Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát čer 10, 2022 16:20

Já dofukuju obě dušová kola jednou týdně, i tam je prostě ztráta a kolo pocitově změkne. Na silnici to z 90PSI padne o dost víc než na gravelu ze 40 PSI.

U nižších tlaků (horák) stačí tak každý dva týdny.

S bezduší nevím jak to je, ale foukat obden je vcelku psycho.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 10, 2022 17:26

Taky 1x týdně (zadní) - právě sem byl v garáži a dofouknul před zítřkem. Přední (kupodivu) drží tlak líp, tu dofukuju tak jedno za tři týdny.

EDIT: Já jsem ale zvyklý/vyhovuje mi aspoň 2,5baru i na 29" MTB.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » pát čer 10, 2022 17:42

Mně to teda vydrželo i přes zimu od listopadu do května. Trochu to ušlo, ale nic tragickýho. Před každou jízdou určitě nedofukuju. Hodně záleží jak velkej tlak tam máš, velkej uchází rychleji (logicky). Někdy taky chvíli trvá než mlíko zacpe všechny mikrodírky.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob čer 11, 2022 5:39

@Tomas: 1x týdně foukat duši mi přijde jako úlet, to jsem nikdy nemusel na žádným kole. Ale silničku jsem nikdy neměl, vždy treking nebo mtb, jednou něco, co bych dnes definoval jako flat bar gravel.

Přední bezduše už neměkne, zadní ještě jo. Uvidím, pořádně to projedu a přinejhorším dám novou bezduš pásku a jinej ventilek, jinak nevim, co bych s tim měl dělat.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 11, 2022 12:12

Neska ráno se tělu teda extra nechtělo, kuleno pobolívalo a pobolívá celou dobu ale přemohl sem se a byl bajk - třasa nádherná, pičasí akoráth na bajk (ani zima ani hic, slunko), jen bylo všude strašného baga a vody po pátečním (vydatném) dešti. Ale to nevadilo, užil sem si to, i dyž technicky to neska byla tragedie - furt mě kluzké kořeny, bago a šutry shazovaly z bajka, ale odjel sem celou (v hlavě) vytýčenou trasu, paráda. Bajk umytý, kuleno namazané, du vymýšlet kam zítra. :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob čer 11, 2022 12:43

Byl jsem taky projet, 20km terén + 10 asfalt, aspoň se to mlíko naklepalo úplně všude. Zadní kolo od mezměklo po celý cestě.
Na rovným asfaltu má bezduše zvuk jako duše - v mým případě prostě bylo slyšet jen nový pláště, nic víc, žádná změna. Zato v terénu po kamenech, štěrku a písku to má jinej zvuk, jak tam není ten kus gumy, je to znát.
Co se týče jízdy, ta bezduše mi přijde taková živější. Tedy v terénu. Po asfaltu jsem rozdíl nějak nepoznal.

Zítra bude tato trasa, se zajížďkami a grilovačkou https://mapy.cz/s/pulerefuce
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 11, 2022 14:02

Já už na zítra mám taky vymyšleno. Du se těšit (budu forrestovat).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 12, 2022 11:43

Neska zase křasný výlet, mělo být těpleji než fčera ale imho nebylo. Na Tanečnici sem se pohádal s lesákem, co tam těžil dřwo - natáhnul přes tur značku pásku a prý že se tam nesmí. Taxem tam jel, řval no... :oops:

Btw, obecně: Může nějaká motorová pila jen tak zakázat vstup na tur. značku, nemusí na to být nějaká "vyšší šarže" (CHKO apod)?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 12, 2022 11:56

Btw, fčera i neska po výletě sem musel mýt bajka, v pátek scalo (fest) a bylo bago. Zajímavé (= stejně fčera i neska) že nejvíc toho měkkého / stříkavého / mazlavého baga bylo v místech, kde na jaře (po roztátí sněhu = mokro) bývá (skoro) sucho (= málo naga). A naopak, tam kde se ne jaře "topím" ve sračkách bylo fčera i neska sucho tak, že se prášilo za kočárem. Nerozumím. Ale co už, bajk umytý, zítra ho namažu, ošetřím i sedlo voskem a .... přes týden má být (podle fčerejší předpopičasí na čt1) hezky (teda krom pondělka), že bych vyrazil i v týdnu? :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv čer 16, 2022 12:46

V úterý silnice, včera gravel a dnes zas gravel. Pár kapek dnes teda spadlo (v podstatě z ničeho), ale déšť se naštěstí nerozjel.

Jelito na prdeli z mýho road pádu víc jak týden zpět už taky pomalu mizí. O víkendu buď hory nebo nějáký bikepacking, zatím jsem nerozhodnut, ale má to vcelku tavit.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 16, 2022 13:13

Já doufám, že o víkendu to pude (koleno a tak) + poránu (snad) nebude takový hic (na neděli odpo slibujou snad až 35), plán v hlavě na oba dva dny je, těším se.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát čer 17, 2022 12:19

Dnes jsem též graveloval, spíš to ale už začíná vypadat že si dám o víkendu voraz. Vedro je pekelné a tělo je unavené.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 17, 2022 13:25

apuka píše:
Dromedaro píše:Otázka je jak se budou tvářit na to, že je ošoupaná barva,jak jsem tam na ně dával brzdy a další páky a bylo to natěsno.
V lepsim pripade Ti nauctuji nejakou castku na "uvedeni do puvodniho stavu", v horsim Ti to vrati (a v pripade, zes to kupoval v eshopu Ti jeste nauctuji i postovne), ze jsou tam vyrazne viditelne znamky pouziti. Proste to uz jako nove neprodaji.


Tak koloshop.cz má ode mě velké plus. Za ta ošoupaná řidítka mi vrátili bez řečí a dotazování plnou cenu. Napsal jsem teda do vratky ten důvod, proč je vracím, že se prohýbají.

Jinak jsem spokojený s touto brašnou do rámu Topeak bikepacking MidLoader brašna 4,5L
Vleze se mi krásně po celé délce, je dobře zpracovaná a vleze se tam toho dost. Do rámu se mi vejdou ještě dvě láhve.
Pak jsem spokojený i s tou, jak mi zde doporučoval tuším Tomas Topeak Aero Wedge Pack Medium QuickClick Vejde se mi do ní duše, nářadí a ještě mi zbývá místo.

Tyhle doporučené blatníky SKS X Blade II jsou také prozatím dobré. Použil jsem je prozatím jednou a zrovna se hodily, protože jsem projížděl rozbahněným terénem v lese po vydatných deštích a pochytaly vše. Akorát mám teda obavy u toho plastového zapínání zadního blatníku, aby to vydrželo. Vždy, když ten blatník zapínám, tak mám obavy, aby to neruplo nebo se na tom něco neulomilo. Ale tak snad to vydrží.

Pak jsem taky rád, že jsem pořídil tu pračku na řetěz. To je dobrá věc.
Naposledy upravil Dromedaro dne pát čer 17, 2022 13:45, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát čer 17, 2022 13:32

Dromedaro píše:Tak koloshop.cz má ode mě plus. Za ta ošoupaná řidítka mi vrátili plnou cenu. Napsal jsem teda do vratky ten důvod, proč je vracím, že se prohýbají.

Já beru teď už jen od koloshopu, za poslední dva roky jsem tam asi za třicet tisíc. Vracel jsem jen jednou návleky na tretry (byly malé), vše bez problémů.

Zaslouží si pochvalu.

Dřív jsem bral mnoho let z kupkola, ale nemožnost platit kartou/online (mají jen dobírku nebo převod) mě prostě sejří a tak na ně kašlu. To prostě nedokážu pochopit.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 17, 2022 13:36

Kupuju tam i tam, spokojenost s oběma (ale ještě sem ani u jednoho z těch sexhopů nic nevracel, no). Že kupkolo před ca 2 lety zrušili platbu kartou (blbla jim platební brána, dost blbla) mi neva, nechávám si vše posílat na naši vesnickou poštu a tam platím kartou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát čer 17, 2022 13:44

To je něco co se dá opravit. Eshop který neumí v dnešní době platbu kartou nebo jakkoliv online je nesmysl. Na poštu (naštěstí) nechodím.

Obratem je to velký eshop a tak to prostě nedokážu pochopit a podporovat to nebudu.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 17, 2022 13:49

V tom koloshopu jsem nakupoval teď poprvé a teď teda budu brát od nich. I komunikace s nimi je dobrá.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát čer 17, 2022 13:56

Když tam postupně nakoupíš za 10 tis. tak máš potom na další objednávky i nějákou slevu. Třeba řetěz HG-54 mi stojí na kupkole (ve slevě) 499. Tady ho mám za 466.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 18, 2022 12:06

Neska sa zase povedl křasný výlet, slunko teda slunkovalo fest, ale nebyl extra hic (ale chladno taky ne), kuleno si dalo říct, prostě se to povedlo - od nás na hřeben, kus po hřebenu, na druhou stranu dolů až doliny, zpět na hřeben a po hřebenu na druhou stranu a pak sešup dom (odhadem to byl dohromady asi kilometr pozitivního převýšení). :bike:
Zítra má být hic větší, zkusím stát dříf, třeba ešče nebude až tak horko. Těším se.

pavproch píše:Hlavové složení, pokud je správně dotaženo a nastaveno (nemá vůle = ne"giglá" se vidle), tak na to není třeba roky šahat.

... neměl sem až tak úplně pravdu, už po dvou letech sem neska zistil, že se ve sjezdu (poskakování na šutrech) vidle lehce giglá (= ježděním převážně v drncavém se holt udělala/vytloukla vůle v hlavovém složení), už dotaženo, snad to zase dva roky bude ok.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob čer 18, 2022 12:28

Hm, tady dopo sekačka a další zahradní práce, teď už je na slunci vedro, že bych dojel tak akorát na nanuka nebo koupaliště.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 18, 2022 12:43

Já sem traktoroval fčera podvečer, to hic ještě nebyl.
Doufám teda, že takové hicy nebudou trval dlouho (už f pondělí má bóřit)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned čer 19, 2022 8:11

Včíl už jsem doma, vyrážel jsem kolem půl sedmý. Pěkná vyjížďka bez aut a bylo akorát (18C), když jsem přijížděl v 9 tak už bylo 26C.

Naštěstí je tady nad Plzní takový mlžný opar, takže to slunce netavilo přímo. Přes den to bude zase pekelně tavit.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned čer 19, 2022 8:41

Konečně už můžu i u nás jezdit jen v triku, včera druhej takovej den, paráda. Dneska nevim nevim, pořádnej vítr duje a má víc..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 19, 2022 11:53

Neska se výlet opět podařil, o moc dříff semi stát nepovedlo, horko teda bylo, ale ne katastrofální (pofukovalo), křasná trasa nahoru dolů masivem Radhoště s vyvrcholením u sochy, pak sešup dolů do hicu v dolině a dom. Po včerejším i nešním výletu byl bajk jen lehce od bláta, ale i tak sem ho umyl, páč se v něm neska odpo budu hrabat (už zase 15 výletů = výměna řetězu).
Užuž sem si myslel, že dotažením hlavového složení (btw, je to mnohem lepší, na šutrech ve sjezdu sa už vidle negiglá) sem odstranil i vrzání, páč 3/4 výletu neska bajk nevydal ani kousek zvuku, po sjezdu do doliny ale zase začal vrzgat při šlapaní. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 19, 2022 13:14

mapy.cz používám ne moc často (vždy jen abych se kuknul do tur. mapy, kudma a jak), neska sem to tam ale študil a našel tam (dodneška sem neveděl, že tam něco takového je) plánovač trasy pro MTB - ukazuje profil, alternativy, převýšení a vůbec pěkně to funguje... taxem si tam hned cvičně naklikal nešní trasu = 896m pozitivního převýšení. Hezky (zase sem o něco chytřejší)!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned čer 19, 2022 14:05

Já na silnici jezdím jen podle Garminu, spoustu z těch míst neznám. No a kousek od baráku je sportovní (silniční) klub co má mapy veřejné, tak se jima nechám inspirovat.

Vždy je jen mírně upravím a prostě si to tam naflákam a jedu podle toho, super. Heatmapy taky fungujou, hned člověk ví kudy co kde projet, když tam před ním projelo 1000 lidí. Mapy.cz tohle neumí.

Postupně ty okruhy přidávám, ale hromadu už umím i bez navigace a zkouším různé nové. Ustálím se ale na pár z nich, protože některý stojí za hovno (kvalita silnic).
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » ned čer 19, 2022 16:04

Plánovače používám 3
- mapy.cz - výhoda jsou mapy, lepší jak většina OSM, ten přehled je skvělý
- komoot.com - dá se podrobněji plánovat nastavení tras. Má svoje plusy a minusy.
- bikerouter.de - v poslední době využívám často. Na výběr jsou desítky druhů plánovače (gravel rychlý, gravel více do terénu atp)

Většinou teď plánuji v bikerouter.de a pak to hodím do mapy.cz abych to ještě prošel, zda to není nereálný. Výsledek hodím do suunto hodinek a do budoucna chci Wahoo.
Za poslední tři měsíce jsem našel plno skvělých cest v okruhu 30-50 km o kterých sem neměl ani tušení.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned čer 19, 2022 16:49

Jo, obojí znám, tady jsem spíš mluvil o tom, že už někdo ty okruhy pro silňičáře tady už vytvořil a jsou přímo v Garmin Connectu.

Jinak na gravelu většinou začínám od mapy.cz a tam to postupně okukuju a pak udělám export do Garminu. Jako vlastně se vším.

O bikerouter.de a Komootu vím už delší dobu, ale zatím jsem se to nedokázal donutit něják používat. Asi jsem už zvyklý si to v klidu proklikat a prohlídnout na mapách.cz. Tak jako když se jde pěšky.

Možná mě tam táhnou ty POI, panorama, turistické značky, hospody, atp. Mapy.cz jsou prostě o dost podrobnější a nedá se s tím nic moc dělat.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » ned čer 19, 2022 18:24

Ano, speciálně v ČR mapy.cz nemají moc konkurenci. Fotky se občas hodí (na gravelu koukám jak vypadá ta či ona lesní cesta), ale co se týká automatického plánovaní z bodu A do bodu B, tak mi bikerouter přijde o dost lepší. Většinou to pak proženu přes mapy.cz abych viděl případné problémy apod.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned čer 19, 2022 18:29

Prosimtě, jak hotovou trasu z bikerouteru dostaneš do map.cz? Dík
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika