Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Chmeld4 » pon srp 21, 2017 8:21

A pak zjistíš že ti vrzaly pedály jako mě :lol:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pon srp 21, 2017 8:51

Hej, ved pisem, ze to dam do servisu, lenze idealna situacia pre mna by bola, keby som vedel presne ktora ta osa mi tam sadne, objednal by som si ju z netu, a pak by som jel do servisu rovno aj s tou osou, nech mi to vymeni...

Pretoze sa mi nechce ist do servisu s tym, ze "potrebujem vymenit osu a chcem nejaku keramicku, aku tu mate? no to su smejdy, objednate mi tuto? alebo si to mam objednat sam? ok, tak ked mi dojde, tak tu s tym kolem pridem znova..."

Proste sa mi tam nechce chodit dva krat. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » pon srp 21, 2017 12:08

Dle webu Raceface jsou tvoje kliky 24 mm - to je průměr té tlusté osy, co je integrovaná do pravé kliky s převodníkem. BSA je typ závitu a 73 je délka domku, kde jsou kliky a ložiska našroubována. Hladký chod budeš mít i s běžnou osou, skřípání z osy bude z toho, že se tam dostal bordel, což se může stát i u keramiky. Radši bych vybral servis, kde ti osu vyberou a vymění sami- někde nemají rádi, když ti montují díly z eshopu. Jsou super příjemní a občas si účtují víc ](*,) .
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » sob čer 2, 2018 23:58

Ha! Povinné nošení přilby na kole? Z celospolečenského hlediska by to bylo na škodu, zjistili Britové
Zadruhé, cyklisté, kteří nosí přilbu, podle výzkumů více riskují. A co víc, nebezpečněji se vůči nim chovají i řidiči aut a nákladních vozů.

Nošení helmy totiž může částečně potlačit základní instinkty zajišťující naší bezpečnost. ,,Když máte helmu, svádí vás to více riskovat,“ říká ve videu serveru The Guardian Peter Walker.

Presne tohle jsem zaznamenal, kdyz se zacaly vic pouzivat prilby na lyzich. Najednou byla na sjezdovkach spousta silencu s pocitem nesmrtelnosti, vsichni v prilbach. Plati to i pro dalsi veci, treba chozeni na lane po ledovci, "jisteni" vudcem na kratkem lane apod (o reflexnich prvcich u chodcu radej psat nebudu ;-)). Veci nejsou tak primocare, jak by si nekteri prali a psychika je mrcha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » stř čer 6, 2018 8:27

Nie je tu nahodou niekto z Brna, alebo nepoznate niekoho, kto sa vyzna do skladani kol a celkovo servisovani?

Uvital by som nejake konzultacie a pripadnu pomoc s montazou. Samozrejme na nejakej odmene sa dohdoneme... :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » stř čer 6, 2018 9:54

Grco, co vlastně chceš měnit?
Osa je součást klik, ta samostatně vyměnit nejde. Jediné, co vyměnit můžeš, jsou misky s ložiskama, které se šroubují (nebo vlepují) do rámu.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » stř čer 6, 2018 13:57

Stavam cele nove kolo...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » stř čer 6, 2018 16:59

Jaké žiletku nebo CX či MTB...?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » stř čer 6, 2018 18:02

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » stř čer 6, 2018 21:29

A nějaký rozpočet?

Hodil bych tam novou Ultegru R8000, záplety třeba DT Swiss CR 1600 a zbytek dle chuti co mas rad za značky.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » stř čer 6, 2018 21:41

Nebo se samozrejmne dá rozsoupnout jinak.... ale to by chtělo vědět jestli do toho chceš dat těch 50 nebo 100 či 200.
A jo je to gravel ale primárně to chceš na silnici nebo do lesa?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » stř čer 6, 2018 21:47

Zda chceš jen lepší sadu a kola nebo si chceš udělat radost ,,šperky,, třeba od ENVE či MCFK, TUNE....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » čtv čer 7, 2018 6:20

Chjo, nepytal som sa cim to osadit, komponenty mam vybrate :D

Co sa da, tam davam zo stareho kola, takze celu sadu Sram Rival 1 aj s klikami RaceFace Aeffect.

Kola musim kupit nove, ale tie uz mam vybrate https://www.huntbikewheels.com/collections/gravel-wheels/products/hunt-650b-adventure-sport-disc-27-5-gravel-road-trail-wheelset-1579g-24deep-25wide. Premyslam len nad plastami este, neviem sa zatial rozhodnut, ci Schwalbe G-One Allround, Panaracer Gravelking SK, alebo WTB Nano.

Sedlovku, predstavec a riditka uz mam kupene Easton, a stredovu osu musim este objednat, lebo ta stara tam nepasuje. Ale to uz mam tiez vybrate https://chrisking.com/products/590.

Takze nepotrebujem poradit s komponentami, v tom mam viacmenej jasno, preto si to aj sam skladam. :)

Potrebujem ale niekoho, kto by na mna "dozeral", ked to budem skladat, ci to robim dobre :D Pripadne mi pomohol s niecim, co neviem.

Este som nikdy bajk neskladal, tak sice cumim na youtube videa, ale radsej by som to skladal za asistencie niekoho skuseneho.

PS: A nechcem do toho vrazat ani o korunu viac jak musim, preto tam davam veci zo stareho bajku a kupujem len to, co nepasuje. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » čtv čer 7, 2018 6:51

Aha takže jen: Pane Lorenc a teď to uvezu? :D

Hunt sou vcelku slusny kola za dobrou cenu, jen ty náboje samozrejmne nedosahují kvalit jako DT či Campa.

Z těch plastu bych dal asi ty One ale co Dugast Small Bird to sou super pláště.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » čtv čer 7, 2018 8:05

Hunt mi rovno daju kolesa aj s tubeless plastami namontovanymi za zvyhodnenu cenu, takze vyberam len z toho co tam maju, nemusim sa potom s tym doma trapit.

https://www.huntbikewheels.com/collections/tyres
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » čtv čer 7, 2018 8:20

Aha.... no trápit - to je přeci radost ne? Tedy já ji vždy mám tuhle před měsícem když sem na švihu po 120km píchnul svojí Corsu - sundáno vyměněno nahuštěno cca 5 minut venku v terénu.
Ty One nejsou špatný ale třeba osobně šváby nemusím a volím raději jiné značky - Vittoria, Challenge, Dugast sem měl na mtb.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » čtv čer 7, 2018 8:43

Jo a až budeš dávat stred tak to podlep loctite - nech tak půl dne uležet. Vyhnes se tím týdnu hledání kde ti v tom křupe.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » čtv čer 7, 2018 9:21

Fakt to budeš skládat sám?
Frézky na zafrézování dosedacích ploch rámu máš? A lis na hlavové složení?
Když už do toho vrazíš tolik peněz, tak to chce udělat opravdu pořádně. Né natloukat ježka do vidlice kladivem.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » čtv čer 7, 2018 10:19

Hele na tom zas nic není - rám si může nechat poladit v nějakým lepším servisu kde na to maj výbavu.
Na ježka stačí trubka.
A jinak je to prkotina.
Aspoň se naučí a to se dnes cení, pak sou cyklisti co si neumí poradit když píchnou natož snýtovat řetěz a td.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » čtv čer 7, 2018 13:10

@malejjarda: za 1. ziadny lis na hlavu nepotrebujem, loziska su tam integrovane v rame, takisto si nemyslim, ze by som na tom rame potreboval nieco frezovat, co mas na mysli ako?

za 2. pisem, ze chcem nejaku pomoc s tou montazou, vsak to bola moja prva otazka, ze ci niekto nema tip na niekoho alebo servis, kde by mi s tym pomohli, pretoze napriklad pilit vidlicu sam nebudem...

ja len chcem byt pritom a proste kludne ho s tym clovekom v servise cely poskladat, ale nechcem to niekam odniest a nech mi to vratia hotove, lebo proste mam so servismi bohuzial zle skusenosti (a to som ich odskusal uz niekolko), niekedy mam pocit, ze ten bajk dostanem v horsom stave, jak som im ho dal...

3 roky mi nikto v servise (mozno 5 roznych) nebol schopny nastavit dobre prehadzovacku, az kym som nesiel na kurz servis kola, a tam ju nenastavil s tym instruktorom... Bola nahovno nastavena uz od predajcu, ktory mi ten bajk poskladal, a daval som to do roznych servisov v priebehu tych 3 rokov a nikdy to nebolo ono, az teraz konecne!

Takze fakt moja dovera v servisy na kola je skoro nulova...
Naposledy upravil grco dne čtv čer 7, 2018 13:22, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » čtv čer 7, 2018 13:13

Michal82 píše:Aha.... no trápit - to je přeci radost ne? Tedy já ji vždy mám tuhle před měsícem když sem na švihu po 120km píchnul svojí Corsu - sundáno vyměněno nahuštěno cca 5 minut venku v terénu.
Ty One nejsou špatný ale třeba osobně šváby nemusím a volím raději jiné značky - Vittoria, Challenge, Dugast sem měl na mtb.


Liat nejaku blbost do pneumatik a riesit, kde mi to tecie mi ako radost fakt nepride :D Niektorym ukonom sa rad vyhnem :)

Ked mam moznost, ze mi niekto posle rovno profesionalne spravene kola aj s tubeless plastami, dokonca uz aj nafukane, tak preco to nebrat.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » čtv čer 7, 2018 13:35

Protože až venku riznes nebo budeš mít větší defekt tak tě žádnej tmel nezpasí a budeš to dělat prvně bez pořádnýho vercajku a pohodlí.

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti ;)

——

Se obávám že servis kde ti to poskládají a nechají tě ,,asistovat,, budeš hledat těžko.

Hele vážně na tom nic není nenech se odradit.
Bejt v ČR klidně ti to složím, ale....

Občas je potřeba zafrézovat dosedací plochy a třeba u zadní stavby jsou zafrézovaný patky alfa a omega nevrzajícího kola - tam stačí silnější vrstva laku a pazvuků se nezbavíš.

Jinak na druhou stranu - většina kol co sou ve kšeftech sou nedokonale poskládaný - a to třeba i v Praze v Colnagu u Bejka jejich kola za 200 - zda je pak poladí při koupi je věc druhá, ale když jdeš na krám a všimneš si špatně nastavených špalků nebo křivě štíplý nezabroušený bovden na kole za takovej balík tak je někde něco špatně v té profesionalitě, kterou se chlubí.

Mimochodem i můj Cannondale měl tyhle dětské nemoci - hold po koupi sem udělal kompletní rozborku a je to.

Nejlíp se naučíš když se do toho pustíš - tam není nic co pokazit pokud nemáš levé ručičky a používáš rozum - jako že rvát ocelové šrouby na fest v hliníku není dobrý nápad kor když máš všude momenty kol 5Nm.

A pokud si hodně nevěříš a jsi z Brna zajdi na bikeforum a požádej o pomoc tam - bude tam hodně lidi z okolí a je tam dost stavitelů kol.

Jediné co bys mohl pokazit je snýtování řetězu - tak si kup třeba KMC s rychlospojkou a mas klid.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

elektrokola / názor ?

Příspěvekod ratel » ned črc 15, 2018 19:49

jak to vidíte ?

dneska jsem šel z kopce po relativně prudké lesní cestě a proti mně maník na elektrofatbiku. Bez baterky by to nedal. Jenom jsem si uplivl...
Chápu babky co jezdi na kole do obchodu na horní konec, chápu i ty co se nechtějí při jízdě do roboty zpotit. Ale nechápu elektrocyklisty co vypadají jako že jedou minimalně TdF. A vadí mi že jich je všude plno :twisted:

Elektrokolo mi nesmí do chalupy do smrti smrťoucí. Radši umřu na infarkt v sedle nebo budu sedět na zápraží než sednout na toto.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod dudy » ned črc 15, 2018 22:56

Po prvním infarktu změníš názor...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ratel » pon črc 16, 2018 16:52

dudy píše:Po prvním infarktu změníš názor...
:twisted:

ten co sem ho potkal na infarkt nevypadal
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod booze » pon črc 16, 2018 20:34

ratel píše:Chápu babky co jezdi na kole do obchodu na horní konec

Kdo jim koupil elektrokolo, tak chce, aby se zabily. U nas babky jak jsou zvykle z ukrajiny a liberty na poradny zaber, tak kdyz pak jezdi na elektrokole, tak jedou tak rychle, ze jsou nebezpecne svemu okoli a hlavne sobe. #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » úte črc 24, 2018 18:38

Nemá tu někdo zkušenost s Fred Whitton challenge nebo s Le tour du Mont Blanc, nebo s podobnou akcí. Chtěl bych něco podobného příští rok zkusit, tak hledám info, případně spolupachatele :mrgreen:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » čtv srp 23, 2018 8:20

grco píše:Stavam cele nove kolo...

a neporidil jsi loni nove? :-s
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod FrantaKrajta » pon dub 8, 2019 17:44

Přiznejte se, kdo jste byl pytlačit :D ?

Cyklista srazil srnce, ten nepřežil

(no, ještě, že měl přilbu...)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte dub 9, 2019 7:48

Kdyby měl srnec reflexní proužky a helmu, mohl taky přežít :-))))
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika