Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned kvě 23, 2021 19:26

Včera ráno v Lužických horách lilo jak z konve, takže půldenní výlet od 11 byl bahno-potůčkový, ale bylo polojasno a večerní přeprška to vzala ke Germánům. Pěkných 42 km a 1120 m nastoupáno.
Dneska už jen rychlých 23, ale ráno bylo asi 8 stupňů.
Byl jsem s kamarádem a jeho synem, 12 let, co jezdí v oddílu. A připadal jsem si jak geront - stoupání lesem na kašpara, a on si jen tak z nudy ještě jede po zadním. Jindy dojede na horizont, sjede zpatky na mou úroveň, utrousí že nejsem zas tak hrozně pozadu, jak si myslel, zařadí a zase zmizí za horizontem...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » ned kvě 23, 2021 20:41

Lipon píše:A připadal jsem si jak geront...

Kdy ses naposled kouknul do obcanky na rok narozeni? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned kvě 23, 2021 20:54

Tam je docela vysoký číslo
Alzheimerem ani Arenbergerem netrpím
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » ned kvě 23, 2021 21:20

Radej si spocitej nemovitosti, abys odhalil zacinajiciho Arenbegrera zavcas ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 29, 2021 11:39

Neska ráno sem stal a bylo šedivo fest ale sucho, během snídaně lehce sprchlo a.... nenašel sem v sobě sílu do takové nejistoty vytáhnout bajka, takže sem na sebe navlek gorateks a vyšel pěši na zdrproproch. Za tři hodiny venku asi 8x začalo mrzgolit a zase přestalo, jednou i lehce zachcalo (ale ne tak, žebyse bajkovat nedalo). Takže asitak s nešním plánovaným bajkem. Snad zítra, prý má být míň šedivo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 3, 2021 10:35

Hezky!

Neska ráno sem se vysrál na prci, posnídal, pokafoval a vyrazil na bajku proti kopci - pěkně jen třičko kr. rukávec, kraťásky, letní spd botky, potítka, rukavice jen kyklo (krátké). A bylo to křasne, bo fšude sám. Teda kromě lakatoše, těžby kůrofce, lesáků a tak. Hurá, letní bajko-sezona je tady.

:bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 3, 2021 17:27

Jaxem si slíbil, taxem učinil - po dnešním výletu sem vyměnil řetázku (najety loni asi 3 výlety, letos 15 = dohromady něco kolem 400 km) a dyž sem k ní přiměřoval novou (abych ji zkrátil na stejnou dýlku) tak mezi nima byl rozdíl v dýlce ca 3-4 mm (na těch 106 článcích nebo kolik jich tam mám - řetázky se prodávají myslím ve standardní dýlce 116 nebo 118 článků a já zkracuju asi o 10) - nedivím se, dyk je letos furt bago a bovdel. Sram NX (za myslím 560 kaček) tak to zas tak moc (šrajtofli) nebolí a já budu mít klidné spaní, že se o bajk vzorně starám. Měrka do ní už volně padala na 3 zoubek.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 5, 2021 11:59

Neska přenádherný výlet, akoráth těplo (až v závěru - dojezd domů přes kopec po asfaltu byl hic) na třičko, polozataženo, takže slunko nešajnilo, nefučelo - hned u chalupy sem nasadil "pilu" proti kopci (hned zprudka na ca 2,5 km 270 výškových - jen se dvěma zastaveníma na vydýchání) a pak po hřebenu nahoru na Tanečnicu a odtama celý hřeben až na Ptáčnici (nad Vsackým Cábem), sjezd do doliny a dom po asfaltu přes kopec. Urvaný jak vagon ale spokojený (že tělo fungovalo a nic nebolelo).

A světe dif se: a) po výměně řetězu všechny převody fungujou a nevydává to žádné nepatřičné zvuky (= ani placka ani 12-ti kolo nejsou ještě ojeté moc) a za b)neska už třetí výlet v řadě bez následného mytí baga z bajku hadicou s třískou. Halt léto. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 6, 2021 11:35

Neska zase křasny výlet, tentokrát na slunku ale nebylo nepřiměřeně horko. Bohužel výš v masivu Radhoště jsou lesní cesty plné vody a baga (po deštích a těžbě kůroffce) takže neska hadica po výletě už zase byla.

Je to fajne, letní bajkovačka jen v třičku a kraťasoch, kéž by takle (přiměřeně - fčíl je tam 22) těplo bylo celé léto.

EDIT: Že mě fčíl bajkovačka vyloženě baví je vidět i z toho, že po dvou dnech na bajku nevím jaxi sednout na sesli před pc aby ňa nebolela prtel, ale v hlavě už mám hotové plány kam pojedu příště.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 10, 2021 10:34

pavproch píše:Měl sem zas záchvat kreativity (a odporu k prci) .... Mám radost jaxem to vymyslél a že mám tímpádem důvod píchnout prci a jít bajkovat.... :-bd


Prce píchnuta, komín oplechován a já bajkoval. Úkoly pro tento den splněny.

Neska to byl fajný výlet, z DBečvy nahoru k soše jen se dvěma vydýcháníma, pak hřeben na Radhošť a uchvacancující sjezd z5 na DBečvu. Booooooží výlet v prc den (nahoře skoro nikdo). Oach, tohle musím dělat častěji. :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv čer 10, 2021 21:45

Taxem včera po asi 14 dnech rýmičky a tejdnu domácích prací zas vytáhl bajka a místy najednou tráva až po ramena, i poránu hafo lidí, i v lesíku okolo botanický, kde jsem někoho potkával tak jednou za týden.
Ale ta pohoda vyrazit jen v triku, bez dalších vrstev...
Akorát těch psích h..en přibylo fest.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 11, 2021 9:44

To sem zvjedaff, esli zítra budu tahat z láhve shakedry nebo ne - plán: ráno stanu, snídaně, kafe a pak scu točit nohama proti kopcu - křasný hřeben od nás až na Bumbálku a z5. Předpopičasí na zítra ale slibuje nestabilno, po obědě bořky a přehánky skoro fšude - já bych ale chtěl být do oběda doma, taxem teda v očekávání, no. A ne žebych se netěšil (prtel po fčerejšku dává relativně pokoj, tak snad už si i zvyká).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » pát čer 11, 2021 10:31

pavproch píše:křasný hřeben od nás až na Bumbálku a z5. Předpopičasí na zítra ale slibuje nestabilno, po obědě bořky a přehánky skoro fšude
Nechtel by ses podivat i na nejaky model nebo alespon meteogramy na mista, kam chces? Kdyz koukas pouze na ctyrslovne predpovedi....

U Vas ma byt dest az odpoledne, dopoledne se nic nepredpoklada (coz ale neznamena, ze urcite nezmoknes :-))
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 11, 2021 10:36

Výpočetní modely (meteoblue, aladin, skyfly atd) jsou pro lokální nestability úplně naprd. Předpovědět přechod (jasně definované) fronty umí dobře, ale místní bořky ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 11, 2021 12:41

Ukázka, jak to ty bořky vypočítat neumí - neska mělo přehánět/bouřit jen ojediněle:

radar.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 12, 2021 11:33

pavproch píše:To sem zvjedaff, esli zítra budu tahat z láhve shakedry nebo ne - plán: ráno stanu, snídaně, kafe a pak scu točit nohama proti kopcu - křasný hřeben od nás až na Bumbálku a z5. Předpopičasí na zítra ale slibuje nestabilno, po obědě bořky a přehánky skoro fšude - já bych ale chtěl být do oběda doma, taxem teda v očekávání, no. A ne žebych se netěšil (prtel po fčerejšku dává relativně pokoj, tak snad už si i zvyká).


Shakedry sem z láhve netahal, i dyž už ráno jaxem stal, tak bylo spíš šedivo než jasno, celou dobu, co sem bajkoval, to šedivělo, ale stihnul sem to. Za chvíli to ale už spadne... :supz:

Křasny výlet, příjemné pičasí (nebylo ďusno) a hned na začátku cesty z5 (původní plán byl z Třeštíku sjet do doliny a kyklostezkou z5 dom) mi prdlo fkuli, vyšlapal sem z5 na hřeben a projel si ho celý zpět (čili výlet "max" varianta). Ale prtel bolí, nežene. A nohy taky. I tak ale už vymýšlím, kam zítra (pokud teda vyjde předpopičasí = neska bóřky, v noci vyjasnění a mírné ochlazení).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 12, 2021 11:43

Btw, i přes letošní převážně bahenní koupele od začátku sezony brzdové destičky vzadu sem letos poprvé vyměnil až neska po výletě (= 20 výletů, ca 400km, už to začínalo škrtat o vratnou pružinku). Spokojenost s životností (Šimano G03S Resin) i s jednoduchostí a nekomplikovaností výměny - BRM9000 - cvak, cvak hotovo. Rovnou sem vyměnil i destičky vepředu a tímpádem mi ale došly zásoby, du doobjednat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 12, 2021 17:35

Btw, neska jaxem ze skříně v dílně vytahoval ty náhradní desky do brzd, tak na mě vypadlo (už nepoužívané) sedlo Selle Italia Lite Flite (pravděpodobně padělek s vydřenou kůží - celé story vč. dnešního updatu tady - a vidím to tak, že v té skříni už jenom překáží a zavazí - opravovat (nový opravdu kožený potah) ho už asi nebudu - nechcete ho někdo? Levně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 13, 2021 11:19

pavproch píše:I tak ale už vymýšlím, kam zítra (pokud teda vyjde předpopičasí = neska bóřky, v noci vyjasnění a mírné ochlazení).


V předpopičasí nekecali, v noci zascalo (na obzoru sa i blýskalo), ráno mokro, oblačno, ale už bez scance a pocitově teda výraznější než mírné ochlazení. Fajný výlet, bylo třeba o jedno třiko navíc (moira pod dřes), motal sem se jen tady za chalupou, ale i tak sem během výletu nastoupal asi 700 výškových, prtel po fčerejšku protestovala jen trochu, nohy nebolely. Fajne. Až teda zase na tu moji "mrznoucí" pravou ruku - plus 15, na závěr sjezd ca 8km z kopca doma = přivezl sem si dom úplně bílý a tuhý malíček a prsteníček. Chjo no.

Brzdy po výměně desek brzdí a nedělají pestva (nepískají), spokojenost. A i dyž to vlastně nebylo moc třeba, taxem bajka po výletě aji umyl hadicou s třískou, ať je zase pěkný... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » pon čer 14, 2021 22:58

Mam dotaz (skoro) naprosteho laika na cyklomaniaky, co se v tom vyznaji o rady lip.

Manzelka si koupila kolo (kdo vi, jaka je situace, vi taky, ze to ted neni tak jednoduche). Nachystali v cyklokramu, vzal jsem ji domu, bo byla cely tyden v Praze v praci. Vyzkousela tady v OV na cyklostezce (asfalt a asi 1,2 km nasep s jemnou kamennou drti vysypanou tvrdou cestou kolem Odry, cca 10 km, celkove prevyseni asi 20 m :-). Na druhy den jsem si zajeli pod Lysou horu. Ja jsem se vybral pesky nejkratsi cestou, ona na kole z Repconky na Papezov a pote po asfaltce nahoru na Lysou.

Zde, kolem Zimneho si preradila na nejvetsi pastorek (sada 1x12) - a buch retez spadla mezi pastorek a rafky a pekne se tam zasekla. No, nekdo ji pomohl to doslova vyrvat, kouknul na to a kdyz slysel, ze to ma nove kolo, tak pry ma zajet do obchodu z rict jim, ze jsou to k.k.ti - zarazka prehazovcky byla nastavena viditelne az za ten pastorek.

Dnes jsem byl v cyklokramu s kolem. Neverili, ze se to stalo,chlapek se na kole projel (na uplne rovine), prehazoval az nahoru a slo to, tak jsem mu rekl at zkusi podradit a zase zaradit. Udelal to - a retez byla v momente dole za pastorkem. Tak ze to nastavi, ze je to spatne.

Potom se me snazili presvedcit, ze to je uplne normalni, kolo je v zabehu (stalo se to po cca 15-ti km celkove), ze se vsechno jeste usazuje. Jenze co jsem se tak predtim dival po internete, tak vsude spise pisou, ze toto je prvni vec, co se ma na prehazovackach nastavit - horni a dolni zarazka, aby se pres to ani nahodou neslo, hlavne pres nejvetsi pastorek. A ze kdyz se to nastavi, tak by se toto stat nemelo, pokud se neco nesemele a neposkodi mechanicky. V kramku sice oba chlapci, co tam byli tvrdili, ze se to stat muze, ze je to naprosto normalni bezny stav u noveho kola, i kdyz se to nastavi. Zaroven potom, co to nastavili oba zase svorne tvrdili, ze "ted je to uz nastavene, uz se to nemuze stat". :((

Tak se ptam, kdyz je spravne nastavena zarazka na novem kole a nove prehazovacce, muze se to "samovolne usazenim komponentu" dostat do stavu, ze se funcknost zarazky zmeni? Nebo si chteli ze mne delat vola.

BTW, v tom kramku si s nastaveni pred predanim nijak moc prace neudelali - taky melo kolo podhustene pneumatiky skoro o 1 bar... Hlavne, ze zaskrtli v predavacim protokolu, ze je kolo pripravene na bezne pouziti...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 15, 2021 7:38

Zarážky (dorazy) rozsahu pohybu šaltru (oba - horní i spodní) se v záběhu nijak nenastaví ani si nesednou, ty prostě musí být nastavené správně hned od začátku/novoty (jinak to dělá takové pestva, jak popisuješ). Sednout si může lanko v bowdenu od řadiče k šaltru, ale to se nastavuje šroubovacím dutým jezdcem na řadiči.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » úte čer 15, 2021 8:42

Diky, takze presne tak, jak jsem si myslel... Jeste jen pridam, ze kolo se niceho na strane prehazovcky prakticky nedotklo, bylo celou dobu oprene o riditko.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte čer 15, 2021 9:38

Přesně tak, to je odflákly/nenastavený. Za životnost kola se to v podstatě nastaví jednou a tím to hasne. Tím jsou vymezeny krajní polohy kam až se řetěz na kazetě může dostat.

Prostě se na to vykašlali.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 15, 2021 9:56

pavproch píše: (Šimano G03S Resin) a tímpádem mi ale došly zásoby, du doobjednat.


Desky mám, typ (G03S) sedí, EAN taky, "resin" je tam taky, ale navíc nápis Alfine, doufám, že to není něco zase jako "inovací ke zmaru". :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte čer 15, 2021 10:22

Co se týče zásob - řešil jsem teď cvakání v určitý úvrati kliky. Tak jsem mazal - SPD, sedlovku, atd. Nakonec jsem shledal, že je to asi střed, tak jsem objednal nový Ultegra misky a dnes při ranní projížďce cvakání zmizelo. =D>

Tak budu mít střed do zásoby jak to tak vypadá. Jinak už opět přecházím na ranní vyjížďky, odpoledne už je teplota přiliš vysoká a zdá se, že to nějákej čas vydrží, dnes mezi osmou a devátou přijemných 18-20C. Kraťasy, krátkej dres a návleky na ruce a bylo luxusně. :supz:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte čer 15, 2021 11:28

ref desky: dneska jsem kupoval J03 Resin a nic jiného na nich napsáno není
nemam je v retail balení, jen v zavíracím pytlíku s českou polepkou ...
objednával jsem s řetězem přes net s vyzvednutím na krámu, někomu přede mnou říkal chlapík, že 12s řetězy volně na krámu vůbec nemají, jen na objednávku, asi vázne zásobování
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 15, 2021 11:37

Podle odpovědí na bike-forum je to Alfine nějaká řada komponentů šimano, na funkčnost desek by to (snad) nemělo mít vliv. Uvidíme, až budou na bajku (odhadem nejdřív po dalších 20-ti výletech v bagu).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 18, 2021 13:14

Esli scu (jako že scu) o víkendu bajkovat i přes ty strašné hicy co sou venku, znamená to stát extra brzo a nejlépe točit nohama proti kopcu už v šest... To sem teda zvjedaff, jaxe přinutím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát čer 18, 2021 14:35

Já tenhle týden vyrážím každý den mezi pátou a šestou a to je teplota luxusní (16-18C). Než teploty dolezou k dvacítce, což je tak v osm, už jsem doma.

Dnes v pět ráno to bylo v lese i se zoologickou - nejdřív jsem vyplašil divočáka v křoví u cesty, pak mi přes ní přeskákal jelen sika a ještě jsem o něco později vyplašil bažanty.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 19, 2021 11:30

Mno, nezadařilo se (abych už před šestou šlapal proti kopcu), až fpůl sedmé, sem byl nějaký zpomalený čico. Přesně podle očekávání bylo ještě snesitelně (do dvaceti), pekáč ale rychle nabíral sílu, dyž sem fdeset (úplně hotový zhorka) dojel dom, už to bilo 31, fčíl jetam 33. Brrr.

Jo a nebyl sem sám, kdo chtěl před-utéct horku - už f sedum sem na (jindy ftu dobu pustém) hřebenu potkával kyklisty a pěšáky. A jaxem fhicu dojížděl dom, tak proti mně a kopcu jeden šlapal (ftom hicu) s úsměvem bo elektrobajk.

Fajný výlet, na hřebenu 800-900mnm ten hic nebyl tak nesnesitelný (ale podle ochoty nohou se točit bylo poznat, že je horko, nechtělo se jim), opět sem postupným vývojem dospěl až k absolvování max. varianty výletu (co sem měl fhlavě) - na hlavní hřeben, pak po něm, bočním hřebenem napůl do doliny a druhým bočním hřebenem z5 na hlavní a po něm zpět s odbočkou na třetí boční hřebenec. Pak dolů dom. Du vymýšlet co zítra ráno (f šest? :twisted: )

A jak na bajku jezdím už 30 let, tak stejně sem nato, že se mi "giglá" hlavové složení sem přišel až asi při pátém výletu, kdy sem ve sjezdech furt pociťoval "giglání" ve vidli vepředu a ignoroval ho. Opraveno/dotaženo, už se negiglá (od loňské výměny vidle si to asi - ca 20 výletů - sedlo / vymezily se vůle, no.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika