Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod booze » ned dub 2, 2017 20:01

Michal82 píše:Ahoj chci se zeptat je tu někdo kdo má zkušenosti s jízdou na lehko?

:-k grco :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » ned dub 2, 2017 21:58

Koleno mám operovaný třikrát - tak šup na kolo - je to perfektní rehabilitace.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod GreyMouse » ned dub 2, 2017 22:44

Michal82 píše:- k dresu co budu mít na sobě návleky na ruce a nohy, mininářadíčko, CO2 k dofouknutí a jedna duše, kreditka, telefon plus nabíječka, nějaká ta tyčinka a oříšky.

To nebudeš mít ani kartáček na zuby a oblečení pro případ zimy nebo deště?

BTW, bigon = bidon?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » ned dub 2, 2017 23:01

Je vidíš bidon :)

No tak kartáček jo to mi přišlo zbytečné vypisovat stejně tak beru jednu montpáku nebo trenky na hotel - vypsal jsem si ty podstatné věci.

Oblečení ne k čemu?
Budu mít návleky což v létě dostatečně reguluje teplotu není třeba brát něco jiného. V dešti zmokneš až přestane tak zas uschneš.
Kratasy s dresem přeperu na hotelu a za chvilku je to suché.

Na kole chci trávit cca 8-12h denně což by mělo být dost k nájezdu 200-300 i nudný tempem pod 30km/h potom hodlám relaxovat - cíl cesty není nějaká poznávačka i když na něco bych třeba koukl ale cíl jsou ty km v sedle.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon dub 3, 2017 6:23

Michal82 píše:Koleno mám operovaný třikrát - tak šup na kolo - je to perfektní rehabilitace.


Spolu s mým ortopedem/rehabilitářem mírný nesouhlas - homo sapiens vzniknul z homo erectus nikoli z homo shrbenus .... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pon dub 3, 2017 6:43

Mas divného ortopeda - chodil jsem k několika a kolo mi bylo přímo doporučeno - tedy mimo terén - noha má pohyb bez velké zátěže.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon dub 3, 2017 6:50

Ortoped je v pořádku, cyklisti sou divní... :mrgreen:

Vážně: mám z teho strach, bo kolena fčíl dává pokoj. Loni sem s ním (8 týdnů po operaci) lýžil off-piste ve Francii (bez problema) a pak sedl na bajka a mohl se posrať bolestí.... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pon dub 3, 2017 7:09

Tak to je hodně divný jelikož na lyžích muselo dostat daleko větší záhul jak na kole - máš správně nastavený posed a kufry?
Pokud to nrumíš nastavit - a neumí to většina - zajdi si s kolem na nějaký BG Fit základní nastavení je za pár stovek až 1000, profi nastavení se sportovním doktorem kolem 4tisíc.
Jezdi lehké převody, vyšší kadencí a šlapej do kruhu.

Nevím cos měl s kolenem - já přetrhané přední a křížové vazy, zlomenou čéšku - no měl sem z toho dost paseku - tehdy mi tvrdili že budu rád pokud nebudu při chůzi kulhat, potom sem začal rehabilitovat a dostal to do stavu že na kole mě nic neonezuje - 250 dávám v klidu, mohu i trochu běhat - po měkém povrchu a do 10km potom to bolí když jdu víc, jen se vyhejbám fotbalu a nějakým skokům a td.
Kolo je na koleno opravdu fajn pokud půjdeš postupně.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45


Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon dub 3, 2017 9:18

@michal: Sorry, jako... na bajku už mám krapet (asi 30 let) odjeto, abych věděl jak si co nastavit (aby to vyhovovalo MNĚ a ne podle nějakých "divných" předpisů). Ditto šlapaní - za ty roky (zěměgula už na bajku objeta více než 1x) vím, že frekvenční šlapání pro mě není, mojemu tělu vyhovujou těžší (ne těžké!) převody... ale dík za snahu...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon dub 3, 2017 9:19

@w: :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pon dub 3, 2017 10:12

Na silnici není nuda když to trochu víc zkusíš - máš tam adrenalín když jedeš 100km/h z kopce, můžeš si dávat kopce, rychlé rovinky s minimem námahy....

Ale jestli jsi jezdil po silnici na MTB tak to chápu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pon dub 3, 2017 10:18

Paproch OK no to že jezdíš dlouho neznamená že jezdíš správně ale OK - PS tu zeměkouli mám už víc jak desetkrát a stačilo mi k tomu o deset let míň a určité poučky jsou nutné pokud tě zajímá nějaký výkon ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pon dub 3, 2017 10:49

booze píše:
Michal82 píše:Ahoj chci se zeptat je tu někdo kdo má zkušenosti s jízdou na lehko?

:-k grco :mrgreen:


Jo, ja jezdim na lehko, neberu si nic, ani vodu :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pon dub 3, 2017 10:55

A jezdíš 200-300 za den? Kolik dní v kuse?
S tím pitím to byl fór ne?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pon dub 3, 2017 11:01

Nebyl to for, ale ja jezdim malo, akoze mam proste 25km trasu, okruh priamo z bytu s 1 vacsim kopcem, a jazdim ju do 90 minut, to zvladam bez vody :D

Nejazdim nejake dlhe trasy, ja ale nemam silnicku, mam "gravel-bike"...

200km by som nedal ani keby som sa posral, mozno 100...

Ale pohravam sa dlhsie uz s myslienkou, ze skusim bike-touring, preto asi booze ma spominal... Bike mam na to kupeny, ale zatial som kupil len jednu brasnu a este som sa k tomu stale nejak uplne nedostal, teraz bola zima, tak som riesil lyze, mozno teraz pride ten spravny cas :)

Prvy krat by som urcite ale chcel ist tak ako planujes ty, s kreditkou a spat po hoteloch/penzionoch, a mozno v buducnosti aj so stanom... Ale ja by som to najskor riesil len po CR, a denne tak max 100km...

Iny level :)

Chce to ale stabilne pocasie, v dazdi nepojedu, no a najvacsie obavy mam jak by som to riesil s bajkom v tych hoteloch/penzionoch, pretoze nie vzdy moze byt nejake rozumne miesto, kam ho odlozit/zamknut a nechcem sa kazdu noc bat, ze mi ho niekto ujebe, co sa v tychto koncinach moze stat velmi lahko :)

Chcelo by to fakt dokladne naplanovat trasu/spanie a u kazdeho hotelu/penzionu sa informovat dopredu, ze ci tam mam kde odlozit kolo...

Takze u mna je to zatial cele len v teoretickej hladine, a zatial chodim len na kratke vyjizdky a trenujem nohy a zadek :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod wawrik » pon dub 3, 2017 11:22

Myslím, že booze narážal na tvoje obývačkové výlety. Tie sa dajú ísť naozaj úplne naľahko :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pon dub 3, 2017 11:23

No paradoxne, v obyvacke jazdim s vodou :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pon dub 3, 2017 11:41

Aha 25 ;) hele kdyby ses napil tak to ujedes ne za 90 ale za 45 ;)
Aspoň na mtb sem dával 25 po silnici pod 50 minut v klidu - abys neříkal ze je to jen silnickou.

No škoda sem myslel že tu někdo trochu jezdí.

Kolo si hodlám brát na pokoj - představa ze nechávám kolo za 100 někde v kolarne mi zvedá tep víc než po sprintu do kopce :D

Možná ta ČR je lepší na test - když to nepůjde kdykoliv to mužů zabalit a sem za par hodin doma. A v ČR je taky krásně. Dát Šumavu, Krušné hory, Krkonoše, Jeseníky a pak rovinku na jižní Moravě a na jih Čech kolem rybníků.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pon dub 3, 2017 11:52

No len, na pokoj ti to nemusi dovolit, preto pisem, ze asi by to chcelo sa informovat dopredu, tam kde planujem spat... Tiez to kolo nechcem nikde nechavat...

Ja verim, ze to das za 50 minut, su lidi, co to daji za 30 minut, ale ja to dam za 90 minut :P Nemam natrenovano, idem do kopca 10km/h a mam tep cez 170, takze moc rychleji mi to zatial nejde :)

A presne jak pises, v CR sa da pojezdit a kym si neodskusam, ze to davam nekolik dni v pohode, tak radsej jazdit len tuna po okoli a v najhorsom pripade sa vratit vlakem domov...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pon dub 3, 2017 14:47

Tak na silnicce to dam po rovince za 35, ale takhle jezdím raději kratší trasy.

Hele zas nejakej penzionek - čistá silnička vemes to na rameno a doneses do pokoje kde to opres v předsíni - je to stejne jako když tam slapnes botou ;)
Nevím no necekam ze by nějak prudili - kdyby to bylo mtb od bláta tak to pochopim ale tohle....

Vyzkoušený něco mám - respektive třeba na podzim sem jel 200, 250, 150, 150, 250, 200, 200 a to mi nedělalo potíže - ale chtěl bych jít na režim 250, 300, 200, 200, 300, 200, 250 - což je 1700 km za 7 dni a to sem ještě nejel. :(
Nevím co od toho čekat abych nechytnul křeče nebo tak - počítám s hořčíkem - taky váhám zda vzít ten batoh - EVOC 3l - nebo podsedlovku - a takový další drobnosti na co se zaměřit a tak no....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod GreyMouse » pon dub 3, 2017 15:54

To co provozuješ je spíš závodní cyklistika, odpovědi na otázky týkající se regenerace bys našel nejspíš na stránkách, které se jí věnují (jen nevím, jestli pak nebudeš řešit další brašnu, do které bys dal všechny doporučované výživové doplňky :|). Po pravdě řečeno, neumím si moc představit, že by někdo podával delší dobu výkony, o kterých píšeš a současně se živil jen tím, co se mu podaří sehnat, aniž by ztratil kolo z dohledu.

Jinak, pokud denní trasy 200 - 300 km označuješ jako trochu jezdit a zeměkouli jsi objel víc jak desetkrát, tak už bys měl sám vědět, jestli ti vyhovuje víc podsedlovka nebo batoh na zádech ;-)

Pár dnů po ČR je určitě dobrý nápad, ideálně kdyby se sešly déšť, vítr, zima, zavřené obchody a plné penziony :mrgreen: . Lepší si takovouhle situaci poprvé vyzkoušet doma než v půlce cesty do Itálie ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon dub 3, 2017 15:56

@grey: dík. :mrgreen:

(Je třeba ty juniory bez úcty ke stáří jemně usměrňovat...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » pon dub 3, 2017 16:06

grco píše:No paradoxne, v obyvacke jazdim s vodou :D

Protoze by ses po tom vykonu nemusel doplazit ke kohoutku? :twisted:

grco píše:Prvy krat by som urcite ale chcel ist tak ako planujes ty, s kreditkou a spat po hoteloch/penzionoch, a mozno v buducnosti aj so stanom... Ale ja by som to najskor riesil len po CR

Bacha na to. Ceske ubytovaci sluzby nejsou o moc lepsi, nez slovenske, snad jen Praha se uz trochu vymyka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pon dub 3, 2017 19:21

GreyMouse - no dobře trochu to svádí k závodní cyklistice - na Tour de France jsou sice trochu kratší etapy, ale zas v jiném tempu a taky nejede se týden ale 3 a to je obrovský rozdíl.
Jo trochu bych vědět mohl - jenže já to jezdím jen v dresu - nevozím ani batoh ani podsedlovku - jen narvu věci do dresu.
Jo no už šlapu k půl milionu km - ale cestu kolem světa sem nejel ani jednu to bylo teoreticky - obvod země 40 tisíc km.
Hele ty jiné weby - BF úplně nesnáším navíc tam ani moc silničářů nebejvalo a CD tam už vidím jak polozim tento dotaz a bude následovat otázka na čem ze to jedu a ze za 100 se kupuje vhodný set zapletených kol a ne cele kolo a podobný narážky ;) Zahraniční fora by možná bylo lepší navštívit ale zo jsou zas většinou jiné podmínky a jiný přístup k cyklistice.
Ty doplňky - pít chci hlavně energi drinky a td ruzne gely a dnergy tyčinky se dnes daji koupit všude - dat si dobrej lehkej obidek a večer nějaké to vydatnejsi jídlo hlavně doplňovat minerály a td - to není problém vždy koupit - jak sem psal 8 max 12 h a zbytek času mohu věnovat ,,stravě a regeneraci,,.

PS: 200 ujede kazdej trochu trenovanej hobik - jen se toho člověk nesmí bát.

Pavproch
Hele já mám ke staří úctu - věřím ze třeba ,,MÁRIO,, by mě i ve svém věku pěkně vyškolil a nechtel bych jet v jeho tempu ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod šíp » pon dub 3, 2017 19:51

Michale, můžu se Tě na něco zeptat? Neber to prosím osobně, můj dotaz není míněn ani ironicky, ani rýpavě. Jsem prostě opravdu jen a jen zvědavá, nic jiného v tom není.
Při Tebou udávané denní kilometráži, máš z toho něco jiného než požitek z jízdy? Stíháš si všímat míst, kterými projíždíš? Vnímáš nějak místa, zaujme Tě někdy něco zajímavého? Když ujedeš takové kvantum kilometrů, den co den, neslívají se Ti pak vzpomínky do jedné podobné? Jsi po návratu schopen říct: "První den jsem obědval tam a tam, byla tam super kozatá servírka, druhý den jsem večer viděl krásný západ slunce, třetí den jsem na penzionu pokecal s neuvěřitelně sympatickým majitelem..." Chápeš, na co se Tě ptám? Jde mi o zážitky, které si odvezeš.
Já si to totiž nedovedu představit. Na kole jezdím ráda, ale nepovažuji se za zkušeného cyklistu. Jsem kochač, ne hltač kilometrů. Mám za sebou pár výprav severním směrem natěžko /2x Norsko, 2x Finsko/ - to jen tak na okraj, aby sis nemyslel, že jsem úplný debil. Jen si ze svého úhlu pohledu nedovedu představit, že bych ujela Tebou udávanou vzdálenost. Nezvládla bych to ani před 20 lety a 15 kilogramy, natožpak nyní.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod booze » pon dub 3, 2017 20:08

Michal82 píše:dat si dobrej lehkej obidek a večer nějaké to vydatnejsi jídlo hlavně doplňovat minerály a td - to není problém vždy koupit - jak sem psal 8 max 12 h a zbytek času mohu věnovat ,,stravě a regeneraci,,.

Budes potrebovat kvalitni jidlo a ne s.acky z restaurace.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod scinkk » pon dub 3, 2017 21:16

Michal8: pro me pusobive vykony :) Ac to asi na ziletce muzou byt "normalni" vykony. Kdyz uz zvazujes test po Cesku, da se vubec tato disciplina zazitkove provozovat na ceskych silnicich? :) ostatne s tema sluzbama v cesku, jak se tu treba resi kolo na pokoji, to asi taky nebude snadne :)

@sip: ja tenhle sport neprovozuji, ale tak prijde mi, ze se to nijak nevylucuje, asi to neni kochacka krajinou, ale proste zazitek z te rychlosti a sportovniho vykonu a hadam, ze kdyz clovek neni v sedle, tak muze byt i dost zazitku :) Hadam, ze pri takovem maratonu to taky neni zadna kochacka krajinou :) Ale samozrejme si to taky rad poslechnu "od zdroje", zda to tak je :)

Jo ta regenerace se tu resila, sice hlavne pro chozeni, ale predpokladam dosti prenositelne i na toto. Je to hlavne o bilkovinach, ci primo aminokyselinach. Pres den a po ukonceni hlavne rychle i pomale cukry, vecer a na noc ty bilkoviny, neco z jidla, a pri techto vykonech bych urcite zvazil nejaky izolat v prasku ci tabletach.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pon dub 3, 2017 21:28

šíp - v pohodě - asi tě zklamu, ale pro mne je cyklistika něco jiného - pro tebe je to evidentně cykloturistika tedy někam se na kole přepravit abys něco viděla, zažila a td - pro mne je cíl ta jízda - to že máš před sebou rovinku a roztočíš to na nějakou slušnější rychlost chytneš spodní úchop nebo zalehneš a jedeš - to že to z kopce rozjedeš na 100km/h - ze je před tebou kopec a ty si řekneš tebe si dám ve stoje na velkou. :D

Ano za jízdy vnímám okolí a rád se projedu v pěkné krajině - vybírám si menší silnice bez provozu ale nespojuji to s turistikou - ono ani v botech které jezdím nejde chodit - doslova je problém ujít desítky metrů - takže to takto ani spojit nejde.
Když chci ,,cykloturistiku,, vemu si MTB domluvíme se s přáteli a jede se výlet kde si člověk povídá a kochá se a potom koukne třeba na nějaký hrad rozhlednu nebo tak něco.

Jo výlet se stanem jsem taky dal, ale jde o trochu jiný druh zábavy - kolo potom váží krom svejch 12kg s bagáží třeba 25kg no a na tom se pak nějak ,,sportovneji,, jezdit nedá - oproti tomu silnička je pod 7kg a prostě to vybízí k jiné jízdě - proto taky ten požadavek ,,na lehko,, v podstatě bez ničeho.

A když jezdím své klasické trasy tak mi jde o to zrychlovat jet líp, rozvíjet techniku jízdy, řadit - třeba tenhle kopec jedu bezne na 50x25 ale dnes je protivítr dám 50x28 nebo tady na tý rovince mi jde dnes co zad mohu jet 50x13 a td - tudy sem jel včera ten úsek z kopce a je čistej tak to mohu do zatáčky víc položit bez brzd...

Možná ti to přijde divné ale mě to prostě baví ten pocit dát do toho vše bejt zpocenej až to z tebe kape, ale přitom štastnej že dnes to jelo hezky - je to asi jako když někdo zdolá ,,velkej kopec, skálu,, nebo že uběhneš maraton a td a td - prostě sport.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod šíp » pon dub 3, 2017 21:30

scinkk píše:@sip: ja tenhle sport neprovozuji, ale tak prijde mi, ze se to nijak nevylucuje, asi to neni kochacka krajinou, ale proste zazitek z te rychlosti a sportovniho vykonu a hadam, ze kdyz clovek neni v sedle, tak muze byt i dost zazitku :)

Já si naopak myslím, že se to vylučuje. Buď se řítíš krajinou, nebo se kocháš, takže jedeš pomaleji, koukáš kolem sebe, zastavuješ, fotíš /se stativem.../. Další faktor, alespoň pro mě, je táboření. Nepovažuji to jako jiní za nutnou, nezbytnou součást výpravy, naopak pro mě je to něco, co k tomu patří. Ráno dvě hodiny sedět u táboráku, koukat do ohně, zatímco se pomalu vaří několik litrů čaje... A večer to stejné, jen na jiném místě.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika