Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 7, 2023 6:34

Jo, kupoval jsem to ve stejnou dobu jak ty, akorát ty destičky byly v pohodě. Tohle s nimi udělalo rok mého používání. Nebo ta brzda byla rozhozená při prodávání a jen tam prdly nový destičky, aby se to nepoznalo. A při té servisní prohlídce, kterou jsem nechal dělat krátce po nákupu v jiném servisu se na to ani teda nepodívali nebo to nebylo součástí té prohlídky.
No bylo prodávaný jako testovací, ale prý to bylo jen oficiální označení, protože ve skutečnosti prý to bylo kolo, který používala cca 3/4 roku zaměstnankyně obchodu a pak si koupila jiné a tohle prodávala v rámci obchodu jako bazarové. Ale bůhví jak to bylo ve skutečnosti.

Takže to nestačí jen vyměnit ty destičky? Podle těch destiček tam vidím, že tam je něco špatně v té brzdě a obrušuje se tam z nějakého důvodu něco nerovnoměrně.
Takže potřebuji expanzní nádobku a odvzdušnit brzdy? Expanzní nádobku nemám a brzdy nevím, jak se odvzdušňují a co na to potřebuji.Musím mrknout na nějaké video na YT a zjistit, jestli to vůbec zvládnu doma. Destičky už jsem včera objednal a dneska jsem si pro ně chtěl zajít vyzvednout na pobočce v Brně.
Za 140Kč.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 7, 2023 6:49

Aneb podobný problém, jako já - už při prodeji blbě nastavený. Já si toho ale stačil všimnout dřív. Zadní brzdu jsem kontroloval, když bylo kolo dole, ta je ok.
Pak není divu, že to takto vypadá, když jsi to měl prasácky smontovaný už z prodejny. Jenže hádej se s nima o tomhle :roll:

Tohle bych nekoupil, vždyť to je vpodstatě bazarovka, akorát hodně drahá na bazarovku..

Nestačí - ty nevidíš, jak jsou křivo sjetý? To musíš srovnat celý, jinak to bude úplně stejně k hovnu. Je to úplně jednoduchý https://m.youtube.com/watch?v=92CGIT9Fz-Q
Tohle musí zvládnout snad i to největší jelito :lol:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 7, 2023 6:55

Toliko mě stálo vše na brzdy a ještě zbylo oleje.. Brzdí to dokonale. A příští servisy brzd zcela zdarma. Jinak samozřejmě odvzdušňovací podložku jsem vzal taky blbou velikost, respektive velikost na ty destičky špatný velikosti, ale šlo to s ňou taky.. Bleedkit je super, těsní, vyhnul bych se těm laciným plastovým napodobeninám. Pro domácí účely stačí tento rozsah bleedkitu, co jsem objednal.
Velkej šroubovák či klíč s očkem na srovnání pístků předpokládám že máš, imbusy na povolení šroubů taky..
Screenshot_20230307_065156_com.adobe.reader_edit_1148580608157.jpg

V servisu kolik, tak 1200 včetně těch destiček??
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 7, 2023 8:19

Však tam píšu, že vidím, že je to nerovnoměrně sjetý.

Už mě ty tvoje komenty k údajně blbým nákupům začínají sr*t. Jasný, že když to bylo používaný, že je to bazarovka. Cena byla o deset tisíc menší. Záruka v obchodě pořád dva roky. Já měl ten rozpočet do 35tisíc a za to jsem sehnal co nejlepší, co jsem mohl v době covidové. Já jsem spokojený. Dobrý, měli to blbě sestavený tu brzdu, takže škoda 150Kč, ty ostatní věci bych asi dříve nebo později stejně koupil. Strašný skandál.... Až budu mít sedmdesát tisíc na nový kolo, tak si koupím za 70tisíc nový kolo. A pokud vím, tobě tu taky psali, že za ty prachy se dalo sehnat lepší.

Díky za tu fakturu a to video. Já to teda nakoupím podle toho + teda tu expanzní nádobku a zkusím to doma sám opravit. Jdu objednávat. Taky jsem zastáncem toho, spíše si pořídit vlastní nářadí a naučit se to opravovat sám.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 7, 2023 9:04

Mám tedy vše, co k tomu budu potřebovat? Vychází mi to na 360Kč (s destičkama), což je o tři stovky méně, než máš ty. Mám brzdy BR-MT400

Odvzdušňovací sada Kupkolo.cz pro diskové brzdy Shimano MTB

Odvzdušňovací podložka pro Shimano BR-M615-M915 - Y8J712000

Minerální olej Shimano 100ml

Jinak to kupkolo je teda trapný s těma jejich údajnýma slevama...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte bře 7, 2023 9:40

Já teda za těch mnoho let, co už yezdím (různé typy a značky) hydraulické brzdy NIKDY nesrovnával pístky apod. Vždycky to bylo jen o správném nastavení polohy celého třmenu, aby se desky sjížděly rovnoměrně a stejně a přitom neškrtaly o kotouč.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 7, 2023 9:44

Proč vlastně myslíš, že bych to měl odvzdušnit?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 7, 2023 9:45

Expanzní nádobka je součástí bleedkitu. Vyplatí se ti to koupit jako celek. Tenhle základní bych nekupoval - je to celoplast, musí to dokonale těsnit... Raději ten, co mám já, má kovovej závit s těsněním.

Jinak máš vše. Kupkolo neni trapný, maj dobrý akce občas, hodně věcí na jednom místě... Málokde koupíš minerální olej takto rozlitý a klasický balení do konce života nepotřebuješ :D
Na kupkole maj / měli nejlevnější rozlévaný olej.

Btw nemyslel jsem ve zlým ten komentář k nákupu. Jen prostě bazarovka, navíc takto záhadná, s tak malou slevou.. Já bych to nebral. Nebylo na tom nic myšleno zle
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 7, 2023 9:48

Dromedaro píše:Proč vlastně myslíš, že bych to měl odvzdušnit?

Když už to bude sundaný, máš jistotu, že vše bude be 100% pořádku, dlouho do toho nebudeš muset hrabat, budeš se na to moci spolehnout. Když už to máš rozvrtaný, těch doslova několik minut práce navíc stojí za tu jistotu, že je vše ok.
Když je to takhle k svini, je potřeba udělat komplet znova. Mám rád, když věci fungují, jak mají.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 7, 2023 9:52

Dromedaro píše:tobě tu taky psali, že za ty prachy se dalo sehnat lepší.

Jistě, ale nevyhovovaly tolik, zejména velikostí /výškou/ rámu. A já kupoval nový. Na mou postavu něco sehnat, to je dílo...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 7, 2023 9:58

Etheric píše:Expanzní nádobka je součástí bleedkitu. Vyplatí se ti to koupit jako celek. Tenhle základní bych nekupoval - je to celoplast, musí to dokonale těsnit... Raději ten, co mám já, má kovovej závit s těsněním.


No ale zrovna tu tvoji sadu v kupkole nemají. Jen u dodavatele. A jinde zase nemají zase něco jinýho...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte bře 7, 2023 9:59

jestli nejsou zavzdušněný, tedy nepropadá se ti brzdová páka nebo to začne brzdit až s pákou u gripu, po prudkém stoupání nebo klesání nemusíš páku "napumpovat", aby brzdila, tak není důvod odvzdušňovat - nehrabat do toho, co funguje

bude stačit, když zatlačíš pístky zpátky do třmenu - nějaký špalík nebo destičku naplocho, kterou to zatlačíš pákou (třeba velký plochý šroubovák) - uděláš tím místo na nesjeté destičky - já to XTčkach musím vždycky zatlačit zpátky, jinak tam nové nenarvu anebo jsou tak natěsno, že to brzdí kolo i na volnoběh

až tam dáš nové, nasadíš kolo, párkrát zapumpuješ pákou a pístky se vysunou, jak maj

kdybys do toho i tak chtěl jít, počítej radši s hodinou času (jestli to děláš poprvý), hadry, všechno nářadí k ruce
já to dělal nadvakrát, už jsem to někde psal, pohledej
důležitý je taky mít co nejvíc brzdnou soustavu ve vertikále a poklepávat rukojetí šroubováku po celý dýlce, uvolníš i sebemenší bublinu
já to dělal napodruhý podle tohohle chlapíka
tady taky dobře ukázaný - tak jsem to pak dělal, třmen uvolnil z rámu, vyvěsil a klepal; pak je důležitý dobře vycentrovat třmen zpátky v rámu - neutahovat šrouby, zmáčknout naplno brzdu, aby se zakousla do kotouče, omotat zmáčknutou brzdu provázkem nebo kusem gumy, aby držela zamáčknutá a pak dotáhnout šrouby třmenu, povolit fixaci brzdové páky, párkrát promáčknout a neměly by cinkat
dokupoval jsem flaštičku Shimano brzdového oleje a Shimano Bleeding Kit

centrování třmenu 1
centrování třmenu 2
mělo by pomoct i na nerovnoměrně brzdící desky
a ještě jedno servisní s detaily co a jak se má hýbat

btw. tady na youtube je detailní návod na instalaci kufrů, dělal jsem to loni podle něj a napoprvý sem trefil polohu, už jsem s tim nemusel 4x hejbat jako dřív

dneska jsem konečně zas točil nohama live, kus proti hnusnýmu větru
tělo se teda po té nucené pauze brání, po cestě do práce se cejtim jak kdybych objel půl okresu

EDIT: Dromedaro - mám originál odvzdušňovací sadu Shimano, stříkačky i hadičky jsem měl doma (lékářská infuzní hadička funguje taky)
neměl jsi ty záslepky už u brzd? mně je dali ke kolu, dávají se tam i třeba při transportu, když vyndáváš přední kolo
jo, a celoplast vůbec nevadí, nebudeš to utahovat na krev a je tam (viditelný) těsnící kroužek, který těsní dobře
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 7, 2023 13:42

Dromedaro píše:No ale zrovna tu tvoji sadu v kupkole nemají. Jen u dodavatele. A jinde zase nemají zase něco jinýho...

Jo, taky jsem čekal 6 dní, ale raději než objednat něco, s čím nebudu spokojen. Obzvláště když to má předpoklad, že to má vydržet léta..

Jinak jak Lipon. Akorát já su teda zastánce toho, že když už je něco takto zprasený, pak udělat odznovu a pořádně. Mně to včetně shlédnutí 10min videa vzalo 30 min času..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 7, 2023 14:57

Tak teď už se v tom budu muset vrtat i když už jsem se klaněl k variantě nehrabat do toho, když to funguje. Nic z toho, co psal Lipon, mi brzda nedělala ... jen tak jsem zmáčknul brzdu (sundané zadní kolo a vyndané destičky), pístky vyskočily a vytekla mi na zem malá loužička oleje...

Já tomu teď nerozumím. Ta odvzdušňovací sada levná plastová, kterou jsem postoval, tak tam není ta druhá stříkačka, kterou má to shimano, co doporučuje etheric. A u té shimano nevidím tu nádržku zase a podle popisu ji neobsahuje a o které etheric říká, že ji obsahuje.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte bře 7, 2023 15:19

tak to gratukuju #-o
a proč děláš co ti píšou v každým manuálu hned na začátku - nemačkat brzdu, když je kolo vyndaný?
proč si nepřidělat práci :mrgreen:
holt se v tom otrkáš dřív, než sis myslel
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 7, 2023 15:22

Já jsem to nevěděl. Žádný manuál na použití kola nebo brzd jsem nečetl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 7, 2023 15:25

Nechce se mi čekat, zase do příštího týdne na tu basic sadu, ale zase u té levné plastové píší, že je to jen na jedno použití ta stříkačka. Chci jezdit a jsem nervozní, že nemůžu. To se dalo čekat, že to zase takhle poseru...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 7, 2023 15:52

Etheric píše: Kupkolo neni trapný, maj dobrý akce občas, hodně věcí na jednom místě... Málokde koupíš minerální olej takto rozlitý a klasický balení do konce života nepotřebuješ :D
Na kupkole maj / měli nejlevnější rozlévaný olej.


Ten minerální olej jsem našel na hodně webech ve 100ml lahvičkách. Pokud máš na mysli originál shimano olej, tak to nevím, jestli to byl přímo shimano. Trapný je to, že tam mají asi u třech věcí, co jsem se díval, slevu třeba ze 400Kč na 150Kč, přitom to všude jinde taky stojí okolo 150Kč.

Tyjo, to není možný... jsem teď v 15:48 udělal objednávku na kupkolo a za tři minuty mi píplo, že objednávka byla zabalena a expedována a za další minutu, že objednávka byla předána dopravci ČP na Balíkovnu... :shock:
Tak jestli to fakt odeslali ještě dnes, tak to bude super, že už zítra se do toho budu moci pustit. Možná vidí, že jsem nový zákazník s registrací, tak se snaží.
A stejně jsem chtěl objednat i řetěz a ty odvzdušňovací vložky, protože jsem se stavoval ve dvou cyklodílnách, které jsem měl po cestě a neměli je tam a po celým Brně běhat nebudu. A zase aspoň už budu vědět, jak se to dělá a taky i budu rád, že budu vědět, že i s tou kapalinou je to v cajku, jak píše etheric.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 7, 2023 18:14

Já to nevěděl.... To píšeš nedlouho po tom, co jsem ti poslal instruktážní video, jasný jak facka? Pro to tu ani není adekvátní smajlík :lol:

Objednej si jednorázový shit, co pořádně netěsní, nebo pár dní počkej, pár set připlať a měj sadu do konce života....

Kupkolo rozlévá Shimano olej z velkých, dílenských balení, do menších, uživatelských. Dělá to více shopů, ale viz výše, porovnej ty ceny.... Chápej, oni koupí kanystr a z něj odlévají, tudíž si můžou říct, kolik chtějí. A kupkolo má bezkonkurenčně nezlepší cenu za tohle.
Navíc ta odvzdušňovací podložka - kolik stojí origo? A kolik ta stejná, vytištěná na 3D pro kupkolo? Není co řešit :)
Ad rychlost doručení a odeslání - normálka. Já nechápu, co proti kupkolo máš, úplně vpoho shop.
Jinak běhat po cyklo obchodech evidentně vyjde hůře, než objednat z netu, i ve městě jako je Brno :-k
Třeba u nás NIKDE nemají věci na bezdušový systém a někde /2 prodejny/ ani nevěděli, že to existuje?!? ](*,)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 7, 2023 18:24

A ty si myslíš, že když mi pošleš instruktážní video, že já mám čas si ho hned celé prohlédnout?
Jsem to zkoukl v rychlosti tak, že jsem posunoval na části, kde ukazuje co je k tomu potřeba, že to pak zkouknu pořádně a v klidu. Akorát jsem tam zaznamenal, že je potřeba mít cosi povolené při montáži a aplikaci oleje, jinak by ten olej pak mohl prorvat tu hadičku plus že tam má být ta nádobka.

Objednal jsem tu levnou. Lipon psal, že je to v pohodě a recenze na to jsou, že to stačí a je to v pohodě. A když to nevydrží dlouho, beru to jako volbu, že jsem upřednostnil rychlost.

Jinak děkuji tobě i Liponovi za podrobný popis a návody. Ještě poreferuju, jak to dopadlo nebo jak se to vyvíjí...

EDIT: Nic proti kupkolo nemám. Jen ty jejich údajné slevy. To je prostě o tom, že z lidí dělají blbce.
Ta rychlost odeslání, tak možná rychlá nebyla a jen mi to generuje jejich systém a odešlou až zítra. Když rozkliknu sledování u ČP, tak mi to hlásí jen dodání elektronických dat k zásilce, která nebyla podána.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 7, 2023 18:34

Etheric píše: A znám frajera s kolem za 200k+, kterej ho potřísnil nesmyvatelnou barvou. Důvod je mi jasnej - když bude vedle sebe několik drahých kol, všechny krásný, čistý, a jedno pobarvený barvou na graffiti, který si zloděj vezme?.


Tohle nechápu. Asi to není kolo s kterým by jezdil po úřadech nebo obchodech a nechával to někde na stojanu se zámkem bez dohledu. A když někde jezdím, tak nikde kolo uvazovat nemusím. Prostě i já, který to kolo používám univerzálně, neznám moc situací, kdy bych si kvůli tomu musel zprasit kolo. A i těm málo situacím lze předcházet nebo řešit.

Pak jsem viděl video z nějakého evropského města, jak tam bylo drahý kolo přivázaný ke stojanu před obchodním domem a naběhli tam tři maskovaní borci. Jeden řezal flexou ten zámek a další dva stáli okolo, kdyby je náhodou chtěl někdo zastavit. Samozřejmě se lidi akorát zmohli na to si to natáčet na mobil nebo chodili bez zájmu okolo. Uřízli flexou zámek, ti dva odjeli na skútru, třetí na novém kole...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte bře 7, 2023 18:39

Mně se při jednom nákupu na kupkolo stalo něco podobného - objednáno ca ve čtyři odpoledne a v pět sem už měl maila, že odeslali a opravdu druhý den byl balík na poště.
Já bych teda u těch brzd vyměnil desky za nové (roztáhnout pístky šroubovákem) a sešteloval polohu třmenu, víc si nemyslím, že to chce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 7, 2023 18:44

pavproch píše:víc si nemyslím, že to chce.


Po mém zvídavém zmáčknutí brzdy už to větší zásah chce.. :lol:

Tak jestli ti to psali v pět odpoledne, tak to tu moji asi fakt už odeslali.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 7, 2023 18:46

Dromedaro píše:Jen ty jejich údajné slevy. To je prostě o tom, že z lidí dělají blbce.
Ta rychlost odeslání, tak možná rychlá nebyla a jen mi to generuje jejich systém a odešlou až zítra.

Nj, znalý ví a výhodně koupí, neznalý naletí. Btw, proč mám koukat na slevu? Mě snad zajímá, za kolik koupím teď hned, ne?
Jinak i ty expanzní a plnící plastový můžou být ok, koneckonců originál shimano expanzní je čistě plast, ale když mám na výběr mezi plastem a kovem s vyměnitelným těsněním.. Já na to nespěchal. Jako ty ventilky a bezduš pásky, furt to tu leží jak mršina, do měsíce to bude, snad..

Teda, bydlíš v Brně a musíš objednávat věci jako já v horní dolní :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 7, 2023 18:54

Nevím, já třeba konkrétně u těch cyklo obchodů, když někam přijdu, tak tam mají spíš tak nějaké cyklo oblečky, kdy i XXXL by na mě ruplo, pár nějakých základních věcí, jednu helmu, aby se neřeklo a to je tak vše. Že ty kompletní nabídky jsou už hlavně na eshopech. Ale je to i u jiných druhů zboží. A kolikrát si stejně něco objednám domů, i když bych to sehnal v Brně. Než lítat někde a shánět, tak je pro mě snažší a pohodlnější si to za 60Kč nechat poslat.
A taky jsem si všiml, že na kamenných prodejnách mají vyšší ceny než na eshopu.

Šel jsem si koupit opasek do Bushmana a tam koukám, že stojí 390Kč. Říkám prodavačkám, že na eshopu jej mají za 160Kč v akci. Ona otráveně, že ceny eshopu neplatí pro kamenné prodejny. Tak jsem šel domů, objednal to přes eshop a druhý den jsem si to tam šel koupit za těch 160Kč. Jak u blbejch... To samé v lékarně DR.Max.

EDIT: Hlavně teda na to špatné seřízení měli přijít v servisu, kam jsem to zavezl krátce po koupi. Dohledal jsem tu fakturu a je tam ve výpisu prací napsáno kontrola a seřízení brzd. Tak už vím, kam nechodit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » stř bře 8, 2023 0:31

Necetl jsem kazde slovo ve vlakne, ale jak tu radite “roztahnout pistky seoubovakem”, tak pro neznale - plochy sroubovak vrazit mezi stare desticky. Pistky jsou casto keramicke a je snadne je rozstipat. Kdyz nejsou stare desticky, tak pouzit treba plastove montpaky na kolo. (jen ze jsem tu zahledl to zmacknuti brzdy bez desticek :-) )
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř bře 8, 2023 3:39

Dromedaro píše:Hlavně teda na to špatné seřízení měli přijít v servisu, kam jsem to zavezl krátce po koupi. Dohledal jsem tu fakturu a je tam ve výpisu prací napsáno kontrola a seřízení brzd. Tak už vím, kam nechodit.

Já při garanční prohlídce dopadl stejně, nepoznal zavzdušněnou brzdu... A to jsem mu o tom říkal... Garanční prohlídka? Dotáhnout šrouby, zdar :evil:
Spíš by to chtělo seznam servisů, kam chodit. Seznam míst, kde to nezprasí.. Whitelist. Klidně kluci co to dělají v pokoji, když to dělají opravdu dobře..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 8, 2023 7:32

To kupkolo.cz to fakt ještě včera předali Balíkovně. Už mi psali z ČP, že mi doručují zásilku. Tak to mají ode mě velké plus (kupkolo). Já jsem zvyklý, že je potřeba objednat tak do 12hod, aby to ještě ten den odešlo. U objednávky v 16hod jsem v to ani nedoufal. Akorát teda mi už od kupkola přišlo tak deset mailů ohledně informací o objednávce... není to málo?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř bře 8, 2023 8:03

A tos na ně pyskoval...
Je to úplně vpohodě krám. Na ty údajný slevy atd nesmíš koukat, jako všude... Koukat se musí jen na cenu, která platí teď hned.

Hodně štěstí při práce s brzdou. Ber to jako "síto" - pokud to zvládneš, pak už můžeš navštěvovat jen servisdoma s.r.o., mít kolo v cajku a ušetřit majlant. A to nemluvím o možným melouchu pro okruh známých...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř bře 8, 2023 10:10

tsunami - však píšu, nějaký špalík nebo něco plochého
máš pravdu, staré desky jdou použít taky, budou navíc nejčastěji po ruce
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika