Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » sob kvě 13, 2023 18:44

Jestli jen trochu hází, tak ho srovnej a použij :-)
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob kvě 13, 2023 18:55

To mě taky napadlo, použít ho jako zkušební, cvičební kus. Když to pokazím, nic se neděje a příště budu vědět, jak to nedělat :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned kvě 14, 2023 11:24

Křivý (házivý) kotouč se Ti na 99% nepodaří srovnat tak, aby neházel. Já to teda zkoušel asi 2x, vždy neúspěch..

Neska zase to vyšlo, zdraví a pičasí dovolilo = byl výlet. Křasny, začínal sem na slunku, ale paxe zatáhlo, dyž sem vyšlapal na Tanečnicu, tak to i vypadalo že brzo začne scát, ale ne.

V týdnu má být převážně deštivo = to asi nepude, škoda no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 14, 2023 11:35

No zkusím to, ale ono je to takový, že to možná nepůjde.. Jeden novej radši vezmu. Kazetu a to co ju drží tam taky jen přehodim. Su zvědav, za jak dlouho budou schopni vyměnit ten ořech a odeslat mi to. Já to budu mít jednoduchý a rychlý, jen musim koupit ten klíč na kazetu a kotouče plus mlíko, už došlo. Kola nejsou hookless, takže to obutí do bezduše by mělo jít hladce. Už se těším, schválně zvážím nový kola vs ty starý, až je sundám. Nový maj mít 1848g, kolik maj starý, to nevim a nemůžu to nikde dohledat.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned kvě 14, 2023 11:57

Na sundání kazety potřebuješ nejen ten "tisícíhran", ale ještě "bič" na přidržení řetězu (povoluješ to ve směru otáčení kazety na cvrku), na její namontování jen ten tísici hran. Přeju zdar s rovnáním kotouče.

Údaj o (skutečné) hmotnosti kol bude zajímavé srovnat s tím, co píšou ve specifikaci, schválně - o kolik se to bude lišit od těch 1848grms? Tipuju nějakou tu stovku gramů, nedokážu odhadnout esli ale do plusu nebo mínusu.

Jaké budeš dávat pláště? Myslím, že jsi psal, že používáš pláště s keflarovou patkou, byla by hloupost "zabít" ta lehká kola nějakým těžkým pláštěm s ocelovou patkou.

Dáváš si nějaký cíl s hmotností celkého kola po úpravách? Já při úpravách Cannona tajně doufal "pod 9", ale jsem asi na 9,1 (bez flašky s pitím) a už na nějaké (další) odlehčování prdím. A yezdim.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 14, 2023 12:21

Jde to i jinak, než s bičem. Že já vůl si nenechal kus starýho řetězu. Takhle budu muset koupit buď bič, nebo nějaký jiný udělátko, případně hadr, rukavici a mělo by to taky jít.

Mě hlavně zajímá rozdíl hmotnosti oproti starým kolům.
Pláště dám ty, co mám teď - dozadu novej Pirelli Scorpion xc 2,2" na tvrdý povrchy, dopředu to stejný. Dělají se vůbec bezduš pláště s ocelovou patkou?

Cíl ani ne, ale ještě chcu koupit novou vidli, tam srazím okolo kila + karbon sedlovku a lehčí sedlo. Na zbytek prdim, to už by bylo hrozně moc peněz za relativně málo gramů. Po těchto úpravách může mít kolo nějak okolo 10kg, záleží kolik srazí ty kola. Takže kolo včetně lahve plný vody, jídla a věcí na celej den, nářadí...bude mít tolik, kolik mělo kolo samotný před odlehčením nebo ještě méně. To stačí bohatě. Bude to pak kolo za 100k, když nepočítám cenu doplňků...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned kvě 14, 2023 12:23

Mně těch 9.1 stálo 60 (bajk) + asi 120 (komponenty).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 14, 2023 13:51

Tak to na tom budu dobře, o kilo víc za 100k celkem.
Hlavně su zvědav na rozdíl v jízdních vlastnostech
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned kvě 14, 2023 14:34

pavproch píše: Já při úpravách Cannona tajně doufal "pod 9", ale jsem asi na 9,1 - už na nějaké (další) odlehčování prdím. A yezdim.

Neblokovatelná reklama na auto.cz mi fčíl vnutila koloshop a nabídku kabroňových zapletených kol Mavic 29" s ořechem SRAM se slevou 20% nebo kolik = relativně rozumná cena asi osumadvacet. Ušetřil bych asi dalších 200 grms, čímž bych se dostal pod těch kýžených 9. Žeby? Ne, prdim NATO.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 14, 2023 15:12

To bys na karbon kolech ušetřil tak málo gramů? To se za ty peníze nevyplatí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 14, 2023 15:53

Podle čeho si určuješ, kdy ty peníze za ty gramy stojí a kdy ne? Máš třeba něco jak 1g za 100Kč ještě ano, 1g za 200Kč už ne?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned kvě 14, 2023 16:20

Nepřepočítávám (nákup komponent) na peníze (vyjímka je dokupování řetězů do zásoby, kde to mám jako zábavu hledat, kdo zrovna nabízí NX Eagle řetěz pod 5-kilo). Vybírám, koupím, to co chcu (a paxem překvapen, kolik mě ta sranda v součtu už stála peněz, no).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 14, 2023 16:56

Dromedaro píše:Podle čeho si určuješ, kdy ty peníze za ty gramy stojí a kdy ne?

Podle ničeho. Nebo takhle - máš 40 tisíc, tak za ně logicky chceš srazit váhu co nejvíc a co nejlíp vylepšit jízdní vlastnosti. Takže nový kola, nová vidle, sedlovka a sedlo. Možná budu něco málo přes 40, ale tohle je na odlehčení asi tak nejlepší poměrem gramy / cena / složitost. Dál už zbývá tak vyměnit všechno to ozubený, kliky, přehazku, brzdy včetně pák atd za nejvyšší řadu, ještě řidítka, představec,.. Ale to už je moc peněz a málo gramů. Stačí mi, aby to kolo mělo pod 11kg, pak bude ještě lepší, než je teď a to bude pecka.
Btw, u nás měli za 48k Kellys, hliník rám, v nejvyšší řadě Shimano, váha pod 12Kg. Ale to kolo mi nesedělo, mělo moc vysokej rám i ve velikosti 17", jako všechny ostatní, co jsem zkoušel.. Všechno moc vysoký.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 15, 2023 10:14

Nemyslel jsem u kol, ale celkově outdoor vybavení. Někdy mi připadá, že kupuješ za šilené ceny něco kvůli par gramům a jindy, že už to nemá tu hodnotu, kterou seš ochoten platit cena vs ušetřené gramy. Ptam se, protože v tom sám nemám jasno, kdy to za ty peníze smysl má a kdy už ne a nevím čím se řídit. Já jsem to tu kdysi někde zaznamenal, že to má někdo takto nastavené. Max cenu za gram, kterou je ochotný dát.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » pon kvě 15, 2023 10:45

@dromedaro: To je individuální, co se týče které věci. Nejde třeba jenom o gramy, ale třeba taky o to, kolik to zabírá v batohu a jak moc to budeš využívat a tak.
Řiď se zdravým rozumem a stavem své peněženky. Každý má prostě tu hranici jinde.

Jinak o víkendu super gravel projížďka. Přes pivovary Dolní Břežany a Kytín a pak výšlap do Vonoklas. Pěkných 125km a 1600m+.
Jsem dokoupil na gravel odpružený představec Redshift a příjemně mě to překvapilo, jak to žehlí vibrace. Celkově jsem z toho gravelu nadšenej, po silnici to valí a ani lehčího terénu se to nezalekne.

Převody taky plně dostačující, dokonce i tu cestu z Karlíku do Vonoklas bych vyšlapal celou, kdyby se tam neválely přes cestu stromy, kvůli kterým jsem musel dvakrát slézt a přenést kolo.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon kvě 15, 2023 10:56

@Dromedaro: aha. U turistiky vůbec neřeším peníze a beru jen to nejlepší, co mi plně vyhovuje bez jakýhokoliv kompromisu. Jenže turistika, ani s tím nej nej vybavením, není ani zdaleka tak finančně náročná, jako cyklistika. Nebýt věci na kolo tak drahý, měl bych přístup, jako k věcem na turistiku. Ale bohužel cyklo věci stojí hodně, tím jsem trochu omezen. Nejlepší turistickou výbavu si můžu vklidu dovolit, nejlepší cyklistickou ani omylem.
Co má cenu a co ne záleží na tom, co a jak hodláš používat, k čemu to chceš používat... Mít stanovenou cenu za gram je blbost, protože některý technologie a materiály jsou drahý a tak bysis hodně věcí koupit nemohl...
Špičkovou výbavu na turistiku si může dovolit téměř každý, no špičkovou výbavu na cyklistiku si může dovolit jen málo lidí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 15, 2023 14:19

Ok, díky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » pon kvě 15, 2023 14:37

Ještě je taky potřeba zvážit a započítat do ceny fakt, že to nejlehčí vybavení většinou dlouho nevydrží, čímž se ještě více prodraží.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon kvě 15, 2023 14:44

A je fajn zohlednit fakt, že peníze rychle ztrácí na hodnotě, takže se nebát utrácet :)
Objednal jsem ta kola, včetně slevy 16 000 a nějaký drobný, fajn. Z kupkolo koupím nářadí, páč je levnější a na koloshopu neměli biče na kazety 12s skladem, tedy ty normální, bič za litr kupovat nebudu. Kotouč vezmu taky z kupkolo, tam je levnější.
Teď mi napsali, že objednávka bude expedována 23.5., maj ty kola skladem jen s HG ořechem, za 20k, ale vymění mi ho za Microspline a cenu budu mít 16k jak je psáno v eshopu u varianty s Microspline a dostupností "na dotaz". To je fajn
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon kvě 15, 2023 15:11

oodoow píše:Ještě je taky potřeba zvážit a započítat do ceny fakt, že to nejlehčí vybavení většinou dlouho nevydrží, čímž se ještě více prodraží.

Jo, souhlasím - např. ten můj 26z převodník (který je Alu a díky malému počtu zubů malý = lehký) ale vydrží sotva 30 výletů (plná cena circa 2.2 až 2.5, většinou semi ale podaří ho sehnat ve slevě kolem 15-ti set). Já ale 26z neyezdím proto, že je to (extra) lehké (na váhu) ale protože na ty moje výšlapy potřebuju 26/50z - a mnohdy bych byl ráth ještě i za lehčí (převod). Menší než 26z ale X-sync SRAM nedělá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon kvě 15, 2023 18:02

pavproch píše:
pavproch píše: Já při úpravách Cannona tajně doufal "pod 9", ale jsem asi na 9,1 - už na nějaké (další) odlehčování prdím. A yezdim.

Neblokovatelná reklama na auto.cz mi fčíl vnutila koloshop a nabídku kabroňových zapletených kol Mavic 29" s ořechem SRAM se slevou 20% nebo kolik = relativně rozumná cena asi osumadvacet. Ušetřil bych asi dalších 200 grms, čímž bych se dostal pod těch kýžených 9. Žeby? Ne, prdim NATO.... :mrgreen:

Tak to má (ta neblokovatelná reklama, ne žebych cokoli hledal) pokračování: Fčíl mi nabídla jiná kabroňová kola (taky Mavic Crossmax) po slevě za nějakých 43, na kterých bych ušetřil ještě víc gramů (asi o dalších 200). Ale NIC nebude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 16, 2023 9:05

Zajímavý, co vše už lze sehnat:
Duše Tubolito s bezdrátovým měřením tlaku

Ještě by to chtělo, aby to ten telefon napumpoval. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 16, 2023 9:12

Jsem koukal, že při nákupu brzdových kotoučů je možnost volby interní / externí matice, co to je? Na předním i zadním kole je kotouč uchycen, jinak, ale co je co? :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř kvě 17, 2023 17:30

To sem zvjedaff, předpopiča na víkend je až příliš optimistich.... pokud se trefí, tak by mohl (v neděli) být i první letošní výlet ve full summer outfitu (= jen třiko, bez podvlečeného dl. dřesu):
Předpověď na sobotu (00-24):
Polojasno, ráno místy mlhy. Během odpoledne převážně oblačno, místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, nejvyšší denní 20 až 24 °C.
Předpověď na neděli (00-24):
Skoro jasno až polojasno, odpoledne při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňka nebo bouřka. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, nejvyšší denní 21 až 25 °C.

Kéžby, těším se (a skromně doufám, žemito podlomené zdraví nezkazí).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát kvě 19, 2023 8:57

Musel jsem dokoupit chybějící nářadí na výměnu kol, 3ks za 1186Kč včetně dopravy, dnes to dojde, na kola budu čekat....
https://www.kupkolo.cz/superb-tb-fw22-p ... s_z110748/
https://www.kupkolo.cz/super-b-tb-bb10- ... no_z97664/
https://www.kupkolo.cz/super-b-tb-fw30- ... m_z107115/

Mlíko jsem vzal na zkoušku nějaký nový od Stans, tak uvidím. 946ml za nějakých 700. Z toho naplnim obě kola pětkrát.

Edit: nářadí z kupkola dorazilo. Cca 24h od objednání, jako obvykle u věcí skladem. Sere mě, že jsem si nenechal kus starýho řetězu a musel jsem kupovat bič, ale co už..

Edit2: volali z eshopu, že kola už maj. Přiobjednal jsem k nim i ty kotouče, na přední i zadní. Furt nevim, která matice je interní a která externí. Předpokládám, že externí bude na to přední na klíč hollowtech ii. Ale nevim. To je jedno, až to budu držet v ruce, poznám, kam to patří..
Pevně doufám, že to bez újmy dojde a bude Servisdoma, s.r.o. Našel jsem super využití pro pokoj, který dříve býval obývací. Teď je z něj cykloservis a sklad cyklověcí, sklad outdoorové výbavy a šatna / sušárna prádla :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 20, 2023 12:06

Zápěstí dovolilo, zbytek opotřebeného člověka taky = byl výlet. Křasny, docela dlouhý - na Tanečnicu, po hřebenu směr Ptáčnice a pak pod hřebenem po cestách z5 a dom. Líbilo se moc i dyž teda bylo po těch deštích na hřebenu neskutečně moc klouzavého baga, bajk i já jak prasca = umyto. Oboje.

Na zítra mám v taky v hlavě docela neskromý plán trasy - uvidíme, co zápěstí a tak.

A mám neska zážitek - tohle semi ještě nikdy nestalo - sotva sem vyjel, tak začalo něco škrtat s každým otočením př. kola - chvíli mi trvalo, než sem NATO přišel co - jeden ze 6 šroubů co drží brzdový kotouč se i přes "loctite" povolil a vyšrouboval skoro celý = začal škrtat o vidli. Takže za ty 4 roky s Canonem sem poprvé na výletě vybaloval flašku, co v ní vozím mj. i nářadí - samozřejmě hvězdičku
T25 tam nemám, ale imbus 4 kupodivu taky pasoval - šlo ten šroubek dotáhnout a mohl sem pokračovat ve výletu. Fčíl po výletu sem všech 11+1 šroubků kontroloval = všch ostatních 11 bylo dotažených dost. Uff. Musím do té flašky s nářadím přibalit teda i hvězdičku T25 a doufám, že už seto nikdy nebude opakovat, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 20, 2023 12:52

pavproch píše: bylo po těch deštích na hřebenu neskutečně moc klouzavého baga.

Neska NATOm bagu sem si snad poprvé říkal, že přední kolo klouže víc než zadní - asi NATOm něco bude, že u Schwalbe Thunder Burt píšou "do suchého terénu". Ale takovéhle klouzavé bago nebývá často, měnit přední plášť nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned kvě 21, 2023 11:59

pavproch píše:Na zítra mám v taky v hlavě docela neskromý plán trasy - uvidíme, co zápěstí a tak.

Hurá, zápěstí dovolilo, plán splněn na 100% = starý chorý člověk ešče nepatří do starého železa - vyšlapal až k soše, jen se třema zastaveníma na vydýchání. Křasný výlet, ani mě kupodivu moc nebolí nohy. Jo, a první letošní výlet jen tak nalehko v letním autfitu a zima teda rozhodně nebyla. Bjak umytý, brudové desky vyměněny za nové, až uschne namažu a budu se těšit na další výlety.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 23, 2023 14:34

Kola jsou doma, nádhera, oproti těm WTB rozdíl asi jako mezi batohem z tržnice a Ortovoxem. Všechno dotažený do detailu, páska bezchybně nalepená. Dílenské zpracování precizní, ne "hrc prc" jako ty WTB
IMG_20230523_152648.jpg


Ve váze se sekli o 100g, kola váží 1948g bez kotoučů. Váhově jsem si nějak extra nepomohl (aspoň mám teď podstatně lepší náboje a odolnější kola), starý kola maj 2696g včetně kotoučů, tak uvidim rozdíl, až kotouče nasadim. Poslali mi oba se stejnou maticí, takovou, jako mám na předním kotouči, tu na klíč Hollowtech II. Tak jestli ju mám dát i na zadní kolo, nebo tam přehodit tu ze starýho.... Pasují obě... Má na něco vliv ten typ matice, když sedí obě?

Už funguje Servisdoma, s.r.o
IMG_20230523_152609.jpg

Všechno jsem odstrojil, vyčistil... A už se mi dneska do ničeho nechce, pokračování zítra.
Nejhorší bylo povolit kazetu, nešlo to, tak jsem dal stahovák kazety do svěráku, nasadil kolo, namotal bič a vzal za něj oběma rukama. Povolilo to. Nemít svěrák, musel bych potupně do servisu, že to nejde dolů, páč těma pákama to fakt nešlo..

Zítra montáž kazety a kotoučů, nahodit pláště, nalejt mlíko a je hotovo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte kvě 23, 2023 15:09

@eth: :smt023 (Ať se práce podaří!)

Já už mám (ve flašce s nářadím etc) nový/jiný multitool, tentokráte i s torxem 25 (tak snad mě příště nepřekvapí něco jiného, nejlépe ale abych zase několik let nemusel na výletě tu flašku vůbec rozbalovat :prayer: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika