Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte led 11, 2022 16:50

Kazety se dělají (téměř) výhradně z oceli (třeba moje 10-50 má 11 koleček ocelových, jen to největší - 50z - je hliníkové)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte led 11, 2022 17:44

U Shimana je to podle velikost. Menší placky, tuším do 28z jsou z oceli. Větší jsou hliník (já mám nejmenší 30 a je z hlíniku).
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte led 11, 2022 18:04

@Dromedaro: u nás jsou plný prodejny horských Kellysů do 50k. Opravdu hodně jich je. I jiných, více méně podobných značek. Ale gravel, ten je v celým městě jen Author s rámem velikostně na hráče NBA.. A pak jedna Kellys mrcha něco ala gravel, s odpruženou vidlicí, těžký kolo jako kráva..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte led 11, 2022 19:55

Tomas Díky za info.

Etheric A lepší to nebude. Se docela divím, jestli je to tak jak říkáš, že mají někde plno. Na eshopech je vyluxováno. Většinou, že mají objednáno a přijdou na jaře. To můžeš počítat s tím, že jak se objeví v nabídce, tak rychle zmizí, takže jak ti tady píší, není moc s čím otálet nebo doufat v nějaký velký výběr.
Já mám v plánu Kellys Gate 30 nebo Kellys Gate 50. Ty jsou do pětatřiceti tisíc. Hodně se mi vzhledově líbí tmavý Grand Canyon 7. Ale odrazuje mě od něj, že má Sram komponenty. O těch jsem se dočetl, že jsou s nimi problémy.
Naposledy upravil Dromedaro dne úte led 11, 2022 20:02, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte led 11, 2022 20:01

Je mi jasný, že to rychle zmizí. Záleží kdy to naskladní, jestli v tý době už budu mít všechny prachy
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » úte led 11, 2022 21:25

Hlavne pocitej s tim, ze kdyz to (nahodou opravdu) naskladni, tak to bude jeden jediny kus na nekterem obchodu. Takze pri te velke poptavce to pujde pryc skoro okamzite, teda pokud na nej nebude jeste pred naskladnenim predobjednavka (to se na webu nedozvis).

Proste musis pocitat s tim, ze obchody slibuji naskladneni, protoze vyrobci slibuji vyrobu, protoze jim vyrobci komponent slibuji, ze komponenty dodaji. Takze same sliby - a to jeste podminene (ktere ale Ty zase nikde nevidis). Skutecnost muze byt hodne odlisna - tady vyrobce komponentu nesezene surovinu na vyrobu xxxxx, tam vyrobce jineho komponentu nesezene dopravu (ta je ted hodne nedostatkovym "zbozim"), zase nejaka kontajnerova lod zasekne suezsky pruplav, tady zavrou zavod na dva mesice kvuli covidu, atd. A Ty budes nakonec ten, kdo bude v prdeli.

Vsak se koukni na automobily - je hodne modelu, po kterych je poptavka velka, vyrobni kapacita dostatecna a stejne mas nejblizsi termin dodani za trictvrte roku, za rok nebo i vice. Bo se nekde neco v dodavatelskem retezci zaseklo, neco chybi, vetsinou nejaky priblbly cip, ale zdaleka nejenom...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16553
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř led 12, 2022 5:24

Nemám tak pesimistický představy jako apuka, ačkoliv jsem si vědom současný situace.
Spíš mám trochu obavy, zda díky nedostatku nebyl nahrazen nějaký materiál jiným, méně vhodným, případně zda kvůli časovému tlaku neutrpěla kvalita
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » stř led 12, 2022 9:15

Kalkulátor převodů: http://gears.mtbcrosscountry.com/#26I1I1
Je možné si tam nastavit převodový poměr, aby jste měli představu.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř led 12, 2022 12:04

Etheric píše:Nemám tak pesimistický představy jako apuka

Já bych to nenazýval pesimistickými představami, ale spíše realistický pohled.

Minulý rok jsem sledoval nabídku kol docela dost a bylo to tak, jak popisuje Apuka. Třeba u Kellys se několikrát posunuly dodávky nových kol oproti slíbeným termínům. Ze začátku letních prázdnin až třeba na podzim. Takže, kdo je měl zarezervované, tak už sezonu nestihl. A to ještě nepřišly všechny modely a všechny velikosti. Kola Canyon byla naskladněna na eshop dopoledne a po poledni už byla všechna vykoupena. U jiných eshopů to vypadalo podobně.

Prodejci sice třeba mají slíbený určitý termín od výrobce a dovozce, ale když nastane nějaký výpadek ve výrobě, tak prodejce s tím nic neudělá. S několika prodejci jsem se o tom bavil a na tento rok očekávají úplně stejnou situaci ( ano, chápu, že mohli mít zájem toto tvrdit). Někteří výrobci i zrušily nové modely kol na rok 2022.

A taky to vidím jak Apuka, že sice eshopy avizují dodávku kol na určitý termín, ale dost z těch kol si myslím, že už je rezervováno. Některé eshopy tu rezervaci přímo nabízí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř led 12, 2022 12:55

Jeden obchod přímo odpověděl
... modely označené dostupností „na dotaz“ skladem nejsou. U kol které u nás skladem nejsou, nejsme schopni zjistit dostupnost a nemá cenu je objednávat. Vypadá to, že tato situace bude trvat v průběhu celého kalendářního roku 2021...
Tak bude kolo až v r 22, to už na něj bude třeba i víc peněz.
Nemám cenu to řešit, uvidíme co bude
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř led 12, 2022 13:09

Však jo.
Já a ostatní se tím jen snažíme říct, že je dobrý to sledovat klidně každý den, nechat si třeba zaslat upozornění na mail při naskladnění, předem zarezervovat a tak podobně. A jak se objeví, tak hned koupit. Já váhám, jestli to vzít teď nebo ještě něco došetřit a vzít třeba o něco lepší model na jaře... Protože když vezmu teď, tak do jara toho na něm stejně moc nenajezdím, ale zase na jaře hrozí, že mi to uteče nebo nebude... Ty už máš vybraný konkrétní model, na který jen čekáš nebo ještě budeš vybírat až se naskladní? Cosi jsem se dočetl o Canondale zde v diskuzi. To je vidět, jak je každý pes jiná ves. Na bajk foru se o té značce mluví jako o podřadné.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř led 12, 2022 13:30

Já na Kanondejla nedám dopustit (mám karbonový rám FSI). \:D/
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř led 12, 2022 14:08

kanón a podřadný?
hodně odvážné tvrzení

kolega, se kterým jezdívám na kola už léta, kupuje jenom kanóny, fully
on je teda kupuje zásadně ne ebay, celkem jich koupil už asi 8, pro sebe, rodinu, známé a nikdy žádný problém pokud jde o použité kolo
s kolem jezdí normálně, žádný leštič, vč. trailů jako Rychlebky, Dolomity apod.

řešil jsem s ním loni zjara taky koupi, ale ani na ebay nebylo nic dostupné, úplně náhodou jsem narazil na jednu předváděčku za slušný peníz, tak jsem se dlouho nerozmýšlel, dokud vůbec bylo k mání
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř led 12, 2022 14:22

Netvrdím, že je canondale špatný. Jen jsem získal takový dojem z různých diskusí, že u skalních bikerů asi není moc v oblibě, když se o něm vyjadřovali jako o předražené sériovce pro neznalé masy. Začátečníky, kteří se na něj poptávali, od jeho nákupu odrazovali. Ale ono je to asi i tím, že to byly modely v cenové relaci cca do třiceti tisíc. Občas jsem z těch diskuzí měl dojem, že na kole pod šedesát tisíc nemá cenu jezdit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř led 12, 2022 14:39

Bajk fóra nečtu, taky mám z nich dojem, že kolo za 50k je takovej krám, že to snad ani nemůže jet... To, co řeší oni, je absolutně mimo moje finanční možnosti, takže se o to vůbec nezajímám.
Jediný co u toho Cannondale za cca 30k bude "problém" je, že na něm bude zcela základní, ne-li to úplně nejzákladnější osazení. Prostě z Decathlonu, od CTM, Kellyse,...bys za ty prachy sehnal často o dost líp osazený kolo. Avšak za cenu horšího zpracování.
Jinak bysem rád Cannondale Quick, má přesně typ rámu co mi vyhovuje a dle tabulek, pokud opravdu odpovídají, by mělo sedět ve vel S jako prdel na hrnec. Rozhodně nebudu letos kupovat kolo, se kterým nebudu plně spokojen, jen abych prostě nějaký koupil. Si radši počkám do dalšího roku než naskladní co chcu.. Abych pak třeba zjistil, že v reálu to kolo vůbec nesedí a mohl hledat dál.
Tenhle rok klidně dám na současným horským, jen vyměním pláště, řetěz a zbytek je cajk. Ale rád bych ten gravel no.. Říkám, uvidíme, co čas přinese.
Vlastně pláště měnit nemusím, stačí přehodit, ještě to není tak zlý. Aspoň si zkusím sundat plášť a vyměnit duši v klidu domova, nikdy jsem to ještě nedělal. Věci na to mám a najdu si něký video jak se to dělá. Až pak v terénu píchnu, budu už tak nějak vědět
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř led 12, 2022 16:05

Já viděl canondale za třicet, byl to teda horák a osazení měl Shimano Deore.
Za třicet tisíc už musíš mít pořádný komponenty a ne základ z Decathlonu ...

Jinak to vidím stejně. Já chtěl koupit kolo minulý rok, ale musel bych vzít něco, s čím bych nebyl spokojený, protože nebyl výběr. Tak jsem to nechal na letos, protože by mi to přišlo jako vyhozené peníze.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř led 12, 2022 16:46

Dromedaro píše:Za třicet tisíc už musíš mít pořádný komponenty a ne základ z Decathlonu ...

Já chtěl koupit kolo minulý rok, ale musel bych vzít něco, s čím bych nebyl spokojený, protože nebyl výběr. Tak jsem to nechal na letos

To platilo před pandemií.

Abys to třeba taky nemusel nechat ještě na další rok a aby to, co teď stojí 35, nestálo další rok 50...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř led 12, 2022 18:46

Minulý rok, ale i teď seženeš kola, která mají za tu cenu kvalitnější osazení než základ. Za třicet tisíc už tam musí být alespoň Deore, jinak bych to nebral.

To je dost možný, že mi to ani letos nevyjde. Hlavně jestli budu takhle rozmýšlet. Mně musí sedět i barva. Já to nekupuju na pár let, tak chci aby se mi to kolo celkově líbilo.

Na některých webech už jsem našel informaci, že nová várka kol bude dražší než současné cenovky u těch vyprodaných. Však některé Kellys, které stály minulý rok 27tisíc jsou teď už za 32tisíc.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod AlexBeck » čtv led 13, 2022 0:32

Ony neelektro bajky budou brzy okrajovým zbožím. Na těch elektrykach mají hezčí marže. Tam za 30k Kč máš kolo co bez motora stálo 3jku :D

Cannondale je sociální status. Že nejsi nějaká socka. Něco jako u mobajlu je jabko. Jedou si taky svoji cestou ala lefty.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv led 13, 2022 7:58

To už je prakticky teď (a nemyslím, že by to byl důsledek nějákýho nedostatku). Ať zajdu kamkoliv tady po Plzni do cyklokrámu tak je to tam natřískaný elektrokolama a normálních je tam jen zlomek.

Tam chodím ale jen v nouzi pro duši, nic normálního se tam koupit víceméně už nedá. Tuhle jsem byl v Plzeňským Specialized storu, sháněl jsem nějáký dres pro děcko. V krámu kola/elektrokola za miliony a když jsem se zeptal zda mají dresy, odkázal mě k jednomu malýmu věšáku na kterým bylo pár předražených dresů. Naprosto nepoužitelný a víceméně směšný.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv led 13, 2022 13:29

Včíl jsem slezl z bajku a nejsem zabahněný, už je všude až na pár míst zcela sucho, sníh žádný ani mokro. Ve vedlejší dědině konečně už dodělávají kanalizaci a dá se normálně projet, aniž by se člověk zasral bahnem rozježděným od Tatrovek. Za to palec nahoru.

Ale palec dolu meteorologům - jak slibovali až 4C a polojasno/jasno, netrefili se. S bídou dva stupně a 7m/s vítr, takže pocitově pod nulou a zataženo/šedivo. Vymrzlý chodidla jsou.

Pořád si říkam, že si koupim zimní tretry, ale pak si vždy řeknu, že na těch pár dní v roce kdy je chladno a není sníh to nemá cenu a pak tady běduju. Tretry + neoprén dají kolem nuly, ale musí být vyjíždka do dvou hodin, pak už to cítím i přes tlustý ponožky. Na příští zimu si je prostě koupím, i když budou většinu času nevyužitý.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv led 13, 2022 15:34

U nás celej den -4 :(

A s Canondale mám asi smůlu, ve velikosti S se prý nejspíše dovážet nebudou. Navíc je k dispozici jen model s opravdu základním obsazením, vyšší řady toho modelu nejsou, nebudou. Takže nic. Buď počkám do dalšího roku, nebo haluzí něco někde objevim. Ale sere mě to, když jsem neměl peníze, kol bylo všude plno. Teď mám peníze, ale není co si za ně koupit :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv led 13, 2022 15:49

Já s těma tretrama bojuju podobně, ale zatím jsem zůstal nepřesvědčený. Byl by to další krám do komory/sklepa, kterých už je tam dost.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv led 13, 2022 16:12

Až se vám změní (tak jako mě to postihlo) tepelná rovnováha, tak budou i zimní tretry "studené" a budete pořizovat vyhřívané vložky do nich.... :twisted:

Závidím, že vás to nepostihlo + závidím Tomášovi že točil nohama, tady u nás na té skluzaffce, co se tam udělala je to nemyslitelné.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » pát led 14, 2022 9:42

Etheric píše:A s Canondale mám asi smůlu, ve velikosti S se prý nejspíše dovážet nebudou.


Aspoň máš možnost vybrat si pořádné kolo a ne předraženého Canóna. Jsou i jiné značky, u kterých by jsi mohl najít odpovídající kolo. Záleží samozřejmě, jakou máš představu.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte led 18, 2022 4:39

Takovou mám představu. Nemusí to být Cannondale, ale tenhle typ a tvar kola. Su malej, potřebuju rám tohoto typu, ať na kolo nenasedám, jako když přelejzám závoru.
2278_1_thumb_h700.jpg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod AlexBeck » úte led 18, 2022 5:32

Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte led 18, 2022 6:04

malejjarda píše: a ne předraženého Canóna. Jsou i jiné značky, u kterých by jsi mohl najít odpovídající kolo.

No... To kolo obrázek výše se jmenuje Cannondale Quick Disc 1, je na S 105. Stojí 40k. Např Author má taky gravel na 105, taky za 40k, ale velikostně je mi obrovská i nejmenší velikost, navíc má berany /showstopper/.
Tak se ptám - jaký že kolo odpovídající /chápej stejně kvalitní a osazený/ tomu Cannondale Quick je levnější? Nepočítej značky jako CTM, leader fox, ale ani Decathlon /od nich mi je vše velké/.

@AlexBeck: dámský by taky byla varianta, pokud bude takový, kde mi krom výšky rámu bude sedět i ten zbytek...btw hledám gravel, ne MTB
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte led 18, 2022 10:03

Jenže on ten Cannondale zas tak kvalitně osazenej není, od pohledu tam vidím kliky FSA. 105kový je tam akorát řazení (2.500), šaltr (1.300), smyk (800), kazeta (1.400).

Brzdy sice hydry, ale za to snad nejnižší řada co Shimano dělá. Navíc to zpřevodování je naprosto tragický, 34/32 - to bude jako "gravel" naprosto nepoužitelný.

Vždyť to ani Cannondale nemarketuje jako gravel - viz zde.

Quick As You Like
A swift, sporty bike that’s perfect for getting a workout, city cruising or just getting out and feeling good.

Where it thrives
In town, leisurely rides, on crowded streets

Na ježdění po měste ale asi OK.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte led 18, 2022 10:09

Má to v kategorii Fitness kola..
Převody... Netuším, jaký budou, nemám zdání, jak se na tom pojede. Vypočítat převod mi nepomůže. Prostě musím nasednout a trochu se projet.
Jinak to osazení je co tak koukám v týhle cenový relaci nic moc snad všude
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika