Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob led 21, 2023 14:19

Jo, na webu sem kdysik kdesik našel, že "zlomová" (co se opotřebení Alu převodníků týče) je velikost 30z, převodníky s vyšší počtem zubů se neojíždějí tak rychle.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob led 21, 2023 14:19

Ty pavprochovo intervaly jsou psycho.

Mně obyčejný Shimano řetězy vydrží 1600-1700km. Od doby co jsem měl vzadu osmi, devíti, deseti i jedenácti kolo je to pořád stejný.

Převodníky s klidem dají 20k. Kazetu měním po čtyřech řetězech - takže tak 6k. Jezdit to co jezdí pp tak měním řetěz každý měsíc.

Na gravelu mám 46/30 ocel, na silnici 50/34 ocel.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob led 21, 2023 14:21

Ocelový převodník (i s malým počtem zubů) IMHO vydrží řádově víc než Alu.

Já za loňskou sezonu (77 výletů) spotřeboval 5 řetězů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob led 21, 2023 14:25

Nj, je to bláto.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned led 22, 2023 13:00

Ty jo, to letí... neska jubilejní 20-té točení nohama na místě. Ale neska sem celé tři hodiny (jednak poposedával, bo prtel prudila fest a druhak) uvažoval nad tím, až vyhlásím jaro, kam vyrazím. Kura, jak já už sa těším na výlet.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon led 23, 2023 16:40

Včíl jsem zpět z gravelu a dnes to nebylo teda nic moc. Místama sucho a jelo se fajn, místama namrzlo (hlavně mostíky jsou v tom bezva), místama tající sníh, všude spíš hromada vody.

Ve vyšších polohách zbytky sněhu (což je u nás 400m+). Kopce pomalé, spíš se člověk soustředil aby nepadnul a vybral dobrou stopu než aby bušil do pedálů.

Tož jsem přijel vcelku zadělán a jde vše do pračky.

Měl bych se vrhnout na gravelu na řetěz a kazetu, asi zítra, ale ještě si to asi rozmyslím, vezmu to měrkou až bude nálada.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát led 27, 2023 15:57

O víkendu bude těžká údržba, napadl bordel a tak se do toho konečně vrhnu.
Přílohy
IMG_20230127_155227625.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát led 27, 2023 16:16

Na bowdeny jsem zrovna myslel - jak to budu měnit, když to vede vnitřkem, netuším. Naštěstí je jen jeden, k přehazovačce
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát led 27, 2023 16:33

Já budu servisovat (jen výměna řetěz) až vyndám bajka z trenažéru (odhadem konec únorce, začátek březence).
Zítra i pozítří budu zase točit nohama na místě (a už se i zase - zvráceně - těším). Ale ešče víc sa těším na "the real thing".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát led 27, 2023 18:42

Musím pochválit novou helmu POC, že je opravdu glasses-friendly. Byl jsem kupovat nový brejle a napadlo mě vzít si do optiky tu helmu, abych nekoupil něco, co s ní pak nebudu moct nosit.
Ať jsem zkoušel, co jsem zkoušel, žádný brejle nijak nepřekážely, všechny s helmou seděly. Nakonec mám krásný od Michael Kors, normální civilní, jelikož jsem nenašel ani jeden důvod, proč mít spešl cyklo brejle. Navíc kdybysem chtěl dioptrický cyklistický, byl by to problém, vyšší dioptrie do těch brýlí nejdou narvat.. stejný problém je i u těch civilních, většina brýlí není kompatibilní se silnými skly :(
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod sobb » sob led 28, 2023 0:02

Etheric píše: kdybysem chtěl dioptrický cyklistický, byl by to problém, vyšší dioptrie do těch brýlí nejdou narvat..
Ani do těch s dioptrickou vložkou? I když pokud máš problém i s normálními brýlemi, tak to asi tak jednoduchý nebude. Nicméně máš pravdu, že v našich podmínkách spešl cyklo brýle nepotřebuješ, když máš dioptrické. Já sice mám tmavý cyklobrýle s dioptrickou vložkou, ale používám je víceméně jen na ledovce, na sníh, a občas ve vápencových nebo vysokých horách či u moře.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob led 28, 2023 5:01

Do těch s vložkou těžko dáš dvoucifernou dioptrickou hodnotu, nevejde se to tam. Jedině tak skleněný 1.9 indexy, jedno sklo cca 8 tisíc, je to hrozně křehký, těžký jako prase /vysokoindexový materiál má velkou hustotu/ a blbě se přes to dívá, hlavně za horšího světla, taky to zkresluje.. Takže je to nesmysl. Nemám ty tenčený skla vůbec rád..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob led 28, 2023 12:29

Já mám skutečnou krátkozrakou vadu asi 6 resp. 7 dioptrií, skla mám 3,5 a 4 dioptrie (tenčené sklo) a vejdou se do dioptr vložky cyklo brýli (RudyProject Perception) bez problému a kupodivu se i dobře skrz ta skla kouká. Ty brejle mám dvoje, v jedněch je ta dioptr vložka z průhledného plastu, ve druhých plast šedivý = ty průhledné sou lepší, míň woku při pohledu krajem brýlí vadí.

Neska sem zase točil nohama na místě, prtel bolela, bylo to douhé, ale co už - je třeba udržovat prtel zvyklou na sedlo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob led 28, 2023 13:38

Nesmysl, nebo tvé tělo porušuje fyzikální zákony? Kdybys měl -7 v očích a -4 ve sklech, tak nepřečteš čas na hodinách 3m vzdálených.
-4 jsou hodně tenký i v základní verzi, to se vejde úplně všude
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob led 28, 2023 13:44

Jaxem koupil, tak prodávám (nerozumím tomu, nejsem očar) - moje tetka byla (už tu není) primářkou očního oddělení větší nemocnice a dyž sem byl u ní na velmi podrobném vyšetření, tak mi to tak řekla - skutečná vada je prý vždy výrazně větší než nutná skla - s těma -4 (dyž je dost světla např. sfítí slunko) přečtu i ty nejmenší písmenka na zkušební tabuli u očařky (= na 5-6 metrů), dyž je šedivo, je to horší, to až ta třetí nejmenší.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob led 28, 2023 14:32

U skel se odpočítává tzv vertex distance - vzdálenost skla od oka, proto je ve sklech "míň" nebo "víc" /záleží na druhu vady/. Na tohle je dobrý myslet při výběru brejlí, že když v těch nějakých spešl bude to sklo dál od oka, než v běžných, bude nutná trochu jiná korekce.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob led 28, 2023 15:06

pavproch píše:Já budu servisovat (jen výměna řetěz) až

Což mi připomělo abych surfil.... mám sice ještě pár řetězů v zásobě, ale už sem tu spal, že používám (nejobyčejnější) Sram NX Eagle (12s) a že ho nejraději nakupuju v akcích za pětikolo. A... našel sem akci "skladem" za 499,- = už sou další dva na cestě ke mně. A tím sem vyzásoben na celou (i dlouhou = hodně výletů) sezonu 2023. Kura, jak já už sa těším na "the real thing".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned led 29, 2023 14:32

Dnes byl 2h gravel, bylo kolem -3C, příjemný, ale je to fakt na hraně u těch mých zimních treter. Zbytek těla v pohodě, ale vždy tak po devadesáti minutách v tomhle mi začnout chladnout chodidla.

A to toho nenosím moc - dlouhej rukáv, přes to teplejší cyklodres s dlouhým, zateplený kalhoty, nákrčník, čepici pod helmu a rukavice + fusekle. Ty tretry co mám jsou jednoznačně nejslabší z toho všeho, zbytek se ureguluje a jsem i po 2h jen mírně zpocený na zádech. Rukavice taky mírně vlhké, ale to mi něják moc nevadí.

Moc se s tím nedá dělat, asi pořídím ještě nějáký lepší tretry na zimu, ale ty co mám v tomhle a nižších teplotách už kolem dvou hodin venku moc nefungujou. Chce to něco s GTX. Tyhle jsou tak v 0-7C OK, ale -3C už jsou na hraně.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » ned led 29, 2023 15:39

Já vyrazil včera na HT v Brdech. No co vám budu povídat, hoďka 15 a měl jsem toho dost. Kolem -6, dost zledovatělé, ale byla to krása.
Měl jsem nižší zimní boty z Decathlonu a přes to návleky a v pohodě. Dvě tenké vrstvy a lehce zateplená Rab Xenair. Nejslabší místo byly rukavice, tohle musím nějak pořešit,
Ale co si budeme povídat, jel jsem dost pomalu, na tom umrzlém sněhu mi to moc nešlo.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned led 29, 2023 16:35

Ty jo, že máte odvahu yezdit po tom zmrzlém/kluzkém. Já ji nemám.

Navíc trpím na studené nohy, a to i v zimních tretrách a dvojitých fuseklích + pohyb na bajku = i při plus 5 nejpozději po hodině a půl mám úplně bílé a nepohyblivé prsty na nohou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » ned led 29, 2023 17:31

Vcera cestou dole z Lyse hory na Papezov, v miste, kde se jde (no, spise se prodira) klikatici mezi mladymi smrky jsem slapal po pate odpoledne, uz po tme, ale celovku jsem nemel na sobe, protoze jsem videl na snehu pod nohy dost. Najednou se kolem mne z niceho nic rozsvitilo jako pres den - chlapek se valil dolu z Lyse (setkal jsem se s nim, jak slapal nahore po zasnezen asfaltce), svetlo jako z auta se xenony, studene jako psi cumak. Ja jsem v tom studenem svetle - i kdyz to bylo neskutecne osvetlene - najednou malem nemohl rozeznat, kam a jak mam slapat. Plasticita snehu byla v haji, vsechno bylo jednolite splostene, nemohl jsem poradne odhadovat ani vzdalenost... A to uz nemluvim o tom, ze jsem musel nejakou chvili pockat, kym jsem se oci zase dokazali prizpusobit a neco videt.

Je tam stezka ve snehu, ze se tezko vyhnou dva pesaci, snehu tak 30-40 cm, sem-tam i vice, pod nim kdovi-co, hlavne vetve a pne jeste z rubaniska. No, vyresil jsem to tak, ze jsem si stoupil bokem do snehu, coz znacilo, ze jsem byl z pohledu cyklisty schovany za nizkym stromem, tj. me nemohl videt. Ritil se mezi tema stromama tak min. 15km, coz vzhledem k dohlednosti na nejblizsi zatacku cca 3-5m mi prislo docela hodne. Profrcel vedle mne, zbadal mne asi na pul metru, zakricel - uz za mnou - "dekuji" (alespon ze tak) a ficel dal.

Kurna, to svetlo ale bylo fakt hnusne a popravde receno ani v nejmensim netusim, proc si zrovna takove sehnal - fakt se ztracely vsechny podrobnosti a jemnosti, vsechno ploche, "bez vzdalenosti". Navic velka cast teto stezky, jak uz odbocil z prime a rovne siroke stezky ze Zimneho, tak vede v neprehlednem terenu, kde i pres to silne svetlo nema sanci videt slapajici lidi ani skialpinisty (chvili pred nim jsem se setkal s dvema, co slapali nahoru a taky bez zaplych celovek)...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned led 29, 2023 18:42

Z jeho pohledu to klidně mohl vidět jinak. Sedí trochu výš. A světlo, jestli měl na řídítkách, je níž, než čelovka. Taky ve sjezdu dám světlo na plný kule a vidím dobře
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » ned led 29, 2023 19:42

A mas tam studene ("denni") bile svetlo a jezdis s tim ve slozitem (a zasnezenem) terenu?

Tam vubec nejde o vysce "posedu", resp. svetla. I u celovek najdes dokonce i u vyrobcu, ze studene svetlo ztezuje rozeznavani detailu v prirode, teple naopak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned led 29, 2023 21:22

Zdéňa píše:Měl jsem nižší zimní boty z Decathlonu a přes to návleky a v pohodě.

Pokud to jsou normální outdoorový boty tak to asi bude ve finále vždy líp než tretry s SPD. Kdysi jsem koupil tohle tohle v krámu přes ulici, oproti návlekům je to o těžký level výš, ale -3C/2h už to obstojně nezvládne.

Jinak ta hodina a čtvrt je taková kritická. Já jezdím tuhle vzdálenost témeř každý den a začne mi být za současných podmínek zima až dál, když to natáhnu o nějáký ten km (na nohy).

pavproch píše:Ty jo, že máte odvahu yezdit po tom zmrzlém/kluzkém. Já ji nemám.

Taky jsem sebou dnes málem seknul (ale Plzeň je nízko, tady je to něják zajímavější až od 400+, jinak to suchý vymrzlý/prosolený asfalt nebo zmrzlá hlína/štěrk).

Jel jsem nahoru zrovna v těch nejvyšších místech který projíždím (asi 430m tady) a tam byla ledovka a nějáký uježděný sníh. Vybíral jsem zatáčku v mírné rychlosti a zadní kolo se mi šmejklo. Naštěstí mi furt fungujou návyky z MTB, tak se noha automaticky vycvakla z SPD a připravila na pád (který nakonec nebyl). Něják jsem to vybalancoval a ve finále se nedotknul ani země, ale vyděsilo mě to. Tohle klesání kde normálně lítám padesát jsem jel až dolu krokem, protože to byl jen led. Jinak až na namrzlý mostíky, bylo všude v podstatě sucho. Prostě žiju v nížině :D

apuka píše: Najednou se kolem mne z niceho nic rozsvitilo jako pres den - chlapek se valil dolu z Lyse (setkal jsem se s nim, jak slapal nahore po zasnezen asfaltce), svetlo jako z auta se xenony, studene jako psi cumak. Ja jsem v tom studenem svetle - i kdyz to bylo neskutecne osvetlene - najednou malem nemohl rozeznat, kam a jak mam slapat. Plasticita snehu byla v haji, vsechno bylo jednolite splostene, nemohl jsem poradne odhadovat ani vzdalenost... A to uz nemluvim o tom, ze jsem musel nejakou chvili pockat, kym jsem se oci zase dokazali prizpusobit a neco videt.

To je čelovkou, taky jsem to párkrát zažil i u chodců. Posledně když jsem šel z Rudy na Debrník, chlapík odněkud z univerzity tam někde na vrcholu zaznamenával zvuky zvěře (věděcký pracovnik). Je tam dlouhá rovná asfaltka a byla už noc. Tak na mě opakovaně svítil/koukal mým směrem a já tam téměř nemohl dojít jak mě to vykolejovalo. Asi si myslel že jsem prase či co (byla půlnoc). Vynadal jsem mu, omluvil se a pak jsme kecali o zvěři. Takže z toho mám závěr, že debilní (bílá) čelovka člověka dokáže vypálit a znemožnit chůzi po silnici pro dvě auta.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned led 29, 2023 23:11

Apuka : ano, normální bílé světlo
A je to i o posedu - světlo ti svítí od řídítek, ty sedíš výš a díváš se z jiného úhlu, než od světla
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » pon led 30, 2023 15:45

Tomas píše:Pokud to jsou normální outdoorový boty tak to asi bude ve finále vždy líp než tretry s SPD. Kdysi jsem koupil tohle tohle v krámu přes ulici, oproti návlekům je to o těžký level výš, ale -3C/2h už to obstojně nezvládne.

Je to tak, klasický outdoor nižší boty. V tich - 3 až -7 cca to bylo v pohodě. Poradíš nějaký tip na rukavice?

Jasně,po té hodině se to asi láme. Já si furt připadám spíš jak cyklista - turista, takže zimní SPD určitě zatím ne. Zatím uvažuji o letních :D

Jo jízda naumrzlým sněho - ledu je mazec, hodně jsem upustil pneu a jel dost opatrně. Možná jednou koupím pneu s hroty, do Brd by se to asi hodilo a nechal bych to celou zimu na HT. Když je sucho tak jezdím gravel.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte led 31, 2023 7:53

Tip na ty rukavice moc nemám, protože celkově co si budem povídat - "zimní" cyklorukavice končí někde u -5C. Aspoň jsem nikdy nikde neviděl výrobce uvést nižší hodnotu.

Mám tyhle, oni říkaj sice podzimní (v udávaných 5-10C bych se v nich uvařil), ale já v nich dám -3C/2h v pohodě. Tady u nás jsou málokdy podmínky abych jezdil v ještě nižších teplotách. Na Brdy to bude ale asi málo, ale s rukavicema je to podle mě silně individuální. Někdo na ruce trpí, někdo moc ne.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte led 31, 2023 9:23

Ref rukavice: jaxem tu už spal - neyezdim, když mrzne, při těplotách těsně nad nulou yezdim v regulérních zimních "lyžařských" rukavicích (Rab Cresta GTX), když je těpleji, tak letní krátké kyklo-rukavice a podvlíkám pws prsťáky
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte led 31, 2023 17:16

Zdéňa - jestli máš kde, vyzkoušej tyhle
určitě jsou do teplot pod nulu, na běžky jsem s nima jezdil i pod -10 a zima mi nebyla
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte led 31, 2023 18:49

Jo, ty vypadají silně. Taky jsem viděl i primaloftový + gtx, nebo takhle zvlášť. Ale k žádnýmu závěru jsem ve finále nedošel.

Jinak dnes jsem se konečně dokopal, nasadil nový řetěž i kazetu a pročistil drivetrain, na zbytek jsem kašlal, stejně to zas bude brzy stejný v tomhle bordelu, třeba už zítra.

Sundat starou kazetu byl porod (jako minule). Vždy mám pocit, že to kolo něják zničím. Bič na kazety na třech hodinách, vořech do kazety + francouzák na devíti a vší silou do toho tlačím (i rázama) a povolí to tak na desátej pokus. Vždy je to stejný. Ale je zas na dalších 7k s tímhle klid. Nemám rád tuhle proceduru.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika