Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob úno 19, 2022 12:31

Zahájil sem, točil sem nohama... hezky! :bike:

Pěkný výlet, začátek terénem, dyž sem ale na Poskli a nad Hutiskem "potkal" rozsáhlá sněhová pole/závěje, taxem vyměknul a zbytek už dotočil nohama po kyklostezce na přehradu a zpět (proti větřisku, to teda byla fuška). U přehrady to byla jízda po (suché) kyklostezce mezi souvislýma bariérama zmrzlého sněhu. Zima podle stupňů moc nebylo (+8) ale to větřisko bylo teda fest ledové.

Za ty necelé tři měsíce, co sem byl "off-bajk" si tělo teda fest odvyklo tomuto druhu (ingtenzivního) pohybu, o prteli vs sedlo ani nemluvě. To ještě bude "bolet" než si zase zvykne. A hned při prvním výletu "menší" problém s jedním řidičem - nečekaně vyjel na cestu, aby zaparkoval (mimo cestu) o 5metrů vedle (sem čekal, že pojede po cestě), manévroval bez blinkru, samozřejmě = vyhnul sem se mu, ale tak tak a bylo to s hlasitýma kurwama v luftě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » sob úno 19, 2022 15:32

Taky jsem vyjel, sice fučelo zas příšerně, ale tolik hodin sluníčka, to by byl hřích sedět doma. :bike:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned úno 20, 2022 12:36

Jak píšu vedle - ráno dyž sem stal, tak bylo (očekávaně) bílo = bajk eeee, vycházka. Škoda, no, prtel (stydké kosti) mě bolí po včerejšku jen trochu, vlastně sa těšila na sedlo.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř úno 23, 2022 18:41

Kruciš.... neska sem byl ve FNO = cesta autem tam a zpět a ukazovalo to i +12, slunko, bezvětřo = potkal sem hafo kyklistů a to mě naladilo, že o víkendu bych mohl (zase) točit nohama.... dyž sem se ale fčíl podíval na předpopičasí, tak oba dva dny víkendu má ráno mrznout (ale jinak bez bordela padajícího zvrchu), to sem teda zvjedaff, esli to pude nebo ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » čtv úno 24, 2022 8:26

Podle teploměru bylo fajn. +11, ale opět větřisko jak blázen. Teď ráno pro změnu -5.
Včera cestou do práce jsem poprvé vyzkoušel na gravlíkovi nové kliky. Místo Sram 50/34 jsem nasadil Shimano GRX 46/30. Chodí to dobře, přesmykač dosáhne na velký převodník bez problémů, i když by tam měla být jiná řetězová linka.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv úno 24, 2022 9:59

neska poránu krásná jízda ke kombajnu :bike:
asi -3°C na kopci, ve městě už kolem nuly, bláto skoro všude umrzlý, takže sem do práce přijel skoro ve stejné podobě, jako vyjel z domu
Trojská lávka jako obvykle úplně bílá, naštěstí tam bylo prázdno a nemusel sem šahat na brzdy
v zimních tretrách sice vedro nebylo, ale zmrzlý nohy taky ne, a to do nich beru zimní Lorpeny - merino s primaloftem
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv úno 24, 2022 13:33

Tak jsem dnes obešel všechny prodejny v našem městě, že kouknu na horská kola. Velice smutný pohled. Tam, kde měli lepší kola, nemaj nic. Jediný, co kde maj, je CTM, Maxbike a nějaký Kellys, všechno v nižší cenový i výbavový kategorii, než hledám. A dle slov jednoho prodejce, kterej nešetřil detaily o tom, co je možné objednat a co ne a proč, to vypadá, že ani další rok to nebude o nic lepší. Prý že nechce být pesimista, ale že je dost možný, že se situace zlepší až za 3 - 4 roky... Ostatní prodejci tak sdílní nebyli, byli dost otrávení, asi proto, že jim tam přijdou desítky lidí co chtějí kolo za 40-60k a oni nemaj jedno jediný, který by nabídli. To asi prodejce musí nasrat, když by tolik prodal, ale neprodá ani chuja, protože kola nejsou...
Jedině haluzí v nějaký prodejně že by se něco našlo, jinak šance na nový kolo nebude.
Edit: v jedný prodejně vlastně měli kol plnou řiť. Scott a Kellys, vybral bych si, jenže všechno velikost L :?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát úno 25, 2022 9:01

malejjarda píše:Místo Sram 50/34 jsem nasadil Shimano GRX 46/30. Chodí to dobře, přesmykač dosáhne na velký převodník bez problémů, i když by tam měla být jiná řetězová linka.

Mám též GRX 46/30, a vzadu 11-36, ta kombinace mi vyhovuje. 50/34 je do terénu a do kopců málo.

Já byl na kole v úterý a včera. Oba dva dny bylo fajn - slunce a teplo, ale v úterý foukal naprosto demoralizující vítr. Tady ty otevřený rovinky mezi loukama u řeky byly za trest.
Za to včera kolem poledne bylo bezvětří, krásně jsem se projel a oba dny jsem se vrátil zcela nezasrán. Dokonce jsem si včera říkal, že se asi brzy už začnou odkládat zimní hadříky.

Etheric píše:Prý že nechce být pesimista, ale že je dost možný, že se situace zlepší až za 3 - 4 roky...

Tak černě bych to neviděl, všichni výrobci jedou už zas na plno a lidi už si ebajky nakoupili (a covid končí).
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát úno 25, 2022 10:17

Kola Trek prý budou. Ale neví přesný termín, ani barvu, velikost či osazení. Nicméně prej určitě budou. A jiný značky taky, ono se něco najde. I našlo, dnes jeden Trek, ale červený cokoliv nesnesu, bohužel.... Červená, růžová, fialová, vínová, přes to nejede vlak. Jinak snesu cokoliv.
Ve vedlejším městě je dobrá cyklo prodejna tak se zkusím ještě podívat tam
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob úno 26, 2022 10:47

Dnes jsem ráno byl, ale počasí se celkově zas zhoršilo. Teplota kolem 1C, vítr taky byl a zataženo. Po tom co jsem se nabažil slunce v týdnu, tohle byl vcelku opruz.
Podařilo se mi trefit čas mezi osmou a desátou když nic nepadalo, včíl už tam zas padá déšť se sněhem.

Pozitivum je že jsem opět přijel nezasrán, ale příští týden zatím vypadá vcelku slušně. Jasno/polojasno, ráno mráz odpoledne kolem šesti se sluncem, to je přijatelné.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob úno 26, 2022 12:42

Já ráno nebyl, sice ráno sfítilo (fčíl už je tam zataženo), ale mrzlo (-3), takže vycházka, ne bajk. A zítra ráno má být stejně, uvidím, esli sa zlomím na bajka nebo zase vyměknu na vycházku. V mrazu semi ale bajkovat moc nechce, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob úno 26, 2022 17:43

Tak, ešče není ráno a už je rozhodnuto - před chvílí sem kuknul z wokna a je tam (lehce) bílo/mokro = ráno bajk nebude, nechci se na první (zamrzlé) louži přizabít resp. rozbít bajka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned úno 27, 2022 12:41

V noci to ještě pocukrovalo = ráno bylo lehce bílo a mrzlo = bajk (logicky) nebyl. Škoda no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř bře 2, 2022 11:07

Kruciš, já sa (zřejmě) nedočkám (točení nohama) ani tenhle víkend - sice má být (zřejmě) sucho, ale poránu má nemálo mrznout, čuli zase nic nebude. Škoda no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv bře 3, 2022 8:06

Já byl včera v -3C ráno a nic zvláštního se nestalo. Bezvětří a slabý slunce skrz mraky, dalo se. Pocitově bylo tepleji než mnohý dny před tím, kdy sice nemrzlo ale zato fučelo.

Tady se nohama točí pořád. :supz:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát bře 4, 2022 14:27

Hmmm, takže na bajka (v mrazu) o víkendu můžu zřejmě zapomenout - právě tam za woknem sněží.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát bře 4, 2022 18:27

Tak jo, definitivně opouštím myšlenky na bajk zítra - venku je bílo. Škoda no. Takže bude zdrproproch.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv bře 10, 2022 9:28

Neska při procházce do prce sem se rozmyslel - pokud to o víkendu aspoň trochu pude (nebude -10 resp padat trakaře), chcu točit nohama. :bike:

To sem zvjedaff, co z toho předsevzetí nakonec bude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv bře 10, 2022 10:36

Od zítra maj v akci v lidlu cyklo kalhoty, 3/4 prý že z Coolmaxu, za 249. Se schválně zajdu podivat a když to bude vypadat dobře, na zkoušku koupím.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv bře 10, 2022 11:35

Já teď z bajku slezl. Azuro, bezvětří, teplota na slunci kolem 5C, naprosto luxusní vyjížďka.

O víkendu asi vyrazím na nějákou větší akci, počasí bude dobrý.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv bře 10, 2022 16:18

pavproch píše:Neska při procházce do prce sem se rozmyslel - pokud to o víkendu aspoň trochu pude (nebude -10 resp padat trakaře), chcu točit nohama.
To sem zvjedaff, co z toho předsevzetí nakonec bude.

A už je to tady.... fprci se neska nezadařilo = mírný průser u jedné zakázky z nedostatečného promyšlení předem, takže sem si (nejen pro dnešek) předsevzal, že budu fšecko promýšlet pořádně. Tak promýšlím.... bajka v sobotu a....
Počasí v noci (22-07):
Jasno. Nejnižší noční teploty -7 až -10 °C.
Počasí přes den (07-24):
Jasno nebo skoro jasno. Nejvyšší odpolední teploty 3 až 6 °C.

...ono těch -10 bude, do hroma.... předsevzetí (o víkendu bajkovat) se mi zhroutilo..... chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv bře 10, 2022 18:35

Něco sem vymyslél....
pavproch píše: blbě spím, takže každý den podvečer sem (téměř) nepoužitelný

pavproch píše:Počasí přes den (07-24):
Jasno nebo skoro jasno. Nejvyšší odpolední teploty 3 až 6 °C.

...že bych zkusil se zkousnout a nebajkovat ráno fkose, ale hned po obědě už v relativně příznivých těplotách.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát bře 11, 2022 14:25

Kruciš, to je ale galimatyáš ve škebli..... ráno bylo -7, dyž sem lez do auta (jel sem do Ovy), taxem si říkal, že v takové kose ne, paxem seděl ve vyhřátém autě / kanclu a venku sfítilo sluníčko = sem si říkal, jo to by šlo, paxem kuknul na termometr (0) a říkal sem si jo to by nešlo, fčíl sem šel domů (+2, slunko, ale strašná kosa) "jo to by nešlo". Dyž já nevím, co (bajk nebo vycházka) budu dělat zítra. Poraďte mi, nerozhodnému .... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát bře 11, 2022 16:11

Kruciš, schizofrenie má pokračování - doma sedím pod střešním woknem, do kterýho pere slunko = je těplo, taxem si řekl "jo" a šel sem namazat bajka + dofouknout kola. A přitom sem sebů před garáží (= celý den ve stínu) málem šlehnul, vůbec to nepovolilo, ledovka. Grrrr. Takže fčíl už mám ve škebli spíš "ne".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát bře 11, 2022 18:05

Tak jdi na procházku a veď kolo, občas popojeď... Cyklo-turistika :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob bře 12, 2022 12:40

pavproch píše:Takže fčíl už mám ve škebli spíš "ne".

Ne vyhrálo, byla jen vycházka, bo ráno bylo ještě fuckt dost kosa (-5), fčíl už je tam plus 4 až 6, to už by šlo.
Počasí v noci (22-07):
Jasno. Nejnižší noční teploty -3 až -6 °C, při bezvětří místy i kolem -8 °C.
Počasí přes den (07-24):
Jasno. Nejvyšší odpolední teploty 8 až 11 °C.

Zítra budu točit nohama a basta fidli. Už sa těším.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob bře 12, 2022 12:40

Já ráno vyrazil něco po osmý. Ve stínu mráz byl, ale na slunci pohodička a prakticky bezvětří, luxus.

pavproch píše:Kruciš, schizofrenie má pokračování - doma sedím pod střešním woknem, do kterýho pere slunko = je těplo, taxem si řekl "jo" a šel sem namazat bajka + dofouknout kola. A přitom sem sebů před garáží (= celý den ve stínu) málem šlehnul, vůbec to nepovolilo, ledovka. Grrrr. Takže fčíl už mám ve škebli spíš "ne".

Cyklistika je radost z pohybu, to není plánování. Vezmeš bajk a pokud nepadají trakaře nebo není -20C tak jdeš. Tak to přestaň analyzovat, vyser se na schízu a zační jezdit.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned bře 13, 2022 12:36

Jo, neska sem točil nohama. Křasne dvě hodiny po nevýrazném hřebeni mezi Posklou a RpR tam a zpět = skoro celé terénem bez civilizace. Spousta míst ale ještě na sněhu/ledu, naštěstí mi to nikde neklouzlo/neyebnůl sem sebů. Paráda, už se ale těším na těplo a plnou sezonu v třičku a kraťasoch (do té doby si tělo/prtel zvykne na bajka = ne že by to neska na prteli nebolelo).

Neska sice zima nebylo (furt na slunku), protože na sobě cyklo-cibuli a na nohách nové zimní SPD botky, dyž sem vyjížděl, byla na těploměru ve stínu nula, dyž sem přijel +4, fčíl ale už to ukazuje +10, přitom ale 3metry pod čidlem na zemi před garáží (S strana baráku) je to furt zmrzlé na kost. A že to bylo zmrzlé/drncavé nevadilo - aspoň sem nepřijel jak prasca od baga.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte bře 15, 2022 7:49

Včera jsem točil, ale po dlouhý době se objevil technický problém. Kus za městem jsem zaslech jákési prasknutí, které jsem ignoroval a pokračoval dál.

Posléze mi to nedalo a zkontroloval jsem kola a nemýlil jsem se, prasklý drát na zadním kole. Samozřejmě, že normálně nijak vyndat nešel, tak jsem musel (v lese) sundat celý kotouč abych tu mrchu vyndal.

Tak dnes nebo zítra tam musím dát nový, nechce se mi do toho, ale co mi zbývá. Naštěstí mám od minula jeden náhradní v zásobě.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte bře 15, 2022 11:37

Já sem zvjedaff, kdy mě to potká taky (kola mají už dvě sezony za sebou), připraven sem (byl to ale problém sehnat, nakonec se ale podařilo, mám i klíč) - na bajku mám kola Mavic Crossmax s výpletem pouze 28 (zvláštními) dráty (místo klasické hlavičky mají "váleček" a na druhém konci integrovaný alu nipl:
drat2.jpg
drat2.jpg (4.73 KiB) Zobrazeno 670 krát

Zase jejich výhoda by měla být, že dyž prdne drát na zadním kole na straně u 12-ti kola, není třeba to 12-ti kolo sundavat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika