Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř srp 24, 2022 15:53

Random TyTrubka mi tohle fčíl nabídla... ty woe. :smt119
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř srp 24, 2022 19:55

@Dromedaro: mám tuhle https://pedaled.com/us_en/lightweight-c ... black#gref jen nevím, zda je ještě někde k dostání v ČR. Snad nejlehčí cyklolahev vůbec.

@pp: hezký, já měl dost i z některých skoků a sjezdů v bikeparku /že některý byly fakt povedený/, ale bylo to úplně poprvý, co jsem něco takovýho zkoušel. Rád bych časem i něco jako je na tom videu, samozřejmě až na to bude skill. Na kole nejezdím tak dlouho, abych si troufnul na něco takovýho, ačkoliv fyzička by na to byla :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » stř srp 24, 2022 21:07

Neni na OF nejaky "cyklo-oodoow", co se chysta na Otztalsky cyklisticky maraton v nedeli? Tj. nejakych 227 km a 5500 m prevyseni pres ctyri alpske prusmyky.
Jeste stesti, ze se nechystam domu v nedeli. Nedostal bych se na vlak - cesta udolim bude uzavrena.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 24, 2022 21:31

Etheric: Docela bych se divil, kdybys neměl něco speciálního :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » stř srp 24, 2022 22:25

Když jedu několik dní, tak odpoledne, když si nedám pivo, naberu asi 3L. Mám 3x velké z dekáče, celkem 2,2L a do rámové brašny několik 0,5L PET, podle potřeby.
(Opravdu ty z dekáče tečou, jsou na pití hrozné a mají to ještě patentované :-) , ale dá se na ně dát chránítko, které pasuje jen na ně. A skutečný obsah je o deci menší, než deklarují. )
Taky někdy vezu v brašně cisternu, nebo termosku.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř srp 24, 2022 22:31

Tak je min na 2 měsíce po kyklistice. Akorát fofrklacky a nechodící sádra. Naštěstí vazy i klouby ok, jen kost u malíkové hrany vejpůl.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » stř srp 24, 2022 22:43

:shock: jak jsi to udelal? Holt ti nezbude, nez sportovat o berlich. Jde to, ja jsem ke konci chodil i 10 km, je to docela zabava a posilovna na ruce. Akorat si to teda chce priplatit za laminat a ne klasickou tezkou sadru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv srp 25, 2022 7:53

Dobíhal jsem míček do rohu, jak jsem došlápl, přetočila se mi noha přes malíkovou hranu ven a chruplo to.
S těžkou sádrou to bude víc posilovna :-) Na Bulovce na pohotovosti nic jiného nedávají.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » čtv srp 25, 2022 8:11

Etheric píše:Snad nejlehčí cyklolahev vůbec.

A kolik to tedy váží? Jsem tam váhu nenašel, akorát tam všude píšou, jak je to lehký, což je trochu podezřelý.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 25, 2022 8:35

Taky jsem tam váhu hledal marně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv srp 25, 2022 10:42

60g váží ta lahev.

Když budu měnit metalický destičky za organický, je potřeba zbrousit kotouč? Nebo dát rači rovnou novej?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 25, 2022 10:55

Ta moje z Decathlonu o objemu 800ml váží 90g a ta 650ml váží 75g.
Těch pár gramů mi za ty cenové rozdíly už asi moc nestojí. Pokud je to v použitelnosti lepší, tak pak jo, ale kvůli 20g ... teď nemám na mysli láhve, ale celkově. Když to člověk nosí celý den na zádech, tak pak to za zvážení asi stojí, protože se to nasčítá, ale u kola už to tolik neřeším.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tor88 » čtv srp 25, 2022 11:17

:D nj extremni Lightweighting už fest poleze do peněz. Určitě navíc nějaky pár gramový karbon košík a titanové šroubky :wink:
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » čtv srp 25, 2022 11:55

Právě dekáč má taky láhev o které tvrdí, že je nejlehčí na světě, tak mi přišlo zajímavé porovnat váhy. Jestli ta Ethericova váží fakt přesně 60g tak bude vzhledem k objemu lehčí než ta nejlehčí lahev na světe z dekáče. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv srp 25, 2022 14:38

Já tyhle lahve už nějáký čas vozím. Vyrabí to Elite, řada "Fly". Je to stejná řada co postoval Etheric i oodoow, vyrábí je jedna firma.

Nejsou nijak extra drahé ale jsou super. Dobře se z nich pije (velký průtok) a plast je měkoučký, i otvírání zvládli. Mám tady spoustu starších lahví od Elite a odešel tam špunt, časem se vychodí a když to člověk otevírá zubama tak jde ven, do huby. To je o udušení se tím gumovým bazmekem.

Hodil jsem to na váhu (mokrý) teď po gravelu a ta hmotnost sedí (je to 550ml) a vozím dvě.

Za mě je to fajn volba.
Přílohy
IMG_20220825_152842877.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » čtv srp 25, 2022 18:22

Etheric píše:Když budu měnit metalický destičky za organický, je potřeba zbrousit kotouč? Nebo dát rači rovnou novej?


Moc to řešíš. Organické se rychle přizpůsobí. A bude tě štvát, že se rychle opotřebí. A rychle? - to bude mít každý jinak. Vyzkoušej.

Kotouč má nejmenší doporučenou tloušťku 1,5mm (tedy ty obyč ocelové). Nejsnáze se to měří mikrometrem třmenovým (stačí tenhle levný fejk), protože na okraji může být původní neopotřebená tloušťka a šupléra (posuvné měřítko) by měřila ji.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv srp 25, 2022 18:43

Nechápu proč by se mělo dělat něco s kotoučem.

Přední desky mají na mém kole tak sedm tisíc (strnhul jsem šroub na třmenu a dával nový). Zadní má odhadem tak 15 tisíc, furt to brzdí a materiálu je tam dost. :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 25, 2022 18:50

Tomas: To je ta, kterou postoval Etheric?

Máte někdo zkušenost s tou "nejlehčí na světě" z Decathlonu? Tam je přeci jen cena příznivější, když chci tak tři.

Lojzmen: Jo, z těch z Dekáče, které jsem postoval se i blbě pije. Člověk to musí drtit rukou po každým loku, aby z toho něco teklo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv srp 25, 2022 18:58

Ta z dekáče co tady postovali je stejná jako mám já, akorát jiný potisk. Ta Ethericovo taky, akorát větší. Daj se koupit téměř všude.

Je to všechno Elite "Fly", která se dělá v různých variantách. Poznáš to podle toho uzávěru, starší lahve od nich ho mají jiný.

EDIT: Ta Ethericovo je tohle, akorát s nějákým jiným potiskem za 20 USD, i Alza to má za 160. :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv srp 25, 2022 19:14

lojzmen píše:Moc to řešíš

Ano, neb su v tomto směru neznalý. Než se do něčeho pustim, zeptám se, nastuduju, kouknu na videa... Chcu mít jistotu, že je vše správně, abych něco nezkurvil, případně to nemusel dělat znovu a lépe, nebo abych si nerozbil hubu.
Takže bude stačit vyměnit destičky a pořádně to vycentrovat. Stejně to odvzdušnim, nedá mi to, přijde mi, že je tam nějakej malej tlak. Ale třeba je to jen destičkama. Nicméně je blbý, že na takový věci se záruka nevztahuje ani na úplně novym kole /již po garanční prohlídce/. A ceny servisu? Aby se to po 400km zas opakovalo? Sorry.. místo mých peněz jim dám slušně řečeno úd do úst, budu servismanem sám sobě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv srp 25, 2022 19:29

Jo a ta lahev má tendenci se promačkávat, když je tužší / těsnější košík. Vždycky je ta lahev na kousku promáčklá, ale pak se vrátí. Nevšiml jsem si, že by to něčemu mohlo vadit, maximálně tak, že se v těch místech můžou usazovat bakterie /to řešit nemusím, čistim v ní vodu UV/.
Vzal jsem bílou, že se v tom ta voda nebude tak rychle ohřívat, jako v černý. No tvl, ta lahev po několika měsících vypadá. Dodřená a místy značně nebílá odmáčení a mytí navzdory, je to však problém čistě vizuální..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv srp 25, 2022 19:32

Mě se nepromačkává, ale dodřená je. Ten potisk není nic moc. Však je to vidět i na tý fotce jak je to doprasený. Ale když od toho odhlédnu je to super lahev.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv srp 25, 2022 19:55

Košík mám tvrdej a drsnej plast, s bočním vstupem. Vzhledem ke konstrukci to musí bejt tuhý, jinak by to lahev pořádně neudrželo. Co naplat, normální košík bych tam dát mohl, ale lahev bych do něj cpal horko těžko. Holt malej rám. A jak to tam furt cpu a vytahuju, v lahvi jsou hezký vrypy. Ikdyž jsem hrany toho košíku srazil šmirglem. Stejně, čemu vadí zvenku dodřená a špinavá lahev..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv srp 25, 2022 20:05

Nepomůže, tyhle lahve jsem dodřel v normálních plastových košících taky, kam jdou zasunout zlehka. Ten povrch/potisk těch lahví to nedá, ale na to se nehraje.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv srp 25, 2022 20:17

Já nemám na mysli odřenej potisk, ale vyloženě rýhy v plastu. Nicméně je to jak říkáš, ničemu to nevadí.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 25, 2022 20:41

Tomas: Tak já teda vyzkouším tuhle láhev, ale třeba z dekáče za koruny, ne za dolary :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » pát srp 26, 2022 0:10

Lipon píše:S těžkou sádrou to bude víc posilovna

Jestli je az pod koleno, tak bude mit aspon 5 kilo a to uz ti rozhodi balanc ;-)

Lipon píše:Na Bulovce na pohotovosti nic jiného nedávají.

Tam ti dali finalni sadru? Mne teda na obe zlomeniny dali nejdriv na urazovce napul otevrenou dlahu a teprve tak za tyden u ortopeda finalni uzavrenou. Protoze to pry zpocatku dost napucha a nemuselo by se do uzavrene sadry vejit. A pak zas odpuchne a litalo by to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát srp 26, 2022 8:59

Dali mi úplnou sádru, ale už dělají to, že seshora dolů tam udělají rýhu, a svážou obvazem, aby se v případě otoku mohla rozevřít.

Dneska na prosecké poliklinice mi celou sádru zase sundali a dali pevnou ortézu - plastové kopyto dole, ocelové výztuhy po straně a asi do 1/3 lýtka, s tím že patu můžu lehce opírat, jinak nezatěžovat. U compu, na gauči apod. úplně sundávat a procvičovat kotník, aby netuhnul. Příští týden kontrolní RTG jestli se kosti nehnuly.
Už jsem u toho doktora jednou byl se zádama, doporučil mi cvičit SM systém a aspoň mně to teda dost pomohlo.

Akorát mě překvapilo, že musím celých 6 týdnů píchat ředěný heparin :-O
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » pát srp 26, 2022 14:37

To uz zni lip. Hlavne kdyz to budes moct procvicovat. Mne po sundani sadry docela vydesilo, jak vyhublo lytko, vypadalo polovicni proti druhemu.

Nemusis. Nech si napsat Pradaxu. Ma stejny ucinek a je v tabletach. Nevim jak ted, pred 10 lety to nehradila pojistovna (pro tuhle indikaci) a musel jsem si asi 2 kKc priplatit, ale lepsi, nez si dva mesice pichat injekce do bricha. To jsem delal asi 14 dni, da se, ale tablety jsou lepsi,. Se divim, ze ti to nenabidli. Jinak se taky divim, ze ti to dali, kdyz mas ortezu a muzes ji obcas sundat a nohu procvicit. U sadry je to jasne, tam je pry riziko embolie po 40 neprijemne vysoke (doktor tvrdil, ze v desitkach procent).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 26, 2022 17:26

Předpopičasí nevypadá zle, bajk namazaný, připravený, snad to ráno klapne, plán v hlavě je, teda dva plány a ráno se rozhodnu esli tam nebo tam. Těším se na :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika