Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » čtv črc 8, 2021 16:42

K horáku bych si teda koupil něco s beranama, hlavně na dlouhý jízdy je to lepší, máš více možností úchytu.Na to tvoje použití je gravel ideál. Bohužel většina je vyprodaná nebo předražená, zkoušej cyklobazar, sem tam se tam objeví něco slušného za slušný peníze. Teď tam vidím jenom tohle, ale podle mě se to max do pár dnů prodá.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv črc 8, 2021 16:50

Když já bych měl stejný problém, jako inzerent výše uvedeného kola, nezvykl si na berany.. Zkoušel jsem, nevyhovuje. Když už více možností úchytu, tak rohy nahoru, ne dolu. Prostě potřebuju něco, kde se sedí víc vzpřímeně a nemá to rám, jehož výška mi brání v pohodlným nasednutí.

Jinak fakt nabídka je všude nic moc, nebo za šílený ceny :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » čtv črc 8, 2021 17:01

Ony se ty berany většinou drží nahoře, dole tak jenom na chvíli ve sjezdu, když chceš mít lepší areodynamiku.
Bez beranů třeba tohle, to by mohlo mít i pod deset kilo.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv črc 8, 2021 17:16

Jo, to už vypadá lépe, tento styl mi vyhovuje.
Jenže jak kolo sedí nebo nesedí stejně pořádně poznám, až na něj nasednu. Holt je blbý, že není možno zajít do obchodu a vyzkoušet třeba pět modelů. Budu mít těžkej výběr asi
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 8, 2021 17:23

Jestli teda můžu:

a) gravel = fitness je imho správná volba (typu kola pro ty cesty, co nich píšeš)
b) Cannondale je supr značka (měl sem kdysik a fčíl už zase taky mám)
c) je černý, čili imho pěkný
d) v kategorii 30k sa kola neskládají na míru ale kupujou jako hotovky

Až ho budeš mít a chytně Tě to, počítej, že furt budeš mýt/servisovat/štelovat/vylepšovat, což žere čas i peníze.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv črc 8, 2021 17:37

Tak outdoor výbavu mám hotovou, potřebuju novou černou díru na peníze :)
Jen bohužel těch peněz není až tolik, proto limit 30k. Načež mi hromada cyklistů řekne, že za tu cenu pořídím tak slušnej rám....

Do bazarovek se mi moc nechce, radši bych novou věc. Nejsu nijak zkušenej cyklista, ale nějaký to kolo už jsem měl a zrušil, tak aspoň vím, co mi vyhovuje a co ne - potřebuju vzpřímenější sed, nižší rám kvůli nasedání a sesedání.
Zkoušel jsem karbonovou silničku za sto pade, sypalo to jako ďábel, ale ten víc nakloněnej posed na tom stroji mi vadil.. Taky nutno brát vpotaz, že su hovado, takže to musí být v rámci možností nějak odolný...
Ne že by ten horák co mám byl špatnej, ale na ty cesty nějakých 100km po /rozbitým/ asfaltu a /rozbitých/ lesních cyklotrasách to není ono, rád bych něco, co víc sviští.
U nás je v okolí strašně moc možností vyžití na cyklistiku, cesty jsou sice v ne zrovna ideálním stavu, ale jsou a je jich hodně.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv črc 8, 2021 17:56

pavproch píše:furt budeš mýt/servisovat/štelovat/vylepšovat

Určitě se novýmu stroji budu muset věnovat víc než tomu aktuálnímu. Řetěz jsem neměnil 800km, za tu dobu jsem ho jednou vypral, dvakrát otřel a třikrát trochu máznul. Taky jsem několikrát otřel tu klouzavou část vidlice. Jinýho nic :oops:
Ale špinavý to není a jede to... Jen mám pocit, že bych se tomu měl věnovat víc
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » čtv črc 8, 2021 18:08

ad servis: Proto bych ti doporučil něco bez odpružené vidle, znamená to mnohem menší náklady na servis a stejně už máš odpruženýho horáka na drsnější terén. Krom toho odpružená vidle přidává zbytečně na váze pokud nejezdíš v terénu, kde ji využiješ.
ad bazar: To máš těžký, v momentě kdy koupíš nový kolo, tak už je jeho hodnota max na 75%. Krom toho kola jsou teď fakt předražený protože nejsou k sehnání a prodejci to moc dobře vědí. Prostě buď koupíš lepší použitý kolo z bazaru anebo nový mnohem horší za stejnou cenu, to už si musíš vybrat sám.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv črc 8, 2021 18:16

Pak je otázka, kdo na tom bazarovým kole předtím jezdil a jak, aby mě to nevypeklo..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 8, 2021 18:20

Já bych si bazarový bajk nekoupil.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » čtv črc 8, 2021 18:25

@pp: a co by sis koupil, kdybys na to měl 30k? btw. kolik jsi už nacpal do svého bajka? :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv črc 8, 2021 19:29

Stejně ať si koupím cokoliv, do několika let to pošlu proti stromu, ze srázu, do škarpy,.... Ještě předtím zažiju několik pádů, kdy to kolo obrousim jednou či druhou stranou o zem.. Mně se to stává často
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 9, 2021 6:43

Co bych koupil nevím, protože bajka mám, tak nehledám čili nemám přehled.

Bajk mě stál asi 60 nový a potom další kilo+ do úprav (koupil sem záměrně špičkový rám s průměrnou výbavou, protože sem plánoval, že budu upgradovat - po všech úpravách z původní bajku opravdu zůstal jen ten rám).

EDIT: Kecám - původní je rám, hlavové složení, středová ložiska, řetěz a řazení.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 9, 2021 6:57

Než se zeptáš, tady je seznam úprav/co sem na bajku vylepšil:

vidle Rockshox SID
kabroňový představec a řitítka Ritchey
kabroňová sedloffka Ritchey
tiťanové sedlo Selle Italia Lite Flite
kabroňové kliky Sram/Truvativ XX1 26z
komplet kola Mavic Pro CrossMax 2019
12-ti kolo 10-50z Sram XX1 eagle
keflarové pláště: Schwalbe Thunder Burt 2,1" vepředu a Ritchey Zmax Evolution 2,1" vzadu, tubeless
přehazovačka Sram XX1
SPD pedály Shimano XT
brzdy Shimano BRM9000 (XTR)
plastové UL košíky Force
gripy s parožím Force 916

Už sem to spal, tím sem s váhou kompletního bajku dostal pod 9 kilo.

A su s úpravama extra spokojen, fčíl už enem meju/čistím/servisuju (řetěz, brzdy).

EDIT: Rám je kabroňový Cannondale FSi (původně typ 5).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát črc 9, 2021 7:29

Já si třeba před rokem koupil tohle. Tehdy stál 20k, teď stojí úplně ten samý model 30k. Dalších 5k jsem do kola dal aby mi zcela vyhovovalo ve všech ohledech (jíný řidítka, přehazku/přesmyk/kliky kvůli lehčím převodům do terénu s naloženým kolem). Tak mám jednoduchý, nezničitelný stroj s rozumnou váhou do všech podmínek, který na silnici jede.

Faktem je, že cokoliv novýho teď koupíš bude vzhledem k situaci na trhu šíleně předražený. Osobně bych teď jednoznačně koupil kolo jetý. Pokud nekoupíš kolo s prasklým rámem, zbyde ti budget na úpravy/dolazení.

Co se týče odporu k "beranům", ono to není tak úplně o těch řídítkách ale o geometrii rámu. S beranama lze zkonstruovat kolo na pohodlný celodenní ježdění i cesty kolem světa, stejně tak i časovkářskej/silniční drtič, ze kterýho po tom co slezeš bude bolet celý tělo.

Pokud by jsi šel do crossovýho kola, musíš koukat na nejvyšší modely, aby ty komponenty aspoň za něco stály, tahle kategorie kol je většinou hodně ošizená.

Možná bych se ale kouknul tímhle směrem. Buď tady nebo tady. Velmi dobře vybavený kola za normální cenu s karbonovou vidlicí na 105ce s hydromechanickejma kotoučovkama a super váhou. Lepšího (novýho) se asi nic moc koupit nedá. Jediný negativum může být relativně těžký nejlehčí převod (34/32), ale s tím se dá v rámci budgetu stále pracovat.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát črc 9, 2021 8:41

Tomas píše:Osobně bych teď jednoznačně koupil kolo jetý.

Lepšího (novýho) se asi nic moc koupit nedá. Jediný negativum může být relativně těžký nejlehčí převod (34/32), ale s tím se dá v rámci budgetu stále pracovat.

Jenže co když na tom jezdil někdo jako já sezónu, dvě? Takový kolo už je slušně načatý. Akorát ve fázi, kdy všechno ještě vypadá ok, ale zanedlouho se začne sypat..

Když už bych kupoval kolo k dalšímu upgradování, nebyl by to Decathlon za 20. Ale za ty prachy to vypadá dobře. 105ka je fajn, ale jaká je kvalita vidlice, jaká je kvalita těch ostatních Decathlon komponentů? Jako nevím, nemám tolik peněz, abych mohl experimentovat. To už radši dám 40k za Cannondale s taky 105kou, ale i ostatními komponenty s nějakým jménem..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 9, 2021 9:49

Jestli je nějaký gravel Canon s Alu rámem a 105 aktuálně k sehnání (a není Ti líto za něj dát těch 40), běž do něj.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát črc 9, 2021 10:02

Za sezónu, dvě tam nemá moc bejt co "načatý", maximálně se vymění spotřebak (kazeta, řetěz, destičky, lanka) docentruješ kola a jezdíš dál.

Konkrétně RC520 má v ČR hromada lidí a reference to kolo má rozhodně dobrý. Na rám je doživotní záruka, na vidlici 2 roky (bo je to karbon).

Pro porovnání Cannondale gravel:
za 35k - (výbava holobyt, tohle kolo bych nechtěl, navíc vepředu single placka)
za 47k - (tady je výbava OK - GRX, který na tohle ježdění chceš)

Specialized:
za 36k - (opět výbava holobyt, absolutní shit)
za 53k - (výbava fajn)

Author
za 37k - (na GRX, prakticky stejná výbava co mám na svým kole, šel bych do ní)
za 40k - (na GRX, tohle prakticky mám, byť starší ročník, neměnil bych nic)

Ve zkratce u Cannona i Spešlu zaplatíš dost peněz za značku a shitový komponenty, použitelný to začíná bejt kolem 50k, ty jejich nejnižší modely bych nechtěl.

Největší problém budeš stejně mít vůbec v dnešní době to kolo fyzicky sehnat.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát črc 9, 2021 10:15

pavproch píše:Jestli je nějaký gravel Canon s Alu rámem a 105 aktuálně k sehnání

Líbilo by se mi toto, takovej typ kola přesně hledám https://www.cannondalebikes.cz/jizdni-k ... -1-c31100m
Dostupnost jaro 2022.. Klidně počkám, na jaro 40k na kolo bude s přehledem
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » pát črc 9, 2021 12:24

@Tomas: Jak široký pláště se do Ronina max vlezou s nějakou slušnou rezervou (5mm na každé straně) ?
@PP: No, kdybych byl ochotnej dát za kolo přes 160k, tak bych taky nekupoval z druhé ruky.
Jinak dobře sis to vyladil, pod devět kilo to je luxus. :smt023
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 9, 2021 12:29

No já původně neplánoval ani zdaleka tolik, ale jaxem se do těch úprav zažral, taxem zistil, že musím vždycky šáhnout po tom "best of best" (= čti nejdražším) a bylo to, no (ale rozloženo do circa roku a půl, takže to finančně bolelo míň, zato dýl).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 9, 2021 12:54

Po nešních přeháňkách a bóřkách má být zítra ráno bajkovatelno, tak doufám, žemito to moje kuleno nepřekazí..... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát črc 9, 2021 13:11

Tomas píše:Za sezónu, dvě tam nemá moc bejt co "načatý"

Author
za 37k - (na GRX, prakticky stejná výbava co mám na svým kole, šel bych do ní)
za 40k - (na GRX, tohle prakticky mám, byť starší ročník, neměnil bych nic)

Co když na něm jezdil fyzicky zdatný cyklista s poněkud horší motorikou, špatným odhadem vzdálenosti a prostoru, a nulovým pudem sebezáchovy? Svoje kolo si chcu rozbít sám, od stavu nové věci :)

Ty Authory jsem měl možnost naživo v krámu. Bohužel, nasednout a sesednout je pro mě jako přelézat závoru. Nechci úplně rovnej rám.

ad osazení: na tom svým kole mám vepředu Tourney a vzadu Acera, tudíž ten nejnižší základ. Jelikož s tim jezdim na ryby, přidal jsem nosič a koš. Takže je to mizerně osazená mrcha těžká přes 16kg. A i na tomhle se mi jede těch 100km na pohodu. Pokud je tedy to nejzákladnější osazení tak špatný, mám tak dobrou fyzičku? Nebo je normální ujet na něčem takovým 100km bez bolestí těla a znatelný únavy?
Každopádně na lehčím kole to bude ještě víc na pohodu, dost možná mi to i podstatně prodlouží dojezd
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » pát črc 9, 2021 13:36

Etheric píše:nasednout a sesednout je pro mě jako přelézat závoru. Nechci úplně rovnej rám.
V tom pripade bych TI radil se kuknout taky po "damskych" kolech. Jeden z rozdilu je prave to, ze je to delane pro snadnejsi nasednuti, tj. ramy jsou vice "smerem dolu u sedla". Plus obcas maji mirne zmenenou geometrii, ktera je mozna pro Tvoji mensi postavu lepsi. Taky se tam pocita s mirne rovnejsim posedem. Vybaveni byva jinak stejne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát črc 9, 2021 15:28

Tak to snad poznáš, jestli na něm jezdil někdo "na prase", neřešil údržbu.
Jetýho kola bych se nebál, samo za podmínky, že ho budeš mít možnost před koupí prohlédnout a ideálně i trochu projet.

Jetý kolo jsem si kdysi kupoval, sloužil několik let v pohodě.


Další možností je, že trefíš někde na předváděcí nebo loňský model. Musíš mít ale v podstatě kliku, na žádné doporučení není. Mně se takhle povedlo na jaře koupit celopero. Mělo na dvou místech škráblý lak (jen lak, do matroše to nešlo) a škrábanec na klice u pedálu, předváděčka z krámu, se zárukou, výrazně levněji než nové a o dost lepší konfigurací, než jsem původně chtěl.
Pro rozumný upgrade už prostor není. Max. tak zkoušet jiný vzorek neboť jiné sedlo, časem, až dojde současné.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát črc 9, 2021 16:14

apuka píše:V tom pripade bych TI radil se kuknout taky po "damskych" kolech.

To taky není vono... Mně sedí ten typ rámu, co jsem odkazoval ten Cannondale za 40k. Na horáku mám úplně to stejný, vyhovuje mi to nejlíp ze všeho, takže chci přesně tento typ.

Lipon píše:Tak to snad poznáš, jestli na něm jezdil někdo "na prase", neřešil údržbu.

To pak bude vypadat asi jako moje kolo. Ne že bych záměrně jezdil jak hovado, spíš su technicky méně zdatný cyklista :)
... Kdybych ho pečlivě umyl, trochu srovnal řidítka, sundal ty dodřený rohy, vyměnil dodřený šlapky, tak poznám velký prd a že to kolo už opravdu zažilo hodně pádů. Takže tam dám jiný šlapky, řetěz, gripy a mám hezký bazarový "kolo ježděný jen velmi občasně, pravidelně udržovaný, nikdy nebouraný".

Každopádně kupovat budu tedy až na další sezónu, to by měl být ten Cannondale, případně do tý doby narazím na něco jinýho zajímavýho
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát črc 9, 2021 22:16

omrkneš rám, jestli není někde promáčklý nebo prasklý, sváry jestli jsou v cajku, nejsou opravovaný
věřil bych spíš tomu, že kdo dal kolu hodně zahulit nebude investovat do nových řídítek, nových pedálů (šlapky slouží někomu úplně jinému a úplně jinak), přelakování rámu apod.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 10, 2021 11:37

Neska sem byl taky "technicky méně zdatný" kyklista - sotva sem vjel do terénu proti kopci tak mě volné šutry, větve, proklouznutí z. kola a co já vím co ještě furt shazovalo, že sem musel popotlačit a znova nasedat.

Neska supr výlet (konečně sem si zase projel ten Sergač + paq boží kus hřebene na Martiňák + pak se motat dokola nad HBečvou až mě to přestalo bavit) v naprosto ideálním pičasí - čerstvý luft, polojasno, ani zima ani hic. A navíc sem všude v terénu byl sám. Wow!

Akurváth mě nebavil začátek výletu - dojet od nás až k přehradě na HBečvě po asfaltové/dlážděné kyklostezce + sem byl na kyklostezce zbytečně hlasitý a sprostý, dyž mi auto odbočující z hlavní a křížící kyklostezku nedalo přesnos - až paq sem si fšim značky ukončující a o kus dál začínající kyklostezku - přesnos měl on, omluva!

Zítra musím zvolit něco s kratším příjezdem, jo už to mám: zítra blíž ale o to výš (socha a paq zezadu v masivu Radhoště z5).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 10, 2021 11:58

Sem hledal, marně, asi tu vlkno o cyklistických kraťasech není, tak to dám semdle:

Na bajku jezdím v cyklo-kraťasech, doposud sem měl Silvini Rango, fčíl sem pořídil Silvini Meta a jsou (mi) výrazně lepší - moc příjemný, měkký, stretch materiál, ty Ranga byly z nestretch PaD (prý s jakousi úpravou proti prodření = na těle / zadku nebyly tak příjemné + jak na bajku člověk sedí nahrbený, ta tuhá látka v pase (navíc s páskem) tlačila do břucha), ty Mety sou jiná liga. Dobrý kup, doporučuju.

Aby ale bylo jasno - do obou (Rango i Meta) na bajka samozřejmě oblíkám Inner s cyklo výstelkou).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob črc 10, 2021 16:23

Vzhledem k počasí byl víkend nejasný, ale ráno jsem zburcoval děcko v sedm a vyrazili jsme na bike, předpověď byla dobrá.

Tak jsme nakonec dali něco kolem 80km, nahodilý směr z Plzně na jih, některý stezky zavřený (kvůli rozvodněným řekám). Celkově všude neuvěřitelně vody, v lesích, na asfaltu i ve vesnicích. Všude teče něco co tam normálně téct nemá. Proběhla i dost složitá objížďka vzhledem k popadaným stromům (půl hodiny vláčení kol přes popadaný kmeny, rozmlácený les a podmáčenou půdu), ale ve finále skvělý.

Jen jsem se usmál, když dítě řeklo, že už to není cyklistika ale "adventure". :lol:

EDIT:
Dovoluji si připojit fotku juniorky pří "cyklistice".

@oodoow: Max je zhruba to co tam vzádu dávají, 700X35 nebo 38C, možná 40 by se tam vešla, ale bylo by to na hraně.
Přílohy
IMG_20210710_095059_6.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika