobavení z toho ještě: "Podnikat cyklovýlety je možné pouze se členy vaší domácnosti a to pouze na území obce, kde máte bydliště. "

Cyklovýlet na území obce. Mazec.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » pát bře 5, 2021 19:13

Fakt nemusíš. To co píší oni, je nesmysl. Na co by tam ta výjimka jinak byla?
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát bře 5, 2021 21:20

provozuješ sport, ne?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob bře 6, 2021 11:16

Hmm, fakt, že jo. Tady to je.

Ten jejich informační web si zcela protiřečí.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » sob bře 6, 2021 19:29

Já jim na to seru celkově. Teď mě doma drží ochlazení, ale jak se zas oteplí začnu normálně jezdit. Do batohu akorát kopii ŽL, a papíry k opuštění okresu a z vysoka.... jedu do práce nazdar. Mám to krásných 50km a mohu jet jak po cyklostezce po silnici tak lesem.... plno kombinací které mi na měsíc stačí.
Nicméně dnes mě poprvé zastavila hlídka, celej tejden hranice okresu nestřežena a to je silnice 2 třídy. Myslím že na cyklostezce nebo na cestách v lesích je opravdu nepotkám.

Nejsem blbej abych jezdil na kole po 100 tisícovém něstě a ohrožoval své zdraví.

Když nemají rozum vládní kokoti, musí ho mít občani.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon bře 8, 2021 18:07

No tak jsem na to taky začal srát. Dnes, mi to nedalo a šel jsem i když bylo jen kolem 2°C, protože by mi z toho tady doma asi už jeblo. Vyjížďka super, opět jsem nepotkal nikde žádný příslušníky.

Vlastně mě to donutilo kouknout pořádně do mapy a objevil jsem i v rámci okresu zase nějáký nový cesty, kudy normálně nikdy nejezdím. Takže to má i svý pozitiva.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod scinkk » úte bře 9, 2021 11:19

Zatim je na me zima, ale jestli se otepli nad 10 tak jim na izolaci v obci kaslu, ale okres klidne dodrzim, s tim zas takovy problem nemam, kdyz to nebude trvat vecne :) Proste kor na vyjizdky na kole je tohle pravdilo fakt debilni, ac chapu, ze prisnejsi pravidla aspon trochu zafunguji na pitomce, kteri tu situaci zcela ignoruji.

Uz teda nekoho kontrolovali v ramci okresu? Pravadepodobnost kontroly oproti hranici okresu je asi minimalni, ale zas potakt (sportujiciho) cyklistu nekde mezi obci, je pro projizdejici hlidku asi jasna tutovka :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte bře 9, 2021 17:15

Tak dneska jsem šel zas a dal zas okruh po okrese, teplota se zvýšila na 5-6°C oproti včerejším 2°C - Černice, pod Radyní dolu, Starý Plzenec, Koterov a pak takovej tradiční průjezd městem.

Silové složky jsem opět nepotkal nikde, akorát zvýšený počet motáků se psama/děckama na cyklostezkách, ale to se dá přežít. Pár sólo cyklistů v lese, který očividně katastr obce měli taky v paži, bo jsem je viděl ho překračovat. Ale jako jo, v těch lesích je teďka oproti normálu klid.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » úte bře 9, 2021 17:17

scinkk píše:ale zas potakt (sportujiciho) cyklistu nekde mezi obci, je pro projizdejici hlidku asi jasna tutovka :)

Holt musis do terenu nebo si dat do kapsy tasku z Lidlu, ze jedes nakoupit do vedlejsi obce ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod scinkk » úte bře 9, 2021 17:33

Jo rici ze jedu nakoupit je takove asi nejjednodussi, jen me zajimalo, zda uz ma nekdo konkretni zkusenost :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte bře 9, 2021 18:14

Tašku nepotřebuješ. Káva na benzíně na okraji okresu je pořád nákup :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte bře 9, 2021 20:14

Dyk klidně můžeš jet pro něco, co v obci neměli. Se holt stává, že ani v jiné prodejně v okrese to taky neměli. A nebo měli zavřeno. Tak se vracíš.
Třeba tygří krevety, žena na ně dostala chuť, tak je sháním pane podpraporčíku, aby byl klid :-)

Od jednoho partyzána vím, že o víkendu, když překračoval na kole hranice 2 okresů, potkal za odpoledne jedno auto a jednoho turistu odbojáře.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » stř bře 10, 2021 9:42

Že tě zastaví na kole, je málo pravděpodobné. Sám potkávám při cestě do práce každý den 2 hklídky, ani jednou mě nezastavili. (Jezdím na gravelu v cyklooblečení)
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » stř bře 10, 2021 23:02

Hele na kole mě nikdo nezastavil - překročil jsem okres.
V autě tak 1/3 jízd mě zastaví.

Jinak dnes mě pobavilo při nějaké silniční honičce s policií utíkal řidič co měl zákaz řízení. Ale utíkal i spolujezdec který nic nespáchal a utíkal jim do lesa. Policajti ho dohonili a jelikož vlastně nic neudělal dali mu pokutu 2000,- za to ze neměl roušku.

Si jen tak říkám proč mu tu pokutu dali já bych ji odmítl - utikam tak přeci sportuji a při sportu mimo zastaveno oblast nemusím mít roušku a on jim utíkal někde u lesa :D

Jinak jsem čekal ze třeba nasadí policisty na kolech kteří by hlídali cyklostezky aspoň, ale evidentně nemají kapacity a je na ne moc zima na balíky. Tím nic proti policii chápu ze to sou jen lidi a oni si ty kraviny nevymysleli.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » stř bře 10, 2021 23:08

Jinak jezdí tady někdo Maxxis Aspen nebo Rekon Race v rozměru 2.4WT....? Samo 29.

V ČR jsem zatím nenašel na prodej nikde tak aspoň pokud by měl někdo info jak to jede.
Jinak rozhodnuto budu dělat přestavbu na zdvih 120 mm těch 100 mm je prostě málo.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát bře 12, 2021 11:23

Tak. Kdo je připraven, není překvapen (až/jestli přijde jaro a zruší nám omezení sportu jen na katastr obce) - přes víkend dám do richtiku bajka (nový zadní plášť a čerstvé NoTubes do obou kol) a pak už budu vyhlížet.... :bike:

EDIT: To zas bude bolet prtel, než si zvykne... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát bře 12, 2021 11:57

Přípraven jsem byl v lednu, od února se jezdí a teď v březnu taky, byť jen po okrese, abych nenakazil covidem zvěř v lese za hranicí okresu. :lol:

Výpadek prosinec - leden není vůbec znát, prdel nebolí, jede se dobře a jsem spokojen.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát bře 12, 2021 11:59

ta drť na namrzlé chodníky a cesty je ostrá jak žiletky, už aby to technické služby projely metačema
ráno koukam na bajk, prázdný přední kolo a v něm zabodlý kamínek - dal jsem to do cajku minulý víkend a jel zajet kotouče a desky
mě teda prdel bolela ještě v úterý

nenapadlo by mě, jaký bude problém koupit v Praze dětské kolo - co je na krámech je ze 3/4 zamluvené, nejbližší další dodávky konec května až půlka června v eshopech po republice mají jen nejmenší nebo největší velikosti a to ještě tak po kusu :rolleyes:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » sob bře 13, 2021 11:03

Kola zkrátka nejsou. Teď jsem měsíc sháněl 29" rám, že bych synovi poskládal nové kolo, když ze starého vyrostl. Většinu dílů mám doma. Ale nesehnal - zkrátka nejsou. Naštěstí jsem aspoň sehnal celé kolo, takže bude mít na čem jezdit.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob bře 13, 2021 16:19

Tak. Bajk je ready a.... předpopičasí je celý týden dopředu zima/škaredě. Tak ho zase schovám do garáže.... :twisted:

EDIT: Jaxem projížděl bajka okolo chalupy, aby se v pláštích pořádně rozlila nová náplň NoTubes, taxemito velmi líbilo, už se začínám těšit, až nastane doba točení nohama.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob bře 13, 2021 17:40

Tenhle víkend jsem to taky odpískal. Vichr jak prase a i když jinak bylo vcelku OK, tak jsem to oželel.

Přes zimu proběhla taky nějáká údržba, Ronin dostal:
- novej řetěž, opět standard HG-54 na dalších cca 1500-1700km
- nový kliky Shimano GRX 46/30 175mm, protože jsem seznal, že bych užil občas ještě nižší převod než nejnižší co jsem měl předtím (34/34, teď mám 30/34, což už ujde i v bordelu a kopcích)
- novej přesmyk GRX, protože kliky mají extra offset a předchozí silniční Tiagra přesmyk by s tím nemakal
- a když jsem teda dopředu dával GRX, tak jsem dozadu dal i GRX přehazku
- nová omotávka, komplet nový bovdeny a nový lanka

Kazeta vzadu zůstala 11-34, ale už má třetí řetěz a až ten dojedu tak přehodím na 11-36. GRX přehazka vzadu 36 umí, Tiagra měla ofiko maximum 34. Takže nejhlečí převod bude potom 30/36.

Dojmy z GRX jinak dobré, 46/30 proti 50/34 je změna docela velká. Nejtěžší převod se dá ušlápnout i na rovině nebo z mírnýho kopce (přibližně kolem 40km/h), ale málokdy to je vlastně potřeba. Ale ty lehčí převody příjemný ve stoupáních prostě jsou.

Jinak malá historka: Jelikož jsem objednával lanka/bovdeny obojí v Shimano sadě byl tu ve finále celkem problém. Věci na řazení OK, ale brzdový bovdeny byly na gravela prostě krátký. Přední OK, ale zadní bovden nestačil - standardních 205cm byly málo u rámu se spodní vedením. Tož jsem vyrazil do ulic, respektive přes ulici, protože je tady Ramala. Přijdu tam, tři servismani, všude kola připravený na expedici. Krám byl otevřenej protože "prodej náhradních dílů na dopravní prostředky". Tážu 2.5m brzdový bovden, jeden borec zaleze dozadu, vyleze a říká, že takhle dlouhej nemá. Poděkuju a odcházím. V duchu si říkám co je to ksakru za servis, že tam nemají roli bovdenu v metráži.

To mě ale nezlomilo, jelikož jsem chtěl bajk dodělat. Tak jsem se vydal o pár bloků dál do zapomenutýho Cyklo Bartoníček. "Zvoňte, jsem v servisu". Tak zvoním, čekám, vyleze borec v monterkách. Ptám se jestli mi prodá nějákej díl, říká, že vlastně ani nemůže, páč neví vlastně co se smí nebo nesmí a že tam na nějáký firmy už zaklekly. Ale pak mi jde ucvaknout bovden v metráži, kterou chci a chce za to 50,-. Mimochodem v tý Ramale jsem koupil obyčejný dlouhý lanko asi za kilo. Tak si vlastně říkám, kde to jsme. Jeden obchodník nic nemá a když má, je to za raketu. Druhej se bojí mít ovetřeno, ale má co je třeba a za hubičku :|

Jinak juniorka už pomalu odrůsta z 16.5" pánskýho rámu na jejím RM crossu :lol: Letos to ještě dá, ale pomálu začínam řešit gravela na cca ~170cm, tak uvidíme. Když vidím ty paskvily a cenovky tak asi příští zimu zahájím stavbu. Ceny mi připadnou povětšinou šílený a osazení se mi většinou moc nelíbí. Dítě navždy zamklo vzducho/olejovou odpruženou vidlici s tím že to při jízdě vadí, tak holt přijde pevná a gravel. Pokrok nelze zastavit.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob bře 13, 2021 17:44

Nakonec jsme mladý koupili o fous větší, aby to chvíli vydrželo, 29" a Mko, co bylo skladem. A ona má delší kolo než já. Těch mých 26" vedle toho vypadá tak trochu dětsky :-)
Dali jsme zajížděcí rodinnou hodinovku okolo hnoje a ty 29" jí teda fest jedou. Kromě táhlých stoupání se mi pořád držela za zadkem a čekali jsme častěji na ženu. Loni, když ještě měla 24" byla o parník pomalejší.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob bře 13, 2021 17:58

Já teď někdy v únoru po zímě s dcerou, letos jí teda bude 13 docela čuměl. Oproti loňsku je ta síla a vytrvalost zas o kus jinde (a to má prd naježděno narozdíl ode mě).

Některý stoupáky tady co jsem vždy čekal nahoře teď už dojíždí vlastně se mnou. Sice je hotová, ale už se drží fest.

Já jí koupil loni rovnou 29" a 16.5" rám, ale nečekal jsem, že to vystačí vlastně jen rok a půl. Doufám, že příští rám už nepřeroste, ale kdo ví.

Fotka bajků rok zpět, teď už je ta sedačka ještě výš a už se to blíží limitu.
Přílohy
IMG_20200612_073420.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned bře 14, 2021 16:47

tak jsem si dneska půjčit na testnutí celopéro, jestli už nenastal čas přesedlat z hardtaila, jak pokročila technika
před 10 lety jsem někde zkoušel Gianta a houpalo se to jak velbloud, vůbec mě to nebralo
proti tomu půjčenej Habit z pečenejch vláken, to je eňoňůňo :mrgreen: :bike:

do kopce to stoupá fajnově, na největší pastorek (velikosti listu do cirkulárky) se dá vyjet i po modré od psího útulku k zahrádkám za blázincem v Bohnicích, zadek krásně žehlí šutry i do kopce, z kopce jdu ze sedla spíš ze zvyku, než by to bylo vůbec třeba
váha je větší, než u stávajícího pevňáka, rozjezd je spíš pozvolnější, než raketový, ale to pohodlíčko ...
asi začnu sledovat ebay.de, jestli se něco neobjeví - člověk, co to od něj mám půjčený, má všechny rodinné fully z ebay za půlku nového :shock:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » ned bře 14, 2021 22:23

Tak dnes sem si udělal radost a objednal jsem si nové cyklohadry od Assosu. Kratasy a dres. Teď ještě uvažuji nad bundou.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » ned bře 14, 2021 22:40

A radost mi dělá též nový batůžek EVOC Explorer Pro 30

https://youtu.be/ssKUVai6je0


Celopéro je pohodlný, ale ta údržba pokud to chceš mít tip top a máš na tom vysoký nájezd aby to bylo tiché a nevrzala zadní stavba. HT má své kouzlo zvláště dnes kdy na něj v klidu dáš 2,4 ale i 2,6 pláště, zdvih vidlice 100 až 130 mm a hlavně teleskopku což považuji za základ každého kola do terénu.
To pohodlí a schopnosti jsou potom úplně jinde než na HT osazeném 2,1 s pevnou sedlovkou no, to se nedá porovnávat.
Ano full je pak v rozbitém terénu pohodlnější, ale je to váha a provozní náklady navíc a schopnost ,,projet” v terénu je prakticky stejná.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon bře 22, 2021 14:44

Dnes jsem nevydržel a v poledne vyrazil po OKRESE, protože přestalo mrznout :lol:

Sníh, kroupy, vítr, bahno, teplota kolem 4-6°C, ale já byl spokojen. Navštívil jsem pár vsí na hranici okresu, pojezdil jsem po lese, nějáký ten singletrack taky byl, podmáčený pole, ale i štěrk a asfalt. Potkal jsem jednoho bikera na MTB, který mě odmítal pozdravit a tak jsem na něj chvíli dotíral s gravelem na singletracku a on mě nenechal předjet, ale pak přišla vyhlídka a já se šel kochat a udělal i památeční foto, protože o tom to prostě je. Potkal jsem i lesáka, který tam z mě neznámých důvodů rozjížděl vcelku sjízdné cesty Toyotou Hilux a tak jsem mu uhnul. To je ta lesní cesta potom jako by to projel tank. :vom:

A když jsem se vracel do městysu i slunce vylezlo.
Přílohy
IMG_20210322_113713_7.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv bře 25, 2021 18:50

pavproch píše: už se začínám těšit, až nastane doba točení nohama.


Esli scu (jakožescu) o víkendu zahájit sezonu točení nohama, tak se asi budu muset zkousnout a první jarní vyjížďku(y) dát po kyklostezkách a (polně-lesních) asfaltkách, bo to sfiňa furt nějak nechce roztát, pořád mám okolo chalupy víc bílo než hnědo a strašně, ale strašně moc to pod tím bílým čvachtá. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ratel » čtv bře 25, 2021 20:19

pavproch píše: ale strašně moc to pod tím bílým čvachtá. :twisted:

až steče dolů to co leží nahoře tak budeš čvachtat až do pulky dubna, dneska jsem zkoumal tereny na Podolankach a na kole to tam fakt dlouho nepujde, i po protažení je na cestách klidne i 20cm sneholedu.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika