Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát dub 12, 2024 20:40

Dojeď, ale opravdu v noci z těch bažin neutečeš? Takových hrdinů už bylo... :twisted:
Jestli máš zájem, není problém. Akorát netuším co to je a jestli to může být nebezpečný, ikdyž mi to nic nedělalo, nijak to nereagovalo, neznamená, že to je neškodný. Za tohle nijak neručim, můžu zaručit jen bezpečnej průchod krajinou..

Agresivní smažky a opilci jsou všude, a čím dál víc, je to šílený. Tady u nás ještě v pohodě, o město vedle už je noční procházka zážitek jen pro ty nejotrlejší. Stačilo přes den, co jsem tam zažil v nakupnim centru... Nevím jak to máte v Brně s duchy či co to je, ale násilí tam máte taky hodně, kvůli agresivním smažkám nemusíš k nám, stačí ti několik kilometrů...
Btw, já do nikoho teleskopem nemlátil, natož za jízdy. Jen říkám, že člověka na fetu obuškem nezastavíš. Fakt ne. To ani nemá cenu zkoušet. Jedině několik rychle letících olov.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát dub 12, 2024 20:55

Dromedaro píše:Někdy se do tvého kraje musím zajet podívat. Co tam se děje, to ani v televizi nevymyslí.

Doporučil bych spíše Znojmo. Tam měli živej betlém a někdo jim v noci vytrtkal ovci. Pak bezdomovec lovil flašky z kontejneru na sklo, uvízla mu tam hlava, a někdo ho dvakrát obtáh. To se ani u nás neděje :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob dub 13, 2024 13:57

pavproch píše:Pičasí má tady u nás na V být excelentní (i v neděli poránu), těším se, doufám, že mi do toho to moje NEzdraví nehodí widle. Už sem aji vymyslel kam zítra i v neděli.

Bylo a nehodilo = byl výlet, křasný, letní. Kéžby zítra zas (a paq má bý škaredě a zima).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 14, 2024 12:59

Kéžby bylo = přenádherný pololetní výlet (klasika = Sergač), líbilo se moc. A (snad) první příznak toho, že bych to moh "rozjezdit" - osmý výlet a už se mi podařilo vyjet bez zastavení na vydýchání úvodní strmé/dlouhé stoupání. Hezky! Bajk umytý a fčíl bude ?týden, dýl? spát v garáži, bo má být hnusně/zima.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř dub 17, 2024 15:57

Je to ešče daleko, ale chytá mě beznaděj: Fčíl sem si pročítal předpopičasí na so+ne a (hlavně v sobotu) bude scát. Chjo no.
A dyž náhodou nebude scát, bude třeba vytáhnout zase full winter gear = má být kosa. A já si už tak přivyknul třičku a křaťáskám....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř dub 17, 2024 18:07

Jj, chystám se v Ne, ale vypadá to na pěknou kosu, jak zkraje března, aspoň aby to oblačno vyšlo
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát dub 19, 2024 11:31

Moc to předpopičasí nevylepšili:
Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno, ráno místy doznívající déšť, nad 500 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 4 až 1 °C. Nejvyšší odpolední teploty 7 až 10 °C.

Fčíl při obědě sem dostal nápad - dyž to zítra ráno nepude :bike:, a ani semi nebude chctít vycházkovat v membráně, tak budu buď restovat nebo (pravděpodobněji) strčím juniorův bajk zase do trenažeru a budu točit nohama v garáži.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob dub 20, 2024 12:59

Nešlo a nechtělo se mi = byl indoor. Kdo by to byl býval řek, v druhé půlce dubence indoorovat, ale co už. :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 21, 2024 13:13

Tak i neska (bohužel) indoor, ráno bylo kolem chalupy bílo (fčíl už enem zbytky) a sněžilo (ešče furt tam něco padá). Snad příští víkend už bude líp... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned dub 21, 2024 20:23

Já dnes hodně podcenil oblečení na kolo. Přijel jsem k večeru prochladlý na kost.

Koupil jsem si v Dekáči na zkoušku levnější rukavice s polštářky na dlaních, abych vyzkoušel, jestli to bude mít nějaký efekt na moje ruce, protože mě při delších cestách bolely dlaně z držení řídítek. Měl jsem je otlačené nebo jak to nazvat. A pomohlo mi to. Už s tím problém nemám. Tak je ještě chvíli budu používat a pak koupím nějaké lepší.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte dub 23, 2024 13:28

Sem byl fčíl doma, otevřená garáž a hrabal sem se (bezúspěšně) v Pindici, přitom mi ale pohled padnul hlouběji do garáže na trenažer a juniorův bajk v něm: Zítra bude scát, už asi vím, co budu ráno/dopo dělat (cumlat bonbony přes staniol).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 23, 2024 16:36

Sháněl jsem něco reflexního na batoh, protože když si jej nasadím, tak mi zakryje reflexní vestu na zádech a abych nemusel přes batoh navlékat barevný nepromok. A objevil jsem, že Decathlon prodává toto, to mi přijde dobré a dostatečně velké. Přes den mi i výkonnější blikající světla přijdou málo viditelná na větší dálku.

Reflexní páska na batoh
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv dub 25, 2024 9:07

Konečně ráno bez časných pochůzek, tak jsem zas provětral gravela. Musel jsem ale ráno vytáhnout winter gear vč. zateplených treter. Sice už bylo nad nulou, ale docela čerstvě to pofukovalo.
Řešim pořád lupání v zámku sedla, když měním za jízdy posed - měnil jsem sedlo, hlavní styčný plochy zámku sedla jsem namazal karbonovou vazelínou, aby se to nehýbalo (na sedlovku mi to doporučil přímo výrobce, tohle je podobná styčná plocha), utahoval to momenťákem, a přesto to v tom lupe, jak se to v tom pořád malinko hýbe. Ještě jsem nezkusil máznout poloválečky se závitem, ve kterých se utahujou ty upínací šrouby zámku. Přijde mi, že zvuk není ze styčný plochy zámku, ale z uložení těch válečků, protože při utahování to vrzalo v těch místech.
Jen váhám, jestli tam dát normální bílou vazelínu nebo tam prdnout taky karbonovou. Tak karbonová je na omak něco jako vazelína z jemným pískem, primárně aby se hladký plochy po sobě nehýbaly.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv dub 25, 2024 9:23

Namazat uložení lyžin sedla v jeho těle:
flite.jpg
flite.jpg (37.83 KiB) Zobrazeno 386 krát
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv dub 25, 2024 12:55

to podle mě nevrže, sedlo je nový, ale mrknu na to pro sichr taky
zkoumal jsem to pomalu s lupou, vrzalo to v místech těch šroubů, když jsem zatlačil na špičku nebo zadní část sedla
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 25, 2024 14:29

Taky jsem asi tři týdny zpět řešil, že mi vždy něco luplo a zavrzalo zároveň v kole. Navíc to dělalo dost nepravidelně a v různých situacích. Ale když to dělalo, tak mě to dost deptalo, protože zatímco někdy třeba 10km nic, tak pak klidně při každém šlápnutí nebo pohybu. To byl zvuk, že se i starý babky otáčely, co to jede za rozvrzaný krám. Tak jsem doma promazal co šlo, včetně sedla a přestalo to :prayer: Ale já to jen pošplíchal WD-40.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát dub 26, 2024 13:12

Konečně. Má být zítra i v neděli bajkovatelno, těším se, na zítra už mám vymyšleno aji kam. Otázka je NEzdraví, uvidíme ráno + jak moc bude kosa = co na sebe oblíct.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob dub 27, 2024 15:38

Jo, jo, jo... ráno všechno klaplo = byl výlet křasný, v křaťasoch (+ jarní dřes). A při něm sem vymyslel, kam zítra. Už sa zase těším.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 28, 2024 14:57

Jo, klaplo to zas, ráno byl výlet, plánovaná trasa objeta, líbilo se. Neska už jen třičko. Ve středu má být pořád ešče léto a volno = chcu zas. Pokud..... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon dub 29, 2024 11:56

Po asi dvou letech sem zase viděl svoje ex FSi, nový majitel je spokojen, vše mu funguje a yezdi. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Předchozí

Zpět na Cykloturistika