Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon led 8, 2024 16:02

Jinak jsem ještě pořizoval brašnu na fotoaparát na řídítka, tak jsem rád, že už nemusím jezdit na kole s foťákem v batohu na zádech.

Nejdříve jsem kvůli nižší váze pořídil TOPEAK COMPACT HANDLEBAR BAG. Podle rozměrů výrobce se tam můj foťák Sony A7III i s nasazeným zoom objektivem 24-70GM II měl vejít. Ale nevešel. Chyběl kousek, udávané rozměry nebyly přesné. Jedině bych musel vždy před vložením sundat objektiv a dát ho tam na výšku, aby se to tam vešlo. Ale to jsem nechtěl, chtěl jsem aby se tam vešel bez nutnosti sundávat objektiv. Tahle brašna je velikostí spíše na nějaké Olympusy a jejich objektivy, které bývají malé a kompaktní. Na větší zrcadlovky nebo bezzrcadlovky s nasazenými objektivy to není. Taky se tam nevejde už moc žádné příslušenství.

Tak jsem brašnu vrátil a objednal větší TOPEAK TOURGUIDE HANDLEBAR BAG. Rozměry udávaly jen o málo větší a vzhledem k předchozím zkušenostem s rozměry jsem byl skeptický, jestli se to tam taky vleze. Ale vyšlo to a foťák se tam i s nasazeným zoomem vejde akorát. Na Alze jej zrovna nabízeli levnější, protože zboží bylo rozbalené, tak jsem jej koupil levněji za 1100Kč. Uchycení na řídítkách působí bytelně a spolehlivě. Jen brašna mi připadá, že to polstrování by mohlo být tlustší, tak tam možná aspoň na spodek brašny dám ještě nějaký molitan. Nakonec jsem rád, že jsem vzal tuto, protože u této brašny je ještě dost místa na filtry a příslušenství, což u té předchozí kompaktní verze bych už tam skoro nic nedal. Taky je k tomu i popruh, takže, když někam dojedu, odepnu brašnu z řídítek, dám ji přes rameno a mohu jít fotit i s foťákem v brašně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon led 8, 2024 19:21

S velkou nožní pumpou třikrát šťouchneš a máš dofouknuto.
Když jsem před 2 týdny dolíval mlíko, musel jsem úplně vypustit, zpátky nafouknuto za chvíli.
Podle mě dřív, než s pidi kompresorem.
Smysl má dílenský, s nádrží, co popisuje Pavel. Akorát je těžký, velký a při nafukování dělá kravál.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4924
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » pon led 8, 2024 21:49

Klasický “uřvaný” kompresor jsem vyměnil za https://www.sch-eshop.cz/kompresory-bez ... 20-si-twin a je to supee, konečně ticho :-)
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte led 9, 2024 4:49

Mám tenhle, akorát jsem ho pořídil podstatně levněji... https://www.datart.cz/kompresor-einhell ... 0-kit.html
Malej kufřík, foukám s tím všechno možný, i auto. Funguje skvěle. Je to malý, výkonný, a zatraceně hlučný, sousedům pod tebou by se klepaly sklenice v lince :D
Já tu hlučnost přežiju, dám si sluchátka a je to jen na chvíli, moc často kompresor nepoužívám.. Ale tenhle přeřve DeWalt flexu při řezu, jedoucí na plný otáčky :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8163
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod booze » úte led 9, 2024 9:21

lojzmen píše:Na vyrovnání předozadních momentů to stačí. Zato dolní připevnění k návarkům na konci vidlice jsem udělal s co nejdelšími šrouby a tlustou podložkou.
Určitě jsem tvar nosiče ohýbal co nejlépe k rámu. Zda jsem převrtávál nějaké otvory si už nepamatuji.

Prihl jsem ten nosic pod sedlovku, abych ho posunul vic dozadu.Tim jsem ziskal asi 5cm, ale zas to je min stabilni a cele se to krouti v ose. Nechapu, co delam spatne. Jeste vyzkousim jiny nosic a potom to cele...nevim co. :smt022
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod booze » úte led 9, 2024 12:40

Tak me yebne. ](*,) Kdyz brasny naplnim, tak poradne rozhodi stabilitu kola. Dam tomu jeste sanci a brasny dam presne na stred zadniho kola a omotam gurtnou.

Nechapu, jak jsem mohl jezdit s 60tkou batohem na kole (10l vina, lahvace, merunka, karimatka, spacak, esus) 50km. ](*,)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte led 9, 2024 13:55

A co máš za brašny a nosič, jestli mohu vědět?
Mně taky připadá, že dříve jsem to neřešil a prostě vzal těžký batoh na záda a jel na kole polem lesem. To samé s pěšími vandry. A žilo se mi dobře. Teď najednou furt něco vymýšlím aby to bylo pohodlný, lehký, nenadřel se...

K těm pumpám. Ano, klasický velký kompresor je určitě lepší, když to člověk využije na něco jiného než jen dofukování kola, nechce jej tahat s sebou a v bytě by mě asi sousedi hnali, kdybych tu každý druhý den zapínal uřvaný kompresor. Plus musím brát v potaz i finance a nemá smysl teda pro mě kupovat nebo šetřit na kompresor za několik tisíc, který využiju jen na dofukování duše nebo jednou za čas s tím nafouknu celé kolo. Nožní pumpa na to dofukovaní mi taky nepřijde moc, že by to bylo praktické. Musel bych čumět na mechanický ukazatel a buď přefouknout a pak upustit nebo prostě pomale pumpičkovat tak, abych si to nafoukl přesně (zadek 2,7bar a předek 2,6 bar). Na to dofukování mi přijde nejlepší a nejrychlejší ten malý kompresor, který nasadím a on sám to napumpuje na zvolenou hodnotu a zastaví se na ni. Nasadím, zmáčknu, dofouknuto, sundám. To mi přijde nejpraktičtější na časté dofukovaní. Já dofukuju nejčastěji 0,1 - 0,4 bar a na to ten malý kompresůrek stačí. Co jsem tak četl, tak prý je to v pohodě i na dofukování celých kol. Musím vyzkoušet.

Etheric: Ty máš co za ten malý kompresor, jak si sem dával tu fotku zobáčku a poptával, kde se to dá opravit?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte led 9, 2024 14:19

Dromedaro píše:Ty máš co za ten malý kompresor, jak si sem dával tu fotku zobáčku a poptával, kde se to dá opravit?

Nechápu dotaz. Posílal jsem odkaz na to, co mám.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8163
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte led 9, 2024 14:34

Nedávno jsi sem dával dotaz do nějakého vlákna, kde lze opravit ten zobáček na konci hadičky u kompresoru. Odpovídal jsem ti, že stačí zadat do googlu opravy kompresorů a hned ti to vyjede několik firem. Dával jsi fotku, kde bylo vidět, že je to nějaký malý kompresor s analogovým měřidlem.

EDIT: Podařilo se mi dohledat v technických rychlodotazech:

Etheric píše:Nějakým způsobem, nevím jak, se mi povedlo neopravitelně zničit ten oranžově označenej ventilek, kterej se nacvakne na pneu
kompresor.jpg
kompresor.jpg (27.64 KiB) Zobrazeno 2520 krát

Jenže vono je to sviňa zalisovaný... Nevíte někdo, kam se s opravou tohoto vydat? V auto + pneu servisu mi s tím nepomůžou. Potřebuju jen vyměnit tu koncovku, ale kdo to umí?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte led 9, 2024 15:11

Tohle není kompresor, ale jen hadice s budíkem, která je k němu připojená k dlouhý hadici rychlospojkou. Samostatná část
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8163
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte led 9, 2024 15:19

LOL... promiň. Já tu fotku rozkliknul až jak jsi to teď napsal, tak už to vidím, že to je jen hadice s dalším napojením.
Mi to předtím ukazovalo jen tu horní polovinu fotky, tak jsem myslel, že je to nějaký taky kompaktní kompresor jako je ten Bosch.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte led 9, 2024 16:52

Malý a kompaktní to je, takovej kufřík. Ty úplně mini jsem zas nechtěl, prd výkon to má
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8163
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod booze » úte led 9, 2024 18:25

mam podobne/stejné Decathlon nepromokavá cyklistická brašna na nosič 500 20 l černá kupovane vloni nepamatuju si kde.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » stř led 10, 2024 8:51

To je docela blbě udělaná brašna. Ten spodní sucháč moc dobře držet nebude. To si raději připlatím a mám jistotu, že půjde líp nastavit a bude dobře držet.
https://www.svetkolobezek.cz/brasny-na- ... osi%C4%8D/
Mám už snad 10 let. Za tu dobu jsem jen zničil trojzubec na sponě a vypadl šroubek na liště držící uchycení brašny. Oboje se dá sehnat jako náhradní díl.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř led 10, 2024 14:12

Ty jo, až fčíl sem si toho fšimnul a smekám (závidím, že mu nemrznout ruce a tak) - kolega bajker neska přijel ráno (-14 až 15) do prce na bajku. Klobúk dole. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28373
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát led 12, 2024 14:34

Neska sem to s kolegou chvíli prokecával (jeho bajking v mrazu) a říkal, že ty pláště s hroty sou supr na ledě - opravdu (díky hrotům) nekloužou ani trochu. No nic to, pořizovat je nebudu, počkám až to nebude klouzat = zítra i v neděli bude zase :bike: v garáži.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28373
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » pát led 12, 2024 20:12

Já ty pláště s hroty používám a nedám na ně dopustit. Mám ty nejlevnější a stejně to neujede ani o píď. Nemusím se bát a teď jak je vše zmrzlé tak se jezdí parádně :wink:
20240112_201026.jpg
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát led 12, 2024 21:05

Hustý, že jedeš v klidu po takovým ledu...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob led 13, 2024 18:06

Ty jo, to je teda nářez = takle pokoušet štěstí teda opravdu nikdy nebudu.

Neska při indoor bajkingu (v trenažeru mám, jaxem tu už spal, juniorův 29" bajk) sem šlapal do pedálů a přitom mě napadlo udělat něco, čeho od té doby lituju - v pauze na vyscání sem na tom jeho bajku změřil vytahání řetězu a tosem neměl dělat - CC4 tam vjela úplně celá a ešče kolem ní byly vůle - junior tam má (myslím) původní řetěz (bajk je asitak z roku 2010) a ten je kaput, ale nijak to nestřílí (ani jinak nepíčuje), tak NATO šahat nebudu. Ale myslet NATO jo. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28373
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » sob led 13, 2024 21:53

Hlavně zajímavá cesta, která vypadá spíše jak řeka. Po té cestě ti lidi, z těch baráků v pozadí, po dešti asi nechodí pěšky, ale sjíždí ji ve člunu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » ned led 14, 2024 9:16

Ono se to nezdá, ale fakt to na tom kole neujelo. Jel jsem teda trošku opatrněji.
Když jsem na jednom místě slezl z kola, tak mi to hned podjelo :mrgreen:

Je to taková štěrková lesní cesta co vede kolem tich domů, ale zezadu. Není to příjezdová cesta a jde vlastně z lesa, dotkne se tich domů a zase mizí v lese. Tady teklo strašně vody a pak to vše zmrzlo, vypadá to takhle všude možně a takových fotek udělám na pár km několik. Dneska bych zkusil vyrazit hlouběji do Brd, tak uvidím co tam. :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon led 15, 2024 13:01

A tohle sjedeš s těmi základními? Na co jsou pak ty nejvyšší řady? Na sjíždění zamrzlých vodopádů? :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » pon led 15, 2024 14:16

Mám jen tyhle na gravelu:
Capture1.JPG
Capture1.JPG (48.18 KiB) Zobrazeno 2035 krát

Ten led výše sjedu, neujede to ani o píď, ale zase na rovinu jedu to celkem opatrně. Ale tohle je fakt extrém. Většina mé trasy je prostě sněholed, občas nějaká plotna, kterou prostě jedu bez spomalení.
Kdybych měl horský a fakt bych chtěl to brát vážně tak vemu tuty třeba:
Capture2.JPG


Ta pneumatika je ale těžká. Jede to fakt pomalu speciálně na asfaltu. Takže teď na tom spíš jezdím po lesních cestách, do Brd, ale žádný dlouhý švihy po asfaltu.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon led 15, 2024 14:24

Zajímavý. Díky za fotky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř led 17, 2024 12:38

při pohledu na tohle:
Počasí přes den (07-24):
Zataženo, na většině území občasný déšť.

.... sem dostal nápad, co budu dělat zítra dopo = zase lízat bonbony přes staniol. :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28373
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv led 18, 2024 11:14

Scalo a ščije. Done. :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28373
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob led 20, 2024 17:43

Neska bylo "cucání bonbónů skrz staniol" nadvakrát - před obědem jen chvilka (bo to kácení od rána) a dotočil sem to až po obědě, a to s jedním nemilým překvapením - nedávno mi umřely pecky do uší Sony (jedna ohluchla), koupil sem nové (několikatery, do zásoby) a neska ty nové odpoledne ohluchlo jedno ucho zas. Naštěstí to byl jen povytažený jack 3,5mm z mp3 playeru. Uffff. Zítra budu točit zas. :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28373
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř led 24, 2024 17:14

Venku ščije, všecko bílé roztálo, mrznout neska v noci nemá = zítra ráno budu točit nohama zas i dyž by snad mohlo být pičasím "pochodovatelno" bez membrány. Důvod je prostý - mám čerstvě vyprané LaS Ode, tak abych je hned dole na nohávech nezabahnil. :twisted:
Jako obvykle to bude dlůůůůůůůůůhé a jednotvárné, ale svým způsobem se aji těším. I dyž "the real thing" by bylo určitě lepčí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28373
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát led 26, 2024 12:54

Sem se fčíl u popoludňajšieho kafe začuměl z wokna - polomodro, slunko, plus 5, bezvětřo.... tak mě to navnadilo, že by třeba zítra ráno "the real thing"... asi eeeeee:
Počasí přes den (07-24):
Oblačno, přechodně až zataženo, lokálně sněhové nebo smíšené přeháňky, hlavně na Vsetínsku. Nejvyšší odpolední teploty 2 až 5 °C.

... škoda, no. Takže skoro jistě zítra zase budu cucat bonbony přes staniol.... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28373
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát led 26, 2024 14:08

Tady se včera dalo, ráno těžce v plusových teplotách, večír asi 4 stupně, hlavně bylo sucho. Na zpevněných cestách tedy, v lesích blátíčko, i když ne až tak moc.
Tolik jsem v lednu snad ještě nikdy neměl najeto.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4924
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika