Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned dub 7, 2024 20:26

Dromedaro: s bikem průměr nevím a ani mě to nijak netrápí
gravel včera průměr 21,9 km/h na 55 km plusminus rovinatého terénu, vč. pár polňaček
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned dub 7, 2024 20:32

Ok, mě zajímalo, o kolik je poznat rozdíl v rychlosti těch kol.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon dub 8, 2024 7:36

Úplně mě udivilo, o kolik je levnější provoz koloběžky, než kola. Mám najeto přes 8k, za celou dobu jsem to nemusel mýt, ani prát, mazat a měnit řetězy, čistit přehazku, měnit převodník, měnit několikrát pláště, doplňovat bezdušovej tmel, seřizovat řazení a brzdy, plus další věci, co by mě na kole za 8k kilometrů potkaly. Jediná údržba koloběžky spočívá v nabíjení. Narozdíl od kola, kde jsem já sloužil kolu, ta koloběžka slouží mně :supz:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon dub 8, 2024 8:25

Etheric píše:Mám najeto přes 8k

Ty jo, pláště ještě mají vzorek? 8k na bajku = minimálně 3 pláště vzadu a jeden vepředu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon dub 8, 2024 9:11

Dromedaro: srovnání mám spíš přes segmenty ve Stravě, než přes průměrné rychlosti
(skoro) na všech segmentech, co jezdím do a z práce, je gravel rychlejší, o poznání;
a to jsou ještě srovnání mtb srpen, září, tj. už něco naježděno vs. gravel v březnu, tj. málo naježděno
jediné segmenty, kde byl bajk rychlejší, jsou stezky lesama z kopce, tak bajka prostě pustim a jen přibržďuju, na gravelu rozbitou cestičku jedu o poznání pomalejš
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon dub 8, 2024 9:46

pavproch píše:Ty jo, pláště ještě mají vzorek? 8k na bajku = minimálně 3 pláště vzadu a jeden vepředu.

A těch řetězů za 8k km převážně terénem...
Taky se divím, ale ubyl z nich tak milimetr, dva. Je to plášť a vzorek připomínající silniční motorky. Secsafra tuhej a tlustej, mnohonásobně oproti cyklo plášti. Mám pocit, že vydrží po celou životnost toho stroje. Začne padat kapacita baterie, pláště začnou bejt sjetý, stroj už bude jak stará Dacia... Vyhodit a koupit novej, nevyplatí se to opravovat. Furt je to "za pár korun" oproti výdajům za kolo. Když to vydrží 20k km, pak už jen cena řetězů, plášťů, převodníků atd spotřebovaných za tu dobu převyšuje cenu koloběžky a to znatelně.
A hlavně je to bez údržby a vší tý práce kolem.
Nic neřeším, jen jezdím :prayer:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » pon dub 8, 2024 12:02

@Etheric: Dve otazky ke kolobezce, jen pro zajimavost. Kolik km vydrzi kolobezka na jedno nabijeni? A dobiji se to pri sjezdech?

Napadlo me to vcera, kdyz se me jeden kolobezkar (odhadem docela nadcent popukaty vysoky chlapik), jestli tato cesta je na Lysou horu. Vysvetlil jsem mu, ze to jeste kus na odbocku. Ale potom mi doslo, ze vsechna mista na parkovani byla v udoli obsazena, takze musel jit minimlane z Raskovic. To je ale jednym smerem 17 km pri 900m prevyseni, z cehoz je 720 m prevyseni na poslednich 8,5 km. A nahore, myslim, neni zadna nabijecka.

Mimochodem, chlapka jsem usmernil pred vstupem na stezku (asi10km jemu do cile) a nahore jsem byl pesky asi o pet minut drive nez on. Ale ja jsem mel "po zkratce" jen 730m prevyseni na cca 3,7 km... za 1:30 hod.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon dub 8, 2024 16:06

apuka píše:Dve otazky ke kolobezce, jen pro zajimavost. Kolik km vydrzi kolobezka na jedno nabijeni? A dobiji se to pri sjezdech?

Člověk 60kg + batoh cca 3kg po kopcovitym terénu Vysočiny ujede na jedno nabití 50km s rezervou, 60 nadoraz. Kdyby nejel 25 ale jen 20km/h, ujede víc, tak 60-70km. Je to momentálně nejsilnější legální koloběžka, na kterou nemusí být papíry, ručení atd, prostě furt je to bicykl. Ty silnější, na kterých ale nikde nesmíš jezdit, ujedou ještě víc. Jen se nesmíš nechat chytit či identifikovat, jinak máš libovej průser. S tou mojí můžeš všude, kde může kolo.
Jo ale když je chladněji, dojezd rapidně klesá.

Prý se to má nabíjet při sjezdu, asi to moc dávat nebude, ale beztak to aspoň trochu pomáhá, samotnýho mě to zajímá, bohužel to nemám jak zjistit, tyhle údaje nikde nejsou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte dub 9, 2024 13:55

Neblokovatelná reklama na auto.cz má asi AI, fčera sem se tu ptal eth. na koloběžku a neska mi je (kolobežky) nabídla včetně i náhradních pneu a už to vidím, ten vzorek opravdu vypadá, že vydrží tisíce kilometrů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř dub 10, 2024 4:40

Ta guma je tak tlustá, že mě to unese aniž by se to promáčklo, ikdyž jsou kola úplně vypuštěný.
Jen je u tý mojí blbý, že tohle doma nevyměním, musel bych kupovat několik drahých věcí, což se kvůli tomu nevyplatí ani do budoucna. Tady to vyjde lépe poslat na výměnu pneu do servisu. Ale napadlo mě zkusit se zeptat známýho, co dělá v pneuservisu, jestli by si s tím poradili, bylo by to fajn. Když dělají i motorky, minibike, všechno možný...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 10, 2024 7:04

Včera jsem konečně vyzkoušel ty nové brzdy na pořádném dlouhém prudkém svahu a jsem moc spokojený. S těmi starými by to nemělo ani cenu zkoušet - postupně bych nabral rychlost a dole se rozpleskl o strom. Teď jsem to krásně pomaloučku sjel, vyhýbal se v pohodě i kamenům a brzdy jsem ani nemusel nijak silně mačkat. Paráda a bavilo mě to.

Jinak se to asi lepší, jak jsem tu řešil, že jsem druhý den úplně vyřízeny. Včera 55km a dnes cítím jen lehkou únavu. Dříve jsem se cítil jak kdybych složil vagon uhlí. Jezdím teď pravidelněji cca 40km, tak už si asi zvykám.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » stř dub 10, 2024 16:13

V posledni dobe obcas potkavam cyklisty, co maji jako predni svetlo stroboskop. Sel jsem treba dolu tunelem pod Zizkovem a proti mne blbka s timhle, blikal cely tunel jeste nez vyjela ze zatacky. Co to ma byt? Vzdyt je to strasne neprijemne pro vsechny okolo a vubec nechapu, jak to muze dotycny snest pri jizde. Je to vubec mozne v ramci pravidel silnicniho provozu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 10, 2024 16:41

Jestli to bylo ve městě, tak to nejspíš měla jako blikátko, aby byla vidět. Já mám na svém Fenixovi také blikání, ale pomalejší a používám to jen ve dne. Stačí, aby se trochu zešeřilo a už je to na hodně nepříjemné oslepování řidičů v protisměru. Zkoušel jsem to v noci na poli a to je na epileptický záchvat pokud bych se dřív nevyvalil. Nechápu, že to někdo používá v noci na svícení při jízdě i kdyby široko daleko nebyl a ve městě už tuplem ne...

Ten stroboskop ale myslím, že vím, co myslíš, zdá se mi, že už jsem to na nějakém kole také viděl, ale ve dne. V noci to musí způsobovat hromadné nehody.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » stř dub 10, 2024 17:47

Spousta světel i celovek ma misto blikani ten magorskej stroboskop. Ja vepredu neblikam, samotnýmu mi to vadi. Vzadu blikam porad, i přes den.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » stř dub 10, 2024 18:23

Rekl bych, ze na normalnich neosvpetlenych komunikacich za snizene viditelnosti (tj. za tmy)pouzit sice muze, ale nesmi. Pokud ale sviti dostate ne poulicni osvetleni, tak ano. Viz napr. tady
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » čtv dub 11, 2024 2:29

Pokud však při jízdě není komunikace osvětlena, je cyklista povinen pozřít vepředu svítilnu bílé barvy (se samostatným zdrojem – dynamo, baterie), osvětlující komunikaci a samozřejmě vzadu svítící či blikající červené světlo. :lol:

To by mohlo fungovat, kdyz cyklista sezere bilou svitilnu, bude mu z huby svitit bile a ze zadku cervene :twisted:

Dromedaro píše:Jestli to bylo ve městě, tak to nejspíš měla jako blikátko, aby byla vidět.

Pokazde to bylo ve meste, za svetla i za tmy. V Lovosicich uz jsme nekolikrat potkali magora, ktery si tim za tmy sviti na cestu, sice ve meste, ale verejne osvetleni tam neni nic moc.

Proti zadni cervene blikacce nic nemam, predni bila mi prijde prastena, ale budiz, ale ten stroboskop je fakt priserny. Vubec nechapu, jak s tim muzou jezdit, ja bych se asi zabil a to i za svetla. Navic je to fakt bezohledne k ostatnim a rekl bych, ze i nebezpecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 11, 2024 5:34

mike píše:Vubec nechapu, jak s tim muzou jezdit, ja bych se asi zabil a to i za svetla.

Ten můj Fenix za světla vůbec nevidíš, že bliká (ze sedla jezdce), ale řidič z dálky vidí jasný blikající bod, který ale neoslňuje, to jsem zkoušel. Ale zkoušel jsem to a už třeba za šera to problikává a osvětkuje ulici podobně jako ten stroboskop v tunelu. A mít to v noci na silnici, tak si koleduju, že mi nějaký řidič dá po tlamě.

Hlavně si myslím, že to musí dost namáhat oči toho cyklisty, který s tím jede v noci.
Nebezpečné to je. Si stačí představit, jak jedu v noci autem do zatáčky a tam dostanu nečekaně našleháno stroboskopem do očí. Já i zadní blikačku nastavuji v noci na normálně a nemám tam těch max 100 nebo 200lumenů s ohledem na řidiče za mnou.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv dub 11, 2024 8:38

Myslíš stroboskop jako blikání s vysokou frekvencí?
Některý výrobce má jako strobe režim, kdy to svítí stále a každou vteřinu k tomu problikne (to je vcelku ok), někdo má stroboskopický režim jako rychlé blikání plnou intenzitou s úplným zhasnutím (může být nepříjemnější).

Většina předních blikaček takový režim má, blikání vysokou frekvencí má smysl ve dne, max. za šera, kdy víc upoutá pozornost řidiče a přitom neoslňuje. viz třeba tady nebo tady - Fancy Flash

Za nízké až žádné hladiny světla je to jednak nepříjemné i pro jezdce a jednak toho stejně moc nevidí, jako při stálém svitu nebo aspoň pulzní svícení (pozvolné zhasínání, šetří baterku)). Ale nebezpečné to není, to nejsou dálkový matrix LED jak u auta.
Na jakž takž osvětlených místech používám tenhle režim blikání. Za úplné tmy dávám silné stálé světlo.

Že to někdo neumí používat je fakt, se kterým se holt budeš muset smířit, jako u spousty jiných věcí; těch pár vteřin koukat bokem a ne do světla, než přejede.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » čtv dub 11, 2024 10:37

Lipon píše:Ale nebezpečné to není, to nejsou dálkový matrix LED jak u auta.

Že to někdo neumí používat je fakt, se kterým se holt budeš muset smířit, jako u spousty jiných věcí; těch pár vteřin koukat bokem a ne do světla, než přejede.
Lipone, promin, ale pro ridice to nebezpecne jednuduse JE. I kdyz odhlednu od toho, ze mnoho cyklistu pouziva svetlo v oslnujici poloze, tak jsou tam dva hodne spatne aspekty:
1) ten stroboskop Ti uplne rozhodi vnimani vseho ostatniho, hlavne svetel/stinu a veci ve svetle. Tj. i ostatni auta a veci kolem sebe.
2) pokud musis ten stroboskop vnimat trochu dele, napr. ten na kole jede nebo stoji za Tebou a Ty mu nemuzes ujet, tak zacne zpusobovat problemy - v lepsim pripade unavu uci, rozmazane videni, jine zrakove problemy vnimani, bolesti hlavy,... V horsim pripade migrenicka bolest hlavy nebo epilepticky zachvat. Proste stroboskop zacne ucinkovat na mozek a ten ucinek neni zrovna priznivy. Kdybys namital, ze epileptik nema co delat jako ridic v aute, tak citlivost na stroboskopicke svetlo neni otazka epilepsie, kazdy je na toto citlivy a projevi se u kazdeho, individualni je jenom delka casu, za ktery se uz zacne projevovat a zpusob projevu.

BTW, nic Ti nepomuze, pokud se budes "chvili koukat bokem", stejne ucinkuje i osvetlovani okolitych predmetu tim stroboskopem, jen je to mirne slabsi. Dokonce i kdybys zavrel oci.

I pro toho cyklistu to ma takovy ucinek. Uz jsem zazil, ze se vecer (mimo mesta) na zastavce zastavila dvojice cyklistu, kde oba pouzivali stroboskop a se vzajemne stezovali, ze je nejak boli hlava a netusi, proc. Kdyz jsem jim rikal, ze to maji z toho svetla, at si prepnou noirmalni sviceni, tak se jen smali...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » čtv dub 11, 2024 11:02

Blikat v noci je třeba v Německu myslím úplně zakázané a má to aspoň podle mě dobrý důvod.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv dub 11, 2024 11:41

apuko, píšeš nesmysly, zřejmě v důsledku tvého obvyklého iracionálního přifouknutí

pro řidiče to může být potencionálně nebezpečné, pokud mu to bude blikat z bezprostřední blízkosti do xichtu, což v normálním provozu není, DTTO zezadu
mluvím z vlastní zkušenosti v normálním provozu, ne žádné vymyšlení imaginární situace, kterýma operuješ

koukání bokem ti pomůže, nejsi oslněný, to je snad základ každýho řidiče
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » čtv dub 11, 2024 11:47

@Lipon: Ja mluvim ze zkusenosti, i to blikani zezadu. Stava se to obcas, kdyz jdeme vecer z Beskyd (ale i z nekterych oblasti na Slovensku) a napr,. se dostanes do situace, ze vepredu nekde je skupina cyklistu, ktere nemuze nekdo predjet rel. delsi dobu a kdyz jsi posledni v rade, tak za Tebou jde jiny cyklista, blikajici (a ten zase nemuze predejit Tebe).

Rekl bych, ze bud rad, zes zatim nemel s tim realni problem. Jo, jsem psal, ze u toho blikani neni problem oslneni, prot Ti nemusi pomahat, kdyz se kouknes bokem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » čtv dub 11, 2024 15:12

Lipon píše:Myslíš stroboskop jako blikání s vysokou frekvencí?

No, vysokou... odhadem tak 5 - 10 Hz, ale ruku do ohne bych za to nedal.

Lipon píše:Většina předních blikaček takový režim má, blikání vysokou frekvencí má smysl ve dne, max. za šera, kdy víc upoutá pozornost řidiče a přitom neoslňuje. viz třeba tady nebo tady - Fancy Flash

To co myslim je rychlejsi a frekvence stala. Proste stroboskop, neco takoveho jsem naposled videl v puberte na diskotekach ;-) Tam to ale vzdycky pustili jen na chvilku. Mas u toho pocit rozfazovaneho pohybu.

Lipon píše:Na jakž takž osvětlených místech používám tenhle režim blikání.

Tohle mi nevadi, takove obcas potkavam a prijde mi to normalni. Chapu, ze cyklista potrebuje byt videt, takze blikani smysl ma. Ale to, co myslim, je fakt extrem a v posledni dobe jsem to videl vickrat, takze to asi nebude jen neci ulet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » čtv dub 11, 2024 22:43

Já myslím, že blikání předním světlem nebezpečné je, a to tím, že protijedoucí řidič i chodci mimovolně čumí do mého světla a ne před sebe.
Tohle mám vypozorováno, vidím, kam se oni dívají.
Někdy světýlko raději zakryju rukou, aby se vzpamatovali.
Přední blikačku mám slabou.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát dub 12, 2024 9:20

Ale vždyť to je přesně to, jak to má fungovat - blikání vynikne mezi jinými světly, řidič si ho všimne a velmi pravděpodobně vezme cyklistu na vědomí.
A je podle mě rozdíl mezi "vidět popř. zahlédnout" blikající světlo a "čumět" do něj.

Aspoň tak to mám já, když jedu v autě, blikačky si všimnu mnohem dřív, než stálého světla (zvlášť mezi jinými světly), ale rozhodně do něj nečumim jak srna - zaregistruju, ale koukam na svou krajnici, aby mě to neoslňovalo. A jsem radši, když ho zaregistruju včas, než pozdě nebo vůbec.
Z podobného soudku - při cestách do a z práce od podzima do jara často narazim nejčastějš na chodce a pejskaře, který nemaj ani baterku, ani kousek odrazky. Občas se jim vyhnu na poslední chvíli. Běžci už na oblečení mívaj aspoň odrazky.

Je to spíš o přístupu - člověk, který tohle bude vědomě řešit, bude vědět jaké režimy jeho světlo má a bude je přepínat podle potřeby; člověk, který netuší a neřeší jaký režim kdy použít, tam namačká první, co mu přijde pod ruku a jede - ale aspoň nějaké světlo má, ještě pořád to není pravidlem.

U nás je podle § 58 odst. 5 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, za snížené viditelnosti povinnost mít vepředu bílé stálé světlo, vzadu červené světlo, které může i blikat; pokud je vozovka dostatečně a souvisle osvětlena, je povoleno mít vepředu bíle blikající světlo.

A pokud jde o zákonnou povinnost v německy mluvících zemích, když už tu byla nakousnuta:
  • ve Švýcarsku musí být na kole neblikavá světla, světla musí být připevněna na kole, ale mohou být odnímatelná,
  • v Rakousku musí přední světlo svítit stále, zadní může blikat, zadní nemusí být připevněno na kole,
  • podle německé úpravy nesmí světla na kole blikat; kolo musí mít i ve dne připevněno zadní světlo (to ale nemusí svítit), což ale většina policajtů už nekontroluje, kontrolují světla za snížené viditelnosti,
a "zakázaná" jsou blikavá světla nikoli kvůli osvětlení, ale kvůli tomu, že blikající režim je vyhrazen pro policajty, záchranky (modrá a červená) a služby technického rázu (odtah, popeláři, nadměrný náklad)
u všech výše zmíněných regulací platí, že se použije pouze na světla, připevněná na kole
to už ale neplatí na blikačky na oděvu, batohu nebo helmě (na helmě to bude oslňovat mnohem víc, než z řídítek)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát dub 12, 2024 14:16

Pičasí má tady u nás na V být excelentní (i v neděli poránu), těším se, doufám, že mi do toho to moje NEzdraví nehodí widle. Už sem aji vymyslel kam zítra i v neděli.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát dub 12, 2024 19:58

Mně spíš vadí, když cyklista má světlo vzhůru, kamsi do dáli namísto kousek před sebe. Sice neřídím auto, ale z pohledu spolujezdce vidím to co řidič.. Samozřejmě, bludička max několik desítek lumenů takto nevadí, ale silnější zdroj už jo.

Dneska jsem naživo pocítil zásadní nevýhodu elektrokoloběžky, když jsem ujížděl před nafetovaným hovadem, který mi k tomu dalo přímou výzvu doplněnou výhrůžkou. Předjel mě tvrdě smykem, vybrzdil a už to začalo.. 25km/h je proti kolu sakra málo... Musí se hodně rychle přemýšlet kudy jet tak, aby člověk na koloběžce tohoto rázu mohl ujet člověku na kole. No, moc možností není, pokud nejsi v terénu co tomu pomáhá a nechytneš nahned průjezdy (křižovatky, silnice..) a dost baterie, jsi v řiti. Ještě že to má aspoň pořádnej motor a akceleraci, ikdyž to jede jen 25. Toho jsem využil, ale na obyč koloběžce by to nešlo. Nafetovaný hovado tě dojede a bude řež. Tohle fakt nechceš, takhle napumpovanýho člověka můžeš mlátit teleskopem hlava nehlava a ani to s nim nehne. Zasranej perník :evil:
Naposledy upravil Etheric dne pát dub 12, 2024 20:13, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » pát dub 12, 2024 20:02

Co? Cyklisti jezdi na pernik?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát dub 12, 2024 20:14

Tohle byl perníkář (smažka) na kole, ne cyklista. Byl vyndanej jak hovado, měl bojovou a hledal si oběť. Byl jsem ve špatnej čas na špatným místě, ale naštěstí to dobře dopadlo. Ale bylo to sakra těsný a adrenalin ještě úplně z těla nezmizel. Zbraň v kapse i dnes plnila funkci těžítka a pevně doufám, že tomu tak bude napořád. Jako lékárnička, ideální jen nosit, nadávat na její váhu a objem, ale nikdy nemuset použít..
Su už léta pro, aby i brát perník bylo trestný. Zasraný svinstvo, úplně se to tady rozmohlo napříč všemi vrstvami. Cigáni z azylu, běloši z "dobrých" rodin, studenti, dělníci, prodavačky, manažeři.. Neuvěřitelný, jak velký procento populace jede bomby....
Naposledy upravil Etheric dne pát dub 12, 2024 20:27, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 12, 2024 20:26

Někdy se do tvého kraje musím zajet podívat. Co tam se děje, to ani v televizi nevymyslí.
Lesní víly, které lákají turisty do močálů, odkud je pak musí Etheric tajnými cestičkami vyvádět jako Král Šumavy a agresivní narkomani na kolech, které se během únikové jízdy na koloběžce snažíš zneškodnit ránou z teleskopu. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika