Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte kvě 24, 2022 8:20

Včíl jsem přišel z bajku a dnes jsem teda vytáhl gravel, vědel jsem že musím ráno protože má padat z nebes a nechtělo se mi ve špičce jet na silnici tak jsem vytáhl gravel.

No po týdnu stráveným na silnici je to jako přesednout do velmi pohodlnýho traktoru. Těžký, pomalý ale neskutečně pohodlný :D
Tak jsem si vycházkově (nohy mám rozbité) vykroužil třícítečku přes les, polňačky, štěrkovky a rozbitý asfaltky a jsem spokojený.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » úte kvě 24, 2022 15:31

Ad. rohy, já vozím sq lab vnitřní na svém dojížděcím kole do práce.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte kvě 24, 2022 15:39

Já jsem taky příznivcem rohů, ale.....

a) musí být integrované do gripů, ne "samostatné" parohy

b) na svém bajku je mám (typ Force 916), ale ty se bohužel už asi neprodávají

Obecně - myslím něco takového:
Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 24, 2022 16:02

Vnitřní rohy se drží moc blízko u sebe a tak celkově, nechtěl bych to, nejen kvůli úchopu, ale kvuli tomu, jak jejich instalace posune páčky - řazení a brzd. Manipulace s tím je pak nepohodlná, ale to bude značně individuální.
Rohy nemusí být integrovaný do gripů. Stačí, když jsou kompatibilní s gripy, které vyhovují.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 24, 2022 16:07

Na ty vnitřní rohy jsem se také díval a taky by to na mě asi bylo moc blízko sebe.

Ty integrované jsou celkem těžké a ty rohy mi přijdou krátké, našel jsem podobné Force gel
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 24, 2022 16:11

A ten plochej konec - ruku malou nemám, ale tohle pořádně nechytím. Vim, je to na opření, ale když ty řidítka nemůžu pořádně chytit, je to dost blbý.. Ty placatý gripy jsem nikdy nepochopil.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » úte kvě 24, 2022 16:29

Ono pak záleží jak máte široký řídítka. Ty vnitřní rohy u tich širokých dávají smysl, protože člověk má ruce víc rovnoběžně s osou.
Já měl na každým horským kole rohy a bez nich si nedokážu delší cestu představit. Chápu že na celopéru někomu nevyhovují, ale takový terén jsem já nikdy nejezdil a nejspíš nebudu.

Co jezdím gravel tak si nemůžu vynachválit berany a možnost minimálně třech různých úchopů. V reálu ještě víc.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » úte kvě 24, 2022 16:34

Zdéňa píše: nemůžu vynachválit berany a možnost minimálně třech různých úchopů. V reálu ještě víc.

Přesně tak.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » úte kvě 24, 2022 16:35

Dnes jsem si dal jen pasivní cyklistiku. Giro 16. etapa :supz:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 24, 2022 16:40

Řidítka mám široký hodně a ta možnost chytit je za samej kraj daleko od sebe je pro mě super komfortní. Vnitřními rohy bych se o to připravil. Hlavně by mi vadil nucený posun páček a následná manipulace.

Vždycky mi vadily řidítka, který se drží moc blízko u sebe. O beranech ani nemluvě, to je konec, ten úchop nízko tělo netoleruje, stejně jako způsob úchopu brzd. Extrémní nepohodlí až fyzická bolest, a to su fyzicky zdráv. Tohle asi bude fakt dost individuální. A mj velkej důvod, proč zůstávám u horáka a extra širokých řídítek. Stabilita, komfort.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte kvě 24, 2022 17:27

Každý to máme jinak - já mám řídítka široká jen 62cm (zužoval jsem, širší úchop prostě nesnesu) a na těch gripech si právě tu plochu užívám - parádně se mi o ni ruce opírají, mně se to velmi líbí a považuju to za plus.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 24, 2022 17:41

Je to zajímavý, taková blbost jako úchop řídítek a jak je to těžce individuální
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » úte kvě 24, 2022 18:01

Posed je hodne individuální. Spravne nastavení je občas na hodne dlouhou dobu. Da se nastavit i u profíků, stoji to par tisíc, ale muze se to vyplatit, pokud to zabrání zdravotním problémům. Fitting zde.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 24, 2022 18:14

Za 3,5k tam chtěj nastavovat jako co? Výšku sedlovky? Posun a sklon sedla? Měnit představec za kratší / delší / vyšší...?
Nějak mi to z textu nevyplynulo a nechápu smysl této služby. Sedneš na nějaký udělátko, kde si můžeš vyzkoušet xyz pozic, do kopce, z kopce, a dál? Předpokládám, že ti kolo nastaví podle toho, jenže trenažér a tvoje kolo jsou dvě odlišný věci..
Nastavení těchto věcí je asi jako nastavení batohu, když je rozměrově blbej, nic s tím neuděláš, s kolem to stejný. Nakonec si stejně každej musí všechno nastavit podle sebe, jak mu sedí. Ovšem sedět to bude pouze za předpokladu, že si vybral správnou velikost. Ale jestli někdo neví, jak se imbus drží, asi bude muset za nastavení platit..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » úte kvě 24, 2022 18:42

Zmeri, jestli nemáš kratsi nohu nebo ruku, změří šířku sedacích kosti kvůli sedlu, nastaví spravne boty. Kdyz nechces jezdit jak ponocnej, tak to muze i zvýšit vykon a zrychlit te.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 24, 2022 19:04

Lol, to zvládne doma každý pako. Nechápu smysl té služby. Asi pro lidi, kteří jsou absolutně manuálně nezruční? Ale proč ne, lidi platí i za větší voloviny :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » úte kvě 24, 2022 19:12

Ma to smysl, někdo proste ma zdravotní problémy a nebo chce jezdit rychle a ne jako ponocnej.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » úte kvě 24, 2022 19:17

pavproch píše:Každý to máme jinak - já mám řídítka široká jen 62cm (zužoval jsem, širší úchop prostě nesnesu) a na těch gripech si právě tu plochu užívám - parádně se mi o ni ruce opírají, mně se to velmi líbí a považuju to za plus.


Teď jsem měnil na starším kole vlaštovky (kua, překvápko, byly těžké ocelové) na rovné, mírně prohnuté hliníky. Z 58 na 60cm :-) (origo 66cm).
Ty 66cm mi byly nepříjemné. Možná je to tím, že měřím 170 a mám krátké ruce.
Už tím vyrovnáním řídítek jsem získal lepší umístění páček a širší zavěšení nosiče vaku Zefal.

A gripy mám taky s ploškou (a se zámkem/objímkou), velmi si to užívám, dokonce často jedu bez rukavic a v poho.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tor88 » úte kvě 24, 2022 19:21

ZbynekN píše:Ma to smysl, někdo proste ma zdravotní problémy a nebo chce jezdit rychle a ne jako ponocnej.



On je cykloturistika a kolo má jen jako dopravní prostředek :wink:
Takže jak si na tom pajda v teniskach nemá cenu řešit. Stejně jako např zátěžový test (spiroergometrie) Šak dupe co to dá a když nedá tak potlačí :D Co nějaké tréningové pásma.
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 24, 2022 19:31

Pořád nechápu, jak mi dokážou nastavit kolo líp, než to zvládnu sám.
Taky chci jezdit rychle, tak víc dupnu do pedálů a je to :)
Nastavení kola bylo stylem změřit se, seštelovat, pár km ujet, aha, tady o kousek níž, zas pár km ujet, ještě o kousek níž, super. Posun sedla a jeho poloha to stejný. Nechápu, co je na tom těžký.
Těžký mi přijde spíš vybrat správnou velikost a pak bych to chápal takto - přijdu, že chcu koupit kolo. Oni mě posadí na to udělátko a podle toho mi doporučí velikost, geometrii,... To jo, tohle beru, ale když už kolo máš, není tolik věcí, co tam jde nastavit a je to tak jednoduchý, že to zvládne odrostlý aspoň trochu technicky zdatný dítě. Koneckonců, fuck off čísla. Ty ti maximálně napoví, v jakých mezích máš štelovat. Stejně si musíš sám vyzkoušet jak ti to sedí, jak víme, stává se, že co by papírově mělo sedět dokonale, někdy vůbec nesedí a naopak... Prostě imbus + vlastní pocit z jízdy, to na seřízení kola stačí. Jsem skeptický, že by někdo dokázal na mou postavu nastavit kolo líp, než to dokážu já. Nikdo jinej než já totiž nezná moje tělo, zvyklosti, styl jízdy a potřeby...

@tor88: ano, v trailových botech jezdím, nic pohodlnější neznám. Cyklo obuv, ta, která se cvakne do pedálů, mi fakt nevyhovuje. Zátěžový test? Na co, své tělo znám a testů mám u lékařů víc, než je zdrávo... Fyzický stav těla perfektní, prej. I já to tak cítím. Chodím za den tolik, co běžně lidi za víkend, běhám, su v pohodě :)
Kolo mám jen jako doplněk k turistice. Když mám chuť, jedu jak šnek a koukám na krajinu, jindy to drtim, že předjíždim i ekola.. Podle nálady.
Tréninkové pásma? Slyším poprvé. Nejsu cyklista fanatik /narozdíl od chůze a běhu, tam svůj plán na trénink mám, jinak by to v takový intenzitě nešlo. Já se naučil na kole až v dospělosti a mám to fakt jako vyloženě zábavu, doplněk k rychlochůzi a běhu. Prostě na relax, odpočinek, ale občas i na dravou jízdu. Fakt nemám pocit, že bych si neuměl seřídit a nastavit kolo. Naučil jsem se to, nic na tom není.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » úte kvě 24, 2022 19:40

tor88 píše: ...
On je cykloturistika ..


Hihi, to se týká i mne. Prsní pás hnije v šuplíku, endorfiny mám už jen z krásných rozhledů a bavím se, když lidi zírají na mé klipsny.

Já respektuji chlapíky na žiletkách a dám jim přednost, aby nevychladli a jsem rád, že nemají čas po mně něco chtít.

A tak to má být :-)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 24, 2022 20:02

Klipsny a zacvakování bot by pro mě byla sebevražda. Na silnici asi ok, ale v terénu, kde často /někdy velmi rychle/ seskakuješ, je to vo hubu..
Koneckonců, "přikurtovaný" boty ve šlapkách jsem na horských kolech viděl jednotky. Na silničním to má snad každej druhej. Silnička bohužel není pro mě. Poloha na kole, stabilita, subtilita přístroje. Nepohodlný a pro mě nebezpečný. Navíc silnice mě nebaví.

S horským je to přesně to pravý pro mě. Jen mě zajímají ty tréninkový pásma. V cyklistice jsem tímto nepolíben. Že ujedu na tom těžkým horáku přes 100km výlet úplně v pohodě a ještě mi energie zbyde, to připisuju tréninku rychlochůze a běhu. Když bych do toho napasoval trénink přímo na kolo, určitě by to bylo ku prospěchu. Moje technika jízdy by taky chtěla doladit. Společně s cyklo tréninkem nacvičit i techniku a určitě to pomůže. Fyzičku na to mám, to problém není. Jen budu muset sehnat návody jak na to a udělat svůj plán, tak, aby zapadl mezi ostatní aktivity a byl i čas na regeneraci, což nebude problém, volnýho času mám mraky..
Závodníkem se stát nehodlám, ale každopádně nacvičit správnou techniku a sestavit si plán tréninku považuju za super nápad s velkým přínosem.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » úte kvě 24, 2022 20:41

Etheric píše: Nejsu cyklista fanatik /narozdíl od chůze a běhu, tam svůj plán na trénink mám.

A podle ceho mas ten trenink sestaveny? Podle tepu? Tempa? V cyklistice se to nastavuje podle tepu nebo spis podle wattů- výkonu.

Etheric píše:Klipsny a zacvakování bot by pro mě byla sebevražda. Na silnici asi ok, ale v terénu, kde často /někdy velmi rychle/ seskakuješ, je to vo hubu..
Koneckonců, "přikurtovaný" boty ve šlapkách jsem na horských kolech viděl jednotky. Na silničním to má snad každej druhej.


I v terénu se jezdí vic s naslapama. Sjezd a podobne spis s platformama, ale klasicky XC v naslapech.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte kvě 24, 2022 23:48

Jj, i lehký traily s nášlapy, těžší pak obvykle platformy s pinama (a chrániče holení před šutry a piny).

Btw. mi přijde na tvoje sportovně turistický kolo dávat karbony za 38k jako dost overkill. Obzvlášť, když na něj dáváš spoustu dalších doplňků.
Já třeba rohy od doby širokých větví nepoužívám a nemám ani tu potřebu.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř kvě 25, 2022 4:15

Já potřebuju možnost kdykoliv okamžitě uvolnit nohu, jinak hrozí nehoda. Nášlapy ne.
Když je odlehčení v podobě karbon kol overkill, bude snad menší overkill koupit lehčí vidli a karbon sedlovku? Někde váhu chci ještě srazit.

ZbynekN píše:A podle ceho mas ten trenink sestaveny?

Podle trenéra, se kterým se znám odmala. Není to zrovna neznámej pán :) Jako malej jsem rád a dost běhal, tak jsem s ním byl seznámen, aby mě naučil, jak správně na to, aby výkon stoupal a tělo netrpělo. Samozřejmě časem se to trochu poupravovalo, jak jsem rostl.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř kvě 25, 2022 4:21

Lipon píše:Obzvlášť, když na něj dáváš spoustu dalších doplňků.

A co mám jako dělat, odstrojit kolo a vše, co na výlet potřebuju, nacpat do batohu? Vahou to vyjde ještě hůř, o pohodlí nemluvě..
Prostě musím vozit vše co potřebuju na celej den mimo domov. Nejsem ten typ, co obleče dres, vezme lahev s pitím a takto vyrazí na 2,3,4,6,8h. Fakt ne.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř kvě 25, 2022 8:17

Lipon píše:Jj, i lehký traily s nášlapy, těžší pak obvykle platformy s pinama (a chrániče holení před šutry a piny).

Mě připadne sebevražda jezdit bez SPD. Sjezdy bez toho někde v bordelu jsou fakt o hubu. Takhle vím, že tam ta noha drží a můžu se soustředit na jízdu.

Někdy od 12ti s tím jezdí i mý děcko, bez jakýchkoliv problémů.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 25, 2022 8:22

Etheric píše:už tak to bude kolo za rovných 100k + doplňky.. Sice nevím, za co peníze utrácet, ale .

Etheric píše:můžu mít karbon kola, pár za 38 tisíc.

A tyse mě ptáš, proč jsem si to kolo kupoval, když na něm budu vše měnit? :)
Proč jsi si rovnou nekoupil kolo za 140 tisíc nebo si jej nenechal sestavit na míru?
Jinak teda cykloturisty, který má kolo jako dopravní prostředek, si představuji spíše tak, že to má hozený někde v garáži a jednou za čas s tím v létě vyjede s rodinou na výlet nebo si na něm zajede na pivo a ne že si na to pořizuje karbonové ráfky. Ale to jen tak mimo.

Máte někdo zkušenost s touto pračka řetězu Decathlon nebo s touto Super B pračka na řetěz TB-3208? Případně jakou byste doporučily? Díky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř kvě 25, 2022 8:25

Mohl koupit kolo za 100 a byl na 10ti kilech v základu. Místo pokusu udělat z traktoru závodní auto. :D

Jinak já jsem taky cykloturista, když nasadím brašny a jedu s tím někam na pár dní.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř kvě 25, 2022 8:27

@Tomas: Přesně, já už si mtb-kyklistiku bez SPD nedokážu představit, pravda je ale, že první použití (před ca 25lety) bylo doprovázeno držkou (na křižovatce sem nevycvak a už sem se válel - v provozu, jak jinak), ale už sem si na SPD zvyknul, že ty pohyby nohou (nacvak/vycvak) sou automatické.

@Dromedaro: pračka řetězu - nepoužívám, řeším to jinak - nový řetěz před prvním použitím odmastím (vymáchám v benzínu) a potom při provozu mažu Muc-Off Dry Lube - vodou smývatelný = při každém mytí bajku = co ca 2/3 výlety - je ten řetěz absolutně do čista, jen namazat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika