Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv lis 10, 2022 20:35

tyjo, cestou domů jsem za 15 km potkal 1 kolistu a 2 pěšáky, mrtvo jak o půlnoci
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát lis 11, 2022 5:28

Mně už s jistotou bude do jara kolo sloužit jako lapač prachu a překážka v některém z pokojů...

Btw, je něco, co by se mělo udělat, když se kolo na delší čas dostavuje? Nebo se jen odstaví a nechá stát? Snížit tlak v bezduši asi nemá význam co? V přehazovačce je ale pružina, tak by chtělo zařadit tak, aby byla natažená co nejméně, tj u mého kola to vypadá, že nejmenší napětí má zařazená na nejtěžším převodu, je tak nejblíže místu uchycení
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát lis 11, 2022 6:45

Já ještě jezdím a jezdit budu. Baví mě to víc než v horkém létě.

Jdou koupit takové nosiče na kolo na zeď, na které pak to kolo zavěsíš.
Já ho mám opřené v rohu a nijak zvlášť mi nepřekáží. Akorát jsem zapomněl, že už přitápím a omylem jsem měl jednou zadní kolo téměř opřené o radiator. Než jsem si toho všiml, tak bylo zadní kolo dost horké. Ale naštěstí neprdlo, ikdyž to mám nafouklé na max.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát lis 11, 2022 7:19

Mě by taky jezdit bavilo, ale intenzivně dýchat ten studenej vzduch moje tělo fakt nechce, takže smůla.
Kolo nechci nikam vešet, jen ho někde opřu, takže žádná změna ve skladování..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát lis 11, 2022 8:12

Na studený vzduch mi v pohodě funguje zimní/bavlněný univerzální šátek přes ústa a obličej. Když mám kšiltovku nebo čepici jsou mi vidět jen oči.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát lis 11, 2022 10:49

Ten šátek bohužel vzduch neohřeje, vdechuju furt tu stejnou ledárnu. Vyzkoušeno, nefunguje.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát lis 11, 2022 16:20

Zítra ráno bych chtěl točit noham, předpopičají bajkovatelno (sic možná mha), třasa vymyšlená, bajk připravený = těším se na točení nohama. A že budu dýchat studený vzduch mi (kupodivu) neva, ani ta mrznoucí ruka na bajku nemrzne tolik jako dyž pochoduju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob lis 12, 2022 12:20

Tak jo, neska byl "zimní" bajking.... dyž sem vyjížděl, tak to neukazovalo ani 3 st plus, ale rosničky měly pravdu - výš v kopci bylo těpleji - in(g)verze. Fajně sem se motal furt dokola v masivu Radhoště, bavilo mě to tak, že sem si uprostředka trasy ještě přidal jeden protikopec navíc proti plánu. Slunko bylo zubaté, ale mha se nekonala, uvidíme jak zítra ráno - plán zase v hlavě už vyklíčil, bajk připravený, pičasí má být zase bajkovatelné sic kosa. Fčíl mě bolí nohy a zadek, ale už sa zase těším na točení nohama.
Jo, a bajkera (vlastně ani tůristu) sem neska nepotkal ani jednoho.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned lis 13, 2022 13:04

Neska se tady u nás mha zase nekoná = křásný slunečný den = bajk byl. Ráno dyž sem vyjížděl, tak na Zakopčí kolem cesty dokonce jinovatka (doma mi to ukazovalo plus 3), v polokopci zase in(g)verze, na kopci (900mnm) ale fučela ledovina i dyž slunko sfítílo. Parádní výlet po hřebenu, líbilo se. Fčíl bajk umytý, nachystaný na servis (zítra) - musím už zase vyměnit brzdové desky (už promáčku brzdovou páku až skoro k řídítkům), namazat a tak.

Po fčerejším předpopičasí začínám být na příští (extra dlouhý = 4 dny) víkend ale pesimista, imho už asi nepude točit nohama (kosa, scanec, na horách už i sněžení) - žebych teda nešní extra křasný výlet vyhlásit za season´s end? Mno, uvidíme.

EDIT: Taxem to nějak urychlil, ten servis, no - nové brzd. desky sou tam, bajk namazaný, připravený. Na zimní spánek... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned lis 13, 2022 17:01

Venku se setmělo, přichází můj oblíbený čas. Svítilny dobité, jdu na to.

:bike:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř lis 16, 2022 14:30

pavproch píše: season´s end?

picasi.jpg

Jo. :smt022
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv lis 17, 2022 13:21

Já doufal, že to dnes trochu půjde, ale nic. Od rána pochcáva a ty vyhlídky tady jsou obdobné, zítra chcanec a v sobotu i v neděli snad i nějáký poprašek.

Takže pro tento týden je s kolem utrum.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv lis 17, 2022 14:27

Já už vyhlásil zimní (pičasím vynucenou) pauzu... ale.... na začátku každé sezony (jaro) si tu stěžuju, že celý člověk (hlavě neosezená prtel, nohy a záda v kříži) na bajku bolí, než si zvyknou... dyž se nedá bajkovat venku, co dybych pořídil nějaký trenažér a "jezdil" na něm na bajku v garáži? Místo by tam na to bylo, bude to nudné šlapaní, ale tělo/prtel nevyjde z (bajko-) cviku... Kura, to musím promyslet... žeby?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv lis 17, 2022 20:43

Já tohle zavrnhul, protože by mě to nebavilo (trenažér). To radši budu jezdit v bordelu venku, když se to občas bude dát.

To je lepší chodit a trekovat, když to nejde na kole.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » čtv lis 17, 2022 20:53

Mám to taky tak. Jednak nemám na to místo a druhak by mě to nebavilo.
Sezonu jsem neukončil nicméně co do počasí dost omezil a raději chodím teď pěšky. Sice jsem hodil na kolo blatníky, pořídil i něco teplejšího na sebe, ale to počasí co je poslední dny, mě stejně odrazuje. Klidně ať je kolem nuly, ale sem tam sluníčko.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát lis 18, 2022 14:45

Já naopak o tom vážně uvažuju. Ale ešče sem se nerozhod.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát lis 18, 2022 15:29

Já to na trenažeru zkoušel na návštěvě, ale čuměl jsem u toho na televizi. Jinak by mě to nebavilo a sám bych si to nekoupil. Nevím, jestli ti trenažer nahradí klasickou jízdu na kole v terénu, co se týče zadku a zad atd. Přeci jen nejedeš přes hrboly, nezatáčíš a nehýbeš se jak při klasické jízdě. U toho trenažeru, na kterým jsem jezdil na návštěvě já byl navíc obří sedánek, že to bylo jak na židli. Já víceméně sezonu neukončuji a když se to půjde dát, tak jezdit budu. Dneska možná taky vyjedu. Jen už to chce teda teplejší oblečení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát lis 18, 2022 15:35

Mně zima (i kolem nuly) taky na bajku (kupodivu) nevadí, ale vadí mi mokro a kluzko. Proto v zimě neyezdim.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob lis 19, 2022 15:04

Tak sem se rozhod... že to zkusím (uvidím, esli mě to bude bavit/fungovat) - dyž mám neska nákupní den (sem neska ešil a vyřešil skoro všechny dárky pod strom), taxem to i rovnou objednááál (sleva 53%, no nekup to).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob lis 19, 2022 15:52

A co jsi vzal ?
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob lis 19, 2022 16:09

pavproch píše:trenažér
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob lis 19, 2022 17:54

Křeček v kolečku :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned lis 20, 2022 6:33

Aha, ty jsi myslel toto. Já měl na mysli ty, které jsou v posilovnách a podobně. Tohle jsem ani nevěděl, že se dělá. Teda viděl jsem to v jednom filmu s Kaiserem, kdy si něco podobného smontoval a cvičil na tom v kotelně. :)

Včera jsem jezdil a už musím dávat silnější vrstvy oblečení, byla kosa.
Kvůli blátu teď musím jezdit do myčky ostříkat kolo wapkou. Ale raději jen pneumatiky a ráfky. A z preventivních důvodů oblepuju před wapkováním ložiška u šlapátek elektrickou izolační páskou, aby tam nenastříkala voda. Ta páska na to svými rozměry sedne akorát.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned lis 20, 2022 12:34

ref mytí bajka: Já teda tak jak přijedu zabahněný z výletu, opřu bajka o plot a tak ja je (žádné přípravy, žádné utěsňování apod) a vezmu ho hadicí s tryskou (ostrý proud vody, ale ne takový tlak jak wapka), pak ho omeju houbou a ještě jednou ostříkám hadicí. Dříff, dyž sem ešče vozil na výlety na rámu pumpičku, tu sem sundaval před mytím (stejně ale zrezla = přestala být funkční = šla z kola pryč). Po mytí nechám bajk pár hodin/do druhého dne uschnout v garáži a pak všechno pohyblivé namažu (WD40 resp řetez DryLube). Nemyslím si, že by se voda (v nějakém významném množství) mohla dostat/škodit např. do ložisek pedálů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned lis 20, 2022 12:54

Já to prozatím slyšel doporučené všude, že se to nemá tou wapkou kvůli tlaku, že by se to mohlo dostat do ložisek.
Já osobně nevím, ale tak to raději takhle chráním, i když si myslím, že by to muselo dostat přímý zásah tou wapkou. Ale v té myčce, kam jezdím, tak tam ta wapka je teda pořádné dělo. Možná by mě to i bylo schopné srazit na zem, kdybych tím proudem dostal zásah a nečekal to. Na té myčce to kolo obrátím vzhůru nohama na berany a sedátko a ošplíchám kola i ráfky a když to stihnu v zaplaceném čase, tak slabším tlakem trochu rám, ale abych nezasáhl ty ložiska. Předtím sundám všechny serepetičky jako brašny, světla atd.

Já takhle v Brně nemám jak jinak to omýt a šaškovat s kýblem a hadrem před barákem nebudu a nechci to hrubé bláto mydlit hadrem po rámu, abych to nedoškrabal.
U rodičů na zahradě to normálně ošplichám hadicí bez nějakých příprav nebo konví. Akorát sundám ty serepetičky jako světla a brašny. Ošplíchám kola, pak rám, ten utřu hadrou a pak ještě opláchnu hadicí.

Tím WD40 mažeš co? Já mažu akorát řetěz tím DryLube po několika výletech a pak silikonovým olejem vidlici.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned lis 20, 2022 13:01

Klouby, pružinu a kladky na přehazovačce, osy, pružiny a zámky na pedálech, nohy vidle.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned lis 20, 2022 13:08

Ok, díky. Taky to vezmu wd40, to co jsi vyjmenoval, ještě jsem to nemazal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » ned lis 20, 2022 13:43

Nohy vidlice je lepsi brat silikonovým olejem. WD40 není uplne na mazani
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned lis 20, 2022 14:07

Asi tak, WD40 je jako mazivo úplně k hovnu, je to konzervant. WD - Water Displacement.

Co chceš mazat na pružině ? Co chceš mazat na kladkách ? Kovová osička skzr plastový kolo.

Ronin má najeto asi tak 20 tisíc, kromě řetězu jsem nemazal nic a slyším jen asfalt.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned lis 20, 2022 14:10

Mně se ten WD40 osvědčuje (a bordel po něm se dobře smývá při mytí). A jako strojař si říkám: co se hýbe se musí mazat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika