Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 7, 2022 17:17

Když sem ještě jezdil duše, často sem musel lepit díry (odhadem 3-5x za sezonu) a používal sem (celkem s úspěchem) tohle.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 7, 2022 17:30

:prayer: Ano, to jsou ony, které jsem myslel. Super, že se ještě prodávají.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4395
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob kvě 7, 2022 19:30

Jj, taky tohle používám. Sice vozím náhradní duši, ale většinou lepím. Za poslední 2 roky jsem lepil asi tak dvakrát.

Na posledních pláštích (Continental Speed King CX) je od září 86 výletů a 2500km bez jedinýho defektu. :supz:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 8, 2022 5:16

To já mám bez defektu duše přes 10k km na několika různých kolech a gumách :) Čím to bude, může hrát roli moje váha? Nebo su jen lucker?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned kvě 8, 2022 11:05

Asi neprojíždíš různý ocelový obruče koukající ze země, různý upadaný kovový díly z aut a tak. Moje kola to vždy zaručeně prorazí.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned kvě 8, 2022 12:34

Tenhle víkend to envyšlo, přes týden slibujou "léto", asi píchnu práci.... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned kvě 8, 2022 22:12

Jojo, prima to bylo, I jsem se trochu přismahl.
Včera 50 km / 1200 m uphill, dneska už jen 16 km k brankám, kde měly děcka kontrolní průjezdy na kanohehe, 2x protivodu a 2x povodu. A pak zase zpátky do tábora. Ale i tak pěkných 486 m uphill.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » ned kvě 8, 2022 22:25

Dromedaro píše::prayer: Ano, to jsou ony, které jsem myslel. Super, že se ještě prodávají.


Pozor! Abys nebyl zklamaný!
Někdy mají modrý okraj. :-)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon kvě 9, 2022 7:58

Jináč o víkendu oba dny luxusně, takže jsem byl.

A už i teď mi praží slunce na monitor a teploměr je na 15C, takže tak za hoďku za dvě se vstane od práce, namaže řetěz a vyrazí.

Do konce týdne to vypadá též luxusně. Skoro se mi zdá, že ty teploty začínají vypadat dost brutálně. Středa/čtvrtek - 25C.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon kvě 9, 2022 13:17

Tož jsem na bajku byl, krátký dresík, prostě pohoda. Svítilo, zatáhlo se, pak se zas rozsvítilo, ale jel jsem si jen takovou pohodičku.

Přijel jsem tady pod dlouhý táhlý kopec, kde vím, že je na Garminu segment. Prostě úsek který se měří, měl jsem tam nějákej svůj starej rekord 5:49 na necelý 2km stoupání.

Ze začátku jsem to prostě dal pryč z toho displeje a jel to nejhorší stoupání vcelku pomalu, v půlce kopce mi to nedalo a koukal jak na tom jsem vůči předchozím rekordu a ztrácel jsem asi tak 20 vteřin. Nakonec jsem si řekl, že to přece jen zkusím (nohy byly dobrý). Tak jsem se do toho opřel a viděl a jak ukrajuju ze svýho předchozího rekordu. -20, -15, -10, -5, 0, +5, +10.

Takže jsem to dojel o 10 vteřin rychleji. Potěšilo. Občas ten Garmin človeka k něčemu vyhecuje. Je to fajn zábava.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon kvě 9, 2022 13:26

To by mě nebavilo se honit podle přístroje. Proto třeba už ani nemám cyklokompjútr.

Zítra na 99% píchám prci a pudu. Pokud teda zdraví dovolí, pičasí asi jo:
Počasí v noci (22-07):
Polojasno až jasno, k ránu v údolích ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 8 až 5 °C.
Počasí přes den (07-24):
Jasno až polojasno. Během dne místy přechodně oblačno. Nejvyšší odpolední teploty 21 až 24 °C.

...ráno možná / asi bude dilema jaxe oblíct.... plán v hlavě je (kam a kudma), uvidíme. Kéžby.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon kvě 9, 2022 13:36

Tady je nádherně, až na ty prudký deštivý chvíle :(
Každopádně zítra, středa a čtvrtek bez deště, další týden výhledově ok. Takže mi vymyšlenej termín garanční prohlídky vyjde akorát tak, že budu mít najeto tolik, kolik po mně chtěj.
Jen Zásilkovna mi to komplikuje, brašna odeslána na výměnu ve čtvrtek, chápej ve čtvrtek to opustilo podací místo a stále ještě vratka není vrácena. Ach jo, tento týden nejspíš opět s batohem..

Kolo je jako nový, promazaný, tak nádherně to šlape. Jen jsem musel vycentrovat, či jak se tomu úkonu říká, zadní brzdu. Slyšel jsem trošku škrtání kotouče o destičky. Tak jsem si s tím pohrál, Deore jdou nastavit hůře, než ty, který má Dromedaro /ty mám na starým kole/, ale šlo to za pár minut doslova. Mám velkou radost, že sám umím tyhle věci, jako seřídit brzdy, vyměnit řetěz / převodník / kazetu,... Když jsem se to zvládnul naučit já, může úplně každej, pokud nemá chromý ruce. Když si sečtu ceny jednotlivých, i drobných prací na kole, ušetřím celkem balík :)
Naposledy upravil Etheric dne pon kvě 9, 2022 13:42, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon kvě 9, 2022 13:37

@PP: Já vyrážel po desátý a bylo to na krátkej, asi 18-19C + slunce. Pokud pojedeš v 8 chce to pořád ještě něco přes kolena a paže, ale každý topíme jinak.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon kvě 9, 2022 13:47

Právě, že se chystám vyrážet (relativně brzo) ráno a přijíždět z5 dom už za "hicu". Uvidím ráno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon kvě 9, 2022 13:50

Na krátkej to nebude tak jako tak po ránu, vzal bych si na nohy kraťasy + návleky a dlouhej (teplejší dres).
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon kvě 9, 2022 19:03

Ráno o půl osmý stačily návleky na ruce a neprofuk cyklo vesta, nohy už se daly bez návleků.
Šajnilo už od rána, docela rychle se to prohřálo a teď pozdě odpo to bylo super, žádný extra hic ani na slunci, lehký větřík.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte kvě 10, 2022 10:48

Taxem neska místo práce :bike:

Přenáááádherný výlet, křaťasy, zimní dřes, letní rukavice a letní SPD = bylo to tak akoráth, ani zima ani hic. Parádní okruh přes Soláň a Tanečnicu včetně mého nejoblíbenějšího bočního hřebene z5. Náádhera. A fčíl prcovat.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte kvě 10, 2022 15:14

Doprcováno - sem zarval šponu i za zítra ráno, bo mě to neska tak křasně naladilo (i dyž nezvykle neska po kyklistice "to" kuleno bolí, což nikdy nedělalo), že zítra zkusím repete. Kéžby to zase vyšlo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř kvě 11, 2022 4:23

Chválím eshop kola Radotín. Jedna z brašen, co mi poslali, byla vadná. Taková malinká, špatně viditelná vada, která by se však používáním značně zhoršila. Holt roky praxe výstupní kontroly kvality bezpečnostních dílů :)
"Reklamace" proběhla stylem, že mi byla nabídnuta okamžitá výměna. Poštovné tam i zpět platil eshop, novou brašnu poslali hned druhý den po obdržení "reklamované". Že jsem k "reklamaci" připojil vratku v rámci jednoho balíku, s tím vůbec neměli problém. Druhý den od přijetí vratky peníze byly na účtě.
Velice vstřícný přístup :smt023

Ty rozdíly mezi eshopy jsou do očí bijící. Nevim jak vy, ale já radši nakoupím otrochu dráž někde, kde vím, že v případě jakýkoliv vady nebude problém vše vyřešit k mé spokojenosti..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř kvě 11, 2022 8:10

Možná debilní dotaz - převodník se kupuje jen podle značky, počtu zubů a rychlostí? Nebo se to liší i podle klik? Koukám na to a nějak si s tim nevim rady. Jakože jestli na Deore pouze Deore, nebo tam bude sedět i něco z vyšších řad... :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř kvě 11, 2022 9:12

Převodník se kupuje podle značky (různí výrobci mají trochu jiné profily zubů), podle počtu rychlostí (řetězy mají jiné šírky a tím pádem i šírku zubů), BCD (Bolt Circle Diameter - průměr kružnice kde jsou šrouby na uchycení vůči klikám). Pak to samozřejmě ještě musí mít stejné systém uchycení na kliky.

Co tam máš za kliky ? A co tím chceš získat ?
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 11, 2022 10:07

Etheric píše:Ty rozdíly mezi eshopy jsou do očí bijící. Nevim jak vy, ale já radši nakoupím otrochu dráž někde, kde vím, že v případě jakýkoliv vady nebude problém vše vyřešit k mé spokojenosti..


Já to tak taky dělám. Raději nakoupím o něco dráž někde, kde vím, že mají vstřícný a ochotný přístup a nedělají problémy a průtahy.Ono to kolikrát ve výsledku vyjde levněji. Stejný přístup, který popisuješ, jsem zažil u eshopu skiandbike.cz a pak taky u eshopu, kde jsem koupil teď to kolo, tedy cycology.cz Takže je můžu také doporučit.

Z outdoorových jsou u mě naopak na černé listině bushcraftshop a rockpoint.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4395
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř kvě 11, 2022 10:23

@Tomas: kliky Shimano Deore, je na nich FC-M6100/M6120/M6130 175 TC. Víc tam nevidím.
Co tím chci získat? Náhradní díl, mám možnost mít převodník Shimano 1x12 32z vyšší řady za cenu nižší, než Deore. To je celý. Jen mi jde o to, zda to tam bude pasovat.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř kvě 11, 2022 10:31

pavproch píše:Doprcováno - sem zarval šponu i za zítra ráno, bo mě to neska tak křasně naladilo (i dyž nezvykle neska po kyklistice "to" kuleno bolí, což nikdy nedělalo), že zítra zkusím repete. Kéžby to zase vyšlo.

Vyšlo. Pře-křasny výlet oklikama až k soše a pak sešup dom. Oach! (Ale kuleno zase bolí, na bajku dalo pokoj ale fčíl už zase jo.) :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » stř kvě 11, 2022 10:35

Dromedaro píše:Z outdoorových jsou u mě naopak na černé listině bushcraftshop a rockpoint
Nechtel bys (hlavne o rockpointu) napsat vice? Nejlepe do vlakna Blacklist?

U RP by me to docela zajimalo, proc. Jo, jsou ponekud pomalejsi, obcas maji uvedene "Skladem" na neco, co uz nemaji, atd. - ale toto najdes skoro kdekoliv. Jinak ale nedelaji problemy ani s reklamacemi ani s vratkami. Teda alespon tady v OV - ne kazdy p(r)odavac je uplne sympaticky, ale to uz neni otazka eshopu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř kvě 11, 2022 10:56

Etheric píše:@Tomas: kliky Shimano Deore, je na nich FC-M6100/M6120/M6130 175 TC. Víc tam nevidím.
Co tím chci získat? Náhradní díl, mám možnost mít převodník Shimano 1x12 32z vyšší řady za cenu nižší, než Deore. To je celý. Jen mi jde o to, zda to tam bude pasovat.

Tyhle kliky mají už direct mount, čiže BCD jak jsem ho popisoval u toho už neplatí, protože uchycení je přes ozubení na klice/převodníku takto.

Tak stačí dodržet počet rychlostí (12) a koupit zas direct mount převodník (SLX, XT, XTR) a musí to tam jít.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř kvě 11, 2022 13:21

Kuju za osvětu, jak vypadá "direct mount" od Shimana = je to úplně jiný princip než "direct mount" od SRAMU, blbé je že jsou třeba speciální nástroje, u SRAMU stačí imbus 8 a torx 25.

Sem zapomjééél naspat k tomu nešnímu výletu: první letošní "full summer gear" = jen třičko kr. rukávec, kraťasy, letní SPD, čelenka pod přiblbou a potítka na rukách. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 11, 2022 19:31

apuka píše:
Dromedaro píše:Z outdoorových jsou u mě naopak na černé listině bushcraftshop a rockpoint
Nechtel bys (hlavne o rockpointu) napsat vice? Nejlepe do vlakna Blacklist?

Ok. Rozepíšu to zítra.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4395
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 12, 2022 4:31

@Tomas: díky. Mně se nechtělo to rozebírat, jen abych se podíval..

Došla brašna Restrap. První dojem je, že to spíš vypadá jako poctivej řemeslnej výrobek, než "na odbyt" vyrobená věc. A taky že jo, na cedulce je "handmade in Yorkshire", proto ta cena.. Drysack vypadá taky dobře, už se těším, až vyzkouším stabilitu v terénu :bike:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 12, 2022 8:28

wow, dneska to bylo na pohodu jen v krátkých - čistě letní outfit :D
nějakých 10 dní nazpět byla kosa i s větrovkou
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika