Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 25, 2022 9:12

Tomas píše:Jinak já jsem taky cykloturista, když nasadím brašny a jedu s tím někam na pár dní.

Máš pravdu, ta moje definice není úplně definice cykloturisty, tak promiň Ethericu.

pavproch píše:nový řetěz před prvním použitím odmastím (vymáchám v benzínu) a potom při provozu mažu Muc-Off Dry Lube -

Jo, já už si tu z tebe vzal příklad a udělal podle tebe to samé, když jsem tu četl, jak se na ty nové řetězy a jejich mazání lepí prach. Pořídil jsem nový řetěz Shimano. Dal jsem jej do zavařovačky s benzínem na odmaštění, potom opláchl vodou, nechal přes noc doma zavěšený usušit a ráno byl na povrchu zrezivělý... ale ta rez šla naštěstí dolů otřením hadrou. Příště to osuším hadrou hned. Stejně mě překvapilo, že to tak rychle chytne rez.

Já mám doma čistič řetězu ve spreji Carlson, ale to by se mi prodražilo to čištění s ním. Na řetěz jsem koupil v servisu spray PRO-T Plus. Chtěl jsem nějaký univerzální, ale přijde mi, že se také na něj lepí celkem prach. Jinak nevím, jak to dělat bez pračky, abych nemusel sundávat pořád řetěz. Zase nemám vždy možnost po druhém až třetím výletě to umýt hadicí nebo konví, pokud teda nechci jezdit do samoobslužné myčky řetez opláchnout wapkou.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4342
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř kvě 25, 2022 9:24

Nový řetěz po odmaštění benzínem už vodou nemeju, nechám volně uschnout (od toho benzínu) = nerezne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř kvě 25, 2022 9:36

Tomas píše:Mohl koupit kolo za 100 a byl na 10ti kilech v základu.

Budu se opakovat, ale koupit cokoliv na mojí postavu je problém. S výjimkou běžeckýho oblečení :)
Myslíš, že jsem nebyl ve více prodejnách a nezkoušel i kola za 100+? Byl a zkoušel, ty měli, to asi moc na dračku kvůli ceně nešlo. Nejlíp mi sedlo to, co mám, už po prvních pár set metrech jsem věděl, že to je ono. Je totiž geometrií téměř stejný, jako jedno, který jsem kdysi měl a který mi vyhovovalo úplně dokonale. Tak jsem hledal podobný a našel. Není co řešit.
Plus je potřeba k tomu kolu koupit doplňky, to dalo taky balík. A ještě fakt, že to, že budu mít 40k navíc jsem se dozvěděl před několika dny ;) Kalkuloval jsem s tím, co mám, i tak to pro mě bylo moc. A těch 40 je náhodný bonus, který do toho můžu nacpat. Víc už do toho dávat nehodlám, to už by bylo na mě moc, ačkoliv bych ty peníze za to rád utratil, ne že ne. Potřebuju cash i na jiný věci, než kolo.
Nesnažím se z traktoru udělat závodní auto, snažím se ten traktor udělat pohodlnější, k čemuž snížení váhy pomůže.
Snad jsem to vysvětlil pochopitelně, jestli ne, řekni prosím.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 25, 2022 9:44

Etheric píše:Já nemám kam peníze dávat, investovat nebudu a nechat je jen tak válet nechci, ztrácí rychle hodnotu. Rekonstrukce taky neplánuju, ani rodinu, takže klidně můžu dát 38k za dvě kola. Nevim, co bych s těma penězma dělal

Etheric píše: Víc už do toho dávat nehodlám, to už by bylo na mě moc, ačkoliv bych ty peníze za to rád utratil, ne že ne. Potřebuju cash i na jiný věci, než kolo.

To si trochu odporuje :)
Ale jinak v pohodě, nechci ti do toho kecat, je to čistě tvoje věc.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4342
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » stř kvě 25, 2022 9:51

Etheric píše:Podle trenéra, se kterým se znám odmala.

Aha. Spis podle ceho trenujes? Tempa? Tepu? Podobne principy jsou i na kole.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř kvě 25, 2022 9:52

Etheric píše:Je totiž geometrií téměř stejný, jako jedno, který jsem kdysi měl a který mi vyhovovalo úplně dokonale.

On i ten Rock Machine dělá to co máš ve vyšší výbavě, ale holt si koupil levnější a těžší.

Etheric píše:Nesnažím se z traktoru udělat závodní auto, snažím se ten traktor udělat pohodlnější, k čemuž snížení váhy pomůže.

Hlavně ty tvrdý/tuhý karbonový kola z toho udělají fakt etalon pohodlí :D

Dromedaro píše:Ale jinak v pohodě, nechci ti do toho kecat, je to čistě tvoje věc.

Asi tak, hlavní je nekecat a jezdit. Na zbytek sere pes.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř kvě 25, 2022 9:56

@Dromedaro: nic si neodporuje, bo neznáš moji specifickou finanční situaci, můj životní styl, mou práci a brigády, tak chápu, že ti to nedává smysl. Své finance rozebírat nebudu, zpět ke kolům - špatně jsi to počítal. Původně jsem měl na kolo 60 + jsem počítal, že za doplňky dám ca 15. S tím jsem do toho šel, vzhledem k situaci to bylo nejlepší řešení (a je i teď, když mám 40k navíc). Mít tenkrát 100, stejně bych to kolo koupil a nechal přeměnit na lehčí díly rovnou v krámu ;)
Prostě těch 40 přišlo jako bonus. Ber to jako něco na způsob, že vyhraješ 40k v loterii a chceš je dát do kola. Ale ocaď pocaď, 100 a konec, na větší utrácení už nemáš, můžeš utratit jen ten bonus. I tak, kolo za 100k..Pro člověka jako já je to fakt kurefskej balík, v současný situaci by mi to stačilo na rovný rok života (bydlení, energie, jídlo).

Nejsem "cyklista" který jezdí na výkon, trénuje, to ne. Ale jezdím často, nejen víkendy, většinou kratší /do 50km/,občas na delší /100+/ výlety. Prostě dayhiker s pohonem, tak bych se asi definoval
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř kvě 25, 2022 10:00

@Tomas: vím, dělaj kola s tím stejným rámem v lepší výbavě jenže:
a) neměl jsem na něj a nemohl jsem tušit, že "vyhraju" 40k
b)nebylo dostupný s prognózou "netušíme, kdy bude"
c)chtěl jsem jezdit už letos, kdoví, jak to bude s koly další sezónu a o kolik zdraží, kdo ví, jestli vůbec další sezónu budu schopen jezdit, shit happens, víšjak...

Su s tím kolem maximálně spokojenej, jen mu chcu trochu odlehčit, když se mi naskytla ta možnost
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř kvě 25, 2022 10:04

@ZbynekN: podle tempa a svého těla
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř kvě 25, 2022 10:11

Tomas píše:Hlavně ty tvrdý/tuhý karbonový kola z toho udělají fakt etalon pohodlí :D

Nad tím jsem právě přemýšlel a před koupí si chtěl vyzkoušet, byť v půjčovně 100km daleko. Dát 38k naslepo, to ne. Jestli je to opravdu tak tuhý, tak to radši koupim lehčí vidle, karbon sedlovku, karbon řidítka a beztak zbyde i na ten představec
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » stř kvě 25, 2022 10:23

Etheric píše:@ZbynekN: podle tempa a svého těla

Tak uplne stejne jezdi na kole. Nemá cenu řešit nejaky pásma a další. Zkušenost s tréninkem mas.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř kvě 25, 2022 17:37

Zítra zahr návštěva, fpátek taky musim být fprci, ale na víkend to vypadá dobře..... teda až nato, že bude kosa = bude třeba zase kyklohadry a boty do "studena", ale co už..
Předpověď na sobotu (00-24):
Skoro jasno až polojasno, během dne přechodně oblačno a na severu kraje lokálně přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, nejvyšší denní 15 až 19 °C.
Předpověď na neděli (00-24):
Jasno až polojasno, během dne přechodně oblačno a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, lokálně přízemní mrazíky, nejvyšší denní 14 až 18 °C.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř kvě 25, 2022 17:45

Já se zítra ráno chystám na silnici, jen co vypravím děcko do školy. Už se těším :D

Zvažoval jsem ještě dnes gravel, protože přestalo kolem poledne pršet a vcelku to všude uschlo a svítí, ale jsem rozlámaný. Tak si to snad vynahradím zítra.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 25, 2022 19:41

Chci se zeptat na jednu věc u řídítek a možná se budu ptát hloupě... Dívám se, jaké se dělají ty širší a není mi úplně jasné, jestli ty řídítka mají nějaký standardizovaný průměr. V místě pro uchycení představce jsem si všiml, že ty rozměry se liší (25,4 / 31,8 a 35mm), ale jak je to se zbytkem? Ale asi to musí být nějak standardizované kvůli tomu, aby na různá řídítka pak šly uchytit brzdové páky, přehazky atd. Kvůli nim se ptám i dalšímu příslušenství a průměrům objímek. Abych teď něco nekoupil a pak nemusel kupovat nové, protože to na nová řídítka nedostanu. Já mám teď v místě pro představec 31,8. Můžu pak na takový představec dát řídítka s 35mm? To by asi neměl být problém ty tři milimetry.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4342
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tor88 » stř kvě 25, 2022 23:40

Etheric píše: tak to radši koupim


Zapletený set střední třídy.Treba DT Swiss je za pár peněz dost muziky. Jak se tedy dají teď sehnat.
Za ušetřený peníz nášlapy a tretry :wink: Ty tě výkonnostně posunou mnohem dál než pár stovek gramů dolů. Rozhodně se nevozí jen na silnicí. Ja se bojím naopak bez nich. Rozdíl držet kolo ve dvou bodech a nebo čtyrech. Nejsou to klipsny když "trefis strom" katapultáž je bez kola :mrgreen: Jasný asi každý s nima lehnul než přestal myslet na vypínání se. Ti "šťastnější" s publikem efektivně v křižovatce před auta :D Hledej přenos síly tretry na pedál + hlavně kruhové šlapání a překonání mrtvého bodu.
Tím se dostáváme nazačátek... Poté je ale důležitý i správný posez. Nelze to kompenzovat šlapáním "patou". Mě třeba SPD neseděli (moc velká fixace) šlehače zase opačný extrém. Já jezdím i na bajku Time
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 26, 2022 3:57

Promiň, ale kolikrát mám opakovat, že tretry a nášlapy ne? Je mi jasný, že je to technicky lepší, lepší využití energie, ale prd platný když jsou ty boty pro mě nepohodlný a vysloveně životu nebezpečný. No way. Tretry a pohory mi přes práh nesmí ;)
S DT Swiss si pomůžu jak? O několik málo gramů? Je to taky dural. Co jsem se ptal v krámu, bylo mi řečeno, že měnit dural za jinej dural mi pomůže velice málo a může mě to stát nesmysl, podle toho, jaký kola koupím, že když už, tak měnit za karbon a když nebudu chtít měnit dural kola za karbon, mám šetřit váhu na jiných částech kola.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv kvě 26, 2022 6:29

Dromedaro píše:teď v místě pro představec 31,8. Můžu pak na takový představec dát řídítka s 35mm? To by asi neměl být problém ty tři milimetry.

To tam nedáš, musel bys vyměnit představec, ty tolerance jsou tam prakticky nulové. Vůbec se vyprdni na 35mm řidítka, to je na downhill a podobný ptákoviny, tvrdý/tuhý řidítka pro ostrý borce (mnohdy však můžou být i lehčí než užší "obyčejná" řidítka - větší průměr trubky znamená větší pevnost, tudíž trubka nepotřebuje tak tlustý materiál).

Kup normálně 31.8mm.

Včíl vyčkávám u čaje a za chvíli bude bajk, teploměr leze nahoru ale dost líně. Zatím "jen" 11.4C.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 26, 2022 7:49

Tomas píše:To tam nedáš, musel bys vyměnit představec, ty tolerance jsou tam prakticky nulové.

Ok, jsem si taky říkal, že nebudu vymýšlet kraviny a dám tam to, co tam je teď za průměr.
Ten představec právě měnit není potřeba, má to být hliník, ale váží jako karbonová, co jsem se tak díval. Kdoví, jestli to není v tom popisu nějak špatně popsaný. Má 133g. Ale ty karbonový řídítka, to jsou teda dobré pálky. Jste tu psali Ethericovi, že vymění sedlovou tyč, představec, řídítka za karbonová za pár tisíc na odlehčení, ale jen ty karbonová řídítka se pohybují mezi 4 - 7 tisíci, co jsem se tak zatím díval. A to Etheric by určitě vzal ty za 7 tisíc protože o 5 gramů méně :D

Chtěl jsem zkusit zvážit ta svá řídítka, ale ani za nic jsem z toho včera nemohl sundat ty gripy, takže jsem ani nemohl sundat ty páky. Ty gripy, to je tam tak narvaný, že to nejde stáhnout a nechci to nějak páčit, aby to neprasklo.

Tomas píše:Včíl vyčkávám u čaje a za chvíli bude bajk, teploměr leze nahoru ale dost líně. Zatím "jen" 11.4C.

Taky se těším až opět vyrazím na kolo. Nevím, jestli mám zkusit vyjet už dnes nebo ještě počkat do zítra, když jsem po té nemoci, abych zase nelehl. Ještě k tomu před víkendem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4342
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » čtv kvě 26, 2022 8:16

Gripy se sundavaji tak, ze se pod ne strikne okena, pak jdou stahnout. Pri nandavani taktez ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 26, 2022 8:40

Děkuji moc za tip, vyzkouším dnes. Vůbec jsem nevěděl, jak to z toho dostanu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4342
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 26, 2022 8:49

Dromedaro píše:Chtěl jsem zkusit zvážit ta svá řídítka, ale ani za nic jsem z toho včera nemohl sundat ty gripy, takže jsem ani nemohl sundat ty páky.

Stačí i trocha obyčejné čisté vody tam injekční stříkačkou nastříkat, není třeba ta okena nebo jar.
Já bych ale pouze za účelem zjištění hmotnosti bajka nerozebíral (co funguje, na to se nešahá), dyž už rozebírám, tak za účelem výměny opotřebeného resp. výměny komponentu (za lepší/lehčí/krásnější)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 26, 2022 8:59

pavproch píše: (co funguje, na to se nešahá)

Velmi moudré pravidlo, vím z vlastní zkušenosti :D
Já mám ale nějaké nutkání to zvážit, abych si porovnal, o kolik bych si případně váhově polepšil těmi karbonovými nebo pohoršil normálními hliníkovými. Prostě, kolik váží ty řídítka teď, když jsou užší a hliníková.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4342
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 26, 2022 9:50

Dromedaro píše:karbonová řídítka se pohybují mezi 4 - 7 tisíci, co jsem se tak zatím díval. A to Etheric by určitě vzal ty za 7 tisíc protože o 5 gramů méně :D

Jakože maj o 5g méně, než hlína? To bych nebral ani hovno, 5g za takový prachy? #-o
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 26, 2022 9:58

Ne, to jsem tak ze srandy střelil rozdíly mezi karbonovými řídítky. Ty váhy se pohybují u karbonu a šířce řidítek 80mm mezi 214g - 230g a hliníková mívají něco mezi 340g - 370g.Rozdíl v ceně 2-4tisíce, jak kdy. Stálo by ti to za to? Dívám se tedy prozatím jen na stránkách koloshop.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4342
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 26, 2022 10:27

Záleží na konkrétním typu, poměr cena vs ušetřená váha. Pokud neznám přesný ceny a hmotnosti, nemůžu vědět, jestli by mi za to ty prachy stály. Třeba jo, třeba ne.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 26, 2022 10:34

Tak váhovou úsporu na ráfcích si ceníš na 38tisíc :D

Třeba tady jsem našel na kupkolo karbonová řidítka o váze 184g za 1699Kč, ale je tam v popisu uvedeno, že na ně nelze z nějakého důvodu použít rohy... a já rohy chci.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4342
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 26, 2022 10:40

Právě, nelze použít rohy.
Lepší fakt bude dobrá vidle + karbon sedlovka
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv kvě 26, 2022 10:43

Pokud ty díly nejsou úplný shit, tak ušetříš za třeba 20 tis. v dobrém případě třeba čtvrt kila.

Mě třeba na silnici hliníková sedlovka váží 240g, nejdražší karbonový Easton za 5 tis. váží 200g.
Hliníkový představec váží 140g, karbonový za 6 tis. váží 124g.
Řidítka váží 320g, řidítka za 8 tis. váží 250g.

Je zbytečný to řešit. Stačí jezdit a neřešit tady gramy. Stejně rád sednu na ocelový gravel který váží tak o 4kg víc než silnice a užiju si to ve finále stejně, v komfortu, v bordelu.

Ale jo, zjistil jsem že můj multiklíč váží 300g, tak objednám za pětistovku 50g. Čtvrt kila bude doma, ale tím končím.

Kilo na kole je u mě pití. Řešíte nesmysly, lepší to utratit někde jinde za něco lepšího.

Jinak dnes krásná ranní vyjížďka, 50km, 500m nahoru, 500m dolu a teď už jen dojezdové pivo. Paráda. Slunce svítilo chvilku, vzal jsem návleky na kolena a i ruce a bylo akorát, dost foukalo. Ale jinak super. :supz:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 26, 2022 10:50

Etheric píše:Právě, nelze použít rohy.

A to platí obecně pro carbonová řídítka? Protože u jiných to třeba neuvádí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4342
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » čtv kvě 26, 2022 11:08

Karbonova řídítka na rohy maji zpevneny kraj. Počkejte, co napíše pp, ten asi ma karbon rodla a rohy.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika