Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 16, 2019 12:22

Ejchuchu! Louskání odstraněno. Sedlo bylo pachatelem. Horní (měkká) vrstva s potahem kůží je zespoda podložena tvrdou (palstovou) deskou - sedlo má po obvodě šev. Ten když sem vystříkal celý WD, tak neska při výletě (Neska se mi nechtělo vstávat v pět, takže sem jel v lidskou dobu a stih sem to před deštěm taktak - nebylo ani zdaleka tak horko jak fčera) ani jednou nelousklo / nelouplo.

DSC_0001.JPG


Zato šaltr asi dostal (malou) ránu - nejsme si vědom, ale začal blbě řadit dolů - mírné potažení silou (krapet větší, no, prostě sem srovnal zřejmě lehce ohnutou koncovku) pomohlo, už zase řadí nahoru i dolů pěkně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 22, 2019 12:38

Neska ráno, poté, co sem odvez leguána mimo asfatovanou oblast sem sed na bajka a vyrazil proti kopci (po turznačce z Dolní Bečvy na Černou horu - jedno z místních nejprotivnějších stoupání - extra dlouhé, docela do kopce a hlavně skoro celé po nesoudržném štěrku. Samozřejmě (sem starý a po nemoci.... :twisted: ) se spoustou tlačení bajka proti kopci pěšky. Přitom sem přišel na jedno malé negativum převodů 1x12 - člověk se strašně rychle prokliká k nejlehčímu převodu (obzvláště když už nemože) a o to dřív sleze z bajka a tlačí pěši.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 23, 2019 12:06

Já neska ráno upřednostnil aktivní vítr ve vlasech před pasivním a vyrazil na bajka (čti: se mi nechtělo stávat na m4Zlikování už v pět). Fčerejší odpolední bořka u nás jen lehce pokropila, ale už na prvním hřebenu za chalupou je to čerstvě rozplavené/vyplavené fest... po necelém měsíci bajkování (co já vím, deset? výletů - další známka stárnutí, už se nevedu statistiku kde a kolikrát sem byl) sem neska po výletě musel za a) vzít (už zase, podruhé) bajka hadicí a za b) štelovat brzdy, kotouče aji desky sa v tym bahně docela sjely, takže brzdové páky už braly až při plném zmáčnutí. tahle "nová" hydraulika Shimano, co tam mám, je fajna, oproti předchozím modelům tyhle brzdy mají viditelně excentr, na kterým sa to snadno a logicky šteluje.

Jo a důvod pro zastavení dyž šlapu proti kopci sa vždycky najde - neska (tam kde sem kdysit celý kopec vyšlapal na bajku, sem už zase nemoh, zašaltrovaný nejlehčí převod a .... byl tam padlý strom přes cestu...... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 29, 2019 11:55

Neska ráno sem se přinutil stát zafčasu a sportovat (bylo krásně chladno + výhled je, že zítra a v pondělí bude hic že bych se pic), taxem osedlal bajka a vyrazil proti kopci - z Hutiska po bočním hřebenu na hlavní a po něm až na Bumbálku, zpět na HBečvu lesníma cestama a paq po kyklostezce dom. Fajne, tělo sa sice brání in(g)tenzivnímu pohybu (speciálně první kopec je na mrtvicu) ale už míň (nicméně furt platí, že co sem ještě před 4-ma rokama vyjel, fčíl tlačím).... mmchdm, první den prázdnin a je to v lese poznat, spousta aut, chatařů, výletníků a na hřebenu i bajkerů. Uź ať je po prázdninách.... :twisted:

A fčíl odpo asi ještě i vyvětrám vlasy a vůbec nejbližších 14dní budu enem bajkovat/chodit po horách a m4Zlikovat (dyž už mám tu letní celozávodní dofču, no)... \:D/
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 30, 2019 11:36

Neska ráno sem se zase přinutil (aji budík před šestou byl) a vyrazil proti kopcu. Neska to bylo ale naguvno, tělo sa zpěčovalo a nešlapalo proti kopcu vůbec. Možná cítilo ten hic, sic brzo ráno bylo příjemně, tak už před devátou to atakovalo třicku. Ale i když to stálo za psí štěk (výkonností), taxu zato ráth, bo su tu , dejchám a můžu zase bajkovať. Páni dochtoři, kuju. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 5, 2019 18:43

Ve zprávách na čété1 byl právě příspěvek o hromadném držkopádu (bez obětí) na Mountain of Hell v Le2Alpes (bajko-sjezd z 3400 do 700mnm, vršek po ledoffci)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » sob črc 6, 2019 9:06

pavproch píše: Mountain of Hell v Le2Alpes


Závod z pohledu vítěze
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » sob črc 6, 2019 10:02

Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 6, 2019 12:17

Jo, jo, jo!

I dyž mi je už hrubě přes pade a su po nemoci, tak Radhošť z RpR na bajku ešče dám (pravda s větším počtem vydýchavacích pauz a nějakým tím tlačením).

Su ščastné (že to ešče furt de). I dyž je to čím dál větší potrat sa přesvědčit k šlapaní proti (prvnímu) kopci. Paxi to nějak sedne (sa rozdýchám) a ty další kopce už tak moc nebolej, teda bolej, ale snesitelněji.

Fčera na Radhošti (CyriloMetodějská pouť) muselo být booooží dopustění, cesty a vršek sou kompletně sešlapané až na prach (je sucho). Neska tam byl klid, páru tůristů a bajkerů a .... už zase (jako každý rok toudle dobou) radioamatéři - stavijou tam ty svoje stožáry a vysílače - prý sa z Radhoště za dobrých podmínek dá dovolať až k protinožcům.

EDIT: Právě sem dočuměl celé videjo z přilby toho vítěze. Ty woe. Hlavně ten sjezd z Le2Alpes dolů do Venoscu... uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » sob črc 6, 2019 12:50

@pp: Mě stačil ten začátek na sněhu, dobrá magořina. Tenhle týpek ma i video jak jede na nějaký feratě na bajku :mrgreen:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » sob črc 6, 2019 23:29

Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned črc 7, 2019 11:42

Jo, jo, jo a ještě jednou jo! Starý člověk nepatří ještě do starého železa, neska zase na Kopec, z druhé strany - a tělo to dávalo, dokonce možná líp než fčera. Oach, páni dochtoři (nejen onko-hemato ale i kolenář Dr. Kocián) - KUJU.

Sedlo neska zase začalo lupat, taxem ho hned po návratu zase promáznul. Doufám, že zas bude chvíli klid.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pon črc 8, 2019 9:48

Tak uz tu nemame pavprochov FB len cez zimu, ale uz aj cez leto :mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » pon črc 8, 2019 19:07

Za par let bude primy prenos z domova duchodcu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 12, 2019 9:38

Neska (i dyž ňa, starobu, fčera fiklo v zádech tak, že se čmůžu otočit ledak celý... :D ) sem poránu před deštěm co na nás de od Z, vyrazil na bajka. Fajne i dyž sa tělo zase bránilo pohybu proti kopci, ale co už. Hlavně že možu.

Ale mám zážitek - přejel sem bajkem šiškohryza, přes wocas, blbec jeden před mnou křižoval přes cestu, já šúsoval dolu z kopca po šotolu, taxem brzdit nemoh/nechtěl (abych nelehnul) a .... blbě si to spočítal, přejel sem mu předním kolem wocas - ale odskotačil hned na vedle stojící smrk, takže to asi přežije, no.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pát črc 12, 2019 12:22

@pp: pouzivas Stravu?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 12, 2019 12:24

jo, 3x denně - snídaně, oběd, večeře :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pát črc 12, 2019 13:13

Presne tento typ odpovede som cakal #-o
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » pát črc 12, 2019 17:22

Tos cekal spravne :twisted: pp ma za nej male bezvyznamne plus, ktere ale nevyrovna minus za prejeti ocasu. Jak by se ti libilo, kdyby nekdo prejel vocas tobe? [-X :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod dudy » sob črc 13, 2019 7:04

Nevim jak vy, ale veverka má malinkej tenoučkej ocásek a to vokolo sou jen chlupy.
Aby to vypadalo...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 13, 2019 11:24

Márfy funguje. :mrgreen:

Neska ráno sem stal a (překvapivě) nechcalo (ale šedivo bylo). Takže snídaně, kafe a bajk. Tělo sa neska až tak moc nebránilo pohybu proti kopci, taxem se do toho "zažral" a zajel "daleko" bez ohledu na šedivo. A dyž sem byl od chalupy nejdál (a za kopcem) tak začalo.... chcát. Dost. :twisted:

Naštěstí jen lokálně a na chvilku, sem zrovna makal proti kopcu lesem, takže to hlavně chytly stromy a já jen trochu. Pak přestalo, ale to už sem byl (skoro) durch. Takže návrat domů - naštěstí z kopca čili rychle i naneštěstí z kopca, čili kosa. Pak půlhodina v těplé sprše. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 13, 2019 12:49

Btw, za ty 4 roky, co sem bajka (z donucení - ref kuleno) vynechával, sem úplně zapomjél, jak rychle se na ňom vojíždějí gumy, speciálně zadní. Neska cca 15-tý, možná 20-tý výlet (dohromady určitě ne víc než 500km) a vzorek vzadu už je "slabší".... taxem hned jednu (stejnou) šwalbinu (racing ralf, rear) objednal (a kupodivu první odkaz na sexšop, který mi gůgl vyhodil, mi nabídnul mimořádnou 52% slevu.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod vonkreuz » sob črc 13, 2019 14:34

@ PP - ty jsi sice o zhruba 20kg lehčí než já, ale jen tak od voka, na kolik jsi foukal přední a zadní gumy? Já v hlavě pořád lavíruju jestli vzadu měkčí (řekneme 50-55 psi) s vyšší styčnou plochou, menším drncáním, ale větším odporem a vetší spotřebou energie nebo více nafouklou a tvrdší (řekneme 60 psi) s menší styčnou plochou, větším drncáním, ale menším odporem a snazším šlapáním.

Jo a zvedl jsem si o 2,5cm sedlo a lépe se mi šlape. Jen jsem nucen být více předkloněný a tím si více tlačím koule na sedlo a to se mi moc nelibí. [-(
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » sob črc 13, 2019 16:35

Kolik vážíš? Jakou máš šířku pláštů? Duše nebo nezduše?
Já mám okolo 72kg, pláště šířka 2,2", duše a foukám vpředu 2,0 bary (cca 28psi) a vzadu 2,2 (cca 32psi). Vysokým tlakem úplně zabiješ vlastnosti pláště.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » sob črc 13, 2019 17:34

Jezis to je zas cykloromám.... do mtb foukat 60 psi....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob črc 13, 2019 22:40

Vonkreuz: si zkus nafoukat tolik, co píše Herr von Prášil, a dej si něco kamenitějšího a kořenitějšího, pak si to upusť tak na 38-40 PSI a projeď si to znovu, porovnej rozdíl a pak zkus tlaky co píše malejjarda, pokud máš podobnou váhu (podle toho co píšeš a jak si trochu pamatuju pp, máš asi trochu víc)

Já mám plusminus metrák, pláště 2,25 s duší foukám tak na 38 PSI, do členitého terénu trochu uberu

mám nějaký Schwalbe, tuším Noby Nick vzadu a Smart Sam vepředu, kevlarové patky
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod vonkreuz » ned črc 14, 2019 5:54

Michal82 píše:Jezis to je zas cykloromám.... do mtb foukat 60 psi....

Od toho je fórum, abych se zeptal. Učenej jsem z nebe nespadl. Ty se věnuješ cyklu 15+ let, já to stejné lezení a na kole holt sedím po 20 letech. Mimochodem, tenkrát to byl myslimw hliníký Amulet, full hard :-) , osazení Shimano 3x7

Mám 90-95kg, pláště 26", šířka 1,9-2,1. O kamenité tu není nouze - považské dolina je z principu věci tvořena písky, štěrky a valouny do velikosti frakce cca pěsti.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned črc 14, 2019 9:01

Akorát nebuď překvapenej, že ti to s tlakem 60 bude skákat jako koza, nebude to moc držet stopu a bude to tvrdý jako žebřiňák - mně už 40 přišlo hodně tvrdý, ale Michal přece ví všechno nejlíp

Jo a taky se mrkni na bok pláště, jaký max tlak to snese
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » ned črc 14, 2019 10:08

Lipon jo Michal vi ze 60psi je na mtb blbost i pro těžké váhy.

Jezdit s takovým tlakem třeba přes kořeny je chuťovka. :)

Takze trochu nechápu zas tu tvou snahu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » ned črc 14, 2019 10:10

vonkreuz ok no tak promiň nevěděl jsem ze úplně začínáš, ale prostě na MTB se vozí podstatne nižší tlaky - i proto jsou dnes tak módní bezduše který umožní vozit bezpečně ještě nižší tlak než s duší.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika