Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » úte zář 17, 2019 16:11

Až tam padne na 4-5 můžeš rovnou měnit kazetu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte zář 17, 2019 17:21

Aha, čili měnit dyž bude už dejmetomu na třetím? Já fuckt myslel, že až 4-5....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » úte zář 17, 2019 17:59

Někteří tvrdí, že docela pomáhá rotovat třeba 3 řetězy v kratším intervalu aby se postupně opotřebovávaly a tím se postupně maximálně využije i kazeta. Nemám bohužel osobní zkušenost.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » úte zář 17, 2019 18:47

V podstatě ano.

Ono pokud prejdes nebezpečí prasknutí řetězu tak na nej najedes mnohonasobky toho co se bezne jezdí - jenže pak musíš vyměnit i kazetu a převodníky. U levných kol se to proto moc neřeší.

Když stridas několik řetězu tak prodluzujes životnost kazety a prevodniku.

Nebo musíš měnit řetěz v momentu kdy se začne vytahovat dřív než se podle nej začnou opotrebovavat zuby.

Asi takové tři možnosti co jsou.

Pro jakou se člověk rozhodne záleží na financích na tom jak se danne kolo používá a jak je drahé a td.

Ono třeba při ceně 300,- za převodník a 500,- za kezetu nemá moc velký smysl dávat třeba řetěz za 300-500 a nějak ho měnit po 1000 km protože to najede bez výměny třeba 10000 km jen pak musíš vyměnit vše což v tomto případě vyjde levneji.

Zas na kole kde mas kazetu za 8000,- a převodníky za 5000,- a vyžaduješ precizní chod budeš měnit řetěz za 1000,- abys tyhle komponenty udržel co nejdéle a vše šlo hladce a td.

Třeba ten kdo jezdí Shimano řetěz a najede třeba 1500 km pak když nasadí Campu tak mu střílí protoze Shimano je měkké a má větší vůle a kazeta se přizpůsobí a když pak nasadis tvrdej řetěz od Campy tak to dělá neplechu a lidi se diví co to vždyť měnili řetěz relativně včas a td.

Pokud má někdo novou kazetu a převodníky a nasadí campu řetěz tak bude v klidu místo 1000-1500km jezdit 2000-3000km a vše bude ok.

To je taky důležité potom pro vyber řetězu.

KMC je takový zlatý stred - je tvrdší než Shimano a Sram (i když dělá řetězy i pro Sram) ale je měkčí než Campa na druhou stranu si opravdu dobře rozumí se Shimano kazetami.

Jinak u silničních kol jsou ty nájezdy zas úplně jiné tam není problém dělat na řetěz 5-8 tisíc km.

No a krom bordelu v jakem se jezdí hodně zakezi na tom jak se šlape - silově nebo technicky. Proto doporučit výměnu po km je zbytecne a nepřesné.

Jo měnil bych to už v polovině merky. Jak to propadne na 4-5 zub už je to hodně sjeté a nový řetěz bude střílet protože kazeta je vyjeta.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát zář 27, 2019 11:56

Fčíl sem poprvé viděl "live" jiný bajk 1x12 než ten můj Kanón - před woknem mi šel/tlačil nějaký šohaj jakýsi hodně barevný (zřejmě) sjezdový speciál, myslím, že to bylo 27,5"
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob úno 15, 2020 18:36

Ač nezima je v plném proudu (mno, skoro no - podle toho,jaké jaro bylo neska venku bych spíš měl napsat v protiproudu), taxem si zpoměl na jednu věc na bajka, kerou sem marně sháněl loni dyž sem bajkoval - menší (cyklo) láhev s odklapávacím víčkem.... před pár lety sem měl asi dvě přesně takové láhve Isostar 650 ml (šedé/stříbrné se žlutým odklapávacím víčkem, které se halt časem ulomilo, no...) ale ty sem loni (2019) v léte nemohl zaboha nikde sehnat (všude měli s víčkem jenom litrovky Isostar nebo jiné velké "obludy").

Fčíl sem ty 650ml Isostar flašky s odklapávacím víčkem našel v jednom cyklo-sexshopu "skladem" za 66kaček kus, taxem hned dvě objednal. To sem zvjedaff esli za a) to budou vony ref odklapávací víčko - cucací čudlík bez víčka (ie vystavený bahnu atd) opravdu na bajka ne! a za b) esli "skladem" je opravdu skladem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř úno 19, 2020 10:41

Ufff. Tak tentokráte cyklo-sexshop nekecal, jsou to ty "správné" láhve (velikost i odklapávací uzávěr), takže mám na nějakou dobu vystaráno. Kuju temu sexshopu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 12, 2020 11:23

Tak. Neplánovaně sem neska ráno zahájil bajko-sezonu - kupodivu při prvním výletu to i šlapalo proti kopcu (ale samozřejmě v půlce kopca mi došlo, no...), kuleno neprotestovalo (kuju... :prayer: ) a prtel bolela (a bolí i fčíl). To zas bude potrat, než si zvykne... Ale jinak fajne, i dyž byla zima na pacinky (s rozedněním u nás i lehounce pomrzávalo).

Jinak je v lese neskutečně sucho, tam kde se obvykle na jaře utápím v bagu, tak to fčíl práší za kočárem.... aspoň sem při prvním výletu nezasral bajka, no... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob dub 18, 2020 12:42

Takže neska při bajkování sem si ujasnil, že.... to bude chtít "parohy" (z výroby tam mám pouze rovná řídítka) bo mám ucpané karpály a jak držím řídítka s dlaněma vodorovně, tak mi trnou ruce (+ dyž je chladno, tak modrají/zelenají - fuj) - pokud se pamatuju správně na předchozího bajk, kde sem parohy měl, tak dyž sem se držel az parohy, ie. dlaně vertikálně, tak miu ty ruce trnuly výrazně míň.

A asi teda budu do bajka postupně "hrabat" ref snižování váhy..... s tím sem vlastně začal už loni, hned jak byl bajk nový, taxem pořídil pohodlnější (měkčí) a přitom UL sedlo Selle Italia LiteFlite... hlavním účelem té "zábavy" bude se zabavit abych nemyslel na koronu, ale radší jak co udělat (a je mi jasné, že to i tak bude stát kopec peněz.. ale co už, peníze tu budou, my tu nebudem....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob dub 18, 2020 12:43

EDIT: a taky se (musím) zabavit tím, že (už zase) budu hledat a eliminovat zdroj "louskání" někde v bajku, dyž šlapu proti kopci.... grrrr, mě z toho pazvuku snad yebne.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob dub 18, 2020 12:54

EDIT2: Tak, křasně cabroňove parohy ("enem" za sedum stovek) sem už našel...... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » sob dub 18, 2020 23:15

pavproch píše:EDIT: a taky se (musím) zabavit tím, že (už zase) budu hledat a eliminovat zdroj "louskání" někde v bajku, dyž šlapu proti kopci.... grrrr, mě z toho pazvuku snad yebne.... :mrgreen:


U mne to byla sedlovka. Znalci mi radili ji namazat. Hmm. Ale pomohlo. Stejně jsem koupil novou.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod scinkk » pon dub 20, 2020 9:21

Me loupala taky sedlovka, musel jsem najit presnou silu jak ji utahnou, malo tak samozrejme v terenu sjizdela, moc utazeno - loupani
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon dub 20, 2020 13:23

Chlopi i dámy, potřeboval bych trochu nasměrovat.... po ca 12-ti letech (z toho 8 roků ingtenzivní použití, pak 3 roky nic a loni zase rock ingtenzivně) už má můj stávající bajk-blembák svoje nejlepší léta definitivně za sebou.... takže se brzo začnu poohlížet po novém..... škebli mám velkou (potřebuju velikost 59-61cm), ale zase abych neměl na hlavě "velikánskou" obludu, aby dobře větrala (potím se jak zvíře) a aby byla (převážně) černá (ie. nikoli barevná jak papagáj). A DŮLEŽITÉ: MUSÍ mít štítek proti slunku do wočí.

Co fčíl "letí" mezi bajkerama, bajkerkama a bajkerčaty? Kuju za tipy.

EDIT: Mám nam na müsli přiblbu na bajka = MTB.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř dub 22, 2020 17:53

pavproch fčíl na AF.cz v cyklovlákně píše:(protože už mám koupeno) vyzkouším teho Burta


Takže fáze vyhledávání co a jak na bajku předělat, aby šla hmotnost dolů ale užitné vlastnosti (pro můj způsob bajkingu = často bajk-bush-whacking) je už za mnou, už začala a probíhá (a chvíli trvat bude) fáze realizační, až to bude, taxe pochlubím (a dám sem ingzeráth na tímpádem mi jaxi přebývající bajk-komponenty).

Sem sám zvjedaff, kam to stlačim a jaxe mi natom potem bude bajkovať.

PS: Občas mě na té cestě překvapí neočekávané "zádrhele" - třeba neska sem při nasazování teho Burta na ráfek Mavic narazil.... tvrdě narazil.... montpáka (plastová) udělala "prd" a bylo po ní. Taxem vzal silnější (tlustší) taky plastovou motpáku a tu sem wohnul jak šavli..... takže už jsou kdesyk na cestě dvě kovové (forged Alu, ty by snad něco vydržet mohly) montpáky na cestě ke mně domů. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob dub 25, 2020 12:04

Neska ráno sem zase točil nohama - dyž sem vyjel, bylo celkem fajně (ranně kosno) a hlavně bezvětřo. Dyž sem o 2.5hodiny později dojížděl domů, už fučelo jak kráva a to tak že "ledovato" (přesně to i rosničky slibovaly tady pro nás na V).

Šestý výlet a tělo si už lehce zvyká na ty nezvyklé rotační pohyby nohou, potrat proti kopci je to sice furt, ale menší a hlavně už zastavuju jen proto abych chytil dech, ne protože sem na kraji kantnutí se (a lepčí to už asi nebude, halt datum narození v OP + 15 přidaných let ref chemie). A tímpádem už mě to aji baví.

Dyž sem dojížděl dom, tak i přes (dvoje) rukavice (PWS prsťáky + přes to kyklistické) sem měl lehce zeleno-fialové necitlivé prstiska na rukách... a jaxem to potem rozmražoval ve sprše, tak to kura bolelo, no.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv dub 30, 2020 8:34

Takže asi tahle. Bajk upgradován, ale.... nová kola všema rozměrama pasujou, ufffff (Sem měl lufty, esli sem fšechno změřil pro objednání správně. Změřil.) Bajk neuvěřitelně "zlehčil", myslím, že kilo možná až kilo a půl šlo dolů. Nemám váhu, abych to fčíl zvážil, ale myslím, že sem už někde jen lehce nad 10-ti kily (a to je ještě druhá a další fáze upgrade přede mnou).

Nicméně, úplně bez problémů to nebylo.... na brzdových kotoučích sem chtěl ušetřit asi 20 gramů a ušetřím guvno. Místo stávajících celoocelových RT56 sem koupil o pár gramů lehčí RT76 s chliníkovým jádrem a ... guvno, to jádro neprotočím na kole vůči brzdovému třmenu.

Takže dva kusy nového nepoužitého rotoru Shimano XT RT76 (160 mm průměr) sou levně k mání, kdyby někdo chtěl. A ta stará kola prodám/věnuju BEZ brzdových kotoučů.

Taky zadní "rychloupínák" (pevná osa 12*148mm) je fčíl (při upnutém kole) v nešťastné poloze - trčí tak blbě, že s ním určitě zachytím o první haluz, okoro které pojedu. To ale asi vyřeším zadní osou na imbus 6 (ie. stejně jako už je přední, jen doufám, že něco takového existuje).

A ještě jeden "problém" - zadní kolo je s ořechem SRAM XD (aby na to pasovalo lehké 12-ti kolo SRAM XX1 10-50z) a... ten ořech je neuvěřitělně ale opravdu neuvěřitelně hlasitý, "cvrká" zhruba asitak stejně hlasitě jako dětská řehtačka o velikonocích - je to normální (ie. musím se s tím naučít žít) nebo je v něm něco špatně?

+ Samozřejmě to chce poštelovat brzdy, ale s tím sem tak nějak počítal, že si bude třeba s tím pohrát.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv dub 30, 2020 8:39

Tady je popis těch kol sundaných z bajku, která nabízím k prodeji:

12-ti kolo: SRAM PG-1230, NX Eagle, 11-50, 12-speed
ráfky: WTB STX i23 TCS, 28h
náby: Formula 15x110 front, 12x148 rear w/HG driver
dráty: DT Swiss Champion (Ai Offset dish -rear)
pláště: Schwalbe Racing Ray Performance 29x 2.25 front, Racing Ralph Performance 2.25" rear, AddixCompound, tubeless ready


Najeta loňská sezona = cca 35 výletů á 2 až 3 hodiny = 25-30 km, čili asitak tisíc km.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv dub 30, 2020 13:51

Tak jak na bikeforu, tak i od kolegy (zaníceného) kyklisty sem dostal stejně "blbou" in(g)formaci - Mavic ořechy jsou (schválně) hlasité jak kráva (= řehtačka jaxfiň) - to je teda pro mě těžká rána, no, naučit se žít s tím, že budu jezdit hlasitě jak kolotočář ..... :twisted:

A namazat (vazelínou) se to NEsmí, chjo no ...... [-o<
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod paldo » čtv dub 30, 2020 18:35

pavproch píše:
Nicméně, úplně bez problémů to nebylo.... na brzdových kotoučích sem chtěl ušetřit asi 20 gramů a ušetřím guvno. Místo stávajících celoocelových RT56 sem koupil o pár gramů lehčí RT76 s chliníkovým jádrem a ... guvno, to jádro neprotočím na kole vůči brzdovému třmenu.


To mi trochu nie je jasné..... akože nemáš v prasiatku medzi platničkami miesto na kotúče?
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 1, 2020 11:28

Ne, překáží tam nosič třmenu (vadí mu to "vystouplé + tlustší" hliníkové jádro kotouče).

Z jiného soudeku: Chjo no, do guvna, keré nesmrdí, sa nešpárá.

Bajk i po výměně kol krásně řadil všech 12 rychlostí. Neska ráno (než začalo scat) sem vyměnil řetěz (loni na konci sezony sem ho měřil, byl ještě fpoho i přes najetých ca 1000km, ale když nové 12-ti kolo, taxem tam dal i nový řetěz, ať to 12-kolo neprzním polovytaženým řetězem). Stejný typ řetězu, stejná délka (počet článků). A bajk přestal krásně řadit - ať to nastavím, jak to nastavím, tak vždycky buď neřadí pěkně dole (na malých kolečkách) nebo naopak nahoře (na velkých). Ale všech 12 řadit nahoru i dolů pěkně nebude. Mně mr*ne.

Že já blb do toho gabal....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 1, 2020 12:18

pavproch píše:To sem z toho jelenec.... zadní osu mám pevnou, 12*148 boost a mám tam "quick release" na jednom konci, na druhém je závit a matice (která přitahuje mj. i nosič šaltru k rámu) a na tý matici je napsáno M12*1 (neměřil sem ale závit).

Fčíl sem prohledával weby "pevná osa 12*148 M12*1" a nenašel ani jednu, všechny co sem našel byly sice 12*148 ale M12*1,5 nebo M12*1,75.... hledám blbě nebo tam fuckt mám takový atyp?


Sem neska to zadní kolo ještě jednou rozhodil, abych tu osu přeměřil a je to tak, je to total atyp: nába je standardní 12/148mm ale celková délka osy je 171mm a závit je opravdu M12*1.

Čili nesehnatelné, budu to muset teda vymyslet jinak, aby ten "quick release" netrčel blbě do prostoru (a chytal se za větve apod.).

Potřeboval bych tu osu prodloužit nebo zkrátit o cca půl otáčky quickrelease = cca 0,5mm. Takže se du zavřít do garáže a "sochat" podložku s dírou 12mm, vhodným venkovním průměrem a tloušťkou 0,5 mm.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 1, 2020 12:38

No ty woe, strojař ynženýr..... až fčíl (při asi osmém rozdělání osy zadní náby) sem zistil, že ta páka "quickrelease" je na tý ose na šestihranu a lze ji tím pádem přesunout do takové polohy (á 60st) aby nepřekážela/netrčela do prostoru.

Takže vyřešeno a sypu si vagony polela na hlavu, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 1, 2020 16:37

Tak to moje (nepěkné) řazení má pokračování a (možná) i řešení.

Sem neska proti všem svým pravidlům chování (a fčíl zato pykám, je mi blbě) vyrazil odpoledne na bajka, dvě hodiny sem kroutil nohama proti kopcu a pak i zkopca (a to vím, že tělo snáší in(g)tenzivní pohyb jen ráno, odpoledne už ne). Fajný výlet tady po okolí, docela sem si máknul (proto mi je fčíl blbě) a vypozoroval, jak proč a kdy to řazení blbě řadilo: 11 ze 12 koleček chodilo z 99% pěkně (nahoru i dolů) a beze zvuků (to 1% si sedne časem samo, doufám), jen 11-té kolečko (druhé největší) furt štrachalo, prskalo, řetěz skákal atd. Prostě na šlak trefení.

Taxem doma po návratu, sprše atak vzal plochý šroubovák a lehkým násilím /páčením (lehce = pár desetin mm, pěkně poctivě zub po zubu) zvětšil vzdálenost / rozteč 11-tého (ocel) a 12-tého (dural) kolečka, 1 až 11-té kolečko tvoří jeden celek a 12-té (největší) je k nim zezadu přišroubované (nebo nanýtované, nevím).

Krátká zkušební jízda tady okolo baráku mi vlila optimismus do žil: zdá se, že fčíl řadí pěkně už všech 12 koleček, asi tam fuckt byla nějaká poblbaná rozteč toho 12-tého kolečka). Uvidíme při příštím výletu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » sob kvě 2, 2020 9:06

Máš dobře nastavený dolní doraz na přehazovačce? Šířka náby na nových kolech může být lehce odlišná od starých. Nebo trochu ohlá patka přehazovačky. U 12-ky je potřeba ji mít precizně rovně. Okem to ale nepoznáš.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 2, 2020 11:59

Dorazy i odklonový šroub mám smaozřejmě naštelované správně. Pičaté zvuky z 11-tého kolečka byly neska po fčerejším páčení šroubovákem tak ze 3/4 minulostí, taxem to neska po výletě ešče raz znásilňoval šroubovákem a doufám, že to už bude ok. Asi fuckt to 12-té (duralové) kolečko bylo nějak moc přitažené k ocelovému tělu 1-ho až 11-tého kolečka.

Neska ráno sem (hned jak přestalo scát) zase kroutil nohama proti kopcu a je to teda neskutečný, ale opravdu neskutečný rozdíl, esli sportuju ráno nebo až po obědě - fčera při max výkonu proti kopcu sem myslel, že se kantnu (a následně mi celý večer bylo blbě), neska ráno (jako vždy) to sice taky byla fuška (mnohde sem musel vydýchávat / tlačit bajka proti kopcu), ale krásná fuška a bez nelibých pocitů. I fčíl mi je mi (sic unavěně) OK.

Po dvou výletech s hlasitým cvrkem Mavic Instant Drive 360 sem si na hlasit cvrkání už tak zvykl, že mi už nevadí, zato ptáčkům a zvířátkům okolo jo. Čili se cvrkem už nic dělat nebudu (ani ho mazat spešl Mavic mazivem - sem dostal na AF.cz tip, kuju, možná v zimě, až nebudu mít co dělat).

Jo, a přední plášt Schwalbe Burt se jeví velmi příznivě, jede snadno a přitom i v terénu (na mokrých kořenech a tak) neklouže. Zadní Ričí Z-max je klasika, tam sem problémy nečekal (a taky nejsou), hrabe to fest a dobře drží (halt ale vzorek moc nevydrží). A 2,1" na to moje bajkování (nejezdím žádné extra trailové sjezdy, na to sem moc gramlavý) sou dostatečné, 2.25" neb širší nepotřebuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte kvě 5, 2020 13:58

Prosím o radu znalejší: Mám bajk Canondale FSI Cabroň5 (MY2019), potřebuju si ověřit, že střed (BB), který je v mém bajku nalisovaný (vypisuju z prospektu k mému bajku: Cannondale Alloy PressFit30) je vlastně střed typu BB30 ?!? Je to tak? Nebo se pletu? (Rozebírat a měřit se mi to nechce resp. asi bych stejně nic nezměřil, dyž je to pressfit...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » úte kvě 5, 2020 14:09

A pytas sa kvoli vymene klik nebo kvoli vymene BB?

EDIT: No rovno ti odpoviem. Co sa tyka ramu, tak to stejne nie je. Co sa tyka klik tak ano. Inak povedane PF30 stred nedas do BB30 ramu a naopak. Ale PF30 kliky das do BB30 stredu a naopak.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte kvě 5, 2020 15:04

Kuju.

Uvažuju na klikama (SRAM) a tam jsou na výběr kompatibility buď BB30 nebo DUB. Takže už vím, že BB30.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 7, 2020 13:28

pavproch píše:kuleno neprotestovalo (kuju... :prayer: )


Hmmm, tak už je to tady zas - ta potfora už zase bolí jak čert, víc fklidu než při pohybu. Že já nemožu mít ani lyžařskou ani bajkerskou sezonu bez "peklíčka" v hlavě (která část těla se zase popsuje a esli to popsuté vydrží a umožní aspoň nějaký sport nebo ne).

Chjo no, já chcu být mladý a zdravý.

:twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika