Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pát črc 15, 2016 10:40

@wawrik: Skladnik? Nie je tam ziadne vulgarne slovo. Ak je pre teba "kua" vulgarne, tak sorry teda.

Za druhe ma niekedy rozculuje, ked tu clovek napise vec A ako fakt, a pyta sa na vec B, ale ludia maju len kecy k tej veci A, takze sa tu potom zbytocne tlacha o nicom. Pretoze, ja som ten vak nikomu neradil, ani neodporucal, ani som sa nepytal, ci je to dobry napad. Ja som napisal ako fakt, ze ho kupim. A nasledne, kvoli tomu, riesim zadne svetlo, ze ho musim uchytit inam...

A tvoja otazka "co to urobi s taziskom" mi prisla uplne odveci, pretoze obaja vieme, ze dobre vies, co to urobi asi s taziskom, takze neviem, co si tym chcel docielit...

Ale dobre, samozrejme, ze to tazisko presunie, ale tie nosice su urcene pre ludi, ktory nevozia 20kg na tom bajku, ale napriklad len 7kg. Ono sa do toho ani moc nevojde tych veci, ma to 17 litrov...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod scinkk » pát črc 15, 2016 10:40

Michal82: jasne, klasicke pedaly. Ale je fakt, ze jsem ty zacvakavaci, nevim jak se to spravne jmenuje, nikdy nezkousel, nejak jsem k tomu mel vzdy odpor :) Ale hlavne mam problem sehnat pohodlne boty na chozeni, mit stejny problem jeste kvuli jezdeni na kole, se mi teda nechce :)
A s bavlnenym trikem taky nemam problem, pro me je to porad nejprijemnejsi material a na kole se zas tak nezpotim jako pod batohem, jezdime spis rekreacne, zatim tak do 70 km za den, zadne agresivni tempo nadoraz, takze to nemusi byt elasticke, a snazim se silnicim co nejvice vyhnout, takze o neco mene ostudy :)

Koukam, ze postizeni ala urezany zubni kartacek se da prenest i na dalsi sporty :) tak pozor at to s tim odrezavanim neprezenes :) Ono se da odlehcovat kolo ale i clovek :) I kdyz odlehceni cloveka bez rezani vetsinou vyjde levneji :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pát črc 15, 2016 10:41

@ZbynekN: Praveze tie s tym gumovym upinanim na tu brasnu nepripnes, to musi mat taky ten plastovy klip, ktory prestrcis cez ten otvor...

Takze proste gumove uchytenie je fajn, rychle, ale ked tam budem chciet dat vak, tak tu svetlo sice lahko odmontujem, ale nedam ho na brasnu.

Ked si zas kupim nejake klasicke uchytenie s tym klipom, tak mam na sedlovke pevne namontovany uchyt, a ked budem chciet dat vak, tak ho musim odmontovat, a svetlo potom mozem pripnut na vak...

Proste obe riesenia nie uplne idealne :) Asi budem musiet kupit dve, jedno gumove, na pouzitie bez brasny, a jednu klasicku blikacku na pouzitie s brasnou :)

Na tej vidlici to ale mozem mat stale, akurat u dost tych svetiel co pozeram na nete vobec nepisu, ci sa to tam da uchytit alebo nie, takze z toho nie som vobec mudry...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pát črc 15, 2016 10:48

Grco já čekal že pochopíš že jde o vtip - tedy kola a sedlo budu menit omotávku po ochmataní nějakou barvičku možná, ale že bych brousil kazetu pilníkem a odvrtával díry do rámu....? ;)
Faktem ale je že to těžiště drz dole - na kole je to hodně poznat - doporučuji brašny přes nosič případně i na předek na lehčí věci a nahoru na nosič nandat jen lehké objemné věci.
A nerozčiluj se - dobrou značku na světla jsem ti doporučil i kdyz je za 10 násobek ale jestli budes chtit opravdu světlo dobré stejne budes vybírat z jiné ceny - pokud chces svítit víc chce to světla na externí baterii nebo uvažovat o dynamu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod scinkk » pát črc 15, 2016 10:49

A opravdu je nutne mit vzadu neco vic nez obycejnou cervenou blikacku za stovku? jako chapu kvalitu osvetleni vepredu.
Ja mam takhle blikacku prave s tou klipsnou na te male brasnicce pod sedlem, normalne ji mam danou vevnitr a kdyz ji potrebuji, tak ji vythanu a zacvaknu ji tam (pac jsem jednu uz ztratil :)
Ptam se obecne, pac mi to proste prijde dostatecne.

Hadam, ze kazda takova velka brasna nejak ovlivni teziste, takze jedine co cloevku asi zbude, je tomu prizpusobit styl jizdy. Taky hadam, ze pak neni od veci cast te vybavy dat dopredu, kor kdyz clovek nema odpruzenou vidlici, protoze i normalne bez brasen na lehky prevod neni problem pri zaveru to kolo trochu zvednou na zadni :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » pát črc 15, 2016 10:51

Ta flea ma prave gumový uchyt a do toho se zasune blikacka s klipem.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pát črc 15, 2016 10:51

Michal82 píše:Faktem ale je že to těžiště drz dole - na kole je to hodně poznat - doporučuji brašny přes nosič případně i na předek na lehčí věci a nahoru na nosič nandat jen lehké objemné věci.


](*,)

Kde som sa to dostal? Nerieste prosim vas moje brasny... :D Su to moje brasny, nik ich neradi vam :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pát črc 15, 2016 10:52

@Zbynek: OK, to znie dobre. Diky.

@Scinkk: Ja som si chcel kupit nejaku "poriadnu" blikacku, lenze prave co som pozeral na eshopoch, tak tie kvalitnejsie uz maju nejake tie alternativne typy uchytenie. Klasicka blikacka za 100ku ako vravis by na ten vak uchytit sla, ale chcel by som nieco "kvalitnejsie". Aspon taky je plan zatial... :)

No proste samozrejme v kratkosti ide o to, ze je milion blikaciek v obchodoch, ale mne zas ziadna nevyhovuje uplne na 100% :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pát črc 15, 2016 10:58

A som rozculeny, pretoze neviem najst poriadnu blikacku, neviem najst poriadne blatniky a jedinu vec, ktoru mam vybratu na 200%, brasny, tak to tu ludia zacnu riesit :toimonster:

Samozrejme, jak naschval :)

Takto ten bajk proste bude vypadat

Obrázek
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pát črc 15, 2016 11:48

A takhle nějak by to mělo vypadat aby to bylo funkční - všimni si menších rozdílů v rozmístění.

Obrázek
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pát črc 15, 2016 11:50

Brašny cos vybral jsou pro sportovní třeba MTB co nemají závity na nosič a pro kratší turistické ježdění.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pát črc 15, 2016 13:34

Jezisimaria, hovno by to tak melo vypadat. To je len tvoj nazor. Nemas najmensiu predstavu jak jazdim, co jazdim a co chcem jazdit, ale hlavne, ze vies presne jak by malo moje kolo vypadat...

Kecam ti ja do toho jak by malo vypadat tvoje kolo? Fakt sorry, nepytal som sa ta na rady ohladom brasien, ani kola. Pytal som sa na svetla, ale o tych ty nic nevies, jak si sam povedal, tak si ries svoje kolo a upilovanie picovin a nie moje kolo a moje brasny.

Zas expert do vsetkeho...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Vejvar » pát črc 15, 2016 15:05

Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Skorpion » pát črc 15, 2016 16:47

grco píše:@Zbynek: Diky, zvazim.

Da sa to namontovat na zadnu vidlicu? Ja by som sa totiz chcel vyhnut tomu, aby som to mal na sedlovke...

Este som nasiel toto http://fibreflare.com/collections/fibre-flare-usb/products/fibre-flare-cyclops-h-l-s-hybrid-light-system-red-tail-light, vypada to zaujimavo :)

To, co si vybral vyzera zaujimavo. Ale inak svetla na zadnu vidlicu su celkom naprd. Svieti to kamsi do neba. Ja mam klasicke na sedlovku Smart 321. Je to vykonne a ma celkom psycho "Dancing mode". Niekto este pisal, ze k comu kvalitne zadne svetlo. No tie umieraciky, ktore niektori vozia a vidiet ich sotva z 5 metrov su fakt nanic. Raz som takto jedneho cyklistu skoro zostrelil autom. Zachranila ho reflexna vesta. Tu jeho blikacku som si vsimol az ked som ho obiehal.

S blatnikmi ti asi neporadim. Sam som zhanal nejake a nic poriadne som nenasiel. Nakoniec som nahodou doma objavil svoje 15 rokov stare a maximalne som sa potesil - nieco, co fakt dobre funguje.
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pát črc 15, 2016 17:45

Grco - jako fakt sorry - s brašnama sem taky párkrát jel a jen sem te chtel upozornit na to ze je lepsi tu váhu dat dolejc jak ti psal i Wawric.

Ale sorry no na kole mam jen neco přes slabých 150 tisíc km takže o cyklistice hovno vím jak si správně podotkl.

Takže pardon ze sem ti chtel poradit.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » pát črc 15, 2016 18:26

:lol: nedrazdete grca bosou nohou. Jste si jeste nevsimli, ze mu v Irsku dosly prasky na nervy a asi nemuze sehnat dalsi? ;-)

Hezky odpovidejte jen na to, na co se pta a nemluvte mu do jinych veci [-X :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod DAV » pát črc 15, 2016 18:31

Mne spíše zajímá, co to má Grco za převody, je tedy pravda, že už jsem si 10 let nekoupil nové kolo, ale ta absence předního trojtalíře a existence brutál cirgulárek vzadu je pozoruhodná.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pát črc 15, 2016 19:23

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 15, 2016 19:46

Dovolím si malou vsuvku/odbočení či komentář: na bajku sem začal jezdit už před sametem (vždy trojpřevodník vepředu, vzadu 6, potem 7 a nakonec i 8 koleček), před asi 4 nebo 5-ti rokama sem vybíral nového bajka a i přes výrazný vnitřní odpor a se skřípěním zubů sem pořídil bajka s dvojpřevodníkem vepředu a 10 kolcama vzadu (s myšlenkou, že to brzo vyhodím a dám tam trojtalíř) ... ale ejhle, ono se 2x10 projevilo jako naprosto dostatečné na to moje domácí "bajko-žvýkání".... takže se tiše a teoreticky domnívám (taková malá skrytá podpora grcovi), že zřejmě i single převodník vepředu dokáže (při dostatečném rozsahu desetikolca vzadu) stačit, obzvláště na bajku, který není určen do HC terénu .... O:)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod DAV » pát črc 15, 2016 21:59

Vepadá to zajímavě, ale včil jsem narazil novou osmi kuli a nový řetěz, takže nic. A vůbec o kolik je širší ta desetikule, to tak tipuji, že bude potřeba nový rám, kola, talíř, prostě celé nové kolo, možná zůstane sedlo a zvonek. :twisted:
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » sob črc 16, 2016 6:41

Desetikolecko das na stejny orech jako osmikolo. Jenom ty kazety od sramu s desetizubym pastorkem potřebuji xD ořech. A pro jednoprevodnik se pouziva převodník bez náběhu nebo narrowwide, kde drzi lépe retez
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » sob črc 16, 2016 9:51

@Skorpion: Zacinam vazne uvazovat, ze kupim tie svetla dve. Jedno budem mat na tej zadnej vidlici furt, len nech tam nieco svieti v pripade nudze, a to druhe budem nosit podla potreby....

Co sa tyka tej prehadzovacky, tomu uz ja uprimne vobec nerozumiem na ake kolo to jde dat a na ake nie. :) Ale absencia prehadzovacky vpredu bola jeden z dovodov preco som ten bajk kupil, pacilo sa mi to teoreticky a v praxi som s tym spokojny taky.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » sob črc 16, 2016 9:52

Inak ono to ma vzadu 11 koles, len aby bolo jasno, kedze vidim, ze sa bavite o 10...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 16, 2016 11:15

to desetikolo sem napsal první asi já... sorry, no....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » sob črc 16, 2016 13:15

Z 8 kazety to nejde tuším, kompatibilní jsou 9, 10 a 11 stupňové kazety - výplet je užší aby se to tam vešlo a tyto kazety jdou poté přehazovat s podložkou či bez ní. Pokud má tedy někdo záplety na tyto kazety tak je to snadné a laciné - celá sada stojí cca 12 tisíc - je to tedy cca na úrovni SLX, ostatně i Shimano používá krom 2x11 také 1x11 treba vyšší XT ale sou to sady do tezšího terénu nebo na 29" kola - malé převodníky 30,32,34 mě by to na XC kolo bylo moc pomalé sedelo by mi 38z
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » sob črc 16, 2016 13:16

PS samozřejmně nemusíte kupovat sadu s brzdami, stačí kliky, pastorky, šaltr, smyk, řazení.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » sob črc 16, 2016 13:19

Pokud někdo chce 1x11 na krosku, CX, či tak něco tak ten Sram - sou k dispozici i vyšší sady (pár let) pro fajnšmekry ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » sob črc 16, 2016 15:12

8,9,10 mají stejný ořech. 11 kolo se dá použit taky, ale nesmí to byt sram na xD orech
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » sob črc 16, 2016 17:36

Tyjo bych právě řek že ta 8 tam nepasuje. Ořech pásne kdyz použije o dost levnější kazetu 11-42 místo xD Sram 10-42 - lze snadno vykompenzovat větším převodníkem a lehké je to pořád dost do kopců - malej rozdíl.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » sob črc 16, 2016 18:07

Taky samozřejmě záleží na každém cyklistovi, ja na biku vozil 32 převodník a 11-36 kazetu. Na krosu mam 38 převodník a 11-25 kazetu. Na silnici dvouprevodnik, tam by mi převody chyběly
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika