Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte črc 12, 2022 20:52

mike píše:...

Zkousel jsi tohle: https://mapy.cz/s/losodoposa? Podle popisu bude zacatek podobny (uzka cesticka v koprivach je jen kousek dole).


dneska jsem vyzkoušel, dá se prvních 20-30m, pak už tlačenka
dík za tip

nahoru bude lepší jezdit po modré co vede paralelně se silnicí od točny ke kostelu, dolů bude lepší ta tebou popsaná - je širší a nevede šikmým svahem, nesmeká se to bokem jak ta modrá; sice sešup, ale vcelku lehký
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » stř črc 13, 2022 0:22

To jsi teda docela odvazny, ja bych tam na kole asi nejel. Ta spodni strma cast je trochu sutovita, na tom bych rekl, ze nezabrzdis, a na podzim tam byva spousta listi. Ale ja uz jsem na kole nesedel desitky let. Snad se tam nesrazime, az nekdy pujdu zespoda ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49425
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř črc 13, 2022 9:03

jak jsem to tlačil nahoru, tak byl čas omrknout, kudy by to šlo dolů; ta suť je hlavně v rýhách po dešti, kudy to splachuje bordel, vedle toho je pevnější podklad, sem tam kořen
napadaný listí je horší
a je to tam bez záludností, žádný schody, vysoký hrany ... to by mělo jít i na pevňáku (samozřejmě sedlo dolů a co nejvíc dozadu těžiště)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř črc 13, 2022 11:41

Tak. Plán na nešek byl "velký výlet", realita "normální výlet". Už ráno, dyž sem stával, tak mi nebylo zrovna do zpěvu (čti: bylo a je mi blbě), hned v prvním kopci sem přišel nato že neska není "ten" den = trasu sem podle toho operativně upravil/zjednodušil, ale i tak to bylo neska trápení, jak vytrvalostí, tak technikou jízdy - jednou sem aji lehnul (naštěstí bez následků na bajku či mé osobě). Takže vyhlašuju dva dny rest (navíc zítra má přejít fronta), třeba to v sobotu ráno bude lepší, tak to zkusím znova, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř črc 13, 2022 17:20

Před asi 14-ti dny sem tu spal, že mi při výletě vlezlo seno/sláma do šaltru/převodů a pak to nechtělo řadit na nejmenší pastorek (10z), fčera i neska při výletě sem to (špatné řazení na 10z) pozoroval zas a to tam žádné seno nebylo (jen trocha baga). Jaxem umyl bajka, taxem si s ním hrál a .... už to řadí i na ten nejmenší pastorek .... stačilo zašroubovat šroubek, kterým se šteluje odklon od patky rámu a to - nekecám - o půl otočky (= odhadem 0,25mm). Za 25 let, co jezdím na bajku sem na tenhle šroubek šahat nikdy nemusel a až neska zistil, jak málo stačí si s ním pohrát.... zase sem chytřejší. Ted the mechanic.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř črc 13, 2022 17:27

pavproch píše:ešče k tomu hlavovému složení - neska setrvalý stav, v klidu (v garáži před výletem i po výletě) přidrhává, za jízdy není cítit nějaký odpor nebo přidrhávání, ve sjezdech se vidle negiglá. Až budu mít náhradní hlavové složení, podívám se tomu na zoubek.

Ešče sem se nepodíval "na zoubek", bo .... semi prozatím nechtělo gabat do něčeho, co sice vydává praskavé zvuky (při přejezdu nerovností terénu), ale jinak funguje. Sem zvjedaff, co přijde dříff - esli sa to rozsypae úplně nebo mě ty zvuky už budou natolik s*át, že to robebéřu. Díly na výměnu mám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » stř črc 13, 2022 17:54

Lipon píše:ta suť je hlavně v rýhách po dešti, kudy to splachuje bordel, vedle toho je pevnější podklad, sem tam kořen

Jo. Tak to jsem teda zvedav, co budes rikal po prvnim sjezdu :)

Lipon píše:napadaný listí je horší

Je, nekdy je tam nafoukane v tech ryhach a je ho do pul lytek, to jsem pak mel problem i sejit, protoze nevis, do ceho slapes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49425
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 15, 2022 11:54

Na noc a zítra ráno slibujou sic chladno, ale jinak křasně, dyž tělo dovolí, těším se na točení nohama, druhý den rest a už mě to zase táhne za dveře. :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 15, 2022 14:08

Neska sem poprvé "live" a zblízka viděl Cannondejlí Lefty - v reálu to vypadá ještě divněji než na fotkách, navíc mi hned v hlavě vyskočila pružnost-pevnost (= ohyb přední osy uchycené jen na jednom konci) a..... sem opravdu ráth, že sem tuhle (pro mě zcela slepou) uličku zavrhnul, když sem 2019 pořizoval stávajícího bajka - přední widle prostě (u mně) MUSÍ MÍT DVĚ NOHY.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát črc 15, 2022 14:36

Občasný spolujezdec jí jezdí už několik několik let a na několikátém kole a neměl s ní nikdy problém.
Chvíli jsem to měl půjčené a dokud nekoukáš přímo dolů na vidlici, tak o kulhavce ani nevíš
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 16, 2022 10:16

Každý má asi svoji značku. Mně se zase moc líbí kola od Canyonu. Kdyby nebyla taková nouze s koly na trhu, tak ho mám. Ale je dobře, že nebyla, protože bych koupil Grand Canyon, který je sice hezký, ale váží 14kg. Před tím jsem nevěděl, že ten rozdíl ve váze dělá strašně moc, než jsem vyzkoušel, co mám teď. Teď jsem začal potkávat chlapa ze sousedství, který pořídil celoodpružený Canyon v takové béžové barvě a je to radost pohledět.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4370
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 16, 2022 11:47

Neska to vyšlo přenádherně - tělo neprotestovalo (až fčíl po bajku = už zase záda hned dole nad prtelí, nepředkloním se), pičasí ideál - ani zima ani hic, slunko, bezvětřo = byl hřeben ze Soláně na Ptáčnici (Vsacký Cáb) a paq i boční hřeben do Val. Bystřice a došlapat to dom napůl po asfaltu, ale co už, přenádherný výlet. Esli ešče zítra vyjde ten poslední cíl, co mám (Kamenárka, V. Javorník z RpR), tak budu mít za dovolenou na 100% splněno. Kéžby.

EDIT o pár hodin později: Tak ty záda bolí tak, že se musím otáčet celý, prášky nezabraly, to zas bude noc (nejen že to bude bolet, ale taky v hlavě poplach - "zítra to pude nebo nepude?")
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned črc 17, 2022 11:59

Tak. Ty záda nejsou z bajku - v posteli bolely, ráno sem se skoro nepředklonil, abych si obul fusekle resp. zavázal si tkaničky na SPD, ale vlezl sem na bajka a (relativně) OK, dokonce to po bajku i mírně povolilo (už se předkloním). Čuli bajk neska byl podle plánu, mám splněno.

Křasny výlet, tělo (krom zad) fungovalo, nohy se točily, pičasí zase neska na jedničku - relativně chladno ale ne moc (určitě nebyl hic), slunko, bezvetřo. Fčíl teda (po dovolené) týden fprci ale v hlavě už mám plán kam na bajku příští víkend. :bike:

A zase jeden postesk na themu elektrónový bajk: zelená značka od RpR na Kamenárku je od Horních Pasek celá stojka jaxfiň (= 26/50, před očima tma, 2x pauza na vydýchání) a hned na začátku mě tam předjela (jak blesk proti kopci) paní (nesportovního vzhledu) v letech na elektrobajku, ani nezadýchaná a ještě přitom stihla tydlifonovat. Takže asitak. Ale dokad můžu točit nohama, elektróny nescu. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte črc 19, 2022 11:31

Tak. Hlava se může definitivně "po..at", už mám i potřebné nářadí (vyrážeč oversize a lis i pro 1,5"). Jen doufám, že seto neposéře někde na výletě daleko od chalupy, že nebudu muset jít s bajkem v náručí. Ale dokad sa to (výrazně) nezhorší resp. neposéře, tak do toho gabat nebudu (co jakžtakž funguje, do toho sa....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » úte črc 19, 2022 12:16

pavproch píše:celá stojka jaxfiň (= 26/50, před očima tma, 2x pauza na vydýchání) a hned na začátku mě tam předjela (jak blesk proti kopci) paní (nesportovního vzhledu) v letech na elektrobajku, ani nezadýchaná a ještě přitom stihla tydlifonovat.
No mne v sobotu "skoro potesilo", jak jsem se nekde po ceste z Mostu u Jablunkova na Visalaje, nekde dlouhe kilometry od nejblizsi cyklostezky, asfaltky nebo alespon poradnejsi lesni cesty potkal s parem "uz-ne-mladiku (kolem 50), ne uplne sportovniho vzhledu", jak tlaci kola do kopce pres vystouple koreny a trcici skalky. Bohuzel, jen nejakych 10-15 vyskovych metru radne stoupani. Hlavne u pani (ktera byla jeste mene sportovniho vzhledu jak jeji partner), kdy na muj dotaz, jestli jim nevadi, ze tam jezdi na obcas uzkych stezkach na kole, kdyz ta nemaji na nich co delat minimalne dvojnasobne odvetilia, ze oni prece "na kole nejedou".
Jsem si rikal, ze za takovou odpoved by si zaslouzila tlacit ten bajk alespon 300m do stejneho kopce. Na rozdil od partnera totiz mela "pohodlny" elektrobike - jehoz vaze docela odpovidalo jeji funeni a poceni.

Mimochodem, na te trase, hlavne v druhe pulce kolem proletelo docela dost bajkeru. Ze by nejak spomalili, ze tam slapou lidi, to ne, vsak i kdyz je uzky chodnik, snad nekam uskoci. :wink: Cest tem par slusnym vyjimkam, kteri se klidne i zastavili, aby chodci mohli prejit vedle mlaky a az potom oni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » úte črc 19, 2022 12:40

apuka píše: Cest tem par slusnym vyjimkam, kteri se klidne i zastavili, aby chodci mohli prejit vedle mlaky a az potom oni.


Tak. Stejně jako nedronim když jsou poblíž lidi (protože samotného mě to štve), tak když jedu na kole a jdou proti lidi, tak klidně téměř zastavím, hlavně aby byli v pohodě a nic se nestalo. Protože jako pěší ty rychlé cyklisty taky nemám rád :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte črc 19, 2022 14:00

Stejně tak nemam rád pěšáky, kteří mají potřebu furt poučovat a případně si vynucovat svojí pravdu úmyslným zabarikádováním pěšiny svojí osobou.
S rozumným pěšákem se vyhnu vždycky
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » úte črc 19, 2022 14:18

Ono je to vždy o lidech. To samé cyklista versus řidič. Jako řidič si vážně dávám pozor a předjíždím, když opravdu vidím a v odstatečným rozestupu. Nemám problém za nimi klidně minutu jet. A jako cyklista se zase snažím ukazovat, že mají volno na předjetí, případně zajet víc ke kraji. Když to jde.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte črc 19, 2022 16:55

Když jedu bajkem po úzkém turistickém chodníku (proti kopci) a dojedu pěšáky (což se někdy v extra strmém nestane - na 26/50 sem zhruba stejně pomalý jako zdatný pěšák), tak mezi funěním slušně poprosím o uvolnění cesty, teda podud se neuhnou sami. Ve sjezdech taky při míjení pěšáků brzdím (třeba až do zastavení) a slušně žádám = aby nebyla zlá krev. V 99% to (oboustranně) funguje.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » úte črc 19, 2022 19:01

Zdéňa píše:Ono je to vždy o lidech.
Presne tak.

V tom spomenutem pripade to bylo zrovna na hodne strmem useku plnem tlustych korenu, stezka klickujici mezi stromy. Za normalnich okolnosti pro pesaky pomerne siroka tak, ze se v pohode vyhnou. Jenze kdyz tam zacnou tlacit kola dva lidi, tak se vsichni pesaci musi nekam uhnout. Nekde to tak nejak jde, nekde ale je to potom o balancovani na hrotu skaly s nebezpecim padu nebo zalezeni do kriku. Proste sirka voditka spolu s pridanou sirkou cloveka zabere celou stezku.
Nejvice o lidech to bylo, ze ti cykliste tam vlezli, kdyz uz byli asi ctyri pesaci na stezce, za nimi o par metru ja a za mnou jeste jeden, dal uz nic. Na nasi stezku bylo videt, ze tam nikdo dalsi nejde i to, ze ta stezka je nahore dal uzka, podobna, jako na stoupaku - ale prece si s tim kolem nepockam pod stoupakem dole, kde je uz pohodovy les bez podrostu, bez korenu a skal, takze klidne se da jit i o pet metru na kteroukoliv stranu. Kdyby cekali tam, nereknu ani slovo.

Druhy, asi nejneprijemnejsi pripad o kilometry dale byl, kdyz se po uzke kamenite stezce ritil z kopce tak 40, mozna i 50 cyklista, nerekl nic, neupozornoval, jen profrcel beze zmeny rychlosti vedle mne, jak jsem odskocil do hustych kriku kousek pred nim, jak jsem zaslechl divne zvuky. Videt ho moc nebylo, protoze vysoky a husty porost (tj. on musel videt uplne stejne houby). Samozrejme pri te rychlosti mu predni i zadni kolo ponekud odskakovaly, jak najizdel na jednotlice volne skalky. Takze od bezpecna to bylo hodne daleko.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 22, 2022 13:14

Víkend za dveřmi, přepínám zase do bajko-modu, plán na zítra i neděli v hlavě je, sem zvjedaff, esli to zítra ráno (už i ráno má být extra těplo) stihnu před bouřkama, žebych vstal dříf?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 23, 2022 11:47

Tak jo, vstal sem o hodinu dříff, snídaně, kafe a bajk. Už v hicu, nepomohla ani nadmořská výška, ani časná hodina, slunko peklo (a stále peče) fest, bylo to nepříjemé, zpocené, ale i tak byla socha, Pustevny a Martiňák. dyž sem dojel (úplně hotový) dom, ukazovalo to 34, na šlak trefení.

No nic no, fčíl budu vyhlížet bóřky, zítra ráno má být už po nich a chladněji, kéžby to zase všecko klaplo a byl bajk. Trasu mám vymyšlenou, bajk poservisovaný (řetázka, placka, brzdové špalky), hurá do dalších výletů.

Akurváth sem se neska celý výlet i po něm rozmýšlel, esli se podívat na tu hlavu nebo, cvaká/praská v ní fest (čímdáltímvíc), jinak se ale negiglá ani nejde ztuha. Dyž já nevím... už nebo to ještě prokrastinovat?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned črc 24, 2022 11:53

Neska repete (vstávání o hodinu dříff i ranní bajk) - křasný výlet tady okolo (okruh po hřebenu přes Soláň a Tanečnicu) a kupodivu (rosničky to ale fčera večur slíbily) nebyl hic (ani fčíl venku není nelidsky). Paráda, tělo fungovalo, bajk fungoval, prostě křásně sem si zafuněl.

Hlavové složení fčera vydávalo nepěkné zvuky fest, ale nakonec sem do něj negabal, neska za celý výlet ani jednou .... takže tu rozborku i nadále odkládám....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned črc 24, 2022 20:48

Tak Rychlebky hlásí počasí akurátní, na slunci hic, ale v lese to ujde, dost sucho, práší se všude.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon črc 25, 2022 8:29

Pochvala pro kolo-park.cz (a mně patří nakopat do....): Jak píšu, vyměnil sem brzd desky a tím si vybral sklad, takže sem ho chtěl doplnit.... nevím proč ale v hlavě sem měl zafixováno že potřebuju OEM desky Shimano B01S (a idiot, nezkontroval sem to podle krabičky od právě použitých desek) a objednal sem 4 páry (nebylo to jednoduché B01S najít, nejsou). Až potom sem uklízel v garáži a přitom vynášel koš a fšim si té krabičky: G03S - sem mysel, že mě omejou... taxem jim naspal, že chybička a že prosím aby mi ty B01S neposílali a místo nich poslali G03S - obratem potvrdili, změnili, rozdíl v ceně v vrátili = HEZKY, DÍKY!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon črc 25, 2022 17:58

I na Rychlebkách byl dneska hic, naštěstí většinu stoupacího Wiessnera jsme jeli ještě za ranního chládku.
Traily proschlé, vidli i tlumení provětrané až na dorazy.
Zítra má být docela mokro a o 8°C míň, dáme asi hřeben Rychleb po hranici na Hraničky a Javorník.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte črc 26, 2022 13:38

Včíl každý den ráno graveluju a pak zalezu domu pracovat a dá se, přes den se moc neodvažuju.

Taky mě začínají srát ty nový Mavicy Allroad co jsem dával na gravel tak dva měsíce zpět.

Začínají "chrastit" v drátech. Je to spíš takový ševelení, hlavně v záběru a začíná mi to pomálu lézt na nervy. Když drnknu prstem o některý dráty, je to slyšet.

Popravdě nevím moc co s tím, ale google říká, že to prostě tak u některých je. Prý zakápnout/máznout niple/křížení drátů.

To jsem u žadných i podstatně levnějších kol nedělal, ale něják to řešit budu muset. Ono se to ozve i při řazení vzádu, jakoby se "rozrezonuje" celý ráfek.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 27, 2022 7:09

Používám držák na mobil na kolo z Decathlonu. Je dobrý, ale má podstatný nedostatek - na slunci není vůbec vidět na displej. Máte někdo tip na něco podobného, kde to je vyřešené a displej je pod obalem vidět i na slunci? Nebo je to prostě vlastnost těchto držáků se kterou se nic moc dělat nedá a je potřeba držák bez obalu?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4370
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 29, 2022 11:52

Kura, předpopičasí na víkend je opravdu na levačku - v sobotu celý den scanec (speciálně tady u nás až 50-70 mm) a ešče i v neděli dopo má doscávat.... to teda bajkování asi moc nebude (a já se tak těšil).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 30, 2022 8:28

Kura, stárnu a měknu... ráno stanu a místo čurkání deště sfítilo slunko, pak sice zašlo za mrk, ale nescá. Nenacházím f sobě ale sílu a chuť jít točit nohama, dyž (i podle radaru) to během hodiny dvou přijde.
EDIT: o půlhodinu později - už tam krápe, ešče že sem nešel.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika