Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř črc 14, 2021 13:28

Nakonec jsem vyrazil před polednem (přestaly padat trakaře) na svůj standardní okruh a jsem spokojen.

pavproch píše:Já v době, kdy sem ještě vozil na mtb (26") kyklokompjútr měl absolutně nejvyšší číslo skoro 90 - ve sjezdu vzadu za Smrkem (asfaltka zkopce jaxfiň). Mladý, blbý (ale přiblbu sem
tehdy už měl, myslím).
Mám to podobně, a dokonce i pamatuji kde to bylo. Na kole naloženým brašnama z Nakléřova dolů do Telnice. Přesně tady začíná sjezd. Kolem 90 se rám začínal třást a kroutit kvůli brašnám. Jinak takovou rychlost opravdu jde dát jen někde v hrubým svahu z hory. Nákléřov je vyhlášenej mezi silničářema, ze spoda je to jedno z nejtěžších stoupání v ČR po asfaltu.

ratel píše:Moc se mi líbili v Pyrenejích starší pánové na silničkách, co jezdili do sedel z nejbližšího městečka v dolině. Žádný závod, ale přesto pravidelné tempo a překvapivě na dnešní dobu dost těžké převody. Manželky je buď čekaly nahoře, nebo se vrátili za nima dolů.
Mám kolegy z práce v Toskánsku a občas tam přes léto na pár týdnů zavítám. Osmdesátník přijede na žiletce, dá si decku vína a kávu a pokračuje zase dál. Samozřejmě že nesjíždí úplně dolů k moři ale tak něják si tam zastoupá a zaklesá a objede svý kolečko v pro mě naprosto likvidiční teplotě.

Jinej kraj, jinej mrav. Hubený, šlachovitý dědci :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » stř črc 14, 2021 15:42

Etheric píše:Pokud se vám to zdá nereálný, maj ten radar rozbitej.

Nemusi byt rozbitej, ale je delanej na auta, ktery maji jiny tvar a hlavne vetsi plochu. To mereni je trochu magie a zalezi na spouste veci a jako cyklista nesplnujes predpoklady, se kteryma to bylo navrzene. Takze z toho bud nevypadne nic nebo nejake hausnumero.

Etheric píše:Taky mi to přišlo nějak moc, ale nevím, na rychlost vůbec nemám odhad. Jel jsem schválně co nejrychleji dovedu, ptž o radaru vim a chtěl jsem se nechat změřit

Jestli te zajima, jak jezdis rychle, tak ten cyklocomputer, zas tak drahe to myslim neni. Jestli to chces jednorazove, tak si v mobilu zapni GPS a zaznam (po sekunde nebo min). Doma to pak muzes vyhodnotit. Prumernou rychlost na nejakem useku, ale pri takovych hodnotach uz byva i okamzita rychlost spravne. Samozrejme se to chce koukat, jestli nelita nahoru a dolu +/- 50 km/h.

Jelikoz mne kdysi zajimalo, jak jezdim rychle na lyzich, tak jsem to presne takhle udelal. Dal si do kapsy GPS logger a nekolik dni s nim lyzoval. A pak si to doma v klidu prosel i s mapou. Vyslo mi, ze svizna jizda, ze ktere mam fajn pocit, je okolo 70 km/h a "fakt rychle" okolo 80, to uz na beznych sjezdovkach bylo jen misty. Pricemz lyze mi prijdou vyrazne stabilnejsi a bezpecnejsi, nez kolo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49424
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 15, 2021 11:27

Neska přenádherný výlet, ráno sem vyjel jen tak na chvilku/kousek ale paxem zistil, že je příjemně (sice vlhko po nočním dešti, ale chadněji) a nohy se točí ochotně, takže sem to krapet prodloužil, no- DBečva - socha - Radhošť a z5 dolu na DBečvu s oklikama.

Fčerejší pozdně odpolední bóřka u nás byla, že přišel černý mrk, setmělo se, zahřmělo, zapršelo, ale nefučelo a během půlhodiny bylo po všem. V masivu Radhoště to ale řádilo úplně jinak - všude popadané stromy, servané haluze a listí + cesty rozebrané proudama vody (asi 8x sem musel přenášet/přelízat padlé stromy).

A po cestě dolů (ešče že jezdím pomalu, furt pod brzdama, halt starší pán) sem jednu z těch servaných haluzí namotal do bajku, díkybohu tak šikovně, že kromě povytaženého bovdenu (z rámu k přehazovačce - šlo to bez problema zatáhnout z5) nenapáchala žádné škody ani na rámu, ani na přehazovačce ani na tom bovdenu - přehazovačka kupodivu i nadále vzorně řadí, takže to ani nebudu muset znova štelovat. Uffff, uffff, uffff. Kuju fšem a fšemu.... :prayer:

Jo, fčíl sem si při pohledu do blbníku, kam si píšu výlety, fšim, že už je to (zase, halt sezona) 15 výletů od poslední výměny řetázky, musím ji změřit měrkou a nejpozději za dalších 5 výletů (už zase) vyměnit + přitom i vyměním ten zadní plášť jaxem si slíbil.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 15, 2021 11:47

(první) Flite po opravě (potažení novou kůží) mám fprackách (právě to pošťák dovezl), vypadá to dobře, poctivě udělané, akurváth je ta kůže místama lehce hrbolatá, ale to by (prteli) vadit nemělo. Uložím ho do skříně v dílně pro případ, žeby se (druhý) Flite (co je aktuálně na bajku) taky prošoupal - prozatím ale kůže na něm vypadá OK i po ca 40 výletech.

flite po oprave.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 15, 2021 12:51

pavproch píše: že už je to (zase, halt sezona) 15 výletů od poslední výměny řetázky, musím ji změřit měrkou


Kura, dilema.... měrka tam volně padá už /až na třetí zoubek, já tu řetázku snad vyměním hned. Chjo no, jak mě se (do toho co funguje) nechce gabat. Ale musím se přemoct, asi si za chvíli pudu zašpinit ruce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 15, 2021 14:34

Done. Ani sa to moc nebránilo, enem sem se zbabral od NoTubes mlíka v tom plášti. Přitom sem ale zistil, že převodník (jen 26z) je už taky po smrti (ca 40 výletů, halt je to taky díky malé velikosti a duralu spotřebák).

EDIT: Tak už i ten převodník vyměněn za nový, jde v záběru krásně tiše (zatímco ten ojetý vydával v záběru nepěkné cvakavé zvuky). Hned sem aji dva Sram XX1 X-Sync Direct Mount (6 mm, 26T) objednááál do zásoby. Tímpádem je bajk ready do dalších výletů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 15, 2021 17:36

Bajk je po servisu, zítra ráno by zase mělo být bajkovatelno, hurá! V hlavě už i mám plán kam, doufám, že pičasí a zdraví dovolí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 16, 2021 11:33

pavproch píše:Hned sem aji dva Sram XX1 X-Sync Direct Mount (6 mm, 26T) objednááál do zásoby.


Tak o5 sem napřed střílel a až potom mířil. Neska sem udělal pořádek ve skříni v dílně (kde mám naházené věci pro auta i věci k bajku) a našel sem tam ešče dva rezervní převodníky 26z (sem úplně zapomjél, jaxem je loni na zkoušku kupoval v Říši - bike-discount.de). Takže na bajku je nový + dva mám a dva sou na cestě = další bude potřeba koupit asitak 2024. Fčíl ešče abych nato myslel, že při příští výměně(ách) převodníků NEmám hned kupovat nový(é). Starý sklerotik. :twisted:

Bajka sem fčera oservisoval dobře, neska na výletě fungoval jak švýcary. Fajny výlet, zvolil sem trasu s pozvolnějšíma stoupáníma (zato víc v bahně, no) takže tělo se (třetí den po sobě sem točil nohama) ani moc nebránilo, zato ve finálním sjezdu k chalupě (šotolová cesta rozebraná poslední průtrží mračen) sem lehnul, ešče že jezdím zkopce pomalu (starší pán na výletě), jen lehce kotoul do škarpy (a rozseklé/krvavé kuleno), bajku sem nic neudělal, šúsovat tam šede+ tak to byla držka jaxfiň.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát črc 16, 2021 13:07

Já taky dnes ráno bajkoval, asi mezi šestou a osmou. Mlhavo a chladno, 12C,, vzal jsem dlouhý vcelku tlustý dres a návleky na kolena ke kraťasům a stejně to bylo tak tak akorát. V pár místech jsem si říkal, že to vypadá skoro jako na podzim. Teď už se to rozpustilo a svítí jak o život.

Zítra chcanec asi celý den, tak dám bajk do fazóny a asi nasadím už brašny bo v pondělí s děckem valíme.

Jinak jak jsem nějákej čas zpět zpátky řešil "loupání" během šlapání a příčina byla nalezena. Tušil jsem že to bude střed, a taky byl. Sundám kliky, nasadím klíč na misku a povolím jí bez použitý síly, u druhý totéž. Tak mi připadne, že to z výroby někdo neutáhl. Ložiska už měly trochu hrubší chod a tak jsem tam dal nový Ultegrácký misky a včil je zas ticho jak v kostele a hladký chod klik.

Jinak jsem ještě měnil představec, 90mm za 70mm, hnul se sedlem dozadu a je to o poznání lepší pozice, ale ještě bude třeba trochu laborovat se sklonem beranů. Na první pokus jsem to udělal moc krátky, teď mi to zas připadne moc dlouhý, tak to ještě o kousek pootočím.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 16, 2021 13:33

pavproch píše: ... fčíl sem pořídil Silvini Meta a jsou (mi) výrazně lepší - moc příjemný, měkký, stretch materiál .... ty Mety sou jiná liga. Dobrý kup, doporučuju.


Jen tak naokraj, neska po výletě sem na ně musel vzít sewing machine..... jak mají pružné stahování v pase na sucháč, tak ten sucháč se chytal za třiko a tímpádem rozepínal. Už nebude... :twisted:

Jinak ale platí - max spokojenost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 17, 2021 11:36

Tak. Ráno bylo šedivo, ale nescalo, taxem vyjel. Sotva sem vyjel, tak začalo mrzgolit + proti mně jela mokrá auta se stěrači "on". Taxem to otočil, dojel dom v mrzgolení jak zpráskaný pes a... pak mrzgolit přestalo. Vyjet podruhé sem v sobě sílu a chuť už nenašel. Takže neska nic (bajk), jen byla místo toho zdravotní vycházka - samozřejmě po celou dobu ani kapka, dokonce chvilkama i slunko. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned črc 18, 2021 12:01

Hmmm, sem měkký. Neska opakování fčerejška, akurváth sem vůbec nevyjel a rovnou šel na procházku, bylo totiž šedivo až na zem, samozřejmě celou vycházku ani kapka, mně drbne.

Ale, od zítra má být týden hezky, nescavo, bajkovatelno, tak po CZD začátek týdne holt zarvu šponu (pracovně) a ve druhé půlce týdne místo do prce pudu bajkovat. Oach, to sem to křasně vymyslél. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte črc 20, 2021 11:06

pp - jak to vypadá s field report na shakedry bundu? Už jsi ji vytáhl z flašy?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte črc 20, 2021 11:09

Ešče ne. Snažím se vyhýbat scanci, prozatím to vychází.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 22, 2021 10:46

pavproch píše: tak po CZD začátek týdne holt zarvu šponu (prcovně) a ve druhé půlce týdne místo do prce pudu bajkovat.


Provedeno! :twisted:

Neska ráno sem místo polemlesemloukou3 do prce točil nohama proti kopcu a bylo to fajné i dyž sem semtam někeho potkal (= nebyl sem tam sám, škoda no). Ani zima, ani hic, lehce pod mrkem. Po více než deseti letech sem chtěl zase projet jednu zkratku lesem a eeeee, už tak zarostla, že sem musel okolo po cestě, škoda no.

Fčíl oraz, zítra taky (prce) a v sobotu ráno (dyž pičasí a zdraví dovolí), tak už vím kam zase pojedu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 24, 2021 11:33

Neska ráno sem stal extra brzo a dobře sem uďál - faaaaaaantastický výlet, příjemně chladno (fčíl jetam hicžebychsepic), daleko a vysoko (700výškových nonstop proti kopci - jen 2x sem vydýchával a 2x mě to shodilo bomocdokopca - oach!). Tělo se nevzpouzelo, prostě paráda. Na zítra už mám v hlavě taky plán, trochu míň náročně, radši no, halt starší pán.... :bike:

EDIT: To sem zvjedaff, co z plánů bude - rosničky slibujou (tady u nás) už nad ránem bóřky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob črc 24, 2021 13:53

Máte někdo tip na co nejlehčí použitelný nářadí na cesty? Našel jsem toto https://naradi.heureka.cz/true-utility- ... -cycle-on/
Má to všechno, krom nýtovačky, ale tu mám.
Jediný co na kole neumím, je servis vidlice, servis náboje, práce s centrklíčem a výměna duše. Všechno ostatní už jsem se naučil a plánuju se naučit i tu duši vyměnit. Dílnu mám plně vybavenou, ale potřebuju nějaký kompaktní a hlavně lehký nářadí na opravy na cestách. Co nejlehčí možný..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8092
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 24, 2021 14:28

To nářadí vypadá moc hezky! =D>

Já s sebou na výlety vozím tohle.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob črc 24, 2021 15:11

Je to něco na způsob jak mám ten klíčo-nožo-šroubovák, kterej se náramně osvědčil.

Ty imbusy ala švýcarák doma mám, tenkrát to k něčemu bylo jako dárek. Taky tam je šroubovák, ale to je všechno. A to je málo. Viděl jsem i rozsáhlejší nářadí na tento způsob, některý i s nýtovačkou, ale už vidim tu manipulaci s nýtovačkou na tak velkým bazmeku. A ta váha..
Když vemu to odkazovaný nářadí a k tomu nýtovačku, budu s tím schopen opravit cokoliv. Když už jsem se to teda naučil, tak ať to su schopen v terénu využít.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8092
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 24, 2021 17:19

Jenom nevím, k čemu Ti tam v tom odkazovaném nářadí bude imbus č. 8, když ten nástroj dokáže udělat jen "krátkou páku".

Imbus č. 8 používám na svém bajku na povolení/dotažení klik na střed (Sram XX1 na BB30) a mám doma v dílně tenhle s dlouhým" dříkem:

Obrázek

A ani s ním to mnohdy nejde povolit/dotáhnout, většinou na něj musím nasadit skoro půlmetrovou trubku a "zarvat vší silou"
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob črc 24, 2021 17:31

Ta osmička imbus mi tam bude na prd. Doma mám to stejný co ty, i zkušenost s dotahováním je stejná.
Do klik na cestách předpokládám nebude potřeba hrabat.
Ono stejně když se nad tím tak zamyslím, co se na cestách opravuje, měl bych si vystačit s tím co máš ty + nýtovačka na řetěz a ty plastový věci na sundání pláště. Ještě možná centrklíč, až se s ním naučím. Jinak všechny ostatní "větší" věci doma, plnohodnotným nářadím. To nevím, co by se muselo stát, aby bylo potřeba v terénu kolo rozebírat do mrtě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8092
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 24, 2021 17:48

Nýtovák s sebou na výlety nevozím, protože mám řetěz (SRAM) s takovouhle rychlospojkou:

Obrázek

A u ní je třeba jak na rozpojení, tak na spojení (zacvaknutí) SIKA kleště (uhlopříčně přes ten článek řetězu s rychlospojkou)

Obrázek

... a ty s sebou teda vozit nebudu.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ratel » sob črc 24, 2021 17:56

A když urves řetěz, čím ho roznytujes - odstranis vadný kus když máš jen spojku?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 24, 2021 18:02

Dyž urvu řetěz, dopajdám domů kolo-běžkou. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob črc 24, 2021 19:11

Já takhle tlačil 34km, když jsem píchnul. Nikdy víc tvl, ještě že byl cestou minipivovar :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8092
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob črc 24, 2021 22:33

Nýtovačku docela z nářadí použiju, 1x až 2x do roka, obvykle daleko od startu/cíle.
Ona i ta na Topeak multi nářadí je použitelná, mám už léta takovou obyč. za pár kaček, ale dobře se mi drží v ruce a jak tomu má jakž takž páku, dobře se tím hlavně roznýtovává.
Něco jako tohle, akorát bez té spony a střídmější design.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon črc 26, 2021 13:45

Lipon píše:tohle

Fajn nápad, moje nýtovačka není na imbus, ale má nijak jinak nepoužitelnou páku na styl svěráku, taky je podstatně těžší. Ta zmíněná má imbus 5 a 6, takže když k ní vezmu imbusy 2, 3 a 4, montpáky, náhradní duši a UL pumpičku, dostanu nejlehčí použitelnou sadu nářadí na opravy v terénu. Foukat malou pumpičkou je záhul, ale radši si jednou za uherák zacvičit s tou malou, než celej rok vozit o 100g+ těžší pumpičku, se kterou půjde foukat líp.
A to všechno hezky do kapsy batohu, žádný podsedlový brašny ani žádný upínání na kolo, žádný obaly, to je zbytečná váha navíc.

Ještě musím najít co nejlehčí použitelný přední světlo.
A taky se musím naučit tu duši vyměnit, nechce se mi ale to měnit, když je kolo v pořádku.. Takže se to nejspíš budu učit v terénu podle instruktážního videa..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8092
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon črc 26, 2021 14:26

Ještě k tomu odlehčování - na čem se dá na kole ušetřit nejvíc váhy? Tak jako v turistice nejvíc ušetříš na stanu, batohu a spacáku, co je cyklistická obdoba velký trojky? Tedy krom výměny alu rámu za karbon, to nepočítám, jelikož si to velká část lidí včetně mě nemůže dovolit.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8092
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon črc 26, 2021 16:25

Na jezdci :-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon črc 26, 2021 16:44

A když má jezdec zdravou postavu, kde by zhubnout už zdravý nebylo a bralo by to síly, jelikož by hubnul tak svaly? Předpokládejme, že jezdec má krom zdravýho těla bez nadváhy všechno oblečení UL, v batohu má taky ty nejlehčí možný věci, tzn prostě není kde už šetřit hmotnost z týhle strany. Co je na tom kole jakožto stroji jako takovým tak nejtěžší a dá se obměnit, aby ta váha dolů byla znát?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8092
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika