Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned čer 19, 2022 18:33

Kliknout na export vlevo nahoře, dát export do GPX. V mapách pak moje mapy nebo či co tam je a importovat GPX.
Přílohy
1.JPG
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned čer 19, 2022 18:48

Díky, soubor .GPX je pro mě novinka, nikdy jsem to nepoužíval
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon čer 20, 2022 11:28

Vidím (ne že bych to nečekal :twisted: ), že sem i v mapách a jejich použití staromilec - při bajkování NIKDY nebudu jezdit podle navigace, jaxem spal, před výletem do neznáma se podívám do mapy a pak jedu a ... prozatím vždy to nějak (= s větším či menším blouděním) dopadlo.

pavproch píše: páč se v něm neska odpo budu hrabat (už zase 15 výletů = výměna řetězu)

Řetázka fčera vyměněná, díky těm rychlospojkám to bylo (jako vždycky) klik, klik, hotovo.
Na jaře (bylo fest bahnité jaro = furt bago v převodech) sem měnil řetěz až po 17-ti výletech (sem zapomjéél) a (zřejmě) díky tomu bagu sem musel měnit i převodník (ojeté zuby = v záběru s novým řetězem cvakal), což normálně měním až co dva řetězy (= 30 výletů), fčíl ale je léto = baga míň, takže po 15-ti výletech převodník měnit netřeba, necvaká. Hurá! ... a vzhůru do další rundy 15-ti výletů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » pon čer 20, 2022 20:35

Moc se v tom neorientuji, prodejce (samolibý náfuka, proto tento dotaz) tvrdil, že Shimáno nedělá řetězy se spojkou a nedoporučuje je. A když už, mám ji v polovině životnosti řetězu vyměnit.
Já mám spojky rád a dokonce jsem jednu (vyjímečně) měl na dva řetězy.

PP. K tomu lesákovi. Mají mít 70m kruh zajištěné pracoviště. Říkal mi to chlapík z harvestoru, když jsem očumoval, jak mu to jde.
Že po tobě řval je věc nátury dotyčného.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte čer 21, 2022 5:34

Shimano řetězy s rychlospojkama normálně dělá. 11ti a 12ti rychlostní řetězy jdou koupit v balení buď se spojkou nebo s nýtem.

10 rychlostní a níž byly balené jen se spojovacím nýtem, ale lze na ně použít i libovolnou rychlospojku od jiného výrobce (SRAM, KMC, atp.).

lojzmen píše:A když už, mám ji v polovině životnosti řetězu vyměnit.

Ten pán žije v nějákém svém světě. :roll:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 21, 2022 11:01

Zdéňa píše:Ano, speciálně v ČR mapy.cz nemají moc konkurenci.

Mapy.cz jsou fakt dobrý. Nic jiného nepoužívám. Chci se tam teď zaregistrovat kvůli plánování a ukládání tras a chápu to správně, že je nutné si kvůli tomu založit email u seznamu...? :roll:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » úte čer 21, 2022 17:01

Ano. Ted se bez registrace neda ani prohlednout GPX #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 21, 2022 17:53

Šlo mi o to, jestli kvůli tomu musím zakládat nový email na seznamu jenom kvůli tomu. Což jsem nakonec zjistil, že nemusím a jde se zaregistrovat na můj email od jiné služby.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » úte čer 21, 2022 18:01

Aha, ja jsem si ho zalozit musel, ale uz je to docela dlouho, oni to furt meni. Nepouzivam ho k nicemu jinemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » stř čer 22, 2022 5:00

Včera celodenní vyjížďka na gravelu. Někde po dvou třetinách trasy jsem začal mít obavy, jestli si Grizl tentokrát neukousnul až příliš velké sousto, ale nakonec jsem to dojel a dneska až na spálený předloktí bez následků. Předloktí jsem moc nenamazal, bo mi nějak nedošlo, že v té pozici na kole to bude takhle na ráně pro slunko.
Nohy to daly bez problémů, problém začaly být postupně zadek, ruce a krk.
Zadek se prý musí osedět všichni říkají, ale budu pokukovat po novém sedle, ideální by bylo tohle, ale z té ceny se mi protočily panenky, tak to bude chtít ještě pár jízd, než to koupím. :)
Ruce začaly postupně odpadat z toho věčného opírání se o berany, ale naštěstí u beranů je x možných úchytů, tak jsem vždycky po čase přechytl na jiný. Taky jsem si to kolo přenastavil, aby byla váha spíš vzadu na sedle než na rukou, tím pádem ale zase víc trpí ten zadek no. Možná by to chtělo nechat si udělat bikefit službu.
Krk byl kupodivu nejmenší problém, i když jsem trávil docela dost času dole v beranech, protože to pak rychlejc jede, tak mi ten záklon nevadil ani po delší době tolik jak bych čekal.
Tak tolik poznatků z dlouhé jízdy. :)

@dromedaro: Na mapy.cz se v pohodě přihlásíš pod emailem z jiných služeb. Já tam jsem třeba pod emailem, co mám na gmail.com. Stačí tam dát celý mail a zvolit něco jako "vlastní adresa.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3098
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 22, 2022 11:22

Jo, ono to tak sice nevypadá a ani tam tu možnost hned nikde nenabízí (asi schválně), ale zkusil jsem tam napsat ten svůj mail od centrum.cz a nabídlo mi to možnost vytvořit to pod tím. Nedávno jsem zjistil, že i youtube kanál jde mít vedený pod emailem jiné společnosti. Jsem myslel, že to jde jen pod emailem od gmailu. Tak jsem to také převedl. Chci to mít právě vše po hromadě a ne mít třicet různých mailů a vše si pamatovat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 23, 2022 8:33

A cákryš!
Předpověď na sobotu (00-24):
Oblačno až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Večer ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, nejvyšší denní 21 až 25 °C.
Předpověď na neděli (00-24):
Polojasno až oblačno, zpočátku místy i skoro jasno. Během dne ojediněle přeháňky nebo i bouřka. Večer ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, nejvyšší denní 25 až 29 °C

V sobotu to moc na bajka nevypadá... škoda, no. Doufejme, že to aspoň v neděli klapne. Mám už v hlavě plán kam a kudma.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv čer 23, 2022 15:13

Dneska jsem potkal bandu bikepackerů, kteří zřejmě ještě neobjevili kouzlo filtru. Jejich almary nehodnotim, ale nechápu, proč v kraji, kde ať z toho místa vyjedeš 80km kam chceš, můžeš nabrat vodu x krát denně /pochybné nebo nehezké zdroje nepočítám/, táhnou 6l vody každej člověk! No ty krávo, s takovými almarami a ještě tolika vody, to musí být výlet..... Přitom ztama na všechny směry krásný prameny... Neodvážil jsem se zeptat, bylo jich hodně a evidentně byli naštvaní, slyšel jsem poznámky o "náloži jak na měsíc", "je to těžký, ty gumy sou moc měkký", "to vůbec nejede".... Bodeť by jelo tvl, když si na kolo vážící minimálně 15kg dá pláště 2.4 a ekvivalent 80l krosny, bodeť by jelo...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv čer 23, 2022 15:28

To jako měli batohy ? Já vodu dočepovávám v hospodách, filtr na kole vozím jen jako backup (a to JEN na výletech přes několik dní, kde člověk může spát někde, kde čistá voda není).

Koule mi nerve ani se v nejhorším zeptat někoho a podat mu lahve přes plot, vždy natočej a ještě pokecáme.

Neni potřeba válčit, lidi rádi pomůžou.

6L vody bych na bajk ani navíc nedal při bikepackingu. Když dám dvě láhve do košíků na vidlici je to 1.5l x2, do rámu dám další litr ve 0.5L x2.

To už teda musí být pořádný setup aby se to dalo odvézt. :shock:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv čer 23, 2022 17:22

Měli 2x 0,75l v rámu. Brašnu vepředu, nosič vzadu, na něm ten set brašna nahoru + boční a ještě měli na každý straně 2l lahev plnou vody a ještě menší rámovou brašnu. 4 ze 6 členný skupiny to měli takto. Další měli brašny trochu jinak a měli batohy, nicméně ověšený vodou zvenčí.
Do psí díry, k čemu takový vody, zrovna v místech, kde jsou prameny široko daleko, ať jedeš libovolným směrem? Kamkoliv ztama 80km je možnost bez zajížděk nabrat 2 - 5x krásně čistou vodu, nepočítaje obchody, restaurace, cukrárny, kavárny...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv čer 23, 2022 17:43

Ať si lidi dělají co potřebujou a je to absolutně jedno, to nestojí ani za úsilí o tom mluvit.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv čer 23, 2022 17:52

Jasně, ale že mě to zaujalo, takovej celkem bizár :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 23, 2022 19:14

Etheric píše:Neodvážil jsem se zeptat, bylo jich hodně a evidentně byli naštvaní

Naopak to byla skvělá příležitost pro jízlivý dotaz. Podle tvého popisu by jsi jim snadno ujel :twisted:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 23, 2022 20:24

Potkávám lidi, kteří jezdí na kole, které je na první pohled oproti jejich postavě dost velké. Jako když si koupí ne o jedno, ale snad o dvě větší velikost kola, než by podle tabulek měli mít. Má to nějaký praktický význam, který mi uniká? Vypadá to zvláštně a někdy až komicky. Všiml jsem si, že to tak mají nejčastěji ženy. Protože většina z těch kol vypadá buď zánovně nebo úplně nově, tak mě napadlo, že jak byl teď nedostatek kol na trhu, tak lidi prostě brali klidně větší velikosti, jen aby měli na čem jezdit.

Jinak se mi začala líbit silniční kola. Líbí se mi na nich ta jednoduchost a taky když jedu po silnici, tak mě na těch kolech předjíždí jak rakety. Jen když teda vidím ta tenoučká kola, tak mě napadá, že bych z nich po nasednutí svoji váhou a postavou udělal ovály :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » čtv čer 23, 2022 21:33

Už potřetí s kamarády objíždím na těžko republiku kolem hranic. Jede se pomalu, někdy i 30km za den (zato převýšení), oběd většinou v hospodě, cestou nějaká koupačka. Teprve když jedeme na bivak si nabereme asi 3L. V hospodě, nebo tak nějak. Zkušenost, ty prameny v mapě jsou často špatné, nebo jsou bez vody, takže prameny vůbec neřešíme, protože když to místo neznáš, je to risk a zdržuje to.
Pokud to znám, je to jasné, jedu nabrat najisto.

6L - to je divné. Možná jeli na dva dny do místa bez vody. Nebo se budou před ulehnutím sprchovat :D .
Jinak poznatek z cest, v Krušných horách čisté jezírka, Český les a Šumava - je to trochu horší a rybníky si lidi kupují a oplocují, Jižní Čechy a Jižní Morava nepoužitelné rybníky hnojáky.

Dromedaro - úzké pneu dělají hodně. Vyzkoušej na svém kole to nejužší, co jde sehnat v silniční verzi vzorku a nafoukej na max., budeš se divit, jak to letí.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 23, 2022 22:05

lojzmen píše:ty prameny v mapě jsou často špatné, nebo jsou bez vody, takže prameny vůbec neřešíme, protože když to místo neznáš, je to risk a zdržuje to.

Souhlas. Na ty prameny označené v mapách se spoléhat nelze a risk to je. Zvláště v posledních letech je plno pramenů vyschlých. Hlavně když jde člověk pěšky. Když jdu pěšky a nabírám u pramene vodu a vidím, že po cestě ten den je ještě jeden nebo dva prameny, ale žádný potok nebo řeka, tak já si stejně ráno naberu vody, jako by tam ty prameny nebyly, když to tam neznám.

lojzmen píše:úzké pneu dělají hodně. Vyzkoušej na svém kole to nejužší, co jde sehnat v silniční verzi vzorku a nafoukej na max., budeš se divit, jak to letí.

Tohle mě hodně zaujalo. A jak poznám, jaké nejužší tam mohu dat? Teď tam mám 29"x2.1". Ráfek by tam měl být WTB ST i23 (29", 23mm, Tubeless Ready)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát čer 24, 2022 5:56

A taky poznáš, co obnáší význam slova kostitřas :-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » pát čer 24, 2022 7:22

Jo, zlatej gravel oproti silničce. Sice o chlup pomalejší, ale podstatně komfortnější co se otřesů týče. Asfalt našich silnic má k dokonalosti daleko, tak se nějaký komfort hodí.
Jinak zatím jsem si na každou jízdu bral max jednu 500ml flašku, na kole vždycky dojedeš někam, kde se dá doplnit.

lojzmen píše:úzké pneu dělají hodně.

Tohle je hodně rozšířená pověra. Podle testů nejsou úzké pneu rychlejší než široké.
viz třeba tady 12-myths-in-cycling-1-wider-tires-are-slower
nebo tady why-narrow-tires-feel-faster
V podstatě jde o to, že užší plášť víc drncá, tak z něho má cyklista pocit, že to jako rychleji jede. Nejvíc záleží na vzorku a jak to nafoukáš ne na šířce.

@dromedaro: Můžeš zkusit třeba Panaracer GravelKing Slick ten je na silnici hodně rychlý, jen teda nemá moc ten vzorek tak na blátě to nebude ono. Vždycky je to něco za něco.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3098
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát čer 24, 2022 9:15

Silnici mám na 700C x 25 (90 PSI), gravel na 700C x 35 (40 PSI).

Pocitově jsou to úplně jiný kola i když ta geometrie zas tak jiná není. Objem pláště se ničím nahradit nedá, když přesednu ze silnice na gravel je to pocitově při jízdě jako přesednout z dřevěný židle na měkoučkej gauč.

Jenže to není jen o tom plášti, jinak jede ráfek/kolo stavěný na silnici a jinak jede kolo stavěný do terénu, hmotnosti jsou jinde (a robustnost taky). Taky odezva na šlápnutí je jiná.

Na silnici mám bez větší snahy průměrku 26km/h na X hodinovým švihu, na gravelu to nedám ani ve snu kdybych jel stejnou trasu (a to nepojedu, protože na gravelu by to byla otrava).
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 24, 2022 9:44

Já jsem na bajku 26" jezdil moc roků 1,95" nebo 2,1" pláště, paxem i zkoušel 2.25" a hned sem je dal zase pryč - nárust "odporu" při jízdě v terénu byl výrazný/značný. Proto fčíl už neexperimentuju a jezdím 2,1" (29").
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » pát čer 24, 2022 9:47

Tomas píše:Na silnici mám bez větší snahy průměrku 26km/h na X hodinovým švihu, na gravelu to nedám ani ve snu kdybych jel stejnou trasu (a to nepojedu, protože na gravelu by to byla otrava).

Záleží jakej máš gravel a jakou silnici a jakej je ten okruh. Pokud máš gravel na hliníku, kterej je měkčí, bude odezva na šlápnutí horší. Stejně tak to bude pomalejší pokud tam máš nějaký pláště se vzorkem.
Zas na druhou stranu pokud je to rozdrbanej asfalt, tak může mít gravel i navrch. Kdybys to chtěl opravdu porovnat můžeš zkusit stejný okruh na stejných ráfcích a pláštích, jenom s jiným rámem.

Jinak ráfky jsou podobný, tam nevidím moc rozdíl. V geometrii rámu jsou rozdíly, chce to zvolit kompromis mezi pohodlností/rychlostí.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3098
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 24, 2022 9:52

oodoow píše:@dromedaro: Můžeš zkusit třeba Panaracer GravelKing Slick ten je na silnici hodně rychlý, jen teda nemá moc ten vzorek tak na blátě to nebude ono. Vždycky je to něco za něco.

No ale to bych musel předělat na bezduše.
A jaké teda mohu mít nejtenčí pláště? To mohu kupovat i pláště pro gravely? Jsem se díval na koloshop a pro kola v kategorii MTB 29", když zadám pláště, tak nejtenčí mají 2,00. Já mám 2,1. Pumpuji hodně do tvrda.
Já už začínám mít sjeté pláště, takže budu kupovat brzy nové, tak bych to mohl rovnou vyzkoušet nebo to zkusit s těmi bezdušemi. Ještě nevím.

Tomas píše:Na silnici mám bez větší snahy průměrku 26km/h na X hodinovým švihu, na gravelu to nedám ani ve snu kdybych jel stejnou trasu (a to nepojedu, protože na gravelu by to byla otrava).

Tohle mě také zajímá. Když se mi jede hodně dobře, tak jedu 30km/h, ale většinou mívám tak cca 22km/h. Myslím aktuální rychlost na rovinatém terénu. A rovinatou trasu silnice a polní cesty ujedu 10km cca za půl hodiny. Jak jste na tom vy? Bych rád porovnal, jak na tom jsem. :-)

Tomas píše: když přesednu ze silnice na gravel je to pocitově při jízdě jako přesednout z dřevěný židle na měkoučkej gauč.

Aha, to mě nenapadlo, že je tam takový pohodlnostní rozdíl. A ten rozdíl v komfortu je i ve městě, kde je asfalt dobrý, bez hrbolů?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 24, 2022 10:04

(u mně) Hrozně taky záleží na tom, jak mi (ingtenzivní) pohyb ten který den "sedne" - stejný bajk, stejná trasa a někdy protikopec vyšlapu "s prstem v nose" na 26/43 bez zastávky na vydýchání a jindy se v tom samém kopci "trápím" i na 26/50 a furt zastavuju. Tož tak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 24, 2022 10:31

Já to mám podobně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát čer 24, 2022 11:43

Tak rozdíl v komfortu je dán spoustou věcí, pláštěm počínaje, tlakem, rozměrem pláště, materiálem rámu/vidlice (ocel vs dural/karbon), tvarem/tuhostí řidítek, úhlem vidlice.

Gravel je ok na všem kromě kořenů a bordelu kam patří horák, silnice už je vcelku utrpení i na rozbitým záplatovaným asfaltu. Takový kostky ale jsou za trest na obojím.

Já mívám na silnici kolem těch 26 průměrku, na gravelu kolem 21, ale každým samozřejmě jezdím někam jinam, proto mám obojí. Rovina tady nikde není a vždy se tady nějáký výškový metry nasbíraj (typicky tak 100m nahoru na 10km).

Žádný velehory tady nejsou, ale je to nahoru/dolu v podstatě jakýmkoliv směrem člověk vyrazí.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika