Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » ned zář 4, 2022 0:04

Ještě jsem si vzpomněl na další nevýhodu klipsen.
Je-li bota dlouhá špičatá, nebo jezdec má velkou nohu, dostane se chodidlo příliš dozadu vůči ose pedálu a jedeš na špičkách.
Možná existovaly klipsny posuvné, které to řeší, ale nikdy jsem je neviděl.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1080
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned zář 4, 2022 6:34

Dromedaro píše:Už přemýšlíš o SPD? :)

Ani ve snu, tahle pozice stání za chůze ve šlapací poloze není pro mě, vyhovuje mi stát uprostřed chodidla.
Tohle je pro mě asi jako pohorky, nesnesu mít omezenej pohyb nohou. Taky mám rád své bezpečí a pohodlí, takže potřebuju obuv, se kterou není problém vyšlapat /pěšky/ balvanový proudy směrem nahoru i dolu, přelézt i s kolem mohutný padlý stromy na cestě ve svahu, přeskakovat strouhy,... Bylo by vysloveně o držku mít na to blbou obuv. Já si nekoupil terénní kolo, abych jezdil po silnici. A v terénu výše zmíněný situace zažívám dost. Další důvod, proč SPD ne.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7991
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned zář 4, 2022 7:50

Tak neska to pičasí rozhodlo za mě - sem stal a bylo extra šedivo ale sucho, než sem ale posnídal a pokafoval, tak už tam bylo mokro. Čuli neska dopo nic nebude. Škoda, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned zář 4, 2022 12:46

Etheric píše:Btw, jak to vy tretraři děláte, když jdete při sjezdu ze sedla? Stojíte na špičkách?

Na gravelu jsem schopnej sjet téměř vše i v lese bordelem. Jdeš ze sedla, ale nohy jsou tak jak to prostě je pořád, drží to prostě v SPD. Pozice vůči pedálu je stále fixní.

Bez SPD bych tyhle věci nedělal ani náhodou, nedal bych to (a když jo, tak pomalu).

Na druhou stranu co jsi psal, na tvůj druh užití/pojíždění/chození/sbírání/atd. , to bych na SPD asi taky kašlal. To je lepší si vzít boty ve kterých je ti fajn.

SPD jsou o jízdě.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned zář 4, 2022 13:09

Já rád mimo značený trasy, tady je to fakt krásný a nikde ani noha i ve slunečnou neděli. Občas hodit kolo na hrb k tomu patří, místy se musíš probojovat, ale což, někoho baví asfalt, mě zas jízda takhle nadivoko
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7991
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned zář 4, 2022 13:15

Mě baví obojí, o tom to právě je. :)
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » ned zář 4, 2022 15:07

Vím, ze se prodává i nejaky adaptér na spd, který se da nacvaknout na jednu stranu a da se pripadne použit s normalni botou. Decathlon to ma, dělá to i Shimano
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5174
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » ned zář 4, 2022 15:58

Za mě nebrat. Jak je plast mokrý, tak docela klouže. Navíc je na pedálu něco navíc, takže by jsi musel posouvat sedlo nahoru. Je to maximálně dobré na ježdění do obchodu.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 4, 2022 16:32

vyrabej se pedaly obojetny, mela sem to tak na trekovym kole a bylo to docela fajn, akorat clovek musi chytit grif z ktere strany pedalu zrovna potrebuje stat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned zář 4, 2022 16:42

Na předchozím bajku (26") sem měl SPD shimano a do nich tu jednostrannou vložku - asi 10 let a použil sem je snad asi 2x - ta vložka totiž způsobovala "nevyváženost" pedálu, takže se (působením gravitace) otáčel vždycky tou vložkou dolů. Za mě cimrmanova slepá ulička.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned zář 4, 2022 16:44

Etheric píše:někoho baví asfalt, mě zas jízda takhle nadivoko

Myslím, že jsi tu řešil, že sháníš horáka kvůli rozbitému asfaltu u vás.
malejjarda píše:Za mě nebrat. Jak je plast mokrý, tak docela klouže. Navíc je na pedálu něco navíc

Mi to nepřijde špatný. Záleží, jak by to fungovalo v reálu. Já mám levná plastová šlapátka z dekáče a nekloužou mi. Ten zdvih bude minimální, to nemá smysl řešit. Já když se sedátkem posouvám po kousíčkách, tak ty malé posuvy nepoznám.
Mawenzi píše:vyrabej se pedaly obojetny.

Řešili jsme o několik příspěvků výše.

EDIT: Koukám, že pavproch už fungování v reálu popsal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned zář 4, 2022 19:20

Je to tu hodně rozbitý, takže ten asfalt často spíš připomíná terén.. Když chceš pohodlí a nebejt vytřepanej jak startka, pak to chce odpovídající kolo. Účel koupě byl "na jízdy cestou necestou", kdybych měl kupovat kolo jen a pouze na ten rozbitej asfalt, nejspíš bych vybral nějaký krosový s odpruženou vidlicí.. Pak bych ještě rád nějaký 26" celopéro na blbnutí v lese, bavily by mě vyjížďky na gravelu, i fatbike bych si tu věděl řádně užít, ale vzhledem k cenám prostě můžu mít jen jedno kolo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7991
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte zář 6, 2022 8:48

Tak samozřejmě reklamace na láhve v Decathlonu zamítnuta. Super...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte zář 6, 2022 9:21

Proto furt váhám, jestli stojan z lidlu nebo z dekáče. Lidl nedělá při reklamacích vofuky a šunty jsou to vpodstatě stejný..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7991
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte zář 6, 2022 10:04

Jsem si taky myslel, že Decathlon nedělá ofuky. Asi je to jen u vrácení zboží, ale to už dnes v podstatě nedělá většina obchodů. Prý jestli jsem zamačkával zpět ty náustky na pití... ne asi, jsem pako, který reklamuje láhve protože otevřené tečou... Asi pro ty láhve ani nepojedu ať si tam ty šunty nechají. No každopádně ta bezproblémová reklamace, o které jsem se domníval, že existuje, byla důvod proč jsem nakupoval některé věci z Decathlonu. Tak to teď padá a už moc nemám důvod tam něco kupovat. O Lidlu jsem slyšel, že jsou ty reklamace bez problémů ale nevím, já tam nic nevracel. Koupil jsem si tam teda toustovač v akci za tři stovky, který se mi rozpadl za půl roku , ale už jsem neměl doklad, tak jsem nic nevracel.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte zář 6, 2022 10:30

Ten stojan na kolo teda nakonec koupím v Lídlu. Chtěl jsem vzít z Dekáče. Taky potřebuju něco na podržení kola. Teď to opírám nebo mám obrácené na řidítkách a některé věci bez toho stojanu snad ani nejdou dělat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte zář 6, 2022 15:40

To vypadá nadějně, když mě ráno tělo nezradí, tak pudu točit nohama...
Počasí v noci (22-07):
Jasno až polojasno, během noci lokálně nízká oblačnost nebo i mlha. Nejnižší noční teploty 13 až 10 °C, v údolích na severu a východě kraje místy až 8 °C.
Počasí přes den (07-24):
Zpočátku skoro jasno až polojasno a lokálně nízká oblačnost nebo i mlha. Během dne postupně většinou oblačno a ojediněle přeháňka. Nejvyšší odpolední teploty 23 až 26 °C.

... akoráth asi bude dilema, jaxe ráno oblíct, aby mi nebyla zima a později horko, no.
:bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte zář 6, 2022 17:53

Našel jsem stojan za rozumnou cenu, takovej kompromis, vypadá pevnější než Lidl - páčky z kovu namísto plastu https://www.conrad.cz/p/2498548-stojan- ... na-2498548
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7991
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte zář 6, 2022 19:38

Koupím v Lidlu. Nebudu se pak zase dohadovat s nějakým konrádem o reklamaci. Na Heurece v recenzích se lze častěji dočíst o problematických reklamacích v tomhle obchodě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř zář 7, 2022 10:55

Neska se místo prce zadařilo = nádherný výlet masivem Radhoště až k soše a z5. Paráda. Schválně sem vybral trasu, kde se hodně talčí bajk proti kopci, abych vyzkušal ty SPD botky Scott i při chůzi/tlačení bajka bordelem nahoru = OK. Staré Shimana už sou v koši.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř zář 7, 2022 11:25

60-tý výlet = letošní 5-tý řetěz je na bajku, bohužel už zase v silovém záběru cvaká převodník (tentokráte už po 15-ti výletech, je ale fuckt že ten 4-tý řetěz byl taky po 15-ti výletech nějaký nezvykle moc vytahaný = na těch 116 nebo kolik článků tam používám byl o 3/4 článku delší než ten nový). Vyměním teda i 26z placku, no a hurá do dalších výletů, sezona ešče nekončí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř zář 7, 2022 12:31

Já chtěl ráno, večer ale byla ale dost ostrá bouřka, všechno všude je zaplavený/mokrý. Tak jsem doufal v odpoledne, až to drobet proschne ale v 11 přišla další bouřka a na zítra je hlášen vytrvalý chcanec. Tak snad asi až v pátek.

Obě ty průtrže trvaly tak 30 min, prošly kolem a udělaly tady dost bordel. Na meteoradaru ČHMÚ byla v jádru té bouřky v obou případech bílá barva (což je ten největší mazec) a taky to podle toho vypadalo. Kroupy/zeď vody. Po bouřce všude bílo. Dlouho tady takový nepamatuju.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř zář 7, 2022 13:47

Etheric píše:Uvidíš, jak dry lube bude či nebude mazat.

Tak já jsem s ním max spokojený. Dobře se nanáší a maže, zatím nepozoruji, že by se mi na řetěz něco extra lepilo, nešpiní.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř zář 7, 2022 13:51

Neska sem přišel ještě na jednu výhodu DryLube - hned po výletě sem (bez mytí/čištění bajku) měnil ten řetěz = na starém řetězu bylo dost DryLube + prachu a baga po dvou výletech = měl sem po práci úplně černé ruce a .... teplá voda a troška jaru a šlo to hned a dobře smýt (do hygienické čistoty).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř zář 7, 2022 17:36

Jaxem spal dříf, neska hned po výletě sem vyměnil řetázku (s těma rychlospojkama je to otázka max 10minut a jaxem spal špinavých rukou), odpo i tu 26z placku (taky to už mám nacvičeno, klik klik hotovo). SRAM to má oboje technicky dobře vymyšleno, dělá se to tak nějak dobře a (skoro) samo.

Přitom sem si udělal in(g)ventůru zásob - řetázek (6) i placek (5) mám dost, netřeba syslit další.

Hurá do podzimkové bajko-sezony. Akurváth mi už nějak pomalu docházejí nápady na (nové/nezvyklé) trasy, nastane asi fáze (neustálého) opakování mých "best of".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod DavidH » čtv zář 8, 2022 9:41

Dromedaro píše:
Etheric píše:Uvidíš, jak dry lube bude či nebude mazat.

Tak já jsem s ním max spokojený. Dobře se nanáší a maže, zatím nepozoruji, že by se mi na řetěz něco extra lepilo, nešpiní.

Já už ho používám dlouho a nic jiného bych na řetěz nedal- za mě je to snad top nápad na kolo z poslední doby.
DavidH
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 8, 2022 9:35

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » čtv zář 8, 2022 21:40

Nevim, jestli ma doporuceni od spamera nejakou vahu... Tohle spam neni, ten uz je zrusen, ale nejspis je to jen prispevek na zvyseni duveryhodnosti nicku. Aktualne zabanovaneho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát zář 9, 2022 17:39

Počasí přes den - sobota (07-24):
Zpočátku zataženo, na většině území s deštěm. Během dne oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejvyšší odpolední teploty 18 až 21 °C.

..žeby aspoň odpoledne šlo na chvíli točit nohama (po kyklostezce)? Uvidíme zítra, chtěl bych.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob zář 10, 2022 11:55

Tak pičasí překvapilo, příjemně překvapilo... nad ránem zascalo, ráno šedivo, ale už nescalo, pak polojasno a ... byl bajk, hezky!
Pěkný výlet po hřebenech, nohy se ale neska vůbec nechtěly točit a v prudším kopci mně to několikrát shodilo tam, kde normálně proyedu = z tohodle hledika den blbec, ale jinak se výlet líbil, nebylo ani zima ani hic.

Zítra ráno má být "převážně oblačno", to sem teda zvjedaff, esli to zase pude točit nohama nebo ne. Plán v hlavě kam je.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned zář 11, 2022 11:18

.. neska nad ránem zase zachcalo a scalo i dyž sem snídal = bajk eeee, šel sem na vycházku, vycházel sem s posledníma kapkama, pak 2 hodiny sucho a na závěr mě zase poscalo (ale nebyla to žádná průtrž) = potvrzení toho, že bajk eeee byla správná volba. Škoda no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika