Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned kvě 26, 2019 22:26

Ty máš těma marketoidníma řečma z magazínů a katalogů lehce zastřený vidění, ne?
Kanón jde svou cestou, ale tvrdit, že to je to jediný správný je pitomost.
A ano, jel jsem i s Leftynou, dělá co má, ale proti klasické dvounožce to nic zázračného není.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pon kvě 27, 2019 6:01

Lipon trochu si přestřelil.
Naopak.

Psal jsem mu, že pokud odmítá Lefty tak v podstatě nemá důvod kupovat Cannondale - protože ho v podstatě stejně nekoupil - a je lepší si vybrat kolo u jiné značky kde by za tu cenu dostal lepší osazení.

Nevím jak si jel leftynu ale jezdil jsem ji ve dvou verzích několik let, jezdil jsem pike, rebu, recorn, foxe 32....
Tím nemyslím, že jsem si to pučil na pár metrů nebo na den, ale že jsem vlastnil kola s těmito vidlicemi.
Lefty je jednoznačně nejlepší, ten chod po ložiskových drahách se nedá okecat a tuhost je o třídu vejš - to sou fakta.

Jo rámy má Cannondale super, ale to i plno jiných značek a bez přímého srovnání a několikadenního porovnávání stejně nerozezná rozdíl a jelikož různé značky takto asi neporovnával že by měl 3-5 testovaček na víkend - týden, tak ani neví zda by mu nesedla jiná geometrie, což je jen další důvod pro to koupit kolo s lepším osazením od jiné značky.

Nadšení z carbonu u Cannondale - hm.... trochu zkazím radost, Cannondale dělá karbon ve dvou úrovních.
Základní na kolech cca od 40 tisic tak do 100 tisíc a potom Hi-mód který je opravdu top a dává se tedy na kola od 100 tisíc a vejš - záleží na modelové řadě u mtb to je až u výrazně dražších kol.

Zcela perfektní srovnani materiálu nabízí kola SuperSix, CAAD12 a SuperSix Hi-Mod, která jdou zakoupit se stejným osazením a mají stejnou geometrii, rozdíl je jen v použitém materiálu rámu a rám a jeho vlastnost se na žiletce pozná výrazně víc a snáz než u mtb.

Nejměkčí a nejlínější je SuperSix ze základního karbonu. Mezi je model CAAD12 z hliníku 6069 a poté s jemnými niancemi následuje SuperSix Hi-Mod - ovšem za podstatně jinou cenu.

A to píšu jako fanda značky - Cannondale FSI za 50 prostě není ,,kanón”.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon kvě 27, 2019 6:25

Ajo, sorry já zapomněl, že všemu rozumíš nejlíp a od všeho máš klíče.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pon kvě 27, 2019 6:41

To sem nikde nepsal, tak zase trapně neschazuj příspěvky, když nedokážeš oponovat fakty.

A cyklistice rozumím rozhodně víc než turistice.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon kvě 27, 2019 6:43

Tvoje příspěvky mají dikci a obsah jak od ředitele zeměkoule.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod dudy » pon kvě 27, 2019 6:53

Nechte toho.
Michal se nestaví, že nejlíp rozumí všemu.
Nejlíp rozumí jen cyklistice, turistice, táboření, stanům, oblečení, spacákům, botám, počasí, focení, Irsku, hmyzu, batohům...
Třeba lidem nerozumí vůbec .

:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pon kvě 27, 2019 7:03

Ach jo....

když se mi nevěří tak ať si pavproch hodí FSI karbon 5 třeba na bikeforum a drtivá většina mu na to řekne že tento model je jen taková volavka na zajíčky co chtějí mít nálepku Cannondale na rámu.

Ten kdo chce opravdu FSI jezdit ho pod 100 nekupuje.

Za 50 jsou lepší kola.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon kvě 27, 2019 7:58

bodejť bys to někde psal, tolik sebereflexe jsi v sobě ještě neobjevil - pokud ano, projevilo by se to ve vláknech, kam přispíváš
já ani nemám tendenci ti jakkoliv oponovat, protože ty diskutovat neumíš
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř kvě 29, 2019 17:27

Neska sem ho zaplatil, v pátek si pro něj jedu. Takže o víkendu (má být hezky) bude první bejkovačka na kabroňu. Už sa těšim.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 31, 2019 15:52

Kanondejl je doma.

Jak pěje Alica Cuprova: Sleek black limousine.... :twisted:

Neska ho ešče - dokad je čisťounký, panenský - zblejsknu.... zítra /po prvním výletu) už takový nebude, ani nikdy v budoucnu.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 31, 2019 17:11

Sleek black limousine. :mrgreen:

Obrázek

EDIT: Ujeto prvních pár set metrů okolo chalupy - štelování posedu, sedlovky, polohy řazení a brzdových pák apod. Sedlo je nějaké tvrdší, to zas bude pro prtel očistec, než si zvykne. A řídítka sem musel krapet zůžit, 78cm bylo fuckt moc. Cyklo(mtb)tretry sem kupodivu (po 4 letech co ležely v garáži) obul a nikde netlačí.... zítra ráno razim na průzkum bojem. Akurváth: nemám náhradní duši (teda mám, ale 26", což na 29" ráfek jaxi nedámani dybych se rozkrájel a stávající cyklopumpa se taky do rámu nevleze. Takže první výlet bude dobrodružný, musím, si nabít mobil, až budu volat o pomoc.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 31, 2019 18:19

Tak to v první řadě obuj na bezduše.
Sedlo je tvrdé protože tak na byt - musíš mít cyklokratasy s vložkou (a jezdí se v nich na ostro).
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod dudy » sob čer 1, 2019 6:06

](*,)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 1, 2019 12:03

OMFG
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 1, 2019 12:04

Dirty Sleek black limousine

kanondejl2.jpg


A tak už to bude nafurt, mno možná to časem umeju (ale převody čistím a čistit a mazat budu)

Neska první výlet - na Soláň (jen kousek po cestě, jinak lesem), po hřebenu (lesáci tam těží, boží dopuštění tam je) na Léští a po bočním hřebenu až na Hutisko a dom. Fajne.

Samá pozitiva a sociální jistoty:
- za celý výlet sem si na kuleno (a "tenisový" loket, který mi byl čerstvě diagnostikován) ani nevzpoměl. Ejchuchu.
- nepíchnul sem, čili sem nemusel volat o pomoc (a hned po návratu sem ešče zakvačil do města pro hustilku a náhradní dušu 29", už su vybaven na nepřízeň božstev)
- sedlo není zdaleka tak tvrdé, jaxe fčera zdálo, je skoro jak Flite co sem měl na předešlém bajku (a ne ta tvrdá hrbolatá sfiňa, co má junior na svém 29" GT)
- že ani zdaleka nevyjedu to co sem před 4 rokama, kdy sem naposled bajkoval, mi neva (doufám ale že se to časem a odjetýma kilometrama zlepší a že vyšlapu proti kopci výš/dál a dyž ne, tak si to zdůvodním věkem)
- 1x12 je na takové to "domácí žvýkání" dostatečný rozsah převodů
- posez je na 29" fuckt jiný než na 26" - tělo sa mnohem míň šprajcuje a kupodivu (kupoval sem naslepo) se mi na Kanondejlu šlape líp/pohodněji než na juniorovo 29" GT (akoráth hlavová trubka má strmější úhel - je třeba neustále pevně držet řídítka)
- kabroňový rám je teda pěkný "tvrďák" - ten rám je neskutečně tuhý (a proto bohužel krapet přenáší vibrace - to ale zkusím doštelovat - až najdu optimální tlak a útlum vzduchu ve vidli)
- řídítka po zúžení (z mamutích 78cm na - pro mne - rozumných 69cm) sou OK a kupodivu mi nechybí chybějícící "parohy" (snad jen pro přehmat = uvolnění brnění ref ucpané karpály)

Prostě po 4 letech (a nemoci) sem vkročil zpět do stejné bajko-řeky. :twisted:
Kura, já su tak ščastné.

PS: Budu ešče muset obnoviť/dokupiť výbavu abych na novém bajku nejezdil ve starých hadrech a tak, ale to nespěchá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod dudy » sob čer 1, 2019 12:56

Hadry sou důležitý.
Sem potřeboval v práci něco koupit a neb jsem tam byl kolmo, tak jsem usedl na bike a vydal se v krám.
Cestou mě dvakrát stavěli policajti, protože se jim týpek v rozervanejch a zasranejch montérkách na kole za kilopade moc nepozdával...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » sob čer 1, 2019 14:13

dudy/pavproch - nevím co se vám zas nezdá.

Dávat dnes na mtb přes 20 klasické duše do plášťů je něco jako obouvat Porsche do Barumek.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » sob čer 1, 2019 16:20

No ty vole, to je zase moudro...
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 1, 2019 16:50

Tak. Doživotní záruka na rám neska registrována. Cokdyby... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » sob čer 1, 2019 18:34

Co kdyby.....
Pokud nemáš výrobní vadu která se projeví velmi rychle, tak v podstatě nic.

——-
Tato doživotní záruka se nevztahuje na kola vystavená hrubému zacházení, zanedbávání, nesprávné opravě, nesprávné údržbě, změně, úpravě, nehodě nebo jinému nezvyklému, nepřiměřenému či nesprávnému užívání.

Poškození vyplývající z běžného opotřebení, včetně následků únavy materiálu, nejsou kryty touto zárukou. Poškození vzniklé únavou materiálu je příznakem, že rám je opotřeben běžným užíváním. Je to druh běžného opotřebení a je odpovědností majitele kola, aby jej pravidelně kontroloval.

Poškození vyplývající z nevhodného sestavení kola či údržby, nebo z instalace dílů a příslušenství nekompatibilního s konkrétním kolem Cannondale, nejsou kryty touto zárukou.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » sob čer 1, 2019 18:39

zonn

Jo to je moudro, které praktikuje každý kdo cyklistice aspoň trochu rozumí a věnuje se jí.

Jednak bezdušové pláště mají nižší valivý odpor což je jedna výhoda.
Druhá výhoda jsou nižší tlaky a tím lepší kontakt s terénem.
Třetí výhoda je odstranění drobných defektů (na většinu z nich přijdeš až časem doma při detailní kontrole pláště) protože je s minimální ztrátou tlaku zalepí mlíko uvnitř pláště - a pokud plášť opravdu řízneš je i duše zbytečná jelikož otvorem bude prolejzat a během chvilky praskne - dojde k novému defektu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » sob čer 1, 2019 21:45

dudy píše:Cestou mě dvakrát stavěli policajti, protože se jim týpek v rozervanejch a zasranejch montérkách na kole za kilopade moc nepozdával...

Kdyz krast kola, tak jedine v buzioblecku :twisted: Co po tobe vlastne chteli? Nemusis jim prece dokazovat, ze je kolo tvoje a ono to ani moc nejde, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod dudy » ned čer 2, 2019 9:17

Normálka, vobčanku.
Asi kdyby jim někdo volal, že mu šlohli kolo, tak mají ztotožněnýho podezřelýho.
Ke kolům už asi nic nemám, neb jsem zpátečník zamrzlý v bike druhohorách, co jezdí alumíniovou šestadvácu 3*9 na duších, takže o tom vím hovno...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 7, 2019 11:18

pavproch píše: podobně už mám na cestě k sobě domů mtb tretry (navíc babské) z mall.cz :D


Hmmm, tak asi budu vracet, no. Ač deklarováno jako vel 42 (na webu i nálepka na botkách, veškeré své botstvo mám právě 42), tak fyzickou velikostí je to stěží 41, možná ještě menší. Čili malé.

Jinak jsou ty botky (Giro Gauge W Titanium/black shadow) ale svělé, přesně takhle sem si je podle webu (nákup naslepo) představoval. Akurváth ta velikost nesedí. To se mi už dlouho nestalo, aby velikost (bot) byla takhle moc posunutá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pát čer 7, 2019 11:47

pavproch a jezdil jsi predtim cyklistické tretry?

Oni totiž musí být na těsno dokonce mírně tlačit. Třeba trochu podobné jako lezečky.

Samozřejmně pokud tlačí moc tak to není správně, jen abys je nechtěl volné jako klasické turistické boty.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 7, 2019 11:51

Už zase kážeš bludy.

MTB cyklo tretry (SPD) už jezdím asitak 25 let, tožtak, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 7, 2019 11:52

btw

Shimano i VauDe mtb cyklotretry (měl sem a mám) mají číslování přesně.
Scott taky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pát čer 7, 2019 12:05

Dobře no tak ti sou malý.

Každopádně cyklotretry mají být na těsno to nejsou žádné bludy.

Je to z prostého důvodu, že se v té botě nechodí ale šlape na kole a taháš pedál, takže při vůli by se ti v tom noha hejbala.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 7, 2019 12:14

mtb = chodí. tečka, šlus julius
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pát čer 7, 2019 12:33

Dobře tak jen abychom v cyklopokecu nebyli ot když je to víc o turistice :D

Jinak pokud někdo hledá skvěle větranou přilbu mohu doporučit POC OCTAL X za slušné peníze nejlíp větraná přilba co sem kdy měl a zkoušel, taky celkem lehká.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika