Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte říj 25, 2022 17:34

Já jezdím na výlety vždycky ráno = nejchladnější část dne, taxe navlíkám ("full winter gear"), aby mi na konci výletu (= před obědem = už těplo) byl hic. :twisted: Zítra to taky tak očekávám. Kura, já sa těšim, snad ráno nevstanu "hore dupou".

Obecně - bajkovat (navlečený) můžu i když je ráno jinovatka = kolem nuly (to zítra asi nebude), většinou sfítí slunko, tak je to lepší. Největší problém se zimou mívám s prstama u nohou - ani dvoje fusekle + zimní SPD + in(g)tenzivní pohyb nezabrání tomu, že nejpozději po hodině a půl (když je opravdu zima = těsně nad nulou) mi ty prstíky začnou tuhnout a zelenat, no.

Jo, ten výhled na pičasí až do půlky listopadece oprvavdu dává naději, že se bude dát točit nohama... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28061
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte říj 25, 2022 17:38

Pro mě není problém chlad při jízdě, to by řešilo oblečení, problém je intenzivní dýchání ledovýho vzduchu, to nevím jak řešit, ani buff přes nos moc nepomáhá
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte říj 25, 2022 17:46

Teplo bude až do poloviny listopadu

P.S. Etheric: To kolo vypadá dobře.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte říj 25, 2022 18:44

Hlavně se na něm fakt dobře jede, s tím starým za 16k se to vůbec nedá srovnat.
A ta podsedlovka od Restrap je boží, na fotce v ní je výbava na celej den, už bez jídla. Je super, jak se dá velikost tý brašny měnit.
Malá brašna na řidítka na telefon atp je taky fajn, dobře jsem vybral. Hlavně bez batohu se jezdí fakt líp
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte říj 25, 2022 23:39

Dres s dlouhým a kraťasy jsem 25. října za soumraku snad ještě neměl. Ráno stačilo přidat tenoučkou větrovku a návleky na kolena.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4877
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř říj 26, 2022 11:26

Já neska ráno/dopo taky točil nohama - ráno ale bylo jen 6st, takže full winter gear (při návratu už to byl overkill) - parádní výlet, prozkoumal sem co sem ještě nebyl/neznal = (průjezdná) cesta tama nevede, ale nevadí, pěkné to tam bylo, pak už známýma cestama na Martiňák a HBečvu. Žeby zítra repete? (předpopičasí neslibuje škaredě)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28061
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 26, 2022 15:04

Nemohu najít kleště na rychlospojky. Doufám, že sem je někde neztratil. Tak jsem se snažil shimano rychlospojku rozdělat pomocí špagátku. Všechny praskly. Tak pomocí vázacího drátku se mi to nakonec podařilo, ale byl to porod a musel jsem použít dvoje kombinačky na rozdělání, kterými jsem tahal za ten drátek. Nemluvě o tom, že mi také několikrát praskl. Zacvaknout se na doraz úplně nepodařilo, To budu muset za pomocí brzd a šlápnutí do pedálu. Zajímavý, protože u té předchozí rychlospojky s tím problém nebyl a pomocí drátku nebo špagátku se mi ji dařilo rozdělat. Ale už nevím, co to bylo za tip. Jen byla teda jiná než tato.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř říj 26, 2022 17:36

Znám řetězy/rychlospojky SRAM, rychlospojka Shimano ale na obrázku vypadá úplně stejně. Já na ten SRAM používám úplně obyčejné francouzské kleště (uhlopříčně přes článek / rychlospojku, jak na rozcvaknutí tak na zacvaknutí a jed to snadno/hladce i bez speciálních kleští.
rychlo.jpg

francouz.jpg
francouz.jpg (15.65 KiB) Zobrazeno 2367 krát
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28061
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 27, 2022 9:41

Tak před tím jsem měl Sram. Ten Shimano je tvarově po obvodu trochu jiný, když to prozkoumáš více detailněji. A ty válečky jsou v něm napevno, což je pro mě lepší. U sramu mi to vypadlo, když jsem ji sundal a hledal jsem je po zemi. Ten Sram se mi také dařilo rozdělat pomocí drátku nebo obyčejných kleští. Ale ten Shimano se zacvakne a drží fakt fest. Ty obyč kombinačky kleště mi vždycky sjely.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv říj 27, 2022 11:17

Jaj, neska to ale byl křasný výlet - vyloženě mě to bavilo i dyž se nohám moc nechtělo - parádní pičasí (chladno, ale ne kosa, slunko, bezvětřo), pěkná trasa (zase Sergač, letos už asi po čvrté, pak hřeben), nádherné barvy všude okolo. Akorát pod listím nejsou vidět šutry = drncá to fest a jak je po ráno všude mokro, tak i klouže.
Mno, zítra (i dyž není prc den) restday a v sobotu/neděli se uvidí, musím zase něco pěkného vymyslet.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28061
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob říj 29, 2022 11:40

Neska repete "jaj" - líbilo se, křasný výlet na(d) Martiňák a z5 (i dyž se opět = dodýchávám sezonu - nohám vůbec nechtělo se točit). Ráno ale byl záchvat paniky - dyž sem stával, tak regulérně zascalo (minuta, dvě), dyž sem ale vyrážel, tak už ale zase prosfítalo. A bylo těplo - vzal sem na sebe o jednu vrstvu míň a jen pws rukavice a dalo se, zima nebylo. V hlavě mám plán na zítra (klasika Tanečnica + hřeben), doufám, že ráno zas nezachčije (předpopičasí vyhrožuje mhama a ojedinělým mrzgolením)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28061
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned říj 30, 2022 12:46

Tak jo, i nešní výlet se vydařil - zase jen ve dvou vrstvách a lehkých rukavicích, slunko, bezvětřo lehce mlžno - na hřeben, Tanečnicu a bočním hřebenem z5. Bajk zase jako prasca, ale už je umytý.

Uvidíme, esli sa v týdnu ještě urvu nebo až o víkendu (to už má být ale chladno fest).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28061
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned říj 30, 2022 19:10

Dnes jsem vytáhl silnici a super. V poledne jsem sundaval návleky a jel jen v krátkým. Sice mám tělo komplet dolámané z předchozích dní, ale i tak jsem si to užil.

Ještě zítra to vypadá na poslední záblesk teplýho počasí, pak už to vše půjde asi do kopru - 20C možná ještě zítra odpoledne ale asi už definitivně naposled.
Přílohy
IMG_20221030_121511508_HDR.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon říj 31, 2022 10:10

Nemá vysoká vzdušná vlhkost nějaký vliv na hydraulické brzdy? Včera mi dost řvala přední brzda. Což mi doteď nedělala. Nebo to značí jiný problém, třeba zavzdušnění? Zadní totiž bez řevu. Takže kdyby to bylo tou vlhkostí, předpokládám, že by se ozývala i ona. Cosi si vybavuji, že jsem četl, že při nižších teplotách jsou hydraulické brzdy trochu pomalejší, tužší.

Taky si sem dám fotku z včerejší jízdy. Kolo + mlha + tma je zábavná kombinace.

20221030_192327.jpg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon říj 31, 2022 16:42

Když je opravdu vlhkost v luftě (jakože třeba fčera ráno v dolině byla = mokrá cesta), tak je IMHO normální, že si brzdy zazpívají, nedělal bych z toho paniku, že je s nima něco v nepořádku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28061
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 2, 2022 7:02

Pavproch: Děkuji. Dneska má být u nás slunečno, tak uvidím, jestli bude vrzat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob lis 5, 2022 13:17

Neska podle očekávání nohama točit nešlo, co zítra, pude to? Toť teda Hamlet, no.....
Fčera v předpopičasí na čété1 ukazovali, že speciálně tady u nás na dálném východě bude (sic ne moc) scát i v neděli (ráno), tohle ale vypadá optimističtěji:
Počasí přes den (07-24):
Oblačno až polojasno, zpočátku místy mlhy nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží po celý den. K večeru přibývání další oblačnosti a ojediněle mrholení. Nejvyšší odpolední teploty 8 až 11 °C
.... mno spolu s Shakespearem uvidíme holt ráno, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28061
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » sob lis 5, 2022 22:21

Tak brzda nevrže, bylo to tím počasím. Uf..
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned lis 6, 2022 7:24

Obytný kolo. Původně jsem myslel, že to je nějakej vtip, ale ono je to zřejmě myšlený vážně :D
https://m.youtube.com/watch?v=k61yjfjsFZs
To bych moc rád zkusil, to by mohlo bejt hustý
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned lis 6, 2022 7:58

Já už tedy toto za kolo nepovažuji.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned lis 6, 2022 13:02

Neska křasný výlet v masivu Radhoště nahoru/dolů doprava/doleva, full winter gear na sobě, plus 8 v dolině (v kopci míň) a bylo už až nepříjemně chladno, po dvou hodinách (už zase) kosa na prsty na nohách. Jinak ale křasný výlet, dyž sem přijížděl pod druhý kopec, zrovna tam nahoru jeli dva bajkeři, já za nima a ujížděli mi... asi elektrikáři, no.
75-tý výlet letos, řetázka už je nachystanaá (zítra vyměním) a uvidíme, kolik se toho letos ještě bude dát otočit nohama a dodýchat. Už ale fčíl můžu bilancovat - fajná sezóna, 75+ výletů nebývá každý rok.
Jo, a neska moje přední brzda zase v dlouhém sjezdu po zahřání zase zpívala, chjo no.

EDIT: Jo, zajímavá (technicky a vzhledově) rikša, ale nechtěl bych.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28061
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon lis 7, 2022 9:57

dneska ráno parádní cesta ke kombajnu, sluníčko, barvy podzimu jak vyšitý ... po pátečním dešti je teda ještě dost mokro, lupení ledasco skryje
refreshnul jsem minulý týden cyklogatě, v krámu mi nejlíp padly čapáky od Gore a dnešní jízda jen potvrdila, že jsou to dobře udělaný gatě a i když byly o trochu dražší než třeba Endury nebo Silvini, tak sednou jak ulitý - nikde nic netlačí, netáhne
ráno při 5°C v nich bylo tak akorát, spíš při spodním limitu komfortu, ale zima ne
akorát boty už jsem vytáhl zimní
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4877
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon lis 7, 2022 10:03

Dromedaro píše:Tak brzda nevrže, bylo to tím počasím. Uf..

Je to vlhkostí. Tuhle jsem jel pár km hustou mlhou a při zabrždění jsem se vyděsil co z toho lezlo za zvuky.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon lis 7, 2022 11:35

Já byl fčíl chvíli doma (čekal sem na traktor splnou vlečkou štípaného bukového - přivezli, bude čím topit v krbu :supz: ) taxem to čekání využil prací - nová (letos už šestá) řetázka je na bajku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28061
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte lis 8, 2022 10:51

Teď jsem z toho slez, byl poprvně full winter gear (ráno byly 2C, postupně se to ale dostalo až na 7C). Při řece mlha jak prase, nad Plzní pak azuro.

A zjistil jsem, že budu muset udělat něco s kuframa na zimních tretrách. Připadne mi, že je mám moc vepředu a ten přenos síly na pedál není ideální v porovnání s letníma. Noha v záběru prostě nevyvine takovou sílu jak by měla a tahá mě z boku kolena šlacha/vazy.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte lis 8, 2022 11:44

Taky to zespoda na noze cítím, že SPD kufry na zimních a letních botkách nemám přesně na milimetr ve stejné poloze vůči prstům/kloubům, ale už sem si zvyk a nehodlám do toho gabat. Ani nevím která poloha je lepší.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28061
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv lis 10, 2022 5:59

V posledních dnech jsem nabyl dojmu, že už jezdí jen opravdoví nadšenci, ale včera opět bylo všude mraky cyklistů.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv lis 10, 2022 13:29

dneska s přehledem nejmokřejší podklad od nějakého března
i v holé trávě to čvachtalo jako po čerstvém tání, bahno všude
ráno jsem si ustlal hned asi kilák od baráku, v mírném dokopečku, z blátivé pěšinky jsem chtěl vyjet na trávu, přední kolo jelo, zadní v bahně nemohlo z pěšiny vyjet, chvíli jsem jel napůl bokem, než mě zadní předjelo :rolleyes: ; zas na druhou stranu to bylo do měkkéko (a studeného fujtajblu)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4877
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » čtv lis 10, 2022 16:33

No vsak taky celou noc prselo :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv lis 10, 2022 16:55

O víkendu (oba dny) má být sice ráno kosa a (možná) mha, ale jinak bajkovatelno (= full winter gear a stejně mrznoucí nohy, samozřejmě), du vymýšlet kam.... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28061
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika