Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 17, 2022 9:24

@Tomas: každej cestuje jinak no. Já zas nesnesu dresy a kapsy na zádech, cyklo hadry obecně. Spokojen su s běžeckými, to mi na kolo vyhovuje. Taky tobě třeba nevadí, že je ráno +7 a odpoledne +25. Já na to ráno potřebuju Torrid a později ho vyměnit za fleecku, na těch 25 stupních už bude stačit samotný triko /když teda nefouká/. A tohle všechno potřebuju někam dát. Plus jídlo, výše zmíněné drobnosti a nářadí.
Bez lékárny nepojedu, obzvláště ty moje trasy...

@Zdéňa: třeba tu brašnu z Decathlonu na moje kolo nedám, nesedne tam.
Proto ten můj set - na hadry, nářadí a jídlo podsedlová 7l, na telefon a lékárnu ta 1,2l na řidítka, abych to měl po ruce a se snadným otvíráním. Uvažuju o tom, že udělám nějakou cyklo verzi lékárny, ta turistická je v drysacku a brašna je nepromok, tudíž drysack je navíc a zbytečnej.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 17, 2022 9:38

Zdéňa píše:Ta má 4 litry, vejdu se do ní na celý den úplně v klidu. Jeden by řekl, že to není hezký, ale to je mě fuk.

Nevypadá to nějak ošklivě. Já bych něco takového také vozil, ale už by se mi do rámu pod sedlovou tyčí nevešla druhá láhev s pitím. Ty tu druhou vozíš pod rámem, jestli dobře vidím. Zase jsem si říkal, že když v tom batohu nepovezu něco těžkého, ale jen nějakou svačinu a větrovku, tak mi to vadit nebude.

Etheric píše:Kostrbatý řešení mi přijde držák telefonu na řidítka.. Tahle brašna má 120g, do ní telefon 210g, lékárna 120g a kapesníčky 10g. Nebo máš lepší nápad, kam na to moje kolo umístit ten zatracenej mobil, aby byl po ruce a vešlo se k němu to, co má být po ruce, tj lékárna a kapesníčky?

Já ale zase nechci mít mobil někde v kapse a vytahovat jej. Chci na něj vidět a jet podle mapy s aktuální polohou. Zatím teda co jsem se díval na držáky v dekáči, tak to jsou solidní těžítka, ale snad se prodává i něco lehčího, jinak nevím co by na tom mělo být za kostrbaté řešení. Ve vlaku očumuju druhým lidem kola a všiml jsem si, že dost lidí vozí ty malé navigace na řídítkách, které vypadají jako by tam byly jen nalepené, protože ani není moc vidět nějaký držák, jak je nenápadný.

Na co potřebuješ mít během jízdy po ruce kapesníčky a lékárnu? To budeš za jízdy vybalovat kapesníčky a smrkat nebo si dezinfikovat ránu a lepit náplast? To nemusím mít během jízdy po ruce.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4335
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 17, 2022 10:32

"během jízdy" potřebuju mít po ruce tak páčky přehazovačky a brzd...
Ale když zastavím, chci vytáhnout telefon, podívat se třeba do mapy, tu si uložit do fotopaměti a jet dál. Lékárna tam je proto, že když už je potřeba, bývá potřeba rychle a ne ju dolovat z harnessu a ještě z drysacku.. Navíc tak uvolním kus místa v zadní brašně.
Co jsem se já díval na držáky, tak buď je to těžký, nebo takový, že tomu nevěřím. Případně to opět nepasuje na moje kolo /ty na představec/. A co mám vézt, 120g držák telefonu, nebo 120g brašnu, kam se vejde i něco další? Moje volba je jasná.

Malá navigace - stojí balík a proč mám vozit jednu věc 2x /telefon umí to stejný/. Jediný, že pak ten telefon můžu mít klidně na dně drysacku v harnessu, z 98% případů ho tahám kvůli navigaci.

Batoh mi při cyklistice prostě vadí a to dost. Byť malej a s 3kg obsahem včetně váhy batohu. Bez něj je to fakt lepší.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte kvě 17, 2022 10:41

Každý to máme jinak (a tak je to správně), ale s tím výrokem "batoh je při kyklistice naprd" naprosto souhlasím.
Ref hadry na kyklistiku: Taky nesnáším (upnutý) cyklodres, jezdím (v létě) ve volném funkční triku - už ani nevím, co za značku to je (jako vždy sem tomu novému ustřihnul visačky a fčíl si už nevzpomenu, myslím, snad, možná Lowe Alpine), cyklo kalhoty (kraťasy) používám - ale "volné / stretch / "civilního vzezření" a pod ně podvlíkací funkční spoďáry s cyklovložkou (oboje, cyklokraťasy i vložka silvini.cz)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte kvě 17, 2022 10:51

Já zas na batůžek nedám dopustit, dám tam všechno, jak nářadí, oblečení, duši, zámek, telefon a neřeším čtyři brašničky, tři držáky, flašky apod.
Už jen proto, že v létě spotřebuju 2l + vody.
Zčásti funguje i jako ochrana zad.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte kvě 17, 2022 11:10

Tož já zas mam rád když je to oblečení upnuté a nic nikde nevlaje, nicméně batoh též neschvaluji (a to mám Osprey Syncro batoh doma).
Funkčně je super, větrá, nezavází, spousta kapes, ale i tak to nemám rád.

Ono u některých (silničnějších) geometrií kol, kde je člověk drobet zalehlejší ten batoh nepříjemné tlačí na bedra (především věci v něm) i když váží jen třeba 2-3kg se vším.

Včíl mi dorazily nějáké komponenty na nový bike, tak jsem opět koupil tu samou jako mám na gravelu, Topeak Wedge Micro - 0.4L pod sedlo a tak jsem to nafotil když jsem to měl v prackách.

Duše (gravel/silniční), montpáky, multiklíč se tam vejde s klidem a pod sedlem o tom člověk neví. Ještě tam přijde lepení a rychlospojka a je to.
Přílohy
2.jpg
1.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte kvě 17, 2022 11:26

Už sem to tu spal - nářadí etc. vozím ve velké cykloláhvi asi 0,7lt (přímo určené jako "tool cage" = široký uzávěr a na něm očko za které tu láhev mám přitaženou k rámu bajku sucháčem aby se v cyklokošíku negiglala - na bajku mám dva cyklokošíky, v jednom trvale nářadí a ve druhém vozím flašku s pitím na výlet.

Ref ty cyklokraťasy resp. podvlíkací spoďáry s cyklovložkou - používám tyhle a sou super ale .... u mně je to spotřebák = 10x praní v pračce a pak je vyhazuju a pořizuju nové (naštěstí stojí "jen" 7stovek), protože po více praních mě ta sepraná cykloložka "pálí" na zadku (nová resp. málo praná je ok). Zrovna neska mi DPD doručilo další (a loňské dvoje - už seprané, ale jinak ok - šly do koše). Asi mám příliš choulostivý zadek.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte kvě 17, 2022 11:32

Jenže já na bajku ty dva cyklokošíky prostě potřebuju, na delší vyjížďky tak 1L + asi 0.6L vody. V létě je to tak za 3h pryč s přehledem.

Ad. kraťasy - mám jedny od Shimana asi za 2k, a po ani třeba 10k km nevykazujou žádné zhoršení vlastností. Kupovat po 10ti vypráních kraťasy by se mi nechtělo, to bych je kupoval prakticky pořád.

Ale nosím pod to ještě normální spodky, jsem na to zvyklý a na ostro nejezdím.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 17, 2022 14:04

Etheric píše:Malá navigace - stojí balík a proč mám vozit jednu věc 2x /telefon umí to stejný/.

Asi tak. Ten telefon stejně budu vozit

Etheric píše:Batoh mi při cyklistice prostě vadí a to dost. Byť malej a s 3kg obsahem včetně váhy batohu. Bez něj je to fakt lepší.

Bez batohu je to asi určitě lepší, ale zase to není něco, co by mi nějak extra vadilo, když v tom budu mít jen něco lehkého. Tedy nějakou větrovku, mikinu plus svačinu. A jak tu padlo:
Lipon píše: a neřeším čtyři brašničky, tři držáky, flašky apod.
taky se mi nechce nějak extra vymýšlet a řešit. Na ten půl den až den mě to nezabije.

Brašnu 0,7l na nářadí, protože budu mít náhradní duši na horáka, tak dám na Tomasovo doporučení vzít větší objem a pak nějakou malou brašnu do rámu na mobil, peněženku, klíče, cigarety, zapalovač, zámek.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4335
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 17, 2022 14:45

Já teda radši budu řešit čtyři brašny, dvě lahve a xyz úchytů a držáků. Tedy pokud to vahou vyjde líp než batoh. Pohodlím to určitě vyjde líp a ikdybych měl řešit 10 brašen, když to bude vážit méně než batoh plus mi to bude pohodlnější než batoh, vyřeším k nim klidně ještě jedenáctou... Počet hodin řešení těchto věcí vs počet hodin na kole mluví jasně. Řešit, ikdyby těch 10 brašen. Když to přinese odlehčení a větší pohodlí, neváhám ani vteřinu a měním batoh za brašny. Méně váhy, více pohodlí. Co bych na tom měl řešit, není co řešit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 17, 2022 16:55

Etheric píše: Počet hodin řešení těchto věcí vs počet hodin na kole mluví jasně.

Jo, tak má to logiku a já ti to neberu, ale pro mě to nepohodlí s tím batohem zase není takové, abych projížděl desítky ešopů, pročítal technické parametry brašen, vymýšlel varianty a uchycení, objednával a vracel... Jsem se díval a ty cyklistické batohy mají trochu jiný typ těch popruhů a ramen, tak třeba to tam bude úplně v pohodě. Musím vyzkoušet v nějakém obchodě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4335
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte kvě 17, 2022 17:35

pavproch píše:
pavproch píše: Někde tam něco vrže dál (dolní část bajku, začínám podezřívat ložiska BB30 resp. jejich uložení ve středu. Takže v klikách resp. pedálech to vzrgání nebylo. Grrrr!

Hmm, tak mám zase o zábavu postaráno - fčera sem tomu věnoval dost času, neska ještě dýl a vrzgání semi identifikovat/odstranit nepodařilo. A infernet mi nepomohl, naopak. Grrrr!

Ty jo! Něco se stalo.... jak píšu, předefčírem i fčera sem si vyhrál (marně) s hledáním místa, kde to vrže, spotřeboval sem i nějaký WD40 a fčera to vrzalo vesele dál. Neska (aniž bych na bajka šáhnul) sem ho šel okolo chalupy projet (esli to třeba náhodou už nebude vrzat) a..... ono to fuckt NEVRŽE! Ten WD musel přes noc někam (kam?) navzlínat a eleiminoval to vrzgání. HURÁ! HURÁ! HURÁ! :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 17, 2022 17:38

@Dromedaro: Zas tolik času nezabralo srovnání brašen, ve vyhledávání je dobrá funkce seřadit od nejdražšího, takže prolistuju jen ten vršek, top, co mě zajímá. Zas tolik značek brašen není, když opomenu ty vyloženě laciný obyč. Jinak vybrat brašnu, která padne na moje kolo, bylo stokrát jednodušší, než vybrat batoh, kterej padne na mý záda...
Navíc jsem si při výběru brašny užil srandy kopec a zjistil několik chyb, kterých si nikdo přede mnou nevšiml, tak snad zpětná vazba zafunguje. Že bych za to dostal něco víc než poděkování, nečekám..
Když se vydám koupit cyklo batoh, bude mě to stát násobky času výběru brašny a dost možná ten pravej nenajdu, bo bude mít popruhy daleko od sebe, moc dlouhý záda,..... Na rozměry kola se vybírá líp, než na rozměry těla, aspoň v mém případě.
Bez batohu z domu nevylejzám, ale na tom kole mi prostě překáží, byť je malej a lehkej. Je to něco úplně jinýho, než chůze či běh
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte kvě 17, 2022 18:46

pavproch píše:Ty jo! Něco se stalo.... jak píšu, předefčírem i fčera sem si vyhrál (marně) s hledáním místa, kde to vrže, spotřeboval sem i nějaký WD40 a fčera to vrzalo vesele dál. Neska (aniž bych na bajka šáhnul) sem ho šel okolo chalupy projet (esli to třeba náhodou už nebude vrzat) a..... ono to fuckt NEVRŽE! Ten WD musel přes noc někam (kam?) navzlínat a eleiminoval to vrzgání. HURÁ! HURÁ! HURÁ! :supz:

Přestaň si působit bolest a užívat WD40. Je to rozpouštědlo, odmaštovač, tím pádem i povolovač zarezlých dílů a tak něják krátkodobý konzervant. Zároveň to pak začne chytat nevratně bordel až vyrazíš. Na kolo to z mých zkušeností a mnoha jiných nepatří a nikdy nebude.

Žádnej výrobce ti to nikdy nedoporučí. Krom mazání řetězu, je kolo na všech místech mazáno jen vazelínou.

Sral jsi se do středu. Mazal jsi?
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte kvě 17, 2022 18:49

Koupil jsem si karbonovou pumpu, 80g má.
https://www.kola-radotin.cz/pumpicka-le ... onhi-gloss
To už mi přijde jako rozmařilost, ale když hliníková verze je za 1400 a karbonová za 1600, beru radši karbon. Doufám, že to něco vydrží. Mohlo by, vypadá to fajne, těsní, tlakuje. Stejně věřím, že mi bude na cestách sloužit jen jako drahý dekorativní těžítko. Krásně zpracovaný to je fest, na tom jsem chybu nenašel ani v detailech.
Černá díra na peníze :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 18, 2022 5:54

Já mám už roky nějakou obyčejnou mini pumpičku za pár stovek. Je výkonná,odolná a spolehlivá. Že zvědavosti jsem ji zvážil a má 125g. Jinak teda za pětikilo můžeš mít hliníkovou s váhou 59g,pokud je ten údaj pravdivý - pumpička na kolo
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4335
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř kvě 18, 2022 6:13

Vim, jsou i jiný podobný co odkazuješ, dvě jsem měl a dvě zničil, pokaždé už při prvním použití. Šunt lacinej. Tak jsem koupil co jsem koupil, i kvůli tý hadici /při manipulaci je to znát /, snad to vydrží. Jednou jsem to doma cvičně použil a stále to funguje. Narozdíl od předchozích, který stály do 500. Nemám tolik peněz, abych je mohl riskovat nákupem levných věcí.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř kvě 18, 2022 7:49

@Tomáš: WD40 mám právě jen na takovouhle "duchařinu" (eliminaci vrzání, nejen na bajku, ale třeba i doma na pantech dveří), jinak bajka mažu střed vazelínou a řetěz MucOff DryLube. Že se na zbytky WD4 lepí prach vím, ale to mi neva, jak tady píšu - čistím a meju bajka často, nejpozději co 2-3 výlety.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř kvě 18, 2022 14:03

Včíl jsem byl na první vyjížďce s novým členem rodiny. Jede to jak ďábel v porovnání s gravelem!

Toto. Jediný rozumný road bike který se tak něják v současnosti dal snadněji sehnat.

Chtěl jsem Canyon, ale čekat se mi nechtělo. Tak jak je na fotce s košíkama, pedálama a vercajkem to váží 9.8kg a jede to teda jako raketa. Shimano 105ka pocitově o maloučko lepší než to co mám na gravelu (Tiagra páky a komplet desítkový GRX spodek), ale nic výrazně jinak není. Překvapily mě 105kové ráfkové brzdy, brzdí to jak prase. Nesrovnatelně líp než moje koutoučový mechaniky na gravelu (za sucha). Hodil jsem na to rovnou 11-34 ultegráckou kazetu, oni tam původně dávali 105kovou, ale zjevně kvůli nedostatku dílů tam začli dávat Microshift kazetu (což je +/- odpad). Posez né moc jiný od gravelu, sice trochu agresivnější, ale vše OK.

Panuje spokojenost, zítra to vytáhnu někam do kopců a uvidím co s tím dál.
Přílohy
IMG_20220518_145200029.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 18, 2022 16:01

Vypadá to moc pěkně :smt023 . Tak ať dobře slouží. :bike:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4335
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř kvě 18, 2022 17:22

Jo, at dobře, spolehlivě a dlouho slouží.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř kvě 18, 2022 17:51

vérynajsbjůtiful :smt023
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 18, 2022 21:39

Objednávám teď příslušenství ke kolu a zasekl jsem se na blatnících...
Všímám si, že už teď lidi vozí spíše přední blatník a zadní blatník
Jako oproti těm klasickým mají výhodu té váhy. U těch klasických jsem se díval, že jenom jeden blatník mívá okolo 200g. Tyto mají cca 35g. Ale zase si říkám, jestli tyhle blatníky nejsou jen "na okrasu" :-) Jestli to má nějaký větší efekt, abych nebyl jako Kde jsou moje blatníky?
U toho zadního nevím, jestli jej dám pod sedátko, když už tam budu mít Topeak
Jde tedy dát i do zadní stavby, ale tam už tedy o nějaké ochraně zad před blátem pochybuji úplně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4335
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 19, 2022 3:39

Se obávám, že tohle moc bordelu nepochytá... Blatníky tedy vidím velmi zřídka, v 90% případů na starých kolech. U nás to nikdo moc nepoužívá.
Mně teď tak trochu jako blatník funguje podsedlovka, ale ty máš podstatně menší
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » čtv kvě 19, 2022 9:04

Dromedaro píše:U toho zadního nevím, jestli jej dám pod sedátko, když už tam budu mít Topeak
To zavisi na tom, jestli zustane kousek mista pod uchycenim brasny.

Ten "blatnicek" Ti prakticky nic nezachyti, docela by me zajimalo, co na tom enduro biku, na co je urceny chrani, vzdyt je to na vetsine kol az za svislici od zeme smerem k Tobe a taky az za sedakem :-k. Jak koukam popisky na podobne u jinych, tak asi mas pravdu s tou paradou - "blatníky XXXX nemusíte vozit jen v základní černé barvě, ale můžete je vylepšit barevnými samolepami" :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 19, 2022 10:36

Náhradní osu do klik XX1 mám fprackách, odpoledne to s těma starýma klikama vyzkouším, že to pasuje a pak ty staré kliky posílám do světa (s tou poškozenou osou, tuhle novou si nechám jako náhradní pro strýčka Příhodu).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 19, 2022 11:32

apuka píše:
Dromedaro píše:U toho zadního nevím, jestli jej dám pod sedátko, když už tam budu mít Topeak
To zavisi na tom, jestli zustane kousek mista pod uchycenim brasny.


Ten topeak to uchycení má právě na klip, tak nevím jestli by to tam vadilo nebo ne. Každopádně je to asi jedno. Já tyhle blatníky brát nebudu, ty jsou asi fakt jen na okrasu, protože jsou umístěny tak, že jsou až za místem, odkud z kol na člověka odlétává voda a bláto. Koupím pak nějaké normální, protože na tom chci jezdit i do práce, kdy zase nechci mít na sobě speciální oblečení, které se může zaprasit a pak se někde převlíkat, ale jet normálně v tom, v čem přes den chodím. Teď ty blatníky zatím nejsou moc potřeba a nijak mi nechybí. To bude aktuálnější k podzimu.

Jinak ano, lidi s novějšími koly moc blatníky nemají a když už, tak tyhle pidi blatníčky. Normální blatníky vidím spíše na starších kolech.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4335
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » čtv kvě 19, 2022 12:45

Ja jsem svoji poznamku myslel na normalni "klasicke podsedlove" zadni blatniky, vubec ne na tyto "okrasne" drzaky samolepek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 19, 2022 12:55

Aha, tak to jo,na ten klasický blatník,který se chytne k sedlové tyči, mi tam místo zbude.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4335
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » čtv kvě 19, 2022 13:46

Tak asi nemas moc nad cim premyslet. Jen moje rada zni - nekupuj s umelohmotnym "pasem" kolem sedlovky, ale co tam ma normalni plochou "smycku", nejspis z polyamidu (jo, vim, to je taky umela hmota). Ten "pas" casem praskne, proste unava materialu, at uz to pouzivas nebo ne a novy "pas" tezko sezenes. Ta "smycka" vydrzi a kdyby neco, muzes sehnat i nahradu. Jo, stane se to za nekolik let, kdo vi, jestli jeste budes to kolo mit a hlavne ze kolikaty blatnik uz budes mit :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika