Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » úte bře 28, 2023 5:55

Jak velký by musel být defekt, aby plášť slezl?
Neuvažujeme jezdce, jenž teprve po upozornění zjistí, že má prázdno.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 28, 2023 5:58

Jaký problém může být s duší, kromě toho, že ji píchneš?

Taky jsem se dočetl, že zatímco třeba s tím samým pláštěm by jsi najel 4tisíce km, tak pokud máš bezduše tak na ně už je ten plášť moc opotřebený při 3tisících km. Pak TH říkal (asi to říkal on, už se mi to plete), že ty UL pláště na bezduše nejsou moc vhodné, protože jsou tenké a když píchneš, tak ten tmel nemá moc s čím reagovatca teče.

Je tu někdo, kdo s těmi bezdušemi měl problémy?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 28, 2023 6:56

Etheric: Jaký problém může být s duší, kromě toho, že ji píchneš?

Taky jsem se dočetl, že zatímco třeba s tím samým pláštěm by jsi najel 4tisíce km, tak pokud máš bezduše tak na ně už je ten plášť moc opotřebený při 3tisících km. Pak TH říkal (asi to říkal on, už se mi to plete), že ty UL pláště na bezduše nejsou moc vhodné, protože jsou tenké a když píchneš, tak ten tmel nemá moc s čím reagovatca teče.

Je tu někdo, kdo s těmi bezdušemi měl problémy?
Naposledy upravil Dromedaro dne úte bře 28, 2023 7:16, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 7:02

Právě to že píchneš. No a pak nemusíš v plášti najít o cos ju píchl a bude ucházet každá, kterou tam dáš. Blbě se to v terénu opravuje. Musíš vozit kvůli tomu montpáky, náhradní duši,... Můžeš jen přejet jeden šlahoun ostružin a bude ti mírně ucházet a pak může nastat výše zmíněné, že ten mini trn v plášti nenajdeš. Toť tak narychlo na co jsem si vzpomněl, někdo třeba doplní.

Dromedaro píše:UL pláště na bezduše nejsou moc vhodné, protože jsou tenké a když píchneš, tak ten tmel nemá moc s čím reagovatca teče.

Jasně, a další říká, že to je vpoho.... Ale já UL pláště nechcu - su hovado, jezdím všude možně. Navíc v tom plášti je výztuha, to taky udělá své. Ale jestli borec myslel nějaký závodní speciály odlehčený až do pr, tak ano, tenkej kousek gumy bez výztuhy, co bys chtěl.... Ale ten samej plášť s duší - na tom velice lehce uděláš defekt. Tuplem v kombinaci s UL duší je to velice subtilní ....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 28, 2023 8:05

PP: Já to dával tu vittorii o rezměru 2,2 jen jako ukázku. Budu brát pláště 2,1.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 8:11

@Dromedaro: budeš lepit, nebo už tam pásku máš?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 28, 2023 8:32

Nějaká páska tam na ráfku už byla, když jsem loni měnil duši. Otázka je, jak moc to bude spolehlivý, přeci jen už tam nějakou tu dobu bude.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 8:58

Se koukneš, pokud nebude zpraseně nalepená, nebude se odlupovat, tak bych ju nechal.
Já b nejbližších dnech, vzhledem k počasí na to mám tak měsíc, budu přelepovat zadní ráfek
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte bře 28, 2023 9:18

Mně bezduše přinesly významný posun k lepšímu/jednoduššímu životu na bajku - yezdim už asi 30 let, z toho poslední dva roky bezduše a předtím sem každý rok několikrát musel během výletu zastavit, sundat kolo, sundat plášt, hledat dírku v duši, lepit, nandavat, foukat a až potom pokračovat ve výletu (se zkaženou náladou). Ty poslední dvě sezony (bezduše) sem NIC takového absolvovat nemusel = proto píšu, že bezduše je (pro mě) plus. (To sem zvjedaff, kdy se mi tahle veřejná "adorace" bezduší vymstí, že pudu z výletu dom pěšky s ušlým bajkem v ruce.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » úte bře 28, 2023 9:27

Etheric píše:Ne, knoty (pravěk) jsem nepoužil, jelikož mám Dart tool.

Ten Dart tool funguje podobně jako knoty. Ale co koukám na recenze https://www.notubes.com/dart-tool#reviews tak moc z toho lidi nadšení nejsou. Chtěl jsem to vyzkoušet, ale zůstanu u vyzkoušených funkčních knotů, než pak jít domů pěšky.

Etheric píše:Vzhledem k tomu, kolik dá práce ho sundat, velmi, velmi, nepravděpodobné...

Tohle záleží jaký máš ráfek a plášť. U mě třeba když moc upustím vzduch (situace když máš defekt), tak se ozve takový ten zvuk, jak patky sjely z ráfku a plášť už nejde malou pumpou nafouknout, protože ta nevytvoří takový velký ráz vzduchu, aby to zase naskočilo.

lojzmen píše:Jak velký by musel být defekt, aby plášť slezl?

Tak velký, aby se ztratil tlak. Malé defekty zacpe mlíko.
Ale i když ztratíš tlak, tak ti tam ten plášť může vydržet a půjde to zase nafouknout. To je případ od případu.

Dromedaro píše:Jaký problém může být s duší, kromě toho, že ji píchneš?

V podstatě žádný. Duši dáš náhradní a jedeš. Nevýhoda je, že nemůžeš jezdit nižší tlaky, protože hrozí, že ji skřípneš.

Dromedaro píše:Taky jsem se dočetl, že zatímco třeba s tím samým pláštěm by jsi najel 4tisíce km, tak pokud máš bezduše tak na ně už je ten plášť moc opotřebený při 3tisících km.

No, to je logické, čím jetější a tenčí plášť, tím větší šance, že projde vzduch skrz. Tím pádem, extra jetý plášť už jako bezdušový nepůjde použít.

Dromedaro píše:Je tu někdo, kdo s těmi bezdušemi měl problémy?

Jj, byl to porod i s kompresorem.
Šel jsem podle postupu: 1. kompresorem nahodit - to se povedlo, ale bohužel vzduch unikal a po čase to zase spadlo
2. chtěl jsem tam skrz vyšroubovaný vnitřek ventilku nalít mlíko stříkačkou, ale tím pádem se ztratil tlak a zas to celý spadlo
3. nakonec to s tím mlíkem šlo znovu nafouknout kompresorem a naštěstí to drží

Jenže už se mi stalo, že jsem po cestě ztratil tlak, nevím jak, ale najednou to bylo prázdné. Zřejmě jsem na to moc skočil a nějak se to pohlo, vzduch začal unikat a nakonec se to vyprázdnilo.
Jediná možnost jak jet dál, bylo použít co2 bombičku.

pavproch píše:Mně bezduše přinesly významný posun k lepšímu/jednoduššímu životu na bajku - yezdim už asi 30 let, z toho poslední dva roky bezduše a předtím sem každý rok několikrát musel během výletu zastavit, sundat kolo, sundat plášt, hledat dírku v duši, lepit, nandavat, foukat a až potom pokračovat ve výletu (se zkaženou náladou).

O tom žádná, je to velký krok dopředu v komfortu ježdění. A u gravelu, kde se používají míň robustní pláště a jezdíš s tím v terénu je bezduše skoro nutnost, protože ten tenký plášť se propíchne hned.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 28, 2023 10:08

Oodoow: Tím komfortem myslíš jen to, že se nemusí lepit nebo že je to poznat i při jízdě?

Na ten dart tool jsem našel i v českých eshopech stížnosti v hodnocení zákazníků. Ale je to tak málo celkových hodnocení a nějaké problémy se vždy najdou jsem si říkal. Ale asi je to teda větší rozsah negativních zkušeností s tím dart toolem, když se dívám do toho odkazu.

Etheric: Ta páska tam byla nalepená dobře, nikde se nic neodlepovalo a držela.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte bře 28, 2023 10:47

Dromedaro píše:Oodoow: Tím komfortem ....nebo že je to poznat i při jízdě?

Já to tu poté, co sem začal yezdit bezduše spal že sem nepocítil vůbec žádný rozdíl v komfortu jízdy nebo záběrových/brzdných vlastnostech pneu na šotolu / v bordelu (s dušema i bez nich pořád fouká na 3atm), ale zásadní rozdíl je ve zvuku, který bezduše při jízdě po asfaltu vydávají - výrazně víc "šustí".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 28, 2023 11:14

Aha... TH říkal, že je tam poznat v terénu, že to kolo je živější a lépe poddajné. Myslím, že zdůrazňoval hlavně v zatáčkách, že je to poznat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte bře 28, 2023 11:58

To je klidně možné, oni totiž všichni doporučují relativně nízké tlaky v kolech (okolo2 bar), já ale mám vyzkoušeno, že nejlíp se mi yezdí na "tvrdých" kolech (3bar), takže je možné, že je to tím (vysokým) tlakem že jsem žádný rozdíl nepoznal. 2 bary sem zkoušel (bezduše - na základě Vašeho přesvědčování tady) jen jednou a byl sem z toho silně znechucený (žvýkavé, měkké, strach že každý přejetý kámen promáčkne plášť až na ráfek.... brrrrrr, never ever more.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 11:59

oodoow píše:Šel jsem podle postupu: 1. kompresorem nahodit - to se povedlo, ale bohužel vzduch unikal a po čase to zase spadlo
2. chtěl jsem tam skrz vyšroubovaný vnitřek ventilku nalít mlíko stříkačkou, ale tím pádem se ztratil tlak a zas to celý spadlo
3. nakonec to s tím mlíkem šlo znovu nafouknout kompresorem a naštěstí to drží

Vidíš, já to nahodil hned. Opačně. Takže vypustit a byl fakt porod to sundat... Znovu jsem to nahodil, tentokrát už správně, vypustil a drželo to jako přibitý. Základní bezduš ráfky WTB a pláště Pirelli

Dromedaro píše:TH říkal, že je tam poznat v terénu, že to kolo je živější a lépe poddajné. Myslím, že zdůrazňoval hlavně v zatáčkách, že je to poznat.

I já to říkal, toho jsem si všimnul hned po přezutí. Akorát nesouhlasím s tím hlavně v zatáčkách. Je to poznat celkově, že je to živější, ale že by to bylo znát zejména v zatáčkách jsem si nevšiml
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte bře 28, 2023 12:02

@eth: jaký tlak v pneu yezdíš?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » úte bře 28, 2023 12:06

Jo, pokud si to nafoukneš na beton, tak je rozdíl jenom v tom komfortu, že se nemusíš bát, že píchneš. Ale i ten rozdíl je fakt velký. :D

Etheric píše:Vidíš, já to nahodil hned. Opačně. Takže vypustit a byl fakt porod to sundat... Znovu jsem to nahodil, tentokrát už správně, vypustil a drželo to jako přibitý. Základní bezduš ráfky WTB a pláště Pirelli

Jj, proto jsem psal, že to je kombinací ráfek x plášť. Taky ještě asi záleží, jestli máš ten nový hookless ráfek, což je teď móda. Myslím, že u toho hookless je větší šance, že to držet nebude.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 28, 2023 12:37

Etheric píše:I já to říkal, toho jsem si všimnul hned po přezutí. Akorát nesouhlasím s tím hlavně v zatáčkách. Je to poznat celkově, že je to živější, ale že by to bylo znát zejména v zatáčkách jsem si nevšiml

A nebylo to tím, že se ti snížila váha na kolech?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 12:50

@oodoow: netuším, jestli je to "hookless", ani popravdě nevím, co to je, slyším to poprvé. Mám tam ty úplně nejobyčejnější bezduš ráfky WTB, takže žádná moderní fičura v nich nejspíš nebude..

@pp: něco málo přes 2 bary, ale já su lehkej, čili to mám taky "tvrdší"

@Dromedaro: úbytek váhy na to má jistě taky vliv. Ale zas až tak moc váhy neubylo. Sic na rotující části, ale ten rozdíl nebyl tak velkej, z výroby tam byly nějak podezřele lehký duše.
Lepší jízdní vlastnosti budou tím, že ubyla váha a zmizela duše, respektive tření mezi duší a pláštěm.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte bře 28, 2023 13:13

Kura, já bych už zase točil nohama - ale ne v té kose, co je fčíl venku. Má se oteplit ale taky začít scát - tohle nevypadá moc optimistisch:
Předpověď na sobotu (00-24):
Oblačno až zataženo, místy déšť. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, nejvyšší denní 10 až 14 °C.

Je to ešče daleko, uvidíme.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte bře 28, 2023 13:17

@eth: dík, potvrzuješ, že jezdíme na rozdílných tlacích = máme rozdílné pocity / jinak cítíme změnu "chování" plášťů. Navíc píšeš, že jezdíš "heavy-duty" pláště, zatímco já jezdím lehké (nechcu spát UL, ale skoro) pláště s keflar (měkkou) patkou a (relativně) tenkou stěnou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 13:29

Taky mám kevlarovou patku, ale na boku ten plášť má nějakou výztuhu, za což jsem byl mnohokrát moc rád, když jsem vzal šutr o bok. Pouze estetický defekty to způsobilo, přičemž si myslím, že mít lehkej plášť s tenkým bokem, je tam díra, že ju neopravim žádným knotem ani ničím jiným..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte bře 28, 2023 13:55

Ty pláště (i ty s "tenkou" bočnicí) vydrží opravdu dost - lehké pláště Ritchey Z-max (dříve MegaBite) už jezdím aspoň 20 let ne-li dýl (dřív duše, fčíl bezduše) a NIKDY sem bočnici neproseknul (pesimista: co se doposud nestalo se určitě jak na potforu brzo stane). Jednou (kdysik dávno - ještě mechanické brzdy) sem měl karambol a pak mi (trochu) posunutý brzdový špalek prošoupal bočnici (naštěstí sem si toho všimnul doma ještě předtím, než to stihlo "prdnout", nestalo se mi to na výletě = byla výměna pláště za nový+ seřízení brzdy.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 14:11

Já, byť zapřísáhlý gramhonič, mám strach odlehčovat na pláštích.. Neumím jezdit jako normální člověk, jezdím jako hovado :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 28, 2023 16:51

PP: A tento plášť si myslíš, že je vhodný i na asfalt? Na asfaltu jezdím dost, tak potřebuji asi něco na tvrdé povrchy. Ten vzorek mi přijde takový řidší, tak nevím, jestli je to na asfalt vhodné.

Schwalbe Racing Ralph
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte bře 28, 2023 17:26

Je to IMHO plášť do baga/bordela. Na asfalt nevhodné.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 28, 2023 18:28

Díky.
Zaujal mě pak tento. Cenou i popisovanými vlastnostmi.

Maxxis Pace 29x2,10"
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » úte bře 28, 2023 18:36

@dromedaro: Pokud jezdíš hodně asfalt a sem tam terén, tak bych si koupil něco na způsob uprostřed malý vzorek a po stranách větší. Tím by to mělo jet po asfaltu celkem slušně a držet když tak v terénu při zatáčení. Třeba něco takového.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 18:38

Dromedaro píše:Maxxis Pace 29x2,10"

S tím si v terénu rozbiješ hubu v první horší zatáčce..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 28, 2023 18:41

Díky, ty vypadají dobře a asi mi přijdou pro mě vhodnější než ty maxxis. Asi jsem tam před tím nastavil nějaký špatný filtr, že se mi tam tento neukázal. Já jezdím tak 70% silnice/cyklostezky a zbytek polní, lesní cesty.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika

cron