Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 25, 2021 11:38

Jezdím prakticky jen čistě terénem (např. neska odhadem 25km a jestli z toho bylo 500m po asfaltu) a nehledím moc na bago, písek, hlínu a tak = řetěz (1x12, používám ten nejobyčejnější SRAM řetěz) mi vydrží tak 800, max 1000 km (to už to je ca třetí zoubek na měrce = výměna), převodník (alu, jen 26z) vydrží jednu sezonu (1500-2000km - kdesyk sem se dočetl, že hranice rozumné velikosti vs. životnosti jednopřevodníku je 30z a víc a moje praxe to potvrzuje) a 12-ti kolo jezdím už druhou sezonu, proto sem fčera vymyslel, že (díky tomu bahno / písek / prach záhulu) ho rači po týhle sezoně vyměním. Holt spotřebák jako brzdové špalky nebo řetěz.

Neska ráno mělo podle předpopičasí tady u nás zachcat, ráno sem stal a bylo extra šedivo, ale nezascalo, paxe to poškubalo, taxem vyrazil - byla ale (pocitově) kosa fest i dyž ca 7 stupňů, fajný výlet vč. jednoho extra dlouhého / strmého / kamenitého výšlapu = 26/50 a asi 5x sem zastavil na vydýchání, jinak sem to ale vyjel celé, heč... paxem zamířil masivem Radhoště směr dom a bylo to místama ještě pořád s otiskem pneu do sněhu.

Po výletě jako obvykle hadica s třískou + neska i houba a přitem mi neskutečně zmrly ruce, bo kosa a meju studenou vodou - ve sprše sem následně rozmražoval nejen bílé, ztuhlé prsty na nohách ale i bílé, ztuhlé ruce. Chjo no, starý člověk se stařecky posunutou tepelnou rovnováhou.

Btw, jak po každém výletě meju bajka, tak pak dycky mažu řetěz a šaltry (Muc Off Dry lube) a už sem zase tu malou pixelku s čuramentem (120ml) spotřeboval, taxem si objednal nový, tentokráte pixlu s čuramentem velikosti "service pack" = 1litr... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28325
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned dub 25, 2021 13:59

Nj., já si neuvědomil tohle úskalí 1x konfigurace, ty větší (silniční pily) vydrží podstatně víc a jsou dvě, tam většinou ani po 10ti tisících není žádný výrazný opotřebení znát.

Ale dnes jsem koukal na kazetu a některý pastorky už mají znatelný opotřebení, dojedu tenhle řetěz a dám i novou kazetu. Takže finální výdrž bude tak cca 4-4.5 tis km, což jsou u mě tři řetězy.

Co se týče "loupání", sundal jsem dnes kliku, vyčistil, znovu utáhl, tak uvidíme, připadlo mi, že byla mírně volnější a tak tam byla malá vůle. Zítra uvidím. Mě ani tak nevadí cvakání SPD, který se občas v různých teplotách projevuje, ale neskutečně mě sere, když řetěz nemá při šlapání rovnoměrnej a hladkej chod a je tam něco někde v určitý poloze cejtit.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 25, 2021 14:09

Jo, taky vyžaduju, aby bajk fungoval "hladce" a na 100%, proto občas (když mám zrovna extra "citlivý" den) mi vůle kufru v pedálu SPD taky vadí - s tím se ale ale nedá nic dělat, když víc dotáhnu zámek v pedálu, tak sice je ta vůle (pocitově) menší, ale zase se mnohem blběji kufr nacvakává/vycvakává, v bagu nejde nacvaknout vůbec. Takže asitak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28325
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned dub 25, 2021 14:21

Z toho důvodu už ze zvyku mám SPD utažený vždy na max, už mi to za ty roky nepřipadne, že to jde "ztěžká". Noha tam prostě musí držet fest.

Ale občas i tak cvakají, ale víc na to mají vliv teploty a já nevím co - někdy týden cvaká jeden, pak je zas pár týdnu klid. Teď třeba už dlouho necvakají.

V bagu do toho párkrát třísknu kufrem, nějáký bahno odpadne, pak se zacvaknout dá.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 25, 2021 14:32

Asi jezdíš v "malém" řídkém bagu... já dyž zaseru kufry u nás běžným mazlavým jílovitým hustým bagem, tak nacvaknout do utažených zámků na pedálech prostě nejdou.

pavproch píše:SID už SIDuje (bez lockování) na bajku - oach! Akoráth virgin ride bylo jen 15metrů od chalupy a zpět, bo venku (už zase) hustě mrzgolí. ](*,)
Jo, a asi to bude o dost hravější (co sem tak pochytil při té jediné zatáčce, co sem s tím udělal) bo původní vidle měla offset 51mm a SID má jen 44mm, čili "strmější úhel př. kola.


Malé update k SIDovi: Loni byl enem jeden výlet s ním a byl sem ze SIDa (a jeho projevu při jízdě terénem) nadšený, paxem bajka zazimoval, přes zimu okolo něj garáži chodil a taxi opticky "zvyknul" na tu modrou widli, že dyž sem ho zase na jaře vytáhnul, tak už to bylo tak nějak "běžnou" součástí bajka... nejen opticky, i pocitově při jízdě - letos už asi 10 výletů a až neska sem si na SIDa vzpoměl, a to v souvislosti s lockoutem - že můj odhad byl správný, chybějící lockout* mi při bajkování vůbec nechybí / nepotřebuju. Na předchozí vidli totiž lockout byl a já ho během ca 25 výletů nepoužil ani raz.

* Vysvětlivka, ať to nemusíte hledat: Loni sem SIDa objednal s lockoutem na korunce, přišel mi ale kus s lockoutem na řídítkách, což nesnesu, proto sem na bajka SIDa namontoval úplně bez lockoutu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28325
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 25, 2021 16:30

Taxem fčíl při servisu / mazání bajka po nešní vodní-očistě ingspirován tady tímhle bajko-pokecem zasunul měrku do řetězu = čtvrtý zoubek, přičemž na tomhle řetězu sem najel loni asi tři a letos asi 10 výletů = max 300 km, je holt vidět jaxe na něm letošní bahenní "lázně" podepisujou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28325
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte dub 27, 2021 13:45

pavproch píše: ... taxem si objednal nový, tentokráte pixlu s čuramentem velikosti "service pack" = 1litr... :twisted:


Už ji mám fprackách, ty jo, ona to není plastová nýbrž je to Alu láhev... a křasně barevna... až ji (za pár let) spotřebuju obsah, já ji snad ani nevyhodím, ale zrecykluju :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28325
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ratel » úte dub 27, 2021 20:22

pavproch píše: ona to není plastová nýbrž je to Alu láhev...

Dival jsem se na odkaz, to neni mazivo na kola ale podle ceny nějaký značkový alkohol nebo parfem...to by mne zajímalo jaký vývar na tom ten výrobce má
ja tedy používám olej na kola a šící stroje za 40K a moje sh105 neprotestuje :-). Ale fakt je že nejezdím po náboje v blátě...
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv dub 29, 2021 13:34

Včera juniorka utrhla při pádu drát k tachometru. Dnes jsem zašel do cykloshopu, tachometry Sigma prodávají, ale náhradní kabel s držákem v hodnotě 150 Kč nemají.

Hlavně, že si můžu vybrat z e-biků, kterých tam mají dohromady za miliony. Pak jsem si uvědomil, že takový základní díl na asi nejrozšířenější tachometry na kola co existujou v tomhle městě prostě neseženu. Spěje to tu fakt do prdele. :vom:

Objednáno z mall.cz, doručení zítra.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv dub 29, 2021 18:47

hmm, já před 2 měsíci nadbytečbý kábl s držákem k Sigmě vyhodil do červeného kontejneru, panč přestal fungovat kompjůtr, ale to ti asi nepomůže
btw. jiný kompjůtr už jsem nekupoval a vůbec mi nechybí

jinak jsem včera jsem myslel, že mě trefí šlak - kvečeru chci z práce odjet na kole, vzadu prázdno, nepřekvapivě - věděl jsem přesně o tom jednom klacku z růží, kterej jsem nestihl ráno objet
tak jsem to hodil horekolama, našel trn, dal novou duši, nafoukl, všechno dobrý
vyjedu z práce a začalo mi cvakat někde buď ve středu nebo přepákování na tlumič, při nešlapání nic, při šlapání skoro furt, přitom do tý doby, než jsem to dal vzhůru nohama, tak nic
doma promačkávam pružení a vypadá to někde na čep na přepákování - po pár stech km :axe:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát dub 30, 2021 12:19

divný, dneska ráno cestou do práce už zase ticho #-o
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát dub 30, 2021 12:22

Zkus to otočit vzhůru nohama. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28325
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát dub 30, 2021 12:25

Btw, to sem zvjedaff, co pičasí tenhle víkend dovolí - zítra snad bych se moh ráno trefit mezi přeháňky, v neděli má scat nonstop.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28325
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 1, 2021 11:37

Uffff, neska to vyšlo. Ráno sem stal a vysvitovalo slunku, taxem se navnadil na bajka, ale než sem posnídal a pokafoval, taxe to zešedlo, padlo dolů a vypadalo že každou chvíli začne scát. Taxem se teda zase odvnadil a hodil si korunou - lev ukázal, že scát nebude, taxem vyrazil a.... nezascalo, ale šedivo bylo + na kopcu mha jaxfiň. Plus 10 až 12 (na kopcu o pár stupňů míň) a i tak sem si zase z výletu přivezl bílé ztuhlé prsty na nohách. Chjo no. Ale jinak fajný výlet, dokonce byl během výletu pocítil záchvěv toho co bylo, dyž sem byl mladý, silný a (relativně) zdravý - už sem sjížděl dolů z kopca směr dom a ftu chvíli ňa napadlo si dát okliku ještě přes jeden fest kopec. Jo, a na začátku výletu bylo jedno dlouhé strmé kamenité stoupání, co sem loni ani raz nevyjel bez tlačení bajka protikopcu a neska sem ho celé vyšlapal (26/50, God bless!) , sic asi se čtyřma zastaveníma na vydýchání krvava před wočiskama. Hezky!

I dyž vlastně týden nescalo, tak baga fšude fest (hlavně tam, kde těží kůroffce), takže zase řetěz dostal bahenně pískový záhul a po výletě byla hadica s třískou, btw řetěz sem při posledním mazání změřil a čtvrtý zoubek (už = najeto sotva 350-400 km), to letošní bago se na něm podepisuje teda fest (kura, že už sem to tu spal?)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28325
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob kvě 1, 2021 16:24

Lipon píše:hmm, já před 2 měsíci nadbytečbý kábl s držákem k Sigmě vyhodil do červeného kontejneru, panč přestal fungovat kompjůtr, ale to ti asi nepomůže
btw. jiný kompjůtr už jsem nekupoval a vůbec mi nechybí


Njn., to tak je. V pondělí ho vyzvednu, ale dorazil. To já zas mam vcelku rád, stejně tam čumim akorát na teplotu, ale ta dlohodobá statistika je dobrá. A dítěti to taky dělá radost vidět jak tam ty km naskakujou :)

Pátek i sobota byl s batohem v lesích. Přes noc a zítra má padat, bajk bude až příští týden.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 1, 2021 16:46

Já (dyž sem byl mladší) roky na bajku vozil kompjůtr (drátový, snímač v př. kole) a bavilo mě pomocí něj určovat maximálku, kolik sem najel, viděl sem kolik je hodin a tak. Když sem ale loni "obnovil" bajkovačku (po ca 4 letech, kdy mě koleno prudilo tak, že sem nabajku nebyl schopen šlapat), taxem zistil, že sem už starší pán, kterému je fuckt nějaká maximálka, kolik sem ujel nebo kolik je hodin (koneckonců nato mám mobil) a fčíl jezdím bez kompu a vůbec mi nechybí. Navíc sem ušetřil i pár gramů... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28325
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob kvě 1, 2021 16:56

Já si z toho beru na konci dne průměrku a nastoupaný metry (mám tacho co to měří). To mi připadne vcelku fajn informace.

Maximálka už ani pro mě není nijak důležitá a vlastně asi ani nikdy nebyla :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob kvě 1, 2021 19:55

Kilometry a nastoupaný metry mi měří telefon, co je v báglu nebo kapse, to nepotřebuju mít na očích
Ráno mě hodiny zbytečně znervózňovaly, stejně dojedu do práce až dojedu, cestou se nekocham
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned kvě 2, 2021 9:00

Tohle dělá tacho, telefon já s sebou tady kolem většinou vůbec neberu.

Na dělší několikadenní jízdy zas nevydrží nabitej a baterku šetřím na navigaci do míst, kde to neznám nebo musím něják inteligentně projet větší město, který neznám.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon kvě 3, 2021 10:37

Na bajku si toho člověk ani nijak moc nefšímá, ale fčíl sem si vyzvednul na poště balíček s novým / dalším /náhradním 12-kolem (10-50z) a očumujo ho (čísté, neopotřebené, f noblesní krabici) - to je ale přenádherý kousek strojařiny. :supz: :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28325
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ratel » pon kvě 3, 2021 14:44

pavproch píše: to je ale přenádherý kousek strojařiny.

To ano, ale nehraje mi s tím dohromady role spotřebního materálu. Když to srovnáš s autama třeba, jak často měníš kus převodovky?
Chápu pláště a obecně gumové věci, i řetěz (když není karbonový) se asi dá akceptovat, ale kazeta na pár tisíc km ? Není to málo?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon kvě 3, 2021 17:40

Bahenní orgie. Jaxem psal, řetázka toho letos po těch orgiích už začíná mít dost po 400km... 12-ti kolo ale budu měnit až s dalším řetězem (= odhadem závěr letošní sezony)

EDIT: A loni sem na něm najel asi 1500km = 2,5 řetězu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28325
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » úte kvě 4, 2021 21:34

pavproch píše:Bahenní orgie .....


To máš za to, že jezdíš nasucho!

Už jsi vyzkoušel na nějaké ploše, zda tvé mazivo vydrží ostřik?
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv kvě 6, 2021 18:10

Dnes dorazila 10ti kvalt kazeta 11-36 (blbě sehnatelná), zítra bude řetěz, tak se o víkendu dám do výměny protože jsem seznal, že už to též není ono. Tak půjde po 3850km pryč, kvalty tam už padají skokově a ten přechod co má být tam není - náběhy zubů už jsou fuč.

Řetěz jsem měřil a je na třetím zubu (též jsem jezdil drobet bordel a na životnosti se to podepsalo), takže asi tak po 800km.

Jinak mě dost zarazily tak něják ceny řetězů. Naposledy jsem náhodně byl v Decathlonu a koupil v kamenným krámu toto. Standardní Shimano HG-54 za 349,-. Kupkolo ho má teď za 499,- a Koloshop za 479,-. Moc tomu teda nerozumím.

No a v neděli se těším na letní den a tak dám nějákou festovní vyjížďku. Též bude třeba vyměnit i řetěz u juniorky kola (1500km), zadní lanko a dát nový vedení na tacho (bo ho posledně nějákým pádem, který jsem neviděl utrhla včetně uchycení). Ale zas jsem ocenil její černý prsty se kterýma mě dojela a řekla, že měla menší pád a že bylo nutný nasadit řetěz :supz:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 6, 2021 18:22

Pětikolo za řetázku je pro mě normální cena, už mám na ponku nachystaný další, ještě ca 5 výletů (v letošním bagu) a budu měnit. Doufám, že v sobotu i neděli pičasí dovolí zatočit nohama.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28325
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv kvě 6, 2021 18:26

Píčasí podle všeho dovolí vlažnější sobotu a fest letní něděli (to půjdu fakt asi do krátkýho). A k tomu má bejt už fakt relativně teplo i příští tejden.

Tento týden jsem zatím nebyl, věčný přeháňky a velmi silnej vítr prakticky každej den. Taky je třeba to tělo někdy nechat odpočinout. :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát kvě 7, 2021 9:21

jo, teplotně to je skoro jak zkraje dubna, ve větrovce do práce i z práce, včera návleky na kolena i odpoledne, středeční odpolední vichr byl teda maso
na mostě přes řeku to se mno šíbovalo přes celej jízdní pruh, pak kolem řeky na sever to bylo chvíli jak na elektrokole, řadil jsem jen 2 nejtěžší převody, a chvíli jako kdyby mi někdo tahal za brzdy ... vysvobození bylo zajet mezi stromy do lesa, akorát sem v Drahaňském údolí musel šlápnout při jízdě potokem, tak bylo trochu zima od nohou

ad ceny - přijde mi, že zdražuje všechno cyklozboží, po x letech jsem kupoval nové tretry a stejná kategorie bot u stejného výrobce je asi 25% dražší než před nějakými pěti šesti lety
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob kvě 8, 2021 10:46

No dnes dopoledne už to bylo lepší. Teplota 13-15C, trochu vítr, ale slunce svítilo pořád.

Radši jsem vyrazil dopoledne a vrátil se domů před obědem, abych se vyhnul motákum na elektrověcech, který tu po obědě zamoří všechny komunikace.

Zítra chystám nějákou větší akci, tak jdu studovat mapy.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 8, 2021 11:33

Já dneska ráno taky protočil nohama, byla ale (pocitově) kosa jak v ruským válečným filmu. Fajný výlet, tělo už si zvyká, už zase ledacos vyjedu - neska mě to asi 2x shodilo v protikopci ne proto, že by mi fyzicky došlo, ale jízdně-technicky sem to nezvládnul (přední kolo se odlehčilo, postavilo naštorc a fertig). Po ca hodině a půl proti kopci mi ale došlo, nezvykle moc mě bolely nohy (stehna), tipuju že to jsou následky teho fajzra, naštěstí druhá půlka výletu už byla po hřebenu a sjezd dom, takže fpoho.

Jo, a neska první letošní výlet bez následneho mytí bajka hadicou s třískou, je vidět že fpodstatě týden už pořádně nezascalo. Hezky!

EDIT: Na zítra už mám taky v hlavě "hrubý" plán, jen ho fčíl musím na mapy.cz lehce doladit...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28325
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 8, 2021 12:15

Kopíruju z kyklovlkna na AF.cz, mohlo by to zajímat i někoho tady:

Vrooom píše:Co jsem hledal a zatim i muzu potvrdit tak X01 retez vydrzi vic nez ty levny (nasobne). Navic ten retez dost ovlivnuje ojeti kazety, takze tady bych doporucil nesetrit :-) ...
Minimalne se ta zlata neojizdi. Jestli to vydrzi vic nevim. Bohuzel, mne se ta barva na kolo vubec nehodi a cerno stribrna byla jasna ...
edit:
Jo tady jsem nasel :-)
https://cyclingtips.com/2019/12/the-bes ... cy-tested/
Obrázek

Obrázek[/quotë]

pavproch píše:Kruciš, že bych vyzkoušel i XX1 řetěz?


Fčíl sem se díval na ceny: NX kupuju asi za 570 a vydrží mi 600-800km, XX1 stojí skoro 17set, silně pochybuju, že bude mít 3-násobnou životnost než NX. Zůstanu u těch levných NX a budu i nadále měnit rači dříff než později.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28325
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika