Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 28, 2021 12:00

Jo, a starší pán na výletě neska proti kopci předjel dva na celopérech (bez baterie), zkopce mito předjetí ale hned vrátili i s úrokama (čím sem starší, tím víc sa zkopca bojim= pomaleji).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř zář 1, 2021 17:47

Tak. přestalo scát. Zítra a fpátek mám moc prce, nemožu to píchnout, bohužel. O víkendu má být ale prudce bajkovatelno, začínám střádal plány kam. Snad to vyjde.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv zář 2, 2021 9:48

jupíí, konečně jsem dneska dal všechny schody z Letné k řece v pedáloch, jak ty pod kaštanama, tak k tunelu :supz: ježdení v Rychlebkách přece jenom k něčemu bylo

nejhorší je přesvědčit hlavu, ať nenutí ruce zabrzdit na hraně prvního schodu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob zář 4, 2021 11:37

pavproch píše:O víkendu má být ale prudce bajkovatelno, začínám střádal plány kam. Snad to vyjde.


Neska vyšlo.... :prayer:

Fajný výlet v masivu Radhoště (nahoru-dolů-doprava-doleva), nikde nikdo (teda krom dřwo-rúbačů - sem jim dokonce uďál zadarmo dívadlo, dyž mě to před nima shodilo a nebyl sem schopen se v prudkém kopci zase rozjet....) a kupodivu po těch deštích sem po výletě nemusel mýt bajka - dlouhá traverzová cesta, co bývá zabahněná bylo jen pár louží. Hezky!

Zítra repete. Doufám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob zář 4, 2021 17:28

Tak, už sem vymyslel i plán na zítra - kam.

Akurváth po shlédnutí předpopičasí (u nás na V chladněji než neska) ve mně hlodá červík - zase křaťasy nebo už dlouhé (zimní) čapáky? Mno, nechám to na ráno, jak bude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned zář 5, 2021 11:49

Ráno (i fčíl) podle těploměru opravdu o ca 2 stupně chladněji než fčera, ale protože sfítí slunko, ráno (i přes 9st) sem vyrazil zase jen v křaťasoch (k tomu ale podzimní třiko dl. rukávec) a bylo to správně - na nohy (i tělo) zima nebylo. Ale přehnaný hic rozhodně taky ne. Bohužel sem si (díky nižší těplotě) zase z výletu přivezl bílou tuhou pravou ruku, chjo no.

Fajný výlet , první hodinu a půl proti kopci (fest) tělo fungovalo fajně, pak mi ale (nezvykle) došlo a už sem sotva kroutil nohama. Asi proto že ten začátek byl opravdu fest prtoi kopci (furt 26/50 a asi 3x sem musel vydýchávat).

Jinak ale spokojenost, křasný výlet, cesta, kterou sem si vybral (několik let sem tama nejel na bajku) byla lehce zarostlá a pak i zabordelené od těžby kůroffce, ale jinak fajna. A zase minimum baga = nemyl sem bajka po výletě.

Prostě už se zase těším na další výlety.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát zář 10, 2021 17:43

Zítra je sobota, tady u nás na východě má být ještě pořád hezky baboleto, plán v hlavě kam taky je, doufám žeto klapne a že si budu moct odškrtnout poslední z letošních cílů bajko-výletů. Kéžby.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob zář 11, 2021 6:31

Furt přemýšlím, že místo koupě novýho kola vrazim ty prachy do koupě dílů na svoje aktuální horský kolo. Z váhy 15kg se můžu dostat řekněme na 12, možná i méně, ale jízdní vlastnosti se citelně zlepší oproti aktuálnímu základnímu osazení. Něco na tom kole už stejně bude chtít vyměnit a tak si říkám, že bych koupil novou vidlici, ráfky, duše, pláště, plus nějaký drobnosti a předělal bych ho na jednopřevodník.
Horáka využiju víc, než gravel. Buď si koupím nový kolo, nebo vylepším aktuální. Na oboje nejsou peníze... Toť dilema :((
Nový horský kolo by se koupit nevyplatilo vzhledem k tomu, jaký za 40k dostanu osazení...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob zář 11, 2021 8:05

Záleží, jak starý rám máš a v jakém stavu je, abys na to nenavěšel díly a nepraskl rám.

A taky se mrkni, co jde koupit, některé díly prostě nejsou. Stejně tak kola.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob zář 11, 2021 11:44

To stávající horské kolo je 26" nebo 29"? Jestli 26", tak do toho bych (já už) neinvestoval.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob zář 11, 2021 11:50

29".
Rám je ok, brzdy též, jen to osazení vpředu tourney vzadu acera, vidlice základní pružina,..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob zář 11, 2021 11:59

Tak to jo, pokud seženeš (lepší) komponenty, tak do něj investuj.

pavproch píše:Zítra je sobota, tady u nás na východě má být ještě pořád hezky baboleto, plán v hlavě kam taky je, doufám žeto klapne a že si budu moct odškrtnout poslední z letošních cílů bajko-výletů. Kéžby.


Klaplo to, baboleto bylo/je, cíl výletu (Kamenárka, Velký, Malý a Zadní Javorník) poježděn, můžu si to škrtnout z blbníku, tím mám pro letošek splněno a fčíl už budu jenom dodýchávat sezonu. Uvidíme, jak dlouho ještě, doufám, že bajkovatelno bude až do (konce) říjence.

Ref blbník - ty jo, ešče 2 výlety a budu (už zase) měnit řetázku.... halt servisní in(g)terval... :mrgreen:

Na tu Kamenárku je závěr strašně dlouho po více-méně strmém hřebenu, celé ale sjízdné (= 26/50, funět fest a nevzdat to) - sem pod tím strmým dojel na dohled pár tůristů a pak celé to strmé je nebyl schopen (já 26/50, oni pěšky) dojet a předjet, až úplně na vršku - pozorovali mě celou dobu jaxem za nima funěl a poté cosem je dojel, sem byl pochválen, že sem dost zarputilý..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob zář 11, 2021 13:55

To jo, s dostupností dílů to teda je opravdu na levačku - fčíl sem jen tak cvičně zadal sady 1x12 na kupkolo.cz - v nabídce těch sad mají asi 20 a skladem z toho jednu (pouze řazení XX1 na baterky = pro mě nebrat).

Tfuj, to je jak banány za totáče.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob zář 11, 2021 15:17

No právě... Nikde nic není skladem a s tím co jr bych si moc nepomoh..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob zář 11, 2021 17:29

pavproch píše: fčíl už budu jenom dodýchávat sezonu.


Kruciš, já měl/mám v hlavě plán kundyma scu zítra "dodýchávat sezonu" :twisted: a .... fčíl sem zhlídnul animaci předpopičasí a kolem sedmé zítra ráno zrovna tady u nás má zascat. To sem teda zvjedaff, esli zítra ráno stanu a budu točit nohama nebo šlapat v gorateksu. Nebo točit nohama a pak tahat z cyklo-láhve shake-dry.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned zář 12, 2021 11:57

pavproch píše:To sem zvjedaff.... esli zítra ráno stanu a budu točit nohama


Tak jo, povedlo se... ráno sice bylo dost šedivo, ale taknějak to nevypadalo, že zachčije, taxem po snídani a kafi osedlal bajka a vyrazil dodýchávat. Sotva sem vyjell, taxem zistil, že jak nesfítí, tak je chladno a dyžem dojel na mokré po spršce, to mi na náladě nepřidalo, paxem se ale zažral do dodýchávání (čti krvavo před očima a tma v hlavě) a (dyž semi v závěrečném sjezdu směr dom) v hlavě zase rozsfítilo, taxem zistil že.... už zase sfítí slunko a že není ani zima a těplo, prostě je akoráth (na třičko kr. rukávec). Takže veskrze (pičasím) pozitivní výlet.

Blbé je, že sem neska (zase) nespal ani ň, takže tělo po fčerejšku vůbec neodpočalo, bolely nohy a vůbec (natož ochotně) se nechtěly točit. Ale zkousnul sem to a objel celou vytýčenou dvapůlhodinovou trasu.

Ve sjezdu z Tanečnice po hřebenu (starší pán na výletě zkopce pomalu a rozvážně, aby sebú někde neyebnul) mě dojel a přešůsoval nějaký mladý drak na bajku bez elektřiny .... tak nevím, esli bych s tím strachem z držkopádu ve sjezdech už ale neměl něco dělat .... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned zář 12, 2021 12:48

Já původně vstal s tím, že jsem po týdnu unavený a že dnes budu odpočívat. V týdnu bylo asi 5x kolo a ještě dva dny chození s batohem po Šumavě, ale nakonec když jsem ráno viděl to příjemný počasí tak jsem nakonec šel na "lehkou" vyjížďku.

Ale za Starým Plzencem se odkudsi objevil elektroděd a zavěsil se mi na zadní kolo, jel jsem tam po rovince kolem 30km/h. Tak jsem chvíli zvolnil, ať mě prostě předjede, protože ten hukot toho jeho peklostroje byl fakt otravnej. Elektroděd ale též zvolnil. Čímž mi nedal na výběr a tak jsem šlápl do pedalů a roztáhl to na 40km/h což už je pro mě na gravelu po rovině docela hrana, elektroděd ale neztratil ani metr. Naštěstí tam pak přišlo pár menších houpáků a v prvním už jsem viděl, že je elektroděd nalomenej, ztratil tam tak 20 metrů. Pak stačilo udržet rychlost na rovině a do dalšího stoupání dát absolutní maximum, je tam krátká 12% pasáž a pak tak 5-6% třeba 200m. V půlce kopce hlásil Garmin tep 185, ale elektroděd pořád nikde, až někde u vrcholu kopce jsem ho zahlídl jak vyjel tu 12% dole. A pak už jsme se nevideli.

Toliko má "lehká" vyjíždka a děkuji tímto neznámému elektrodědovi za tento malý sprinterský souboj :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned zář 12, 2021 13:58

Ty jo... :prayer:

Poměřovat se s (a zvítězit nad) elektrobajkem = smekám... :prayer:

Já už tyhle myšlenky (na poměřování se) nemám, naštěstí. Protože vím, žeby to bylo naprosto zbytečné (= bez šance bodovat). Už sem to tu spal - trasa, kterou jezdím často, má v jednom místě asi 20m dlouhý prudký výjezd po šutrech, už sem to tam zkoušel asi milionkrát vyjet (26/50) a ešče sa ani raz nezadařilo, dycky mě to shodí/prohrábnu/štorcne se přední kolo. Není to tak dávno, co sem tama jel v protisměru (dolů to sjedu) a potkal tam tři šamponky (= smrděli na dálku) na elektrobajcích (29" mtb) anžto ten kousek vyjeli na střední placku jakože (doslova) nic. Od té doby vím, že zkoušet se poměřovat s elektrobajkem (proti kopci) by bylo házení sviní na zeď. A zkopca taky (viz výše - bojím se).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon zář 13, 2021 7:55

Etheric píše:No právě... Nikde nic není skladem.


Což mi nasadilo bróka do hlavy, dík.... :axe:

"Nejchoulostivější" částí bajka (= nejčastěji sa dokurwí, ať už havárií nebo opotřebením) je přehazovačka. Žebych si (radši/preventivně) jednu XX1 někde (sem se díval, poslední kusy se ještě dají sehnat) koupil "na sklad" (= "co kdyby")? O:)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon zář 13, 2021 8:40

Oni ti elektrodědci většinou nejsou žádný cyklisti, takže žádná výdrž, dynamika jízdy, jízda ze sedla, technika ve sjezdu, atd. tam prostě není. Mají tam "jen" ten motor navíc a to není všechno.

Tady v těch kopečkách kolem se s nima poměřovat směle dá. V nějákým prudkým stoupání ale v terénu co popisuješ bude ten e-bike hodně ve výhodě, tam ho asi porazit dost dobře nepůjde.

Na díly bych se vyprdnul, ono to něják dopadne. Do foroty tu mám akorát řetěz a za chvíli bude stejně zima.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon zář 13, 2021 9:02

nevim jestli přehazka, snáz urveš/ohneš spíš patku, tu jsem vozil u předchozího bajka v báglu s nářadím - to mi připomnělo, že ke stávajícímu kolu ji ještě nemám (jdu objednat)
i na Rychlebkách jsme potkal kluka, co urval patku a přehazka přežila, od toho tam koneckonců ta patka je - vyndal patku z báglu, vyměnil a jel dál
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon zář 13, 2021 10:11

Kuju, jo to je pravda, náhradní patka by měla být, du ji sehnat.

S tou přehazkou sito ešče rozmyslím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon zář 13, 2021 10:31

Patka objednaná.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte zář 14, 2021 10:07

To byl zase forfr (a to tam byla platba převodem/předem, ne platba kartou) = už mám patku fprackách. Ešče raz kuju za tip co mít doma v zásobě (radši).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte zář 14, 2021 12:02

hmm, mně z krámu, kde jsem kolo kupoval, napsali - objednáme, ale sundejte z toho přehazku, vyfoťte a pošlete nám fotku stávající patky :shock:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte zář 14, 2021 12:04

Já teda doufám, že mám tu patku správně: Mám výkres rámu svého FSI 2019 s rozpisem dílů a číslo patky se shoduje - K33049 - s tím, co má ta patka na visačce, tak doufám, že jo. Budu věřit a rozmontovávat quli tomu bajka nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte zář 14, 2021 14:48

Víte někdo, jak tvrdá je na omak duše nahuštěná na 50psi? K čemu to na dotek přirovnat?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte zář 14, 2021 15:07

musíš hodně silně zmáčknout prsty ze strany, abys trochu promáčkl plášť> 50 PSI je už fakt dost, u některých plášťů na limitu
předpokládám teda, že máš duši v plášti - mimo plášť ti jen nabude na objemu a bude na stisk pořád měkká
ale co je hodně silně, je zcela subjektivní dojem
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte zář 14, 2021 16:40

V návodu u duše je tučně psáno "nenafukujte duši mimo plášť na více než 50 psi". Tak mě zajímalo, kolik to je..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » úte zář 14, 2021 16:57

A proc chces nafukovat dusi mimo plast na 50 psi? :shock:
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika