Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 23, 2023 15:16

Tak to nejhorší /a to, co jsem dělal poprvé/ už je hotovo, zbytek by měl jít lehko, hlavně už to znám.
Furt mi vrtaj hlavou ty matice kotoučů... :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 23, 2023 15:31

Já budu asi muset potupně s přezutím do servisu. Mně to nejde nasadit ty pláště, aby ta linka byla rovnoměrně nad ráfkem. Někde je akorát, jinde je zalezlá. Nevím už, co jiného vymyslet. Nebo na to kašlu a budu jezdit tak. Natlakoval jsem to na 4-5 barů a nepomohlo, aby to naskočilo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4376
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte kvě 23, 2023 15:37

Jo, kdysik (ešče na starém bajku 26") sem měl jakési pláště (měly keflarovou patku, byly 2,1", ale značku/typ už si nepamatuju), které měly tu linku "šišatě - po nasazení na ráfek byla někde vidět, někde utopená, přitom ale ten plášť při protočení neházel ani o milimetr, chodil krásně rovně. Co ty Tvoje, když to protočíč, "šmajdá" to viditelně?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 23, 2023 15:43

Nevím, co myslíš teď. Já ty kola mám sundaný. Dávám fotku protilehlých stran jednoho kola.
20230523_162728.jpg
20230523_162728.jpg (228.38 KiB) Zobrazeno 625 krát

20230523_163923.jpg
20230523_163923.jpg (184.67 KiB) Zobrazeno 625 krát
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4376
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte kvě 23, 2023 15:48

Kolo s nasazeným a nafouknutým pláštěm chytíš rukama za osu a roztočíš = pokud ten plášť viditelně neháže (= chodí rovně), nechal bych to tak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 23, 2023 16:20

Upustit, promačkat a povyklat ten kousek co nesedí, jak to bude prázdný, zahýbat s tím v ráfku do stran aby se v tom hnul a znova nafoukat. Ale třeba ti to dělá to, že tam máš duši. UL dušový plášť s UL duší v UH tubeless ready ráfku. Kočkopsí kombinace. Ale třeba tohle na to vliv nemá...
Z fotek to nevypadá, že bys měl blbou kombinaci plášť x ráfek (šířka), ale nevim, z toho moc nepoznám a neznám parametry ani jednoho. Třeba to fakt může dělat, že cpeš tenhle plášť do toho ráfku. Nebo spíš jsi to blbě nasadil. Zkus to udělat jak je psáno výše.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte kvě 23, 2023 17:47

Ty jo, právě sem dostal nápad.... esli zítra ráno vstanu a bude bez té lokální přeháňky, tak prdim na prci a .... :bike:
Počasí přes den (07-24):
Polojasno až oblačno, lokální přeháňky. Nejvyšší odpolední teploty 17 až 20 °C.

... akoráth to zítra asi nebude na full summer outfit, bude třeba zase podvlíct cyklodřes.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte kvě 23, 2023 18:01

Tak předpopiča na čt1 )aladin) mi to těšení asi zkazala - podle modelu tady u nás bude ráno scát. Škoda no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » úte kvě 23, 2023 18:10

@dromedaro: No, vypadá to, že to máš šišatý.
Mi pomohlo nafouknout to na max a pak rukama se snažit ten plášť jako že vytáhnout ven a pak to tam skočilo. Taky je možnost, že máš moc úzkou duši a moc široký ráfky a tak to nenafoukne dostatečně, aby to tam skočilo. Ještě můžeš zkusit potřít ráfek a plášť mýdlem/jarem, aby to víc klouzalo.

@etheric: Není 100g rozdíl nějak moc? To je na obou nebo 100g na každém?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 23, 2023 18:37

Široká je ta duše dostatečně, mi přijde. Už jen při nafouknutí na instalačních 0,5baru je to přes celý ráfek. Zkusím to namazat jak píše oodoow. To upuštění a promačkání jsem zkoušel bez výsledku. Ani se to nehlo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4376
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 23, 2023 19:36

oodoow píše:Není 100g rozdíl nějak moc? To je na obou nebo 100g na každém?

+100g navíc oproti popisu je na obou dokupy. Konkrétně, váženo bez kotoučů a matic k nim:
Přední 928g
Zadní 1017g
Dle popisu výrobce maj mít 1848g obě. Ale jestli to není hmotnost bez ořechu. Nevim, jak to váží.

Váhu jsem kontroloval kalibračním závažím a váží správně.

@Dromedaro: vzpomínáš, jak jsi psal, že nechceš bezduši kvůli tomu kolik s tím může být problémů, že s duší problémy nejsou? A já ti říkal, že i s tou duší můžeš mít xy problémů :D
Nebo máš problém, co měl já - základní shit ráfek a to okolo...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 24, 2023 5:12

Co je na tom ráfku zase shitového?
I s kotoučem váží o málo víc než ten tvůj za 8tisíc nebo kolik tě to stálo.
20230523_160222.jpg
20230523_160222.jpg (238.77 KiB) Zobrazeno 572 krát
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4376
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř kvě 24, 2023 7:05

Ty základní ráfky jsou prostě shitový. Však už jen jak tam jsou nalepený ty pásky. U nás obou stejně zprasený.
Prostě na tomhle šetří a daj na to kolo ten nejzákladnější krám. To na ty vyšší řady za 80, 100,... dávají lepší kola. Na těch nižších to tady ojebou. O nic víc mi nešlo a nic jiného jsem tím nemyslel.

Co je to za kolo? Víš, jakej tam je náboj? Co rozměry ráfku? Odolnost ráfků? Průměr kotouče máš taky 180mm?
Ty moje WTB "kvalitka"... Vyspal jsem z kola dvě podložky drátů po tom, co jsem sundal bezduš pásku :x
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř kvě 24, 2023 8:34

Kruciš, nenašel sem v sobě ráno sílu se přesvědčit na bajka - dyž sem stal, tak šedivo až na zem, sice nescalo ale vypadalo to = takže sem se po snídani sebral a šel do prce. Škoda no. Zítra (asi) bude další pokus, má být líp.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř kvě 24, 2023 8:41

pavproch píše:Údaj o (skutečné) hmotnosti kol bude zajímavé srovnat s tím, co píšou ve specifikaci, schválně - o kolik se to bude lišit od těch 1848grms? Tipuju nějakou tu stovku gramů, nedokážu odhadnout esli ale do plusu nebo mínusu.

Etheric píše: Ve váze se sekli o 100g, kola váží 1948g bez kotoučů.

Bingo, trefil sem se.
V té souvislosti:
pavproch píše:Neblokovatelná reklama na auto.cz mi fčíl vnutila koloshop a nabídku kabroňových zapletených kol Mavic 29" s ořechem SRAM se slevou 20% nebo kolik = relativně rozumná cena asi osumadvacet. Ušetřil bych asi dalších 200 grms, čímž bych se dostal pod těch kýžených 9. Žeby? Ne, prdim NATO....

Píšou u nich 1380grms /obě kola, zajímala by mě skutečnost... ale jenom proto (abych to zistil) je pořizovat nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř kvě 24, 2023 10:34

Tak jsem vážil nová kola s namontovanými kotouči, ušetřil jsem 380 gramů, což není nijak moc, ale zas je to na rotujících částech. K tomu připočtu 110g x 2 co jsem ušetřil díky přechodu na bezduše a už to vypadá líp. A to jsem ještě dost ušetřil výměnou původních plášťů WTB trail boss 2.4" (imho pro ráfek co tam byl zcela nevhodné) za Pirelli Scorpion 2,2".
Jasně, mohl jsem koupit za tu cenu lehčí kola, ale já chtěl vnitřní šířku ráfku 30mm a odolnost je pro mě též klíčová, UL kola nechcu, to zkřivim jak nic.
Taky jsem mohl pořídit lehký dušový kola, TPU duše, lehký dušový pláště... To bych ušetřil hmotnosti... Ale já už duši nechcu, s bezduší su maximálně spokojen.

Též mi z logiky věci vyplývá, že nesrovnatelně lepší náboje se musí pozitivně projevit na jízdních vlastnostech - můžete někdo konkrétně říct, jak pomůže vyměnit základní náboj Shimano za prémiový DT Swiss /či jiný prémiový/? Lepší ořech má nebo nemá vliv?
Mám teď odolnější kola, to se hodí, a týpek z koloshopu říkal, že tyhle ráfky s vnitřní šířkou 30mm maj být stabilnější, než ty, co jsem měl na kole z výroby. A dle výrobce na nich má ten plášť sedět líp - @Dromedaro: najdi si tabulku výrobce plášťů co máš, kde se dozvíš, pro jakou vnitřní šířku ráfku se daný plášť hodí. Tohle jsem nevěděl, že i na tomto záleží..

Takže ve finále jsem za 19k ušetřil 380 gramů, přičemž mám odolnější a stabilnější kola, nový kotouče, naučil se nový dovednosti, zůstalo mi doma všechno potřebný nářadí a zbylo něco málo přes 700ml tmelu. Tudíž výměnu kol hodnotím pozitivně.
Už se těším, až se projedu, uvidim, zda budu v blízkých dnech schopen jet kvůli nedávnému úrazu. Chodit můžu, ale jestli bude vadit pohyb na kole, to nevim..

@pp: tmel Stans, cos dřív odkazoval, já ho koupil taky, menší balení, takže už došel, už nemaj. Je nějakej novej, dle výrobce podstatně lepší, má v sobě nějaký částice a je celkově hustší, takže můj dojem je, že by to mohlo víc tmelit. Vyzkouším.
https://www.koloshop.cz/cs/No-Tubes-Rac ... 9?v=226276
Prý nejlepší tmel na světě... Také píší
Tmel Stans Race lze nalévat pouze přímo do pláště.
Množství a velikost tmelicích krystalů způsobuje okamžité zalepení stříkaček a menších lahviček.

No.... Ta moje stříkačka má tlustou hadici a přes galuskovej ventilek s vymontovaným vnitřkem to musí jít. Se obětuju a vyzkouším, jestli to opravdu nejde :)
Naposledy upravil Etheric dne stř kvě 24, 2023 10:43, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř kvě 24, 2023 10:39

ref ušetřená váha: 380 grms na rotujících částech je dost.
ref Stans: Já mám ještě skoro plnou tu litrovu pikslu původního Stans, až dojde, budou se Tvoje zkušensoti s tím Race hodit, dík.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř kvě 24, 2023 10:46

@pp: než jsi napsal, jsem editoval ohledně tmelu, páč jsem si přečetl něco, čeho jsem si předtím nevšiml, ohledně plnění, viz výše.
Zkusím, jestli to nejde. Zas tak velký částice v tom snad nebudou.
Maj ještě i jinej tmel, ale už ne ten, co jsem měl. Vzal jsem ten Race, dle popisu mi pasuje víc. Když se někdo prsí větou "nejlepší na světě", nebývá to bezdůvodně, podobně jako "doživotní záruka". No uvidim.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř kvě 24, 2023 10:56

Hmmm, zajímavé, sem zvjedaff, esli to tam skrz galuskový ventilek natlačíš.

Mně se zase vnucovala neblokovatelná reklama na auto.cz - koloshop = a zistil sem, že tentokráte semi "syslení" komponent "až budou potřeba ať je mám doma" nevyplatilo, no... mám doma v zásobě 12-kolo (10-50z) a šaltr SRAM XX1 (pro 50z) , fčíl ale SRAM má pro mě nové/jiné komponenty XS (10-52 a šaltr taky pro 52z), sou sice dražší, ale taky lehčí a 52z. Škoda no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř kvě 24, 2023 11:09

Ventilek nejvyšší kvality udělaný tak, že dole (strana uvnitř ráfku) nemá tenkou dírku, ale díru s rozvodem do stran, kvůli vložce, co tam někdo dává. Muc-Off ventilek, nová verze. Když to nepůjde, holt plášť sundám, ale já budu dělat že nevím, že to nejde, a ono to půjde :D

Jinak do hodnoty výměny 19k počítám i to co zbylo - tmel na 4 páry kol, nářadí na výměnu kotoučů a kazety, taky nový dovednosti.
By mě zajímalo, kolik by mě stála tahle výměna v servisu. Za předpokladu, že tam budou mít tyhle kola a kotouče za stejnou cenu, což pochybuju. Ale kdybych si kola donesl, kolik by to stálo... Tipuju že víc, než 1200 za to nářadí, který mi zůstane. A nic bych se nenaučil a příště platil zas..

Ještě byly ke kolům adaptéry pro kotouč 6 děr, který prodám, a taky dva bezdušový ventilky, s tím "správným" tvarem těsnění, ty nevim, jestli taky prodám nebo si nechám.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř kvě 24, 2023 13:38

včera první větší květnová krizovka, ještě v Po prima pocit, jak jezdim některý úseky o jeden pastorek těžší převody bez únavy
včera večer proti větru podél řeky nechtěly nohy točit, ale ani ne tak větrem, jako spíš když dojde šťáva, chvílema lehká křeč v tříslu
po nějakým kiláku a půl to opadlo, ale jel jsem spíš na autopilota

dám tomu asi pár dní voraz
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř kvě 24, 2023 18:03

pavproch píše:ref ušetřená váha: 380 grms na rotujících částech je dost.

Když to vezmu celkově, co jsem ušetřil na rotujících částech:
Kola -380g
Přechod na bezduše -220g
Pláště -cca 700g a něco
To dělá ušetřených 1300g a nějaký drobný jen na kolech (obou dohromady) a tím co je / bylo na nich a v nich. Nic krom zmíněných rotujících částí jsem na tom kole neměnil.

Je zajímavý sledovat, jak se to po odlehčení chová a jak se změnou dílů mění vlastnosti bajku. Už se těším na jízdu na nových kolech :bike:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 24, 2023 19:44

oodoow píše:. Ještě můžeš zkusit potřít ráfek a plášť mýdlem/jarem, aby to víc klouzalo.

Tisíceré díky za tuto radu! :prayer: :prayer: :prayer:
Namazal jsem ten žlábek uprostřed ráfku tekutým mýdlem, nasadil duši, plášť a pak začal pumpovat.
Pak už jsem jen s radostí sledoval, jak to naskakuje do ráfku. Při tlaku lehce nad 3bary už to bylo po celém obvodě krásně usazené, jak má být.
Takového trápení s tím bylo a po tom namazání mýdlem jsem měl obě kola za chvilku obuté.
Tak jsem se trochu uklidnil, protože jsem si říkal, že i když se mi to horko těžko nakonec podaří nasadit, tak stejně jestli píchnu v terénu, tak to neopravím, protože to nedostanu zpátky. Budu tedy s sebou vozit kapku tekutého mýdla. Ještě jednou díky.

Dneska už jsem to nechal být, ale zítra půjdu jezdit. To jsem zvědavý na to odlehčení na rotačních částech a nové kvalitní pláště. Jaké to bude a jestli mě zase něco zradí nebo to bude v pohodě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4376
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 25, 2023 9:29

Tak pokračování - ještě že mám ventilky Muc-Off s tolika těsněními, páč ty, co ke kolům byly, nesedí jak by měly. Moc malá díra v ráfku na tu gumu. Ale Muc-Off maj v sadě takový těsnění, co tam dokonale padlo.
Nasadit plášť bylo jednoduchý do prvních 3/4 obvodu, pak to ještě kousek šlo a pak už jsem to silou montpáčil půlcentimetr po půlcentimetru, páč vím nabrat a nahodit nešlo.... Pěkně jsem se u toho zapotil, ale hotovo. Pláště zapadly na místo samy už při tlaku 1,5 bar.

Tak jsem to vypustil, že naleju tmel ventilkem... A ono to fakt nejde. Nejde to ani natáhnout do stříkačky. Kua, tohle musí opravdu těsnit...
Pláště sundavat se mi nechtělo, naštěstí mě napadlo řešení, jak tam tmel dostat, aniž bych musel sundavat a pak ten kus znova silou montpáčit. Udělal jsem mezeru a nalil do ní tmel odměřenej v plastovym panáku, lehce zatlačil na montpáky a plášť zapadl zpět. Šlo to, páč ráfky nejsou hookless a plášť v nich drží. Dobře já :mrgreen:
IMG_20230525_093448.jpg


Novej tmel když roztočím kola zní, jako by se uvnitř přesypával písek a drobný kamínky, ale to při vyšší rychlosti přestane, v terénu se navíc tenhle zvuk ztratí. Vypadá to, že tenhle tmel bude těsnit jaxviň, uvidíme.
Už mám hotovo, ale testovat budu až zítra, možná pozítří
Naposledy upravil Etheric dne čtv kvě 25, 2023 9:34, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » čtv kvě 25, 2023 9:33

Jezdíte někdo městské nebo retro kolo?
Mně to čím dál více láká, jet si jen tak na pohodu, narovnané záda, nikam nefofrovat, vnučka mi bude stačit atd...
:bike: 8)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 25, 2023 9:44

Ne, ale bavilo by mě na tom jezdit po městě nebo po dědině. Občas vidím takový stréce v montérkách, co si to z lehka vyšlapujou na 30let starým kole, na řidítkách v igelitce nebo v košíku na zadním kole cinkají lahváče a pohoda.

Ale jinak tady v Brně na těch městských kolech jezdí lidi celkem často. Hlavně ale teda ženský.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4376
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 25, 2023 11:40

Tak to teda (až mi dojde stávající pixla) ten Stans Race nechcu, já sem zvyklý to tam lít skrz galuskový ventilek. budu muset vyzkoušet (tekuté) mlíko jiné značky.

Neska zase křasný výlet v masivu Radhoště (proti kopci, pak vrstevnice tam a zpět, pak zase proti kopci a bočním hřebenem domů/dolů). Líbilo se, ale byla kosa - i přes podvlečený podzimní dřes dl. rukávec bylo chladno, měl sem i pws prsťáky a taky mi ke konci už tuhly prsty.

Na víkend slibujou slunečno (sic poránu fest chladno), vymyslel sem kam v sobotu i neděli.

A jako obvykle - vyměnil sem brzdové desky a.... přední už zase píská (bude to trvat 2-3 výlety než se zajede a přestane - doufám - pískat, sfiňa jedna).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 25, 2023 12:31

Brzdy jsem taky musel seřídit. Přední se chytla na první dobrou, zadní jsem tak pětkrát povolil a utáh, než zůstala ve správný pozici. Teď jde všechno rovně.
Musel jsem též hrábnout do přehazky, na jednom z pastorků to rachtalo. Už to nedělá. Řazení z menších na větší je tichý, zato řazení z větších na větší (nejvíc ty 3 poslední) je hlasitější, jak přeskočí řetěz, zarezonuje to. Dělalo to i na starým kole, jen tady to rezonuje víc. Řetěz jde pěkně, řazení plynulý, jen při přeřazení na ty nejmenší pastorky to udělá takovej kovovej rezonující zvuk. Vše je dotažený fest. Nejspíš tomu dost pomáhá ten karbon rám, jak nese zvuky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » čtv kvě 25, 2023 12:40

@Dromedaro
právě k tomu pomalu spěju... když jedu za sousedama, ať už na pokec, ne jedno, nebo si jen něco půjčit, tak kromě zimních měsíců se sněhem (což je poslední roky v součtu tak 14 dní v roce) jedu na kole... ale na sporťákovi je mi blbé jet v teplákách nebo v džínách, ale zase oblíkat si "pemprsky" se mi nechce, nazouvat SPD už vůbec ne; když jedu s vnučkou kolem komína, nebo jen tak do lesa (na kole se učí a přitom má plno jiných zájmů - motýli, kytičky, kočičky atp.), jede se pomalu a věčně se zastavuje, tak zase, jet na sporťákovi je dost opruz...

Normálně si chci vzít kecky a tak jak jsem oblečený ze zahrady sednout na kolo opřené o stojan a jet... a třeba si jen vzít stylový klobouček :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » čtv kvě 25, 2023 14:56

Quido píše:Normálně si chci vzít kecky a tak jak jsem oblečený ze zahrady sednout na kolo opřené o stojan a jet
No jo, za mladych casu v lete mnoho lidi jen naskocilo na svoji "ukrajinu" v slapkach, nekdy i bez nich a jelo se...

Jen, kdyz bydlis nekde pod Lysou, tak bacha na to, ze nejaky ten kopec je na techto kolech bez prehazky docela zahul. (Predpokladam, ze jis na to jeste nezapomel :-).) Mozna ty "moderni" mestske uz maji trochu lepsi prevod, ze to jde lip, ale na takove klasice se clovek obcas docela zapotil... No a pod Lysou je hodne obci, kde se to pekne tahne do kopce/z kopce.

Ale jo, na "litani" s malou je to asi nejlepsi. Kdyz si sezenes dostatecne otriskany stary exemplar s pekne vyjimajici se znackou "Velamos" nebo "украйна", tak to snad nebude lakat ani lapky. Jen si zase nesmis sehnat sberatelsky muzealni kousek :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika