Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned kvě 17, 2020 20:56

Ronina samozřejmě v lese zítra nafotím. :D

Jinak jsem našel fotku mýho starýho stroje. Tuším první vidlice s 80mm zdvihem na 29" kola co se začla dělat, tehdá to stálo ranec, ráfky tehdy na objednávku, véčka Avidy a XTR přesmyk/přehazka. Starý poctivý časy, cca 2007 :lol:

Asi to skončí tak, že budu mít asi dvě kola, kdo ví (+ zimák?). Silnice mě drobet taky táhne a stejně tak takový to usedlejší špacírování s brašnama.
Přílohy
P5280035.JPG
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » ned kvě 17, 2020 21:00

Silnici som nikdy ani nezkousel, musel by som to skusit, aby som vedel aky je v tom rozdiel. Ale inak nad dalsim bajkom moc neuvazujem. Ved prave krasa toho gravelu je v tom, ze ho mozem vzit skoro vsude. :wink:

Skor premyslam, ze kupim jenom druhu sadu kol s kotoucami a kazetou a budem menit podla terenu kam sa chystam. Teraz mam 700c rafky a 38c plaste, spis na lahsi teren. Rad by som kupil 650b rafky a dal na ne az 47c plaste, do vetsiho terenu a na tie 700c rafky pak dal klidne len nejake 35c, alebo mozno aj uzsie na asfalt...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned kvě 17, 2020 21:14

Tady je 700c na 35 a připadne mi to fajn. Dřív jsem cpal na kolo cyklokrosový pláště, třeba toto.

Čím to máš osazený ? Tady je Tiagra, na klikách 50/34 a vzadu taky 34. Zřejmej důvod proč jsou mi teď kalhoty v pase volný, ale těsný všude jinde :lol:

No a co nějákej bikepacking ? Nebo jen jezdíš po okolí ?
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » ned kvě 17, 2020 21:43

Ja mam SRAM Force1. Vpredu 38z oval, vzadu kazeta 10-42.

Ten bikepacking/biketouring som planoval v zacatcich, ale nejak som sa k tomu nikdy nedostal a nevim. Na tom kole sa mi nejak vsetky tie veci co potrebujem tahat nechce. Takze ja furt jezdim jen proste 1 dnove vylety. Z tych vicedennich mam stale taky nejaky strach, neviem jak by moje telo reagovalo na viac km niekolko dni po sebe. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned kvě 17, 2020 22:04

No tak to se vozíš jako král s gravelovou sadou. Ale já jsem ve finále za tu Tiagru na Roninu rád, v kopcích neodpouští a o tom to je. Prostě silniční sada. Buď vytrváš, nebo tlačíš.

Dřív jsem na kole dost cestoval, ale byla to klasika - nosič, brašny, ale bylo to pomalý, těžký a vozily se blbosti. Chystám se teď s dcerou na nějáký ježdění tady podel řek (Labe/Ohře) a asi vezmu jen batoh a vezmem to přes ubytka.

Hory maj letos bejt plný lidí (a pravděpodobně fakt budou), tak budu hledat klid v nížině.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte kvě 19, 2020 17:02

Tak jsem nakonec teď u piva Ronina nafotil.

Tiagra, pevná vidle, posez něco mezi horákem a silnicí, mechanický brzdy a krátkej rám. Teď je to pro mě už srdcovka.
Přílohy
P1000380.JPG
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » stř kvě 20, 2020 7:08

Pěkné. Tohle se Authoru povedlo. Jednu dobu jsem uvažoval o Auře XR. Ale nakonec to vyhrél "žabák z Anglie" - Planet-X London Road. Osazený Sram Rival 22, včetně hydraulických brzd. Používám to tedy spíš jako odolnou silničku na delší výleta, kdy neřeším, jestli jedu po asfaltu, šotolině nebo lesní cestě. A občas nasadím i brašny a vyjedu na víc dní.
Kromě toho mám doma ještě starší cyklokrosku GT, na ježdění do práce a "okolo komína". :-)
IMG_20190221_155519(1).jpg
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř kvě 20, 2020 8:12

Paráda. Já už jsem něják propadl tý oceli a jsem s Roninem maximálně spokojenej a zjistil jsem, že na to moje ježdění je gravel ideální.

Terén nijak aktivně nevyhledávam, ale když přijde, tak se i to dá. Jinak asfalt, lesní cesty, atd., tam to odsejpá. A na štěrku to samozřejmě příšerně letí :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř kvě 20, 2020 10:22

pavproch píše: nákup naslepo v Lídlu se protentokráte povedl..... Ale příště už rači ščestí pokoušet nebudu, věci co sa mají zkoušet budu zkoušet než kupim.


Takmito předsevzetí vydrželo asi 2 dny, no.... sem zase naslepo objednal "zateplený" cyklodřes s dl. rukávecem jako podvlíkací na bajkování když je zima jen na triko kr. rukávec )to wool triko cosem doposud používal - seprané, vytahané, škaredé - halt už asi zůstne ve skříni..... V popisu měli napsáno "slimfit" taxem rači vzal o číslo větší a jo, trefil sem to, mám to tak akoráth, čti: moc to nikde nestahuje.... Silvini Varano. Spokojenost.

Ale fčíl už opravdu rači budu zkoušet, no.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř kvě 20, 2020 13:59

Co sem to moh při jízdě z kopca "trefit" resp. co sa kurafiks stalo?

Šlapu si na výletě na bajku (ca 3 hodinový výlet) a celou dobu fpoho. Kousek před koncem (sjezd 300 výškových ke mně domů) začala "zpívat" zadní brzda a nepřestala. Sem "nasraně" (co se zase popsulo) dojel dom, nechal ty brzdy vychladnout a kolem baráku to projel - pískala dál (i za studena). Zkontroloval sem všechny šrouby (esli sa neuvolnily) a ne, fše nafest dotaženo. Přitom sem šáhnul na kotouč a .... mastný jaxfiň. Sem ho teda odmastil vč. desek (Millres brake cleaner - btw, nevíte někdo, proč už ho nemají mezi svými výrobky?) a zdá se, že pískat přestala. Samozřejmě kontrola brzd. třmenu - voilej z něj neteče. Ani kapka. Ani nikde nic okolo, řetěz sem namazal.

Kura, odkud sa tam ta mastnota vzala?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř kvě 20, 2020 17:43

Neska odpo sem to zkušebně projel okolo chalupy a nehvízdá, takže odmaštění asi fuckt zafungovalo. A brzdič je taky suchý, čili opravdu neteče.

Nechce se mi věřit, že sem při jízdě najel na hroudu kolomazi a ta prskla přesně (a jen a pouze) na zadní brzdový kotouč, nikam jinam. Opravdu netuším, odkud se (až během / na konci výletu - v první půlce výletu byl taky sjezd taky ca 300 výškových a přitom nepískala) ta mastnosta na kotouči (a ne málo) vzala.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned kvě 24, 2020 11:48

Neska byl ke mně ten nahoře silně přívětiff - v noci až do rána scalo, paxe to uklidnilo (všude ale mokro jaxfiň) a rosničky předpopičaly tady u nás na SV aprílové přeháňky. 2,5 hodiny bajkingu (samozřejmě jak prasca jak bajk tak i já) a s příjezdem domů začaly padat první kapky, pak přišla lucha, ale to už sem byl doma.

Nový (zatěplený) dřes je přesně podle mých představ - velikost akurváth (nikde nestahuje ani neplandá), hřejivost odpovídající specifikaci (kyklistika v chladnějším pičasí 15st C), je příjemný na (holém) těle a zips nekouše (ref to holé tělo pod dřesem). Max spokojenost. Ale stejně sem domů zase přijel s modrozelenýma prstama na rukách i na nohách, ale co už.

A ta sfiňa zadní brzdy zase začala při závěrečném sjezdu dom zase hvízdat, mně yebne. Tentokrát je ale kotouč bezolejnatý, přesto hvízdal. Esli to nebude těma (novýma) deskama - celou zimu ležely v původnmím obalu ve skříni v garáži, možná si cucly nějakou vlhkost čico. Nebo kotouč už je (nějak divně) ojetý. Musím to postupnýma slepýma uličkama pořešit, no.... chjo no, že nikdy nic nemůže být bez problémů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 30, 2020 11:49

pavproch píše:
pavproch píše: babské Shimano MT34 za pár peněz, pasovaly tvarem na mojí haxnu, líbily se, 42 byly opravdu 42, taxem je vzal. Dám sem časem field report.


Reaguju se zpozděním od dvou sekukund do dvou let, ftymto přypadku asi měsíc nebo spíš dva....field report po cca 20-ti výletech: jo, sou to fajné a pohodlné SPD botky, příjemně se v nich šlape do (SPD) pedálů i pěšky proti kopci dyž tlačím bajka. Nejsou nepropo, impregnace (žluté toko shoe) to trochu zlepšila, ale mokrou trávu nedávají. Ale zas tak moc to neva. Samozřejmě - nejsou to závodní botky, ale pro nás starší pány imho spd ideál na takové to domácí žvýkání okolo komína.


Tak nejen po dnešním výletě (pocitově byla neska zase kosa jak na sibiři) snad jediné mínus k těm botkám: je v nich zima - to pozoruju při každém výlětě v chladnu - materiál svršku těch botek má asi významně vysoký koeficient přenosu těpla, teda zimy....

Mihotavé světýlko na konci tunelu (možná): zadní brzda pomalu přestává hvízdat v delších sjezdech - asi se fuckt potřebuje/potřebovala zajet/ojet vypálit ta mastnota na kotouči či co.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 30, 2020 13:17

Btw, neska na výletě byla scéna jak "s malotraktorem" - sem v dlouhém táhlém stoupání od HBečvy nahoru na hřeben dojel (a předjel) lesnický traktor.... nevím, co tam dělal ale jel proti kopci jak s hnojem.... chvíli potom co sem ho předjel (ta radost, jak mi to krásně šlape prtoi kopcu) mu asi vlečka s hnojem upadla, páč přidal a přefiknul mě ..... přitem sem si fšimnul, že pyloth měl kolem krku šálu a na wočích něco jako letecké brýle "Etienne Leroux" - prostě scéna opravdu jak f Macháčkově klipu s malotraktorem.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 30, 2020 13:29

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned kvě 31, 2020 10:28

Tak jsem o víkendu solidně zagraveloval v Českým lese, jedinej háček je, že jsem si dlouhodobou zátěží a volbou trasy odrovnal pravý zápěstí.

V Domažlicích jsem dnes ráno seznal, že čištění zubů pravou rukou je task na hranici možností a tím pádem i řazení a tak jsem byl tentokrát rozumný, šoupl kolo do vlaku a valil domu.

No a aby se tohle už neopakovalo, bude třeba drobet upravit ergonomii bicyklu. V první fázi vyměním řidítka nejspíš za Salsa Cowchipper, dám nějáké solidnější omotávky a uvidím.
Přílohy
IMG_20200530_103555_7.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 2, 2020 17:10

pavproch píše: babské Shimano MT34 .... je v nich zima


Taxem zase utrácel online - "zimní" mtb tretry od Šimana (SHMW-501) - velikost sem trefil (dyž už jedny SPD od šimana mám), kufry jsou už tam, silinové utěsnění kolem nich taky, zítra ráno má být chladno, tak je prubnu, esli zas budou nebo konečně nebudou filajové prstiska u nohou....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř čer 3, 2020 10:25

Zimní botky fajn, těplejší než ty letní. Neska bylo okolo 10-ti stupňů, tak enem jedna fuska, dyž bude víc kosa, tak budu brát dvoje (fuski, ne botky.. :mrgreen: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř čer 3, 2020 11:25

Tak jsem včera přeinstaloval řidítka a po první vyjíždce můžu konstatovat, že to je naprostá bomba. Perfektní poloha rukou nahoře i dole, chvíli asi ještě budu laborovat s úhlem, ale to se časem poddá.

Jelikož nebyly Salsa Cowchipper, tak jsem vzal Ritchey Venturemax a veškerý úhly na těch řídítkách mi naprosto sedí. Navíc dole v oblouku maj výstupek pro lepší držení, kterej mi naprosto vyhovuje.
Přílohy
IMG_20200603_122039_5.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » stř čer 3, 2020 21:39

Paci sa mi jak si tu kazdy jede to svoje :mrgreen:

@pp: ma nenapadlo nikdy utesnovat kufry...

@Tomas: vypada to divne jak je to zalomene dole, jak keby si mal zle spravenu omotavku :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 4, 2020 10:20

Krucifiks - neska výlet v / po dešti a ta zadní brzda zase hvízdala, fčera a výlet předtím taky v mokru a nehvízdala, mně yebne. Asi tomu udělám rázný přítrž: nový kotouč, nové desky, povolit uložení třmenu a celé znova naštelovat.

Chjo no, jak to má kozy nebo kola, tak s tím bude nejen láska, ale i problémy.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv čer 4, 2020 14:45

@PP: No a o tom to je. Občas tě to se*e, ale ve finále je to celkem fajn. :lol: Mě brzdy začnou pískat jen po velmi dlouhých sjezdech, ale pak se zas ochladí, sklapnou a je ticho.

@Grco: Divně to vypadá, ale funguje to dobře. Navíc to kolu dodává charakter :wink:

Pomačkaný nervy v pravým zápěstí/dlani opět nabírají na síle a víkend se blíží. Na delší výlet to moc nevidím, ale nějáký ten gravel o víkendu proběhne a pravděpodobně už zítra, doufám.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 4, 2020 17:30

Hned po návratu z nešního výletu sem bajka umyl (tuny baga a bovdela na něm) a odpoledne, jaxem přišel z práce, taxem namazal řetěz (tak abych ten Dry Lube nenastříkal na kotouč, samozřejmě) a projel okolo chalupy - zadní po "myčce" (hadica s třískou) ječela jaxfiň, taxem se nasrál a povolil upevnění třmenu, opakovaně to (s volným třmenem) brzdil (aby se to samo vycentrovalo) a pak se stále zabržděným třmenem ho přitáhnul k nosiči = už nepíská (ale enem tady kolem chalupy), rozhodnutí padne až při nějakém dlouhém strmém sjezdu, až se to fšecko prohřeje (= vzniknou pnutí), esli zase začne řvát nebo ne. Pesimisticky očekávám, že začne.... a pak teda už bez milosti pude kotouč i desky do popelnice a na bajka nové obojí (mám skladem).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 4, 2020 17:50

grco píše:@pp: ma nenapadlo nikdy utesnovat kufry...


Speciálně u SPD botek do nepohody (= bago a mokro a zima) je to IMHO důležité, protože těma dvěma drážkama pro šroubky přitahujícími kufr k botě se dovnitř do boty vlhkost/voda dostane snadno. Dělám to tak už asi 25 let.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv čer 4, 2020 17:51

Mě už sere zadní brzda střídavě 2 roky. XT hydry. Jak za ní pořádně zaberu, drnčí mi od toho až rám. Třikrát pořádně zaberu, a jak se ohřeje, tak dobrý. Za 15 minut repete. Zkusil jsem jiné desky - Koolstop, a jednak to dělá nemlich to samý, ale po zahřátí i kovově pískají.
Přední přitom v pohodě. I jsem tu zadní několikrát šteloval stejně jak popisuje pavproch.
Přitom dlouhodobé ostré brždění v dlouhých technických sjezdech bylo v pohodě.

Pavle, čím jsi odmašťoval kotouč? Zkusím ještě to
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 4, 2020 17:54

Sprej Millers brake cleaner (už se neprodává a už mi taky došel) takže fčíl zase sprej, ale Coyote Brake cleaner
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 6, 2020 11:31

Tak. Neska ráno bylo (a stále ještě je) dokonce líp, než předpopičali (slibovali +8, jasno a bylo +12 a jasno), čili letos druhý (teprve, sic skoro půlka června) výlet v triku kr. rukávec. Fajná bajkovačka skoro tři hodiny, první protikopec zase potrat na padnutí, paxi ale tělo dalo říct a už se to šlapalo proti kopcu s budovatelskou písní na rtech.

Dobrá zpráva - zadní brzda si pískla jen jednou asi sekukundu, když sem nahoře ne kopcu projel vysokou mokrou trowou, pak už zbytek výletu dobrý, aní neřve ani nešmajdá. Ufff. Už teda si do teho gabat nebudu.

Btw, vysoko v masivu Radhoště (těsně pod sjezdoffkou) sem v lese potkal bajkera, jak tam smýkal bajka proti kopcu (já jel ftu chvíli už dolů), tam sem už hoooodně moc dlůůůůho žádneho bajkera nepotkal....

Btw2, jaxem tu před nedávnem psal, že sem marně (na známém místě pod Rahoštěm) hledal medvědí česnek, tak neska sem tama jel zas a už to tam smrdělo česnekem (ale přes husté vzrostlé kopřivy nic "česnekového" vidět nebylo)

Btw3, skoro aji mám pocit, že přední placka 30z je málo "hill climbing machine" (loni mi to ale celou sezonu stačilo), aji už uvažuju o menší (myslím, že dělají i 28z).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 6, 2020 11:53

pavproch píše:
grco píše:@pp: ma nenapadlo nikdy utesnovat kufry...


Speciálně u SPD botek do nepohody (= bago a mokro a zima) je to IMHO důležité, protože těma dvěma drážkama pro šroubky přitahujícími kufr k botě se dovnitř do boty vlhkost/voda dostane snadno. Dělám to tak už asi 25 let.... :twisted:


Neska sem měl "letní" SPD (ale taky s utěsněnýma kuframa) a... dobře, že utěsňuju. Sem v jednom místě skákal (s bajkem v rukách) přes potok (teče dost vody po deštích) za šutru na šutr, asi čtyři kroky ve vodě, přes všechny ty šutry teklo tak 2-3cm vody, čili podrážka pod vodou = v botkách díky silikoňu sucho. Naštěstí sem si nenabral vrchem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 6, 2020 13:19

Kemu sa nelení, temu sa zelení - placka 26z objednaná (dokonce aji měli skladem). :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 9, 2020 12:47

Tak, 26z placku mám v prackách, odpoledne udělám ze šplhadla (30z na 50z vzadu) ještě větší šplhadlo (26z na 50z vzadu) :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika