Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 1, 2023 11:56

pavproch píše: A taky sem přikoupil do zásoby (radši dvě, co kdyby :twisted: ) litrovky Muc Off Dry Lube - sem totiž zistil, že skoro fšude už mají jenom Muc Off Dry Lube BIO (brrrr, dělá semi špatně, dyž ty tři písmena vidím) - na bike24.de inzerovali (podle popisu i obrázku) ten původní (bez BIO) tak doufám, že nebude (nemilé) překvápko, až to přijde.

Mám, to byl teda fofr z Říše. A na těch pikslách není nápis BIO, hurá!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv čer 1, 2023 13:27

To jsou dneska lidi... Dědek se motá po cyklostezce jako Maďar v kukuřici, skočí mi pod kola, málem ho sejmu a místo omluvy začne řvát "kam čumíš debile". Tak jsem mu odpověděl "Na cestu, narozdíl od tebe, kkte, jsi na cyklostezce, tak si to uvědom a nekličkuj tu jak myš"...
Další reakce nemá cenu komentovat, opět jsem narazil na někoho, kdo si myslí, že dosažením jistého věku se stává nadřazeným vůči všem mladším, dostane klíče světa a všichni ho musí respektovat.... :roll:
Ne, pánové, respekt si musíte zasloužit jinak, než tím, že tu dýcháte vzduch 60 či 70 let......
Fakt, čím starší jsou, tím méně rozumu ti lidé mají. Jestli je to jen blbá generace, nebo se to děje víceméně všem v důsledku věku (degenerace mozku)... :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 1, 2023 14:03

Já včera jel po cyklostezce, po který šly dvě mladý nány. Byly roztáhlé po celé cyklostezce, tak jsem cinkl, evidentně slyšely,ale nereagovaly. Tak jsem je objel po trávě a slyšel jsem, že tam něco jedna z nich začala arogantně pindat jak jsem cinkl, ale nerozuměl jsem bo foukal vítr. Asi něco o lidských právech blokovat celou cyklostezku a že to cinknutí zvonku zranilo její city. Blbců a blběn je čím dál víc, je třeba se jimi zabývat čím dál míň.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv čer 1, 2023 16:11

že se tim ještě vzrušujete, stává se mi min. při každé jízdě, neb kus cesty musím po smíšené cyklostezce

což je ta největší hovadina, co na Magistrátu vymysleli - chdci neví jak maj chodit, cyklisti se mezi nima proplítaj, do toho bruslaři (ti co to moc neumí - šněrujou cik cak, i ti co fakt válej - ti zas zaberou celej pruh, jak při odrazech kmitaj do stran, ale ti většinou nedržkujou na lehký cinknutí)
zlatý oddělený pruhy u Těšnovskýho tunelu

pěšáci obvykle se sluchátkama, takže je zbytečný cinkat

nebo klidně i to, že pěšáci vlezou na červenou na přechod (jedu po silnici na zelenou) a pak jsem na defibrilátor
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 1, 2023 16:22

Ty smíšený cyklostezky, to je fakt blbý. Tady na tom mém úseku je to kolikrát jak na prvomájovým průvodu, než se dostanu do klidnějších míst. Davy lidí přes chodce, cyklisty, bruslaře, pejskaře, maminky s kočárkama, že už je někdy lepší jet po silnici, než se tam proplétat a dávat pozor, co udělá druhý. Pak je ještě jeden úsek, kde je to v lese, je to tam nepřehledná zatáčka za zatáčkou a lidi jsou tam jít schopní v houfu přes celou cyklostezku, že si koledují o to, že tam do nich vletí nějaký rozjetý cyklista, který to tam nezná a nečeká, že tam budou lidi přes celou silnici. Já když jdu pěšky po cyklostezce, tak jsem chodil po levě straně jako po silnici, to někteří brblali, proč jdu po levé straně, tak jsem začal chodit po pravé, to také někteří brblali, tak jsem se zase vrátil na levou stranu a po té teď chodím. :) Ale co jsem se díval tehdy na net, tak se má prý asi chodit po pravé straně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv čer 1, 2023 17:22

Lipon píše:že se tim ještě vzrušujete, stává se mi min. při každé jízdě

To mně taky, ale většinou se omluví, páč ví, že šli po cyklostezce na blbý straně a ještě kličkovali, někdo občas zamrmlá něco pod vousy, ale že by takhle někdo vylít, se mi ještě nestalo. Ale kdo ví, třeba důchodci včera přišel nedoplatek za plyn a tak je nervama v řiti, že štěká na všechny okolo... Anebo je to prostě jen Mistr světa "já mám přes šedesát, já su king, vy jste nuly". Nebo prostě jen blbec. Si vyber.

Jako já taky občas, zamyšlen, nevědomky někomu uhnu do směru jízdy, ale pak se omlouvám a říkám že su kkt, zamyslel jsem se a neuvědomil si, že nejsu na chodníku. Nikdy jsem však nikomu nenadával za něco, co jsem sám způsobil, ikdyby mě ten člověk srazil. Celý by to byla moje vina a tak bych se k tomu i postavil
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » čtv čer 1, 2023 17:42

booze píše:Sedlo doma, namontovane a je to prijemne prekvapeni. \:D/

Super :-D Koupil jsi to, ktere mam ja, nebo jsi vybral jine?
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » čtv čer 1, 2023 21:05

Etheric píše:... začne řvát "kam čumíš debile". Tak jsem mu odpověděl "Na cestu, narozdíl od tebe, kkte, jsi na cyklostezce, tak si to uvědom a nekličkuj tu jak myš"...
Další reakce nemá cenu komentovat, .. :-k

...prostě se potkali dva hulváti, není to nic jiného... :twisted:
Opravdu si myslíš, že je to věkem?! Přesvědčovat tě nebudu - ty s tím budeš dál žít... a nakonec z tebe bude stejně protivný dědek, kterého jsi teď potkal :-s
a pleteš si respekt s ohledem...

Etheric píše: je to prostě jen Mistr světa "já mám přes šedesát, já su king, vy jste nuly". Nebo prostě jen blbec. Si vyber.

kdo ti nakukal, že je to věkem? ta druhá možnost je daleko pravděpodobnější, a jak jistě dobře víš, s blbostí se nedá bojovat...


Lipon píše:že se tim ještě vzrušujete, stává se mi min. při každé jízdě, neb kus cesty musím po smíšené cyklostezce
což je ta největší hovadina, co na Magistrátu vymysleli - chdci neví jak maj chodit, cyklisti se mezi nima proplítaj, do toho bruslaři (ti co to moc neumí - šněrujou cik cak, i ti co fakt válej - ti zas zaberou celej pruh, jak při odrazech kmitaj do stran, ale ti většinou nedržkujou na lehký cinknutí)
zlatý oddělený pruhy u Těšnovskýho tunelu

pěšáci obvykle se sluchátkama, takže je zbytečný cinkat
...

tohle je přesný popis, ale uvědomme si tedy - jak zmatená a nesmyslná jsou pravidla, tak zmateně a nesmyslně se lidé pak chovají... o tom, že chybí elementární ohleduplnost nemá cenu ani diskutovat...

V úterý jsem jel do práce podél Odry na cyklostezce a najednou vidím přede mnou se po ní šine modrá dodávka - pomalu, po celé šířce, protže se tam tak tak vešla, za ní už se štosovali cyklisti, jelikož nebylo kdy předjet, jak jsem pak zjistil v protisměru už taky stáli čtiři na kolech... a najednou začala dodávka couvat do mezery v remízku napravo cesty, takže ti, co stáli za ní, se museli taky posnout... a když jsem tu skrumáž dojel, přečetl jsem si na boku dodávky žlutohnědým písmem "údržba kolejové cesty"
:-s
Naposledy upravil Quido dne pát čer 2, 2023 8:11, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 2, 2023 5:25

Quido píše:[Opravdu si myslíš, že je to věkem?!

Taky už jsem o někom několikrát řekl třeba, že je to dědek protivnej . A někteří mi na to řekli, počkej až budeš starej ty, jakej budeš. Já mám názor, že toto není o věku, ale o tom, co ten člověk více méně pěstoval celý život a toto z něj vykvetlo. Druhá věc třeba, že on má nějaký důvod, se takto chovat. Já se zase na druhou stranu nedivím, když někdo zatrpkne, ale taky okolí nemá povinnost mu to tolerovat jeho výlevy.

Byl jsem třeba v obchodě a ve frontě tam jeden takový dědek měl protivný blbý kecy na jednu starší ženskou. Ta vybuchla a byl tam z její strany hysterický skandál, kdy křičela na celý obchod, že co si to vůbec dovoluje atd. Na tom dědovi bylo vidět, že z toho má radost, protože dosáhl čeho chtěl. Někoho nasrat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát čer 2, 2023 6:11

@Quido: Hulvát byl jen jeden, a to ten dědek. Mě by fakt nikdy nenapadlo hned na tykačku s řevem a sprosťárnami řvát po lidech, bez ohledu na to, jestli jim je 20 nebo 80 a bez ohledu na to, kdo za to může. Ovšem toto vychování dědek nemá.. Přitom stačilo říct něco jako pardon, nemůžete dávat pozor? Já bych v klidu odpověděl něco jako pardon pane, prosimvás, jste na cyklostezce, držte se jedné strany a když chcete přejít na druhou, koukněte přes rameno, zda někdo nejede..... Takto to funguje s lidmi často, ovšem nikdo takový nebyl vzhledově nad 40....
Quido píše:Opravdu si myslíš, že je to věkem?

Často ano. Tyto životní formy používají spojení "smrade malej", "cucáku" a podobně (vypadám na -náct). Naprosto bez jakýkoliv úcty, okamžitě tykání, okamžitě sprosťárny. Prostě já su starej, su king a můžu všechno, všichni přede mnou padněte na zadel..... A já si nic takového nenechám líbit, tak vracím stejnou mincí. K takovým jedincům nechovám ani špetku úcty, nezaslouží si ji.
Quido píše:a nakonec s tebe bude stejně protivný dědek, kterého jsi teď potkal

To vůbec. Nestartuju po lidech jako první, když udělám chybu, tak ju uznám a omluvím se. Nedovolím si (jako první) na někoho, kohokoliv, začít sprostě řvát na tykačku. Vyznávám, že všichni jsme si rovni bez rozdílu pohlaví, věku, barvy kůže, náboženského vyznání atd a podle toho se chovám. Ale skákat do mě nikdo nebude, to fakt ne, tohle si líbit nenechám od nikoho bez ohledu na jeho věk, barvu kůže atd.... Btw, zajímavé, že se takto hnusně chovají většinou staří a to většinou k lidem, kteří nad nimi mají značnou fyzickou převahu. To značí dost. A naopak, mladí s jasnou fyzickou převahou takhle po lidech nestartují a konflikty většinou řeší v klidu ... Zato ty polochcípliny maj sebevědomí a agresivitu jako dvacetiletí, dvoumetroví, 150kg těžcí zápasníci, nepochopím.... :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát čer 2, 2023 6:44

Dromedaro píše:Druhá věc třeba, že on má nějaký důvod, se takto chovat.

Jo, třeba jak jsem psal, mu došel nedoplatek za plyn. Nebo ho stará, ale jsou spolu dlouho a barák maj napůl, tak už rozvody atd řešit nebudou a nějak to doklepou. Nebo mu třeba nějakej cyklista srazil vnučku, co můžeme vědět..... Nicméně tohle nikomu nedává důvod k tomu, aby byl jak vzteklej pes na všechny okolo. Já mám taky xyz potíží, ale nemám potřebu si to kompenzovat na lidech, ani za jeden můj problém druzí lidé nemůžou, a když už náhodou jo, tak je to konkrétní jedinec, ne skupina lidí nebo všichni lidi. Naštěstí nejsu takovej, že bych kvůli mým potížím byl hnusnej na lidi, který potkávám. Naopak, pokud to jde, vždy rád pomůžu, i když to někdy nese riziko.
Prostě osobní potíže nikomu nedávají důvod chovat se k ostatním jak hovado. Takovej člověk by se měl zavřít doma, ideálně objednat na psychoterapie a nevylejzat, dokud si to v hlavě nesrovná
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 2, 2023 6:50

Etheric píše: Vyznávám, že všichni jsme si rovni

Já už si tohle moc nemyslím. Neříkám, že to znamená, že se někdo může nad někoho povyšovat nebo ho šikanovat, ale rovni si všichni nejsme. Kvalita lidí se dost liší. Zajímala by mě historie této myšlenky. Jestli to vzniklo nebo rozšířilo za komunismu nebo už dříve.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod booze » pát čer 2, 2023 8:03

zonn píše:Super :-D Koupil jsi to, ktere mam ja, nebo jsi vybral jine?

Ano presne to, na ktere jsi mi poslal odkaz. Existuje vic druhu? :shock: :shock: ](*,)

Jeste jednou diky. Ma prdel ti je vdecna.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát čer 2, 2023 8:04

@Dromedaro : ano, kvalita lidí se dost liší, ale to neznamená, že je jeden víc, než ten druhej. Každá lidská životní forma má nárok na stejný zacházení.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » pát čer 2, 2023 8:13

Dromedaro píše:... Já mám názor, že toto není o věku, ale o tom, co ten člověk více méně pěstoval celý život a toto z něj vykvetlo. Druhá věc třeba, že on má nějaký důvod, se takto chovat. Já se zase na druhou stranu nedivím, když někdo zatrpkne, ale taky okolí nemá povinnost mu to tolerovat jeho výlevy.

Souhlas... pěkně vyjádřeno. Nicméně, něco netolerovat neznamená, že se budeme chovat podobně....

Etheric píše:@Quido: Hulvát byl jen jeden, .... Ovšem toto vychování dědek nemá.. Přitom stačilo říct něco jako pardon, nemůžete dávat pozor?....

já z napsaného vidím dva... ;-)
ty přece nemáš odpovědnost, za jeho chování, ani nemáš nikoho vychovávat... když změníš svůj postoj, i k takovýmto blbcům, bude ti líp a nebudeš se muset rozčilovat, tím (rozčilováním, nadáváním, stavěním se na zadní atp.) totiž nezpůsobíš, že jich bude míň, anebo že zmizí - naopak;
třeba se dědek jen lekl... teď tvrdíš: "Já bych v klidu odpověděl něco jako pardon pane, prosimvás, jste na cyklostezce, držte se jedné strany a když chcete přejít na druhou, koukněte přes rameno, zda někdo nejede....." - tak proč jsi to neudělal, víš jak bys mu tím "sebal vítr z plachet"...?

Etheric píše:
Quido píše:Opravdu si myslíš, že je to věkem?

Často ano. ... A já si nic takového nenechám líbit, tak vracím stejnou mincí. K takovým jedincům nechovám ani špetku úcty, nezaslouží si ji.

Ani netušíš v jakém omylu žiješ... respekt, úcta a ohleduplnost není totéž, byť spolu částečně souvisí a v něčem se i prolínají... úcta není zásluhová či podmíněná
Nenechat si něco líbit není to, že se budeš chovat stejně, to pak jeden na druhého jen házíte každý ty své sračky a nebere to konce...

Etheric píše:
Quido píše:a nakonec z tebe bude stejně protivný dědek, kterého jsi teď potkal

To vůbec. .... Ale skákat do mě nikdo nebude, to fakt ne, tohle si líbit nenechám od nikoho bez ohledu na jeho věk, barvu kůže atd.... Btw, zajímavé, že se takto hnusně chovají většinou staří a to většinou k lidem, kteří nad nimi mají značnou fyzickou převahu. To značí dost. A naopak, mladí s jasnou fyzickou převahou takhle po lidech nestartují a konflikty většinou řeší v klidu ... Zato ty polochcípliny maj sebevědomí a agresivitu jako dvacetiletí, dvoumetroví, 150kg těžcí zápasníci, nepochopím.... :roll:

No klidně se přesvědčuj, ale tvůj postoj a názory prozrazují, že v této oblasti nemáš zcela uklizeno...
BTW: to není statistika, ale to, co si pamatuješ, pamatovat chceš a koho potkáváš... tzv. selektivní paměť
(u nás se říká: jaky šel, takeho potkal...) ;-)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » pát čer 2, 2023 8:21

Dromedaro píše:Já už si tohle moc nemyslím. Neříkám, že to znamená, že se někdo může nad někoho povyšovat nebo ho šikanovat, ale rovni si všichni nejsme. Kvalita lidí se dost liší. Zajímala by mě historie této myšlenky. Jestli to vzniklo nebo rozšířilo za komunismu nebo už dříve.

Hm - a kdo bude určovat tu "kvalitu"...? :-k

Tohle je už další široké téma a cykloturistiky bych ho netahal... :wink:

Etheric píše:...ano, kvalita lidí se dost liší, ale to neznamená, že je jeden víc, než ten druhej. Každá lidská životní forma má nárok na stejný zacházení.

Ano. To jsi vyjádřil hezky, ale docela to odporuje tvému popisu setkání s "dědkem"...
:rolleyes:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát čer 2, 2023 9:29

Quido píše:To jsi vyjádřil hezky, ale docela to odporuje tvému popisu setkání s "dědkem"...

Zacházel jsem s ním přesně tak, jak on se mnou ;)
Já funguju jako zrcadlo, co mi dáš, se ti vrátí.
Před chvílí mě jako chodce na chodníku napálil dědek (tentokrát starší, určitě přes 80) na kole. Tak tak jsem ho chytil, aby nevlít do silnice. Dědek se omlouval, bylo vidět, jak je mu trapně, děkoval mi, že jsem ho chytil. Já mu řekl, že se nic nestalo, ale jen proto, že mám rychlý reflexy. A poučil ho, že na kole pouze s přilbou. Kdybych ho nechyt, křapl by holou hlavou o asfalt. To je celý. Žádný nadávky, že co kua dělá na chodníku a ještě mě napálí. Nic. Byl slušnej, tak já byl taky.
Quido píše: teď tvrdíš: "Já bych v klidu odpověděl něco jako pardon pane, prosimvás, jste na cyklostezce, držte se jedné strany a když chcete přejít na druhou, koukněte přes rameno, zda někdo nejede....." - tak proč jsi to neudělal, víš jak bys mu tím "sebal vítr z plachet"...?

Jo, máš pravdu. Tím jak jsem vylít se stavím na jeho úroveň. Ale když po mně někdo vyletí, výletím taky. Třeba se to časem naučím udělat tak, jak píšeš. Dík za návrh jak na sobě zapracovat (fakt díky, bez ironie)
Ke zbytku co píšeš se nebudu vyjadřovat...

Jinak souhlasím, zpět k cyklistice. Bezduše si deset dní od nafouknutí a po několika výletech stále drží původní tlak, jsou stejně tvrdý, jako když jsem je nafoukl při instalaci. Velká spokojenost s bezdušovou soustavou kola + páska DT Swiss, ventilky Muc-Off V2 a tmel Stans Race :smt023
Oproti původní sestavě kola WTB, páska WTB, obyč ventilky za pár stovek a řidší mlíko je to nebe a dudy. Hlavní zásluhu má výměna kol, pásky a ventilků, ta změna mlíka neni myslím znát, měla by se pozitivně projevit až udělám nějakej větší defekt, kterej by to původní řidší mlíko bez těch částic nezalepilo.

Takže bezduše vs duše - u duší je tak nějak jedno, co koupíš, fungovat bude všechno, ale u bezduše musí být vše precizní, páč tam se projeví každej malej nedostatek. Pokud se tohle podchytí, pak cyklistu ty "typické problémy bezduše" netrápí. Takže když už bezduše, tak jedině kvalitní (a samozřejmě drahý) řešení. To levný přináší jen samý problémy.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 2, 2023 11:40

Ty jo, jak tady píšete o problémech a konfliktech na kyklostezce, taxe začínám bát zítřka (mám vymyšlenou trasu že návrat domů z HBečvy bude po kyklostezce....) :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » pát čer 2, 2023 13:20

Jezdím teď celkem často cyklostezku v Praze v Podolí. A pokud člověk jede alespoň trochu opatrně tak je to v pohodě. Rozhodně mnohem bezpečnější než někde ve větším provozu.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » pát čer 2, 2023 13:30

@pp
já se na to psychicky připravuji pokaždé... :mrgreen:
ráno to ešče de, bo to jezdí jen skalní a těch není mnoho, takže v poho (nebýt té dodávky, jako posledně), ale zpátky, s narůstající teplotou vzduchu i vody, přibývá cyklistů, cyklistů děcek, bruslařů, skateboardařů, procházkařů a pejskařů - ty miluju nejvíce: nejčastěji vyfintěná blondýna kolem 30 (nebo mladší, někdy i starší), a od ruky se jí táhnou dvě zcela neviditelné šňůrečky od těch rolerů na psy, na jejichž druhém konci jsou dva zavalití neohrabaní "pejsci" velikosti přerostlého potkana, kteří ňufají něco samozřejmě na opačné straně cesty, než stojí / de ta blondýnka... dokonalá past, do toho vjet, odskáče to pes a cyklista... :-s
a hned po těchto blondýnách nejvíce miluju týpky na elektro-koloběžkách - ti nemají šajnu ani o přiměřené rychlosti, ani o dalších předpisech, o základní etice chování mezi lidmi ani nemluvím... toto vše je prostě dokonalost a genialita vynálezu, zvaného smíšená cyklostezka, kteroužto od loňska - díky tamtennahoře za to - cyklista už NENÍ povinen použít, jako tomu bylo dříve; pokud se na ni ale dobrovolně vydá, nezbývá, než se obrnit trpělivostí a psychicky se připravit na průjezd tímto lidským peklem ... :twisted:

Sportu zdar a cyklistice zvlášť!
:bike:

znacka C09a.jpg
znacka C09a.jpg (26.58 KiB) Zobrazeno 501 krát
Naposledy upravil Quido dne pát čer 2, 2023 19:52, celkově upraveno 4
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 2, 2023 13:44

pavproch píše:
pavproch píše:Kruciš - hezky! Fčíl u popoludňajšího kafe sem doslat nápad..... bajko-nápad - @eth: kuju za inspiraci (= žijeme jen jednou a peníze tu budou, my tu nebudem a aspoň budu zase pro něco žít a nebudu myslet na ty svoje zdr. poblémy). Několikafázový. Du realizovat první fázi.
EDIT: První fáze objednaná - sem o pořádný obolus chudší, ale to neva.

První fáze je doma (teda fprci), objednána fáze druhá, paq to celé poskládám a paxe tu pochlubím s výsledkem. Možná. :twisted:

První i druhá fáze radosti (speciálně ta druhá je echt 895 grms radosti) sou doma, přes víkend to ale ešče navážno skládat nebudu (jen trochu), páč sem neska v jednom sexshopu zakopnul o 35% slevy = po neděli bude ešče třetí (původně neplánovaná) fáze + musím dokoupit pár drobností, na keré sem v té radosti s první a druhou fází jaxi zapomjééél.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát čer 2, 2023 15:29

@pp: co to bude, až to bude? Karbon kola, nová hazka a kazeta se dvěmi zuby na nejvyšším pastorku navíc?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 2, 2023 15:42

Nový bajk (skoro celý nový teda). :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát čer 2, 2023 21:52

že ty kupuješ elektronické řazení? :D
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob čer 3, 2023 4:45

Nebo rám s baterií a motorem :twisted:

By mě zajímalo, co ze starýho zůstane, když bude téměř vše obměněno. Nebuď tak tajemnej :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 3, 2023 4:55

Lipon: Elektronické řazení to nebude. Mám dojem, že na téma el. řazení tu v minulosti něco zaznělo a ze strany PP byl k el.řazení odmítavý postoj.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob čer 3, 2023 4:58

Tak jsem konečně zjistil, jak vypadá vedení bowdenu uvnitř mého kola. Tvl, toho se dopátrat, v papírech u kola ani na netu to není...
Je to řešený tak, že je tam protaženej bowden v jednom kuse, tj nikde není nic, čím bych to musel při výměně prostrkávat, aby to vedlo lanko správně. Takže bude stačit kouskem závitovky spojit novej bowden se starým a pak protáhnout lanko pomocí provázku, kterej jsem skřípl do tý závitovky. Tak jednoduchý to je. To mám radost, že nemusím nikde v rámu navádět holý lanko do nějakých "běžců"..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob čer 3, 2023 11:10

tak vzhledem k tomu, že si pp pečený vlákna docela vyšperkoval, tak bych tipoval, že rám a spol mu zůstane, ale když prodává novou přehazku ze zásob, tak bud přechází na elektroniku nebo na Shimano
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » sob čer 3, 2023 11:16

Etheric píše:Nebo rám s baterií a motorem :twisted:


Tipoval bych samotný ram, k tomu by sedelo 895 gramu.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 3, 2023 12:03

@zbyněk: Bingo!
@Lipon: el. řazení NEVER EVER!

Jaxem tu spal, žijerme jen jednou, peníze tu budou, my tu nebudem = Cannon Scalpel HT + SID SL (to byla ta nečekaná 35% sleva) + kabroň kola Mavic + SRAM XO/XX1 52z, zbytek (kliky, pedály, řídítka, sedlovka) přendám ze stávajícího bajku. Rám už doma mám, vidle by měla být f pondělí, jaxem zmínil, čekám ešče na pár drobností, paq to budu (pomalu, rozvážně, důkladně) skládat, času mám dost, stávající bajk bajkuje (ale začal vydávat čímdáltímvíc praskavé zvuky při šlapání, sem zvjedaff, esli ten nový bude praskat tež = esli to je prostě vlastnost kabroň rámů).

Narážím ale na nedokonalosti/nejasnosti, no.... kabroň kola Mavic, v popisu všude UST (a dávají k tomu i UST ventilek) ale prodávají BEZ pásky - budu lepit (= se naučím něco nového, se ty pásky koupil rači dvě, dyby se to napoprvé nepovedlo)... k rámu sem dostal kopec drobností (různá vedení bowdenů, řetězu, patka atd), ale nedali k němu špunty pro průchod bowdenů do rámu (bowden má 4-5 mm, ale díra 7 resp. 8 = to by štěrkalo. A úplně nejvíc se děsím lisování BB30 do středu (nástroj/lis mám) - nejsou tam drážky pro vnitřní segrovky (= nevymezuje to hloubku, do které ty ložiska zalisovat), nechápu proč tam nejsou + Cannondejl má k lisování středu BB30 dva návody (liší se předepsaným Loctitem = mně se to ale vůbec Loctitovat nechce, dybych ešče někdy ten střed zase vytahoval ven, mám montážní pastu ParkSide, tak to možná napatlám tou místo toho Loctitu)

Jinak neska ráno zdraví dovolilo (i dyž - písnu do geronto vlkna) takže byl zase výlet - na Martiňák, po hřebenu, paq sjezd na HBečvu Sergačem = křasne, ale byla docela kosa, sem ráno neoblek pws rukavice a přivezl sem si domů zase úplně bílé tuhé prsty, no. Jo, a na kyklostezce to bylo bez konfliktů a nepříjemností.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika