Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 29, 2023 17:58

apuka píše:Z Tveho a meho popisu tak trochu videt, kdo kde jezdi - ja sice v aute, bo kolo ani nemam, Ty na kole, ale myslim, ze to dulezite je nezavisle na dopravnim prostredku.Proste, pro Tebe fajn 1,5m - ale nekde, nejspise na sirsich okreskach, pro mne je to nekdy o hubu, spise toho cyklistu prede mnou a o trpelivost moji, kdyz neni kde a jak predjet.

Já jezdím na kole, autem taky, ale málo.
Já těch 1,5m nevyžaduji. Spíš to chápu jako prostě, že tě má trochu objet a né tě škrtat zrcátkem. Pochybuju, že to reálně policisti nějak řeší a dohlíží na ten 1,5m.
Já taky nemám problém sjet mimo silnici na okreskách a jet tím štěrkem, aby za mnou nejela kolona. Už jen kvůli sobě, protože dost často řidičům dochází trpělivost a nebezpečně předjíždí a kdo by případnou srážku nebo snaze vyhnout se střetu odnesl nejvíc, bych byl já.
Autobus jsem v kopcích v serpentinách už taky pouštěl, protože by se za mnou táhl půl hodiny. Stejně tak i Tatru. Mě baví, když mi pak poděkují blikačkama. Ale když vidím jine cyklisty, tak občas přemýšlím, jestli neberu až moc velké ohledy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4366
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon kvě 29, 2023 18:49

Dromedaro píše:U těch bezduší mi taky přišlo na prd, že je tam důležitá kombinace toho ráfku a pláště. To jako, že koupím pláště za cca 3 tisíce a zjistím, že to s mým ráfkem nefunguje, tak budu muset koupit nový ráfek nebo zase nové pláště? A pak mít teda omezený výběr? Taky mi vadilo, že s bezdušemi nevyužiji plnou životnost těch plášťů

Kupuješ kola podle toho, jaký pláště chceš jezdit. Výrobci na to maj tabulky, co se hodí, dle rozměrů ráfku vs rozměru pláště. Podle toho to poznáš. Případně se prostě zeptáš koloshopu, zda se to k sobě hodí.
Využiješ plnou životnost těch plášťů. Sjetej vzorek negativně ovlivňuje jízdní vlastnosti, prostě spotřebák jako řetěz, vyměnit, jak se sjede. Nevím, proč bych měl na kole teď už za 80k jezdit na mrtě sjetejch pláštích...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » pon kvě 29, 2023 18:50

booze píše:Ještě jsem tam dopsal odkaz nějaké Selle, ale nevím jestli to je ono.
Můžeš se prosím podívat. Dekuji
https://www.axit.cz/d159739_selle-smp_sedlo_extra_uni/
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon kvě 29, 2023 18:54

Dromedaro píše:Jen mi teda za 4dny klesl tlak o 0,30baru. To je dost.

Po 6 dnech mám bezduši furt stejně tvrdou, jak jsem to nahustil napoprvé. Mám radost, že to nádherně těsní, ne jako ty předchozí kola..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 29, 2023 19:04

Etheric píše:Využiješ plnou životnost těch plášťů. .

Četl jsem v recenzích, že třeba po 3tisících km už museli plášť měnit, protože už nedržel tlak, i když na duši by s tím mohli třeba ještě dalších tisíc km jezdit, protože ten vzorek byl ještě použitelnej. Ptal jsem se tu na to a tady jste to potvrdili, že to tak je.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4366
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon kvě 29, 2023 19:09

Mám v tom plášti nějakou výztuž, ta by to měla podržet a ten novej tmel může líp tmelit. Uvidim. Zatím dokonalost.
Ve čtvrtek má být 23 stupňů a vítr jen okolo 6km/h, tak bych rád výlet po všech osmistovkách Žďárských Vrchů třeba, nebo něco delšího převážně mimo asfalt, bude fakt nádherně.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » pon kvě 29, 2023 20:16

@Etheric
to máš těžký - dneska se kradou i tato - jsou těžká, tekže za ně ve sběrně dostaneš více :lol:
jinak, jistěže na něm musím upravit i styl jízdy, budu jezdit důstojně a budu jezdit víceméně po silnici... na ježdění do rokle ho nemám :wink:

apuka píše:Ale no, to neni zadne retro retro? Vzdyt to ma i prevody .....

nezklamas... a četl jsi, co jsem tu psal předtím, co tomu předcházelo? A jaks přišel na to, že retro kolo nemůže mít převody...? :roll:

@Dromedaro
úplně v plánu to nebylo, ale celkem se to tak sešlo (sedlo jsem měl doma), k tomu hezké počasí... ty zásahy nejsou složité (pneu, sedlo, madla, světlo) není čas ztrácet čas
:wink:
Naposledy upravil Quido dne úte čer 6, 2023 8:16, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » pon kvě 29, 2023 20:19

booze píše:Může mi někdo prosím poradit nějaké turistické sedlo?
....


za mne je sedlo vysoce individuální záležitost... zkoušet a zkoušet... já jich měl asi 5 či 6, než si sedlo sedlo :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod booze » pon kvě 29, 2023 20:43

zonn píše:Tohle sedlo nevim, mam Selle SMP extra a na zminene problemy mi to funguje.

@zonn díky moc za nasměrování. To je ono jen jsem myslel... :roll:
Takže objednané a jsem zvědavý jak to pojede. Díky moc
:smt023
Quido píše:za mne je sedlo vysoce individuální záležitost... zkoušet a zkoušet... já jich měl asi 5 či 6, než si sedlo sedlo

Nestras vyzkoušel jsem zatím tři a všechny měly stejný efekt. :smt022
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » pon kvě 29, 2023 21:56

@booze
třeba ti tohle sedne :supz:

ale zase jsem na každém najezdil pár stovek km, jen tom nebylo ono... a ani nebudeš chtít vědět, které mi nakonec sedlo nejlíp - měl jsem i dost drahá sedla a nakonec jsem skončil s Wittkop TWIN MEDICUS za 3 stovky
:-..
Naposledy upravil Quido dne úte kvě 30, 2023 12:54, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » pon kvě 29, 2023 22:51

@booze: neni zac, tak at slouzi ke spokojenosti ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 30, 2023 4:31

Kterej obchod má takový to měření, že si sedneš a změří ti pozadí, načež doporučí vhodný sedlo? Teď si nemůžu vzpomenout. Rád bych to zkusil. Sedlo fakt po netu kupovat nebudu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » úte kvě 30, 2023 5:37

Za mě nejlepší turistické sedlo, co jsem zatím měl (a mám teď) je toto. A eshopu azub ti ho dokáží i za zálohu půjčit na vyzkoušení.
Není to ultralight, je to přesně naopak. Má skoro půl kila, ale jsem za něj moc rád. A to jezdím bez cyklovložky :wink:
Další varianta je nechat si udělat sedlo na míru třeba od Podsedla. Tam se bavíme ale ještě o úplně jiné ceně...
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 30, 2023 6:26

To vypadá moc tvrdě. A je to těžký. Já chcu "pěnu".. Nějaký menší, mám malou prdel, uprostřed může být díra..
Určitě nebude nutný dělat sedlo na zakázku, z nabídky musí něco vyhovovat..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » úte kvě 30, 2023 6:33

Tvrdě - to je právě ten omyl :wink: Dělají i užší C15 a C13. A i bez díry.
Ale pro tebe to nebude ultralight :wink: :twisted:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 30, 2023 6:44

Zdéňa píše:Tvrdě - to je právě ten omyl

Právě proto to chcu kupovat v kamenným krámě, z obrázku tvrdost fakt nepoznám
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » úte kvě 30, 2023 6:53

Já to chápu :wink:
Jen píšu, že třeba Azub má možnost si sedlo půjčit.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 30, 2023 7:15

Má k půjčení jen několik modelů. Já hledám něco trochu jiného... Více polstrování.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » úte kvě 30, 2023 7:50

Etheric píše:Kterej obchod má takový to měření, že si sedneš a změří ti pozadí, načež doporučí vhodný sedlo? Teď si nemůžu vzpomenout. Rád bych to zkusil. Sedlo fakt po netu kupovat nebudu

dokud neujedeš aspoň 15-20 km, tak to spolehlivě nepoznáš...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod booze » úte kvě 30, 2023 11:32

Quido píše:nakonec jsem skončil s Wittkop TWIN MEDICUS
:-..

neco podobne jsem nasel na Mall. Uvidim jak to dopadne.
zonn píše:@booze: neni zac, tak at slouzi ke spokojenosti ;-)

snad to sedne na prvni dobrou. Celkem me prekvapilo, kolik sedel se dela.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » úte kvě 30, 2023 12:52

Ad sedla: Booze, ja jsem v nektere cykloprodejne v OV videl, ze primo na prodejne meli specialne na vyzkouseni (nejspise na miste) mnoho sedel, co prodavali. Proste takove, s nadsazkou receno, testovaci centrum, meli tam napr. ruzne od Stella It.. Jsem ale zadal do goolgu testovani sedel na kolo a vysla fura ruznych po cele republice. Tak muzes zkusit nejake najit v blizkosti. Alespon na prvni vyzkouseni, neco si potom muzes pujcit na delsi testovani.
V Ov to dela napr. Madeja, Mojekolo, MikeBike, ... kazde to "svoje", co prodava, tak v pripade tech prvnich dvou to mas jen kousek od sebe na vyzkouseni dost modelu.
--------
Quido píše:nezklamas... a četl jsi, co jsem tu psal předtím, co tomu předcházelo? A jaks přišel na to, že retro kolo nemůže mít převody...?
Jo, nezklamal - jsem zase reagoval presne na zaklade toho vseho, co jsi predtim postoval :wink:. Sam jsi tam daval fotky kola bez prevodu. No a popravde receno, z tech klasickych "retro" kol (mysleno to co bylo "tehdy" dostat u nas, Velamos, Ukrajina) do mesta jich teda moc prevody nemelo, vsechny se brzdily otocenim pedaly dozadu. Ale jo, i Esky a Favority jsou vlastne "retro" kola - jen by nesplnily Tve jine pozadavky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16590
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » úte kvě 30, 2023 13:15

@apuka:
OMG, pokračuješ stále stejně - neustále vytrháváš jednotlivosti a nesleduješ kontext; třeba: psal jsem o retro vzhledu a žádné kolo bez převou jsem tu nedával, anebo moje první otázka k této věci byla "Jezdíte někdo městské nebo retro kolo?"...
Takže co tu vlastně rozporuješ? Vytvořil sis vlastní "problém", který mi snažíš podsunout, a nakonec rozporuješ jen své vlastní představy o tom, co jsem podel tebe měl napsat - ale nenapsal...
](*,)
...a vlastně jen prozrazuješ, že ani nevíš, co je převod, a pojem "torpédo" ti zřejmě taky nic neříká... atp.
...kdyby ses například podíval pořádně na to první kolo, jehož obrázek jsem tu postoval, zjistil bys během chvilky googlování, že to je současné, moderně vyráběné kolo Kellys postavené na hliníkovém rámu se současnou planetovou převodovkou (Shimano Nexus / 7 speed) a se současnýma brzdama V-brake, atd.
:wink:
Naposledy upravil Quido dne stř kvě 31, 2023 12:14, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » úte kvě 30, 2023 13:23

jak jsem slíbil, tak jsem udělal a jel jsem dnes na tom pseudo-retro kole (aby byl apuka spokojený) - já mu říkám Emil - do práce; byl teda dost protivítr, ale dalo se, mám to lehce z kopce, převážná část podél řeky po proudu - průměrka 18 km/ hod, maximálka 29 km/hod... takže ok, baví mne ten vzpřímený posed a jízda na pohodu.... :wink:
asi ho začnu mít rád
O:)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » úte kvě 30, 2023 14:11

=D>
Ty retro (hlavně tedy městská) kola jsou dělána kvůli tomu pohodlí. Na nich člověk nejezdí rychle (tich tvých 18 je až až), nejde o sport, ale o dojíždění za prací.
V Čechách pod pojmem kolo si člověk hned představí zpocený dres a horské kolo. Na západě se častěji kolo používá jako dopravní prostředek (do práce, na nákupy atd) tam je ten vzpřímený posed, pomalejší rychlost příjemnější.
Já mít práci v okruhu 20 km tak jezdím na kole skoro furt. :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod booze » úte kvě 30, 2023 14:58

@apuka díky za info to jsem ještě u nás neviděl. Zas si nedokážu představit, jak bych simulovat na prodejně 20km jízdy na 20ti sedlech :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » úte kvě 30, 2023 15:02

Některé značky maji testovací sedla a půjčí ti je třeba na vikend. Plus se da nekde změřit šířka sedacich kosti a podle toho vybrat. A pak jsou tu třeba Posedla, kde ti sedlo vytisknou na míru
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 30, 2023 15:08

To je věda se sedlem.

Quido píše: já mu říkám Emil

:D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4366
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 30, 2023 15:10

Jo, nechám si vyrobit na míru sedlo za 11k abych zjistil, že je moc tvrdý a tudíž nepoužitelný.... Tohle musím předem ohmatat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » úte kvě 30, 2023 15:32

Když bude sedlo přímo na míru tak se tvrdost/měkkost neřeší. Měkká (třeba gelová) sedla fakt nejsou potřeba, když je to sedlo vybrané správně dle zadku.
Mít volných 11 tak do toho jdu asi hned.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod booze » úte kvě 30, 2023 15:32

Ty jo vytisknout si sedlo mě nenapadlo wooow.

Četl jsem někde že sedlo musí být spíš nakloněné dozadu, než dopředu, což si myslím, že je blbost.

A toto je šílené
https://allegro.cz/nabidka/flexibilni-s ... PQQAvD_BwE
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika